Téma: Heti hetes

9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 17:43:57 9/10
(427/14087)
Az is igaz amit moldtun ír,de tényleg nehéz a felfogásod ha mindent így a szádba kell rágni.Akkor elmagyarázom:
Te pozitívumként említetted,hogy a Fidesz korszak alatt nem volt, Budaházy stb. ,nem volt randalírozás,mintha ez a Fidesz érdeme lett volna,az õ bölcs kormányzásuk eredménye.Pedig nem az,és irtó egyszerû a válasz.Mégpedig az ,hogy a baloldal nem viselkedett mint ellenzék olyan tróger módon ,ahogy most viselkednek a fütyülõs ,kereplõs ,nemzeti ünnepet meggyalázó jobboldali csoportok. És ezt nem lehet csak a szélsõjobbra kenni sem,hiszen világosan kiderült,hogy melyik tábor szekerét tolja a szélsõjobb.Látjuk ,azokét ,akik kimondva v. ki nem mondva cinkosságot vállalnak velük.Ez pedig a nagy magyar Fidesz tábor,ahova ezek a trógerek a kukagyujtogatás után árpádsávos zászlaikkal átvonulnak ,hogy áhítattól kidúvadt szemmel meghallgassák a nagy vezért.
1/10
issti1 2008 ápr. 27. - 17:16:19 1/10
(426/14087)
Aha, mostmár ezt is értem: tehát Orbánvikiék alatt azért nem voltak Budaházy,s társai féle szélsõségesek, mert a baloldal tisztességes volt, s nem fütyülték szét a kormányrendezvényeket.
Köszi, mostmár ezt is tudom! Érteni ugyan nem értem sem azt, h. ez hogy jön ide, sem azt hogy ez mit is akar jelenteni, de biztos sok bölcsesség van mögötte, s talán egyszer majd én is megérthetem eme nagy összefüggéseket.
Mindnenesetre köszi a tájékoztatást! ;o)
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 14:11:33 9/10
(425/14087)
Elnézést mindenkitõl ,hogy ennyit írtam egymás után ,de egy ideje nem voltam itt,és megpróbáltam mindenkinek egymásután válaszolni ,aki megszólított.Gondolom van aki többrészletben jóval több hozzászólást tett,mint én.
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 13:09:52 9/10 Előzmény issti1
(424/14087)
"Érdekes, hogy a Fidesz érában nem voltak Budaházyk és Torockaik, valamint gárdista masirozások...
Hogy is van ez? Akkor miért nem volt és most miért van? "

Ja,már az is a FIdesz érdeme,hogy akkor a balodal tisztességesen viselkedett,nem ment oda Orbán rendezvényeit szétfütyülni pl.,ugye?
Nem szégyenled magad ekkora sumák álszent szövegeket leírni?
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 13:03:50 9/10 Előzmény borzi84
(423/14087)
"Egy dolgot megint nem értek: A Fidesz állítólag a Horthy-rendszert hozná vissza, az Szdsz-Mszp (fõleg az elõbbi) viszont Kádár-nosztalgiával vádolja...Hogy is van ez? => Szerintem a kettõ nem jön össze! Vagy igen?"
Nagyon is összejön,a Fidesz még az anyját is eladná a szavazatokért,úgyhogy mindenkinek azt és akkor mondja ,amit hallani szeret.Ebben még odáig is elmegy ,hogy még az újnáciktól sem határolódik el ,mert azokra is számít:"Egy a tábor ,egy a zászló"
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 12:57:27 9/10 Előzmény C.s.I.
(422/14087)
És még valami ifjú t@hókám,lehet ,hogy nekem erösebb szemüveg kéne ,de neked meg egy másik agy,ha nem látod ,hogy mindenki elött nyilvánvaló,hogy igenis a politikai véleményük miatt "szemetezted" a mûsort.Legalább ,amit leírsz ,vállald!
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 12:51:39 9/10 Előzmény C.s.I.
(421/14087)
OK jóindulattal álltam hozzád,azzal magyaráztam ostoba írásodat ,hogy majd a korral megjön az eszed,de most látom ,hogy született ostoba, primko vagy ,úgyhogy sajna nincs remény.
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 12:44:52 9/10
(420/14087)
Nem vetted még észre ,hogy isti kényszeres eset?,ráadásul még õ minõsítget másokat,aztán ,ha ketten ,hárman leérvelik gyorsan átmegy egy másik általa baloldalinak minõsített mûsor ellen uszítani ,fikázni.Nem szabad komolyan venni.
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 12:40:04 9/10
(419/14087)
" Válasz | Elõzmény (borzi84) április 25. 09:16 | 501/546
Megnyugtatlak: ondok úr szerint mindenki agymosostt és fanatizált, aki nem hisz az jelen hatalom korrekt, jószándékú és erkölcsös voltában..
És persze az is, aki ezeket lekomcsizza..

