Téma: Heti hetes

10/10
offtopic
kgyuri0 2008 nov. 12. - 01:32:32 10/10
(1207/14087)
Kedves ondok!

Jól esik, nem tagadom, a támogatásod, és köszönöm is.
Azért vagyok állandó deffenzívában, mert nem szeretnék tévedni, nem szeretnék igazságtalan lenni, és el tudom képzelni,mennyire nehéz lehet egy jobboldali kényszerképzetekkel megvert egyénnek vitázni.
Kíváncs is vagyok az érvelésükre.
10/10
offtopic
kgyuri0 2008 nov. 12. - 01:22:08 10/10
(1206/14087)
Kedves Seten!

„Nálad sikerült? Kinek, és mivel? Tényleg kíváncsi vagyok”
Hát,ha nem lennél íly látványosan érzékeny, mint egy valóságos „szelíd lelkületû egyházfi”, akkor most mgismételhetném, hogy Gyurcsány, s mivel is, csak mert „kiváncsi” vagy de kímélem az idegeidet!

Nem kell, hogy én „hasonlítgassalak” téged feltörekvõ jobbhoz, nem is tettem, pusztán megállapítottam, hogy ugyanazt hangoztatod, mint õk, ez pedig ténykérdés. Ezzel te hasonlítgatod magad hozzájuk.

Különben, amennyiben megbántottalak volna, elnézésedet kérem.
Nem emberek ellen vagyok, hanem a nézeteik ellen.
Én a helyedben tartózkodnék politikai diskurzusoktól, ha ennyire érzékeny lennék, ott bizony „repül a forgács”

Az idegen szavak ügyében igazad van. Ügyes vagy!
Köszönöm a kritikát, igyekszem hasznosítani.
9/10
ondok 2008 nov. 11. - 22:59:06 9/10
(1205/14087)
Nekem más a véleményem ,szerintem teljesen normális a stílusa,és értelmesen érvel ,amivel eléggé ki is rí az itt szereplõk közül,akik néha egy óvodás szinvonalát sem érik el.
9/10
ondok 2008 nov. 11. - 22:55:15 9/10 Előzmény kgyuri0
(1204/14087)
Tökéletesen látod a dolgot,mert használod az agyad,egy picit korrigálnék,mert már Te is néhol deffenzívában vagy ,ahol nem kéne.Csakhát ez a jobboldali papagájkommandó jól mûködik .Gyurcsány egyáltalán nem vezetett félre senkit ,kevesebbet ígért jóval mint a Fidesz ,a költségvetési hiányadatok bárki számára hozzáférhetõk voltak az interneten ,hiszen a Fidesz is örökké szajkózta õket.Hogy avárható következményeket Gyurcsány nem hangoztatta választások elött ? Hát az nem csoda,mert akkor akár el se indult volna a választáson ,hiszen egy olyan ellenféllel állt szemben ,amelyik akkor is azóta is folyamatosan hazudik.Adócsökkentés és ugyanakkor nem kell megszorítás,mondja.Nos aki ezt elhiszi ,az jobb ha szégyenli magát ugyanúgy mint aki sír a hiány miatt ,de ugyanakkor a 300 Ft eltörlésére szavazott.Mert az bizony elég korlátolt ember.
9/10
ondok 2008 nov. 11. - 22:46:42 9/10 Előzmény totya4
(1203/14087)
A külföldiek azok aztán biztos tudják...
"csalással szerezte a hatalmat"-nos ez a különbség Amerika meg Mi közöttünk.MC Cain gratulál a gyõztesnek,támogatására szólit fel ,nálunk meg "csalás" újraszámolás,hídfoglalás,kivonulás stb. csupa pitiáner veszíteni nem tudó beteges hatalomvágytól szenvedõ ellenzék ,és behülyített szajkózók.Mi volt az csalás ?Úgy emlékszem nem õ hazudta azt ,hogy rosszabbúl élünk,mint 4éve ,nem õ ígért toronyórát lánccal 14. havi nyugdíjat,ingyenbenzint.Ezek voltak a hazugságok ,ha ezeket elhiszi a nép ,és istenments megválasztja kisnapóleont,akkor ki csalt volna igazán ? Na nem most jöttünk le ám a falvédõrõl.
10/10
kgyuri0 2008 nov. 11. - 16:50:55 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(1202/14087)
Kedves Ármin!
„Tényleg azt hiszed, h jelenleg van Magyarországon olyan politikai erõ, amely a lakosságot felnõttként kezelné és h ebben pont Gyurcsány Ferenc jár elõl?”
Igen, valóban én ezt hiszem.

