Téma: Hilal Saral

maryriddle 2019 júl. 19. - 19:17:17
(1397/1897)
Sziasztok ablák!
Fotó Hanga ablánknak. Itt olyan antipatikus-arisztokratikusos kategória. Látásból ismerem a legényt először Serenay Sarikaya exeként, aztán láttam belőle pár részletet a Cemrés soriból. A színészetét nem tudtam megállapítani de a hangjáról megjegyeztem, hogy tisztára olyan, mint Güneyünké. És ajjaj, jól érzem, hogy Kivónak komoly vetélytársa akadt most először?
Ígérem, adok egy esélyt a Seref Meselesi sorinak. De nem tudom még, hogy mikor.

A sorikkal sajnos megint le vagyok maradva. Aile hikaseyit egyáltalán nem néztem mostanában.. Cukurovából a 17.-et láttam legutoljára, úgyhogy a 18-as eseményekhez még nem tudok hozzászólni. A doktornénit alakító színésznőt sajnos én sem kedvelem. Még a Karadayiban elment, a doktorszerep nem áll jól neki. Pedig annyira jó a színészi gárda, szinte egy gyengébb színészi alakítás nem volt az egész sorozatban, nem értem a színészválasztást... Bevallom, hogy én is sokszor azon kapom magam, hogy kezdem unni a sorit, de akkor nem tudom abbahagyni, mert már érdekel mi lesz. Talán most lesz egy kis izgalom, ha forrani kezd a levegő Yilmaz és a jány közt.

A HS-sel is hasonlóan vagyok, kezdi elveszíteni a régi varázsát. Kb. a néha még felcsillanó humor ami miatt még nézem, meg itt is érdekel hogy mi lesz most már. De ami a legrosszabb, kezdem azt érezni hogy olyan "értékeket" kezd közvetíteni a sori amikkel nem tudok egyetérteni, dejavűű, na de majd meglátjuk...

Michonne, hallom Engo enisténk is visszatér, és ez már majdnem officiál. Lehetséges partnernők Neslihan Atagül, Serenay és CANSU DERE nevét is olvastam. Jajj, reméljük nem az utóbbi nehogy megint sütizés legyen belőle mint a múltkor...

Ja erről jut eszembe, végre Sahsiyetet is végignéztem.
Először is Hanga abla! Nem tudom meddig láttad. Azt a részt még láttad, amikor Agha kinyírt egy csillogós aranyöltönyös fickót? Csak mondom, az a bácsi Sakir amca volt...

Imádtam továbbra is, Agah forevör. A sorozat humora nálam a csúcs volt. Emellett nagyon tetszettek a török sorozatokra nem jellemzően erős párbeszédek, a rejtély felgöngyölítésének felépítése és az abba beleszőtt török társadalomkritika. Ha éreztem is bármikor részvétet Agah áldozatai iránt (Nazif :-D), a dolog kiderülése után az teljesen elszállt és átfordult hányingerré... A legijesztőbb számomra az összes rohadék közül a tanárbácsi volt, és a sorozat egyik legerősebb jelenetének azt éreztem, amikor Agah megfojtja és a felesége elégedetten végignézi.
Bár az utolsó nagy jelenet (Agah, Nevra, Cemil) nem tudom miért, nekem valahogy erőltetettnek hatott, lehet, hogy valóban Cansu ripacs alakítása miatt?
Úgy sajnálom, hogy csak egy évad, elnéztem volna pár évadon keresztül Aghát mint afféle Dexteres megtorlót. :-)
Egy dolgot nem értettem, Agah és a flamencos néni között milyen kapcsolatos volt? Részvét vagy volt valami múltjuk? (Imádtam a jeleneteiket amúgy).
hanga459 2019 júl. 15. - 23:10:12
(1396/1897)
Csak egy gyors bekukk, aztán megyek aludni.
Most végeztem Seref Meselesivel. Ezennel kijelentem, hogy soha nem láttam még ilyen szép sorozatot. A 26 részének egyetlen pillanatát sem untam - ilyen sem volt még. Nagyon jó szívvel ajánlom! Herkese iyi geceler!
hanga459 2019 júl. 13. - 22:52:12
(1395/1897)
És hopp, kit látnak szemeim Seref M.-ben? :) Szerintem itt nem lesz szimpi figura...
hanga459 2019 júl. 12. - 11:34:09
(1394/1897)
Kedveskéim!

Elsősorban Cukurova néző abláimhoz szólok most: én kész vagyok ettől a Züleyhától, ilyen a világon nincs mááár... VÉGRE elhatározza magát, hogy elmond (leír) mindent Yilmaznak és utána a vízözön, rájön arra, amire itt mi már hónapok óta, hogy a srácnak van már akkora hatalma, hátszele, hogy meg tudja őt és a kisfiút védeni, erre MEGGONDOLJA MAGÁT, mert 2xháromszög Demir odébblöki a hegyomlás elől a kisbabát, akit mellesleg saját kisfiának hisz. Halkan súgom ennek az ostoba nőnek, hogy ezt minden apa megtenné a gyerekéért. Ez akkor lenne a valóban dicséretes cselekedet, ha annak tudatában tette volna, hogy tudja, ez a kiskölök nem is az övé, hanem a mi Yilmazunk kisfia. Kedvenc rövidke, de annál viccesebb párbeszédem a 18-as bölümből: Demir: "- Nézd, milyen boldog. Rád hasonlít." Züleyha: "- Rád is hasonlít." WTF????? Az baromi érdekes lenne... :))))
Az a helyzet, hogy ez a dizi egyre jobban kezd már engem fárasztani. A kis csücsörítős szájú doktor nénit meg a Karadayban sem bírtam... Úgyhogy a legutolsó rész megnézése után úgy döntöttem, hogy jegelem egy időre (lehet, hogy örökre). Esetleg szóljatok, ha történik végre valami előrelépés, addig pedig nézek valami sokkal jobbat (pl. Seref M.). Szerencsére van választék dögivel.
Ugyanez az unalom kezd úrrá lenni rajtam HS nézése közben is. Sajnos nálam elvesztette már rég a korábbi varázsát. El nem tudom képzelni miféle olyan csavart tudnának még belevinni a hátralévő tizenakárhány részben, amivel újra fel tudnák kelteni az érdeklődésemet. Szóval jégre ezzel is.
Seref Meselesi 16. résznél tartok. Már nem sok van vissza, de még mindig nagyon-nagyon leköt és tetszik. Van benne jó sok hosszasan kivesézni való karakter és szituáció. Biztos vagyok benne, hogy tetszene nektek. Nem mostanában láttam ilyen jó sorozatot ebben a műfajban. Remélem nem kell csalódnom, és nem valami oltári nagy blődség lesz a lezárása.

Most lépek, mert dolog van. Szép hétvégét mindenkinek! :) (Én imádom, hogy nincs az a rohasztó kánikula. Tőlem maradhatna így az egész nyár.)
mankosy 2019 júl. 10. - 23:26:35 Előzmény hanga459
(1393/1897)
Nálunk is meg lett mondva, hogy túl sok a fogyasztás, nem lehet tovább terhelni a tré elektromos rendszert, szóval akinek nincs ventillátorja, annak nem is lesz...https://tenor.com/view/dine-in-hell-work-300-angry-gif-13357589
hát ezt pediglen bukta a T. Vezetőség: "Egy munkavállaló akkor a leghatékonyabb, ha boldog és kiegyensúlyozott, ilyenkor akár 31 százalékkal jobb eredményt ér el"

nemrégen voltam hétvégi kis kiruccanáson uramlátogatóba a hanyatló nyugaton sógoréknál a nagyfaluban és hát ott a vécék és vécésnénik is nagyon mások (ja és nem pridekor voltam :D)..
sajnos .q..vára fényévekre vagyunk mindentől, ami nyomokban kultúrált, emberbaráti viselkedést/hozzáállást tartalmaz és ez nem földrajzi elhelyezkedés kérdése

és indulhat a nyáresti buli: https://www.youtube.com/watch?v=BB4PUNzgcrM
hanga459 2019 júl. 09. - 20:11:39 Előzmény mankosy
(1392/1897)
Az még hagyján, hogy védőital YOK, de nekem még a ventilátort is kihúzták a pofám elől (kell a betegeknek a folyosóra)... Kevés kellett, hogy fel ne mondjak, bár ez még mindig a szemem előtt lebeg, mint opció... Nekem még itthon sincs klímám, sem medencém, a bort meg nem szeretem (így a fröccsöt sem). Úgyhogy én gigahős vagyok.
Nehogy kint maradjak Isztambulban, ott sokkal jobbfejek az emberek.
Csak egy aprócska példa: ott az ételüket is meg akarták velünk, idegenekkel osztani, itthon a határ utáni MOL kútnál 14 órai alvás nélküli utazás után (ebből 2,5 óra 35 fokos melegben a röszkei határon) a wécés néni nem akart beengedni a mosdóba, mondván, hogy ő ott éppen most mosott fel. Nekem meg perceim voltak, mert el kellett érnünk a Szegedről Pécsre induló buszt, és éppen a taxit vártuk, ami a buszmegállóba röpített volna, mert ki volt dekázva az időnk. Ez azt jelentette volna, hogy még kábé 3 órán keresztül tartogatnom kellett volna, ha ott nem tudok elmenni klotyóra. Végül 2 Eurot odalöktem neki és a tiltás ellenére megrohamoztam az objektumot. Még azért utánam ugatta, hogy aztán nehogy reklamálni merjek, ha elcsúszok a vizes kövön.