Azaz élõszóra leforditva: az ország kilencven egynehány százaléka az ellenzék által fanatizált-agymosott.
Érdekes, nem?

És javaslom: bátran kotyogj bele a dialógusba -ez egy nyitott, demokratikus dialógus!"

És természetesen fõleg isti révén nem mentes az elvakult demagóg propagandától,amibõl igencsak szánalmas érv az ,ami egyébként nem is igaz, hogy 90% egyetért.De ha így van ,akkor is ki mondta ,hogy a többségnek mindíg igazavan.Van erre egy szakszó,amit a nép által hozott törvényekre mondanak,amelyeket nem az ész alapján hoznak un: "flashmob ".Szó szerint a "csürhe törvénye".
9/10
ondok 2008 ápr. 27. - 12:30:56 9/10 Előzmény borzi84
(418/14087)
nekem pont meg az nem tetszik,hogy megpróbálják objektívnak beállítani magukat azok ,akiknek a mostani kormányzás annyira nem tetszik.Hogy ne tessen ,ahhoz természetesen joguk van.Azt csak sajnálni lehet,hogy idõhiányból ,lustaságból, egyirányú drukkerségbõl eredõen eleve nem igazán akarnak a dolgok mélyére nézni.
Nem veszik észre ,hogy zömmel tudatos uszítás ,hangulatkeltés folyik.Erre egy szinte kabaréba illõ nemrégi példa: a Kormány elõrehozta az infláció magasabb volta miatt a nyugdíjkorrekciót májusra november helyett.Ez szerintem egy gesztus volt ,ami ljól esett az érintetteknek .Korrekt ellenzék ilyenkor azt mondja: OK. ez jó lépés volt ,vagy azt nem volt jó lépés,mert így nem hitelezik meg a nyugdíjasok a kamatokat és ez nem elõnyös a költségvetésnek.Ezzel szemben elõállt a Fidesz ,és kijelenti ,hogy a nyugdíjasok ezzel is át lettek verve... és így tovább.
Vagy a kedvencem: "utolsók lettünk az EUban,sereghajtók"...Igen sok szempontból van mit javítani ,de pl az infláció,és a folyó fizetési mérleg hiánya csupán 2 országban kedvezõbb ,mint nálunk,ráadásul az államháztartási hiányt is nagymértékben sikrült csökkenteni.Ha nekem nem hisztek ,olvassátok el mondjuk Surányi GY. álláspontját.
Tudjátok kedves Fidesz hívõk,úgy van ez ,mint mikor Járai hirdeti azt ,hogy a pártkatonákat ki kell tenni a fontos posztokról.Majdnem lefordultam a székrõl a röhögéstõl.
Elhiszem ,hogy nehéz annak ,akinek a családjában az öregek is Fidesz hívõk,de arra csak azt tudom mondani ,hogy az életkor nem jelenti azt ,hogy valakinek igaza is van.
1/10
issti1 2008 ápr. 26. - 20:42:28 1/10
(417/14087)
Tény, hogy sajnos megvan az a (szerintem nem) rossz szokásom, hogy a mindenkori hatalommal szembeni kritikát többre értékelem, mint a mellette szólót - lehet, h. rövidesen módod lesz esetleg értékelni is eme szokásomat.
Azt a rövid idõt meg már féllábon is kibirom itt a fórumon.. ;o)
1/10
issti1 2008 ápr. 26. - 20:36:45 1/10
(416/14087)
Csak feltételeztem, hogy szentebbnek tartod x hitközség jelképét y nemzeténél(y=magyar) -ad abszurdum tévedhettem is- volt már ilyenre is példa a világtörténelemben..

