Téma: Heti hetes

9/10
ondok 2008 ápr. 28. - 20:50:22 9/10
(447/14087)
Ezt te mondod ,nálad nagyobb propagátor nincs a Fórumon,ráadásul az igaz érvekre ilyen hülyeségeket tudsz csak írni.Apropo mindíg sejtettem ,hogy jó kapcsolataid voltak ,az MSZMP-ben ,ha be tudnál ajánlani.Általában azok komcsiznak ilyen bõszen ,mint Te,aki kompenzálni akarnak.De párszor már eltaláltam azt hiszem nálad a diagnózist.
9/10
ondok 2008 ápr. 28. - 20:45:04 9/10
(446/14087)
A vicc nem rossz,de én már csak ilyen vagyok,hogy mégis inkább hiszek a KSH-nak ,mint a Szíjártó-Répási brigádnak,hamár a saját szemem valóban csak a társadalom egy szeletét láthatja.
1/10
issti1 2008 ápr. 28. - 19:57:20 1/10
(445/14087)
..de inkább mégis komment: szerintem ha rossz kedved van, vagy rosszul áll kedvenc politikai irányzatod szénája, azt ne rajtam töltsd ki: én is tudok durvákat mondani, hogy úgy megsértõdj, hogy ide se nézz -de nem teszem.
Próbáld te is tiszteletben tartani a határokat.
Köszi, lekötelezel vele!
1/10
issti1 2008 ápr. 28. - 19:53:57 1/10 Előzmény ondok
(444/14087)
Figyu, ondok, ennyi erõvel simán beléphetnél az MSzmp-be: ezzel az energiával pénzt is kaphatnál a direkt, feltétel nélküli kormánypropagandáért.
Erre még nem is gondoltál? Beajánljalak?
1/10
issti1 2008 ápr. 28. - 19:49:43 1/10
(443/14087)
..no comment!
1/10
issti1 2008 ápr. 28. - 10:02:34 1/10
(442/14087)
Ezt valahogy mindig csak a zsigeri Fidesz-gyûlölõk látják igy!
Amúgy eszembe jutott egy kép, amint OV. nagy vehemenciával kukát borogat a körúton...vicces!! :o)))
4/10
meszag 2008 ápr. 28. - 08:41:41 4/10
(441/14087)
Nem. Akkor van baj, ha a hülye kezébe kerül a hatalom.
4/10
meszag 2008 ápr. 28. - 08:40:08 4/10
(440/14087)
Nem, csak beundvarol neki, számításból. Ugye Istike.
9/10
ondok 2008 ápr. 28. - 01:27:30 9/10
(439/14087)
Apropos ,ami a lényeget illeti ma formában voltak a HH szereplõk ,szellemes volt az egész csapat.
9/10
ondok 2008 ápr. 28. - 01:19:41 9/10
(438/14087)
1. nem hiszem ,hogy jól jönne ki az Orbán rezsim abból,ha az õ minisztereiket sorra vennénk,hogy pl milyen paraszt volt Torgyán stb. egyébként nem is az a lényeg ,hogy hány beteget látott,hanem hogy hogy dolgozik a posztján valaki.Mert nekem az hogy orvos volt ,de egyben sikeres üzletember korábban, bizony bizalomgerjesztõbb,mint azok a nyikhajok ,akiknek életükben még munkahelyük se volt,mert az iskolából ültek be országot irányítani.
2. Magasról teszek arra ,hogy most divat kiábrándulni a kormányból,és elutasítani a tevékenységét.Én a tényekbõl szoktam kiindulni,és nem szopok be minden hangulatkeltõ halandzsát.felütöm a KSH adatait,ahol azt látom,hogy az életszinvonal soha nem látott mértékben nõtt 6 év alatt kb 40%-al .És ne tessenek nekem azzal jönni ,hogy bezzeg az emberek a saját pénztárcájukon így meg úgy.Hanem tessék kinézni az ablakon ,hogy hány új kocsi van,hogy hányan vették igénybe alakáskölcsönt a költségvetés terhére,hányan utaznak külföldre stb.Ja ,hogy vannak kis fizetésû ,szegények is ?.persze,mindig is voltak ,a Fidesz alatt még inkább.A kerítés még egy darabig nem lesz kolbászból.
A szociális kiadások,támogatások jóval magasabbak mint szlovákiában ,lengyelországban stb. Ezt nem bírja az ország,és ezért marad el lassan reformok hiányában aversenyben.De lehet ilyen faszarági országban reformot csinálni,ahol 300 Ft-ból ekkora ügyet lehet csinálni? Ugye nem ? na ez a baj.
