Téma: Heti hetes

Shanks 2010 dec. 22. - 17:02:15
(12887/14087)
Én nézem.
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 dec. 22. - 17:01:03 8/10
(12886/14087)
Akkor nem nézed. Roppant fontos információ volt.
offtopic
farkas34 2010 dec. 22. - 16:41:59
(12885/14087)
legalabb mar 1 eve nem nezem oket -szerintem dogunalmasak
csengõ_zoli 2010 dec. 22. - 16:14:21
(12884/14087)
Igen, és a "hazudtunk reggel,délben meg este", "a nyelvhasználat szabályai szerint eleve azt jelenti, hogy" mindvégig igazat mondtunk! :)
csengõ_zoli 2010 dec. 22. - 15:54:04 Előzmény drabál
(12883/14087)
Igazad van tévedtem a két évvel 1 hónapot,ugyanis 2009 januárban érkeztek.
http://index.hu/belfold/budapest/metro5196/

Tavaly nyártól kellett volna rajtuk utazni:

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/cikk/245538

Na,ki nincs tisztában a tényekkel?
10/10
drabál 2010 dec. 22. - 11:20:18 10/10
(12882/14087)
Ez sajna nem igaz,mert az NKH néhány hete döntött arról ,hogy nem ad használatbavételi engedélyt,addig teljesen nyitott volt ez a része is. Másrészt ha marad Demszky ,megtalálta volna a megoldást a dologra .Tudjuk ,hogy a Fidesz mást sem csinált mint mondvacsinált ürügyekkel keresztbe tett a metronak véig ez volt a politikája.Most pedig gondolta ,hogy innen is lenyúl 38 milliárdocskát egyúttal.Namármost ugye azt senki nem gondolja komolyan ,hogy nem tudott volna nyomást gyakorolni az NKH ra ,ha akart volna .Ráadásul mondom ,hogy nem a kocsi rossz ,hanem a magyar szabvány elavult.
Mellesleg ki is irogat a másiknak ? Ki nem tartja a megállapodást?
Ezek után jöhetsz a szokásos úri modoroddal a "faszarcúzással",tudjuk hogy neked mindent szabad a fórumon.
csengõ_zoli 2010 dec. 22. - 11:10:24
(12881/14087)
Párszor már leírtam neked,de most leírom megint!
A metrókocsikról Bajnai idején állapították meg,hogy nem felelnek meg a szabványnak!
Többször is!
Bajnai idejében már nem engedték forgalomba állni!
Teccikérteni?
Tudja ki az a Bajnai?
Vissza lehet keresni a neten!
Tecettek volna olyan szerzõdést kötni amiben szabványos, jó metrókocsik szerepelnek!
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 dec. 22. - 10:28:51 8/10
(12880/14087)
Akkor már bárki ki mert állni. Azok is, akik évtizedekig úgymond "alámerültek" (zsíros pártállami vezetõ állásokba), és ott kussoltak. Vagy élelmes egyetemisták "forradalmi" csoportja, akik (államilag finanszírozott) iskolákban ücsörögve szövögették álmaikat a (saját) jövõjükrõl.
De százezerszám ki mertek állni a népek is, mert már érezték, hogy rezeg a rendszer, és felpuhult, és még abban is biztosak lehettek, hogy ezen demonstrációikkal nem veszélyeztetik a saját egzisztenciájukat.
Hasonlítsd össze azzal, hogy ki mer ma akár csak a munkahelyén, kollégák közt szabadon véleményt nyilvánítani.
Na ez van. Visszaugrottunk úgy 60 évet.
10/10
drabál 2010 dec. 21. - 23:15:26 10/10
(12879/14087)
Én még életemben olyan emberrel nem találkoztam ,aki ennyire másként viselkedett volna akár a tegnapi énjét szembeköpve mint Orbán.Most nem csak a választási hazudozásaira gondolok(megvédjük a nyugdíjpénztárakat stb stb),hanem hogy csuhásozóból körmeneten ájtatoskodó.Horthyt fikázóból szentkoronázó.Libsibõl csaknem szélsõjobbos,Forradalmárból diktátor .
Mellesleg mindenki el van ájulva a nagy forradalmárságától a rendszerváltás elöttrõl ,pedig azért pár évvel egy picit lemaradt demszkyékhez képest pl.Akkoriban már lehetett sejteni ,hogy mibõl esik le valami haszon (lásd Stumpf barátsága).És a nagy beszéde a Nagy Imre temetésen apró szépséghibás,hogy megállapodtak a TIB-el hogy senki nem politizál a kegyelet miatt .Ezt õ megszegte ,és követelte az oroszok kimenetelét ,amikor az már le volt játszva .kurva nagy hõs volt:)
Seven7Crown 2010 dec. 21. - 22:59:40
(12878/14087)
-"Ne legyél már ennyire körülményes. Rendõri verés, nem a rendõrt verte egy állampolgár, az állampolgárt/állampolgárokat/,verte a rendõr bácsi. Közöttük volt anno Orbán Viktor is, tán.'88-ban, vagy akörül."

