Téma: Heti hetes

CsengoZoli 2009 nov. 11. - 11:07:21
(7667/14087)
Sajnos megint csak azzal tudom kezdeni,hogy "Viccelsz?"
Azon vagy felháborodva,hogy kiebrudalták a nap-keltét?
Ami 20 éve az MSZP szócsöve volt?
Ehez képest a fidesz naggyûlés évente 2szer az micsoda?
Azt a napkeltét egyébként amiben orosz és társai voltak a mûsorvezetõk? :)
Ez szerinted demokrácia volt?
A nap-kelte védõ kik is?
Ondok,Kgyuri... Nézd meg légyszives hányast adtak a nap-keltére míg mûködött!
Ott van a nevük mellett a csillag száma.
Gyuri 3 pontot a tízbõl, Ondok 5-öt és folyamatosan szídták.
És ezek tények,nem feltételezések.
Maradjunk annyiban,hogy ha ezt a logikát követjük,akkor ha a fidesz odateszi a hír-tvs újságírókat a köztévé reggeli mûsorába és hétvégenkét Verebes helyett a Fábry fog a színészekkel beszélgetni,még akkor is csak partiban lesznek ezzel a demokratikus mszp bagázzsal :)
Én én nem vagyok képben?
Az RTL és a TV2 "függetlenségérõl" már nem is beszélve.
Coboldkám itt ha valaki nincs képben az tevagy.
Hogy miért velem vitatkoznak ezek a nickek?
Mert én vagyok az egyetlen rendszeresen olyan ide író, aki nem az õ pártjukat fogja.
Egyébként ha aztgondolod,hogy valami antiszociális lény vagyok,aki a többiekkel ellentétben túl sokat vitatkozik,akkor lesd meg az említett emberek más fórumon való beszélgetéseit.
Ondok pl mindegy milyen fórum,csak és kizárólag politikai összefüggésekben tud beszélni bármirõl és kgyuri is hetekig tartó vitákat folytat pl a Szabadság,szerelem c film topickjában.
Hozzájuk képest én alig-alig vitázom.
Ja és azt se feledjük,hogy van akivel normálisan vitatkozom itt is pl Moldávia vagy most te.
cobold 2009 nov. 11. - 10:53:51 Előzmény CsengoZoli
(7666/14087)
Nem vagy képben egyáltalán.Hogy egy ker Tvben milyen mûsor megy ill. hogy milyen hírek jelennek meg újságokban,amik ráadásul igazak is,az nem ugyanaz ,minthogy a közszolgálati TVbõl kinyírják az kormánypárthoz közeli mûsorokat és személyeket,akiknek és amiknek csak annyi a "bûnük" ,hogy bírálni merészelték az ellenzéki Fideszt.Erre egyszerûen a Fidesz érában gondolni sem mert senki.Pl 2002-ben a kampány idején naphosszat sugározták a Fidesz naggyûlését,ugyanakkor Kovács László nem jutott szóhoz csak ,amikor már jóformán ostrommal jutott be a TVbe.
Aki ennyire elfogult mint Te,az ne csodálkozzon ,hogy szinte mindenkinél, aki reálisan lát elszakad a cérna, pláne ha még a sértegetést is Te kezdeményezed.Az miért van ,hogy ha visszanézzük az anyázós vitákat, az egyik fél mindig Te vagy,a másik vbáltozó: hol Rahel, hol ondok és meszagot is csak angyali türelme tartja vissza attól, hogy felvegye a keztyût nameg talán az,hogy nem akarja hogy öt is kimoderálják, függetlenül attól ,hogy nem érdemelné meg.
CsengoZoli 2009 nov. 11. - 10:38:30
(7665/14087)
"A pártelnök azt mondta, hogy elõrelátható, tervezhetõ, kiszámítható költségvetés lesz, az másodlagos, hogy hány éves. Szerinte egy többéves költségvetés esetén is minden évben törvényben meg kell határozni, hogy az adott esztendõre rendelkezésre álló pénzt mire költi az ország."

"Fidesz egy demokratikus párt és õ maga nem vállal szerepet, illetve nem irányít olyan kormányt, amelyben akár MSZP-s, akár jobbikos politikus van. Nem tervez tehát koalíciót egyik párttal sem."

"A pártelnök a futball-huliganizmusról azt mondta: néhány hónap alatt felszámolható."