Sorsok útvesztője ezidáig kimaradt az életemből, és tartok tőle, hogy ez már így is marad. :) Viszont huzatérzékeny kolléganőnek a török dizi nézés miatt én kiutalok egy nyári paplant. :))

Ez a Muhtesem Ikili csak 12 bölümöt élt meg szegényke... Azé' megnézem majd. De előbb a Bu Sehir Arkadan Gelecek-et. Az 20-at. Már le is töltöttem, Seref után ez lesz a következő.
Mert az a helyzet, hogy Kivon kívül Kerem Bürsin fan is lettem, és muszáj lesz megnéznem mindenben, amiben csak látható. :)) Tango és Cash-t anno láttam (ki nem?), akkoriban
vicces és kapós film volt. Viszont hejjj, te kis Mankos!! Hát nem tudod még, hogy a törökök bármit is adaptáljanak, abból sokkal jobbat hoznak ki, mint az eredeti - ez esetben amerikai - gagyiság? :))

És ha már KB-t párhuzamba állítottam Kivoval: képzeljétek, ő is Mavi modell (volt?). Ez tuti nem véletlen. Tudják ezek, hogy kik a karizmatikius pasik. Nekik is átjön. (Nekem is átjöhetnének... azaz hozzám, ide Macaristanba.) ;)

Huuuhhha!!! Kitörni készül a vulkán? :O Akkor oda nem megyünk.

Hadi by by...

UI: Cemre vele is... Hihetetlen... :)) https://www.youtube.com/watch?v=0A0yiWSRns4
mankosy 2019 júl. 09. - 12:50:47
(1391/1897)
Hali!

Erika igazi hősök vagyunk, hogy szinte végignyomjuk a nyarat, én is csak augusztus 2. felében lépek le (vagy hülyék vagyunk , hogy ilyen munkakörülmények mellettt dolgozunk :D..mikor meleg volt, hazamentem, klíma be és egy korsónyi nagyfröccs , majd medence és akkor jó lett minden :D...még jó hogy elment a dögmeleg, de költse gyógyszerre az illetékes, aki még védőitalt se ad, ha már nincs klíma ...az állatokat különbül tartják, konkrétan majdnem ájuldoztunk a nagy melegben az irodában
viszont de visszajött szabiról a huzatérzékeny kolléganő, nehogy már picit mozogjon a levegő, amikor végre fújdogál a szél (meg még fárasztó is a lelkem, sokat beszél, szóval oylbá tűnik, hogy nemigen leszünk öribarinők)..pedig még török sorozatot is néz, a Sorsok útvesztőjét nézi a tv-ben :D :D....ez most akkor jót jelent? ;) hihi..innen nézi valaki??..ez valami extrahosszú dizi nem?

egy gondolat még az Engin filmmel kapcsolatban:
"Egy kis érdekesség még: az eredeti történetet Christoforos Papakaliatis írta, 2012-ben pedig rendezte és el is játszotta a főszerepet a görög változatban. Ez egy kicsit szenvedélyesebbnek tűnik nem? Vagy csak jól van megvágva, már magam sem tudom"
abszolút egyetértek Michonne! megnézve a trailert, egyből az jött le, hogy erős a kisugárzása nagyon a pasinak és láttam is valahol (az ilyen és ha előbb tudok róla, akkor biztos, hogy előbb azt nézem meg engsub van hozzá, csak filmet nem találok.. meg fogom nézni...meg rájöttem hogy láttam a Enas allos kosmos/Worlds apart-ot (https://www.youtube.com/watch?v=WKStOnjs1uw ) és abban is benne volt a

Erika abla: rákerestem az általad említett Kerem Bürsin-re (btw ha még mozognék török vonalon akkor tuti jegyezném) imdb szerint Muhtesem Ikili-ben játszik "ami "an adaption of the famous American movie, Tango and Cash"...na azt a fimet még a Népszínház utcában láttam a a Csokonai moziban haha...szóval a sok adaptált forgatókönyvre vagy koppintásra akartam csak kitérni van..pl ezt a filmetspeciel eszembe se jutna, lehet mert az eredetit se szerettem, bár akkortájt azt ette a nép...bocs ha valakinek a kedvenc filmje volt :D

ha valakit érdekel és felizgat, mostanában nagy az aktivitás, főleg éjjel tök klassz:
https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/sicilia/messina/stromboli.html

Michonne láttad?: https://www.youtube.com/watch?v=AzfEKyJKCj8
hétvégén megnéztem újra a 4. évadot, felkészültem :-)..ez lesz az utolsó évad....by by Ross :-(


vége az ebédszünetnek, úgyhogy lépek.....csóközön
hanga459 2019 júl. 08. - 12:36:57
(1390/1897)
Kellemes nyarat, szép napot, jó sorozatnézést kívánok a tisztelt egybegyűlt abláknak! :)))

Nekem múlt hétre jutott 4 nap szabi, aztán nyomom tovább a melót orrvérzésig augusztus végéig, akkor jön majd a következő adag, éééésssssss.... Isztambul! :))

Ebben a pár napban sikerült kicsit a sorozataimat bámulnom, így naprakész lettem szinte mindegyikből. Bir Aile Hikayesi (nekem mostantól BAH - unom leírni ennyiszer) első évadát is kivégeztem. Azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon az én szívemnek való ez a történet az összes szereplőjével együtt. De Cem... az mégiscsak Cem. Külön felüdülés számomra, hogy itt senki nem akar bosszút állni senkiért, egyszerűen csak egy édes-bús, szívet melengető történet.
"Nem tudom, hogy vajon Reyhan önző féltékenységből vagy Mahur érdekében hazudott az apjáról? Én az előzőre tippelnék, ezt láttam a szemében."
Mary, pacsi! Osztom a véleményedet. Ez színtiszta önzés volt a részéről. És igen, féltékenység. Véleményem szerint ezzel hatalmasat hibázott Reyhan, a lelkiismeretével kell most elszámolnia - túl azon, hogy Mahur vajon képes lesz-e megbocsájtani neki. Még ha makk egészséges állapotában találta volna meg az apját, számomra ez akkor is kétséges lenne... Így meg pláne, hogy szegény embernek konkrétan hetei/hónapjai vannak vissza. Én már láttam ugye a 12-es bölümöt is, viszont semmiképpen nem szeretnék spoilerezni, úgyhogy erre majd később szeretnék visszatérni, ha Te is ott fogsz tartani.
Szerintem Birkuci Berk haja szimplán azért tűnik itt ritkásabbnak, mert hosszabb, mint HS-ben volt. Na meg azóta eltelt pár év, és a férfiaknál a hajvonal idővel feljebb húzódik. :) Kár lenne, ha megkopaszodna, neki az egyik legfőbb vonzereje a göndör fürtjei. A másik pedig a mosolya. Senkit nem láttam még ilyen vonzóvá válni, ahogy az arca komolyból átvált mosolygósra. (Kicsit hülyén fejeztem ki most magam, de értitek így is, tudom). :))

