Téma: Heti hetes

10/10
kgyuri0 2009 dec. 20. - 19:52:08 10/10
(9227/14087)
évi100!

N, jah... a zabpehely és a téglák titokzatos összefüggése ilyen.
Azt írtam volna, ateista vagok? Biztos nagyon fölpaprikázott egy baviki...kikiki(?)
Különben nem írtam volna ilyen végletes dolgot, tán nem is írtam igazat!

Különbn minden jót!
Szép ajándékokat, rózsás csókokat a szeretet ünnepén, már elõre is.
Az is igaz, az is szokott lenni, hogy igy Karácsony tájt a szeretetet emlegetni képmutatás, s csak az erõt gyûjtjük a következõ éves ciklusra, jobban tudjunk gxûlölni.
(Biztos hallotál te is ilyet is)
10/10
kgyuri0 2009 dec. 20. - 19:27:31 10/10
(9226/14087)
Hát erre én is kiváncsi vagyok!

Szerinted.... hogy van?
10/10
kgyuri0 2009 dec. 20. - 19:14:20 10/10 Előzmény zampano
(9225/14087)
Kedves Zampano!

Te egy gazdag ember lehetsz.
Képes vagy elektromos energiát vásárolni azért, hogy a billentyûzetedet pötyögtetve teljesen irreleváns, semmit mondó hozzászólásokat üssél össze, mint pl a 11183-as. Ennek ui. nyilvánvalóan egyetlen létjogosultsága volt, hogy ui elhelyezd benne a roppant stílusos kis frázist, hogy asszongya:
„nagy igyekezetében a félmûvelt k0 is összehord hetet-havat”.
Pontosan tudható, hogy elõször ez az egyszerû kis szókapcsolat fogalmazódott meg háborgó nemes lelkedben aztán kerestél neki valami formát. Olyat amilyet. Hogy te „tiszta vizet önts a pohárba”, na ne röhögtess.
Még az a szempont novum egyedül, hogy belekeverted Luthert is, bár rémlik, õt már emlegette valaki, lehet, hogy éppen te.
„Tisztavíz…”? Elég éles vita folyik arról, hogy vallásgyalázás..., s errõl nélkülöznünk vagyunk kénytelenek magos véleményedet. Pedig, ami engem illet, sztem te egyáltalán nem vagy félmûvelt, sõt zsebre teszed tán az egész további fórumot, érdekes lehetne, ha megírnád a gondolataid, de nem ostoba és agresszív panelekbe rejtve, mint szoktad
1/10
baviki 2009 dec. 20. - 18:53:47 1/10
(9224/14087)
Tudod, ezek még mindig a kádár-korszakban érzik magukat, s azt hiszik, hogy az igazság az, amit õk mondanak. Ha már a nagy liberalizbusban tengõdnek, talán azt is elfogadhatnák, hogy másnak is lehet igazuk. Gúnyolni/gyalázni a kereszténységet nagyszerûen tudják, ezt jól megtanulták a szociban!
Ezeknek az értéket az atv-s behívogatós vetélkedõk/rtlklubos mónika-show-k/gyõzikék jelentik, ott "fejlesztik" képességeiket!!!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 20. - 18:50:11 10/10
(9223/14087)
Segítség!!!
Egy keresztény!
zampano 2009 dec. 20. - 18:45:48
(9222/14087)
Azt nem te mondod meg.
4/10
offtopic
meszag 2009 dec. 20. - 18:39:17 4/10
(9221/14087)
Kapcsolj át
4/10
offtopic
meszag 2009 dec. 20. - 18:38:42 4/10
(9220/14087)
Az egyház foglalkozzon csak a lelki élettel
10/10
Rahel 2009 dec. 20. - 18:15:37 10/10
(9219/14087)
-"ezt még nem is említette Csengõ, hogy a húsvéti nyuszi tagadása is vallásgyalázás lenne"

-Akkor nevezné annak, ha kijelenteném, hogy nem hiszek benne!!:))
1/10
bluesman 2009 dec. 20. - 18:15:00 1/10
(9218/14087)
Remélem, hogy hamarosan megszûnik ez az okádék a szennycsatornájával együtt. ÁMEN
1/10
bluesman 2009 dec. 20. - 18:11:47 1/10
(9217/14087)
Undorító szánalmas horda, akik mindenbõl gúnyt ûznek ami érték, és ami miatt ember az ember. Érdekes, a zsidó valláson nem gúnyolódnak, vajon miért?

