Téma: Heti hetes

offtopic
Heathcliff 2009 júl. 22. - 12:47:48
(6447/14087)
Itt egy kis Kosztolányi a kozmopolitizmusról:

Az Emberiség szent barátja õ.
Ha hallja, hogy egy konferencián
az Emberiség tyúkszemére hágtak,
vagy egy kicsit náthás, szívére gyászt köt
s nem bír aludni, olyan izgatott.
Úgy látszik, õk ketten megértik egymást.
Az Emberiség végtelen szerény,
nem nyit be hozzá, nem kér tõle pénzt,
cipõt, meleg ruhát, mint Péter és Pál,
s így véle õ békésen éldegél.
Örök szerelme nem is fogy soha.
A koldusoknak, kik feléje nyújtják
sovány kezük, sosem ad alamizsnát,
de mindegyikkel szívesen kezet fog,
mint ember az emberrel. Ez az elve.

Hasonlóról szól az Easy to be hard a Hair-ben.
1/10
offtopic
issti1 2009 júl. 14. - 14:26:56 1/10 Előzmény ondok
(6446/14087)
Ahogy mondani teccik: megint nagy igasságot teccett kimondani - ittvan ez a ganaj-tolvaj-csaló, országotrombadöntõ Fidesz(de különösképp Orbánviktor), és a másik oldalon ottvan az az ügyes-vállalkozó-tehetségeáltalmeggazdagodott kormány.

És tudod mi a legigazságtalanabb az egészben? Hogy mégis mindenki azt hiszi, hogy ez a mostani kormány tolvajcsalók gyülekezete és az ország összehasonlithatatlanul kakibb helyzetben van, mint a hazugcsalótolvajkorrupt Orbánék idején.

Pedig tudom, hogy ez utóbbi kitétel sem igaz: mert egyrészt szárnyal a pannonpuma, másrészt gazdasági válság van, amirõl népünk kormánya nem tehet, sõt: ha õk nem lennének, már rég sokkal rosszabb lenne nekünk: nos hát pont ezért vagyok mi olyan hálásak népünk posztkomcsi kormányának!

És én például személy szerint szeretjük is õket: Ferit, Bajnaigézát, Vereselvtársat, Lendvaielftrsnét(az idegrángásával együtt szeretjük -mert tudjuk, hogy az is csak miértünk van!)- és az összes többi gazdag komcsit is: mert tudjuk, hogy õk mind becsületesek és nagy hazafiak!

Éljen a haza!
10/10
kgyuri0 2009 júl. 14. - 09:52:39 10/10 Előzmény Dros
(6445/14087)
Helló, dros kolléga!

Ha nem tévedek, te vagy az aki tudja, mi az, hogy "ratyi"!