Nagy otthoni unalmamban már nem emlékszem, milyen indíttatásból, de rákattintottam Seref Meselesire (Becsületbeli ügy). Hát lányok.... nem tudom, nézi-e valaki, de engem erőteljesen megfogott. Piszok jó!!! Sztori, zene, minden nagyon rendben van. A szereplők is. Sükrü Akárkit nem tartom túl erős színésznek, karizmatikusnak meg végképp nem, ez a véleményem most sem változott. Ellenben a diziben Yigit fedőnevű, valós életében Kerem Bürsinként anyakönyvezett fickó bevallom, igen erőteljes hatást gyakorol rám. Láttam én már a fotóit itt-ott felbukkanni, de azon kívül, hogy tudtam, hogy török színész, semmi több. Nem találkoztunk össze sehol és nem is éreztem rá vágyat, hogy megnézzem valamiben. És nem, nem a külsejével vonz. Az amúgy szerintem egy tök átlagos, az utcán valószínűleg rá sem néznék. Viszont amit Yigitként leművel, az a nem semmi kategória. Überszekszuál a fazon. Ahogy megigazítja a nőn a szandált, hát huhhhh.... libabőr. :)) Itt éreztem iránta először vonzalmat, és azt, hogy ez tetszik, ez tetszeneeeeee. ;))) Az első időkben amúgy kimondottan rühelltem, mert sosem bírtam az ilyen minden nőre ráröppenős, szexi dumákkal nyomulós pasikat. Ama... AMA!!! Ő színészileg is nagyon ott van. Pl. van egy olyan jelenet, ahol kb. 10-15 percen keresztül csak áll egy helyben és néz. Semmi mást nem csinál, csak áll (mármint a lábán). :))) Én néz. De hogy hogyan... Na, ennél a pontnál ütöttem fel google-t és néztem rá az adatlapjára, hogy ki is ő és mit is csinált eddig. Merthogy a srác piszok jó színész. Az ilyenre mondják azt, hogy karizmatikus. Google persze rögtön meg is mutatta, amire kíváncsi voltam, és bingo! A gyerekkorát 7 különböző országban töltötte, többek között Amerikában is. Ott kezdett el érdeklődni a színészi mesterség iránt és szerepeket is kapott szép számmal. Aztán egyszer csak hazajött Törökországba és itt folytatta a karrierjét.
Ajánlom figyelmetekbe a srácot, ill. az általa megformált karaktert, Yigit igazi barlangos figura. Kis Hülyánk is játszik ebben a sorozatban is. Érdekes a karaktere, szintén nagyon jó alapanyag barlangos kielemzésre. A dizi 26 részes, és ez ismét egy bosszúállós + maffiás téma, de mégis más, mint a többi. Én most tartok a 11. résznél (nagyon rövid idő alatt jutottam el idáig!), és nagyon remélem, hogy nem kell majd csalódnom benne. A magyar fordítás amúgy a 6. résznél tart, és vasárnaponként jönnek az újak. Ajánlom jó szívvel Nektek, nem fogjátok megbánni.

Sahsiyet: tavaly nyáron elkezdtem (ezt a sorozatot vittem magammal a hosszú isztambuli buszos útra), és ameddig láttam, tetszett is. Aztán, mivel nagyon lassan haladt Tundra barátom a fordítással, majd pedig....... :(((((((, így elmaradt a továbbnézés. Annyit láttam, hogy az utolsó két részt végül lefordította más valaki, így tulajdonképpen már érdemes lenne folytatnom, és meg is fogom tenni, mert nagyon dicséritek, és bízom a jó ízlésetekben.

Most viszont nem jut eszembe semmi egyéb téma, úgyhogy mára ennyi voltam. :)
maryriddle 2019 júl. 06. - 15:11:56
(1389/1897)
Köszönöm Tímea a felajánlott pozíciót örömmel elfogadom.
Azat abi igazi hasonmása egyébként Ő. Firat Topkorur. Most hogy újra néztem a Sahsiyetet rájöttem hogy én mindig is kevertem ezt a két színészt.
Ma nézem a finálét. ;-)
maryriddle 2019 júl. 06. - 15:07:05
(1388/1897)
Merhabaaa!

Sorry, ebben a melegben se a török dizikre se a barlangra nem volt energiám mostanában.

Én is megnéztem az Engin Bergüzar filmet. És úgy jártam, mint a zombis filmnél, annyira alacsonyra tettem a lécet, hogy sokkal rosszabbra számítottam, így viszont azt tudom mondani, hogy az elvárásaimhoz képest nekem tetszett :-D Jó, nem lett a kedvenc filmem. És nem is tudom megcáfolni, amiket írtatok, teljesen ugyanez a véleményem. Az egész film egy nagy KLISÉ (bár számomra ez a kettős forgatókönyv újdonság volt, szóval ezt élveztem.) De talán azért mert annyira elszoktam a hollywoodi klisés filmektől, most ez annyira nem zavart. A klisétől eltekintve, értékelendő a filmben, a szerintem igényes megvalósítás, rendezés.
Viszont ahogy elnéztem Michonne a görög filmről a videót amit linkeltél, elég nagyot csalódtam, a fő jelenetek kb. ugyanazok. Ezek szerint totál copypaszta lehet a film?
"a török romantikus/romkom/romantikus dráma filmeket olyan megjátszottnak érzem, mintha az akarna lejönni, hogy mi mennyire nyitottak, modernek, lazák vagyunk, de nem szólnak semmiről és a színészek is olyan művidámak, meg műlazák...(lehet ha a valóságról szólnának, akkor már kőkemény drámák lennének....viszont azok a filmjeik, amik erről szólnak, azok meg jók)"
Ez annyira igaz Mankos. Romantikus műfajban kb. 1-2 film volt ami kedvemre való volt, a "kőkemény drámáik" viszont egytől eddig húsbavágóan jó filmek voltak. Akár az Araf, a Mustang vagy a Terredüt. Lehet hogy van bennünk egy ilyen elvárás hogy a török filmektől mindig a török témákat várjuk, és az euroóai tíusú filmjeiket erőltetettnek érezzük. De hát tényleg az előbbi az erősségük...

Caglar dizit (Afili ask) nézi valakit? A fragik alapján annyira gagyi hogy még nem mertem megtenni. Pedig mindkét színészt kedvelem.

Mankos, az exurad Kenan állítólag Tubával fog vigasztalódni egy új diziben.
Lehet tudni, hogy ki az új szerencsés aki villámcsapást idézett elő nálad? ;-)

Cukurova: Kicsit elmaradtam most, a 17. részt még nem láttam. Nem tudom mit gondoljak már Züleyháról. Mert ilyet még a világon nem láttam török sorozatban hogy valaki vonzódjon a kényszerférjéhez. Nekem az a félelmem, hogy direkt Demir felé terelgetik a nézők, a nézettség kedvéért lebutítva ezzel a karaktert. De ha Michonne elmélete a jogos - vagyis egyfajta stockolm szindróma (mert én a Demirhez való kötődését ennek tudnám be), azt nagyon tudnám értékelni, és az valóban lehetne egy reális, pszichológiailag jól felépített dolog. Bízom ebben a verzióban.
Fú, én Saniyét nem tudom megkedvelni, hiába a meghatónak szánt jelenetek, nem felejtem el ahogy az első részekben viselkedett.
Hamminénél csak alzheimerről tudok, olvastam valahol, hogy a színésznő találkozott alzheimeresekkel amikor készült a szerepre. Szerintem nagyon cukiii én imádom:-)

HS: Szerintem egyértelmű, hogy Melek befeketítésé Zeynep jobb színben való feltüntetését szolgálja. Nevetséges. Melek még mindig nem vétett annyit ellene hogy Hüseyin kiszeressen belőle (viszont Hüseyin ellene igen...) Ha valós személyek lennének azt mondanám, sosem volt szerelem, csak fellángolás. Mert ha csalódsz is a szeretett személyben a szerelem nem múlik csak úgy el. És nem szeretsz bele rögtön az exbe, akit sosem szerettél. De mivel ez egy sorozat, nem tudom elfogadni hogy egy ilyen szépen drámaian megjelenített szerelmi szálat ilyen mondvacsinált indokokkal sutba vágjanak. Tényleg nem értem, hogy mi a forgatókönyvíró célja ezzel.
" új forgatókönyvíró van, aki úgy kapcsolódott be ebbe a történetbe, úgy viszi tovább a szálakat, hogy el sem olvasta, meg sem nézte az eddigi történéseket."
Komolyan pontosan ilyen érzésem van. A legképtelenebb nekem Zeynep. Sosem nézett volna rá egy olyan férfira mint Mahir.

Bir Ayle Hikayesi: a legújabb részt még ebből sem láttam. Cem papát én is szeretem. Reyhan valamiért nem tud közel kerülni hozzám, nem tudom erről mennyire tehet Songül Öden - aki amúgy nem is annyira rossz színész mint gondoltam a Gümüs alapján. Nem tudom, hogy vajon Reyhan önző féltékenységből vagy Mahur érdekében hazudott az apjáról? Én az előzőre tippelnék, ezt láttam a szemében.

Köszi Tímea a Madárka kritikát. A regény ismertetőjét én is olvastam ezért érdekelt volna engem is a sori. De pont ettől féltem amit Fahriyáről írsz. A modorosságával bármilyen filmet, sorozatot tönkre tud vágni.

Megnéztem a Csernobilt. Volt egy kis félelmem hogy valami amerikai szovjetellenes propagandáról lesz szó, de egyáltalán nem éreztem benne ezt. A maximális érzékenységgel és tisztelettel dolgozták fel a tragédiát. És kb. én is úgy éreztem magam. Engem is rég viselt már meg ennyire film/sorozat.
hanga459 2019 jún. 26. - 10:55:38
(1387/1897)
Sziasztok! Örömmel látom, hogy a beköszöntött nyár, vele együtt a kánikula/monszuneső ellenére mindenki itt van a fedélzeten. :)
Mankos sorstárs-, elvtárs-, bajtársnő, őszinte együttérzésem a 30 fokos iroda miatt - szintén zenész. Ráadásul ablakom sincs... Műszak végére olyan fáradt vagyok, hogy alig tudok hazamászni. És akkor még bevásárlás, főzőcske. Utálom, hogy nőnek születtem, a férfiaknak annyival könnyebb. Na mindegy.

