Téma: Heti hetes

1/10
tiborz007 2009 júl. 10. - 23:11:54 1/10
(6387/14087)
A jobbik nem új politikai erõ, nem agitálok, csak kérdezem
1/10
offtopic
issti1 2009 júl. 10. - 23:10:15 1/10
(6386/14087)
Nos, ebben is van igazság: radikális változásokra lenne szükség...


ufftopic: az indexen nem lelek semmiféle Kádár kvizet -pedig kerestem...
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 10. - 23:09:26
(6385/14087)
:D Mármint neked, gondolom.
Egyébként mindenki más megkönnyebbülne, ha végre áttérnék az ilyesmire. Majd igyekszem. :D
1/10
offtopic
issti1 2009 júl. 10. - 23:06:46 1/10
(6384/14087)
Már megint csak a dolgok lényegét nem látod: a "pórnép" nem pár szerencsétlen rendõrnek ment neki, hanem az állami tv épóletének...és be is jutott. ..no, azért ez már talán valami, neem?

Szavazatom fölötti aggodalmad igazán becsülendõ, de nem sokkal inkább felelõtlenség (volt) jelen kormányunkra voksolni anno ...gyanithatólag te is ezt tetted: mindenesetre a konkrét tények ezt mutatják: súlyos felelõtlenség, hiszékeny butaság és nagy-nagy károkozás volt e tett..

Hogy egy marginális jellegû új kis pártkezdeményre szavazni mennyire lehet felelõtlenség..nos hát az eredmény magáért beszél: ha szent hivatásuk lenne is, akkor sem tehetnének semmiféle kárt a hazának...ellentétben a feltevésem sz. általad is támogatott csoportosulásokkal..

Végezetül, amolyan "témazárónak", újólag leirnám: csak neked, csak most, csak kb. negyedszerre: Lmp-re leadott szavazatom a jelenlegi politikai elit elleni kritikáról szólt - változatlan fenntartom: égetõ szükség lenne valami új politikai erõre, s ha nincs más, hát õket támogatom (mint tudhatod, az Eu választásokon nem indult a másik e témakörben érintett esélyes, az Élõlánc..)
1/10
tiborz007 2009 júl. 10. - 23:00:52 1/10
(6383/14087)
Bocsi, nagyon rossz vagyok keresésben, de ha ezt írod, biztos, hogy így van, mea culpa, de azért elõ ne forduljon mégegyszer egy egyszavas válasz
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 10. - 22:44:56
(6382/14087)
Pedig pont neked válazoltam így az Este topicjában: Idéztem. :)
1/10
tiborz007 2009 júl. 10. - 22:40:20 1/10
(6381/14087)
Valami elromlott: Szerintem még sohasem volt, hogy egy szó legyen a válaszod
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 10. - 22:37:28
(6380/14087)
kössssssssssssssssz.
1/10
tiborz007 2009 júl. 10. - 22:31:25 1/10
(6379/14087)
Tényleg az LMP-re szavaztál, azokután amiket itt írtál? Nem baj, szerintem, de meglepetést okoztál nekem. Úgy gondolod, hogy az LMP éléggé radikális? Szerintem a változáshoz, radikalitásra van szükség
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 10. - 22:29:06
(6378/14087)
Igen, pontosan: a legkárosabb és legszemetebb csoportosulás. Nem az számít, hogy mi látszik belõlük. Hanem, hogy milyenek valójában. Undorítóak. Semmi közük ehhez az országhoz, nem érdekli õket. Céljuk az egyetemes nemzet és a világkormány létrehozása. Leírták a honlapon, elolvastam. Hogy lehetsz ennyire vak?
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 10. - 22:23:35
(6377/14087)
- Csak ezt az egy beszédét olvastam el. Miért is ne, ha már vér is folyt miatta?
- Nem gondoltam komolyan, persze. De ha csak pár rendõrnek tud nekimenni a pórnép, akkor kár bárkinek is nekimennie.
- Nem a szavazatod aggaszt, hanem
a. maga a HP-LMP hitetése, mely értelmes embereket is megfertõz.
b. az a totális felelõtlenség,mely téged (és tömegeket) jellemez egy szavazásnál. Hogy lehet ennyire tudatlanul megbízni bárkiben? Miért bízod magadat Cserhalmira? És ha mondjuk rászokik az LSD-re, akkor te is, hisz Cserhalmi olyan jó fej, nem tévedhet…:( De Cserhalmi nem isten,nem tévedhetetlen. Ne bálványozd. És különben is honnan ismered az indítékait? Tudod, eddig kikre szavazott? És most miért nem azokra? Saját magadnak kell vállalnod a felelõsséget a döntésedért. És a szavazás felelõsség, mégha nevetségesen semmi is a szereped benne.
1/10
offtopic
issti1 2009 júl. 10. - 22:12:59 1/10 Előzmény Heathcliff
(6376/14087)
Ja, csak még egy groteszk dolgon mulatok: azt irod LMP-rõl -"Ez a legnagyobb szemét, amire csak voksolhattál. Semmi közük ehhez az országhoz.."

