Téma: Hilal Saral

Récinew 2020 febr. 23. - 16:57:39 Előzmény Timea Hakmen
(1517/1897)
Nagyon köszi a Zümrütös felvilágosítást. De ezek után menekülök előle. Ezek az ennyire régimódi és vadkeleti dolgokat tömörítő sorik nekem nem jönnek be. A seferin kizibe még ez a török folklór "jódlizás" is az őrületbe kergetett. Aztán vagy abbahagyták vagy megszoktam. :-).

A Zümrütösben is említett a Mary talán véres lepedős dolgot. De ott a leány gondolom szüzike volt és volt folt. Vagy ott is erőszak volt elsőnek vagy hogy?

Kuzey valóban régen volt. Hihetetlen 5 év szinte. Előtte tényleg nem nagyon törököztem legfeljebb Tiltott szerelmeztem meg Gyöngyöztem. Örülök ha a múltban sikerült valami felfedezéshez rávezetnelek. :-) el sem tudom képzelni ha nekem momentán Sancar lett volna kb a nagyon friss török élményem, milyen szájkaratét művelnék. Hiába na behomeopátiáztuk ezeket.

Tahirt akkor értem, de egyébként ő is abban a régióban élt. Bár ebből azt hoztam le következtetésnek, hogy leginkább csak Stanbuli sorikat fogok nézni mert minden körzeten kívüli az veszélyes lehet.

Tudom öregszem és elég nehéz felfogású vagyok de Sancar milyen kapcsolati rendszerben gondolta, hogy Nare és Akin egy mondatban szerepelt? Mert nekem még most is nehéz felfognom ezt. Tehát hogy Nare valóban együtt volt Akinnal csak nem erőszak volt hanem Nare is akarta és Akint azért büntette? Mert nekem ez olyan fura, hogy megbüntette de persze még most sem hiszi el hogy erőszak volt. Mert Gediz esetében azért volt az ütlegelés mert Müge Akinnal olyan kapcsolati viszonyban volt egy mondatban említve, hogy szeretők. És ott értem de Sancarnál nem egyértelmű. De köszi, hogy próbálsz segíteni. Én kérek elnézést, hogy megbuktam Sancarból. :-)

A féltékenykedései nagyon mókásak. Amikor le akart ugrani a szikláról Nare és Gediz robogott Sancarhoz. Az meg cuki módon megkérdezte, hogy honnan tudja Gediz és biztos régebb óta ismeri Narét. :-) De rengeteg hasonló volt. Kicsit félek, hogy nehogy Sancar meggyilkolja ezek miatt Gedizt! Ugye ilyen nem lesz?
Timea Hakmen 2020 febr. 23. - 15:24:54
(1516/1897)
Én az egy mondatban lett említve Naréval dolgot szó szerint érzelmeztem = Sancar egy hímsoviniszta disznó, aki már azért büntet, ha egy mondatban említik a nőjét vagyis a tulajdonát egy másik férfival. :D

A SAK-ból csak pár részt láttam. Nálam ott az csapta ki a biztit, amikor Tahir azt hitte, hogy Nefesnek réges-régen volt egy szerelme Vedat mellett; eufémikusan de ott is volt lotyókázás. De alapvetően Tahir nekem az egyszerűsége, korlátoltsága miatt nem volt egy vonzó karakter.

Úristen! Én évekig hímsovinisztáztam Kuzeyt, pedig így belegondolva ezekhez a legényekhez képest ő egy totál modern fickó volt! :D Úgy tűnik akkoriban még nem voltam ilyen kiművelt török dizinéző, nem volt ennyi viszonyítási alapom. Igazad van, ő sosem bántotta Cemrét. De rá meg pont ezért voltam dühös. Mármint nem a nembántásért, hanem valahogy én ebben nem elsősorban a szerelem mélységét, szépségét láttam, hanem a rendezői taktikázást, hogy Cemrét mindenből hófehéren hozzák ki. Úgyhogy ott ez igazából idegesített. De lehet nagyon rosszindulatúan néztem azt a sorozatot, nekem is újra kellene néznem. Viszont abban teljesen igazad van, hogy Kuzey a sancaros értelemben egyáltalán nem volt egy ilyen nőbitorló hártyafétises hímsoviniszta bunkó.

