Téma: Heti hetes

3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 29. - 00:50:46 3/10
(12787/14087)
Egy kérdés, ne mond már hogy az MSZP nél nem ment ilyen :) Mármint a zsíros állás.
Meg nem mond már nekem hogy amik róluk fokozatosan kiderültek azok koholt vádak voltak. Na mindegy, jó éjt.
8/10
kodelka 2010 nov. 29. - 00:39:02 8/10
(12786/14087)
Ecsém nekem nincs pártom,én az igazság pártján állok mindig ,ezért szavaztam pl a fideszre a komcsikkal szemben 90-ben pl.De aztán rájöttem,hogy õk a legnagyobb komcsik ,és attól kezdve nem szavazok rájuk.Én ugyanis nem nézem azt, hogy ki mit hord rá szart az egyik pártra ,hanem megnézem ,hogy hogy cselekszik ,hogy politizál és abból ítélek .Engem ugyanis nem lehet meghülyíteni egy sima komcsizással ,meghogy lám ezek szétlopják az országot ,mi bezzeg aztán nem ám ,csak a vitézy dávidkát rakjuk havi 3 milkós állásba és még az összes havercsemetét szintén.STb stb:D
3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 29. - 00:31:15 3/10
(12785/14087)
Úgy látom neked sincs semmi bajod addig az elfogultsággal amíg a te pártodat békén hagyják:) Érdekes , mert rengeteg alkalom lett volna amikor igenis szoba kerülhetett volna , mert akkora baromságot mondott vagy állított amin csak röhögni lehetett.
Az hogy ti nem tartjátok (tartottátok) viccesnek,:) Nem kérdéses miért, azért mert a ti pártotokra vet rossz fényt. Mellesleg nem alaptalanul.

Mindegy a továbbiakban a mai napon nem tépem tovább a szám mert felesleges, olyan emberekkel vitázni, aki mások pártjában mindig megtalálják a szálkát de a magukéban a gerendát nem :) Ez rám is vonatkozik, de én legalább ezt belátom:)
8/10
kodelka 2010 nov. 29. - 00:29:08 8/10
(12784/14087)
A magánpénztárat 2006ban senki nem tette kötelezõvé ,úgyhogy a tirádád lukra vetõdött:)
Azt ugyanis a Horn kormány vezette be 1997-tõl,és csak a pályakezdõknek tette kötelezõvé.ennek ellenére kb 1,5 millióan szabad választásból léptek be ,fõleg akiknek még volt hátra a nyugdíjig legalább 10 év,saját jól felfogott érdekükben.
Ezt az egy dolgot csak azért korrigálom ,merthogy annyira szellemesen gúnyoltad ki saját tudatlanságodat.A többivel nem is fárasztom magam.
8/10
kodelka 2010 nov. 29. - 00:23:14 8/10
(12783/14087)
Nagyon helyes ,hogy a simlisséggel és a butasággal szemben ez a mûsor elfogult.
8/10
kodelka 2010 nov. 29. - 00:21:53 8/10
(12782/14087)
Hát neked tényleg fingod nincs a témáról.
nem is megyek bele a rengeteg tárgyi ténybeli tévedésbe,bár szerintem ennyit nem lehet véletlenül tévedni.
Csak egy dolgot emelnék ki:Mégis kell adózni a tagoknak a magánpénztári hozamok után ,mert azt felveheti aki visszatér az államiba.Nos ha 0 volt a hozam meg mínusz,akkor mi után fognak adózni a delikvensek?
Lehet hogy mégsem igaz a sok hülyeség ,amit összehordanak az eltõzsdézésrõl stb ?.Nem lehet ,hanem biztos.
Sok hülye meg meg is nyalja azt a kezet ,amelyik a zsebébõl kiemeli a lóvét:D
Ezt az egész reformot azért csinálták anno,mert látható volt hogy hosszabb távon a felosztó kirovó rendszer csõdbe megy .Ezért mint minden reformért némi befektetést kellett az államnak vállalni eleinte,mert a pénz egy része nem a költségvetés kasszájába ment ,hanem félre lett téve ,és kamatozott a befizetõ javára.Mostanában mentek volna nyugdíjba az elsõ tagok ,ezáltal tehermentesítve az államot fokozatosan növekvõ mértékben.A pénznek most a seggére lesz verve pár év alatt .Kell ugyanis a pénz azon lukak betömésére ,amit a Fidesz vágott az új adórendszerrel ,aminek révén a gazdagok még gazdagabbak lesznek(pl Orbán évi nettó 6 millát nyer).Ebbõl a 3000 milliárdból a gyurcsányék is tehettek volna pár népszerû intézkedést ,úgymint a nyugdíjak megduplázása vagy akár a béreké.
Hogy mi lesz tíz- húsz év múlva? Kit érdekel ,a sohanemhazudó nyugodtan kijelentheti ,hogy majd gondoskodik az állam rólatok. Naná úgy mint Romániában,hogy mindenki kap egy nyomornyugdíjat,ami még a létfentartásra sem elég .Az is aki kibújt afizetés alól ,és az is aki kénytelen volt rendesen fizetni.Ez a visszalépés ugyanis ösztönöz a kibújásra a kamu minimálbér bejelentésre.
Ezt belátni nem nehéz.
3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 29. - 00:21:02 3/10
(12781/14087)
Csak úgy megjegyzem mi is a objektivitás. tárgyilagosság, elfogulatlanság, pártatlanság
(Bevallom lestem)