Itt tartunk, hogy egy keresztény országban lehet gyalázni mások hitét és meggyõzõdését. De próbálja csak valaki az iszlám, vagy a zsidó vallást gúnyolni azt élve felkoncolják!
zampano 2009 dec. 20. - 17:10:29
(9216/14087)
Természetesen bármely pap, egyházi személy, sõt maga az egyház mint szervezet is politizálhat, kifejtheti a véleményét, és sok kérdésben súlyánál, presztízsénél fogva nyomás gyakorolhat a döntéshozókra. Ezt semmilyen jogszabály nem tiltja. Az egyház és állam szétválasztása nem azt jelenti, hogy az egyház mindig mindenben hallgasson, mint azt néhány selejtes agyvelõ hirdeti fennhangon, hanem azt, hogy törvényi felhatalmazása nincs a döntéshozatalban.
offtopic
Dantes 2009 dec. 20. - 16:42:51
(9215/14087)
Ha egy pap politizál, nyilvánosan szerintem kapásból ki kéne vágni a francba.

Az állam és egy egyház külön lett választva, és ez így van jól. A pap ne politizáljon.

Tudom, persze amióta papok van, azóta politizálnak is, de véget lehetne már ennek vetni
10/10
kgyuri0 2009 dec. 20. - 15:21:34 10/10
(9214/14087)
Egy érdekesség a vallásgyalázásról.

Azt hiszem, 98-ban, amikor aztán a mi ÉgiJelümk, Nagyvezírünk uraskodásba került, elõtte a választási kampányban erõteljesen részt vettek a papok, a templomokban a szentbeszédekben szídták a szocikat, éltették ami drága Ficeszünket, HornGyuszi akkori drága öreg naív lélk ez ellen nyilvánosan tiltakozott(Mit tudhatta akkor még õ, mit tud a mi szeretett Ficeszünk, ha összeszedi magát). Miheztartás végett ezt a politizálást, nem tudom a törvények tiltották-e, tiltják-e most, de az egygházi , belsõ szabályok okvetlenül, akkor is, sztem most is.
No lett hatalmas ordenáre üvöltözés s fogcsattogtatás, hogy a jóöreg Horn vallást gyaláz, mert meg merészeli mondani az igazat, azt különben nem is igen próbálták tagadni a panaszolkodók, hogy az egyházfiak vastagon benne voltak(azt hiszem ekkor mentek balos aktivisták magnóval misékre, hogy a hangfelvétellel bizonyítsák a letagadhatatlant. Persze a hitbuzgó pofátlanság jegyében ezek még a gyereket is kihazudták volna az anyja hasából.
Szóval úgy néz ki, ha egy egyházi ember hibát, horribile dictu: bûnt követ el, akkor nem ám õ az, aki gyalázza a saját vallását(azzal, hogy szégyent hoz rá), nem kedves barátaim, nem: Az a vallásgyalázó, aki meg mondja az igazat.
Ha a világ értelmesen lenne berendezve, akkor az Egyháznak ilyen esetben hálásnak kellene kennie a kritikusnak, hogy módot adott az igazság kiderülésére, s lehetõséget a hiba, vagy bûn megbánására, lehetséges jóvátételre, a továbbiakban a vétek elkerülésére, s bûnhõdésre.
Tök ugyanaz a szerecsenmosdató aljas praktika, amit évszázadok óta eljátszanak a pedofil papok esetében is.
offtopic
Dantes 2009 dec. 20. - 14:55:14
(9213/14087)
A Húsvéti Nyuszi se létezik különben. Jaj, most ez vallás gyalázás? Remélem nincs olyan vallás ami abban hisz, hogy egy nyúl csoki tojást tojik!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 20. - 14:53:57 10/10
(9212/14087)
Kedves Zoli!

„De részemrõl téma lezárva, roha.tul nem érdekel tovább”

Na, látod ezt elhiszem, nem érdekel, mert unod.
Erre a múétkor olyan jót írtam, meg is ismétlem, hát ha ragad rád(Mint Csurkára a MIÉP-tagok)
Elhiszem, hogy unod.
Ez azért lehet, metrt nem hozol föl érveket, a veled szemben fölhozott érvekre rá se rántasz, így természetesen unalmas neked furt ismételgetni egy tévképzetet imamalom szerûen.
Szerintem gondolkodj, s legott nem fogod unni!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 20. - 14:46:06 10/10
(9211/14087)
Kedves Sárkányzsíroskenyér!

