Téma: Heti hetes

1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 24. - 23:14:09 1/10 Előzmény CsengoZoli
(3267/14087)
NNAGGYON jóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;o)))))
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 24. - 23:12:20 1/10 Előzmény meszag
(3266/14087)
Beláthatatlan következményei lennének- biztosithatlak benneteket okostojások(Te és ondika)..
9/10
ondok 2009 márc. 24. - 23:10:54 9/10
(3265/14087)
Ja az index egy károgó jobbos bulvármédium.a legjellemzõbb ,hogy szombaton reggel óriási cikkben csámcsogott azon ,hogy bezzeg gyurcsány most nem mer maga ellen bizalmi szavazást kérni ,mint amúltkor ,amikor kijelentette ,ha nem kap 75%-ot,lemond.mert akkor megbukna .hát erre fel lemondott .erre gyorsan lekapták acikket ,mert piszok blama volt ,úgy megszívták.
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 24. - 23:09:59 1/10 Előzmény meszag
(3264/14087)
Nagyon nem érted a dolgokat, de nem is baj: nem kell mindent érteni..

A diplomáciának biztos, h. nem az a dolga, hogy szó nélkül tûrjön egy ilyen durva...
Tudod mit, le sem irom, úgy sem érted..
Hagyjuk, igazad van:
ÉN PEDIG NÁCI!
Tegnap kaptam meg az új horogkeresztes alsógatyámat -ha átjössz megmutatom, jó?
9/10
ondok 2009 márc. 24. - 23:07:32 9/10
(3263/14087)
Azért egész érdekes módon azok acivil szervezetek is ,amelyek megakadályozzák a TV elnök választást ,azokat is a Fidesz kreálta ,és a kiskurratóriumban is érdekes módon csak a fideszesek szavaztak ellene .Véletlenek vannak ,de ennyi?Aztán az is átlátszó ,hogy mi pártoljuk ,dehát pert indítunk a város ellen ,hogy Megyó jogtalanul írta alá a metró terveket.Egyébként a Ch maxnál nem hibáztak ,mert állítólag ugyan keletkeztek repedések ,de a mozgás jóval amegengedett határon belül volt.Azon is röhögök ,hogy pereskednek a panelházak ,hogy megrepedtek a falak a metró miatt ,aztán ami házunkban ugyanolyan repedések vannak ,és nem fúrnak alatta.Ugyanis a betonnak van egy természetes mozgása ,ami okozhat repedéseket ,ami persze veszélytelen Stb.Mindenester kivasalnak egy kis pénzt ,ami persze drágítja a dolgot.Nos józan ésszel kéne élni ebben az országban és nem milliárdos költségekbe verni magunkat meghiusítani fontos beruházásokat mondjuk a bazsarózsákra hivatkozva vagy politikai érdekbõl ,azért ,hogy a másiknak ne sikerüljön semmi ,és ezt majd el lehessen mondogatni a kampányban.
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 24. - 23:05:21 1/10 Előzmény kgyuri0
(3262/14087)
A nénikéd, az, mucibaba!
CsengoZoli 2009 márc. 24. - 22:54:05
(3261/14087)
Ime egy balos hírforrás,aztán ki-ki döntse el kinek hisz,és itt még nem számolták az azóta felmerült,mint írtam nem kis plusszköltségeket!

http://index.hu/belfold/budapest/0122mdrdmtr/

A pereket nem ismerem,de engedtessék már meg,hogy arra gondoljak talán nem csak a mûegyetemnél történtek hibák és tán nem csak földalatti fideszes mozgalmak akadályozzák az építkezést!
MInden építkezéssel vannak gondok,nem ezt fírtatom,de azt állítani is butaság,hogy az összes pert fideszesek indították,hogy megakadályozzák a metróépítést!
9/10
ondok 2009 márc. 24. - 22:37:09 9/10
(3260/14087)
"Az áráról annyit,hogy tény,hogy sikerül kb kétszer annyiból megépíteni,mint bárhol máshol." tényleg ugorgy mán rá a honlapra ,és ottmegláthatod ,hogy ár szempontból egy felsõ középkategória a világban.konkrét példákat írnak ,amit nem jegyeztem meg .Amelyik fele annyiba kerül ,ott már meglévõ szakaszok összekötésébõl és a metrókocsik nélkül számolták az árat.úgyhogy nem kell mindent elhinni.
Azt nem tagadhatod ,hogy nevetséges pereket indítottak ugyanúgy mint az MO-nál ,és ezzel bizony nagy késéseket okoztak a projektnek.Mert nálunk pillanatnyilag a Józsi bácsi is feltarthatja az országos érdeket(hát még a Fidesz szimpatizáns civilek) ,ha olyanja van ,mert kurva nagy ademokrácia.
A 2-es metró ötlete ,sõt az elsõ méterei tudott mikortól datálódnak?Hát biza Rákosi pajtástól.Ezzel együtt ,hogy egy világvárosban metrót eddig kizárólag a komcsik tudtak összehozni ,ez már eleve szégyen.Ebben akárhogy is szépítjük Orbán az egyik fõ ludas ,aki a megtermelt adóját lenyúlta Budapestnek ,de semmit nem forgatott vissza bele ,õ találta ki ,hogy aBkv ne kapjon pl állami támogatást.
CsengoZoli 2009 márc. 24. - 22:18:09
(3259/14087)
"A 4-es metróvonal építésének ötlete 1972-ben merült fel. Ekkor még Budafokot kötötte volna össze az Astoriával, keresztezve a Kálvin teret. Késõbb a Blaha Lujza téri végállomás is szóba került. Egy 1996-os tanulmány alapján nyerte el lényegében a mai formáját (Etele tér-Keleti pályaudvar-Bosnyák tér), azzal a különbséggel hogy azokban a tervekben a Bocskai úti megálló helyett a Kosztolányi Dezsõ téren létesítettek volna metróállomást."
(http://hu.wikipedia.org/wiki/4-es_metr%C3%B3)

