Téma: Hilal Saral

Michonne 2019 máj. 24. - 00:27:16
(1357/1897)
Egy kis cukurova feeling a végére:
https://soundcloud.com/brsmnco/daglar1

Pápá Ablák, és igyekszem nem elmaradozni ennyire a továbbiakban.

Michonne 2019 máj. 24. - 00:24:57
(1356/1897)
Off:
Mankos, az utazás alatt volt időm folytatni a Vikingeket, az évad egyetlen pozitívuma, hogy Lagertha végre megőszült, de nagyon érződik, hogy kifulladt a sorozat, a kövi szezon az utolsó (szerencsére). No de ha már északiak, a hangulat miatt, most vagy soha alapon, belekukkantottam, majd daráltam a legutóbb eszembe juttatott Last Kingdomot. Pozitív csalódás, igazi kalandsori, pörgős, üresjáratok nélküli, eteti magát, a kaland-romcsi-horror (a viking barbárság miatt:D) kategóriában simán megállja a helyét, de nem kell nagy mélységekre gondolni. A szereplők természetesen ebben is kortalanok. Alfred királyt bitang jól hozta a színész.
GoT? Nálam már megvolt a finálé is. Hiányozni fog, és kivételesen nem állók be a hisztérikusan fikázók közé, úgy ahogy elégedett vagyok. Team Stark forever.


