Téma: Heti hetes

4/10
offtopic
meszag 2009 febr. 11. - 15:36:14 4/10
(2187/14087)
Írtam, hogy az mind jobbos volt? Ugye nem. :DDDDDDDD
CsengoZoli 2009 febr. 11. - 15:34:05
(2186/14087)
Úgyhogy...
Monnyá le! :P
CsengoZoli 2009 febr. 11. - 15:31:37
(2185/14087)
De a népszavazási kérdésnél is azt írta,hogy elment a sok hülye,aki azt se tudta mirõl szavaz...
Ha gondolod keresd meg pontosan mit írtál, az is egy jó nagy általánosítás volt.
Mintha tudnád ki szavaztak és miért arra amire...
CsengoZoli 2009 febr. 11. - 15:29:56
(2184/14087)
meszag | Válasz | Elõzmény (moldtun)jan. 19. 13:00 | 2149/2809

Remélem senki nem akar belõle mártirt csinálni, én inkább szereteném, ha saját hivei világosodnának meg, és kapná tõlük meg azt a helyet, ahová való...

Ez mi ha nem általánosítás? :)
Szegény hívek,mind-mind félrevezetett emberek...
4/10
offtopic
meszag 2009 febr. 11. - 15:11:04 4/10
(2183/14087)
Ezt én kérdezem. :)
CsengoZoli 2009 febr. 11. - 14:40:47
(2182/14087)
Melyik hsz-edben van?
KONKRÉTAN!!!!
4/10
offtopic
meszag 2009 febr. 11. - 14:38:47 4/10
(2181/14087)
Keresd már meg, a hszeimben légyszi
CsengoZoli 2009 febr. 11. - 14:20:17
(2180/14087)
Várom a választ a felvetett kérdésre, hogy a ti jobboldalizásotok, mennyiben más általánosítás, mint, amit szerintetek a romákkal szemben alkalmaztak?
4/10
offtopic
meszag 2009 febr. 11. - 06:34:20 4/10
(2179/14087)
Nem így kell ezt nézni. Ezt már egy másik topicon megvitattuk, de jó. Az tényleg borzasztó, hogy ilyen dolgok történnek, de szerintetek ebben ki a hibás? Csak a romák, vagy a törvényhozás, jogszolgáltatás, és rendvédelem is? Az tény, hogy a romák sem menthetõk fel, mert értékítéletük, viselkedésük sok esetben kifogásolható, és változtatniuk kell a hozzáállásukon, de nem itt van a kutya elásva. Hol a sok, követelmény és következmény nélkül adott támogatás, mely igazán el sem jutott hozzájuk, hanem kézen-közön , alapítványokban, kht-kban eltûnt? Csakúgy, mint a rengeteg szociális támogatás. Mellesleg én a kisebbségi önkormányzatokat se értem, minek kellett? Ahelyett inkább a romáknál a vajdákat kellett volna együttmûködésre, érték közvetítésre bírni.
De könyörgöm, ne általánosítsunk!!! "Szar ember" minden nációban akad. És valljuk meg magunknak csendben, mindannyiunkban van elõítélet, és igenis létezik diszkrimináció. Dühvel, indulatból, átgondolatlanul nem szabad tenni semmit. Rendszerezni kéne dolgainkat e téren is végre, nem összeollózni innen-onnan az alkotmányt is pl.
2/10
Alternat 2009 febr. 11. - 00:49:42 2/10
(2178/14087)
És az a szörnyû, hogy atti1974 esete, csak egy a millióból, ami nap, mint nap történik ebben az országban, ha a "megfelelõ" helyen laksz. De hát nincs cigánybûnözés, mint tudjuk. Sõt maga a cigány szó sincs, csak két esetben, ha bántják õket, vagy ha elismertté válnak (pl zene). Ekkor cigány, a többi esetben pedig magyar állampolgár címen szerepelnek az újságban, tévében mindenhol. Dehát én is fággyülölõ vagyok, mint általában minden hozzám hasonló, az értékeit védeni próbáló ember.