Hol van ebben a mûsorban az elfogulatlanság ,és a pártatlanság?
3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 29. - 00:10:44 3/10
(12780/14087)
1.Még mindig nem érted mirõl van szó, senki nem akar senkit megrendszabájozni, csak ha már a politika a fõ téma, akkor ne csak az egyik párt méltassuk, Enyi. De neked ez persze hogy igy jó, mert a te általad támogatott párt még akkor se kerülne szóba, ha a választáskor azt igérné hogy aki rájuk szavaz ingyenes útat kap Disney land-be :PP
Remélem érzed melyik ígéretre akarok utalni:)

2. Azt hiszed ott a közönség csak akkor röhög amikor tetszik neki valami?
:) Mit gondolsz minek vannak azok a táblák hogy taps meg egyebek, na meg mire valók ?
AM nem azt mondom hogy nem nevet magától senki soha.


Na visszatérve a mûsorra.
Mint említettem a mûsor 2. felének a fele nézhetõ volt, mert végre volt valami mást téma, is. Érdekes módon még én is tudtam értékelni a poénokat, és nevettem.
8/10
kodelka 2010 nov. 29. - 00:03:15 8/10
(12779/14087)
Talán keveri az objektivitás és a demokrácia fogalmakat:)
csengõ_zoli 2010 nov. 29. - 00:02:35
(12778/14087)
Ma egyik vezetõ téma volt a magánnyugdíjpénztárak helyzete a mûsorban!

Pontosan nem értem,hogy mi ez az óriási hisztéria a nyugdíj körül.
Hozzáteszem biztos azért sem,mert annyira nem vagyok otthon a témában,de a felmerülõ problémákat sorbavéve sem tudom a hisztéria okát.

A hozam kérdése nem kérdés.
A magán nypénztárak hozama ált. +0 és -0 közt változik, és abban a közgazdászok is egyetértenek,hogy sok hasznot nem hoztak a befizetõknek.

Biztonság területén sem jobb a helyzet, nincs nagyobb biztonságban a pénzünk egy banknál,sõõõt!
Azt ugye senki sem gondolja komolyan,hogy egy esetleges államcsõd bekövetkezésekkor a bankok egyébként nem mennének nálunk csõdbe, vagy ne lenne valami hivatkozási alapjuk,ami miatt nem fizetnek. (pláne,hogy állampapírban van a pénz nagy része)

Említik még az örökölhetõséget,ami szerintem az egyetlen érv mellettük,bár pontosan nem értem a dolgot.
Ha teszem azt nyugdíj elõtt elhalálozok, akkor az addigi megtakarításaimat megörökli a gyermekem?
Ha az anyja is,akkor végül saját befizetéseivel együtt milliomos nyugdíjas lesz belõle? :)

Amit meg végkép nem értek, az az,hogy na most elveszik és elköltik és mi lesz majd 2-3 év múlva?
Mé,mi lenne?
Ami eddig volt...
Eddig is az állam gondoskodott a nyugdíjasok nagy részérõl, a magánpénztárak elõtt is és a magán pénztárak is állampapírba fektették a pénz nagy részét.
Eddig is gazdálkodott az állam a pénzel,eztán is fog.
Lehet,hogy egy csomó elõnnyel jár majd,csomó bevételünk lesz.
Tudjuk tartani a gazdasági hiányt,sõt.
Nem kell új hiteleket felvennünk, erõsödik a forint,özönlenek a befektetõk stb :)