Michonne 2019 máj. 24. - 00:22:09
(1355/1897)
Cukurova:
A legfrissebbet (15) még nem láttam.
Összességében elmondhatom, hogy a nagyon igényes képi-zenei világ, az egyedi hangulat, a valóban jelen lévő korrekt színészi teljesítmény továbbra is a dizi mellet tart. A töltelék jelenetek, illetve az olyan blődségek, hogy a főszereplők és közvetlen környezetük minden fizikai behatást lazán túlél, egyelőre még nem térített el. A fragik miatt kb. képben vagyok, szerintem is izgalmas lesz, de nem feltétlenül történetileg, hiszen a mostani felállástól nem igazán mozdul el a sori, hanem inkább lélektanilag, érzelmileg lesz erős.
Mary, köszönöm a feloldozást, már ami Demir bej vállalhatóságát illeti. A kunyhóégetésnél már azt hittem el kell búcsúznunk egymástól, és anyáztam is kicsit az írókat, hogy sikerül nekik egy dimenzióssá lefokozni, és kb. Vedat szintre süllyeszteni karaktert, ami nyilván végzetes hiba lett volna, hiszen az ő enyhe pszicho esszenciáját eddig sem a mindenkivel állat vagyok alja szint jellemezte, ahogy fent említett elmebetegét. Ezért nagy megkönnyebbüléssel fogadtam, amikor finom lelkiismeret furdalással próbálták árnyalni az ámokfutását, és visszaterelték inkább a Yilmaz- és most már Fekeli utálat zónába. Az őrült askjában nem kételkedem, de néha olyan hatást kelt, mintha nem is a hús vér nőért, hanem inkább a számára tökéletes feleségképért rajongana ezerrel. Az általa is sokat emlegetett „ha tudtam volna, hogy nem vagytok testvérek félre állok” témát Ti elhiszitek? Én nem, bármennyire is nyugtatgatja ezzel magát. Szerintem az ő sorsa a kút jelenetnél megpecsételődött. Az anyjával való kapcsolata pedig őrület…. imádom…haha
Züleyha:
Szvsz elég keveset mutatnak belőle az írók (nem játékidőre gondoltam), ami megnehezíti, hogy jobban megértsük, megismerjük őt. Tudom, hogy már túl vagyunk ezen, de egy kicsit kitérnék még a „miért maradt” pszichológiájára, ami számomra inkább a sodródok az árral képbe fért inkább bele, mint a hideg fejű tudatos döntést hoztam keretbe. Yilmaz halála után nagyrészt zombi üzemmódban működött és mire kitisztult a kép már késő volt gyerek ide gyerek oda. A várandóság és gyász egyidejűsége önmagában is kihívás testnek és léleknek egyaránt, a túl sok érzelmi hatást esélye sem volt feldolgozni, és emellett ott volt az speciálisan elnyomó cukurovai környezet is, ezek a paraméterek egy Züleyhánál keményebb nőt is megdolgoztak volna. A sorozat eleji bátorságával kicsit eltérítettek minket és talán többet láttunk bele, mint amire ő valójában képes. Mert az világossá vált mára, hogy az első két bölümös Züleyha bátorsága a megélt szerelemből és magából Yilmazból fakadt inkább, a fiú halála utáni Züleyhának viszont már nem volt meg ez a hajtóerő (a baba más módon az) és a kilátástalan jövőképhez egyedül nem volt ereje. Az külön tanulmány persze, hogy a Yaman család féle jövőkép - érzelmileg legalábbis – hasonlóan kilátástalan és fárasztó, és ugyanúgy magányos benne, de ezzel csak későn szembesül. Össznézői szempontból talán jobbat tett volna a karakter megítélésének, ha még Yilmaz megjelenése előtt lázad kicsit látványosabban, mert ennek hiányában a nagy többség csak erre fogja Züleyha felocsúdását, dacára annak, hogy a besokallása ott lógott már a levegőben Yilmaz felbukkanása előtt is. Tulajdonképpen Yilmaz a legrosszabbkor jött vissza (bocsi Erika abla:)). A forg. írók az istenért sem akarják, hogy ez a lány magáért(!) erősödjön meg, és így óhatatlanul benne ragadt a Yilmaz-Demir (Hünkar) függőségi rendszerben. A fokozódó instabilitását pedig utóbbi két ragadozó tökéletesen kihasználja, amit a Züleyha- Yilmaz nagy találkozásos jelenet tökéletesen alátámasztott. Centiről centire őrlik fel a maradék elszántságát is.
Yilmaz : biztos velem van a baj, de a jobb pillanatai, a szerethetősége, jó szíve és pamutgyára (:D) ellenére sem tud igazán megmozgatni. Azon viszont jót derültem, hogy ő hamarabb tudott modern gépesíteni, mint Cukurova királya haha. A Züleyhás talinál szívből sajnáltam, megérdemelte volna az igazságot. Természetesen nekik drukkolok, de a fragikat elnézve ..ajaj….
Fekeli (Istenem ez a név…): Erika abla írtad korábban a „valamelyikük apja dolgot”, hát nem is tudom, nyilván Demir sanszosabb lenne Hünkar miatt, illetve az alap klisébe is bőven beleférne, de valahogy büyük hanimból nem nézek ki egy ilyen botlást, még annak ellenére sem, hogy Fekeli a betegágyánál a lelkét is ott hagyta. Ami után persze méltán lehetne következtetni egy Yilmaz-Züheyla sztori copyra 30 évvel korábbról, ahol a csúnya bácsi a néhai Adnan Yaman volt, no de majd ezt is meglátjuk. Btw Fekeli a dizi bölcse, minden 3. mondatában megváltja a világot, hogy ezek a karakterek soha nem kopnak ki?!:)) Persze én is csípem Őt, nem beszélve arról, hogy Yilmaz mellé mindenképp kellett valaki, aki használja az agyát is, nem beszélve arról, hogy – az előzetesek alapján – Ő az aki miatt Hünkart elkerüli majd a teljes morális csőd. Apropo Hünkar. Valóban mesterien vegyítik benne a manipulatív, sőt néha kifejezetten szemét, de mindeközben aggódni képes, egyáltalán nem érzelem mentes jegyeket, amit a színésznő maximálisan hitelesen megjelenít.
Kedvenc Sebo dokink egészen megtáltosodott, bár a pofon nekem sem esett jól, még ha „érthető” is volt. Demir bej többszöri kioktatása, a válóper, a Gülten ügy kezelése, stb., tetszik, hogy látványosan a sarkára állt, ideje volt, remélem, hogy kevesebbet falaz mostantól a Yaman családnak, gondolok itt főképp a Züleyha-Yilmaz ügyre, hiszen ő is mindent tud. És tegye ezt egyrészt a korrektség és gerincesség okán, másrészt mert megőszülünk mire Züleyha kinyögi az igazat. Lehet, hogy figyelmetlenül néztem az előző részt, de tulajdonképpen miért is költözött vissza?
Serminen (akinél a kakukk is jobb anya:D) rengeteget nevetek, főleg amikor a Yamanokat csipkedi. Tudom, szegény Gülten, meg minden, de ahogy a nő színpadiasan ledobta a bundát magáról és a kövi pillanatban már a porban rikácsolt és hajat tépett ..haha A nagy Sermin Yamant a „lecsúszott” férje a szolgálólánnyal csalja (persze jó doki ilyet nem csinál) :D, öööö szóval ennél ütősebb karakterbosszút ki sem találhattak volna. Az meg hogy a másik liba barátnőjével együtt az a nyomi Veli fogja totálisan lenullázni már csak hab a tortán.
Cengo: na ő is creepy pöppet, furcsán erőteljes reakciókat produkál néha, pedig az elején még normálisnak tűnt. Viszont a verandája nappali fényben is nagyon bejön, szóval ha nyerünk a lottón megveszem, igen, azt a verandát, ahol korábban azon nyekeregett titkos szívszerelmének Demir bejnek, hogy őt elkerülte a nagy ask eddig. Én hülye már majdnem megsajnáltam és lelki szemeim előtt egy bányarém satrafa Cengóné sejlett fel, mire az írók jó pár rész után mindenkit megtréfálva egy kifejezetten szép, kedves nőt dobtak mellé. És ez a nő hagyja hidegen a mi Cengónkat…. hmm azt hiszem nincs több kérdésem…haha
Repcsibütyköléses jelenet: sütött, mint a Szahara… Sírva nevetek…már magunkon is persze, hogy ilyeneket kiszúrunk, sőtpláne, hogy sztorit is szövünk köré:)
Gülten folyamatos bömböltetése az én idegrendszeremet is próbára teszi, pláne, hogy úgy szívja az orrát közben, mint KPA-s Nilüfer, de persze nem ez a fő problémám vele, és nem emiatt hullámzó a kapcsolatunk. Nála azt érzem, hogy egészen addig rendben van az értékrendje, amíg Yilmaz nem kerül a képbe, ugyanis onnantól filmszakadás. Ebből adódóan a Y-Z témában tanúsított folyamatos sunyiskodását már nem foghatom a végtelen egyszerűségére. Ami viszont pozitív számomra, hogy falusi lányként abban a közegben van bátorsága lázadni, bizonyos tekintetben sokkal bátrabb, mint Züleyha.
Gaffurékkal mostanra megbékéltem, szakadok rajtuk:)
A legnagyobb arc pedig a Haminne, aki mindig a legjobbkor „szólja” el magát XD