3. Én fordítva tudom,a szakma Járait niemandnak tartja ,nem is kapott komoly szakmai poziciót abszurd jegybanki munkája után,Surányi pedig az év bankárja volt
4.lehet ,hogy Gyurcsánynak ájtatos volt aképe ,de nem a nyugdíjasokkal elõlegezteti meg az inflációs kamatokat mint a Fidesz,és nem vesz ki a zsebükbõl már törvényben lefektetett pénzeket.Aztán ki adta meg a 13. havi nyugdíjat ,talán Orbán? namost ezek számítanak ,az ájtatos kép meg nem.
5. A kasszában nem volt semmi,mert etikátlan módon a fidesz 2002 májusára elköltötte az egész évi tervezet 90%-át ,emlékezzünk csak a gyorsan megkötött szerzõdésekre,és ahaveroknak kiosztott pénzekre stb. A baj pont az ,hogy a 100napos programra nem volt meg a fedezet,csak remélték,hogy akedvezõ gazdasági növekedés majd behozza a pénzt.Aztán nem emlékszem ,hogy a fidesz a kampányban megszorításokat ígért,ugye nem ,sõt kb kétszer annyi jót ígért a 14. havi nyugdíjtól kezdve az ingyen bejáró benzinig mindent.namost csak az egyik félnek lett volna kötelezõ a teljes gazdasági nehézségek feltárása,amásik nyugodtan hazudozhat? ugye választásnál ilyet elvárni nem lenne reális.
6.Az akkori ellenzék nem emlékszem ,hogy "konstruktívan" kivonulgatott volna pl. Nem lõtt mindenre csípõbõl,nem szervezett fütyülõbrigádokat a regnáló miniszterelnök minden beszédéhez.Úgymond úri ember módjára viselkedett a mostanihoz képest.
7,Az újnácikat "nem akarják elfojtani".Hát ki sipákol mint a sebesvalagú csirke,ha a rendõrség teszi a dolgát,és fellép az autógyujtogatók ,tankelkötõk ellen.Nem Morvay K. úrhölgy?nem Brüsszelbe szaladgál a Fidesz ,hogy itt Rákosista diktatúra van? Vonják meg ettõl a posztkomcsi kormánytól a pénzeket? csoda ,ha a rendõrség elbizonytalanodik?Aztán bármely szélsõjobbos bíróság elé kerül a vállukon hozzák ki a társak ,mert abíróság mindíg felmenti õket.Ja ,hogy minden ilyen ügyet véletlenül ugyanaz abíró tárgyal másodfokon,akinek Fideszes családi kötõdése van ? Hm ,hát ez érdekes.
Egyenlõre ennyit,ugyanis én utánanézek a dolgoknak ,és nem hagyom magam félrevezetni propagandaszövegek sulykolásával.
9/10
ondok 2008 ápr. 28. - 00:38:14 9/10
(437/14087)
nem járok Fidesz gyûlésre csak éppen el szoktam menni pl márc.15-én a Petõfi szoborhoz,még az átkosból eredõ hagyomány.Hát ott aztán tapasztaltam az árpádsávos csürhét,és amikor befejezték a sípolást ,dobálást hangosan ösztökélték egymást ,hogy irány a Fidesz gyûlés ami pont ott volt aszomszédban 3 órakor.Szépen át is vonultak oda a zászlóikkal ,amit bárki láthatott a híradóban. Ennyi.
Az sem igaz ,hogy ez a természetes tiltakozás a kormány ellen ,mert amikor k*rvára elégedetlen volt mindenki az Orbánnal ,akkor sem volt ilyen a stílus.Mondom ,akkor normális volt az ellenzék.És ha újra a balodal lesz az ellenzék,akkor ismét csak nem lesz nemzeti ünnepen tojásdobálás,mert a bunkóság fenn van tartva ajobboldalnak.
1/10
borzi84 2008 ápr. 27. - 23:37:22 1/10
(436/14087)
Megismétlem a kérdést: Mit lehet a mai kormánytól várni? Az egészségügyet "rendbe tette" egy olyan "orvos", aki szerintem még beteget sem látott soha. A külügy élén egy pszichiáter áll(t): (meglátszik) Megértem én, hogy kell ebbe a kormányba egy pstichiáter,de pont a külügy élére! :( A gazdaságot sokáig eggy orvosból milliárdossá lett ember irányította, a pénzügyek élén...Õt inkább nem kommentálom. :( =>A lényeg: Egyik sem odavaló!
-----------------------------------------------------------

