Téma: Heti hetes

10/10
Rahel 2009 dec. 19. - 19:34:53 10/10
(9167/14087)
-Igazán köszi, de ezt nekem igazán nincsen kedvem végig beszélgetni senkivel, és mindenki bek...ja!
offtopic
Nofri 2009 dec. 19. - 19:12:39
(9166/14087)
"-Volt olyan, aki csak annyit írt, hogy bár lenne!
-És hidd el, ha neki ez jó lenne, akkor én lennék az elsõ, aki elintézném, hogy legyen, de nem tudom!"

köszi:)
offtopic
Nofri 2009 dec. 19. - 19:06:41 Előzmény Rahel
(9165/14087)
téged is értelek:)
offtopic
Nofri 2009 dec. 19. - 19:05:34 Előzmény CsengoZoli
(9164/14087)
jó,én értelek:)
CsengoZoli 2009 dec. 19. - 17:27:04
(9163/14087)
:)
10/10
Rahel 2009 dec. 19. - 17:06:48 10/10 Előzmény CsengoZoli
(9162/14087)
-Igazán megtisztelõ, hogy ennyi ídõt szántál rám, de most már inkább csak azt hiszem, hogy kötekedsz, pedik szeretném az ellenkezõjét gondolni!

-Tehát a Miki:
-Volt itt olyan, aki annyit írt csak, hogy hisz benne, és én nem gondoltam, hogy ezért leugatom!

-Volt olyan, aki csak annyit írt, hogy bár lenne!
-És hidd el, ha neki ez jó lenne, akkor én lennék az elsõ, aki elintézném, hogy legyen, de nem tudom!

-És vagyok én aki nem hisz benne, és csak annyit kérek, hogy önkéntes hittérítõk ne akarjanak rákényszeríteni, hogy higgyek benne, de azt a látszatot se keltsék, hogy én bárkinek beugatok!

-És az, hogy nem hiszek a Jézuskában, az is magánügy, nem tartozik senkire, ahogy az sem érdekel, hogy ki mit gondol az ünnepekrõl.


P.S.
-És nyugodtan kérdezzél meg bárkit, mert senki nem fog neked igazat adni!
CsengoZoli 2009 dec. 19. - 14:47:24
(9161/14087)
Najó,ezt a sok ma rhaságot majd bemásolom neked,mikor valaki épp zsidózik és az orrod alá dörgölöm,hogy "szólásszabadság van"!
Ezen logika alapján te pontosan ugyan olyan vagy,mint a kopaszok ,akiket szídsz!
Szerintük is szólásszabadság van,szerintük se sértenek meg mikor zsidóznak és szerintük is te vagy az aki sipákolsz!
Õk sem eröltetik rád a nézeteiket és csak azt írják le,hogy számukra milyenek a zsidók...
Miben különbözöl te tõlük?
Semmiben!
Ha te tényleg 31 éves vagy -amit kötve hiszek- akkor nagyon nagyon szomorú, hogy egy ennyire nyilvánvaló dolgot nem látsz át, bár gyanítom már direkte nem is akarod belátni...!
10/10
Rahel 2009 dec. 19. - 13:59:31 10/10
(9160/14087)
-"Na,akkor újra!"
-Ám legyen!

-"A kutyát nem érdekli,hogy neked mit jelent a karácsony!"
-Nem is kértem senkit, hogy foglalkozzon velem!

-"Senkinek sem ezzel volt baja,ezt vagy nem tudod vagy nem akarod megérteni."
-Ez a Te problémád, és nem az enyém.

-"Baj azzal volt,hogy csak úgy "kiállsz ide" és kijelented,hogy márpedig nincs Jézuska!"
-Most is kiállok, és elmondom a váleményemet, de soha senkit nem kértem, hogy velem együtt "gyalázza" meg a Jézuskát!

-"Aztán csodálkozol,ha ez egyeseket sért!"
-Én csak azon csodálkozom, hogy másokat így megrendültek!
-Én sem vágódtam földhöz amikor valaki azt mondta, hogy hisz a Jézuskában!
-Ezzel senki nem foglalkozik, csak Te vagy az, aki csinálod a fesztivált.

-"Totál nemérdekel senkit,hogy te miben hiszel!2
-Ne is!
-De soha nem is erõltettem senkire a nézeteimet sem.

-"Annyit kéne felfogni,hogy ha a másik vallás szereplõit, jelképeit,ünnepeit kétségbevonod,akkor az sokakat sért."
-Neked meg annyit kéne felfognod, hogy szólásszabi van, és én akkor sértenék valakit, ha azt írnám, hogy nincsen Jézuska Te szemét keresztény!
-De én csak azt írom, hogy számomra nincs Jézuska!
-Ezt vágod??