Most már világos, akkor mi bizgat engem furton-furt: az elõérzet. hogy elõbb-utóbb válaszolsz.
A jómultkor is nézem a címer pajzsát, hát hunnye az anyja mindenit, itt egy kereszt vót, mondok. Szóval te voltál, ebadta!

A gyalázással kapcsolatban azért én szeretem tudni, mirõl vitatkozom, tkp. bánom, hogy nem néztem meg elõbb azt a szótárt.
Jó kis szótár az, szeretem!
Igaz ez csak „Magyar értelmezõ kézi szótár”, de: mondom, szeretem. Pedig: biztos is, nincsen benne azért az ég-világon minden.
A gyalázásban lehet igazságod: „Beste, kutyaütõ, vérnõszõ spermahaider, meggyaláztad az asszonyom, le veled!!” értelmezés például nem szerepel.
S persze , gondolom vallásgyalázás az is ha az oltárra sz*runk, esetleg megerõszakoljuk az apácákat(ez utóbbi a nermi erõszakon kívül még az is: sõt ahogy az apácák életkora nõ egyre inkább, 90 éves apácát meggyalázni az már valszg tiszta vallásgyalázás)
De úgye nem gondolod, hogy Ráhel fóumtársunk valami ilyen renitenskedésbe keveredett volna(végül is ez egy vitafórum, verbálismûfajok elõnyben, ezért nem tévedhet akkorát kedves szótáram!). S hogy szeretve tisztelt CsZ fóruntársunk a világnak azon a felén bóklászna, amelyiken véletlenül még összeakadhatna az igazsággal? - úgye nem gondolod?
Úgy vélem, abban is igazat adhatsz, hogy a karácsonyi Jézuskának az ég-világon semmi köze, az etimológián kívül, a kereszténység központi alakájhoz. Közelebb áll a húsvéti nyuszihoz, mint Krisztushoz – tényleg, ezt még nem is említette Csengõ, hogy a húsvéti nyuszi tagadása is vallásgyalázás lenne
offtopic
Gabriella54 2009 dec. 20. - 14:17:15
(9210/14087)
Eddig azt hittem, ez egy tv-mûsor topic-ja, de tévedni emberi dolog...
Az, hogy van-e Jézuska és Mikulás, mindenki döntse el saját maga, azt mindenesetre tudjuk, hogy az ajándékot nem õk hozzák, hanem a szülök, barátok, testvérek, stb. veszik meg, jobb esetben készítik el sajátkezûleg.
Az, hogy ki hisz bennük és ki nem, az is mindenkinek a magánügye! Ha én Jézusban hiszek és nem Allahban, attól még nem gyalázom az iszlámot de ez fordítva is igaz. Engedtessék már meg, hogy mindenki abban higgyen, amiben és akiben csak akar!
A történelmi tények megtagadása természetesen más lapra tartozik, az nem hitbeli dolog.
9/10
ondok 2009 dec. 20. - 11:23:23 9/10
(9209/14087)
Azt gondolod ,hogy tuti megmondtad a frankót,pedig mondanivalód mutatja elfogult mindenáron való ellenségkép alkotásra való törekvésedet ,ami táborod sajaátja ,és amit jól beléd ojtogattak.
Persze,az AVH dolgai gyalázatosak voltak,és volt közte vallásgyalázás is.De itt nem errõl volt szó.Hogy idehoztad az mutatja ,amit az elöbb írtam.Nomeg az is árulkodó ,hogy Kun Bélázol stb aminek egyetlen célja ,hogy lám a zsidókkal neked nincs bajod ,dehát milyen gonoszságokat követtek el.Ha nem arra hegyeznéd ki ,hogy zsidók voltak ,hanem természetesnek vennéd ,hogy mások is ugyanúgy követtek el bûnöket mint azsidók ,akkor nem is jutna eszedbe ezt felhozni .Mintahogy elvtársaid is a cigánybûnözésen lovagolnak ,azaz a bûnözést etnikumhoz kapscsolják.Na ez a fasiszta sajátosság és lehet ,hogy ezért fasiztáznak le ,nem gondolod?
CsengoZoli 2009 dec. 20. - 09:45:47 Előzmény kgyuri0
(9208/14087)
Na igen itt a lényeg és hatalmas ostobaság,hogy szerinted ez ostobaság! :)
De részemrõl téma lezárva, roha.tul nem érdekel tovább :)