Mary, na igennnn!! A pizsama varrás engem is mélyen elgondolkodtatott. Hogy azt most miért is kellett? Halkan reménykedem, hogy ez csak a gyanú elaltatása, valamiféle menekülési terv része, mert különben én sem tudom hová tenni ezt a dolgot. Furcsálltam még a Serminnel történt nagy összehaverkodást is, de arról szerencsére hamar kiderült, hogy csak bokorból nyuszi kiugratás volt. Amúgy sajnáltam, hogy kinyírták Velit, illetve, hogy előtte olyan hamar lelepleződött, mert el tudtam volna képzelni további, és szaftosabb huncutságokat is a két nagy barátnő közreműködésével. Vagy legalább egy in flagrantit, hogy könnyebben menjen a válás Sebahattin dokinak (akit én is nagyon bírok). Mellesleg milyen már, hogy égésföldura Demir Yaman még ezt is meg akarja vétózni?
Szoktam panaszkodni, hogy sokallom a szolgálók életének bemutatását, de a legutóbbi részben kivételesen jókat szórakoztam a száműzetésem kalandokon. Viszont fakanálsimogató, azon zokogó Gültent valaki elvihetné már végre a birtokról, mert az a nő tényleg az agyamra megy. Akárcsak a szenilis nagyi. Amúgy nem tudom eldönteni, hogy neki most tulajdonképpen mi baja van, mert a demenciának nem ezek a tünetei. A szenilitás pedig nem egyenlő a debilséggel.

HS: csak kapkodom a fejem Melek átalakulásán. Mi történt ezzel a nővel? Vagy azért kellett most befeketíteni, hogy Hüseyinnek legyen egy apropó, amiért visszaszerethet Zeynepbe? És azt meg minek? Mi célból? Érdekesen jár az agya a forgatókönyvírónak. Vagy esetleg itt is csere volt?
Egyetértek, mélységesen gusztustalan húzás volt Hülyától levideóztatni Nilay-jal az exházasokat és megmutattatni Meleknek. Halkan jegyzem meg: amilyen gusztustalan testvér Hülya, olyan gusztustalan barátnő Nilay. Egy időben bírtam volna, ha összejöttek volna Mahirral, de ez már sztornó. Nem érdemli meg Mahirt. Ellenben mit szólunk Zeynep Mahirunkhoz való hirtelen vonzódásához? Mert hogy aszongya, hogy rájött, hogy Hüseyn nem is érdekli már annyira... Na, ezen is dobtam egy hátast. Mahirt utálta eddig, mint a fekáliát, most meg hirtelen vonzódni kezd hozzá - és mitadisten pont akkor, amikor Hüseyn is rájön, hogy Zeyno micsoda klassz csaj... Komolyan olyan érzésem van, hogy 1.: a forgatókönyvíró balesetet szenvedett és amnéziás lett, így lövése nincs már, mi is volt ez eredeti elképzelése a sztorit illetően, 2.: új forgatókönyvíró van, aki úgy kapcsolódott be ebbe a történetbe, úgy viszi tovább a szálakat, hogy el sem olvasta, meg sem nézte az eddigi történéseket.
Apropó, van valakinek valamiféle emléke arról - és itt most elsősorban a gyerekes ablatársakra gondolok, hogy egy erősebb görcsölés miatt elveszítette volna az eszméletét? Ez egy esetleges vetélésnél sem hinném, hogy elő szokott volna fordulni.
Illetve Melek is esik-kel, múltkor pl. egy emeletnyit zuhant lefelé a lépcsön, attól nem lett semmi baja a babának, most pedig egy sima botlástól készül(?) elvetélni. Érdekes dolgok ezek. Mindegy, végignézem már, akármekkora blődségeket is tartogatnak még nekünk, de a korábbi lelkesedésem már jócskán alábbhagyott. Meg ne igézzem... (Zárójel: Michonne, említetted az Engin-Berg filmnél a zűrzavaros fordításokat - nos, HS esetében is sokszor nézek, mint Rozi a moziban, mert - bár magyarul van írva - mégsem értek sokszor mondatokat. A Mashallah, mint "meg ne igézzem" fordítástól meg egyenesen feláll a hajam és minden egyéb testszőrzetem. Zárójel bezárva).

Bir Ayle Hikayesi: mivel a favoritjaim nyári szüneten vannak, ez a dizi előlépett első számú kedvencemmé. Talán mondanom sem kell, és szerintem nem vagyok vele egyedül, hogy a számomra a leglegleg karakter, egyben a sorozat főütőere az édesapa, Cem. Talán a klimaxom, vagy az alapjáraton is mély lelkületem miatt az utóbbi részekben az ő jeleneteinél többször is kigördültek azok a fránya könnyek a szememből. Fantasztikus apa, nagyszerű férj, nem mellesleg a színész alakítása is magasan csillagos ötös. Fogalmam sincs, hogy a már tudható sajnálatos esemény mikor és hogyan történik meg majd vele, de azt már most borítékolom, hogy szívem meg fog szakadni érte. Én minden további nélkül megbocsátottam neki azt az időszakát is, amikor alkoholba fojtotta a problémáit. A hosszú évek óta kitartóan nyomuló titkárnővel nem tudom, mi a tervük a készítőknek, de nagyon remélem, hogy nem az, hogy elcsábítsa végül mégis Cemet. Mert azt viszont nem tudom, hogyan fogadnám. Ámbár amennyire szeretem ezt a karaktert, ha alapos indoka lenne rá, talán még azt is le tudnám nyelni neki. Tudjuk ugye, hogy Reyhan bizony hazudott neki is, illetve elhallgatott előle igen fontos dolgokat, szóval simán el tudom képzelni, hogy ezek idővel majd kiderülnek, és emiatt csalódott lesz. Meglátjuk... Arra is nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan lesz a férje Reyhannak Cem legjobb barátja.... Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de belőlem az a pasas a kezdetektől fogva ellenérzéseket vált ki.

Csernobil sorozat: természetesen én is láttam. Az utolsó részét éppen tegnap. A sorozatnak már a múlt hétvégén nekikezdtem, de annyira nyomasztó volt és olyan rossz kedvem lett tőle, hogy muszáj volt szüneteket beiktatnom a részek közé. Szóval nagyon ütősre sikeredett ez a minisorozat, az igazság elhallgatásának a tragédiája... Sokkoló és szörnyű volt, még úgy is, hogy nem minden pontosan úgy történt a valóságban, ahogy a filmben. Az atomfizikus nőn végig csodálkoztam, hogy az akkori Szovjetunióban hogy rúghatott egyáltalán labdába egy ekkora ügy felderítésében egy nő, de aztán utánaolvastam, és megtudtam, hogy ő csak egy kitalált karakter, akivel a készítők a háttérben dolgozó tudós nőket akarták szimbolizálni. Úgyhogy így már stimmelt. Én is jócskán éltem már akkor, de csak annyira emlékszem, hogy egy ideig nem ajánlották a saláta fogyasztását. A szereplőválogatás itt is csillagos ötös, nem is értem, hogy találhattak ennyi tipikus orosz arcú színészt, statisztát. A helyszín: egyik ismerősöm és férje évek óta kijárnak Csernobilba, és mindig ősszel, amikor az eleve nyomasztó hely még nyomasztóbbá válik. Állítólag nagyon nem olcsó egy ilyen kiruccanás oda. Engem személy szerint még ha fizetnének érte, sem tudnának oda kivonszolni. Brrr.... Halálosan félnék, mert a környék még mindig elég rendesen sugárzik. Élményekkel telve mesélte, hogy volt, hogy olyan helyekre is bementek (beszöktek), ahová amúgy nem lett volna szabad. Egy időben a sugárzásmérője fokozatosan erősödő hangja volt a csengőhangja. Rengeteg fotót, videót szoktak posztolni FB-ra, és ugyanolyan borzongással szoktam ezeket nézegetni, mint amilyennel a filmet is néztem. Vannak, akiknek egy ilyen kiruccanás jelenti a kikapcsolódást, feltöltődést, míg én konkrétan sokkot kapnék ott.

Lányok, ennyi voltam mára. Az Engin-Berg filmhez nem hoztátok meg túlságosan a kedvemet, úgyhogy azt továbbra is hanyagolom. :)
Jók legyetek, vigyázzatok magatokra, puszi Nektek!
mankosy 2019 jún. 24. - 10:01:33
(1386/1897)
Hi!