Nosza, lgott, oszd meg velünk hatalmas tudományod
1/10
tiborz007 2009 júl. 14. - 08:29:03 1/10 Előzmény Dros
(6444/14087)
Ha kurvára nem érdekel, vajon miért is olvasod, miért is írsz ide és miért is lépjünk tovább, azért, mert ezt írod? Szerintem lépj tovább az aaaaaa-ra úgy látom az neked való, de ha már ezt is olvasod, értelmes hozzászólásodra is reagálunk.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 14. - 01:20:30
(6443/14087)
Nem kell ahhoz kozmopolita attitûd, elég a szimpla érdeklõdés is. Egyébként említetted a személyes kötõdést. Tehát ha jártál avagy laktál már ott. Vagy egy rokonod/barátod él abban az országban. Vagy ha csak kulturálisan kötõdsz, tanulmányok, olvasmány, filmek miatt oda, akkor is biztos, hogy kicsit jobban érdekelnek az onnan érkezõ hírek.
Különben pedig ez még mindig csak a csámcsogás szintje, ami konkrét tettekre nem sarkall. Egyébként a legtöbb ember pont így van a magyar politikával is: folyvást nyammogunk rajta, de egyikünk sem mozdul. Én összesen egyszer próbáltam pár kopogtatócédulát összeszedni, egy (mszp-s) önk. képviselõnek. Becsöngettem az elsõ lakásba, és kiderült, már rég összeszedték az egész házban és leadták az (mszp) pártirodán a cédulákat, anélkül, hogy tudták volna, ki is a jelölt. Úgyhogy ennyi volt az összes ténykedésem. Persze nem is ilyen tevékenység az, ami igazán hasznos és fontos.
De sokakat épp a virtualitás, a valódi beleszólás hiánya taszít a kozmopolitizmustól. Mármint emiatt tartják ezt a magatartást üresnek. Hiszen, ha úgysincs beleszólásod egy távoli ország ügyeibe, akkor mire föl tartod magad kozmopolitának?
Az USA épp emiatt nevezhetõ valóban annak. Hiszen neki minden lehetõsége megvan, hogy beavatkozzon más országok ügyeibe (Ruandánál vagy nálunk a felhatalmazás is megkapták erre, kétségbeesett, sürgetõ kérések formájában).
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 14. - 00:14:55
(6442/14087)
Az a baj, hogy egy Retkes elképzelte (avagy hazudta) szdsz nekem sokkal jobban tetszene, mint amivé idáig fajult. (És nem csak nekem, nem véletlen, hogy most ezzel a "demagóg" ostobasággal álltak elõ - és amguk a párt tagjai választották megh és támogatják azt a Retkest, akinek ez volt az elsõ dolga.) Nekem éppenséggel Hruscsov ugrott be róla. És ezért gondolom, hogy az a Hruscsov, aki Sztálin közvetlen munkatársi köréhez tartozott, bár megtagadta Sztálin bûneit,azért olyan messzire nem távolodott az örökségétõl, és nem indult el egy teljesen más úton. Tehát ilyen szempontból igaz, ez már késõn jött: engem (és valószínûleg még nagyon sok szavazójukat) örökre elvesztettek.
A kozmopolitizmusról: hát szerintem pedig nem. Ahhoz, hogy valami igazán érdekeljen, kell, hogy közvetlenül is érintett legyél benne. Vagy legalább érintetté válj azzal, hogy valahogyan közvetlen kapcsolatba kerülsz vele.
Pl. 56-ban senkit sem érdekeltünk. Az USA-nak az volt fontos, amiben közvetlenül is érdekelt volt. Ugyanígy Ruanda sem volt fontos, mert az USA-nak semmi érdeke nem fûzõdött hozzá.
Mint kozmopolitának, eszedbe jut bármi javító ötlet a kambodzsai vagy orosz belpolitika ügyében? Nem sokkal inkább gondolkozol azon, hogy mi az, ami itthon jó és mi az, ami helytelen?
És hogy a kozmopolita nem idegengyûlölõ. Ezt nem tudom, de lehet, hogy csak közönyös. Miért is utálnám az afgánokat vagy a chielieket? Mi okom volna rá? Különben valóban gonosz dolog az idegengyûlölet, de ezt egyszer már próbáltam értelmezni.
9/10
ondok 2009 júl. 13. - 23:22:40 9/10
(6441/14087)
Azért az nagy difi ,hogy valaki mint ügyes vállalkozó a törvények adta lehetõségeket kihasználva gazdagszik meg ,vagy politikai hatalmát teszi pénzzé ,és kenõpénzekbõl stb gazdagszik meg.nem úgy van ám,hogyha egy utódpártnak kikiáltott,de valójában kevesebb gerinctelen csúszómászót tartalmazó párthoz köthetõ valaki ,akkor fújunk rá kigyót békát,rágalmat.Ha meg mond egy két beteges paranoiánknak hízelgõ jelszót,akkor az sem baj hogy mindenki tudja ,hogy nyilvánvaló tolvaj az illetõ,meg van bocsájtva ,mert élesztgeti pszichiátriai esetnek minõsülõ gyûlölködésünket.Sajnálnám magam ,ha ilyen egyszerûen vezethetnének az orromnál fogva,azaz beszopnám a legprimitivebb demagógiát ,amit még a Józsi bácsi sem vesz be Lacházán.
1/10
offtopic
issti1 2009 júl. 13. - 23:13:30 1/10 Előzmény ondok
(6440/14087)
Ez az Orbán már vécére is Grippennel jár: ezt tudtad?
vagy ez is kimaradt a kiadványból? :o)))))))))))))))))))

Tudod, nem lehet mindenki olyan becsületes, mint ezek a mai(és tegnapi) általad -teljesen jogosan- oly nagyra becsült és oly nagy hévvel támogatott politikusok..

