Téma: Heti hetes

jani.ferenc3 2009 nov. 29. - 18:03:05
(8307/14087)
Otthon irogass a fórumba! Ez itt a mi dolgunk, akár jobbos, vagy balos vagyok, én Mo-on élek , Te pedig nem. Hogy miért az megint más téma, nem a mostani politikusok tehetnek róla. Nem lehetsz tájékozottabb nálunk, mert Te csak híreket olvasol, mi meg itt élünk. Ne dumálj már bele a politikánkba.!
10/10
Rahel 2009 nov. 29. - 16:13:35 10/10 Előzmény ondok
(8306/14087)
-Hát az biztos, hogy ért a nép hülyítéséhez, de az a baj, hogy ezzel az isteni tehetséggel még nem lehet egy országot irányítani, ha csak nem arról van szó, hogy itt a saját pereputtyának akar valamit összekotorni, a többi pedig nem számít!
1/10
baviki 2009 nov. 29. - 15:07:05 1/10
(8305/14087)
Bocs. a második sorban "a köztünk" törlendõ.

Még : egy félreértést megelõzendõ, téged nem utállak, mint a hetihetest, mert te nem közszereplõ vagy...

továbbbi javítás : xmillió ... állampolgárral...
1/10
baviki 2009 nov. 29. - 14:59:19 1/10
(8304/14087)
Na látod, itt van az, amit eddigi hozzászólásaidból hiányoltam, s ami miatt besoroltalak oda, ahova... Tudomásom szerint, legalábbis, amióta köztünk olvasgatom a hozzászólásokat, elõször említetted gyurcsányt ilyen értelemben!
Igaz, én sem vagyok naponta órákat a fórumon, de ha igen, bele-bele olvasok, s bizony nem az a kép alakult ki rólad, hogy próbálsz semleges lenni!
Valamikor éppen az ilyen hozzáállás miatt utáltam meg a hetihetest, mert amíg Orbán volt a hatalomnál, úgy vettem, hogy a mindenkori kormánynak el kell viselnie a kritikát!
De aztán jött 2002-es választások, 2003, 2004,... és az egyre romló m.o.-i helyzet, meg a népszavazás az kettõs állampolgárságról, fenyegetés a betelepülni szándékozó xmillió román állampolgárról, a hetihetes meg nem változik, sõt: azt sugallják, hogy a romlásról az elvetemült "hataloméhes" Orbán tehet, ahelyett, hogy betartották volna azt az íratlan szabályt, hogy a humoristáknak mindig a regnáló hatalmat kell kritizálniuk - a jobbítás érdekében!!!

Ami meg a jellemet illeti, igaz, nem neveztél jellemtelennek, de példálóztál a szilárd jellemmel, azután, hogy megjegyezted,az én jellemem családi neveltetésen múlik!
Nem kételkedem jellemed szilárdságában, de hogy a "magadfajta" szókapcsolatot (igaz, kicsit kemény kifejezés) nem sértésnek szántam, csak annak kifejezésére, hogy bizony a kádár-rendszer hatására ti (bocs: "magadfajták") nem tudtatok a külhonba szakadt magyarokról, akik - annek ellenére, hogy szüleink, nagyszüleink még csak a szomszédos faluba sem költöztek át! Nem tudom, mivel foglalkozol, de kapcsolatba kerültem a "dicsõ" szocializmus idején pedagógusokkal, akik megkérdezték, hogy hol tanultam meg ilyen jól magyarul Csehszlovákiában! Ezek a pedagógusok (tisztelet a kivételnk, mert szerencsére akkor is voltak kivételek) nevelték a mai nemzetéket, mint pl. téged is! De valahol ez a családban a szülõkre is vonatkozik, s nem is kismértékben!!! S hogy ez rád is - szerintem - érvényes, bizonyítja a többszöri megjegyzésed : "te nem itt élsz"!
Igen, nem ott élek M.o.-on, de már valahol/valamikor ebben a fórumban is leírtam: mi külhonba szakadt magyarok büszkén szeretnénk M.o.-gal példázódni szlovák ismerõsein körében, hogy nézzétek...
Az ilyen meg is történt, nem is egyszer, amikor õk maguk szokták említeni, hogy bezzeg M.ország... S hidd el, ez nem gyurcsán-medgyessy idõszakában volt! Gondolom, sejted, hogy erre Orbán idejében került sor, szinte folyamatosan!