Csak egy rövid OFF-Csernobil
persze hogy nézem, mivel lányom is nézí, így szinkronosan nézzük (eléggé besűrűsödtek a programok még az uccsó rész hátra van, szerintem ezen a héten fogjuk befejezni)
jó a sorozat nagyon, az egész hangulata, képek, zene nyomasztó, félemetes, meg elgondolkodtató
anno huszon x éve valéamikor középsulis koromban olvastam Friedrich Pohl Csernobil címú könyvét és ahogy abban is leírta na az is borzongató volt (hogy a lehullott radiokatív törmelék között mászkáltak, megfogták és fogalmuk se volt róla, hogy tulképp mi fán terem az atomerőmű)..ráadásul akkor még friss volt a téma (1988-ban jelent meg magyarul a könyv)

na kb ennyi

szép hetet meg jó munkát :D
Timea Hakmen 2019 jún. 23. - 21:05:03
(1385/1897)
Sziasztok ablák,

Bocsi, hogy későn válaszolok, ritkán vagyok gépnél, telefonról meg használhatatlan a port.

Hosgeldin Erika abla. Részvétem a barátod miatt :(

Michonne, kösz a tippet a tevehotelről, megemlítem majd a lajosmizsei polgármesternek :)

Szegény Hercai. XD
Sajnálom, ha azt az érzetet keltettem bennetek, hogy nekem bejön Azat abi, de sajnos bármilyen hízelgő dolog is lenne Michonne urának yengéjévé válni, az igazság az, hogy egy darab tevémet se adnám oda érte Gönülnek, bocsika. :( Csak azért drukkolok neki, mert olyan kis esetlen, és mert Mirikét utálom. Egyébként bevallom, ha Miran színész kicsit tehetségesebb lenne, lehet, hogy ráhajtanék. Mary téged meg lőléptetlek a PVE-ben hasonmáskutatói pozícióra, ha elfogadod a tisztséget, olyan jó hasonlóságokat találsz mindig. :D Szomorú kiskutya nézésben egyébnként még be is előzi az exemet, csak Azatnál valahogy nem vonzó. :D

Madárka: Hát, nem tudok nagy elemzéseket írni. Csak azért kezdtem el nézni, mert kosztümös dizi, meg Burak miatt, és mert a regényt már rég el akartam olvasni, de... hogy miért nézem még mindig, azt magam sem tudom. XD A forgatókönyv nem rossz, mármint fordulatos, megy az ármánykodás ezerrel (még mérgezett bonbon is volt) stb. Mégis szerethetetlenné teszi a dizit a szereplők többségének ellenszenvessége. Még a negatív karakterek is olyanok, akiktől forog a gyomrom. Párocskánk az idegesítően gyerekes jelenteik ellenére még kedvelhető lenne, de itt jön gyakran a képbe Fahriye színészi alakítása. Minden, amit a készítők bájosnak szántak a karakterben, az az ő kezében mesterkéltnek, erőltetettnek hat. Nem tudja szerethetővé tenni a szerethetőnek szánt karakterét, és ez a love story értékéből is sokat levon. Ahhoz képest, hogy a gercek life-ban is dúlt az ask, a nagy kémia annyira nem jön át. De talán mostanában alakul valami. Burak szerintem nem annyira borzalmas színész, mint néhányan mondják, de lehet, hogy csak elvakít a szépsége. XD Az a baj, hogy olyan szép, hogy nem lehet komolyan venni. :D Egyébként majdnem ugyanolyan steril, mint az asszonya; összeillenek.

HS: Mary, én sem vagyok biztos benne, hogy meg tudnám-e ezt bocsátani Hülya helyében. Viszont Hülya karakterfejlődése szempontjából az egy nagyon fontos lépés lenne, hogy ezt felismerje. Mindennel egyetértek veletek Melek tettével kapcsolatban, nem volt joga hozzá. De ne feledjük, hogy Melek életének értelme gyerekkorától kezdve Hülya volt. Mindig alárendelte a saját szükségleteit a húga miatt, mindent megtett érte, és mindent elnézett neki. Bahar ügyében ez a jóakarat túlbuzgott benne, és olyat tett, ami nem volt helyes. Nézőként viszont a tett jó szándéka miatt én megbocsátottam neki. És esetleg felháborítóan hangozhat, de számomra ez csak még jobban bizonyítja, hogy mennyire szereti Hülyát, hiszen ezzel saját magát is feláldozta.
A legutóbbi részt ha nem láttátok, SPOILERES lehet. Hüseyin abi nálam olyan mélyre süllyedt, hogy innen már nem jöhet fel. Sajnálom, pedig az egyik kedvencem volt.
Zeynepet állítólag kihipózzák, de szerintem továbbra is szánalmas, max. kicsit másképp. És nekem oly mindegy, hogy csak bátorítja Hüseyint vagy ténylegesen beengedi a lábai közé, amikor világos, hogy mi a cél. Méltósága szerintem továbbra sincs, maximum álméltóság. Most már valóban kiérdemelték egymást....
Én Hülyával is végeztem. Sajnálom. Eddig tényleg minden mocskos húzása ellenére szerettem, de az, hogy a terhes testvérét megcsaló sogorának hűtlenkedését támogatja, az számomra már annyira undorító szint, amire már nem tudok semmilyen mentséget találni. Egy dolog miatt nem kívánok neki rosszat, és az Kerim.

Volt szó a Csernobilról is, Michonne, Mankos említettétek, nem tudom azóta sikerült-e megnézni. Nagyon ajánlom, és a többi barlangtagnak is. Én rég láttam ennyire jó dolgot. Bár engem napokra tönkretett a sorozat, úgy éreztem magam minden rész után, mint akit dementor támadás ért. Az atmoszférája, a képi világa, a zenéje, a mondanivalója... hátborzongató az egész. Napestig tudnám sorolni a "retinámba égő jeleneteket." Ha egyet kellene kiemelnem: a kíváncsi nép mit sem sejtve a hídről gyönyörködik az égő atomerőmű látványában, miközben hullik rájuk a radioaktív cucc, a gyerekek meg táncolnak benne, mintha a hó esne. (Valós esemény.) Akárhányszor eszembe jut kiráz a hideg. Szóval ilyen jelenetek vannak benne.... A robbanással egyenértékűen elképesztő a hatalom hozzáálása az eseményekhez. Félelmetes. (Pont ilyennek képzelem a klímaváltozás-tagadókat is...) Ritkán mondok ilyet, de szerintem alapmű. Nálam egyértelműen az év sorozata. (csak azért nem az évtizedé, mert az a KG XD).
mankosy 2019 jún. 20. - 20:38:31
(1384/1897)
Hali !

mindenekelőtt: ez a szubjektív véleményem és nem akarok senkit befolyásolni
pár szó az Engin-Berg filmról
"Kétszer néztem meg különböző magyar felirattal."
Hát big big respect Michonne hogy 2x meg bírtad nézni, most komolyan ...ezek után kérhetsz bármit aka bárKIT pöttyös labda nélkül is :D :D ..
Szóval gy ültem le, hogy félretettem mindent, ami a zavaró tényeő lehet, sőt még picit vártam is, mivel arra sem emlékszem, hogy mikor néztem törököt, meg azért mind Engin , mind Berg a múltam része.
Ez a film SZÁMOMRA egy klisékkel telerakott nagy semmi, főleg az A vonal, talán a B vonalban találtam némi reménykeltő, amiből ki lehetett volna hozni valamit, hogy megmentse a filmet
Az A történetben mind a pasi, mind a csaj karaktere idegesítően semmilyen volt....én sajnos a kémiát sem éreztem... pedig ilyen téren extrém dolgokra vagyok képes :D
A pasi egy hülye hisztis , önző valaki...na de a csaj se tudta, hogy miből csináljon problémát (mi a fosért kellett egy láthatóan 1 év körüli gyerek mellett hisztiznia, hog semmire sincs ideje, be van zárva bla bla..még ha egy állandóan ordító hasfájós újszülött mellett mondaná, azt gondolom okés, nekem is volt benn részem, de itt már abszurd volt ez az egész... ha ennyi ideig nem tudott megbírkózni a gyerekes léttel, menjen el pszichológushoz
A pasi meg egy pöcsfej
A kibékülést se nagyon értettem, most mire fel.. Umut nyafog, szenved, meg eljátssza a hősszerelmest, a csajnak részéról se láttam semmi drámázást, hogy bameg azért félredugtál hapsikám...hopp és már kibékülünk (még ha valami egetrengető nagy szerelem lett volna, amitől még nekem i képernyő előtt libabőröm lesz ...de ez még az se volt, vagy én nem éreztem semmit
Aztán jöhet a dráma, ami persze annyira sejthető már előre , minthogy Lölőke nyeri az összes közbeszerzést.
A téma lerágott csont, volt már pár ilyen film (volt vmi, hogy a csaj beszáll a metróba meg nem)
Mikor nézek egy filmet és tudom, mi lesz a következő jelenetben vagy mit fognak mondani az azért jelent valamit
Valahogy a török romantikus/romkom/romantikus dráma filmeket olyan megjátszottnak érzem, mintha az akarna lejönni, hogy mi mennyire nyitottak, modernek, lazák vagyunk, de nem szólnak semmiről és a színészek is olyan művidámak, meg műlazák...(lehet ha a valóságról szólnának, akkor már kőkemény drámák lennének....viszont azok a filmjeik, amik erről szólnak, azok meg jók)....konklúzió....nem nagyon kéne eróltetni az ilyen filmeket
Mindehol vannak szar filmek, nálunk is, viszont mostanába láttaam tök jó kis magyar filmeket, akik persze nincsenek szintúgy kirakva a kirakatba, mint a kevésbé jók és a tököknek is van sok jó filmjük , amit nem láttam, biztos vagyok benne..de valahogy mindig a fosabb filmeket fordítják...tőletek, mint szakértőktől kérdezem a sorozatoknál is így van...mr totál nem vagyok képben, hogy mi mennek mostanában, azt látom, hogy a tv ontja a török diziket, elég csak felmenni a Port-ra
Btw török filmekben, sorozatokban olyan debil módon ábrázolják, ahogy a gyerekeket nevelik, meg ahogy viselkednek ... itt is a 3 évesnek kinéző, beszélő, gyerek babakocsiban ül??? wtf...

