Téma: Heti hetes

nagi 2009 szept. 14. - 22:02:15 Előzmény fredi60
(6647/14087)
Képzeld, nem (mindenki)!
nagi 2009 szept. 14. - 21:57:14 Előzmény CsengoZoli
(6646/14087)
:)

Nna, télleg õ mondta? De így már értem ;).
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 19:21:14
(6645/14087)
Illetve,DE!
Revidejózom magam! :)
Kérj bocsánatot! :)
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 19:20:22
(6644/14087)
Azt írtam külföldi országokban ezeken ordítva röhögnének.(nem nevetnének,hanem röhögnének)
Nem tudtam,hogy te ebbõl a teljes pszichológiai kórképemet levezeted...
Kivételesen ne tudd jobban,hogy én akkor mire gondoltam... :)
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 19:18:42
(6643/14087)
Nem,az nem kell.
Te is kezded ezt a többesszámot? :)
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 19:17:54 10/10
(6642/14087)
Te írtad a minap!

Megkeressem, vagy képes vagy önerõbõl is fölidézni?
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 19:15:42 10/10
(6641/14087)
Azt nem akarod esetleg, hogy bocsánatot kérjek?
(azt nagyon kajoljátok!)
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 18:35:57
(6640/14087)
Jaj ne tudd már,azt is,hogy én hogy nevetek... :P
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 18:35:29
(6639/14087)
Jó,szóval sikerült rájönni,hogy az általánosítás nem egyenlõ a demagógiával.
Nyugodtan írd ám le,hogy : Jó sorry tévedtem.
Ne félj,nem fog fájni.
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 18:33:28 10/10
(6638/14087)
Az igaz!

Csak hogy lehet demagóg, egyoldalú és kultúrálatlan általánosítást tenni,ami a demagógia maga.
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 18:28:17 10/10
(6637/14087)
"liberális, neoliberális elméletek és gyakorlatok nevetni valók."

Hát persze,ahogy te szoktál nevetni. "Ordítva!"
(azaz erõltetetten!)
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 18:27:06
(6636/14087)
Nem, az általánosítás és a demagógia két külön dolog.
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 18:24:35 10/10
(6635/14087)
"egyszerûen saját tapasztalatai alapján általánosított,mint ahogy teszik sokan az általad említett példákban."

Ezt hívják demagógiának, tata!
Valós vagy képzelt személyes tapasztalatok általánosítása.
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 15:52:24
(6634/14087)
A humor baloldaliságával egyáltalán nem értek egyet,sõt ez totál hogyismondjam,butaság... :)
Ahogy a te szempontodból a konzervatív értékek kifigurázása könyebbnek tûnik, úgy a másik oldalról a mai liberális, neoliberális elméletek és gyakorlatok nevetni valók.
Abszolute semmi különbség,bár ezt -egy olyan "liberális"-nak aki 1: SZDSZ-es, 2:aki szerint a jobboldaliak úgy általában véve ilyenek vagy olyanok- valószínûleg hiába is magyarázom.
Gálvölgyi pedig nem demagóg volt,ennek semmi köze a demagógiához, egyszerûen saját tapasztalatai alapján általánosított,mint ahogy teszik sokan az általad említett példákban.
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 15:41:06
(6633/14087)
Nya azé ne keverjük a kavarjuk :)
A viharkárt stb. és az élet igazságtalanságait ne hozzuk ide! :)
Persze tudom,hogy Gálvölgyi nem az egészségbiztosítókról beszélt,de az egészségbiztosításokat is ezek a vagyonbiztosítók müködtették volna,vagy leányvállalataik.
Örülök,hogy neked fizetett,de nekem sajnos az a tapasztalatom,hogy az esetek döntõ többségében igen nehéz kiharcolni a jogosan járó pénzt + elég furán,mondhatni igen kevéssé ellenõrzik a biztosítókat mifelénk. Lásd MÁV. :)
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 14:50:41 10/10
(6632/14087)
Egyébként Zolika!

Gálvölgyi az inkriminált kijelentéssel nem elhanygolható mértékben demagóg volt, ami persze egy humoros, szórakoztató mûsorban elfogadható,de egy olyan politikai fórumon, mint ez, menthetetlenül demagógia!
Hasonlók: Minden bíró korrupt; Minden rendõr hülye; Minden paraszt kapzsi; Minden kereskedõ mohó stb.!
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 13:14:32 10/10
(6631/14087)
A fenébe!

Az uccsó elõtti bek vége:

"még mindíg logikusabb, mint a midenkori ellenzékiség furt súlykolása".

Sajnos a billentyûzet hol beszúr fölösleges betûket, hol kihagy,lehet, az én hibám, de már be kellene járatódjon.
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 13:09:04 10/10
(6630/14087)
Ott folytatom,ahol abbamaradt:
Tehát a humor nem ellenzéki, hanem a Bandó által nyilván nem teljeskörûen fölsorolt tuljdonságok álságos eltagadásának feszültségoldó leleplezõdésébõl fakad.

