Téma: Heti hetes

4/10
offtopic
meszag 2008 nov. 07. - 10:49:44 4/10 Előzmény efes
(1147/14087)
Perverz. :D
Obránszky Ármin 2008 nov. 07. - 03:14:36
(1146/14087)
Tényleg azt hiszed, h jelenleg van Magyarországon olyan politikai erõ, amely a lakosságot felnõttként kezelné és h ebben pont Gyurcsány Ferenc jár elõl? Hát én, aki nem vagyok éppen jobboldalinak mondható, úgy látom, h egy ember, aki a választások elõtt szándékosan félrevezette az országot -lényegében mindegy, h hatalomféltésbõl vagy saját igazától megittasulva-, annyira sem bízva meg annak úgy látszik idõközben felcseperedõ lakosságában (szép 18. szülinapi ajándék nem mondom a megszorítás...), h vázolja elõttük az ország valós helyzetét, sõt, még politikustól is szokatlan arcátlansággal súlykolta beléjük az átlátszó délibábot a dübörgõ gazdaságról az minden csak nem olyan valaki, aki az állampolgárokat felnõttként kezeli (abban pedig nem hiszek, h a semmitõl megváltoznak emberek). Bár félõ, h ha a választások elõtt áll elõ a farbával szeretett miniszterelnökünk, akkor némiképp megcsappan az esélye az újraválasztásra és még a végén még elmaradt volna a megváltás, amit néhányan úgy látszik bekövetkezni láttatok azóta... Ámulok és bámulok mindig azon, h vannak Magyarországon értelemes emberek, akik csillogó szemekkel aszisztálnak folyamatos arculatváltásokon átesõ (volt õ már lelkeseült, ihletett, szemét a horizontra szegezõ reformertõl a pityergõ ripacsig terjedõ skálán minden, most úgy látom a komoly és a népet komolyanvevõ államférfi szerepével kísérletezik több kevesebb sikerrel...) fõkomédiásunk elõadásához.
Az öszödi beszédrõl meg annyit, h a rendszerváltás óta soha ekkora folt nem esett fiatal demokráciánk renoméján. Ha nem a konkrét szöveget olvasod, akkor mi Öszöd üzenete? Az, h az emberek semmi másra nem kellenek csak arra, h a politikusok szólamaitól manipulálva az urnákhoz járuljanak és ismételten hatalomba juttassanak minket. Minket, akik egyedül meg tudjuk oldani az ország problémáit. Minket, akiknek nincs alternatívánk. A cél érdekében hazudni lehet, sõt, kell is. A nép érdekében tesszük. Ennek a mentalitásnak az elharapózása, szerintem, maradandó károkat okozott. Ez maga a kádári mentalitásnak a visszacsempészése a köztudatba, ahonnan amúgy sem veszett ki egészen. Az, pedig, h hatalmon maradhatott ez kalandor, aki sokkal inkább kórtünet, mint maga az országot emésztõ kór, tudathasadásos, fiatalon szükségszerûen megcsömörlött demokráciának szégyene. Soha nem fogom tudni megbocsátani ennek a pojácának, h épp a demokrácia nevében követi el a legnagyobb bûnöket ellene.
Hidd el ugyanennyire felháborít, amikor más pártok kecsegtetik a jónépet egy jobb élet reményével, amit pillanatok alatt el lehet érni, csak le kell váltani a kormányt, mert ennek szükségszerûen csalódás a vége. Féltem ezektõl a magyar demokráciát!
10/10
kgyuri0 2008 nov. 07. - 01:58:29 10/10
(1145/14087)
1477 kiegészítése: Itt megkevertem az idõket, az 1,2 5 év és az öszödi beszéd üti egymást.
Tudom! Észre vettem. Csak, mert a joboldal vitamódszereit jól ismerve és rühellve, már várom, hogy abba kössetek bele, hogy az öszödi beszéd x éve volt, és én itt valamit kevertem. Ne fárasszátok magatokat ezzel, ha érdemi érv nincs, akkor ezzel ne kisérletezzetek.
10/10
kgyuri0 2008 nov. 07. - 01:54:02 10/10 Előzmény efes
(1144/14087)
Kedves efes, engem tényleg nem láthattál egyiken sem, én ui. nem bicikliztem oda. Kádár-sírkoszorúzásról mesélhetnél bõvebben! Ez is valami szimbolikus kifejezés lehet, mint a kiskosztüm meg a cekker!
10/10
kgyuri0 2008 nov. 07. - 01:49:32 10/10 Előzmény Melkon
(1143/14087)
Kedves Melkon!
Én azt gondolom, hogy õ az ergyetlen hiteles politikusumk jelenleg. Valóban nem azért, amit 1 éve, 2 éve, 5 éve tett és mondott, hanem amit jelenleg és a közel múltban tett és mondott. Bizony, bármíly sajnálatosan, de az öszödi beszéd óta. Én eredetileg marhaságnak tartottam azt, hogy az öszödi beszédet "igazság" beszlédnek tartsák, szerintem az igazságbeszédnek is egészen más a mûfaja, ahogy a "bevalló beszédnek" és az "elszólta-magát" beszédnek is, ezek dicsõ fideszünk fixa-ideái.
Szóval én itt tartok.
Sommás megállapításoknál töbet nem hallottam arról, hogy miért ne lenne hiteles az, aki órákat tölt azzal, hogy fölnõttnek tekintve (úgy tûnik érdemtelenül!) a lakósságot elmagyarázza nekik, hogy az 1meg 1z 2.
Értelémes ellenvetést nemhallottam, eltekintve néha rövidnadtrágéktól ilyeneket, hogy "idegbeteg" (esetleg hazaáruló, hazug stb)
10/10
kgyuri0 2008 nov. 07. - 01:38:47 10/10
(1142/14087)
oximoron lenne? Kedves barátom?!