S hogy nem tudom, mi zajlik nálatok? Hidd el tudok azokról is, amit Orbán fejéhez vágotok, s remélem, azokat nem fogja újra elkövetni, habár minden elõfordulhat! De még meg sem tette, ti már elõre úgy könyvelitek el a dolgokat, mintha már megtörténtek volna!
S mivel senki sem lehet tökéletes, azért mégiscsak a mérleg nyelvét kell nézni, s ebben az Orbán-kormány - nem csak az én véleményem, hanem a tények alapján is sokkal, de sokkal jobb volt!

BOCS, HOGY HOSSZÚ VOLTAM, DE AZ ILYENEKET RÖVIDEN NEM LEHET - VAGY CSAK ÉN NEM TUDOM - LEÍRNI!
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 29. - 10:19:30 4/10
(8303/14087)
ezt helyett ez.
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 29. - 08:26:43 4/10
(8302/14087)
Na ha blablázni akarsz, ezt leírható Gyurcsányra is. :DDDD
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 29. - 07:10:29 4/10
(8301/14087)
De tudod mit? Válaszolok még:
1.)továbbra is állítom, nem tudsz Te sokat arról. mi folyik itt
2.) ha mégis, úgy erõsen befolyásolt vagy, mert kérdés helyett állításokat fogalmazol meg
3.) nem is tudod, kire szavaztam. :)
4.)én éltem itt orbán idején is, nem osztom a véleményed
Mindkét oldalt kritizáltam. Választó vagyok, nem hívõ!
5.) majd ha a "jobboldal" - mert orbán nem oda tartozik, csak kitölt egy ûrt - is megtisztul ettõl a bandától, valószínû rájuk fogok szavazni
6.)orbán mindent megtestesít, amit tisztességes ember megvet
7.) Te kire szavaztál otthon?
8.) Mesélj Szlovákiáról. Milyen reformokat vittetek véghez?
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 29. - 04:51:47 4/10
(8300/14087)
Komolyan mondom, olyan vagy, mint Istike. Ez nem beszélgetés, hanem nem is tudom minek nevezzem...
de semmi értelme.
Hol írtam én olyat, hogy ne tisztelném a családod? Te nevezel magamfajtának.
Kérdés helyett állítás, válasz helyett támadás. :(
1/10
baviki 2009 nov. 29. - 02:27:52 1/10 Előzmény meszag
(8299/14087)
Megint jössz ezzel az idétlen "nem itt élsz" dumáddal, ami azt jelenti, hogy fogalmad sincs rólunk, vagyis azokról, akik feje felett a határokat a trianon csak úgy átemelte...
Nem tudod, hogy mi - tõletek nézve - a határokon túl sokkal jobban vagyunk informálva a m.o.-i helyzetrõl, mint a magadfajták gondolnák... Vagyis nem kicsit, teljesen sántít a Slotáról, Ficóról általatok szerzett infókat összehasonlítani a mi általunk megismert anyaországi ismeretekkel!!!