- hát nem tudom ezek után milyen jellemzést lehetne adni népünk immáron 7 éve szárnyaló hõs kormányáról..
..mármint, ha abból indulunk ki, h. LMP a legnagyobb szemét... :o)))))
1/10
offtopic
issti1 2009 júl. 10. - 22:06:19 1/10 Előzmény Heathcliff
(6375/14087)
Veled ellentétben(legalábbis ez a benyomásom rólad) én nem tartom olyan sokra ezt a Gyf. nevû ámokfutó politikai kalandort, hogy behatóan tanulmányozzam beszédeit-pl. öszödit sem- ezek méltatását, magasztalását meghagynám a mindenkoron számosan jelentkezõ hajlékonygerincû talpnyalóknak - már akkor nyilvánvaló volt számomra, h. egy tiszavirágéletû kis felkapott politikai kalandor, sok szóra nem érdemes..

Ami Õszöd utáni zavargásokról alkotott véleményed illeti, azt azért nem gondolhatod egészen komolyan, hogy a -jogosan- feldühödött nép majd a Maszop frakcióját támadja meg: nyilvánvaló, hogy a politikai hazugság valamely szimbóluma ellen vonulnak..

D.Ibike nem tudom mit tartogat a piciny fejecskéjében: republikánus-e, vagy sem, mindenesetre igen aggressziv és saját pártja alapelveinek ellentmondó megnyilvánulások jellemzik eme fényesnek remélt új utat ...és akkor még a saját pártján belüli tömeges elutasitottságot nem is emlitettem.

