Téma: Heti hetes

8/10
offtopic
kodelka 2010 nov. 25. - 23:10:22 8/10
(12707/14087)
Én azért vagyok kedvezõbb helyzetben mint te ,mert amit írtam az tény.te pedig jössz azzal, hogy csinálNÁ, megteNNÉ.Ilyen aljas alkotmánysértést egyébként a baloldal soha nem csinált és nem is csinálna.Másrészt ,azért mert igazam van azért sem komcsi nem vagyok és semmilyen "pártom" nincs.És ugyebár hallgatnom sem kell ,mert Te azt szeretnéd.

Egy kis off: Az elõbb néztem egy filmet Lyndon B.Johnson pályafutásáról.Amikor Kennedyt meggyilkolták,az általános zûr zavarban Johnsont kimenekítik és egy bíró elött letesi az esküt a kezét a bibliára téve.Az esküben kb az van ,hogy minden erejével védelmezi és megtartja az Egyesült Államok Alkotmányát.Mert ott tisztelik az emberek elidegeníthetetlen jogait,pl a magántulajdont,és ezt az Alkotmány testesíti meg.Ez amaffiózó csoport ,aki most kormányoz meg lábbal tiporja.Ennél nagyobb szégyen csak az hogy megválasztották õket azok ,akik nem voltak elég értelmesek ahhoz ,hogy korábbi politizálásukból levonják a következtetéseket.
2/10
csendlerbing 2010 nov. 25. - 22:41:01 2/10
(12706/14087)
Már ne haragudj, de ezek mind a libertariánus gazdaságpolitika részei, ahol monetáris, és nem fiskális eszközökkel operálnak. Hadd ne menjek most bele, hogy mindkettõ lehet jó, csak teljesen más oldalról. A fiskális (állami beruházások) a keresletet növeli, a monetáris (kamat- és adócsökkentések) a kínálatot. Elvileg nincs különbség, az EUn belül is létezik mindkettõ.
Az más kérdés, hogy az egykulcsos jövedelemadó társadalmi/politikai szempontból most szerintem sem okos dolog, de közgazdaságilag a másik kettõvel a világon semmi baj nincs.
Sokkal nagyobb gond, hogy ezek rövidtávú intézkedések, melyek kb. 2-3 évig hatnak, utána mi lesz, az még homályos. Bocs, de muszáj volt közgazdászkodnom, ha esetleg te is az vagy, akkor elnézést.
4/10
offtopic
meszag 2010 nov. 25. - 22:31:56 4/10
(12705/14087)
matolcsy a saját ostobaságát - egykulcsos adó, társasági adó csökkentés, örökösödési adó eltörlés -, annak következményét az adókiesést, most már zsarolással is, de helyre akarja hozni.

Régi mondás, és nagyon igaz: "Nem lehet szent az a cél, melynek tisztességtelen eszközre van szüksége."

Tényleg azt mondom én is, hogy matolcsy mondjon le! Nem elõször bukik a gazdaságpolitikája-, és etikája, csak sajnos most a következmények sokkal negatívabb lehet :(
2/10
csendlerbing 2010 nov. 25. - 22:16:52 2/10
(12704/14087)
Ja igen, és a libertariánus GAZDASÁGPOLITIKA nagyon is jobboldali, konzervatív, tehát NEM liberális politikai berendezkedésre épül. (Ettõl függetlenül szerintem mindkettõ leágazóban van.)
2/10
csendlerbing 2010 nov. 25. - 22:15:25 2/10
(12703/14087)
Ne haragudj, de pontosítanom kell. A liberalizmus politikai fogalom, nem keverendõ a libertariánus gazdaságpolitikával, ahol tényleg nincs állami szerep, csak ahol muszáj. Libertariánus volt a modern gazdaságban Ronald Reagan, aki radikálisan csökkentette az adókat, és kivonult a gazdaságból. Nem tévesztendõ össze a liberalizmussal, mert annak alapján nagyon is van állam (pozitív diszkrimináció a kisebbségek felé, erõs nyugdíj és eü. rendszer).
Nem baj, a média is gyakran keveri, de mint közgazdásznak muszáj volt beleszólnom.
3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 25. - 21:19:04 3/10
(12702/14087)
Na hagyjuk már!!!! A te drágalátos pártod is ugyanezt csinálta és csinálja vagy csinálná. Úgyhogy inkább hallgass és ne olyan dolgokkal érvelj amit a te drágalátos pártod is csinál. Mert ez már igy a pofátlanság teteje.