HS: 4 feliratos résszel le vagyok maradva, szóval megint legközelebb..:))

Michonne 2019 máj. 24. - 00:00:44
(1354/1897)
Hali Ablák!

Ufff jócskán eltűntem, az évem enyhén rapszodikus. A sorikat nézegettem azért, de az írással elmaradtam rendesen.
Török uram irányába továbbra is elkötelezett vagyok Mary, szóval nem történt párcsere tövbe, tövbe:D a Halit kép a sáska témára ment, mert bevallom nem néztem volna ki Bergből azt a lazaságot, nőciséget, amit leművelt a film promo körútja alatt, bár ha nagyon őszinte akarok lenni szavam nem lehet, valakinek pátyolgatnia kell a lieblinget, ha épp nem vagyok mellette:) A Bir ask iki hayat (közös film) felirat nélkül már a gépemen csücsül, talán hétvégén lesz időm rá.
Mary, szóval csimpaszkodó23évesegyenmodell Birkuci new nője volt. Hm… nem lehetett nagy ask, mert nemrég azt olvastam, hogy már vége is. Neyse, amúgy is éles váltásnak tűnt a mi Özgénk után. Bugra apukának gratula!:) Sőt Barbi és Bali bég is szülők lettek, de felháborító, hogy nincs még kitapétázva a gyerekkel az insta. Csalódtam bennük, hogy fogjuk ezt feldolgozni lányok?! Birkuci és Mahir dizijét mentettem, köszi a tippet.
Erika Abla, Hayat Sarkisi srt: látod bolond fejjel erre nem is gondoltam (látszik, hogy torrenthez vagyok szokva), megnéztem és én sem találtam hozzá normál letölthetőt sajnos, ez esetben tárgytalan, de azért köszönöm a felajánlást. Cukurovához nincs esetleg? Mert Maryhez hasonlóan én sem untam még rá. A Kadinból 2 részt már letoltam, megterhelő érzelmileg, tényleg zsepis dizi, anyuka és gyerekek nagyon rendben vannak, a sztori kíváncsi vagyok hova fog kifutni, nyilván lesz benne csavar és nem „csak” a nehéz mindennapokat fogják bölümönként 2 órában fejtegetni. Egy pillanatot sem néztem előre, de van egy olyan érzésem, hogy Bahar nem is özvegy, és az „elhunyt” férj oldaláról áll majd be a fordulat. Mindenképp folytatom, de a tempóm lassabb lesz, mert hangulat kell hozzá.
Hercai: hardcore kategória, a promoját többször is feldobta a tube, a full giccs már akkor sikított róla, de Mardin, no és pandamaci fejű Mustafa Bulut öcsike miatt kötelező (haha) volt belenéznem. A sztori százhuszonhatezredik lehúzott bőr, a karakterek szintén, a párbeszédek …. édes jó istenem, színészi játékot emlegetni pedig egyenesen istenkáromlással érne fel, Miráááánka és Reyyan közös műsorszámaival konkrétan Guantanamon lehetne vallatni. De mindezek ellenére nagyon is működik a dizi, mármint a számok tekintetében. Akinek van ideje és szürreál romantikára vágyik, valamint jókat akar nevetni (kínjában) annak ajánlom:D Igaza van Marynek latin szappan török mázzal nyakon öntve, ez kell a munkában elfáradt népnek, hadi bakalim. Persze vannak benne pozitívumok is: Mardin, a kastélyok építészetileg, no és panda maci ;) XD