De nem ebben a tekintetben állítottam párhuzamba Sancarral. Kuzey is egy nagyon jól megrajzolt karakter volt, és ha a nembántást nézzük, valóban szebben szerette Cemrét, mint Sancar Narint. Ezt nem vitatom. Arra akartam kilyukadni, hogy az említett alfahímekben, de nem csak bennük, átlagban a török dizi főférfiakban én nem látom ezt a bonyolult, mély lelki életet élő és önreflexív karaktert. A műveletlen csapkodó paraszt álca mögött szerintem Sancar az érzelmeit nagyon magas szinten megélő emberke, és számomra ez teszi valamennyire vonzóvá a karakterét. Egy óda ez az ember. :D

Az Alp-diziben az alapsztori az, hogy Serhat (Alp) és Zümrüt szeretők voltak, de aztán Alp elmegy katonának és meghal, de csak amolyan krisztusos módon. Egy év telik el Serhat temetése óta, amikor is Serhat amcája beleszeret Zümrütbe és feleségül kéri. Nyilván a lány nem akarja, de a pénzéhes anyja fenyegeti, ezért, hogy megmentse a kishugát a korai férjhezmenéstől, feláldozza magát. Csakhogy az esküvőn aztán felbukkan a feltámadott Serhat. Erre az amca hal meg. De ő tényleg meghal. :D Ezen felbuzdulva, néhány falhoz szorítós majdnem megütős, ide-oda rongybábúként rángatós jelenet után Serhat feleségül veszi Zümrütöt hogy bosszútálljon, amiért az cédamód férjhez ment a nagybátyjához. A következő epizódok nagyjából arról szólnak, hogy Serhat sértődötten, utálatos fejjel cédázza Zümrütöt, amíg az a lábai előtt kúszva ismételgeti, hogy seni seviyorum Serhat.
Szóval Serhat igencsak Sancar, csak jóval kétdimenziósabb verzióban, nulla kritikai szándékkal megírva. Itt egy Gediz sincs aki wahh wahhozzon a hisztijére. (Jajj, azt én is imádtam! :D) Zümrüt viszont valami elképesztően lebutított, szánalmas verziója a női nemnek, amit remekül megtámogat a színésznő minden érzelmet nélkülöző alakítása is. És itt nem valami társadalomkritikai szándékról van szó, mint pl. BBO-Narinnál. Egyértelműen érződik, hogy a saját akarat- és gondolatmentes, magát teljesen a férfi uralma alá adó, meghunyászkodó nőalak idealizálása itt a cél. Úgyhogy blöeee.... Dehát ez az új divat, mert a reyting meg szárnyal. :')
Récinew 2020 febr. 22. - 21:52:30 Előzmény Timea Hakmen
(1515/1897)
Amit meg Sancarról írtál értem. Az érzékenységét azért én is látom. Sancar nem simplán kőbunkó vagy csapkodó Musztafa és különben is a 6, 7 részben szinte nem is látni az első részes Sancart szóval a karakter lelki mélységeit hidd el én is látom. Csak most momentán nem érdekel. Míg nem látok összefüggő és masszív önvádat vagy bűnfelismerést, addig egyszerűen ignorálom. De majd visszanézem alkalom adtán a folyamatot ha lesz ilyen. Egy kérdésecske azért. Te értetted ezt az Akinra kenést?. Mit jelent pontosam az, hogy " egy mondatban lett említve Nareval" dolog? Ha nem hiszi, hogy erőszak akkor azt gondolja, hogy szeretők voltak? Vagy miért bünteti Akint?

Na jó szóval tényleg totál feladtam néha az értelmet. Csak pislogok mint Rozi a moziban.

SAK ban Tahir milyen volt? Nem láttam de most úgy veszem ki ti nem éppen szerettétek.

Kuzey karakterben én pedig azt emelném ki mint különbség Sancartól, hogy hiába csapkodott Kuzey Cemre neki az istennő volt és ebből a szempontból szépen szerette, pedig Cemre a bátyját nyalta falta és Barishoz ment feleségül Kuzey szemében tényleg ártatlan szüzlány volt. Tisztelve szerette nem igen bántotta soha. Vagy már régen láttam? Míg Sancar simán lotyókázza Narét. De abban igazad van, hogy Sancar kidolgozott karakter még Kuzeyhez képest is abszolút főszerep. Mindenki más csak másodhegedűs szerintem!

Alp soriról írtok bővebbet? Ott mi a gáz? Ha űberel mindent? Azt láttam kb hogy a nőciket kényszerítik hogy férjhez menjenek gondolom simán kőkorszaki a nőideál.

Jó éjt!
Récinew 2020 febr. 22. - 21:33:04 Előzmény Timea Hakmen
(1514/1897)
Szia Timea!