És van egy olyan hülye érzésem, hogy ennek az egésznek pont a cigányok lesznek a legnagyobb vesztesei egyszer. Elõbb-utóbb nem fog tudni elbírni az ország egy általában dolgozni nem akaró, létszámban erõsen növekvõ tömeget és lesz olyan amikor nem lesz már mögöttük egyetlen politika hatalom sem vagy legalábbis elenyészõ, és akkor majd tényleg megtudják milyen a kirekesztés. (amúgy nem féltem õket, mert örök túlélõk és mobilisek)
Van egy cigány srác, együtt jártunk ált. iskolába még 1865-ben, idõnként összefutunk itt-ott, autószerelõként dolgozik 7 éve egy cégnél, 2 éve vett magának egy öreg fordot, jól öltözik, megvan benne is a romákra általában jellemzõ vadság, de szót lehet vele érteni stb szóval látszik, hogy tart valahová. És ez jó. De tuti, hogy marha nehéz volt neki eddig is pont az általánosítás miatt. Tehát szó sincs arról, hogy mindegyikük olyan lenne, de sajnos a túlnyomó többségre igaz és én is akárhogy próbálok, akár az õ példájából okulva pozitívan hozzájuk állni, az esetek nagy százalékában mindig lesújtóak a tapasztalataim. Jó volna pedig segíteni, támogatni azt az 5-10 százalékot (mondtam egy számot), akik tényleg jutni akarnak egyrõl a kettõre. De ezt nehéz szelektálni (nem lehetetlen, csak nehéz) és úgy látom, hogy akiknek ezt meg kellene tenniük, azok nem is akarják. Azt is elmondanám, hogy szerintem miért nem akarják, de akkor már antiszemita is lennék ahhoz meg ma nincs kedvem, most egyenlõre elég a fággyülölõ.
CsengoZoli 2009 febr. 10. - 21:59:22
(2177/14087)
Hátigen, meg tudlak érteni.
Nyílván aki személyesen érintett,az nem tud indulatok nélkül beszélni a dologról és szerintem mindenki megérti a problémádat.
Valószínûleg a megoldás elsõ lépése az lenne,ha szigorúbb törvényeket hoznának, ugyanis, ha a jog nem áll a rendõrök mellé,akkor tehetetlenek.
Ezért kéne már szembenézni ezzel a dologgal, beszélni róla és nem a szõnyeg alá söpörni!
atti1974 2009 febr. 10. - 21:45:50 Előzmény ondok
(2176/14087)
Sziasztok!Csak most tudok reagálni Ondok 2695-ös hsz-re,ugyanis éjszakánként ki kell mászkálnom a határba,mert a romák(meg ne sértsem õket)lopják az erdõmet.Közel 20-Ha akác,és fenyõ nyár vegyes erdõm van,és tele van a tököm ezekkel a tetvedékekkel,hogy körülöttem már komplett erdõket loptak szét,és most az enyém is kezd sorra kerülni.Röhej,ahogy az íróasztal mellõl okoskodtok,és fogalmatok sincs róla mi történik kinnt a való életben(ezen a téren).Teljesen el vagyok keseredve,mert nincs megoldás,teljesen elszenvtelenedtek,köszönhetõen az eszement gondolkodásnak és bánásmódnak,amit tanúsítanak irántuk.Elkaptam tavaly többször is párat,bevitték,pár óra múlva a kocsma elõtt iszogattak,a rendõrök meg a karjukat tárogatták,hogy ilyen a törvény,tehetetlenek.Megélhetési bûnözés?segélyosztás után napokig a kocsmák elõtt dülöngélnek,meg nyomkodják a nyerõgépeket,majd mikor minden pénznek a seggére vertek,elmennek lopni,-mert meg kell élni.Nem lehet általánosítani?Igaz,de a környékünkön a nagyon nagy részük lop,bûnözik,ha elkapják agresszív,és azonnal azééé mee cigány vagyokot kiállt.