Végezetül: ezen az Lmp szavazatomon nem tudom mit rágódsz ennyit...netán álmatlan éjszakáid is vannak miatta?
Természetesen jogod van elitélni, s akár minden leendõ bajok okozójának hinni õket...sõt, szavazóikat a Jobbik, netán Munkáspártra (neaggyisten Maszopszdsz)voksolásra agitálni - csak nem látom be, mi értelme?
Ha Cserhalminak jók voltak, én is megelégszem velük egy Eu voks erejéig.
S ha ezek után azzal jössz, hogy én is csak olyan felszines-alultzájékozott, felelõtlen-nemgondolkodó vagyok, mint elõbb emlitett szinmûvész, hát nem vagyok benne biztos, hogy különösebb gondot okozol vele .. ;o)
1/10
tiborz007 2009 júl. 10. - 22:05:09 1/10
(6374/14087)
Neked hat, moldáviának hét, én meg sem merem próbálni és amire még kíváncsi volnék-nák az isti
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 10. - 21:03:55 Előzmény Moldávia bánata
(6373/14087)
Kipróbáltam, nekem hat pont jött össze :/
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 10. - 13:00:54
(6372/14087)
Azt írtam: Gy. semmi újat vagy meglepõt nem mondott. Miért, te meglepõdtél?
Hazudtunk reggel, délben, este, tönkretettük az országot, csak az mszp hatalmon maradása számít ebben a nyüves országban, ahol az iskolák és az egészségügy a gazdagokat szolgálják, tehát le velük. Mi határozzuk meg, mi történjen. Van is egy ötletem: építsünk kollégiumokat (melegedõket).
Miután olvastad, azt gondoltad, hogy jééééé, ezt nem gondoltam róla. Idáig akkora jó fej volt, micsoda csalódás! Ne mondd, hogy meglepõdtél. Én csak azon, hogy egyszer sem a káromkodott egyformán, tehát bõ a szókincse. Nyilván erre vonatkozott Nádas Péter megállapítása, miszerint ez a beszéd a szónoklattan csúcsa.
A buszvezetõn meglepõdtek az emberek, az számukra teljesen váratlan és pánikszerû élmény volt. De amit Gy. beszéde hatására mûveltek, annak az égvilágon semmi értelme sem volt. Nekimentek néhány rendõrnek, felgyújtottak pár kukát és autót és megostromoltak egy bejárati ajtót. Miért nem mentek neki közvetlenül azoknak, akik a beszédben bûnösként voltak megnevezve, tehát a kormány és az mszp-frakció? Pár rendõrt kell megdobálni? Hát ez bátor és furfangos harci cselekmény volt. Csak arra szolgált, hogy emiatt októberben néhány embert bosszúból örökre megnyomorítsanak. Azok a rendõrök, akik ezzel bebizonyították a teljes inkompetenciájukat. Olyan nincs, hogyha egy rendõrt kõvel dobnak meg, akkor joga van bárkire lõni, mert hát szegény megijedt és bepánikolt. Neki ez a dolga, erre van kiképezve: lehetõség szerint õt támadják meg a bûnözõk és vele küzdjenek meg. Õ a pajzs a bûnözõk és a társadalom között. Nem fordítva, egyszerûen nem támadhat fegyveres bûnözõként a civil lakosságra.
Pár napon belül kiderült, hogy a kormány, a parlament, a rendõrség és az ellenzék is idióta. Kõdobálással senki sem tûnik okosabbnak az õszödi beszédnél, attól még nem kerülnek meg az eltapsolt százmilliárdok, és a rablóprivatizáció és adósságcsapda következményei sem szûnnek meg.

Szerintem Gy. nem ideológiai programbeszédet mondott. Nagyon is más célja volt: bûntudatot akart kelteni a frakcióban, a bûntudattal megfélemlíteni, zsarolni, manipulálni, letörni minden ellenállást és a hatalma alá gyûrni mindenkit. (Sikerült is neki, teljes volt a kuss és az összezárás).
Ti mindent elbasztok, hová jutott miattatok az ország, csak a juttatásokon jár az eszetek, páran húzzuk az igát helyettetek, éjjel-nappal dolgozunk, majd’ beledöglök, hogy megmentselek titeket a bukástól és az mszp kezén maradjon a hatalom. Nekem ez az egyetlen célom, különben fogalmam sincs, mit kéne az országgal kezdeni. Csak addig terjed a látásom, hogy nehogy már a másik csapat vegye át a hatalmat. Nincs személyes részem ebben a történetben, de ha megbukom, leírom és kiadom a mocskos ügyeiteket (= a magyar baloldal történetét).

Úgy gondolom, D.I. amerikai mintájú republikánus párt létrehozását célozta be: liberális gazdaságpol. megfûszerezve keresztény teológiával. Ez valami konzervatív szdsz-félének néz ki, a buzik, drogosok és sorozatgyilkosok lelki támasza nélkül. Ezt legalábbis a hitesek buzgó támogatása miatt gondolom. Még azon sem csodálkoznék, ha Németh ötleteket is adott volna D.I.-nek, hogy minél inkább az amcsi mintához igazodjon. Persze ez csak a saját kis elméletem, miért is ne lehetnék ostoba.

