Téma: Heti hetes

10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 19:19:49 10/10
(3667/14087)
Zoli!

"Csak semmi Thought" alatt azt értem, hogy "Csak semmi gondolat!"
(Mivel Churchillrõl följegyezték, egyszer azt mondta: Csak smmi sport!)
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 18:59:03 10/10
(3666/14087)
Látod, ez a legutóbi hsz-od ismét eleven példa a "meg nem gondolt gondolatra"

Amit valamikor mostanában már emlegettem.
Tudod, JózsefAtila verse. Az sem szakértõ, se nem 8 se nem akárhány diplomás.
Remélem, nem sértõdsz meg mindezen, de valahogy nem egészen hiszek a szememnek, ez te lenél?!
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 18:52:02 10/10
(3665/14087)
Milyen szakértõkrõl beszéldsz, Zolikám?

Én NádasPéter, NádasdyÁdám, EsterházyPéter nevû írókról beszéltem, nem pedig bármiféle szakértõkrõl.
Azaz, hogy tréfásan titeket SaintJust polgártárssal neveztelek "pártonkívüli szakértõnek".
Nagyon nem vagy képbe, halod!
De ügyesen megint elérted, hogy ne kelljen érdemben foglalkoznod a véleményemmel. Csak semmi Thought - mondhattad volna Churchill helyett.
Jobb lenne,ha SaintJust polgártárs ,a segítségedre érkezett fölmentõ erõ foglalkozna velem.
Met mondom, nagyon keversz-kavarsz!
CsengoZoli 2009 ápr. 02. - 17:57:20
(3664/14087)
Ja bocs, az kimaradt,hogy a szakértõk véleménye fontos,de sajnos a legtöbb esetben nem elfogulatlanok.
Valószínûleg a Hír tv-ben ugyanilyen 8 diplomás szakértõk kidumálták ugyanennek a szövegnek egy homlokegyenest más értelmezését.
A szakértõkrõl ennyit, szerintem egyszer az õ "fordításuk" nélkül olvasd el,hallgasd vissza azt a beszédet.
Az SZDSZ szavazáshoz,pedig külön gratulálok :)
CsengoZoli 2009 ápr. 02. - 17:34:51
(3663/14087)
Nézd én a magam nevében tudok beszélni.
Említett két emberünkrõl annyit,hogy:Bayert a legritkább esetben olvasok, a Friderikuszt pedig nagyon intelligensnek tartom!
Az öszödi beszéd, sajnos elég konkrét ahhoz,hogy ne legyen rajta mit magyarázni.
A véleményemet már leírtam róla,nem ismételném meg.
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 15:20:04 10/10
(3662/14087)
KedvesCsengõ&SaintJustCitoyen!

„De Orbán gondolkodó és sokra hivatott ember volt! Hol hagyta az önreflexióját? Az embernek mindig vannak önmagával kapcsolatban kétsége és ezért igénye is van rá, hogy kontrollálja önmagát akár mások segítségével is. Én, ahogy öregszem, egyre gyakrabban teszem fel a kérdést, hogy biztosan igazam van-e, biztosan jól látom-e a dolgokat? És minél meghatározóbb döntéseket hozol, annál nagyobb szükséged van erre a képességedre.”(349.oldal)

Ezt az idézetet a szélsõséges Friderikusztól két okból bátorkodom idemásolni.

1. Az elsõ felkiáltó és a második kérdõ mondat OV-ról szól.
Tisztelettel megkérdezném Friderikuszt Bayerrel párosító két párton kívüli szakértõnket, CsengõZolit és SaintJust polgártársat, hogy jelöljenek meg a szélsõséges páros másik tagjától BayerZsolttól olyan igehelyet, melyben hasonló reverenciával szól Gyurcsányról, mint itt Friderikusz Orbánról.
Az 1. azonban csak mellékhozam, már ha egyáltalán megpróbálná két tiszteletreméltó pártonkívülink kérésemet teljesíteni.
A 2. a fõok: Amit itt F leír, azt magam sem tudnám a saját részemre jobban megfogalmazni.