Hogy anno a fidesz az építés ellen volt,valóban gyalázat, szídtam is õket,mint a bokro(s)t! :)
Az már mondjuk más kérdés,hogy Demszkyék 1998-as állítása sem volt igaz a megnyert uniós pénzrõl, mert mint késõbb kiderült nemhogy pénzt nem adtak rá,de még azt sem tudták,hogy egyáltalán,mit is akarunk építeni,mire kérünk uniós pénzt :)
Az összedölõ házakról annyit,hogy pl a Mûegyetem alatt spóroltak ki egy jó nagy beton réteget a franciák (szét is repedt miatta a fél egyetem) és sikerült velük olyan szerzõdést kötni,hogy több tíz milliárdot kellett nekik még adni, amit majd visszaperelünk :P hahaha,persze!
Azért mondjuk fordított esetben a Franciák szerinted mennyi idõ alatt rúgnák úgy pi.sán a magyar céget,hogy a lába nem éri a földet és az elkövetkezendõ hány száz évben nem építhetett volna semmit a náluk? :) Na,lényegtelen...
Az áráról annyit,hogy tény,hogy sikerül kb kétszer annyiból megépíteni,mint bárhol máshol.
Egyébként meg pont az általad említett kombino,meg a kettes metró miatt vagyok peszimista.
A kombinót olyan jól sikerült kiválasztani,hogy csak a megállók 90%-át kellett átépíteni miatta,csak a teljes felsõ vezetéket kellett lecserélni, párszáz megerõsítést rakni a tartóoszlopokba stb,DE ez még mind oké is lenne,ha jó lenne!
Mondjuk nekem csak a légkondi hiányzik,viszont elõnye is van,tavaly nyáron helyette inkább gyalogoltunk,mert nem csak 50 fok volt benne,hanem valami eszméletlen büdös is.
Ugye gondolom a 10 centis,légkondira tervezett ablakokon a levegõ,mint olyan,nemigen jött be.
Nemtudom,hogy azóta légkondicionálták-e õket,de úgy emléxem sikerült rájönni,hogy nálunk is meleg van nyáron.
A kettes metró új állomásai,pedig erõssen közepesek,semmi nagy etvasz, sõt az Örs vezér tere sokkal rosszabb lett,mint volt,látszik,hogy valaki olyan tervezte aki életében nem közlekedett arra!
Hát ezért nem vagyok optimista!
Mindezek ellenére legyünk optimisták és kívánom,hogy neked legyen igazad, vágják ki a rezet és a 4-es metró legyen a város gyöngyszeme,csak készüljön már végre el!
9/10
ondok 2009 márc. 24. - 21:54:01 9/10
(3258/14087)
Én meg úgy látom ,hogy odáig nem lett volna szabad fajulni ,hogy barátságok szünnek meg ,családtagok nem beszélnek egymással.És ebben azoknak van fõ felelõssége ,akik szerint csak õk a magyarok ,akik szerint az ellentétes kormány az bûnözõk gyülekezete ,akik szerint a baloldal nemzetidegen,akik kivonulnak ,akik Fletóznak és sorolhatnám.A románokat ,szlovákokat elítéljük ,mert kijátszák a népüknek a magyar kártyát ,akkor arról mi avéleményünk ,aki a nemzet egyik felét kijátsza a másik ellen ,hogy az ellenségkép fenntartásával tábort kovácsoljon magának? No persze ,ehhez alanyok is kellenek ,de a felbújtó a fõ felelõs ,mert ez országrombolás ,és akkor még finom voltam.
9/10
ondok 2009 márc. 24. - 21:45:00 9/10 Előzmény CsengoZoli
(3257/14087)
Nem sajna ,az elvakult nem kgyuri ,hanem Te vagy nameg az isti az a csúcs,mert ha nem vetted volna észre ,õ konkrétan bizonyította a "szövegládaságot",Példát hozott rá !Egyébként nem is kell nnagyon éleselméjûnek lenni ahhoz ,hogy megállapítsa valaki ,hogy kik is itt az elfogultak ,és kik próbálják az ellenvéleményen levõket nagyhangú blöfföléssel lehurrogni.De ha legalább eredtiség lenne benne ,de tényleg a Szíjártó féle papagájszöveg némi komcsizással,rasszizmussal megfûszerezve .
9/10
ondok 2009 márc. 24. - 21:34:48 9/10 Előzmény CsengoZoli
(3256/14087)
