Téma: Heti hetes

10/10
kgyuri0 2008 nov. 14. - 01:34:34 10/10
(1247/14087)
Kedves Enzooka!
Azt még mindíg nem tudom, konkrétan átvertek-e téged, és ha igen, ki és miben.

Ha erre netán megismételnéd, hogy téged konkrétan azzal vertek át,hogy "dübörög a gazdaság" és ezt Kóka tette veled, ami azonos azzal, hogy Gyurcsány (mondjuk, mert ezek olyan mocsok húzóvonók), ezesetben joggal fogom visszadobni neked a a gyengécske érvelésrõl szóló labdát
10/10
kgyuri0 2008 nov. 14. - 01:25:13 10/10
(1246/14087)
Kedves Enzooka!

"hogy fogalmazzam meg válaszom, hogy ne tûnjek fölényesnek? ezen gondolkozom."
Azt hiszem, még egy kicsit kellett volna gondolkodnod.

Azt azért onnan fölülrõl is beláthatod, hogy Gyurcsány nem azonos Kókával, és ez fordítva is igaz.
Kétségtelen ugyan hogy a megveszekedett hecckampány mindkettõjükre megvolt.

A kettõnk társalgását én eddig sem eröltettem.
9/10
ondok 2008 nov. 13. - 23:52:54 9/10
(1245/14087)
Tisztázzunk valamit: az hogy dübörög a gazdaság nem egy egzakt fogalom ,megítélés kérdése,mert igenis voltak olyan számadatok amik jók voltak: Pl a külföldi beruházások mértéke,az életszinvonal emelkedése stb.Aztán meg mitõl dübörög egy gazdaság ?:,hát tõlünk az országtól,hogy mi a szereplõk teszünk e érte.ha megcsináljuk az ésszerû változtatásokat ,akkor dübörögni fog ,de ha pl az ellenzék mindent megtesz ,hogy keresztbe tegyen ,mindent elvbõl akadályoz ,hát akkor nem lehet változtatni ,különösen ha a fidesz szimpatizáns Alkotmánybíróság is segédkezik ebben.
Destruálunk, rombolunk a hazaárulás szintjén ,és utána ha szar lesz rákenjük a kormányra. Nos csak tessék folyton folyvást ,lehet választani : ez az alternatíva!
9/10
ondok 2008 nov. 13. - 23:44:21 9/10 Előzmény kgyuri0
(1244/14087)
ha sokan ilyen tisztán látnának ,és nem dõlnének be a populizmusnak ,akkor már nem itt tartanánk,hanem már meglenne az önkormányzati reform meg a többi.De a nép elvárja ,hogy hazudjanak neki,hogy ne kelljen semmit tennie,ne kelljen 300 Ftot fitzetni ,csökkwentsék az adóját és mégis legyen 14. havi nyugdíj,ingyen benzin,4xes fizetésemelés stb. Akkor ki is hazudik?
Gyurcsány az egyetlen hiteles politikus vagy a kevesek egyike.nem hülyít,hanem dolgozik.A lopást meg jobb ha hagyjuk ,mert ki az aki és az egész családja a politikából lett gazdag ,és ma sem tud elszámolni ,hogy hogy jön ki akkora vagyon a min. elnöki meg aképviselõi fizetésbõl.Ezzel szemben Gyurcsány nem veszi fel a fizetését,mert vállalkozóként szerezte vagyonát. Mikor mondott le akár 2 Ft-ról is a bukott min. elnök? Micsoda különbség!
10/10
offtopic
kgyuri0 2008 nov. 13. - 20:42:44 10/10
(1243/14087)
Nem fog tetszeni, de én meg vagyok gyõzõdve, hogy a mostani(és mellesleg a 2002-tõl regnáló összes) kormányban semmivel sem loptak többet, mint az elõzõekben.
Úgy, hogy még mindíg nem értem miért kellene pont Gyurcsányra kígyót-békát kiáltanom.
