Téma: Heti hetes

4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 30. - 18:58:22 4/10
(5507/14087)
Jut eszembe...ma direkt az alacsony vérnyomásom okán a hirtv-t néztem. Undorító. Ez a vég nélküli ocsmányság hihetetlen.
10/10
Rahel 2009 máj. 30. - 18:57:33 10/10 Előzmény meszag
(5506/14087)
-Várj, mindjárt jövök!!
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 30. - 18:52:03 4/10
(5505/14087)
Lassan eljutsz oda, hogy senkivel sem beszélsz, akkor meg????
10/10
Rahel 2009 máj. 30. - 18:16:48 10/10
(5504/14087)
Zoli!

-Szép, hogy beismeimered!!!:DDDDDD

-"Sajnos soha sem arra válaszolsz,amit írok, egyszerûen nem érted a szövegeimet,biztos az én hibám."
CsengoZoli 2009 máj. 30. - 17:46:09
(5503/14087)
Moderatorunk törölt úgyhogy csak röviden.
Ismét csak szövegértései hiányosságaidra tudok hívatkozni.
Sajnos soha sem arra válaszolsz,amit írok, egyszerûen nem érted a szövegeimet,biztos az én hibám.
Nekem viszont se kedvem,se idõm 75 ször leírni ugyanazt!
Már az öszödi beszéd értelmezésénél feltûnt,hogy sültbolonddal van dolgom,de jószívemnek köszönhetõen adtam neked még egy esélyt !
Eljátszottad! :P
Úgyhogy ha nem haragszol megkérlek ismét tegyük parkolópályára egymást.
sipka 2009 máj. 30. - 08:08:36
(5502/14087)
Kedves "kgyuri0"!

Az OFFTOPIC kiírást egy jelentéktelen kis poénnak szántam, amely arra próbál rávilágítani, hogy a jelenlegi írásbeli kommunikáció (nyilván nem mostanában kezdett) témája, már igencsak elszakadt a "Heti Hetes" bûvkörétõl.
Bár nyilvánvaló, hogy ezen szórakoztató mûsor nem szolgál annyi beszélgetési alappal, mint az itthoni politika szerteágazó történései, így megértem, hogy ez a topic lett az egyik "belföldi helyzetek megtárgyalása" site :)

Irigy vagyok? Mondjuk leírtam hogy nem, de most hogy mondod... Lehet :)
Ám a célom az volt, hogy bemutassak egy örök (kérdõjelekkel átitatott) helyzetet. Hogy miért keres 20-szor többet egy médiában szereplõ ember, a hasznosabb munkát végzõ homosapienseknél? Tudatába vagyok annak, hogy a szellemi munka többet ér mint a fizikai, de ezen Tv szereplések nem nagyon nevezhetõk agyilag megterhelõ feladatoknak. S most legfõképp nem a "Heti Hetes" sztárjairól van szó, mivel az ott ülõ hírességeknek van hivatásuk, és értelmes munkájuk. Nekik ez csak plusz jövedelem (mondjuk hatalmas plusz jövedelem, de mindegy). Viszont vannak olyanok, akik csak ezt a médiatevékenységet csinálják (a halántéki izzadást se megélve), és vagyonosra keresik magukat :P
Szerintem ez nem irigység, inkább csak a reális életszemlélet egyik alfejezete :D
10/10
kgyuri0 2009 máj. 30. - 01:34:59 10/10
(5501/14087)
Zolee!

„a rájuk vonatkozó általánosításokról írtam,hogy olyan,hogy "a cigányok ilyenek-olyanok " nem létezik,hisz csak egyes emberekrõl mondhatunk véleményt!”(idézet törölt hsz-odból)

Természetesen nem csak egyes emberekrõl mondhatunk véleményt. A cigányokról pl. elmondhatjuk, hogy barna a bõrük, szeretik az ilyen és ilyen ritmusokat, sokan közülük tehetségesen zenélnek. Sõt elmondhatjuk akár azt is, hogy ha az a helyzet, hogy viszonylag sok közöttük az agresszív bûnelkövetõ – meg vagy lepve muci? – más kérdés, hogy ez utóbbi vélemény kmondása esetén a „politikai korrektség határán táncikálunk, ugyanis, ha netán azt találnánk mondani, hogy az agresszív bûnözésnek részükrõl genetikus okai vannak, akkor azzal rasszista véleményt mondanánk(lehet, muci, ezen is meglepõdsz, de ezzel sincs semmi baj, ez (a rasszista) állítás egy logikailag elfogadható állítás). A rasszista állítás nem logikailag hibás hanem politikailag, illtve erkölcsileg. Egy konkrét politikai helyzetben még ha mi nem is neveznénk a cigányok bûnözését genetikusnak, hozzád hasonló(vagy még nálad is kutyaütõbb elmebajnokok szavainkat abban az irányba ferdíthetik, ez a mi felelõsslégümnk is lenne, ezért mi immorális a cigánybûnözést még hangsúlyozottan nem genetikus értelermben is emlgetni.
Ha a jobboldaliakra azt tapasztalom én mint személy, hogy általában indulatvezérelt nem racionális álláspontot alakítanak ki, akkor lehetek akár liberális, akár nem liberális, a véleményemet elmondhatom, s amikor a véleményemet kialakítom általánosítok( ilyen általánosítás nélkül nem lenne kultúra és tudomány; az általánosítás nyilván statisztikus: bizonyára elvétve elõfordul egészséges logikával rendelkezõ jobboldali is(ahogy lehet kékszemû szõke cigány)
Ami a lényeg, a jobboldaliakra tapasztalat alapján akár kedvezõtlen általánosítást tenni nem erkölcstelen, mivel egy érvényes politikai vélemény(a baloldali ugyanis) megnyilvánulása.