a 4-es metrót 2006 márc.óta építik ,akkor történt az elsõ kapavágás ,elöbb is történt volna ,ha Orbán nem fúrja meg aterveket,úgy mint a Nemzetit.A 4-es metrót telköpködte az ellenzékhez köthetõ civil bagaázs hazugságokkal ,hogy milyen drága meg szar lesz.De ez nem igaz ,és ezt el lehet olvasni a honlpjukon is ,ahol ezek meg vannak cáfolva.ha elkészül egy impozáns tágas állomásokkal rendelkezõ gyöngyszeme lesz a városnak .És majd akkor kussolnak azok ,akik fikázták politikai alapokon.A legszégyenteljesebb az volt ,ami jellemzõ az ellenzékre ,hogy még egy ilyen kérdésben is keresztbe tett ,hogy még ez se sikerüljön az országnek.Arra gondolok ,hogy különféle szervezetek bírósági procedúrákkal próbálták akadályozni az építkezést pl ,hogy össze fognak dõlni a házak ,hogy a pecásokat zavarni fogja az alagút aDuna alatt stb.Te ugyan objektív vagy állítólag,de valahogy ezeket a dolgokat nem igen látod ,hanem még közlekedési szakkérdésekben is a fidesz propagandáját közvetíted.
Vagy egy másik példa errõl a területrõl a kabaréba illik ,hogy a balosoknak tetszik a kombinó villamos ,a jobbosoknak nem.Ez Magyarország,ezért nem lesz itt soha nyugati szinvonal.
9/10
ondok 2009 márc. 24. - 21:22:33 9/10 Előzmény meszag
(3255/14087)
nekem meg tele van ahócipõm azzal ,amit egy közvéleménykutató ki is mutatott,hogy aszemélyes helyzetével majdnem mindenki elégedett,de az ország az szerintük borzalmas .Mûködik a Fidesz propaganda: sanyarú képû emberek letargiában mondogatják ,hogy "rosszabbué élünk mint 4 éve" stb.Bezzeg mikor az õ idejükben a brezsnyevi pangás volt kb,akkor jött a sóder ,hogy pályakép ,meg merjünk nagyot álmodni,meg Széchenyi terv ,meg úúú meg minden !! úszott akorona ,aztán az embereknek meg bilibe lógott a feje.
És hogy még vidámabbak legyünk még kaptunk egy hamburgeres megmaradt tüzijátékot az ezredfordulóra.Na tiszteletem a sok okosnak.
9/10
ondok 2009 márc. 24. - 21:14:36 9/10
(3254/14087)
Szép hosszút írtál azegészségügyrõl.Nos szögezzük le ,hogy avalódi magaánbiztosítóknál az egy biztosító-több pénztár egy felpuhított változat ,de még mindig jobb mint a jelenlegi,mert némi versenyt jelentene ,ugyanúgy mint a szucilizmusban is volt az ÁB meg a Hungária,mindkettõ állami ,de azért volt egy kis verseny.
A többihez nem megyek bele a részletekbe ,nincs igazad,reform lett volna ,a vizitdíjautomata is hasznos volt.Volt sok minden ,amivel riogattak ,nemcsak az amerikai típusúrendszer ,hanem oltári blõdségekkel is riogatott az okos kis Fidesz ,amiket Te pontosan elismételgetsz.Ezekbõl a legnagyobb baromság pl az ,hogy hányan haltak bele a reformba :))
10/10
kgyuri0 2009 márc. 24. - 20:14:43 10/10
(3253/14087)
JAVÍTÁS: nem zopik, hanem topik! Jujj.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 24. - 20:13:38 10/10
(3252/14087)
A zopik célja a Heti hetes címû mûsor taglalása, zzel kapcsolatban fölmerülnek politikai vélemények.
Ha úgy érted, hogy van-e értelme a vitának, arra nem tudom a választ.
Az a benyomásom, hogy manapság a két oldal nem fogja egymást meggyõzni.
Azt azonban még a mostaninál is rosszabbnak képzelem, ha nem is állnának szóba egymással.
Aztán az a kényszerképzetem, hogy esetleg be-betekint a vitába semleges, külsõ ágens is. Megpróbálok úgy érvelni, hogy az esetleges külsõ ágenst én gyõzzem meg és nem a másik oldal. Másrészt "isten malmai" lassan õrölnek, szoktak emberek megvilágosodni, ha 10000 legtaplóbb vitapartnerem közül egyertlen egy is idõvel (emberré)válik, s ebben nekem milliomodnyi pici részem lehet, már érdemes! Sõt morális kötelességem is hangoztatni a véleményem.
De, hát, ami téged illet, úgy látom, te is benne vagy a vitában, te mit gondolsz errõl?
10/10
Rahel 2009 márc. 24. - 18:02:01 10/10 Előzmény ondok
(3251/14087)
-Azért tudnak a srácok:

http://www.youtube.com/watch?v=oiUhERUUaIs
offtopic
CsengoZoli 2009 márc. 24. - 17:11:04
(3250/14087)
Ez a beszéded megszégyeníti a legelvakultabb hívõket is!
És még te, ti mondjátok,hogy a jobboldaliak elvakultak!
Ehhezképest Gyarmatlakó egy kismiska :)
offtopic
CsengoZoli 2009 márc. 24. - 17:08:55
(3249/14087)
Gyurikám,szerintem lépj be valami szektába, rövid úton vezetõ leszel :)
10/10
kgyuri0 2009 márc. 24. - 16:37:37 10/10
(3248/14087)
Ahogy a Költõ mondja:

”Õs patkány terjeszt kórt miköztünk, a meg nem gondolt gondolat”

Különösen, ha a jobboldal az öszödi beszéddel szembesül, vagy Gyurcsánnyal, vagy bárkivel, aki nem csókosa a Fidesz-bagázsnak.

Még soha nem gondoltátok végig a témát, én pl. már többször is, mert én, nem jobbos lévén szeretném megérteni a világot, ami körülöttem van, ti csak „jobbítsátok lihegve”!
Mondom, egyszerû lenne amúgy: Kérdés: milyen esetben mondanék én egy ilyen öszödi jellegû beszédet? Elgondolkodsz, kicsit koncentrálsz és végig hányod-veted. Persze egyszerûbb megfontolás nélkül rábukni a gazemberek által elõkészített ostoba panelekre, mûbalhét kiverni: gyûlölet, bûnbakkeresés, bosszú, irigység, mások megszólása, belsõ feszültségek állatias szintû kiegyenlítése. Mindennek föltehetõleg a szellemi restségen kívül a frusztráltság, az elqrt élet feletti fájdalom lehet az alapvetõ eredõje. Jól esik bízni a váteszben, a félistenben, pl. a Nemzetminiszterelnökében, mi?
Szánalmas!


Hogy ne csak az öszödi beszéden lovagoljak. itt van mindjárt issti1!

A következõt írtam neki(4017), rövid, idefér az egész!

„jujj de szigorúak s mily bölcsek lettünk eccerre!
Nem baj istike1, nyugika!!”

erre így válaszolt:

„Intelligens, civilizált ember nem aposztrofálja vitatársát ilyen jelzõkkel:”

Szerintetek mely jelzõkre gondolhatott?
(mint látható: két jelzõt voltam bátor alkalmazni: „szigorú” és „bölcs”.

Szerintetek várható, hogy a következõ „nép-nemzeti kurzus(issti1 és társai) majd eltörölteti ezt a kettõt nyelvünkbõl? (Orwell!)

Nyilvánvaló, hogy itt a nyelv rombolásánál sokkal több játszódik: a gondolkodás rombolása!
A korszerûtlen, „kommcsi”, de ha nem, hát „ballib” gondolkodás még taktikus, akik ezt az utat járják, megpróbálnak a konkrét elhangzott szövegekre reagálni, elgondolkodni, eközben a saját kialakuló válaszukon is automatice gondolkodnak(hogy adekvát-e (bocsi, kedves Zoli))

Ezzel szemben ti stratégiailag társalogtok, a konkrét mondanivaló lényegtelen, a partner beállítottsága, hovatartozása a lényeges, ha nincs a brancsban, akkor kinyitjátok neki a szövegládát, benne az ócska gyûlölködõ közhelyek Orbántól, Kövértõl, Szíjártótól s a többi jómadártól! (Ha szó szerint nem is, - hiszen nyilván Orbán bármennyit szellõzteti is a bagólesõjét, minden helyzetre nem közölt szentenciát -, a mondanivalótok azonban így alakíttatik ki.
Mondanom se kell, hogy mindez ellene mond a kultúrának, az emberi civilizációnak, ez emberellenes, fenn maradhattatok volna a fán!