Miután leírtam az inkriminált állításomat, kb 4 soron keresztül azt indokoltam, hogy én miért tartom hitelesnek.
Ezzel vitatkozhatnál, azzal, hogy legalább ennyire áttekinthetõen és világosan megkisérled megfogalmazni, szerinted miért nem hiteles!
Te úgy döntöttél, inkább a legdurvábban lehülyézel, El kell ismerni, hogy ezt igen furmányosan, mûveltséged fitogtatva holmi idegen szó csillogtatásával tetted.
De ne gondold, hogy ez pótolja az eredeti logikus érveket, amiket inkább mellõzöl, vajh ki tudja, miért is?!
4/10
offtopic
efes 2008 nov. 06. - 17:39:15 4/10
(1141/14087)
Nem tudom, mennyire elõre csócsált panel, de akárhányszor össznépi támogatógyûlést szervez Ferkó, akkor legnagyobb többségben a jelzett nembõl és jelzett korosztályból képviseltetik magukat. Tudom, mert jó szokásom elbiciklizni az efféle rendezvényekre, Magyar Gárda-avatástól MSZMP általi Kádár-sír koszorúzásig. Tanulságos, szórakoztató események ezek...:D
10/10
Melkon 2008 nov. 06. - 17:23:38 10/10 Előzmény kgyuri0
(1140/14087)
ÚRISTEN!
Hát látod, lehet szeretni, nem szeretni Gyurcsányt, de ilyet állítani épeszû ember nem állítana.
Hol hiteles vki aki éveken keresztül hazudozott, nem tartotta be a választási ígéreteket, és még az EU-nak is hamis információkat küldött?
Ismétlem: lehet szeretni, lehet nem szeretni, de nem tudom h tudod-e mit jelent az a szó h hiteles...
10/10
kgyuri0 2008 nov. 06. - 16:25:41 10/10 Előzmény efes
(1139/14087)
Hát, ez akkor most az egyszer nem igen jött be!


Sztem ez egy jó duma!
Bár inkább lazán jó dumának tûnõ süketség.
Elõzménye még a régi fideszes idõkben gyökerezik, amikor az volt a duma, hogy a Fidi a nagymamák kedvence. Ez már akkor, már a Fideszre se nagyon volt igaz. Azóta, akik nem igen törik magukat agymunkával, ezt a kész panelt találják, elõkészítve okoskodó félértelmiségiek által elõre csócsálva.Ne menj lépre!
4/10
offtopic
efes 2008 nov. 06. - 11:29:14 4/10
(1138/14087)
Azt akartam ezzel "szimbolizálni", hogy Ferkó rajongótábora elsõsorban a jólszituált, középosztálybeli, középkorú hölgyekbõl tevõdik ki.
10/10
kgyuri0 2008 nov. 06. - 10:16:26 10/10 Előzmény efes
(1137/14087)
Kedves efes!