És itt egyik pártonkívüli nagyágyúnkhoz, CsengõZolihoz fordulok:

4731-ben igen megtisztelõleg rólam írtad:

„Az emberek nem szeretik belátni,hogy rosszul döntöttek, inkább történeteket találnak ki (lásd gyuri öszödi története) csak,hogy önmagukat, a helyes döntésüket igazolják”

Ahogy mondani szokták a „személyes érintettség okán hadd árnyaljam a képet!

Magam, eddig még minden lehetséges alkalommal a SzaDeSz jelöltjére adtam a személyes voksomat (hál’stenek, erre még mindíg volt módom, ahol éppen szavaztam, volt jelöltjük), tehát formailag eleve hivatkozhatnék arra, hogy mivel én Gyurcsányra nem szavaztam, nem lett volna okom önigazolás ilyen ravaszdi módjára.
Éppenséggel, amikor elõször hallottam az öszödi beszédrõl, elsõ reakcióm az volt: Ez hülye?!
Gondolkodni se kezdtem a dolgon, el tudtam képzelni, hogy hasonlóan lejáratja magát, mint Medgyessy, akit szintén már akkor lehülyéztem, amikor a tévén keresztül belemondta a pacekomba: „Nem lesz gázáremelés”. Egyébként szerintem Metykó nem ezzel, hanem közszerepléseivel járatta le magát. Igen kellemetlen érzés volt, kicsit hasonlítható a Zoli által költött önigazolási ügyhöz, de nagyon kicsit, mert nem találtam ki történetet, hanem ellene fordultam, és bíztam GyFben, továbbá Metykóra se szavaztam,hiszen mint említettem a SzaDeSzre…
Akkor jött egy Friderikusz mûsor, ahol NádasPétert és NádasdyÁdámot kérdezte a beszédrõl.
akkortájt Esterházy is írt róla az Ésben.
Mitagadás ezek szöget ütöttek a fejembe.
Hozzávéve még a Fidesz felöl hallható gyilkos mocskolódást, valóban elgondolkodtam, én úgy éltem meg gondolkodásom tárgya az volt: Hogy lehetséges ez, hogy ezek a számomra mérvadó egyének nem azt harsogják, amit a Fidesz?
Belátom, Friderikuszt ezek után sikk leszélsõségesezni semleges pártonkívüli, sõt pártfeletti körökben. Én néhány paraszthajszállal érzékenyebb, intelligensebb egyéneknek véltem az imént felsoroltam urakat különbözõ politikus és fórumozó hecchuszároknál. SchmidtMária megoldását sem tudtam komolyan venni, én már csak ilyen maga(vélt) igazát keresõ(kedves StJust!) és ahhoz ragaszkodó kisember vagyok!
Csak ezután hallgattam meg a beszédet magát és gondolkodtam el részrehajló prekoncepció nélkül, hogy mirõl van itt szó!
Ahogy már ajánlottam: „Én vajon milyen esetben mondanék ilyen beszédet?”
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 02. - 15:04:10 1/10 Előzmény ondok
(3661/14087)
Most olvastam egy(nyilván csak számomra) friss hirt, h. a kádárrezsimbeli 3/3-as besúgók, jóbeosztású komcsik stb.. megkapták jubileumi jutalmuk- kormányunknak hála.

Néhány lehallgatott nyilatkozott, h. tudomása szerint az ilyen és hasonló intézkedésnek "hála" az õ nyugdijuk átlagosan töredéke lehallgatóiknak..

Csak az a kérdés merült föl bennem ennek kapcsán, mért támogat ilyen politikai áramlatot valaki?