Erre mondják hogy az vesse az elsö követ aki nem tett még ilyett.
Én természetesen ezt most pártokra értem, de mivel te õket véded és azt mondod õk jobbak ez most aktuális.
1/10
toshiba321 2010 nov. 25. - 19:33:13 1/10
(12701/14087)
Liberalizmus: a szó maga a szabadság szóból ered. A lényege mindenki számára biztosítani az alapvetõ szabadságjogokat(amiket most nem sorolnék fel). És mindenki úgy boldogul ahogy tud. Ahogy a képességei a lehetõségei engedik. Továbbá megteremteni a szabad versenyt és a szabad piacot. A liberalizmus nem egyenlõ az egyenlõséggel. Egy tisztán liberális párt se nem bal se nem jobboldali. Az államnak a feladata az alapvetõ keretek biztosítása (közigazgatás, igazságszolgáltatás, közbiztonság). Egy tisztán liberális államban nincs állami nyugdíj, nincs állami egészségügy, az oktatásért fizetni kell vagyis magyarán minden magánkézben van és a szolgáltatók versenyeznek egymással a fogyasztókért. A fogyasztó pedig szabadon választ. A fogyasztási cikkektõl kezdve szolgáltatásokon át (pl.tv-mûsor) egészen a politikai ideológiákig vagy vallásokig. Tehát még egyszer a liberalizmus nem egyenlõ az egyenlõséggel. Persze az idõk folyamán sokféle irányzata jött létre.
8/10
kodelka 2010 nov. 25. - 19:12:23 8/10
(12700/14087)
Az 1920-ast:).de az apróbetûs részen alényeg: "megvédi a nyugdíjpénztárakat" remélem majd ezen is annyit rugóznak a jobbosok ,mint Gyurcsány "nem lesz fizetõs az egészségügy " mondásán,amit áttranszformáltak a vizitdíjra .itt még transzformálni sem kell ,orcátlan hazugság.
Tétényi akadémikus szerint a legaljasabb bûntény a zsarolás ,vannak borzalmasabbak is mint agyilkosság de ez a legaljasabb ,amit ez a politikai kreatura Matolcsy bejelentett tegnap.
4/10
offtopic
meszag 2010 nov. 25. - 19:01:39 4/10
(12699/14087)
Mikori értékét?
4/10
offtopic
meszag 2010 nov. 25. - 19:00:40 4/10
(12698/14087)
Az ország, s benne magam pártján állok. A munka értékének, és a tisztességnek a pártján állok, de ezt nem látom megvalósulni, sõt rettenetes ostobaságot, és gátlástalan népbutítást látok. Az eszközökben nem értek egyet a magyar politikusokkal, ezzel a kormánnyal pedig egyáltalán nem.
A történelembe révedezést feleslegesnek tartom, soha nem tanultunk belõle semmit sajnos, akik pedig képesek manipulatívan, az embereket eszközöként használni, a legaljasabb egyéneknek vélem...
A vallás mindenki magánügye. Nekem egy szép mese, mindaddig kicsit sem ellenszenves, míg nem akarják rám erõszakolni, hogy miben higgyek, ill. a megkülönböztetés eszközeként fel/kihasználják.
Sajnos ebben az országban a ki/felhasználás a módi - mostanság elképesztõ mértékben - hogy a végletekig megosszák a társadalmat, és teljesen lehetetlenné tegyék a legcsekélyebb konszenzust.
Az embereket nem az orruknál fogva kell vezetni, hanem tanítani, okítani, fejleszteni, szárnyakat adni, nem megnyirbálni, és igaztalan különbséget tenni bármi
okból. De mielõtt azt hinnéd, hogy egyenlõsdit szeretnék, közlöm, hogy nem. Nem szerettem a szocializmust sem, mert bolond ember aki agyonüti a lovat, amelyik húz. Azaz liberális vagyok, türelmes, józan. Régóta gyûlöltem a totális közgazdász uralmat, de azért érdemes rájuk is figyelni.
8/10
kodelka 2010 nov. 25. - 18:54:54 8/10
(12697/14087)
Ma hallottam egy jó megjegyzést egy neves közéleti szereplõtõl(nem politikus),hogy ne csodálkozzunk azon,hogy az emberek torkán mindent le lehet nyomni, hiszen felnõtt egy új nemzedék a kibeszélõ sókon és a beszavazó mûsorokon,amelyik elveszítette a gondolkodásképességét és az a hite ,hogy majd az állam úgyis gondoskodik róla mint egy jó apuka:)
8/10
kodelka 2010 nov. 25. - 18:46:09 8/10
(12696/14087)
És elfelejtettem a legfontosabbat: a kormányzáshoz analfabéta,csak a saját zebeinek tömködésével van elfoglalva,ezért külön törvényeket hoz minden egyes haver számára .Az adótörvénnyel Orbán évi 6 milkó nettóval többet vág zsebre a szolidaritás és a közteherviseleé nemes elvének megfelelõen.