na mindegy szerencsére film nem okozott semmit, gyorsan átment az agyamon....picit sajnáltam, hogy Engin már egyáltalán nem okozott egy icipici változást se a szívritmusomban, de hát szép volt, rég volt, flörtnek jó volt oszt annyi

Azóta megvan a stabil háremem, sőt megint szerelmes vagyok (nem újkeletű, már régóta kedveljük egymást, de nem volt szerelem , ám ahogy az lennni szokott a villám nem várt időben és helyen csap be..de ebben ez a szép és izgi ....és juhé és végre nem fiatalabb ...hihi


Michonne: Poldark július 14-én kezdődik imdb szerint..(addig terveim szerint újranézem a 4. évadot)

ez viszont most vasárnap keződik és így elsőre valamiért azt érzem, hogy néznem kell és jó is lesz :
https://www.youtube.com/watch?v=YkoGxnRRm1Q

minap megszámoltam, csak filmből 62 van letöltve várja hogy megnézzem, na jó kb egyötöde újranézős, de akkor is van itt baj ...és még ott vannak a sorozatok :D
mindekinek aki bírja a melegt és aki nem (régebben bírtam, ma már szenvedek) kitartást a szabiig/nyaralásig....most ugyan valamivel jobb, de múlt héten végig 30 fok volt az irodában..se légkondi, se semmi
..és még pasik (se ilyenek https://giphy.com/gifs/tom-hardy-idris-elba-gerard-butler-1277424q8Ne8Eg se másmilyenek ) nem dolgoznak nálunk :-(.....csak nők gondolhatjátok....áááááá

búcsúzóul: https://www.youtube.com/watch?v=sUJkCXE4sAA
Michonne 2019 jún. 19. - 23:13:23
(1383/1897)
Sziasztok,

Erika Abla: sajnálom a veszteséged, részvétem a barátod miatt, én is olvastam a rossz hírt:(
Köszi a részletes leírást a Cukurról, az életérzés dolog pedig ismerős;) Bevallom én az utóbbi években a műfajtól kicsit távolabb kerültem, de ha ismét kedvet kapok biztos velük (Icerde, Cukur) folytatom.

„Kadinról, Kizimről nem írok, mert sajna úgysem nézitek.”

Én nézem a Kadint, pár hete írtam is róla néhány mondatot. Mivel akkor még csak 2 részen voltam túl (ami jelenleg 5 részt jelent) nagy elemzésbe nem mentem bele és még most sem tudok, de annyi biztos, hogy göndör haj hugica igazi dög a lehető legnegatívabb értelemben, Bahar anyucit viszont még nem írtam le teljesen, hiszen az ő története, illetve reagálásai mögött más motivációk és egy elég komoly múlt áll, nem úgy a végletekig elkényeztetett lánya esetében. Az eltűnt férj túl tüncinek van beállítva, szóval az ösztönöm azt súgja, hogy ne bízzak benne (vagy ez inkább már dizinéző tapasztalat? :D Arif abi fura figura, a színész se az a tipikus dizis arc ugye? Inkább utca embere érdekes aurával. Az elején kirázott tőle a hideg, de ahogy hullik le róla az a kifejezéstelen álarc, egyre jobban megbarátkozom vele, no meg a gyerekek is szeretik, és ők ritkán tévednek. Remélem sokáig marad körülöttük.

HercaI: látom mindenki imádja XD Igen, pontosan a kukába való, végleges megsemmisítésre.

Bir ask iki hayat – Egy szerelem két élet

Kétszer néztem meg különböző magyar felirattal. Első alkalommal nagyon nem kaptuk el egymás hangulatát, néztem a filmet, de nem éreztem, pontosabban üresnek éreztem, pedig a dupla történések nem ezt vetítették előre. Az eleje még elment, de a közepe tájékán már konkrétan untam (klisé hegyek), illetve a sterilitás megint szembe jött, ami úgy tűnik nálam már visszatérő kritikai elem lett. No de nem hagytam annyiban és miután mindezeken túltettem magam, valamint a léc is lejjebb került néhány nap múlva ismét megnéztem és ez alkalommal már sokkal jobban szerettük egymást, amit közvetíteni akart az célba ért, de még így sem ez életem török filmje. A két történet - a néha kaotikus fordítás ellenére is – viszonylag követhető, az átvezetések rendben vannak, a színekkel jól operáltak mindkét verzióban, Kadiköy hangulata cool, a zenékkel meg még rá is erősítettek erre, a film háromnegyedénél megjelenő animációs részlet pedig igazán modern volt, bár még sem éreztem ott igazán a helyét. A verziók közül az „A” történet tűnik dominánsnak, mégis a „B” a fekete ló, sőt számomra utóbbi mentette meg a filmet. Hisztigép önpusztító Umut („A”) nem lett kedvenc (a végére sem), befordulós önpusztító Umut („B”) viszont betalált, szerintem utóbbiban Engin is otthonosabban érezte magát. Bergüzar bájos, de túl sok mozgásteret nem adtak neki. Együtt rendben voltak, kémia is oké. A film mondanivalójába nem mennék bele, mert elég nyilvánvaló lesz annak, aki megnézi. Érzékenyebb, nekem kedves momentumok voltak pl.: a kutya halála, Mama utolsó „jó tanácsa”: bújj ki, merj felnőni, képes vagy rá! Aporopó Anne, annyira ismerős volt a színésznő, mire rájöttem, hogy ő volt Ezel anyukája:)
Összességében az Egy szerelem két élet nem egy bűn rossz film (mint a Cucuklar), de nem is érintett meg igazán, nem volt egyedi rezgése. Hisztis vagyok tudom. Ennek ellenére ajánlom mindenkinek hátha másban többet indít el. Osman Sonant (SMK szultánunk) pár mondat erejéig felbukkan benne, kicsit papikás kipöndült testtel..:D
Egy kis érdekesség még: az eredeti történetet Christoforos Papakaliatis írta, 2012-ben pedig rendezte és el is játszotta a főszerepet a görög változatban. Ez egy kicsit szenvedélyesebbnek tűnik nem? Vagy csak jól van megvágva, már magam sem tudom: https://www.youtube.com/watch?v=Hfu05NMYW-A

Csajok, semmi másra nem volt időm (még a Hercai záró bölömre sem XDXD), a nyári szabadságolások miatt turbóra kapcsoltunk a munkahelyen estére már hulla vagyok, várom a szabit nagyon.

Mary, köszi a Cukorka paródiát;)
„Elhiszem én hogy Demir Yamanunknak képernyőn keresztül van egyfajta sármja de fel nem tudom fogni, hogy Züleyha hogy képes jópofát vágni mindehhez, és sokszor nekem olyan érzésem van, mintha lenne benne némi őszinteség is (pizsamvarrás?!?!)”

Mivel nem hagyott nyugodni a Demir bej ágya melletti pihegés, ezért előre néztem kicsit ennek előzményét, a látottak alapján az kell mondjam Mary megragadtad a lényeget, mert valóban van őszinteség, mármint a Zülis-Demir kapcsolatban, ám valami egészen megmagyarázhatatlan módon Züleyha részéről. Mert egyébként egyértelműen Yimazba szerelmes végig, de Demirhez is kötődik, és ehhez nincs köze az anyagi biztonságnak szerintem. A bekattanással sem lőttél mellé, de nem akarok pletyizni túlzottan, mint írtam korábban ez a sori lélektanilag erős, jól van felépítve. Züleyha vívódásaira ez halmozottan érvényes, aki szerintem végül nem ebbe az érzelmi kettősségbe fog belebukni, hanem a gyávasága, döntésképtelensége lesz a „veszte”.