Érvelésed elején: „a választások elõtt szándékosan félrevezette az országot -lényegében mindegy, h hatalomféltésbõl vagy saját igazától megittasulva”. Nos, sztem nem szándékosan vezette fére az országot, hanem politikusként rossz politikusi reflexbõl, ez nagyon nem ugyanaz,
egyébként sem azt állítom, hogy akkor hiteles volt, hanem azt, hogy most az, éppenséggel nagyjából az öszödi beszéd óta, ami ilyen értelemben határkõként tényleg „igazságbeszéd”, bár nem azzal a szándékkal keletkezett, hogy az legyen: nem az a MÛFAJA!

Mondhatnám ugyan azt is (elõre menekülõleg), hogy ahogy vakok közt félszemû a király, a magyar politikusok közt GyF a hiteles, még tán igaz is lenne, de meggyõzõpdésem, hogy itt többrõl van szó:
Bevallom, néhány megnyilatkozását nagyon figyeltem, mert hiszen központi kérdés, hogy õt milyennek találom. Láttam az arcát, hallotam a hangját és az én élettapasztalatom fölhasználásával, mellyel rendelkezem, tudom, hogy hisz abban, amit mond, meg akar nekem magyarázni dolgokat, meg akar gyõzni. És én hagytam magam, mert logikus volt és racionális, amit mondott.

Szóval, bár én szorítok neked Miki(nnn)-nel való vitádban, messze nem értünk egyet, bár az a fixa ideám, te vita képes lehetnél, ha lenne ezzel kapcsolatban mondanivalód.

Nem értünk egyet Sólyom ügyben sem, valahol olvastam tõled, hogy te õt tartod hitelesnek. Nos, én nem.
Neki leginkább középhátvédként kellene focizni, õ viszont imád kihúzódni jobbra.
Ez benne volt a pakliban, amikor a bal-lib elszúrta a köztielnök választást, az vígasztalhat csak, hogy SziliK még nála is rosszabb lenne. Nekem GönczÁ az etalon, amikor egyszer azt mondta, hogy õ a bõrfejûeknek is köztársasági elnöke akar lenni, az példaadó volt. Sólyom mester pl. egy iottányit sem akar az én köztársasági elnököm lenni, én ui. mellszélességgel Gyurcsány-párti vagyok, s ha elfogadjuk is az egyik itteni kolléga fölvetését, ha kiskosztümmel s cekkerrel is, annyit azért érdemelnék mint a bõrfejûek Göncztõl..
10/10
kgyuri0 2008 nov. 11. - 16:13:39 10/10
(1201/14087)
Kedves Seten!(1481)!

„Ilyen rosszindulatú emberrel is ritkán találkozom errefelé!”

Lekötelezõen kedves ember lehetsz! Gondolom, tõsgyökeres derék magyargyerek!

Miért is érzed jogosnak, hogy ily mértékben sarkos véleményt formálj rólam?
Az „oximoron” miatt!?
Valóban, miután a válaszomat elküldtem(1476) rájöttem, hogy ezt fogod válaszolni.
Azaz, hogy szerinted egy politikus, mint olyan, nem lehet hiteles. Mást persze tényleg nem válaszolhatsz. De, hogy ez miatt ilyen sarkosan lerosszindulatúzol, az talán túlzás.
Egyébként ez a szokásos (ál)értelmiségi fanyalgás. Tipikusan az agresszívan feltötrekvõ jobboldal egyik jelenleg legpopoulárisabb ostoba közhelye, hogy minden politika és politikus eleve természeténél fogva tisztességtelen.
Az én véleményem szerint nem, nem minden politikus, s még csak nem is a mikroklimatikus viszonyoktól (és egyéb apróságoktól) függ, hogy melyik tisztességes. Nem a tisztességtelenség ennél sokkal mélyebben szövõdik bele (itt és most!) az egyik oldal politikájába, az egyik(és nem mindkét!) oldaléba. És, eltaláltad! – szerintem a jobboldaléba.