A humor mindig azon a politikai oldalon csattan, amely a fölsorolt tulajdonságokat inkább próbálja eltagadni. Ha az ellenzék próbálja inkább eltagadni a fölsorolt hibáit, akkor a humor ellenzékellenes(azaz értelemszeúen kormány- azaz hatalompárti).
És egy utolsó lépés: a jobboldal általában konzervatívabb, hagyománytisztelõ, régebbi, bevált értékek szószólója, s mint ilyen, hajlamos szebb-jobb képet kelteni magáról a valósnál[a valóság(os világ) ugyanis nem felel meg régi nemes ideáloknak]
A bal és fõként ballib szemlélet racionális(abb), materiálisabb, nem akarja a világot másnak mutatni, mint amilyen , így kevesebb az esély arra, hogy a humor tárgyává válik.
Nem az a helyzet tehát, hogy a humor mindenkori ellenzéki lenne, nem, inkább az, hogy a humor midenkor bal(lib) oldali, azaz jobboldal ellenes. Tudom,ez mehökkentõ,e még ndíg logikusabb, mina midenki ellenzékiségfurt súlykolása.
És ez nyilván túlzás.De nem azért, mert a „létezõ szocialzmus” több szempontból nevetséges volt, abban ugyanis nem a baloldaliság, hanem a szélsõségesség, a diktatórikusság, anidemokrácia volt a lényeg.
fredi60 2009 szept. 14. - 12:30:32
(6629/14087)
Nekem tavylay igencsak gavallérosan fizetett a biztosító.
És Gálvölgyi NEM az esertleges egészségbiztosítókról beszélt (és nem is a nyugdíjbiztosítókról), hanem az élet- és vagyonbiztosításról. Csak a TISZTÁNLÁTÁS érdekében jegyzem meg! :)

Azt meg kurvára rühellem, hogy egy-egy viharkár után sopánkodnak az emberek, mert nem volt biztosításuk. De azért elvárják, hogy az állam a MI pénzünkbõl kárpótolja õket! Nyazsgem!!
CsengoZoli 2009 szept. 14. - 11:48:25 Előzmény kgyuri0
(6628/14087)
"NINCS OKOD BÜSZKÉLKEDÉSRE,GÁLVÖLGYI NEM A HAZAI BIZTOSÍTÓKRÓL BESZÉLT, HANEM ÁLTALÁNOSSÁGBAN"

Gálvölgyi lehet nem tette hozzá,hogy hazai biztosítóról beszél, de saját tapasztalatát mondta el, ebbõl következõen magyar biztosítókról beszélt.
Ezt neked,mint nagy szövegértelmezõnek tudni kéne!
Egyébként tulajdonképen mindegy is, a lényegen abszolute semmit nem változtatott volna az sem,ha általánosságban a világ összes biztosítójáról beszél.
Nagy Bandó szavait nem kell többet ismételgetned (bár állítólag én ismételgetem magam), mert abszolute egyetértek vele!
A humorról kifejtett esszéd jó nagy marhaság,de szépen tudományosan kifejtett okoskodás, ez tény.
Olyannyira,hogy Heródesi magasságokba nem is emelkednék, ez már messze meghaladja az én "fideszes" agyamat.
Én már csak ilyen ostoba ember vagyok, aki -Nagy Bandóval egyetértve- azt vallja,hogy:
A HUMOR ELLENZÉKE A HÜLYESÉGNEK, AZ OSTOBASÁGNAK, A HAZUGSÁGNAK, AZ IGAZSÁGTALANSÁGNAK, A KISZOLGÁLTATOTTSÁGNAK, A TEHETETLENSÉGNEK, MINDENNEK, AMI CSÍPI A SZEMÜNKET”
Veled ellentétben -aki mint tudjuk "liberális"- azonban úgy gondolom a felsorolt tulajdonságok nem narancssárgák vagy vörösek,mindkét oldalon találunk belõlük jócskán.
Meg is érdemlik,hogy jól kifigurázzák õket, azonban , ha ezt folyamatosan inkább az egyik oldallal teszik, -amelyik ráadásul nincs is döntési pozícióban- akkor az számomra kicsit visszás, kicsit seggnyalás "ízû",hogy ezzel a szép képpel éljek :)
Most egy olyan helyzett áll fenn,hogy van egy kormányunk,idestova 7 éve és sajnos elég gyengén muzsikál.
Tagadhatatlan,hogy a hétköznapi emberek életét befolyásoló döntések nagy részét õk hozzák,ez így is van rendjén,nyílván fura lenne,ha az ellenzék irányítana.
Ebbõl következõen nyilván a rossz,kifigurázható döntéseket is õk hozzák és ezeken Orbán idejében abszolute jókat röhögtem a Heti7-ben.
Ugye ezekben az idõkben hangzott el Farkasházy örökbecsû mondása a humor ellenzékiségérõl is.
Valahogy azonban ez az ellenzékiség most gyengülni látszik.
Persze nem nagy retély,hogy miért,mindenki ismeri ezeknek az embereknek a politikai hovatartozását.
Ezzel egyébként,mint már írtam nincs is gond,inkább azzal nem tudok egyetérteni,ha valaki megmagyarázza,hogy azért nem nevetnek az MSZP-n annyit,mert ott kevesebb a hulye :)
Hát ezt azért tudjuk,hogy nem így van.
Szegény Demszkyt azért veszi elõ mindenki,mert õ az állatorvosi ló esete,aki gyakorlatilag amit el lehetett rontani,azt el is rontott.
És igen,ha már itt tartunk Demszky cselekedetei önmagában humor tárgyai!
A kátyúk fémlappal való lefedése,a kerékbilincs az autóján, a traktorokat kitiltó táblái, a BKV-s ügyek, a kombinos storyk és nem folytatom,szóval ezek mind mind kifigurázható, hulyeségek, ostobaságok, igazságtalanságok, tehetetlenségek,amik csípik az emberek szemét.
NA és itt akkor vissza is kanyarodtam Nagy Bandóhoz...