A HP-LMP azért kapott több szavazatot, mert az Élõlánc nem is indult. Biocsesz.
Egyébként skubizd meg, kik támogatják, a honlapon oldalt látható, sõt ha továbbkattintasz, még nagyobb kapcsolati hálót fedezhetsz fel. Mindezeknek a HP-LMP-hez semmi közük. Õk nem a Batthyány-körrel és PDSZ-szel, faluszövetséggel, civil fórummal és Magyarországért egyesülettel stb. tartják a kapcsolatot, ott inkább ilyesmiket olvasok: No Star Wars Campaign, Tomás Hirsch, Bolívia, Giorgo Schultze, AfroAid, atomfegyverstop. Hát ne haragudj, de legalább egy picit figyelj, mielõtt szavazol (aztán másokon gúnyolódsz). Ez a legnagyobb szemét, amire csak voksolhattál. Semmi közük ehhez az országhoz, minden ezzel ellenkezõ dumájuk kizárólag porhintés.
1/10
offtopic
issti1 2009 júl. 10. - 10:01:54 1/10 Előzmény Heathcliff
(6371/14087)
Természetesen szimpatikusnak tartom az Élõláncot, csak sajna teljesen súlytalannak-esélytelennek érzem.
Lmp javára választásom végülis annyiban beigazolódott, hogy azért õk sokkal jelentõsebb arányú szavazatot értek el, mint Élõlánc..

Az Lmp bugyutaságai-hibái kontra Élõlánc hasonló hibái témához utánakutatási idõ hiján változatlan csak azt az egy példát tudom mondani: az oldalukon álló Lukács(Levegõ mcs. vezetõje) szélsõséges-pszihoid- náciba hajló személyisége-elvei ...ezt csak azért hoztam fel újra, h. jelezzem: lám rosszat bárkirõl találhatni, csak akarni kell!! ;o)
1/10
offtopic
issti1 2009 júl. 10. - 09:56:12 1/10 Előzmény Heathcliff
(6370/14087)
A balhékat illetõ "hatás-elméleted"-hez, valamint ahhoz, h. Gyf. nem tett-mondott semmi különöset:

1, ilyen szinten bárki tud hatni a tömegekre- mondok egy tegnapi példát a hirekbõl: Kinában egy harmincas buszvezetõ bekattant, s a 7.emeletrõl kilógatta 7éves lányát, közös öngyilok céllal. A tûzoltókkal való hosszas dulakodás után sikerült kimenteni a gyereket, s végül õt is..

..most jön a releváns rész: a lent összegyõlt felháborordott tömeg össze-vissza verte a levezetett embert, s csak a hatóságok menthették meg a lincseléstõl.

Nos, hát ilyen egyszerû hatni a tömegekre: te is tudsz-én is, Gyurcsány is: csak akarni kell - én nem akarnék bármi áron(felteszem Te sem)..

2. Elfogadom, s igyekszem tiszteletben tartani azon nézeted, h. Gyf hazugságbeszéde semmi különös nem volt. Te viszont fogadd el a tényt, hogy tisztességes emberek tömegeibõl váltottt ki elemi felháborodást és megvetést!
..csak zárójelben: úgy látom te is hajlamos vagy elfelejteni, h. GYf nem kiállt az emberek elé, beismerve a múlt bûneit, hanem sunyin, szûk körben susatorogva kibeszélte -egy ideológiai propagandabeszédben(hatalmas ám a különbség!!!): és e tettének kiszivárgáskori ódiumát-következményeit nem vállalta fel( még az ország felgyújttatásának árán sem) -nos igy alakultak ki a mi kis szálsõségeink-utcai harcaink...
A kép teljes árnyalásához ezek a dolgok is hozzátartoznak..