Azért azt gyanítom, sarkos „neheztelésed” fõ oka mégis csak az én 1476-os utolsó sorom:

„De ne gondold, hogy ez pótolja az eredeti logikus érveket, amiket inkább mellõzöl, vajh ki tudja, miért is?!”
1/10
totya4 2008 nov. 11. - 10:20:41 1/10
(1200/14087)
Ó.
1/10
totya4 2008 nov. 11. - 10:20:18 1/10
(1199/14087)
A süket láthatólag te vagy, de semmi gond :-)
Gabriella54 2008 nov. 10. - 22:47:23 Előzmény totya4
(1198/14087)
1./ nem menekültem el, de nem vagyok hajlandó süketek párbeszédét folytatni, mert minden ellenérvre csak azt mondod: mszp-s duma
2./ én a részemrõl tényleg lezártnak tekintem a témát
1/10
totya4 2008 nov. 10. - 21:59:28 1/10
(1197/14087)
Én csak megkértelek hogy indokold amit mondasz, ennyi :) Tudod, ha valaki állít valamit, és a másik megkéri hogy indokolja, akkor... kéne :)

Eddig ez történt:

Te: - söt károsnak tartom amit csináltok

Én: - Mit is csinálunk "mi" ?

Te: - Átfogalmazom: ez a gondolkozás káros

Én: - Fogalmazd meg érthetõen, értelmesen mi ez "ez a gondolkozás káros" Idézz be nyugodtan hozzá a hozzászólásaimból.

Te - totya én nem verbális háborut akarok veled folytatni. simán probálok veled beszélgetni. nem megy ez? miért nem?

Na ha valaki a fentieket a részedrõl értelmesnek látja az jelentkezzen, és magyarázza el nekem is :)
1/10
totya4 2008 nov. 10. - 21:50:03 1/10
(1196/14087)
"Totya4-tõl itt kérdezném: ki is vezeti be az eurót 2009. január 1-én? "

Az elõbb elmenekültél a párbeszéd elõl és most megint megszólítasz? Következetes vagy :) A válasz a kérdésedre hogy feltehetõleg Szlovákia. És? Vitatta valaki? Mi akar lenni a kérdés?
1/10
totya4 2008 nov. 10. - 21:48:18 1/10
(1195/14087)
Fogalmazd meg érthetõen, értelmesen mik akarnak lenni ezek:

1. "feleslegesnek, söt károsnak tartom amit csináltok"

2. "ez a gondolkozás káros."

Idézz be nyugodtan hozzá a hozzászólásaimból. Ha nem tudsz mit, vagy magad sem tudod mit akarsz, akkor pedig szabad elnézést kérni :)
Gabriella54 2008 nov. 10. - 21:21:11
(1194/14087)
Teljesen igazad van, ezzel az állandó múltba merengéssel rengeteg kárt okozunk saját magunknak! Ahelyett, hogy kihúznánk magunkat a sz@rból, azon tipródunk, hogy mi történt 80 éve. Közben a szlovák és cseh gazdaság röhögve lehagy minket!
Totya4-tõl itt kérdezném: ki is vezeti be az eurót 2009. január 1-én?
Elég már ebbõl a "ha megdöglött az én tehenem, dögöljön meg a szomszédé is" mentalitásból!
Ismeritek József Attilát: kinek mit mond:
"Rendezni végre közös dolgainkat
ez a mi munkánk és nem is kevés"
1/10
totya4 2008 nov. 10. - 21:11:34 1/10
(1193/14087)
Rutinos menekülési módszer ez a válasz, de én nem is erõltetem tovább az eszmecserét :)
1/10
totya4 2008 nov. 10. - 21:09:49 1/10
(1192/14087)
"Pontosan tudom, hogy nem gyõztelek meg, nem is akartalak,csak tudd, h értelek ,de feleslegesnek, söt károsnak tartom amit csináltok."

Mit is csinálunk "mi" ?
Gabriella54 2008 nov. 10. - 21:09:41 Előzmény totya4
(1191/14087)
A zászlóégetés önmagában bûncselekmény, tehát erre kár több szót vesztegetni.
10/10
Melkon 2008 nov. 10. - 21:00:52 10/10
(1190/14087)
Nem is mondtam az ellenkezõjét :O
4/10
offtopic
efes 2008 nov. 10. - 20:33:15 4/10
(1189/14087)
Ja, Pink Floyd nem szól. Amúgy éppen azért állíttatott oda, amit te is kitaláltál, ám azt hiszem, akinek szól, az leszarja. Õk éppen hogy be akarják zárni magukat a falak közé, mert félnek szabadon... illetve, akik nem tetszenek nekik, azt meg ki akarják zárni, a falon kívülre.
4/10
offtopic
efes 2008 nov. 10. - 20:29:41 4/10
(1188/14087)
Van ilyen, kettõ darab, a Tabánban, a Vár Déli rondellájával szemben. csak már lekopott róla a festék, illetve a hazai erõk fújtak rá újat.