folyt. köv.
maryriddle 2019 máj. 04. - 01:17:43
(1353/1897)
Merhaba!

Köszi Mankos a csendmegtörő szerepet megint.
Bevallom én leragadtam a Vasembernél azóta nem néztem semmilyen Marwell filmet, még az Amerika kapitányt sem láttam, ez nagyon ciki?

Kicsit elhúzódott ez a jövésem, inkább nem sorolom mik történtek velem, höhö, de itt vagyok. Többiek?

Na hol is tartottunk... Cukurova. Nem tudom végül mire jutottál Hanga abla. Valóban van pár időhúzós üresjárat, de néha beleütközik egy-egy spoilerbe és szerintem lesznek még itt nagyon izgalmas dolgok, meg persze sok sok szenvedés. Sok mindenben egyetértek, a szolgálok valóban túl nagy hangsúlyt kapnak. Csak nekem nem hiteles hogy Saniyéből egyik pillanatról a másikra majdhogynem angyali karkatert akarnak csinálni?
De a főszll engem még mindig izgalomba tud hozni. Demir bey, khm... Továbbra is utálom, de imádom. :-D és ha másért nem hát Murat Ünalmis színészi alakításáért én képtelen lennék ababhagyni ezt a sorozatot, elképesztő.
Züleyha szökési kísérleteinek én kifejezetten örülök, jobb, mint a zombi mód. Persze most megint egy élőhalott mosolygó álarc mögött, kíváncsian várom mikor tör ki belőle ismét az igazi Züleyha. A Yilmaz talin csalódtam benne, elmondhatta volna, Yilmó simán megoldja, de hát akkor mit néznénk most? Drámai hatást tekintve viszont hatalmas jelenet volt.
Serminben csalódtam, nem gondoltam volna hogy ez a kis vörös róka ennyire leveszi a lábáról... Az a pofon nem keleltt volna de Sabahattin dokikámat továbbra is imádommmm. Mrs. Bates Mamitól meg továbbra is félek...
A repcsibütykölésnél nekem is meg volt a gayfeeling, mondom Demir mindjárt nem csak repcsit fog bütykölni, de nem... Azt nem értem, hogy Cengonak most mi baja van Yilmazzal? Megtudta hogy a kis szerelme milyen módszerekkel láncolta magához Zülist akkor miért is Yilmaz a hibás???

HS: Keresgéltem de nem találom az egyberészeket. Nem tudod megkérdezni azoktól akik fordítják?
Hát engem azért zavar, hogy Hülya mindent elég olcsón megúszik, sőt gyakorlatilag ő kerül ki mindenből áldozatként... Akivel meg szintén nem tudok mit kezdeni mostanság az Hüseyin abi. Ezt mégis hogy gonodolta Melekkel??? Mahir nőjéhez meg mit szólunk? Nekem nagyon nem jön be... Szegény Nilay... Filiz meg eljutott arra a pontra amikor már csak sajnálni tudom, vajon mit kezd a kis eunuch Cemmel, hihi...
Egyébként mit szóltok a Memo-Filiz dolgoghoz?