És akkor egy kis zene a végére, bár már elmúlt a tavasz:
https://www.youtube.com/watch?v=wM1ooJUHe8s
maryriddle 2019 jún. 16. - 23:41:13
(1382/1897)
Merhabalar!

Hangaaablaaa! Welcome back.
A Cukurt még mindig nem néztem tovább az első rész után, de tervben van, ha valamelyik sorival végzek. Hallottam a fordító haláláról. De nem tudtam, hogy barátok voltatok. Nagyon sajnálom, részvétem :( Én a Sahsiyet sorit néztem a fordításában, egyszer beszéltünk is, mert ő adott nekem linket az puhutv-s nézhetőséghez. Ledöbbentett a hír engem is.

Cukurova: Züleyhával kapcsolatban egyetértek. Sokszor eszembe jut amit mi már Michonne-val pedzegettünk, azaz a stockholm-szindróma. Elhiszem én hogy Demir Yamanunknak képernyőn keresztül van egyfajta sármja de fel nem tudom fogni, hogy Züleyha hogy képes jópofát vágni mindehhez, és sokszor nekem olyan érzésem van, mintha lenne benne némi őszinteség is (pizsamvarrás?!?!). Ha tudnám hogy valamit forral, okéé, na de nem ezt látom rajta. És nem tudok rájönni, hogy mi a terve, mi az életcélja, valóban a Yaman kúriában képzeli el a jövőjét és a fiáét? Mert ha ez így lesz idővel tuti bekattan. Nem tudok dűlőre jutni, hogy ő egy erős karakter amiért képes mindent elviselni, vagy ellenkezőleg, ez a könnyebb(???) út...
16. bölüm: Gültent részben megértem, részben halálraidegesít, de Züleyha ha "mégegyszer Züelyhának szólítasz kidobatlak" mondata elég undi volt...

HS: Nekem is ez a véleményem a Melek dologról, sokkolt rendesen. De tényleg annyi a mentsége hogy én is őszintén elhiszem hogy Hülyának akart jót, hiszen teljesen másként alakult volna az élete egy erőszakból született házasságon kívüli gyerek mellett... vagyis gondolom hogy Melek e logika mentén gondolkodva hozta meg ezt a döntést.
A Hüseyin-Zeynep kapcsi bizony nagyon érdekesen alakul. Kíváncsi leszek a véleményedre. Nálam jelenleg Hüseyin a főfeketebárány a sorozatban. Nem azért mintha ő lenne a legroszabb hanem mert akkora csalódás, amilyet még nem tapasztaltam török soriban. Nemcsak hogy álszent lett, de szerintem vagy egy tipikus hímsoviniszta török macsónak vagy fogyatékosnak kell lennie ahhoz hogy ne értse meg Meleket...próbálok rájönni hogy mi járhatott a forgatókönyvíró fejében, de nem értem, nem.

Az Engin filmmel még mindig nem jutottam semmire. Elkezdtem folytatni a VS-t és minden szabadidőmben azt nézem. De a jövő héten most már beiktatom.

Végre valaki nézi a Bir aile hikayesit. Ugye ugye... Annyira örülök, hogy végre van egy ilyen sorozat, ami viszonylag hétköznapi problémákat mutat be, de azt annyira hatásosan mégis törökös hatásvadászat nélkül.
Az én kedvencem a Mahur-papi és Beste szál, szegény Berk annyira nem hat meg sajnos. És hogy a mi Mahirunk, Mahurunk mennyire jó színész egyébként! Már a Karadayiban is felfigyeltem rá, de itt és a Hs-ben egyesen bravúrkodik. Birkucinknak szerinted nincs kiriítkítva a haja? :-D Olyan fura neki ebben a soriban.

A pusztulat meleg az én kezeimet is nehezen veszi rá az írásra, de azért megpróbálok jönni amikor tudok.

Michonne nagy volt a Hercai paródia.
Cukurovás is van, de sajna felirat yok: https://www.youtube.com/watch?v=QzpszEOtgic

Büybüy
hanga459 2019 jún. 11. - 10:31:09
(1381/1897)
Merhaba, ablácskák!

Itt vagyok, itt ragyogok, nem tűntem el. :) És nem mentem még el török honba sem, sajna majd csak augusztus 26-án lesz a távozás (repjegy és szállás már megvan). Egyszerűen csak nem volt témám, na meg olyan túlzottan jó kedvem sem... A barlangból tudomásom szerint csak én nézem a Cukurt, ugye? Akkor gondolom azt sem tudjátok, hogy március közepén tök váratlanul meghalt a fordítója (Tundra Patkány), aki nekem igen jó cimborám volt. :(( Nagyon megviselt a halálhíre, előtte pár nappal még a születésnapján köszöntöttem. :( Szóval ez a dolog elég rendesen hazavágott... Még most sem vagyok teljesen túl rajta. A Cukur nekem most már egyértelműen Őt jelenti, és ahányszor csak nézem, mindig eszembe jut, hogy milyen kár, hogy Ő ezeket a részeket már nem láthatja. Apropó, tényleg nagyon ajánlom Nektek megnézésre. Mondtam már szerintem, hogy milyen nehezen álltam neki, és fogadtam el közvetlenül Icerde után. Az, hogy mégis kitartottam mellette, sorozatnéző pályafutásom legeslegjobb döntése volt. Ez ugyanis nem csak egy sorozat, ez egy ÉRZÉS. Eszméletlenül jó a sztori, nagyszerűek a színészek és a karakterek, magasan kiemelve Erkan Kolcak Köstendilt (alias Vartolu/Salih) aki hihetetlen jó fazon, és ő ilyen a való életben is. És ha már karakterek: láttam már sok-sok török dizit, és ezekben sok-sok rossz arcot. Voltak ugye félelmetes főgonoszok (Ferhat, Celal Papa, stb.) Azonban ezidáig kizárólag a Cukuros "rém" (2. évados, mert hogy több is van benne) tudta nálam elérni, hogy valóban megborzongjak tőle. Hátborzongató az ember, pontosabban inkább a módszerei, mert a pasas alapjáraton egy kis szimpi ürge. Zene: Isikli ezúttal nagyon belenyúlt a tutiba. Meglátásom szerint létrehozott egy új műfajt. Mellesleg nem csak a sorozat aláfestő zenéi, hanem a betétdalok is szinte kivétel nélkül kiemelkedőek, úgyhogy a zeneválasztásért a zenei rendezőnek szintén csillagos ötös. Annak, aki nem nézi lehet, hogy soknak tűnik ez az ömlengés, de higgyétek el, ez a sorozat magasan kiemelkedik a többi, ezidáig megszokott témájú és stílusú közül. Szóval AJÁNLOM jó szívvel mindenkinek, aki eddig még nem érzett rá késztetést, hogy nézze.

A többi diziről:
Elsőként Hercai, de nem azért ez az első, mert annyira kedvelem, hanem azért, mert ez az a sorozat, amit azért kezdtem el nézni, mert kíváncsi lettem rá, hogy miért őrülnek meg annyira érte a népek. Hogy mitől annyival jobb a törökök szerint ez a sorozat, mint például a Carpisma, ami rendszeresen a harmincakárhányadik helyen kullogott náluk nézettség szerint. Nos, hát számomra hihetetlenül nagy csalódás, talán az első két rész ment le a torkomon, aztán egy kiadós k....anyázás közepette behajítottam a kukába. Nem valószínű, hogy utána fogok nyúlni egy bottal, hogy kikotorásszam, (mint gyerekkoromban oly sokszor a házunk előtti konténerből a szeméttel együtt véletlenül kidobott lakáskulcsomat). :)) Lányok, ez bűn rossz. Kimeríti az übergagyi fogalmát. És ez kell a töröknek. Bár, ha belegondolok, hogy kicsinyke hazánkban is milyen igényes műsorok vezették anno a nézettségi toplistákat (Győzike Show, Mónika Show), talán meg sem kellene rajta lepődnöm. Feltételezem, hogy a magyar igények azóta is változatlanok, viszont én nem nézek tévét, (vagy ha mégis, akkor csakis a török sorozatokat), úgyhogy a jelenleg futó "minőségi" műsorokból nem vagyok naprakész.