Lehetséges válaszok:

-vonalas exkomcsi vagy
-magad is részesülsz ilyen juttatásokban
-besúgó voltál, netán jelentéseket készitettél
-vagy elõbbiek közül vmelyik igaz közeli hozzátartozódra
...további lehetséges feltételezések már a sértegetés körébe tartoznának -ezt inkább kerülném: nevezd meg Te, melyik..?
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 13:29:18 10/10
(3660/14087)
Igen

(Én arra akartam volna célozni, hogy míg az egyiket átéltem azon tehát tudok nevetni, a másikat nem éltem át, tehát még mosolyogni se igen tudok rajta
Tényleg érdekelne, mit voltál képes féreérteni ezen?)
CsengoZoli 2009 ápr. 02. - 13:27:35
(3659/14087)
Huhú,mit fogsz ezért kapni.
Én fidesznyik vagyok,meg agitrop,meg propagandista, meg hordószónok :P
Eddig... :P
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 13:26:02 10/10
(3658/14087)
Kedves StJust!

„Egyébként meg nem vagy vitapartner”

Én úgy gondoltam, s e mellett kitartok, hogy ez egy vitafórum, akik itt hozzászólnak azok ennek következtében „vitapartnerek”.
Én ezt így értettem.
Szeretnélek biztosítani, hogy nem volt bennem bántó szándék ellened, amikor úgy találtam fogalmazni, hogy „be tudjalak pozicionálni a vitapartnerek között”.
Mindazonáltal úgy tûnik, lassacskán sikerül bepozicionáljalak.
3/10
StJust 2009 ápr. 02. - 13:19:45 3/10
(3657/14087)
Zoli,te vagy az emberem!!Végre egy normális vélemény!
3/10
StJust 2009 ápr. 02. - 13:15:44 3/10
(3656/14087)
Ezzel válaszoltál a javaslatomra.Amúgy Sárközit nem ismerem sajnos,de attól lehet jó.Én Simort azért javasoltam,mert szerintem tök objektív és nem nyal az mszp-nek annak ellenére,h. õáltaluk lett bankelnök.
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 13:11:59 10/10
(3655/14087)
Mi a javaslatod?
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 13:10:51 10/10
(3654/14087)
Kedves SaintJust!

Simor a Nemzeti Bank elnöke nem?
Gondolod, hogy õt elfogadnák?

Én szerintem különben Sárközit hamarébb,
Remélem jólírtam a nevét, a keresztneve nem jut eszembe, talán Tamás?
Közigazgatási fõéceszgéber.
3/10
StJust 2009 ápr. 02. - 13:10:40 3/10
(3653/14087)
Én élbõl nem olvasok ilyeneket,így nem tudom õket összemérni.De a hiányos ismereteim alapján Friderikusz egy hajszálnyit,de tényleg csak egy hajszálnyit objektívebbnek tûnik,bár ez nem sokat vet a latba.Egyébként meg nem vagy vitapartner,és szerintem ballib sem vagy.Egyszerûen csak egy elvakult ember vagy,aki kétségbeesetten kapálózik a vélt igazáért és minden mást elenged a füle mellett.Én tettem egy javaslatot,várom a válaszod!
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 12:49:17 10/10
(3652/14087)
Kedves seten!

Hogy ki min röhög, az bõven az õ magán ügye.
Más részt viszont igen jellemzõ az illetõ személyiségére.
Megnéztem az általad ajánlott filmecskét.
Már hallottam a SouthPark-ról, nem túl vonzó dolgokat (már számomra), most hogy ezt megnéztem, nem ébredt bennem olthatatlan nosztalgia, hogy kár volt eddig nem nézni.
Azt hiszem ez a politikai paródia is jlobban célba találna nálam töb konkrétummal. Mivel nem élek az EgybesültÁllamokban, elég hézagosak a konkrét ismereteim, nem sokra megyek sem az Obama- sem McCain kritikával
Hogy joban érthetõ legyek, holv n ez attól,, hogy pontosan emlépkszem az itteni kampánynak arra az elemére, hogy orrba szájba azt harsogta az egyik, hogy „Rosszabbul élünk, mint négy éve!” ezen tényleg jót tudnék röhögni, vagy egy errõl szóló paródián.