Dávidibivel kapcsolatban majd térjünk vissza 1-2 hónap múlva: egyelõre szétesésnek néz ki a dolog, de ha neaggyisten neked lesz igazad, s egy új-erõs pártot hoz létre vasmarokkal, majd emlékezni fogok szavaidra...s a méltatás sem marad el, igérem! ;o)
..persze ettõl még iránta való antipátiám, s az Mdf alapelveinek megcsúfolása jelzõt fenntartanám az esetben is..
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 09. - 17:29:53
(6369/14087)
Azt természetesen nem a pártokra értettem, hogy szerintem butaság, hogy kibékíthetetlen ellentétek volnának a társadalom két szavazótábora között. Teljesen biztos vagyok abban, hogy ez a szöveg csak parasztvakítás. Nincs szó semiféle antagonisztikus ellentétrõl. Az emberekre, állampogárokra, nemzetre társadalomra - ahogy akarod hívni - igenis jó példa volt a táborozó fiúk esete. Ezt nem is kell mesterségesen szítani, spontán is bekövetkezik. Csak épp gyerekes, ráadásul a hatalomnak az ókor óta zseniális alapeszköze: divide et impera. Amíg a szomszédot aprítod, nem érdekel, hogy mi az a baj, amit látnod kéne, mert mindkettõtöket fenyeget.
Ami az LMP-t illeti: amit érvként leírtál, abból nem értem, miért nem inkább az Élõláncot választanád. (Jó, most nem lehetett, de legközelebb inkább).
Pl. egy zöldpártnak miért is kiemelten fontos egy parkolótársaság elleni küzdelem? Járjanak gyalog.
vagy a Hp fõoldalán egy magyar vonatkozású videó volt, a tarkamagyar felvonulásról, ahol ANGOLUL gajdolták, hogy We shall overcome. Ez Joan Baez dala, és a '60-as évekbeli amerikai baloldali ifjúság himnusza volt. Hogy mi köze a "tarka"magyarsághoz, fel nem foghatom. Vagy mégis? Ha te hasonló balfék idiotizmusokra bukkansz az Élõlánc honlapján, kérlek, azonnal értesíts róla.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 09. - 17:07:43
(6368/14087)
D.I.-vel kapcs.valószínûleg nagyon tájékozatlan vagyok.
Ami a balhékat illeti: 2006. ápr-ban nem akartam elhinni a végeredményt, de ugyanúgy nem értettem azt sem, ami szeptemberben történt. Azért nem, mert az egész Gyurcsány szavai hatására tört ki. És nem értettem, hogy képes ennyire hatni az emberekre. Miért reagálnak ilyen hevesen a szavaira? Min lepõdtek meg? Semmi újat nem mondott. Legalábbis semmi olyasmit, ami számomra csalódást vagy kiábrándulást jelentett volna. Ha gyilkosságot vallott volna be, azon esetleg meghökkenek, de így nem. Nem értettem, hogyan képesek emberek olyan fanatikusan kötõdni Gy.-hoz, hogy a szavaira ugranak, mint a bolha. (A negatív kötõdés is kötõdés). Miért nem egy közgazdász elemzése hatott az emberekre úgy, hogy a szavazáskor nem engedték volna ezt a garnitúrát tovább garázdálkodni?
A valamitõl való elszakadás azt jelenti, hogy azon valami iránt teljesen közönyössé válsz. Ha Gy. szavai ekkora reakciót váltottak ki, az azt jelenti, hogy Gy. nagyon is nagy hatással bírt. Ráadásul az egésznek van egy olyan aspektusa is, miszerint a konformista emberek akkor lázadnak, amikor úgy tûnik, hogy a hatalom szétesik. Szükségük van a szilárd keretekre, amihez alkalmazkodhatnak. Ha felszabadulnak az elnyomás alól, szétesnek és bevadulnak. (Én akkor egy Gy.-szavazót láttam dühöngeni, õ is épp olyan állapotba került, mint a tüntetõk.)
Röviden: jó volna, ha a közgazdászok, politológusok józan elemzése nagyobb hatást gyakorolna, mint egy káromkodásokkal teletûzdelt duma.