És ne jöjjön senki azzal ,hogy aszocik hova juttatták az országot ,mert az is tény,ha a világválság ezt a kormányt éri, belebukott volna az ország .
Ezt az is bizonyítja,hogy pár éven belül látványos hanyatlás fog bekövetkezni,amit még a Fidesz sem fog tudni lehazudni.Az csak hab atortán, hogy a demokráciát is felváltja egy autokrata haverista diktatúra.
offtopic
Thousand Lakes 2010 nov. 25. - 18:42:31
(12695/14087)
Köszönöm a viszontválaszodat. Ezek szerint, ha csak kicsit is, de van amiben egyetértünk.
Thousand Lakes 2010 nov. 25. - 18:41:41
(12694/14087)
Érdemes figyelni a külföldi reakciókat.
8/10
kodelka 2010 nov. 25. - 18:37:55 8/10
(12693/14087)
Nem tudsz egy témát mondani,amiben a Fidesz ne hazudott volna ,elvei nincsenek ,erkölcse még annyi sem. És ezek emlegetik az öszödi beszédet:)
Ráadásul ponthogy nagyrészt és fõleg róluk szólt csak nem fogták fel.
offtopic
Moldávia bánata 2010 nov. 25. - 18:05:29
(12692/14087)
A hónap képe, még tavaszról! :)
Leonidas300 2010 nov. 25. - 16:42:32 Előzmény Thousand Lakes
(12691/14087)
Nme irtam sehol hogy csak a kereszténységre gondoltam volna,minden vallást tiszteletben kell tartani,még az újabb keletûeket is,kivéve ha azok nem sértik a többi hitet(lásd a majdnem koránt égetõ szektát).A politikába hogy behozzák a vallást,én sem tartom jó ötletnek,de mivel õk a hatalom és õk döntenek mindenki sorsáról,igy természetesnek tartom hogy valamilyen szinten védeni és megõrizni próbálják,ezt a számunkra,a magyaroknak ezt az 1000 éves hagyományát,vagyis az egyházakat.És bár nem vagyok ateista,azért én is "eretnek" vagyok abból a szempontból hogy sok elemét a kereszténységnek,csakis ostoba hagyománynak tartom,ergo nem tartozom a birkák közé.A magasabb rendû szellemi lény fogalmát azért használtam,mert nem mondom ki egyenesen egyik vallás istenét sem,hiszen ebbõl következtek a konfliktusok mindig is.Egyébeként pedig senki sem tudta még a történelem folyamán elmagyarázni,hogy mit is jelent ez,veagy kit takar,merthogy ez nem tartozik a tudomány körébe,ezért is nevezik hitnek.
Leonidas300 2010 nov. 25. - 16:29:55 Előzmény meszag
(12690/14087)
Komolytalan vagyok és csak részigazságokat irok,na jó, akkor eltérek a magyar virtustól és neked adok részben igazat.Tényleg a szélsõjobb borzalmas dolgokat mûvelt és mûvel,de azért nem kellene a szélsõbal baklövéseit sem elfeledni,jól van,ha konkrétumot akarsz,pl. legyen a gazdasági válság ami a szélsõséges liberális gazdasági modellnek köszönhetõ,vagy mondjuk a kommunizmus 100 millió áldozatáról ne is beszéljek,lásd Sztálin és a gulágja.Abban igazad van hogy több konkrétumot kell emlitenem a témával kapcsolatban mert igy túl "populistán" hangzik az irásom.A 4 csillagodból itélve pedig kiváncsi lennék te most kinek a "szimpatizánsa" vagy,mik az ideáid,már ha ezt publikusnak tartod.A lakóhelyem pedig legyen az én titkom :)
1/10
offtopic
toshiba321 2010 nov. 25. - 16:08:58 1/10
(12689/14087)
Nem vagyok a gyereked!!!!
1/10
toshiba321 2010 nov. 25. - 16:08:01 1/10
(12688/14087)
Mondja ezt az aki csak hõbörögni tud ÉRVELNI vitatkozni meg nem. Mert ha nincs igaza azonnal eltûnik.