Nem vagyok Fidesz-hívõ, a családom sem az! DE: mégis megkérdem: Mitõl "objektív"-ebb Ön, hogy még mindig dícséri ezt a kormányt? Már a "legelvakultabb híveik" is kiábrándultak belõlük, úgyhogy nem kell Fidesz hívõnek lenni ahhoz, hogy elutasíta valaki a tevékenységüket.

----------------------------------------------------------

Ami Surányit illeti: Igen, megmagyarázta, hogy "nem is olyan rossz a helyzet, ahogy azt várni lehetett." :) Mindent meg lehet magyarázni, de az emberek "saját bõrükön" érzik a nagy "jólét"-et. <=> Járai: Sok /méltatlan/ támadásban részesült a jegybank élén, de nemzetközi szakma elismerte /elismeri/ a tevékenységét. Pártkatona lenne? Nevezzem én is Surányit annak?

------------------------------------------------------------

Ami a nyugdíjkorrekciót illeti: Láttam és hallottam, amikor "igazmondó juhász" /pardon/- Gyurcsány F. "ájtatos képpel, mint egy elsõbálozós kislány" bejelentette: "Az ország rossz helyzete miatt csak ilyen keveset tudnak adni, ezt õk nagyon sajnálják, stb." No comment. :(

Ami a Fideszt illeti: nem vagyok a "prókátor"-uk, se fogadott, se fogadatlan, errõl csak annyit mondanék, vagy inkább kérdeznék: Az Mszp-Szdsz hogyan viselkedett velük szemben ellenzékként?

------------------------------------------------------------

Amúgy "A mindennek a Fidesz, meg Orbán V. az oka" - szólamokat már nagyon unom. 6 ÉVE A BALOLDAL KORMÁNYOZ! Elköltötték, ami volt a kasszában, (mert volt, ezt senki sem tagadhatja, lásd "100 napos program" => tortával ünnepelték) => DE: Mindennek megvan a böjtje?
Mikor lesz itt bevezetve az EURO? (Nem mintha nagyon várnám) Fogalmuk sincs, elõzõleg 2007-rõl beszéltek...

Igazából a "reform"-nak nevezett "megszorítások" sem zavarnának, ha 2006-ban beismerték volna, (a választások elõtt) hogy erre van szükség. Na igen, de akkor nem nyertek volna. :(

------------------------------------------------------------

Na igen, a "szabad madarak" most elszállnak, /egy idõre/ de hamarosan jönnek vissza. :( (Szerintem Gyurcsány és Kóka nélkül.)