Gyurcsány-Bajnaibéla és tettestársaik - a népért dolgoznak- verejtékeznek: ezzel is mutatva milyen nagy hazafiak õk ..és persze támogatóik...
9/10
ondok 2009 júl. 13. - 20:05:17 9/10
(6439/14087)
Egyébként Zolee barátunk,amellett ,hogy nem értette meg a célzást,ragyogóan bizonyította ,hogy õ mennyire objektív és középen álló ember.Annyira ,hogy isti elvtársa konzekvensen írt"muszály" szava ellen soha nem emelte fel nyelvtani vétóját,ugyebár elég érdekes:)Õ még a helyesíréási hibákat is pártalapon javítja ,annyira objektív::)
9/10
ondok 2009 júl. 13. - 20:00:36 9/10
(6438/14087)
mint tudjuk ,az élõ nyelvnek nem lehet elõírni ,hogy mi a helyes és helytelen.Amit használnak ,az átmegy a köznyelvbe ,és helyes lesz,még akkor is ha tegnap még helytelennek minõsült .Pláne az unszimpatikus ,ami kezdettõl fogva használt és teljesen elfogadott a magyar nyelvben is.
9/10
ondok 2009 júl. 13. - 19:54:40 9/10
(6437/14087)
Hello!
Természetesen tudom,hogy tartalmi vereségek miatt miken rágódik Zolee.Ezért is írtam neki ,hogy elnézést a hüje(..) papagályoktól,amikor róla azok jutnak eszembe,(Van is talán egy Durrel könyv,aminek a címe:Hahagály)Nameg az ,amikor olyan jól felsült az unszimpatikus szó tagadásával.Sajnos így jár az ,aki mindenért a Googlehez,wikipédiához rohangál,mert nem túl erõs az alapmûveltsége.
10/10
kgyuri0 2009 júl. 13. - 19:42:55 10/10
(6436/14087)
Nem hiszem, hogy lenne helyes és helytelen a "szimpatikus" ellentétének képzésében, végül is nem vagyunk ógörögök, se latinok.
Különben is szerinted eleve helytelen az egész, miért is ne lehetbne "rokonszenves" és "ellenszenves" szavakat használni?
10/10
kgyuri0 2009 júl. 13. - 19:38:46 10/10
(6435/14087)
Úgyám, de föltehetõleg a szó a németen keresztül került hozzánk(unsympatetisch).
Aztán meg akkor éppen lehetne "antipatikus" helyett "paraszinpatikus" is, bár az talán nem is ellentétesség.
zampano 2009 júl. 13. - 18:28:18
(6434/14087)
sym-, syn-
zampano 2009 júl. 13. - 18:23:08
(6433/14087)
Pusztán arról van szó, hogy görög-latin eredetû szavakhoz görög-latin eredetû elõtagot 'szokás' illeszteni. Az "anti-", "szin-" megfelelõ, az "un-" elõtag nem, mert német.
CsengoZoli 2009 júl. 13. - 18:22:52
(6432/14087)
10/10
kgyuri0 2009 júl. 13. - 18:08:16 10/10
(6431/14087)
Érdekes:

Az interneten találéható idegen szavak szótára szerint van "unszimpatikus" szó.

http://tintakiado.hu/dictionary_idegenszotar.php
10/10
kgyuri0 2009 júl. 13. - 18:04:59 10/10
(6430/14087)
Helló ondok!
A mi Zoleenknak két baja van:
1. A "papagáj" szót ne írd "ly"-nal.
2. Régi vesszõparipája, hogy nem szereti az "unszimpatikus" szót. Szerinte olyan van, hogy "szimpatikus", de az ellentéte annak az, hogy "antipatikus".
Én ez utóbbiról nem tudom, mit gondoljak, az elõbbiben igaza van.
Attól tartok az "unszipatikus"-dolog az csak kekeckedés.
10/10
kgyuri0 2009 júl. 13. - 11:40:32 10/10
(6429/14087)
Májrém!!!
Itt is!!!!!

Én 20 év óta kizárólag a SzDSzre szavaztam, de idõtlen idõk óta nem vagyok tag. Érdekelt mindig is, ki az elnök, nem mindig örültem neki, de nem tartozom felelõsséggel egyikért sem, és nem is szoktam hozzájuk igazodni(õk sem felelõsek értem).
Ha Retkes bocsánatot kért, jól tette, õ tudja, miért, ez most nagy divat: Sztem a Fidesz még soha semmiért nem kért bocsánatot: betegesen retteg a gondolattól is, viszont imád bocsánatkérésre fölszólítani, ez egy fajta „pszichopatoid” hozzáálllás.
Éppenséggel Retkes bocsánatot kérhetne attól a 6-700 ezer szavazótól, akiket ahelyett, hogy megszólított volna a Szadesz, cserbenhagyott. Én is köztük voltam: saját érdekemmel szemben az elveim szerint megszavaztam a vizit-, napi- és tandíjat. Pedig a Fideszes ellenhõbörgés közepette a kormány lagymatagon azt akarta csak, hogy minél kevesebben menjenek szavazni. Kis híján még engem is elbizonytalanítottak a lagymatag kampánnyal. De azzal a jó 700ezer emberrel tudatósítani kellett volna, hogy a SzDSz mögé sorakozzanak, a Gy korrmány mögé, most pedig a Bajnai mögé. Ha Az SzDSz kiprovokálja az elõrehozott választást 20 év múlva elõször nem fogok rászavazni.
CsengoZoli 2009 júl. 13. - 07:58:43
(6428/14087)
Ne égesd tovább magad...