Cukurova: még kitartok, még nem adtam fel, nézem. Felirat fájlt nem találtam hozzá ezidáig, bár olyan túlzottan nem is kerestem. A történet még viszonylag leköt, de már korántsem annyira, mint a legelején. Továbbra is arányában soknak tartom a cselédség sorsának bemutatását a főszereplőkéhez képest (bár most először kimondottan tetszett Gaffurék száműzetése és kalandjai a birtok falain kívül). :)) Ugye nem jutottak el még a szomszédos faluig sem? :)) Jókat röhögtem a két kiéhezett ostoba nőn is, ahogy rávetették magukat a szélhámos Velire. Meg is érdemelték, hogy jól kifosztotta őket. Züleyhán értetlenkedek még mindig, hogy nem igaz, hogy nem meri már elmondani Yilmaznak, hogy mivel csalták őt kelepcébe és tartják azóta is foglyul. Cukurova koskoca ura (Demir) biztos, hogy nagyon félelmetes figura ott a környéken, de azóta azért Yilmaz is szert tett némi befolyásra, illetve ott áll a háta mögött a szintén igencsak tekintélyes Fekeli, úgyhogy ha egyszer úgy döntene, hogy átszökik Yilmazékhoz (már nem is kéne messze sem mennie), simán meg tudnák őt és a kisbabát védeni. Pláne, ha Yilmaz megtudná, hogy a picike ráadásul az ő gyereke. Szóval nálam emiatt vérzik a történet, számomra egyszerűen nem hiteles. Én egyébként Yilmaz párti vagyok, és tetszik, ahogy borsot tör Demir orra alá. Azt hiszem emiatt nem tettem még lapátra ezt a dizit.


SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!










Kicsit beletekergettem én is a múltkor, és láttam igen érdekes jeleneteket Hünkar és Fekeli kettőssel (egykori szerelmesekkel). Többek között érdekes kis flörtölgetéseket Büyükhanim részéről, illetve valami házikóban romantikáztak kettecskén és Hünkar csak úgy ragyogott. Na, ez a szál is érdekel még.













SPOILER VÉGE.....................................................


HS: ezzel kissé lemaradtam, mert per pillanat Cukurova és ez áll nálam a sor végén izgalmasság és szórakoztatás szempontjából a jelenleg nézettek viszonylatában. Meleket próbálom megérteni én is, de elég nehezen megy. Igen, elhiszem, hogy valahol jót akart Hülyának (és a kislánynak) na de az, hogy halottnak hazudta Hülyának a saját gyerekét, az azért elég erős. Pláne, hogy Hülya a szülés után meggondolta magát és mégis meg szerette volna tartani Bahart. Amúgy én ennél a jelenetnél azt hittem, rosszul látok. Véleményem szerint Melek kissé túllőtt a hatáskörén. Oké, hogy a nővére, de Hülya nem egy cselekvőképtelen csecsemő volt. Igen, borzasztó körülmények között vált anyává, és a terhessége alatt valóban nem úgy várta azt a picit, ahogy normál esetben egy anya várja szívből a születendő gyermekét. Aláírom, Hülya nagyon nem így várta Bahart. De a szülés után helyreállt az anyai ösztöne és már akarta a kicsit. És az a kislány az ÖVÉ volt, nem pedig Meleké. Ha Ő lemond róla, akkor lemond. Ha mégis meg akarja tartani, akkor megtartja. MERT AZ ÖVÉ!!!!!!! Hogy jött ahhoz a nővére, hogy elcsalja tőle? Mert akárhogy is nézzük, ez az volt, mégpedig igen kegyetlen. Persze, lehet azzal takarózni, hogy ő csak jót akart, de ugye van az a mondás a pokolba vezető útról... Szóval számomra Melek sajnos erőteljes lejtmenetben van. Azért nincs még teljesen a lejtő alján, mert alapvetően kedvelem, és azt sem felejtettem el, hogy Hülya neki is rendesen elintézte a sorsát anno...
Ahogy olvasgattalak itt titeket, láttam, hogy Hüseyin visszacuccol majd Zeynephez. (????!! MI VAN?????? Megőrült a forgatókönyv író??? Ezt most minek?? Akkor Hüseyin is kuka lesz sajnos nálam... Nem kell bocsánatot kérni, nekem is ugyanez a véleményem.) Filizt én is sajnáltam ám, és egyetértek veletek abban, hogy semmivel sincs többe bűne, mint Hülyának - aki véleményem szerint meglepően olcsón megúszott mindent. Mivel alapvetően ez egy vidám sorozat, így remélhetőleg a forgatókönyv írók nem a kisbabája elvesztését szánják neki büntetésnek, mert az nagyon durva lenne. Filiz meg hozzáment Cemhez - hát gratulálok! Ez a nő végtelenül naív... Viszont érhető módon szeretne már végre boldog lenni, és vágyik nagyon arra, hogy valaki őt szívből igazán szeresse, ezt pedig megértem, és ezért sajnálom még jobban, hogy pont a szélhámos és erőszaktevő Cem hálójába sikerült belegabalyodnia. Akit nagyon bírok, az a hülye hajú inas gyerek. Csinálta a listát, hogy milyen érv szól a csajok mellett... :))) Igazán menő kis kakaska lett ő ott a Cevher palotában. :))

Kadinról, Kizimről nem írok, mert sajna úgysem nézitek.

Jaaa, igen! Bir Aile Hikayesi. Naná, hogy nézem, és nagyon-nagyon tetszik. Pontosan amiatt, amit írtál is, Mary: a keserédes történet, a hangulat, a karakterek, a színészi játékok miatt.

Engin új filmje letöltve várakozik arra, hogy megnézzem. Már elkezdtem, csak abba kellett hagynom, aztán parkolópályán maradt a sok szezonfinálé miatt. Bevallom a legutolsó rettenet mozija után elég félve álltam neki nézni, és a félsz még mindig bennem van. Megvárlak szerintem Titeket, és a véleményetek alapján döntök a megnézés/kukázás között.

És végül -de nem utolsó sorban a szerelmem Ütközése: nagyon rákattant az RTL Klub program igazgatója, hogy a finálé után 11 nappal már adják is a tévében. Ennek én nagyon örülök, és tegnap meg is néztem a kb. 50 perccel lerövidített első bölümöt. A rövidítés ellenére a véleményem jó, szerintem a szinkronok is ezidáig rendben vannak. Majd a főgonosz hangjára leszek itt is kíváncsi, mert a színésznek ez nagyon rendben van. Olvastam kritikákat, hogy ilyen sz..r, meg olyan sz...r szinkronosan, de mivel ez egy pörgős akció sorozat, itt nem nagyon vannak olyan lassú beszédek, mint pl. Kuzeynél, vagy Ferihánál, így nem szerintem a szinkron nem fog semennyit levonni a film élvezeti értékéből. Bízom benne, hogy a nézettség is jó lesz, és nem járunk vele úgy, mint a Szerelemben Háborúbannal...

Mára ennyi voltam.
Megjött a pusztulat meleg, és mivel sem melóhelyi kucnimban, sem otthon nincs klimám, így eléggé szenvedős lesz megint ez a 3 hónap. Ha ritkábban jövök, annak ez lesz az oka, illetve az, hogy jó eséllyel hőgutát kapok majd hetente 3x 8ha ez így fog folytatódni, és ilyen lesz az egész nyár...)
Ti jók legyetek, kellemes napokat Nektek! A kis gyerkőcösöknek meg kitartás, mindjárt itt a nyári szünet. :)

Puszi!
Michonne 2019 jún. 09. - 01:16:14
(1380/1897)
Hajnali bekukk, sziasztok,

Mankos,
Bir ask iki hayat: le van töltve, de őrület hetem volt, most tervezem a kövi két napban megnézni. Írok róla mindenképp.

Timi: üdv, a gáton, nincs Lajosmizse felé teve panzió, hogy néha elmehess kicsit szórakozni?;) Mellesleg Azat Abi hites uram privi jó barátja, csak egy szavadba kerül és szívesen kiiktatom Gönül ablát a képből pár napra, hogy közelebbről is meg tudjatok ismerkedni;)
Demir bey: ejj az a bajszi …. érzem, hogy fénykardoznom kell érte majd valamikor, egyre több az átszerető. A montázs btw oltári lett;)
Calikusu: Barbit még egyszer nem merem bevállalni.

Hercai: az elején sorrendben engem is Miránka idegesített a legjobban, a végére azonban beelőzte miss drama queen, de a többi sem marad el nagyon tőlük.

HS: most már 6 rész lemaradás. Már bánom, hogy előre néztem felirat nélkül. De olvasva a Hülya kritikátokat, hasonló dilemmákon mentek keresztül, mint én. Filizzel kapcs. is detto. Talán erről írtam is itt még az elején Erikának. Hüseyin abi és Melek kapcsi bonyolodást én elég korán elengedtem, talán felirattal jobban érzem majd.

Birkuci dizi: mentve az első két rész, ebbe is próbálok minél hamarabb belenézni.

Iyi geceler

U.i.: ezt pedig terület körbepipilés végett :D https://www.instagram.com/p/Bs-hmj_FqUf/
maryriddle 2019 jún. 08. - 13:19:38
(1379/1897)
Ezt a dizit (Bir aile hikayesi) pedig még mindig ajánlom mindenkinek. Szívmelengető, és szívfacsargató, vicces és gyönyörű meg minden, tényleg. Spoilerek nélkül bővebben nem nagyon tudok írni róla.
maryriddle 2019 jún. 08. - 13:07:29
(1378/1897)
Ezt Cengo meg ne lássa...