-"Ezt neked kéne a legjobban tudni,aki a legkisebb dologért is sipákol, hogy antiszemitizmus!"
-Itt Te vagy az aki sipákolsz.

-"Ha ezt nem tudod megérteni,akkor csak sajnálni tudlak, mert elég egyszerû képlet!"
-Ezt az érdekedben inkább nem kommentálom!:P


-És kérem a modit, hogy ne töröljön semmit!

Köszönöm!
CsengoZoli 2009 dec. 19. - 12:21:05
(9159/14087)
Na,akkor újra!
A kutyát nem érdekli,hogy neked mit jelent a karácsony!
Senkinek sem ezzel volt baja,ezt vagy nem tudod vagy nem akarod megérteni.
Baj azzal volt,hogy csak úgy "kiállsz ide" és kijelented,hogy márpedig nincs Jézuska!
Aztán csodálkozol,ha ez egyeseket sért!
Totál nemérdekel senkit,hogy te miben hiszel!
Annyit kéne felfogni,hogy ha a másik vallás szereplõit, jelképeit,ünnepeit kétségbevonod,akkor az sokakat sért.
Ezt neked kéne a legjobban tudni,aki a legkisebb dologért is sipákol,hogy antiszemitizmus!
Ha ezt nem tudod megérteni,akkor csak sajnálni tudlak, mert elég egyszerû képlet!
10/10
Rahel 2009 dec. 19. - 12:08:37 10/10
(9158/14087)
-"-Akkor újra!

-Ne akasszon ki ha azt mondom, hogy nem létezik a Miki, és nem létezik a Jézuska sem a számomra!

-De az, hogy miért, az csak rám tartozik, és ha ezt én így gondolom, azért még fölösleges sértegetni, mert lehet, hogy Te az én helyzetemben ugyanezt mondanád!"

-Na akkor már Mindenkinek!
-Ezek a sorok arról árulkodnak, hogy nekem mit jelent a Karácsony, a Miki, és a Jézuska!
-De senkit nem kértem, hogy az észjárásomat követve gondoljon az ünnepekre!
-És ezt már máshol is leírtam, mégis megbélyegezett lettem!

-Viszont most mégis magadat aláztad meg, és rajtad fog mindenki megbotránkozni!


-A modikat meg kérem, hogy ne töröljenek!

Köszönöm!
CsengoZoli 2009 dec. 19. - 00:35:15
(9157/14087)
Na álljunk már meg ,mert itt egy fogalomzavar van,amit már kb. három embernek leírtam külön külön és baromira unom!
Én SOHA SOHA SHOHA nem állítottam,hogy bajom lenne azzal aki nem hisz vagy másban hisz!!!
ÉN MAGAM SEM VAGYOK HÍVÕ! Érthetõ?
Teljesen félremennek a beszélgetések értelmezési probléma miatt!
Én azt állítottam,hogy ha valaki,mint Rahel -aki persze most bõszen bólogat rád- azt állítja csak úgy magában,hogy márpedig se Mikulás,se Jézuska nem létezik az vallásgyalázás a fentebb leírtak miatt!
"Na ebben egyet értünk, nyista télapó, és nyista jézuska"-by Rahel
Gondolom ha valaki az õ vallási ünnepeirõl mondaná csak úgy magában,hogy márpedig ezek az ünnepek h.lyeségek,akkor bezzeg baromira fel lenne háborodva és mindenki antiszemita lenne!
Miss fõ empátia és megértés!
CsengoZoli 2009 dec. 19. - 00:24:55
(9156/14087)
Ok,de ha felnézel,akkor le fogsz lépni az úttestre és elüt egy kaminyon :)
10/10
Rahel 2009 dec. 18. - 23:11:12 10/10
(9155/14087)
-Én is így gondolom!
-A "vallás gyalázást" pedig fölösleges emlegetni, mert akármennyire is szerette volna Csengõ megmagyarázni, itt senki nem akarta másra eröltetni az elképzeléseit az ünnepekrõl!!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 18. - 22:48:38 10/10 Előzmény CsengoZoli
(9154/14087)
CsZoli!

„ha aztmondod ,hogy a keresztény vallás egyik legnépszerûbb, legismertebb ünnepe egy baromság,hisz Jézuska nem létezik,azzal azt gondolom nem kicsit sérted meg a hívõ keresztényeket.
Sõt,ha Jézuska nem létezik,akkor nyilván Jézus sem.
Folytassam?”