Nem akarlak megbántani, de nem is fogsz megsértõdni, ha bevallom, nem vagyok nagy véleménnyel a szellemi képességeidrõl. S lám, ebbõl a hsz-ból is láthatod, még is, ha egyáltalán logikailag értékelhetõ kifogást észlelek (mint a te egyik hsz-odban, amikor rámkérdeztél, hogy, ha általánosítok a jobboldalra, miért nem fogadom el a cigányokra való általánosítást), hát azonnal elkezdek rajta gondolkodni és megpróbálok rá válaszolni. Nem is annyira neked(az gyakorlatilag , úgy tûnik felesleges és hiú igyekezet), de elsõsorban magamnak. Az tehát a különbség köztünk, hogy én szinte állandóan mérlegelem, hogynem tévedek-e, minden ellenvetést feldolgozok s tudatosan alakítok véleményt, te pedig gyomorból,indulatból elõítéletek alapján.
S akkor most ismét általánosítok, ahogy lehet és tudok (az biztos, hogy nem immorálisan) a te típusod jellemzõ az általam hozzáférhetõ, tapasztalt, azaz jelenlegi magyar jobboldalra, illetõleg vezetõ erejére, a Fideszre és bábpártjára aKDNP-re.
10/10
kgyuri0 2009 máj. 30. - 01:29:48 10/10
(5500/14087)
Úgy látom a moderátor ismét aratott, kimaradt legutóbbi hozzászólásom, nyilván azért, mert végsõ érvként f*fejnek szólítottam CsZoleet. Sajnos az õ válaszai közül sem találom az egyiket, így nem tudok rá pontos utalással válaszolni, kár.
Így csak egy olyan hsz-ra tudok válaszolni, ami bennmaradt.

Rögvest!
10/10
Rahel 2009 máj. 29. - 19:51:39 10/10
(5499/14087)
-Ne szó, hanem egy egész mondat:

"Gálvölgyi Jánosnak marhára nem célja sem szórakoztatni a népet,sem tájékoztatni,nem népnevelõ."

-Most lépek, de ha visszajöttem, legyél kész a feladattal!!!:DD
CsengoZoli 2009 máj. 29. - 19:48:30
(5498/14087)
Jó,konkretizáljunk,hogy kiderüljön ki nem tud szöveget értelmezni.
Melyik az a szó amelyikkel problémád van? Konkrétan! :)
10/10
Rahel 2009 máj. 29. - 19:47:32 10/10
(5497/14087)
-Szövegértelmezésed csõdöt mondott!!!

-Lehet, hogy az Orbán szavaival is ez a baj, hogy nem tudod értelmezni õket!!
CsengoZoli 2009 máj. 29. - 19:42:42
(5496/14087)
Szólj, ha megtaláltad ebben a mondatban mi a leminõsítés :)
Gondolkodj csak van idõd :)
10/10
Rahel 2009 máj. 29. - 19:41:07 10/10
(5495/14087)
-Zoli!

-"Gálvölgyi Jánosnak marhára nem célja sem szórakoztatni a népet,sem tájékoztatni,nem népnevelõ."

-Ha ez a mondat Ok. lesz valaha, akkor szóljál!!!:PP
10/10
Rahel 2009 máj. 29. - 19:22:31 10/10
(5494/14087)
-Ez egy közös játékotok a diliházban??:DD
CsengoZoli 2009 máj. 29. - 17:31:57
(5493/14087)
Leírtad mégegyszer amit én,majd levontad a tanulságot, amit mondani akartam :)
Örülök ha segíthettem :)
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 29. - 17:21:14 1/10 Előzmény Rahel
(5492/14087)
Oké, magammal rántom õt a hatalomba: õ lesz a sameszom, én a fõnök - igy mindenki jól jár!
10/10
Rahel 2009 máj. 29. - 15:28:33 10/10
(5491/14087)
-"Gálvölgyi Jánosnak marhára nem célja sem szórakoztatni a népet,sem tájékoztatni,nem népnevelõ."
-"Õ egy színész,akit meghív a csatorna és azzal,hogy õ ottvan milliókkal többért lehet eladni a reklámidõt."
-"Azaz a csatorna csak a saját hasznának egy részét adja oda a mûsorvezetõknek,akik így is jó sokat hoznak neki a konyhára."