Öszödrõl meg nem szeretném még egyszer elõadni, miért nem lehet szerintem semmire sem bizonyítékként tekinteni.
4/10
offtopic
efes 2008 nov. 13. - 18:21:47 4/10
(1242/14087)
Nincs Nagy Igazság. Pillanatnyi igazságok vannak, ráadásul annyi, ahányan, ahányfelõl nézzük. Így nincs mit kimondani. Továbbra is azt mondom viszont, hogy hülye az, aki politikus szájából igazságot vár.
10/10
kgyuri0 2008 nov. 13. - 16:41:51 10/10
(1241/14087)
Na igen.
Pl. TGM többször megírta, hogy a magyar nép, az „emberek” csalódtak a rendszerváltásban, mert valóban: itt nem lett Ausztria, sõt, egyre nehezebb.
Elképzelhetõ, hogy erre gondol Enzooka.
Csak hogy
1. Ez nem köthetõ sem egy személyhez, sem egy oldalhoz. Ezért a Fidesz ugyanannyira felelõs mint az összes többi párt.
2. Azért nem kell elfeledkezni arról, hogy igenis megvannak a szabadság alapintézményei, hogy pl. ezen a fórumon s ezer más helyen mindenki szabadon tépheti a száját(kis dolog, de igen fontos), a legrosszabb polgári demokrácia is jobb, mint a legjobb diktatúra.
Érdekes, hogy a nagy csalódás nem e Thürmer féle komcsikhoz hajtja vissza a dolgozókat, hanem a radikális jobbhoz, hogy ne mondjam: a szélsõséghez. Én szerintem ennek a szabadon hagyott inga jelenség az oka: ki volt kötve az inga egy irányban(balra), aztán elengedés után elkezdett lengeni, olyan erõk harapóznak el, amelyek reakcióként jobbra szeretnék kikötni. Ez nagyon nem lesz jó semmilyen szempontból, ezért becsülöm még mindig a legtöbbre a SzaDeSzt, õk eddig még mindíg a demokráciával aktuálisan a leginkább ellenható oldal ellen „meneteltek”(egy idõben a kommunisták ellen, késõbb, és most a radikális jobb ellen).
Persze, hogy nemnépszerûek egy éretlen mozgáskényszeres társadalomban, amit ráadásul profi módon hergelnek gazemberek.
Szerintem Gyurcsány a modernizációt képviseli, ami annyira kellene, mint a falat kenyér.
Ráadásul mániákusan demokratikus alapon
10/10
kgyuri0 2008 nov. 13. - 16:04:53 10/10
(1240/14087)
Különben én irántad való nagyra becsülésem jeleként írtam, hogy nyilván nem az a bibi, hogy itt nem lett Ausztria, Egy ilyen kifogás annyira nem konkrét, általános sirám, hogy én ennél mindenképpen többre taksáltalak.
Valami konkrétumot!?
10/10
kgyuri0 2008 nov. 13. - 16:00:21 10/10
(1239/14087)
Szóval hittél a dübörgõ gazdaságban?
Nem akarok kekeckedni, de az nem Gy szövege volt, hanem Kókáé.
Na de lényeg a lényeg: ez lenne a konkrétum, hogy te azt hitted itt Ausztria lesz?
És ki vert át?
Emlékszel, hogy GyF egyszer is azt mondta, hogy itt Ausztria lesz?
Tényleg nem tudsz egy példát mondani arra, hogy GyF effektive átvert volna téged?
4/10
offtopic
efes 2008 nov. 13. - 15:14:47 4/10
(1238/14087)
Szlovéneknek mindig ment, még a "jugó" idõkben is kis-Ausztria voltak. Viszont a világ legbunkóbb sztrádabüféi éppen a szlovénoknál vannak.