Folytatni semmi esetre se folytasd.
Még hívõ katolikusok között sem egyértelmû(tágabban: keresztények között pláne nem), hogy hisznek a „történeti Jézusban”, sokan úgy gondolják még hívõk között is, hogy ez egy legenda, tehát, ha valaki azt mondja, nem hisz benne,az még nem vallásgyalázás.
Vallásgyalázás, inkább az ellenséges érzület kifejezése, vagy az úgy nevezett „blaszfémia”. Sárkányzsíroskenyér , ha nagyon szigorúan vesszük gyaláz, de még õ sem vetemedik blaszfémiára.
offtopic
Moldávia bánata 2009 dec. 18. - 22:46:40
(9153/14087)
Nem, met ha felnézek, s látom, hogy esik le a tégla, akkor szépen arrébb ugrok, reflexeimtõl függõen. Ha meg nem nézek fel, fejbe talál, aztán ásó, kapa, nagyharang!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 18. - 22:25:52 10/10
(9152/14087)
Ugyanolyan vallás, hogy ha valaki görcsöl, hogy õ bizony nem hisz ebben és ebben a vallásban, esetleg ez okoz neki misztikus él,ményt. Na, az biztos nem liberális!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 18. - 22:23:21 10/10
(9151/14087)
Te is féreértsz.

Még én se vagyok ateista, nem, hogy egy liberális, úgy szerintem, általában.

De aki szabadgondolkodó, az nem hisz tételes vallásban, ez nyilvánvaló.
Ellenpéldát szívesen veszek.
offtopic
fredi60 2009 dec. 18. - 21:49:42
(9150/14087)
"Szerintem egy liberális nem hisz semmilyen vallásban"

Azért ne etess minket azzal, hogy egy liberális csakis ateista lehet! Szép listát lehetne írni azon történelmi személyekrõl, akik ezt cáfolják. :)
10/10
kgyuri0 2009 dec. 18. - 21:36:18 10/10
(9149/14087)
Kedves Sárkányzsíroskenyér!
Kezdem azzal, hogyúgy gondolom az mber(i faj) egyik lényegi tulajdonsága, hogy igény él benne a transzcendenciára.
Aztán azzal is kezdem, hogy sztem van egy abszolút erkölcsi mértékrendszer, ez benne van a világban(egyesek pusztán ebbõl már Isten létére következtetnek, én nem szükségképpen)
Folytatom ott, hogy az ember(iség) transzcendenciaigényét kielégító intézményesült kisérletek(vallások) világtörténeti és egyéb lehetséges vizsgálgatása után kijelenthetõ, hogy a kereszténység ezek közül még legkevésbé ütközik az általános erkölcsi mértékrendszerrel, azaz sokkal inkább megfelelõ, mint , csak pldát mondok: a zoroasztrizmus. Roppant komplex szerepe volt az ember(iség) eddigi történetében, s legalább annyira pozitív szerepet játszott, mint negatívot)itt a vonatkoztatás megint az általános erkölcsi mértékrendszer.)
Én itt senkit eddig nen igen akartam meggyõzni, Zampanot, Szittya69-et nyilván nem CsZolit sem, talán te vagy az elsõ, akit szeretnék.
Én is egy idõben ott nyûttem az egyházat ahol értem, hatalmas kijózanító pofon volt ilyen szempontból KoestlerArthur Alvajárók címû könyve. Ha valakirõl, akkor Koestlerrõl elmondható, hogy kétségkívül liberális, a szó eredeti, alapértelmében. Ez a zsidó, kiábrándult cionista és kiábrándult kommunista szabadgondolkodó világosított föl, hogy az összes sztereotipia a tudományt üldözõ, fejlõdés kerékkötõje katolikus egyházról vagy nem igaz, vagy egyáltalán nem úgy igaz, ahogy képzeltem.
Igen, másik topikon már gyõzködtem valakit arról, hogy a mai kultúra nem lenne, de semmiképpen sem lenne ilyen, amilyen, az Egyház nélkül.
Még az ellene ágálók is azokban a keretekben ágálnak ellene, amelek kijelölésében hatalmas szerepe volt. S akkor wgyí szót még ben szóltam a mûvészetre való hatásáról.

A tudományról néhány szó: A mai fizika és fõleg a mögötte húzódó matematika már annyira elszakadt a hétköznapi szemléletességtõl, annyira, ugy mond „csodálatos”, hogy egyáltalán nem elképzelhetetlen csodák megtörténtét lehetségesnek gondolni. A matematikában a világot leíró egyenletekbõl olyan szingularitások következnek (gondolj pl a szinte teljességgel elképzelhetetlen „BigBang”re, vagy a matematikailag lehetséges más fajta tér-idõkre), amelyekhez képest a világ történetében egyszer elképzelni, hogy egy halott föltámad, hát nem is akkora etvasz!
CsengoZoli 2009 dec. 18. - 21:27:59 Előzmény Moldávia bánata
(9148/14087)
Hát mondjuk biztos nem kezdem el onnantól a téglákat nézegetni a házak tetején!
Aztmondom ez a sors keze volt,hogy nem talált fejbe!
Tenem?