A pisizés és földhözvágás persze 2 külön dolog -ez is tény -de utóbbit csak a példa kedvéért hoztam fel..lehet h. nem volt tökéletes példa..
Dantes 2008 ápr. 26. - 15:41:02
(415/14087)
Hát...szerintem meg akkor is túlzásokba esel, és akkor is az egyik oldallal szemben elnézõbb vagy a másikat sokkal jobban bírálod. Nekem ez az érzésem.
1/10
issti1 2008 ápr. 26. - 15:11:34 1/10
(414/14087)
..ja, bocsi, csak még keveset szerepeltem: ha nekem cimzed hsz-od, akkor felteszem engem is idézel: én Hofit Horthyzás elõtt, s után is megismételhetetlen humoristazseninek tartottam(s nem csak addig) -ezt elnézted! ;o)
1/10
issti1 2008 ápr. 26. - 15:08:52 1/10
(413/14087)
Nos, akkor maradjunk ennyiben: ne pazarold rám drága idõd -én nem foglak erre kényszeriteni! ;o)

A HH "sztárjait" illetõ meglátásod 1 mondattal kipipálhatjuk: ha te is követnéd Gálvölgyi, vagy Hernádi, pláne Verebes(Farkash. kivételével szinte mindet sorolhatnám -õ tudniillik gyárilag ilyen)HH idõszakot megelõzõ megnyilvánulásait, akkor látnád, hogy érdekes mód elõtte nem igy gondolkodtak.
Majd hirtelencsak megváltoztak(?!) a jól fizetett, ámde rögzitett világlátású mûsorba lépve..
Hmm...legalábbis érdemes lenne ezen elgondolkoznunk..
Persze csak ha van rá idõd! ;o)
1/10
issti1 2008 ápr. 26. - 15:00:14 1/10
(412/14087)
Talán olvasd alaposabban, amit irok: Fábry lejárt, ill. öncélúan obszcén poénjait is rossznak tartom. S a szimbólmok védelmét illetõn sem használok kettõs mércét -ha Hofira céloztál, annál sem érzem, hogy csúsztatnék -inkább nálad/tok látok kettõs mércét..

Persze ha konkrétumot mondasz, esetleg meg is cáfolom -vagy elismerem...
1/10
issti1 2008 ápr. 26. - 14:56:47 1/10
(411/14087)
Szerintem sem, de gondolom te szentebbnek tartod a hitközségi szimbólumokat a nemzetieknél: szived joga, csak ne próbálj belõle mindenkire kötelezõ morális mintát produkálni -mert a bajok ott kezdõdnek..
Én sem próbálom rád erõltetni a nemzeti szimbólumok elõbbrevalóságát illetõ nézetem.

Szerintem egészségesebb lenne ebben maradni: mind2 védelmet, megbecsülést érdemel, s meggyalázójukat egyforma mértékû elitélés illeti.
Most valami csúnyát mondtam, ugye?
Dantes 2008 ápr. 26. - 08:52:59 Előzmény issti1
(410/14087)
Hagyjuk ferdítesz, és mellébeszéls, és megint csak az egyik oldalban látod a hibát, a másiknak mindent elnézel.
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 22:56:18 1/10
(409/14087)
Én ezt igy direkt formában nem akartam mondani: csak rögzitettem a tényeket, melyekbõl talán pont valami ilyesmi következhet..
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 22:54:45 1/10
(408/14087)
Természetesen Hofi ezzel nem arra utalt, hogy gyûlöli a magyarokat: csak simán kigúnyolta a magyar nemzeti öntudat (egyik) megnyilvánulását..

Pl. ha valaki nyilvánosan leh*gyozza a kerületi zsinagógát, azzal csak egy gesztust tesz, amin te(és a veled egy véleményen levõk) ugyanilyen jóizûen nevethetsz/nek, de ettõl még a dolog sem vicces, sem civilizált, sem tolerálandó nem lesz -bár gondolom ez utóbbit mélységes felháborodással és világvége hangulat keltésével reagálnátok le- mint ahogy azt a kettõs mércét alkalmazó körökben tenni szokás...