Ha már valamit elolvasol és szeretnél róla beszélni,akkor please ne a saját fordításodat írd ide,mert annak már a fele sem igaz.
CsengoZoli 2009 nov. 11. - 10:32:07
(7664/14087)
Te viccelsz?
A fidesz érában még ennél is több volt a kormánypárt ellenes hír.
Vagy,hogy mást ne mondjak a topickunk mûsora is véletlenül ezekben az idõkben kezdte mûködését :)
Pedig szerintem nem vádolható jobboldali elfogultsággal :)
Sõt,míg ma a hírek többnyire korrupcióval,vagy mármilyen más büncselekménnyel kapcsolatban említik a szocikat(nagyon helyesen) addig a fidesz érában ezek mellett fõleg valamely döntés cikizése miatt említeték. (legtöbbször ott is helyesen)
De tulajdonképen mindegy is,mert én aztmondom,hogy aki lop-csal bármelyik oldalon az ne legyen felháborodva ha írnak,cikkeznek róla.
Ha csak 8 általánosa van azt derítsék is ki!
Azért ne tartsunk már ott,hogy mi itthonról felmentünk valakit, akit az ügyészség megvádol,hogy biztos csak azért ,mert jobb vagy baloldali...
Ne viccelõdjünk már.
offtopic
fredi60 2009 nov. 11. - 10:27:03
(7663/14087)
Na igen. 1998-ban is azt ígérte, hogy nem lép koalícióra a kisgazdákkal. És ha valamit megígér, az úgy is van.
Hiszen 2006 õszén még azt is mondta, hogy õ sohasem hazudott. :D

A hároméves költségvetés pedig csak addig ideális, amíg eszébe nem jut, hogy a régi rendszerben milyen jó is volt az úgynevezett "ötéves terv".
offtopic
fredi60 2009 nov. 11. - 10:25:40
(7662/14087)
A Fidesz nem lép koalícióra sem a Jobbikkal, sem az MSZP-vel - mondta kedden az ATV-nek Orbán Viktor. A Fidesz elnöke szerint hároméves költségvetésre lenne szükség. Orbán szerint a futball-huliganizmust néhány hónap alatt felszámolnák. :DDDDD

