Téma: Hetedik

cucu4 2006 okt. 02. - 23:40:34
(10/610)
:)
most mondjam, hogy ebben még Brad Pitt is jó...???!!!! bár már máshol is bebizonyította, hogy nem csak sunnyboy tud lenni.
amúgy AZ alapmû szerintem a bárányok hallgatnak!!!!!!!!
judephil 2006 okt. 02. - 23:07:25 Előzmény Timon
(9/610)
egyet értek!borzasztó jó film!az amerikai nyomozós sorozatgyilkosos filomek alapmûve!sztem a legtöbb erre épült!szóval mindenképp alapmû!!!és tényleg jó és izgalmas!!!szóval gratula
Timon 2006 szept. 21. - 16:53:40
(8/610)
Egy igazi kultfilm, Fincher mestermûve, alapmû a sorozatgyilkosos filmek terén. Egyszóval tökéletes, precízen felépített, nem könnyen emészthetõ, amihez hozzájárul a nem mindennapi befejezés. A színészek óriásiak, ennek a filmnek köszönhetõen vált egyik kedvencemmé Kevin Spacey, és ebben a filmben bizonyított nálam Brad Pitt, h. tehetséges színész, nemcsak a média sztárolja. A '90-es évek filmtermését tekintve sztem ez a film a top3-ban foglal helyet, páratlan alkotás.
9/10
graniti 2006 szept. 21. - 14:05:35 9/10
(7/610)
Nagyon jó film!!! És újból lesz a TV 2-n , talán a jövõ hét utáni héten /40. hét Kedd, ha jól emlékszem/.
Aikidoka 2006 aug. 29. - 17:40:54
(6/610)
Alapmû, akárhányszor adják a tv-ben mindig végignézem :)
amatõõr 2006 aug. 29. - 11:43:51 Előzmény The Big Lebowski
(5/610)
Nekem is tetszett, brutális, de jó film.
A Harcosok Klubjával meg ne tessék már összehasonlítani, mert elég durván semmi köze a két filmnek egymáshoz.
The Big Lebowski 2006 máj. 15. - 00:00:14 Előzmény Newcastle United
(4/610)
Hát bizony a Hetedik egy borzalmasan jó film. A hideg kiráz tõle. Szegény Victor...
A Harcosok Klubjában is van spiritusz, nagyon erõteljes, nyomasztó, lázadó, de én a Hetediket pontosabb, teljesebb, jobb filmnek tartom. Összehasonlítása a Fûrésszel meg teljes badarság (azé lehet a Fûrészen is f*sni).
A befejezés pedig "pazar". Állítólag John Doe szerepét eredetileg az REM énekésére akarták osztani. Nem lett volna jó döntés, Kevin Spaceynél jobbat nem találhattak volna (csak talán David Hasselhoffot:).
A film remek tanmese (oda lett nekünk csapva a nagykalapáccsal) és a thrillerek legjobbja. Valami sztárnyomozó mondta még régen, hogy ez a film ábrázolja a legrealisztikusabban a rendõri munkát (helyszínelés meg ilyesmi). Én nem találtam vontatottnak, a feszültséget nem történéssel, hanem okos, elgondolkoztató párbeszédekkel és komor hangulattal tartotja fenn.
Newcastle United 2006 márc. 28. - 23:42:53
(3/610)
Nálam ez a film thriller mûfajban alapmû. Fincher eddigi legjobb filmje, még a Harcosok klubjánál is, de a Pánikszobánál fõleg.
Remek atmoszférát teremtett, no és igen Kevin Spacey játéka. De a befejezõ Hemingway idézet is nagyon találó a végén.
666 2006 márc. 28. - 21:57:09
(2/610)
Alapvetõen nem volt rossz film, fogjuk rá: tetszett, bár végig úgy éreztem, hogy hiányzik még valami. Az kifejezetten érdekes volt, amit azzal a csávóval csinált, akit több mint egy évig fogva tartott, de ezt sem mutatták meg, valahogy mintha félbehagyták volna. (Persze CSI és hasonlók után nem véletlen, hogy hiányoznak az ilyen részletek...:)
Egyetértek, hogy Brad Pitt sokkal jobb volt, mint mondjuk a Mr. és Mrs. Smith-ben, meg a többi hasonló "remekmûben", de azért õ is jobb volt a Harcosok Klubjában.
Egyébként hasonló témájú, de sokkal hatásosabb film a Feltámadás. Azt a filmet igazán lehet imádni.
donniedarko18 2006 febr. 05. - 00:13:24
(1/610)
Sziasztok! Hát eléggé régen láttam már (sajnos) a HETEDIK címû rmekmûvet, de még mai napig is átjár az a fajta tökéletesség és precizitás, aminek a szellemében készült a mû. David Fincher olyan zseniális rendezõvé vált ezzel a filmmel, hogy azt filmes berkekben még mai napig is a csodájára járnak. Számopmra kifejezetten furcsa volt Brad Pitt, mivel én azelõtt nem tartottam igazán sokra mint színészt, de ezzel az alakításával enegem is meggyõzött, és a Harcosok Klubja c. film Tyler szerepével pedig le is nyûgözött. Morgan Freeman hozza a szokásos profizmusát, ami nagyon jót dob a filmen. De a legnagyobb ötlet Kevin Spacey választása volt a pszichopata sorozatgyilkos szerepére. Nem csoda, hogy már két Oscart tudhat a zsebében. E. Kevin Walker pedig a legbetegebb és a legjobb forgatókönyvíró a világon(persze Charlie Kaufman mellett. A 8MM is elképesztóen jó volt tõle, de ez hatásosabbra sikeredett. A film nyomottságérzése, a város mocskosságának ábrázolása a megtisztulni vágyás érzését kelti a filmben. A kissé vontatottság pedig még izgalmasabbá, feszültséggel telibbé tesz ezt a kultuszfilmet. Egy új mûfajt hozott létre a thrilleren belül. Egyszerûen zseniális. Kötelezõ darab.