-Tehát mindig verték Orbánt a "Rendõrbácsik" a diktatúra alatt!
-Most, hogy hatalomra került, õ is megtesz mindent azért, hogy királyságát megóvja, és ha belegondolok, akkor ezek az óvintézkedések, sem kimondottan demokratikusak!

Üdv: egy Kretén barát, aki itt egyesek szerint még értetlen is...:))
Seven7Crown 2010 dec. 21. - 18:48:13
(12877/14087)
-Látom most már mindenki készül az ünnepekre, és a szilveszterre!!:))

-Beindult a buli, repkednek a ló..ok, és sok a kormánypárti sértõdött, és a magát nagy megmondónak hitt csõdtömeg!!:)))

-De ezek még vigasztalgathatják egymást karira!!:)


Üdv: a kis értetlenkedõ...

P.S.
-Indítványozom, hogy suttyó társunk Zoli, kapjon külön díjat, mivel nagy melóval a háta mögött, rájött a nevemre, amit azóta is szívesen olvasok vissza!:))
csengõ_zoli 2010 dec. 21. - 18:06:03
(12876/14087)
Hívd csak Rahelnek a kis értetlent :)
Seven7Crown 2010 dec. 19. - 22:47:59
(12875/14087)
-Mi az amit nem értesz?
-Olvass utána!!:))
offtopic
Kattrin 2010 dec. 19. - 22:01:08
(12874/14087)
De igen, tisztára rosszul lettem attól, hogy megláttam Orbán Viktor fotóját, ilyet még rémálmomban se látok.
(a pancserek)
:P
8/10
djoci 2010 dec. 19. - 21:44:07 8/10 Előzmény Kattrin
(12873/14087)
Nyugi, én a tavaszi levelükbõl is (a kérdõíves) kaptam :P Egyébként a mostaniban az a rész volt a legjobb, hogy a fõ konzekvenciák már levonhatók, bár a válaszok alapos feldolgozása még tart...
offtopic
Kattrin 2010 dec. 19. - 19:03:22
(12872/14087)
Kaptam egy névre szóló levelet, amin Orbán Viktor fotója volt és így kezdõdik: "Tisztelt nyugdíjas!" 21 éves vagyok...
Ezek mekkora egy lúzerek! Csak azért, mert benne van a nevem a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság nyilvántartásában (mivel árvaságit kapok)... Legalább nézték volna meg, hogy ki az, aki tényleg nyugdíjt kap... :S
Úr isten...
Seven7Crown 2010 dec. 19. - 18:48:15
(12871/14087)
-Hát intézkedj!!:))
1/10
Hidetoshi Nakata 2010 dec. 19. - 18:46:06 1/10 Előzmény Seven7Crown
(12870/14087)
ezt a mûsort eltakarithatná már vki........10 éve nem nézem....csak fogja a drága idõt a mûsorban.....
Seven7Crown 2010 dec. 17. - 17:49:13
(12869/14087)
-Orbán már történelmet is szeretne írni!P
-Talán még Hi..ler sem volt ilyen önhitt!:PP