-Ezért hívják õket kereskedelmi csatornának.
CsengoZoli 2009 máj. 29. - 14:26:46 Előzmény sipka
(5490/14087)
Mondjuk a gázsiig igazad van,DE a világ már csak ilyen, a síneket rakodó munkás havi 100ezerért napi 12 órát áll a tûzõ napon, a közjegyzõnek ugyanez az összeg 2db aláírásába kerül.
Amiben tévedsz még pl,hogy azt írod:"A legfõbb céljuk csak az hogy szórakoztassák és tájékoztassák a népet"
Ez tévedés!
Gálvölgyi Jánosnak marhára nem célja sem szórakoztatni a népet,sem tájékoztatni,nem népnevelõ.
Õ egy színész,akit meghív a csatorna és azzal,hogy õ ottvan milliókkal többért lehet eladni a reklámidõt.
Azaz a csatorna csak a saját hasznának egy részét adja oda a mûsorvezetõknek,akik így is jó sokat hoznak neki a konyhára.
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 29. - 14:22:23 4/10
(5489/14087)
A médiumokban, mûvészeti ágakban aránytalanul magas a pénz, de ha van aki megfizeti... és van mibõl.. ki mit tud kialkudni magának...
sipka 2009 máj. 29. - 14:18:10
(5488/14087)
OFFTOPIC
Én most a Heti Hetesrõl írnék, a politikát csak érintõlegesen szóba hozva.
Szóval itt van ez a 7 ember, akik hétrõl hétre átbeszélik az érdemleges eseményeket. Ha alapjába nézzük õket, (figyelmen kívül hagyva a politikai hovatartozásukat és egyéb mûsorbefogadást blokkoló háttértudást) akkor elmondhatjuk hogy viccesek. Igaz, hogy 2009-re már ellaposodtak, de még mindig mondanak jópofa dolgokat.
S akkor most térjünk vissza a valóságba: ezek határozottan baloldali beállítottságú hírességek. Persze ez nem baj, csak érdekes hogy mindegyik az. Magyarán szólva a politikai hírek felolvasását, egyöntetû érzelmi hullám jellemzi (már amennyire sikerült észrevennem). Tehát a Fidesz imázsát csökkentõ híreknél gúnyolódás, az Mszp imázsát csökkentõ híreknél mismásolás, és kimagyarázás hallható. Bár ne legyen kétség afelõl, hogy egy jobboldali asztaltársaságnál is ugyanez történne, csak fordítva. Ha valaki hisz valamiben (mondhatni elkötelezett), akkor azt mindenáron védeni akarja, így nem kell ezen csodálkozni. De hát van ilyen! :) Nem is akarok errõl feleslegesen vitázni, csak gondoltam megemlítem, hogy a politikai világ átlátására, ne ez a mûsor szolgáljon igazságkardként az ember számára. Ahhoz túlságosan párthû...
A másik téma amirõl írni szeretnék, az egy sokkal bosszantóbb dolog. Ez pedig a Heti Hetes sztárjainak adásonkénti gázsija.
S most nem a fékezhetetlen irigységrõl van szó, hanem azon igazságtalanságról, ami már régóta jelen van a világban. Vessük össze például egy hentes bérét, egy Heti Hetes sztár bérével. Mintha a Lánchidat, a Kínai Nagyfalhoz hasonlítanánk!!! S miközben a hentes kemény fizikai melót végez nap mint nap, addig a Heti Hetesben szereplõ egyének csak vígan, mindenfajta erõteljes szellemi ráfordítás nélkül eldiskurálgatnak, és szabadon kinyilvánítják véleményüket az ország felé. Ez utóbbi azért nem hangzik túl nehéznek... S ezért még pénzt is kapnak?!! Hát hány ember örülne, ha a Tv-ben elmondhatná a véleményét......teljesen ingyen!
Mondjuk értem én, hogy hentesbõl több 1000 van, míg Bajorból csak egy, de akkor is érthetetlen ez a fajta értékkülönbség. A sztárok hasznosabb munkát végeznek, mint a dolgozó átlagember? Zimány Linda többet keress (a "Cool"-os mûsorvezetésével), mint egy Tv szerelõ? Egyszerûen besz#rás, hogy mik vannak! XD
Felõlem lehet magas a médiaszemélyek fizetése, csak ne lõjenek túl a célon, mivel az Õ munkásságuk nem igazán segíti a társadalmat (bár vannak kivételek). A legfõbb céljuk csak az hogy szórakoztassák és tájékoztassák a népet, de ahogy elnézzem a jelenlegi mûsorokat, nem igazán látják el feladatukat. Lezárásként: f#s az egész! :D
OFFTOPIC VÉGE