Az Akstan kacilmazt már csak pörgetve nézem, mi kutyánk kölyke Ali müdür tiszteletére, a gerilla is eltűnt ne güzel. Még jó hogy az új sorozatában tudom nézni, de sajnos meg kellett állapítanom, hogy szakállal kb. 10x szebb, és hogy kifejezetten nem áll jól neki az öltöny...
Jót röhögtem ahogy savci hanim simán szabadon engette a terroristának állt Berat kölyköt, és még a tábor helyét sem kellett elmondania. Barzan egy csicska, mást nem tudok mondani. És ezennel átadom a sorinak a világ leghiteltelenebb lovestoryja díjat....

A Hercait 2. rész után abbahagytam, max részenként egy doboz daedalonnal menne...

Bongyorkánk (és Mahirkánk) új sorijába nem csak belepislantottam de az első részt végig is néztem tegnap. Imádnivaló!!! A HS-hez hasonlóan rengeteg poén van, de érzelmi téren kiforrottabb dizi. Nézzétek!

A Kuzgunból is megnéztem az első részt. Nem tudom nekem valahogy túl giccses, kiszámítható és rettenetesen unom már az intikam témát. Baris Arduc pedig valóban semlegesebb mint az atom. És miért beszél ugyanúgy mint Cagatay? Még a hangjuk is egyforma.
Talán ha nagyon ráérek adok neki még egy esélyt.

Na mára ennyit sok értelmeset nem tudtam mondani de álmos vagyok boccs. Insallah az eltűnt barlangtangok is előkerülnek. Michonne remélem nem csíptél fel valami kis psychopatát ;-) Tímea asszony meg nyilván instán kalandozik....csak remélem nem Emre Caltili adatlapján, khmm ...

Iyi geceler!
mankosy 2019 máj. 02. - 09:52:37
(1352/1897)
Úgy tűnik Thanos mndenkit elcsettintett innen :-(........aakit nem az jelentkezhetne
(btw csak én vagyok MCU fan? :D)
maryriddle 2019 ápr. 14. - 23:09:06
(1351/1897)
Selam friends... csak egy kis életjel. Semmi időm mostanában, de a héten most már megpróbálok jönni.
Addig is itt egy Bugra csak mert cok tatliii és újdonsült apuci :-)
mankosy 2019 ápr. 04. - 12:47:52 Előzmény hanga459
(1350/1897)
"Én lassan utálok itt bent mindenkit. :)))"
haha, megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok így, ez a sok állandó small talk (mit főztél/főzől?-től kivagyok..mit bameg vajaskenyeret mirelit pizzával, de persze light kólávval és egy üveg borral )..meg az állandó jópofizás, megfelelési kényszer stb..van kb 3-4 normális ember a 30 valahányból...nem baj már csak 12 évem van nyugdíjig, ha marad a nőknek a 40 év :D :D...

na jó munkát/filmezést Mindenkienk és már csak 2 hét a tavszi szünet=szabi
hanga459 2019 ápr. 03. - 09:37:40
(1349/1897)
Ez meg hátha bejön Mankosnak:
hanga459 2019 ápr. 03. - 09:37:09
(1348/1897)
Meg ilyent:
hanga459 2019 ápr. 03. - 09:36:49
(1347/1897)
Közben megvolt Google, ilyeneket találtam róla:
hanga459 2019 ápr. 03. - 09:27:15
(1346/1897)


Merhaba, benim canim kizlarim!

Hasonlóképpen Mankoshoz, engem is kínoz pár hete ez a fránya tavaszi fáradtság. Olyannyira, hogy már majdnem vetettem le egy labort, hogy nincs-e valami egyéb bajom, mert engem ez nem szokott ennyire kiütni. Esténként alig bírok ébren maradni, pont, amikor lenne egy kis időm filmezni, így nem ritka, hogy egy-egy bölümöt 3-4 részletben tudok csak végignézni. Én, a korábbi éjszakai bagoly... :)