Én nem járok kiskosztümben, cekkerrel is igen rutkán.
Egyébként nem is értem, mit akartál ezzel szimbolizálni.
û
Sztem GyF az egyetlen hiteles politikus kishazánkban, ezt úgy értem, hogy most aztán tényleg azt mondja, amit gondol(amit akar), nagykorúnak tekinti az embereket, nem gügyörészik, nem heccelõdik, sõt láthatólag valóságos konszenzusra törekszik, ezek tények!
A másik oldalra most nem is vesztegetek szót, ezzel sérteném az általános harmóniát(nem lehet õket egy lapon említeni!)
Ha GyF megbukuk, egy újabb esélyt hagy ki az ország. És a nép. Mely ezesetben tényleg egyedl önmagára vethet.
Sokadik alkalom a kolektív magyar leszereplésre, sajnos!
10/10
Melkon 2008 nov. 05. - 18:00:43 10/10 Előzmény kgyuri0
(1136/14087)
Szemmel láthatóan nem pártatlanok, sztem nem baj, a lényeg h vicces legyen, azért nézem h röhögjek egy jót nem azért h innen informálódjak.
4/10
offtopic
efes 2008 nov. 05. - 17:50:03 4/10 Előzmény meszag
(1135/14087)
Abszolút vannak fanatikus Gyurcsány-hívek, bár jobbára kiskosztümben és cekkerrel...:)

A honi politikában szvsz semmi nem fog változni, amíg a jelenlegi szereplõk ámokfutnak. csakis egy teljesen új szereplõ hozhat változást, ám ennek a megjelenésére vajmi kevés esély van. Ezenkívül, csak az idõ az, amiben bízhatunk... :)
10/10
Melkon 2008 nov. 05. - 15:41:25 10/10 Előzmény meszag
(1134/14087)
Vkinek mindig rossz, mkinek nem lehet jó (ill hosszú távon lehet, de mivel az emberek jó részét csak a rövid távú hatása érdekel a dolgoknak...), de nem is mennek az emberek tüntetni minden politikai döntés után, annak azért már nyomós oka szokott lenni.
Erry 2008 nov. 05. - 14:23:40
(1133/14087)
Hülyeségeket csak az beszél aki nagyon okosnak tartja magát. Az ilyeneket elküldeném a valós életbe. Lehet, hogy nem tanultam nyelvtan de a valóságban élek!!!!!!!!!!
4/10
offtopic
meszag 2008 nov. 05. - 13:05:16 4/10 Előzmény zee944
(1132/14087)
És mig el nem felejtem, köszönöm! :D
4/10
offtopic
meszag 2008 nov. 05. - 12:39:51 4/10 Előzmény zee944
(1131/14087)
Ajha. :D
offtopic
zee944 2008 nov. 05. - 11:14:23
(1130/14087)
A ZÖLD DISZNÓ






Egyszer volt, hol nem volt, az Óperenciás-tengeren is túl, volt egy király. Volt egy fia, de az nagyon gonosz volt, mert mindent megtehetett, ami csak eszébe jutott.
Örökké a sötét erdõt járta, öldöste a madarakat, vadakat, egyszer még egy rõzseszedõ anyókára is rákiáltott, hogy az majd szörnyethalt:
- Kitakarodj ám az erdõmbõl azonnal! Kutyákkal itatom fel a véred, ha azonnal ki nem takarodsz innen!
Az meg rimánkodással akarta megbékíteni:
- Jó királyfi, hét napja nem fûtöttem, meghalok a hidegtõl! Ezt a rõzsét úgysem használod semmire.
Hát még rá is vert érte.
- Na, királyfi, verjen meg az isten! Zöld disznó képében túrjad az erdõdet, míg egy királykisasszony meg nem csókol!
És halljatok csodát: megrázkódik a királyfi, s ahogy van, fertelmes zöld disznóvá változik, a palota hatalmas disznóóllá, a sok aranyos minden szalmává!

folytatás: http://meselnektekcsorimama.gportal.hu/gindex.php?pg=17809433&nid=3368432
4/10
offtopic
meszag 2008 nov. 05. - 11:09:45 4/10
(1129/14087)
Jöhet! :D
offtopic
zee944 2008 nov. 05. - 10:18:49
(1128/14087)
Mesélek inkább a zöld disznóról.