http://www.origo.hu/itthon/20091110-orban-szerint-nem-lepnek-koaliciora-a-jobikkal.html
cobold 2009 nov. 11. - 10:18:57
(7661/14087)
Erre csak azt tudom mondani ,hogy a Fidesz kormányzás alatt elképzelhetetlen volt és lesz, ami a közmédiumokban pl ma történik a kormány ellen, vagy hogy kormánypárti polgármestereket így kezeljenek,akármit is követtek el, mint most.Gondolj csak Várhegyi Attilára pl.Úgyhogy nagyon rosszul jár az, aki hasonlítja a két oldal demokratikus voltát, és a jobb oldalt próbálja kihozni gyõztesnek .És én is sorolhatnám még reggelig pl a parlament jogainak megnyirbálását 98 után stb stb..
CsengoZoli 2009 nov. 11. - 10:17:42
(7660/14087)
Nem,nem a megszotító intézkedésekrõl van szó.
De tényleg nincs kedvem kifejteni,mert eddig kb 10 szer írtam már le és nincs kedvem oldalakat regélni errõl.
Nagyon sajnálom,hogy moderálták tegnap Rahel szövegét, beájulnál :)
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 11. - 10:06:43 4/10
(7659/14087)
Ugyan mit Zolika? A megszorító intézkedések nem azonosak a demokrácia eltörlésével. :) Kétségtelen, hogy agy centralizált, vezérelvû párt hatékonyabb tud lenni, mint egy demokratikusan mûködõ, csak tudod viktorod elõre elb*fta saját magának, no persze végül is nekünk. :(
CsengoZoli 2009 nov. 11. - 09:59:38
(7658/14087)
Jó hát ez a te véleményed,én meg azt mondom,hogy az õ szavait tipkusan mindenhol 100szorosára fújják,mert már alig várják,hogy nyilatkozzon valami "magyarosat" :) amire rá lehet aggatni,hogy húú ezaztán,júúj,mitszólnakmajd a Szlovákok, a Románok az unijó stb.
Én ezen mindig csak röhögök.
Mitszólnak? Semmit nemszólnak, pláne az unió.
Hozzám valóban egyébként közelebb áll ez a fajta mentalitás, saján érdekeink képviselete külföldön is,mint a szocik állandó fõhajtása mindenki elõtt.
Egyébként O.V-tól sem várok sok jót sajnos.
Ja és a demokrácia téma...
Nekem az MSZP ne beszéljen demokráciáról... :), mert amit az utóbbi 8évben csináltak azt nehezen fogja überelni a fidesz.
Elég csak az öszödi beszédet említenem, illetve,hogy utána nem mondott le Gyurcsány...
De ha gondolod sorolhatom még,csak gyõzd olvasni :)
cobold 2009 nov. 11. - 00:52:02
(7657/14087)
A tények furcsa dolgok,mert sokszor azt hisszük hogy úgy igazak ,ahogy mi gondoljuk,aztán meg mégsem.
Azt mondod, hogy te nem Gyurcsótányozol,viszont õk vezéreznek.A kettõ nincs pariban,mert a csótányozás az emberileg sértõ, megalázó,a vezérezés az pedig nem. Ráadásul Orbán tényleg egy vezér típus, csak az igazat mondja aki azt mondja, és legyünk õszinték hajlamos arra,hogy maga alá gyûrje a demokráciát,Ez ellen pedig nem lehet eléggé "vezérezni".
cobold 2009 nov. 11. - 00:43:38
(7656/14087)
Az a bibi ,hogy nem õt kell megkövetned,hanem azt akinek a fejéhez vágtad sértésként.Õ csak kívülállóként felvilágosítást adott.
CsengoZoli 2009 nov. 10. - 23:39:38
(7655/14087)
Ha ez ígyvan megkövetlek,majd utánanézek.
Mindenesetre nekem nagyon furcsa -és kobold is azt írta ez régies forma- ha valaki így ír, ezzel Bp-en nemigen találkozom élõbeszédben sem.
CsengoZoli 2009 nov. 10. - 23:36:20
(7654/14087)
Hát igen ez nagyon érdekes.
Az ide írók 98%-nak 100 féle-fajta vitája van más topickokon is.
Nyugodtan nézz utána.
A másik,hogy pl most is olvass vissza nyugodtan és nézd meg ki személyeskedik,durvul.
Én?
A politikai elfogultságom,pedig aztgondolom én ismerem a legjobban, ugye ezen ne vitázzunk?
Az,hogy neked nemtetszik,hogy 8 év után, ha kritikát kell gyakorolni,akkor azt inkább a baloldal felé teszem az egy dolog.
Ha tényleg rég olvasol kiderülhetett,hogy egyáltalán nem vagyok Orbán hívõ,sõt!
Nem én vagyok az aki elvakultan pocskondiázza a másikat, egy kalap alá véve minden jobboldalit vagy baloldalit.
Hol olvastad te tõlem valaha,hogy pl Gyurcsótányozok?
Sehol,nézz vissza akármennyit.
Ellentétben azokkal akikkel itt vitázok,akik napi szinten vezéreznek :)
Hát ennyit az én provokációimról.
Persze ha nagy blödséget olvasok,arra én sem tudom megállni,hogy írjak.
Gondolom az érzést ismered.
Ha vitázi szeretnél,akkor csak tényekrõl! :)
10/10
Rahel 2009 nov. 10. - 23:33:18 10/10
(7653/14087)
Okes srácok!

Jó éjszakát Mindenkinek!
10/10
Rahel 2009 nov. 10. - 23:28:42 10/10
(7652/14087)
-Mint a Tarlós!!:DD
offtopic
fredi60 2009 nov. 10. - 23:27:53
(7651/14087)
45. Mind az igék, mind a névszók toldalékos formái között vannak olyan kettõs alakok, amelyek a köznyelvben egyaránt használhatók. Írásban is helyes tehát mindkét forma.
Ilyen toldalékolásbeli kettõsségek például a következõk:
hallgatódzik – hallgatózik, lopódzik – lopózik, rugdalódzik – rugdalózik;
dobj – dobjál, kérj – kérjél, vágj – vágjál, higgy – higgyél, írj – írjál, moss – mossál, nézz – nézzél, dolgozz – dolgozzál;
dobd – dobjad, vágd – vágjad, kérd – kérjed, hidd – higgyed, írd – írjad, mosd – mossad, nézd – nézzed, vájd – vájjad (vö. 39.);
állsz – állasz, hullt – hullott, rosszallnám – rosszallanám, szégyellni – szégyelleni;
CsengoZoli 2009 nov. 10. - 23:20:25
(7650/14087)
Igen?
Pedig ha régóta olvasol, akkor ma nem tõlem olvashattál pocskondiázást.
offtopic
fredi60 2009 nov. 10. - 23:18:24
(7649/14087)
Néha lapozz (lapozzál) bele a helyesírás szabályaiba.
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 10. - 20:22:46 4/10
(7648/14087)
És csak tovább szórakoztam egy szórakoztató mûsoron. :D