Marym, örülök, hogy szerencsésen lezajlott a költözködés, de az ilyesmi mókának ugye van egy pár hetes utózöngéje... Mire a legutolsó doboz is kiürül, mire minden apró kis vacak a helyére a kerül, stb. A lényeg, hogy magán a RETTENETEN már túl vagy. :)
Nem tudom, a sok munka mellett mennyi időd marad a sorinézésre, illetve például Cukurovára. Megmondom őszintén, hogy kezdek csalódni benne, és sajnos azt vettem észre magamon, hogy egyre jobban unom... A cselédségről szól most már kb. a fele (és akkor szerintem keveset mondok). Gülten folyamatos bőgése és Yilmazozása egyenesen az agyamra megy. Hozzáteszem az tényleg nagyon erős volt, hogy Gaffur láncra verte abban az elhagyatott pajtában, de azért kapott egy kis vigaszt, hogy Yilmaz mentette ki. A sok picsogás után mondjuk én biztosan elfogadtam volna az ajánlatát és elmentem volna vele, de Gültenünk inkább visszament a rencsre bőgni.
Éééés... annyira vártam, hogy Züleyha hirtelen felindulásból végre a pofájába vágja Demirnek, hogy nem is az övé a gyerek- de ez nem történt meg. Ezek szerint ennyire azért nem volt "idegállapotban", na meg okos lány, és tudja, hogy abból lenne csak az igazán nagy baj.
A szökési kísérleteket is unom már. Párszor már ezt elsütötték, és már egy kicsit sem tudok izgulni, hogy vajon sikerül-e, hiszen úgyis tudom, hogy a vége az lesz, hogy elkapják.
Úgy érzem nagyon leült a cselekmény, semmi izgulni való, semmi váratlan fordulat. Ha csak azt nem lehet annak nevezni, hogy Cengo megtudta, hogy Demirünk hatalmasat füllentett neki Yilmaz kilétéről. Márt többször szóba került itt a Cengo és Demir közötti érzelemdús "barátság"(?). ;)) Nos, annál a jelenetnél, amikor Cengo meglátogatja Demirt repcsi bütykölés közben, a megbocsátásos szövegénél esküszöm úgy jött le nekem, hogy konkrétan szerelmet vall Demirnek. :))
Szóval kezd számomra nagyon uncsi és kiszámítható lenni, és nem szeretném megbánni, hogy olyan bőszen ajánlgattam Nektek. Én úgy döntöttem, hogy adok még 2-3 résznyi esélyt neki, hátha...., de ha akkor is végigszenvedem, akkor Cukurova megy a kukába. Szerencsére vannak egyéb jók, a Cukur és a Kadin már 50 akárhányadik résznél is stabilan hozza a számomra elvárt szintet, Hülyáék és Carpisma sem okozott eddig csalódást, illetve az új kedvenc Kuzgun, aminek az eddigi 7 részével szintén meg vagyok elégedve.
Hercairól én is hallottam, hogy fordítják, és olvastam, hogy sokan az egekig magasztalják. Ja, és azt is, hogy hatalmasat ugrott a nézettsége. Ez utóbbi számomra annyira nem releváns, fel nem foghatom ugyanis, hogy az igazán klassz Carpisma miért kullog annyira a sor végén (állítólag Kuzgunt is elkaszálják május végén), miközben a gagyi egyéb sorikat meg nézik a törökök, mintha fizetséget kapnának érte.

Egy kis HS: eljött hát a világvége szegény Hülyának, kitudódtak a huncutságok. (Bár még csak részben és korlátozott közönség előtt). Bayram papa pedig ismét csak bebizonyította, hogy méltó az imádatomra. Hülyának hatalmas mákja van az apósával (is). Szakadtam a röhögéstől, ahogy a két fiú megpróbálta kíméletesen tálalni neki azokat, amiket már amúgy is rég tudott. :))) Többek között az ilyen jelenetek miatt kedvelem ennyire ezt a történetet. Ursulán meg már azt hittem, hogy a stroke akkorát lökött, hogy szeretetteljes, már-már baráti lett a kapcsolata Hülyával, és éppen készültem is itt Nektek feltenni a kérdést, hogy lemaradtam-e valamiről, vagy ez most micsoda, amikoris végre egy újabb jelenetben ismét a régi önmaga volt. :) Töketlen Cem pedig meglepően hamar regenerálódott a "balesete" után. (Szerintem TÖK helyes a pasi, kár, hogy ilyen kis genyó. Még nem gugliztam rá, hogy hol és miben és mikor lehetett őt látni, de ami késik, nem múlik.) :)
Még mindig áll a felajánlásom török nyelvű srt-ket illetően, ill. él a kérdésem, hogy tudtok-e olyan lelőhelyet, ahol darabolás nélkül, egyben fent vannak a részek - én azóta sem találtam.

Bongyorkánk új sorijába belepislantott-e már valaki? Én tegnap este szerettem volna, de fox.com.tr egyszerűen nem indította el az 1. bölümöt. Lehet, ma ismét megpróbálom, bár Kuzgun 7-est az este (fentebb említett okok miatt) félbehagytam, és először azt szeretném befejezni.