Pedig csak a magamét védeném,megvettem a facsemetét,elültettük,kapáltuk stb..,erõgéppel mûveltem,gondoskodtam róla,most mikor már 14 éves az erdõ,szétlopják.És tehetetlen vagyok,a rendõrök szerint is.Szélmalomharc,rajtakapom talán õket,eltûnnek-visszajönnek,és örülhetek ha nemtörténik senkinek bántódása.A húgom mikor hazajön a gimibõl,kilovagol délutánonként,én hajnalban,de ez örökké így nem mehet.
MI A MEGOLDÁS?KÍVÁNCSIAN VÁROM A SOK RASSZISTÁZÓ,EZEK A SZEMETEK MELLETT"KAMPÁNYOLÓTÓL",ÕK MIT TENNÉNEK AZ ÉN HELYEMBEN?KÖLTÖZÉS???
CsengoZoli 2009 febr. 10. - 19:26:25
(2175/14087)
A roma kérdést nem én dobtam fel,sõt századik hozzászoló vagyok.
A másik témáról (hogy csak kötöszködnék) annyit,hogy elhiszem,hogy aki szemellenzõs,annak nehéz átlátni miért van az,hogy miközben egyik oldalról jobboldaliznak,aközben leszólok egy elvakult jobboldalit.
Nos ez azért van,mert én a dolgokat nem pártállás alapján ítélem meg.
Képzeld van még ilyen ember,ha nem is sok,de van.
Tehát egy jobboldali hülyét ugyanúgy leszólok,mint egy baloldalit.
Tudom,hogy ez egyébként egy szemellenzõsnek nehezen követhetõ, nem is várom el, semmi baj... :)
4/10
offtopic
meszag 2009 febr. 10. - 19:20:40 4/10
(2174/14087)
Ugye hogy magadra ismertél! :D
CsengoZoli 2009 febr. 10. - 19:14:06
(2173/14087)
Most ezt Gyurinak írtad vagy ondoknak? :P
4/10
offtopic
meszag 2009 febr. 10. - 18:43:42 4/10
(2172/14087)
Amit Te játszol itt az szörnyû. Kimondod, mit gondolsz, aztán ugyanabban eljátszod az ártatlant. Számodra egy a lényeg a kötözködés. Sikerül teljesen elhülyítened a topicot. Nem írsz semmit, de jól elszórakozol.
Bejönnek ilyen néhány hsz-esek emberkék, alájátszani (coyote, budagyöngye) elõbeszélnek, persze hülyeségeket. Hogy lehet ilyen mûsoron számon kérni konkrét ügyekben pontos értelmezést? Elment mindenkinek a maradék esze?
Elõhúzzátok utána a cigány bûnözést. Ez megint nem ide való téma. Vagy komplexen megtárgyaljátok a romák helyzetét, az adatvédelmi törvénnyel együtt, vagy hagyjátok ezt a politikusokra, mert ez megint nem a heti hetes kompetenciája. Aláfestésnek elõkerül megint egy jóember, aki bekever büntetõjogi ügyeket, persze csak azt, amit láttatni szeretne, és akkor hirtelen úgy teszel, mintha te értetted volna meg mirõl van szó. Kész röhej. Mióta megjelentél mást se teszel, mint kavarsz, kötözködsz, méghozzá elképesztõ módon.
CsengoZoli 2009 febr. 10. - 17:57:12
(2171/14087)
Most tényleg nem érted,hogy mit kérdezek vagy rájátszol?
8/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 10. - 17:53:53 8/10
(2170/14087)
Dehogynem értesz. Sajnálatosnak találom, ahogy az elõítéletek beszivárognak az emberek fejébe masszívan, és sok saját rossz tapasztalat erõsíti ezt a folyamatot, de még azért próbálok ragaszkodni ahhoz az elvemhez, hogy a részrõl ne következtessünk az egészre, még pontosabban, olyan nincs, hogy "egész" ilyen szempontból. (másmilyenbõl sincsen).
CsengoZoli 2009 febr. 10. - 17:21:36
(2169/14087)
Akkormeg?
Mostmá kezdelek nem érteni :)
8/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 10. - 17:19:27 8/10
(2168/14087)
Nekem nem, vagy legalábbis remélem...