Hogy a rendszer rossz volt, azt is átlátta már mindenki.
Több ország ugyanígy meg akart szabadulni a magán pénztáraktól,sõt Bajnaiék is.
Épp múltkor nyilatkozott Szanyi a pénztárak bevezetése körüli fejetlenségekrõl,hogy elismerik anno mennyi csalás stb. volt ezzel.
Egyes pénztárak gazdálkodásait évek múlva sem látta át az APEH pl. :)
Persze nyilván szoci barátaink igencsak jól meg lettek fizetve banki oldalról,de ez más kérdés...
Elég egyszerû átlátni,hogy az állam szempontjából hibás dolog egy óriási összeg kezelését másra bízni,mikor az államé is lehet, õ is profitálhat belõle.



Hogy maga a módszer rossz,túl diktatórikus?
Nos,igaz!
Az is az volt,ahogy bevezették, KÖTELEZÕEN!
Az a mocskos diktatórikus MSZP kormány 2006óta kötelezõvé tette,fúj,mocskos diktatórikus!
Gyurcsány vezér, führer,mit képzelsz te?
Hogy merted te ezt kötelezõvé tenni az embereknek?
Kötelezõ,mi?
Mi liberálisok kikérjük ezt magunknak,majd mi eldöntjük, hogy hová tesszük a pénzünket!
Mi szép keresztyén hazánk kasszájába szeretnénk és te hazaáruló ezt megakadályozod?
Diktatórikusan? óóó :)
Ban-kár.kor-mány, Ban-kár-kor-mány! :)
3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 28. - 22:57:53 3/10
(12777/14087)
Na kivételesen a mûsor 2 felének a fele nézhetõ volt :P
twillight 2010 nov. 28. - 22:44:18
(12776/14087)
Speciel a vallás tényleg nevetséges. A szõkeség önmagában még nem lenne.
8/10
kodelka 2010 nov. 28. - 22:06:15 8/10
(12775/14087)
Üzenem a szerkesztõnek, hogy "gyõztes csapaton nem változtatunk" itt is érvényes,kár eröltetni a nyilvánvalóan kuka új tagokat.Elöbb bizonyítsanak valahol,és utána, ha elérték a megfelelõ szinvonalat, akkor kapjanak esélyt.Lám a Fábry állítólag egy vérbeli sóman szimpatizánsai szerint,osztán mégis megbukott itten.
Leonidas300 2010 nov. 28. - 20:46:00
(12774/14087)
Igaz,de az az igazi amikor mellébeszélés és felesleges pátosz,meg néphülyités nélkül kimondhatja a véleményét és ha kell az igazságot is,abban az esetben ha neki van igaza.
Leonidas300 2010 nov. 28. - 20:43:47
(12773/14087)
Csak azért irtam,mert itt forumon elég nehéz kiegyezni az emberekkel,sajnos ritka a kompromisszumkötés,és itt is gyakoriak a vérremenõ "parlamenti" viták.
Leonidas300 2010 nov. 28. - 20:41:56
(12772/14087)
Lehet túlzó voltam,és nem szolgáltam konkrét esetekkel,volt egypár alkalom amit én is láttam,hogy lekezelõen beszéltek e témáról,és ezt nem csak azért irom mert nem birom õket vagy hasonlók,hiszen rendszeres nézõje vagyok a mûsornak és engem szórakoztat.
Leonidas300 2010 nov. 28. - 20:36:56
(12771/14087)
Az esti frizbire gondoltam(uhh milyen rémes még leirni is XD).Igazad van kell a politika a humorba,de véleményem szerint akkor minden oldalnak kapnia kell,úgy mint pl. a Showder klubban,megtörtént a kormányváltás mégis kap az összes ellenzéki párt pofája is,részemrõl én ezt nevezném az igazi demokráciának.
Seven7Crown 2010 nov. 28. - 20:25:14
(12770/14087)
-Ez tetszik!!:)
-A nap kérdése csengének!!!:))
csengõ_zoli 2010 nov. 28. - 20:24:51
(12769/14087)
Ezen logikát követve minden relatív, azaz vita vége.
Seven7Crown 2010 nov. 28. - 20:09:55
(12768/14087)
-Ezeknek a szopott gombócoknak az a South Park az irányadó!!:))