Most más téma nem jut eszembe, azonkívül munkaidőben vagyok éppen, úgyhogy ezennel berekesztem a szájmenésemet.

Mankos, remélem kollégalénnyel :))) sikerült azóta valamelyest rendezni a viszonyt - vagy legalábbis nyugton marad. Én lassan utálok itt bent mindenkit. :)))

Puszi mindenkinek, itt a tavasz, aki csak teheti, sütkérezzen kedvére! :) (Én sajna nem tehetem).
mankosy 2019 ápr. 01. - 12:42:41
(1345/1897)
Nem terveztem nézni, csak fennakadtam a nagy pozitív kommentáradaton, gondoltam rákérdezek.
Eza bosszú téma eléggé lerágott csont, meg a bosszúból elveszem-megalázom stb de ha ez kell a népnek , hát legyen ...a dél amerikaiak is mind erről szólnak, de ott legalább a pasik is ledobják a textilt és nem pizsamás szex van :D
De akkor inkább olvasok valami vadromantikus könyvet.

Jók legyetek és menjetek ki a szabadba, ha tehetitek.
maryriddle 2019 márc. 30. - 23:10:38
(1344/1897)
Gerillaboyom yeni dizije, Yarali kuslar sebzett madarak vagy mi. Délutáni napi szappan megint....de azért yolun acik olsun askim!
maryriddle 2019 márc. 30. - 22:59:23
(1343/1897)
Jól tetted Mankos :-) Ugyanez a helyzet nálam is. A költözködést még mindig nem hevertem ki, de a bioritmusomnak jótt tett mert azóta többnyire éjfél előtt sikerül elaludnom.

Hecairól írtam a legutóbbi bejegyzésemben. Az első részt láttam a másodikba csak belenéztem, a harmadikba még nem. Nem tudom hogy folytatom-e. Érdekel de a sztori annyira borzalmas (de persze pont ezért érdekel)... Az a baj vele hogy alapvetően ez egy romantikus sorozat és itt drukkolni kellene szerelmeseknek, de én kb annak drukkolok hogy a főszereplőlány azt csinálja a főszereplő hapsival mint amit a HS-ben Hüseyin bátyó Cemmel, azaz lőjje tökön :-)) annyira undorító. És amikor olvasom a kommenteket hogy szegény szerelmes Mirant manipulálja a nagyija de amúgy annyira édes kis cukorbogyó dejavűm van mintha kb. a BBO komment szekcióban lennék... És ezért már maga a sorozat is idegesít... Soha nem fogok megbocsátani egy férfinak aki azért veszi el a szüzességét egy ártatlan lánynak hogy bosszút álljon a lány apján.
Ha nem olyan szemmel nézzük hogy itt most olvadozni kell a szerelmi sztorin, akkor viszont érdekes sorozat mindenképp. Minőség terén viszont vannak problémáim, nincs meg benne az az igényesség mint monjuk a SAK-ban ha már a szentimentális sorozatoknál tartunk. Illetve ahogy korábban is írtam, nekem a bajom vele a túlzottan mexikóis feeling, az eltúlzott karakterek, és a gyenge alakítások. A főszereplő lány még elmegy, de a fiúnak szerintem nagy falat ez a szerep. Mindezek után ha felkeltette a sorozat az érdeklődésed Mankos akkor azt hiszem a Ne engedd el a kezem nevű fb csoportban fordítják ha jól emlékszem.

A mecset a török stadion....:-)))

Többiek nerede?
mankosy 2019 márc. 28. - 20:30:03
(1342/1897)
megtaláltam a megoldást a fáradtságra, csak egy kis multivitamin kell:
https://www.youtube.com/watch?v=4D_6ak0xdr4
(plusz egy színházjegy Londonba)
annnnnyira cukiiiii :D
mankosy 2019 márc. 28. - 12:19:56
(1341/1897)
Hi everobody!