Persze, tudom, hogy neked az általános („pártok fölötti”) vonatkozás tetszik és emiatt ajánlottad nekünk.
Amikor a két elnök a választás után összetalálkozik „ördögi” gúnykacajra fakadnak s hátba veregetik egymást.
Hát nem tudom!
De megkérdezném tõled, te el tudod képzelni ezt a mi viszonyaink közöt? Orbán és Gyurcsány elnökurakkal?
És szerinted az, hogy nem, az most jó nekümk vagy rossz?
El tudod képzelni, hogy mondjuk a rendszerváltás idején az akkori gyõztes (Antall dr) és a másik oldal ílyen kacagásra fakadt?
Ha nem, akkor valami nem stimmel a paródia általános érvényességével.
Ha viszont te már azt is el tudod képzelni, akkor tényleg vedd úgy, hogy nem is szóltam.

Ha engem kérdeznél, én már Obama és a másik összekacagásában sem hiszek.
Ha õk elhinnék a paródia által sugallt mondanivalót, megnézhetné magát a világ, te is, meg én is, meg az amerikai, meg a magyar nép is. Mondhatod persze, hogy így is megnézhetjük magunkat mindannyian, azt hiszerm, erre is a legjob, ha úgy vesszük, nem szóltam egy szót sem.
8/10
pozsizsuzsi 2009 ápr. 02. - 12:04:15 8/10
(3651/14087)
:DDDDDDDDDDD
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 02. - 11:54:53 10/10
(3650/14087)
Kedves SaintJust!

Azt kell mondanom, nocsak!

„Amúgy tényleg no komment,hozzászólásoddal csak magadat minõsíted és ezzel semmivel sem vagy különb az általad ostorozott istinél.”
Mondhatnám gyanánt: Szigorú, de igazságtalan!
Ezt már semleges CsengõZolinknak elsütöttem

Csak, hogy tisztábban lássalak, s be tudjalak pozicionálni a vitapartnerek között, kérlek válaszolj nekem a következõre( ld. CsengõZoli 4615-ben):

„Még,még másolj be cikkeket a baloldalról Orbán ellen, Gyarmatlakó meg, majd bemásolja Bayer cikkeit és így tovább”

Aztán valami ilyesmit rikácsolt issti1barátunk is,csak az övét nem találom.
Nos:
1. Te is úgy gonolod, hogy BayerZsolt ésFriderikusz összemérhetõ az itt fölmerülõ szempontból?
2. Összemérhetõk bármilyen épelméjû szempontból?
Ha szerinted igen, remélem, össze is méred õket röviden.

Különben valóban nem tudod, mit jelent az, hogy „ballib”?
Ez is megér egy pár szót részedrõl.
CsengoZoli 2009 ápr. 02. - 10:46:36
(3649/14087)
Na,hát kb errõl beszéltem :)
Számukra a dolgokat objektíven nézõ ember nem létezik.
Azt gondolják valaki attól baloldali,hogy minden hazugságot elnéz Gyurcsánynak, a túloldalon meg valaki attól jobboldali,hogy bármit is mond a baloldal annak az ellenkezõjét szajkózza a Navracsiccsal.
Érdekes ennek a pszichológiája,valószínû egyszerû önigazolás.
Ugyanúgy,mint a szomszédom,aki már jó elõre beharangozta,hogy vesz magának egy kocsit és majd milyen jó lesz.
Na azóta csak a baja van vele,de a világ minden kincséért sem vallaná be (tán önmagának se), hogy egy nagy sz.rt vett.
Nem,nem! Ez a kocsi jó,csak van vele kis ez-kis az, de egyébként nagyon kényelmes stb és ezt javítgatja 2 éve :)
Az emberek nem szeretik belátni,hogy rosszul döntöttek, inkább történeteket találnak ki (lásd gyuri öszödi története) csak,hogy önmagukat, a helyes döntésüket igazolják.
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 02. - 10:12:32 4/10
(3648/14087)
eresel=keresel