------------------------------------------------------------

Ami az "újnáci"-kat illeti, maroknyian vannak, csírájában lehetne elfojtani a "randalírozás"-t, ha igazán akarnák. Vagy nem akarják? Jól jön ez a "lerágott csont", van mirõl beszélni, "csámcsogni"...
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 27. - 20:38:22 3/10
(435/14087)
Az elõzõ hozzászólásomat folytatva, engem érdekelne, hogy az újnácik mikor zavartak baloldali rendezvényeket? És a Vér és Becsület, valamint a kitartas.hu(ha jól emlékszem) lelkes látogatóin kívül ki náci még? És miért? Tele vagyok kérdésekkel. (remélem most már jobban érzed magad)
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 27. - 20:34:00 3/10
(434/14087)
Ha már megmondták, hogy politizálok, akkor miért is ne. Állaítólag tény.
Egyet értek azzal amit mondasz, bár igazából én nem várnám meg azt sem amíg az Orbánék kezdenek hozzá a /szokásoshoz/. Csak azért mert az MSZP tudjuk milyen, én nem látnám szívesebben Orbánékat sem, ez persze igaz fordítva is. Szerintem a választásokat is csak azért nyerte meg az mszp mert a fidesz nem igazán kampányolt, inkább ellenkampányolt. Most is ez a helyzet. Õk mit akarnak?
1/10
issti1 2008 ápr. 27. - 18:24:46 1/10
(433/14087)
Újabban Fidesz naggyûlésekre jársz? ..Hát ezért nem irigyellek: nincs jobb dolgod?
AMi meg a sajnos téleg meglévõ kukagyújtogató vadbarmokat illeti, igazad van: azok Maszop kormányunk dicsõ idõszaka óta tényleg vannak.
De hát azt a tényt el kell fogadnod: az ilyenek mindig csak a hatalommal szembeni elégedetlenséget fogják meglovagolni!
Vagy mit vársz, randalirozó szélsõségeket, akik az ellenzék inkonstruktivitása ellen lázonganak? Ezt te sem gondolhatod komolyan!
Minél nagyobb szoárét teremt népünk aktuális kormánya, annál jobban fenyeget ez a jelenség! Ezt kaptuk a f*sza kis demokráciával a puttonyunkba!
Ne félj, ha Orbánék újra jönnek és netán hasonló baromságokat mûvelnek, s az ország is ilyen kakiban lesz, majd õket fogják gyalázni, hajigálni -csak várd ki, akkor majd eljön a te idõd!
Azt a kis idõt már féllábon is kibirod, nyugi! ;o)
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 18:00:43 9/10
(432/14087)
Még valami : maoista lázadókról majd akkor lesz érdemes beszélni ,ha lesznek.Viszont újnáci,kukagyujtogatók, szervezett randalírozók ,akik mindíg a balodali rendezvényeket zavarják csak meg érdekes módon,vannak.
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 17:56:07 9/10
(431/14087)
Saját szememmel láttam mikor a tojásdobáló fütyülõ csõcselék átvonult a zászlaival a Fidesz naggyûlésre,ahol tárt karokkal várták õket,úgyhogy tessen csak elvállalni a nem szalonképes réteget is ,ha már tetszik alájuk lovat adni,uszítani õket.De veled aztán úgyis hiába vitatkozik bárki ,mert a csillagot is lecsûröd csavarod az égrõl .Az elõzõ hozzászólásodból egy gyöngyszem:"Ezzel még egyet is tudnék érteni, ha korrupt, hazug és csaló vezetõiket leváltották volna - akkor tényleg nem volna reális ok az együtt nem mûködésre." Ezt jól meg kellett csavarni,hogy aztán mint nyomtató ló újra elõjöhess az egyébként Fidesz propagandadumával,hogy: " leginkább az kell elõször lépjen, aki vétett: és itt a bili bizony Ferenc testvér és hittársainál borult ki -a következtetést-felelõsséget azóta sem vállalta ."
1/10
issti1 2008 ápr. 27. - 17:48:16 1/10
(430/14087)
Ezzel speciel csak egyetérteni tudok!
1/10
issti1 2008 ápr. 27. - 17:47:33 1/10
(429/14087)
Szerintem kevered a szezont a fazonnal: Fidesz az egy parlamenti párt, a kukagyújtogatók meg begõzölt huligánok!
Ez kb. olyan, mintha a magyar baloldalt azonositanám a maoista lázadókkal!
Elhiszem, hogy sokaknak jól jönne rásütni az ellenzékre a szélsõséges, pláne a náci bélyeget, de hát értelmes ember ilyet nem nagyon vállalna be!
1/10
issti1 2008 ápr. 27. - 17:44:11 1/10
(428/14087)
Hát ha ez volt az üzenet, akkor félreértettem!
Ezzel még egyet is tudnék érteni, ha korrupt, hazug és csaló vezetõiket leváltották volna - akkor tényleg nem volna reális ok az együtt nem mûködésre. Ilyen körülmények közt jóérzésû ember leginkább megvetést érezhet jelen politikai vezetõk iránt(hovatovább saját pártjuk számára is nemkivánatossá, kinossá válnak).
Szerintem ez egy 2irányú dolog: amig egyik oldal nem lép, addig a másik sem fog. És az elsõ lépést annak illik tennie, aki pozicióban van -arról a nem mellékes körülményrõl már nem is beszélve, hogy leginkább az kell elõször lépjen, aki vétett: és itt a bili bizony Ferenc testvér és hittársainál borult ki -a következtetést-felelõsséget azóta sem vállalta
(vonta le senki).
Szóval ez nem olyan egyszerû ügy!
Szerintem várjuk ki mi lesz, ha végképp megbuknak ezek a gazemberek- már nem sok van nekik hátra!
Utána lehet szidni a Fideszt..vagy akit akarsz!