Gondoltam beköszönök, sajnos rohadt sok a meló, plusz vmi eszement krónikus fáradtség is van rajtam, déutánra kiég a szemem, melyik nap is már este 8-kor pizsiben voltam és mentem aludni :-)...én aki képes voltam hajnalig sorozatot nlézni
Hétvégén meg irány a szabad levegő, szóval nem túl sokat időzök film és sorozatnézéssel.
(pedig mindjárt itt a GOT, meg az Endgame is)

Olvastam a THHFC-n hogy van vmi sorozat ( Hercai )amit most egekig magasztalnak és anézettségi és veri a többit, ráadásula színészek se túl ismertek közül valók...Nézitek?


https://index.hu/kulfold/2019/03/28/muzeumbol_mecsette_alakitjak_a_hagia_sophiat/

na back to work, nem nagyon akarok túlórázni meg hétvégén bejönni

pussz Mindekinek :-)
maryriddle 2019 márc. 21. - 22:10:02
(1340/1897)
Hercai-os legény. Eléggé antipatikus - arisztokratikus kategória nemde?
maryriddle 2019 márc. 21. - 22:04:24
(1339/1897)
Merhaba!

Kissé elhúzódott ez a költözködős dolog de bitti, itt vagyok.
Törökökkel a napokban próbálkoztam felzárkózni, az AK-n kívül sikerült is. Csalódott abláknak gecmis olsun.

HS: Először én is azt hittem, hogy Kerim tudja de akkor mégsem. Viszont így szerintem forgatókönyvi baki mert máskülönben miért lett volna undok vele 9 napig? Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én megkönnyebbültem hogy kiderültek ezek a dolgok. És remélem a forgatókönyv nem akarta Hülyát hősnőnek beállítani mert a nénit mentette meg maga helyett. Isztambulban elég nagy a forgalom, mire odaér Aylin már amúgy is kitálalt volna mindent. :-)
Melek "legyen egy saját titkos világunk" szövegéhez mit szólunk? Nekem tátva maradt a szám. Csalódtam, és nem azért mert prűd vagyok, hanem mert Melek lányt ettől sokkal büszkébb nőkarakternek ismertem meg.
Kayán jót röhögök mostanában, de miért kell szinte szellemi fogyit csinálni belőle? Vagy a tüdőgyulladást ment rá az agyára? A Kaya - Nilay lávsztori egyébként nekem is eszembe jutott már, amikor Nilay annyira ellenezte hogy Melek hozzámenjen arra gyanakodtam hogy szerelmes Kayába :-) de szerintem nem az esete. Mahirt Nurgülnek nem adnám, ráadásul ő nem Filiz ex szeretője?
Kíváncsi leszek így hogy minden kiderült mi lesz a második évad alaptémája a nagy kibékülést követően.

Cukurova: Na, Züleyha végre kilépett a vegetáló üzemmódból. De ezt leszámítva szerintem elég uncsi rész volt, többre számítottam, nem is nagyon tudom kommentálni ezt a részt. Ja, igen a vége még jó volt. :-) Züleyha egyébként miért olyan biztos hogy Demirék hazudtak neki Yilmazról? Hiszen a rádió mondta be, nem tudhatták ők sem elvileg.
Hanga abla bizony sikerült rávennem férjemuramat, hát látszik hogy totál törökszűz nagyon rácsodálkozik mindenre :-)

A Kuzgunon én is gondolkoztam, és a Silával is felkeltetted az érdeklődésemet most. Na majd meglátom, ha lesz egy kis időm... A Kadin szerintem nyárra marad, most nincs hozzá hangulatom.

A Hercai című új dizit nézte valaki? Az első bölümöt végigpörgettem. Szintén Mardinban játszódik. A főszereplő szépfiú miatt néztem bele, de mozgóképen hamar kiábrándultam belőle. Szokásos intikam sztori, amolyan Cesur utánzat. A Cesurban nem tudom hogy volt. De itt személy szerint felfordult a fickótól a gyomrom hogy azért kihasznál egy fiatal, ártatlan naiv lányt mert a lány apja valamit tett az ő apja ellen (? megölte?) így nehezen tudok ilyen lovestoryért izgulni.
Egyébként lenne benne lehetőség mert jól eltalálták a karaktereket is, de mégis ettől a mexikói szappanoperás, giccses megjelenítéstől és a gyenge alakításoktól komolytalanná, már-már nevetségessé válik az egész.
mankosy 2019 márc. 14. - 12:33:09
(1338/1897)
Köszi a biztatást:-)

Kollégalény szerecsére elment szabira (hogy radagna fent a gépe míg ki nem fogy a kerozin)....most másfél hét nyugi

leszarompirula be leszaromborral leöblítve :D

szép hosszú hétvégét mindekinek...megyünk még egyet siklani :-)

bye