"Megszûnik a Kenedi-bizottság

* Index

2010. december 16., csütörtök 21:41 | 15 órája frissítve

Az ügynöklistákat tartalmazó, titkosított mágnesszalagok feldolgozását felügyelõ Kenedi-bizottság megszüntetésérõl szóló kormányrendelet jelent meg csütörtökön. A Magyar Nemzet korábban arról írt, hogy a kormány dolgozik egy törvénytervezeten, amely nyilvánosságra hozná az ügynöklistákat, így a Kenedi-bizottság mûködése okafogyottá válhat.

A Magyar Közlöny csütörtöki számában megjelent egy kormányrendelet arról, hogy megszûnik a Kenedi-bizottság tagjainak megbízatása a rendelet hatályba lépését követõ 15. napon.
hirdetés

A három fõs Kenedi-bizottságot [1] áprilisban hozta létre Bajnai Gordon korábbi miniszterelnök kormánya azzal a céllal, hogy felügyelje a becslések szerint több mint ötvenezer hálózati személy nevét, fedõnevét, azonosító adatait és beszervezési dossziéjának számát tartalmazó, a Nemzetbiztonsági Hivatalból (NBH) elõkerült tizennyolc mágnesszalag adatainak feldolgozását, minõsítésük felülvizsgálatát, majd a minõsítés alól feloldott anyagok levéltárba adását.

A csütörtöki kormányrendelet elõírja, hogy a testületnek megbízatása megszûnése elõtt jelentést kell tennie tevékenységérõl a miniszterelnöknek. A rendeletben az is szerepel, hogy a felülvizsgálat során keletkezett iratanyag megõrzésérõl az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) gondoskodik.

A Magyar Nemzet december 9-én írt arról [2] kormányzati forrásokra hivatkozva, hogy heteken belül a kormány elé kerülhet az a törvénytervezet, amely lehetõvé teszi, hogy a rendszerváltás elõtt megfigyelt, lehallgatott személyek hozzáférhessenek az õket érintõ, a rendszerváltás elõtt keletkezett és a titkosítás alól feloldott állambiztonsági iratokhoz. A napilap felhívta rá a figyelmet: ez alapján a Kenedi-bizottság mûködése okafogyottá válhat.

A HVG eheti számában arról ír, hogy információk szerint a mágnesszalagok tartalmát kinyomtatták és a Kenedi-bizottság által hitelesített 3800 oldalt az AH páncélszekrényében õrzik. A lap szerint jelenleg is zajlik az adatsor adatbázisba rendezése és a titkosítás felülvizsgálata, aminek 2011. májusáig kéne lezárulnia.

Most, hogy a testület idõ elõtt megszûnik, továbbra is fennáll a bizonytalanság, hogy az egykori állambiztonsági dokumentációból a mai titkosszolgálatok milyen adatokat és miért tartottak, tartanak vissza. A Kenedi-bizottságnak ugyanis minden dokumentumba joga volt betekinteni, és ha jónak látták, a tagok kezdeményezhették a titkosság feloldását. Kenediék elküldésével a szolgálatok ismét maguk mazsolázhatnak majd az adatok között, és külsõ, civil kontroll nélkül dönthetik el, mi legyen nyilvános és mi maradjon titkos."
csengõ_zoli 2010 dec. 17. - 17:38:26
(12868/14087)
Hagyd szegényt, hadd rettegjen ! :)
Ezt a kis örömet is elvennéd tõle!
Biztos bemondták az ATV-n,hogy jövõhéten mitõl kell rettegni...
MOst ettõl, aztán következõ héten majd mástól,de mindegy is, a lényeg,hogy rettegni lehessen! :)