Az észteknél ugyanez, kicsit halványabban, ott a finn testvériség húzza õket. Mellesleg, ahonnan õk indultak, nem nehéz nagy fejlõdési mutatókat generálni...
4/10
offtopic
efes 2008 nov. 13. - 14:32:37 4/10
(1237/14087)
Ebben maximálisan egyetértek, hozzátéve, hogy anno, az Õszödi beszéd idején megkérdezték az utca turistáit, mit gondolnak errõl. A válasz egy vigyor keretében ez volt: maguk magyarok még hisznek a politikusoknak? :))

Pl. a gázár-kérdésében csak józan paraszti ésszel kell gondolkodni. Nem rajtunk múlik, ugye, mennyibe kerül, így egyetlen hazai politikus sem vállalhat felelõsséget az árak szinten tartására. Ha mégis, hazudik, de legalábbis kábít. :) Ráadásul milyen jogon várják el egyesek, hogy más fizessen helyettük? Na mindegy, jöhetnek az orkok... :)
Karolka 2008 nov. 13. - 14:19:12
(1236/14087)
Épp jelezni akartam Enzookának, h elég szomorú, h nem marad meg neki a mûsor! Ez nagyon jó kivitel volt.
10/10
kgyuri0 2008 nov. 13. - 14:00:34 10/10
(1235/14087)
Tényleg úgy érzed, hogy téged átvertek?
Biztos vagy ebben?
Te azt goondoltad, hogy majd jön Gyurcsány s itt egy valóságos Ausztria lesz?
Vagyis hát, nyilván ez nem így volt.De konkrétan mondd el, légyszi, miben érzed magad átverve?
10/10
kgyuri0 2008 nov. 13. - 12:34:46 10/10 Előzmény Karolka
(1234/14087)
A helyedben megszerezném a vasárnapi mûsort.
Ha Váncsa benne van, az mindig emeli az est fényét. Benne volt.
Egy dologra emlékszem hirtelen tõle: elég éllel dícsérte Gy ügyességét átvéve a vonalat Hajóstól, hogy milyen nagy ravaszdiság ez az újabb csúcs, s V azt mondta, lényegében eddig meg volt gyõzõdve, hogy itten hatalomváltás lesz(gátszakadás szerû Fidesz gyõzelem) most már egyre kevésbé annyira biztos benne.
Az irigyeknek megjegyzem, ezt éppen föl lehet fogni szoci propagandának, én annyit tudok mondani, a magam észérõl: bár a próféta szólna belõle.
(de ez nálam nem a propaganda hatása, ezt mondanám 7i7 mûsor nélkül is, tehát a szoci propaganda még rólam is lepereg).
Szerintem a rigid humortalan jobboldal azért hangoztatja furt, hogy ez szoci propaganda, mert nem figyel oda, leveszik a hangot, csak látják az ismert rettegett s gyûlölt arcokat és bekapcsolódik bennük a gramofon lemez(Szíjártó és tettestársai dalával).
Pedig sokat veszítenek: eredeti és érdekes gondolatokból. Vasárnap pl Hajós már megint Fidesz pártian nyilatkozott meg, ezzel a puhapucájú Verebesre emlékeztetve sokadszor, csak hát meecsoda különbség!
10/10
kgyuri0 2008 nov. 13. - 12:15:21 10/10 Előzmény ondok
(1233/14087)
Ha valakit netán érdekel, mit gondolok én arról, h GyF „megvezette” a választóközönséget:

Annak idején igen rosszul érintett engem MP, amikor belemondta a tévé által a pacekomba, hogy „Nem lesz gázáremelés, mennyire igérjem, öt évre, tíz évre? Nem lesz!” Legszívesebben lerugdostam volna a készüléket, ha nem az enyém lett volna, mondok: „Veszõk fejed!”, Ezek a veszett hiénák letépik meg a húst is a csontodról!.
Milyen igazam lett.
Aztán szegény MP tökre megzakkant, válalhatatlan baromságokkal hívta föl magára a figyelmet, kétségtelenül le kellett cserélni.
GyF esetében ezek után fokozottan figyeltem, nem akarván újból pironkodni. Én nem emlékszem, hogy egyszer is azt tapasztaltam volna, hogy lépre ment volna valami fideszes cinizmusú igéretspirálba gabalyodva. Nem, mindig az államháztartásra, meg egyensúlyra stb hivatkozott. Szóval senkit nem vezetett fére, de akik már nagyon utálták akkor is, azok elhatározták, hogy majd ezt fogják papagájolni orrba-szájba, és õk már akkor bedumálták maguknak, hogy be lettek csapva, az önszugesszió hatalmas erõ. Hát grácia szegény fejemnek, de ebbe nem állok be, ha a fene fenét eszik, akkor se!
10/10
kgyuri0 2008 nov. 13. - 00:44:54 10/10 Előzmény Melkon
(1232/14087)
Nagytiszteletû Melkon uraság(hölgység?)!
Ezúton kérem töredelmesen bocsánatát, hogy a „kedves” jelzõt használtam a megszólításban, mellyel Önhöz fordultam. Csak ezt nagyméltóztathatott olybá értelmezni, mint ha én Önt a kedvesemnek vélném. Biztosíthatom, errõl szó sincs annál kevésbé, mivelhogy azért nem mondhatom el magamról, hogy semmitõl sem undorodom.
Mindazonáltal elgondolkodás utáni véleményére az általam fölvetett kérdésben továbbra is furt kiváncsi lennék. Tehát, hogy is van ez, ha kedves öreg barátját, hátbaveregetve „vén lókötõnek” aposztrofálná, és azok után sunyi aljas, gátlástalan és ostoba emberek úgy tekintenék eme kedvességét hogy az ön egykomája lótolvaj, s be nem állna a büdös bagólesõjük ezen hiénázni, mit tetszenék nagyméltóztatni gondolni az ügyrõl?
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 12. - 22:26:56 Előzmény Melkon
(1231/14087)
Helyette inkább választási csalásoztak, de az már tényleg kezdett unalmas lenni.
Izgalmas, milyen széles a paletta! :)
10/10
offtopic
Melkon 2008 nov. 12. - 21:27:22 10/10
(1230/14087)
"de átlátszó, mert az embernek olyan érzése van, hogy ha nem lenne öszödi beszéd, nem is követelnék GY. F. lemondását."
Elõtte nem is követelték.
10/10
offtopic
Melkon 2008 nov. 12. - 21:26:49 10/10
(1229/14087)
Figy, arról van szó, h Gyurcsány sok mindent elhallgatott a szavazóktól, mert tudta h ha ezt nem teszi meg elveszti a választásokat, és ennek érdekében hamis infókat küldött az EU-nak is. Ez csalás.
Egyébként sokáig védtem én is az MSZP-t, de van egy pont ami után már nem tudom.
9/10
offtopic
ondok 2008 nov. 12. - 21:14:28 9/10
(1228/14087)
Pontosan ,ugyanolyan ovodás kaliberû ,minhogyha nem nyerünk ,akkor az ellenfél csal:)
Még egy pici apróság,hogy vezérük azóta is ,elötte is folyvást hazudozik,ponthogy aválsztáskor kb 3x akkorát mint az ellenoldal,az nem zavarja õket.Bár lehet ,hogy azért ,merthiszen mgmondta ,hogy õ még életében nem hazudott,úgyhogy akkor nyilván így is van. Nos ez a szomorú ,ez aprimitivitás ill ez a focidrukker szerû vak elfogultság ,és ezt sikerült a fél országba elültetni.Úgyhogxy épp a minap Cipollázott az egyik fideszes képviselõ Gyurcsányra utalva,mintegy egyébként ameggyilkolására buzdítva.Én meg azt mondom ,és az elöbb alá is támasztottam ,hogy Orbán ennek az országnak a Cipollája ,és amíg õ lesz ,nem lesz normális apolitika.