Nem vonom kétségbe a családi neveltetésed tisztességét, amit viszont én is elvárnék tõled velem kapcsolatban! De ha már leírtad, hogy tisztességes nevelést kaptál szüleidtõl, akkor nagyon csodálkozom, hogy a ballib rablókormány tagjai és holdudvara védelmében még csak egy szót is kinyilvánítassz! Lehet OV-t nem szeretni, sõt utálni, de az õ idejében általatok annyiszor hangoztatott hibák mellett a ballib kormány hibáit bûn hibának nevezni, mert ezek szinte mindegyike/*nagy hányada bûntény. Mikor fogjátok belátni, hogy M.o.-ot ezek a semmirekellõk juttatták ebbe a katasztrofális helyzetbe?
9/10
ondok 2009 nov. 28. - 20:38:32 9/10 Előzmény kgyuri0
(8298/14087)
Orbán egy dologban elismerést érdemel,mégpedig abban ,hogy felismerte ,hogy nálunk milyen sok hülye van.Ezeket meg parádésan kiszolgálja.Ezért is megy el a jobbikos dumák felé nem is olyan ritkán ,mert õ azokról sem akar lemondani.Így lett belõle olyan nagy magyar és ministráns,hiszen korábban a "csuhások imához! ", az nem jött be,nameg a liberalizmus sem.Nálunk a Horthy nosztalgiának és a neonácizmusnak van piaca jelenleg.
10/10
Rahel 2009 nov. 28. - 15:00:43 10/10 Előzmény ondok
(8297/14087)
-De ez még nem a teljes igazság.:))
-A java még hátra van!!:DD
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 28. - 07:12:56 4/10
(8296/14087)
Kedvezményt - inkább külön kedvezményt, no. :)
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 28. - 06:14:57 4/10
(8295/14087)
Ne haragudj, de honnan tudod te ezt? Nem itt élsz. Én se tudok Ficoról,sem Slotaról többet, mint ami a rövidke hírekben, meg a neten olvasható, mivel személyes élményem a ténykedésükrõl nincs. Tehát....
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 28. - 06:06:30 4/10
(8294/14087)
Ez sem igaz. :) Úgy kerültetek szóba, hogy állandóan arról regélt Csengõ, hogy bezzeg nálatok fenékig tejfel. Arra mondtam, hogy nana! Õk már megfizették a reformok árát, ne tessék irigykedni. Szóval vakvágányon vagy, akárcsak az én pszichológiai elemzésemmel. :D

Még a szentek is törõdnek magukkal. Egyik párt regnálása alatt sem kaptam kedvezményt, semmit. :) Nem loptam, csaltam sose. Nem picsogok állandóan, otthon is arra tanítottak, hogy ne várjam, hogy ki tesz értem valamit is, vagy hogy ölembe hullhat bármi. Elõbb tegyem a dolgom, aztán okosan használjam, amit - és csak azt - amit a munkámért kaptam, és ezért van bennem büszkeség, nem tûröm, hogy érdemtelen emberek bohócot csináljanak belõlem. :P Én minden rendszerben kinyitottam a számat. :D
Ismeretlenek kritikáján meg vagy mosolygok, vagy felébresztem az illetõt..
Szerintem alapvetõen a családi nevelés határozza meg a jellemed, és az enyém szilárd.
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 28. - 05:43:35 4/10
(8293/14087)
Ha nem jól szerzõdtek velük, vagy a biztosítókkal, akkor persze, hogy ez a vége. A biztosítók a rossz befektetéseik miatt mentek tönkre? Egyébként a magántõke bevonás nem eretnekség, a fidesz meg is tette regnálása idején. :P A hospinvestet ne keverd bele, ott más volt a szitu.
10/10
kgyuri0 2009 nov. 28. - 02:23:42 10/10
(8292/14087)
Biztonsági cég?
Debrecenben? Nocsak!!!
10/10
kgyuri0 2009 nov. 28. - 02:19:05 10/10
(8291/14087)
Miért Setenkém, mit godolsz, "pszichológiai teszt" az mi a jófenébõl állna, ha nem tesztlapból?
10/10
kgyuri0 2009 nov. 28. - 02:09:54 10/10 Előzmény ondok
(8290/14087)
Az elõzõt ondoknak szerettem volna válaszolni(9954).
10/10
kgyuri0 2009 nov. 28. - 02:06:16 10/10
(8289/14087)
Az ám!

Égen földön, közel s távol az egyetln nomális politikus Gyurcsány.

Megfigyeltem,ahogy Orbánról a simli jut eszébe midenkinek, arra hajtanak, hogy Gyurcsányról az idegyenge népnyúzó.
Mesteházyt kijelölik jelöltnek,
Szellemi rövidnadág barátunk azonnal úgy esik neki, hogy a Gyurcsány-Bajnay vonal egyenes folytatója. Ettõl szellemi rövidnadrágék azt hiszik, mindannyian hanyatt esünk az elszörnyedéstõl.
Jobboldal?! Hülyeség a neved!
10/10
kgyuri0 2009 nov. 28. - 01:53:12 10/10
(8288/14087)
Vagyz influenza-ügy!

Szívesen veszNek Emberáldozatokat,nehogy má bárkienek az legyen a benyomása, hogy a kormány brilliáns módon, példamutatóan világszínvonalon megszervezte a védekezést!
Mocskok!!!
Persze õk beoltatták magukat, ne is reménykedjünk!