A Don Gediz az Aynen, aynen be van. Csak kb 5 percig képzeli magát a karakter ilyen macsónak, dögösnek. Egyébként egészen Gedizes feje van olyan mint a csatolt képen. Bár ez a 2 évadja. Az elsőben már nem is emlékszem milyen. :-). A szőrtelen (könyörgős) meg a Baba candir, ott tényleg szörtelen végig. De nekem ott is bejön nagyon. Ott valahogy hangsúlyosabb a szép szeme. SK ban nincs ilyen nagy változás csak a kabátjaival variálnak mint változás :-)
Timea Hakmen 2020 febr. 22. - 20:05:40 Előzmény Récinew
(1513/1897)
Imádom :D Az a fogkrémreklám-mosoly. *.* XD

Ez a Don Gediz a SK-ban volt? Nagyon menőőő.
De furi szakáll nélkül. :D
Timea Hakmen 2020 febr. 22. - 20:02:08
(1512/1897)
Selam aleyküm!

Na, kihevertem ezt a mélyreható Valentint. XD

Jaj, Michonne, pedig én úgy megtéptem volna azt a Meneksét. Pedig pont azon morfondíroztam múltkor, hogy kérdezzek rá, hogy hány tevét ér meg neked az urad... úgyhogy most örülnöm kéne, de mégis lelomboz ez a hír. Komolyan sajnálom. :( 
Bár az tök jó, hogy ti nem ragadtok így le egy embernél, mint én.
(Jaj, mielőtt EngTim-et kiáltanátok, yok öyle bir sey. Nála is csak a hárem leghátsó zugában ücsörgő szultána vagyok, aki sose megy halvetre.)

SK: Réci, a régi beszélgetésünkre visszatérve, dehogy sajnálom Sancart. :D Ironikus próbáltam lenni ezzel a Menekse lyukasztás utáni sírással.:D Ilyet is csak török férfiak tudnak. XD  Nagyon jól rátapintottál, hogy a készítők már-már szinte úgy sajnáltatták Sancart Menekse miatt, mint Narét Akin miatt. Szánalmas az egész. Főleg azután, hogy a piros szalagot ki kellett magyarázni (nekem is megragadta a figyelmem, ezek szerint a készítők szemében egy megerőszakolt lányt már nem illet meg...). De fogadok, ha Nare hálna szabad akaratából valakivel, ő egy rossz céda lenne. Ha a férfi teszi, akkor őt még sajnáljuk is... yok artik!  Szóval, NEM, továbbra sem hatnak meg a más nővel szexelő majd bűnbánó férfiak könnyei. :D Mindettől függetlenül, tudom ez most nagyon weird, de én látok Sancar durvasága mögött egy olyanfajta érzékenységet (ami tudom, sajnos egyelőre leginkább csak saját magával szemben nyilvánul meg), és lelki mélységet ami nekem tényleg tetszik. Ez a mélység a csapkodó, nőrángató állatias mivoltja ellenére ad valami méltóságot ennek karakternek, és nekem ettől "több" vagy talán vonzóbb Sancar, mint mondjuk egy alfahím Kuzey vagy alfahím Tahir (mint karakter és nem mint ember). De persze abszolút elfogadom, ha ti ezt nem így látjátok benne,  lehet, hogy csak belemagyarázom. 
"igenis létezik vadállatias gyöngédség, s ez a zabolátlan önzés összefér a teljes odaadással, vannak pancsolatlan emberi kapcsolatok." - nem kell vele egyetérteni, csak szerintem annyira passzol rá ez az idézet.

Viszont összességében én sem tudom komolyan venni ezt a sorozatot. Ezért se akartam különösebben erkölcsi aspektusból megközelíteni. De ha már így belementünk, nekem az elsőszámú gondom itt nem is Sancar viselkedése, mert oké, undordító, de igen, bűn és bűnhődés; nekem is ez izgi, hanem inkább az amit te is pedzegettél  Réci,
idézlek: "Bár most már megértettem ez a sorozat Sancarról és Enginről szól illetve Sancar fájdalmáról Engin előadásában, amivel még bajom sincs (de van csak azt később) és hogy Neslihanról csak annyit közöltek, hogy „örülünk, hogy csatlakozott a csapathoz”.

Pontosan. Sancar lehet, hogy suttyó, de egy jól kidolgozott, árnyalt karakternek mondható. Viszont ha Narét ellene jellemeznem három szóban, lehet, hogy zavarba jönnék... Nekem is az az érzésem, mintha odaírtak volna egy asszisztents, hogy asszisztáljon Sancar/Engin jutalomjátékához.
És én erre a kidolgozatlanságra vezetem vissza "a megerőszakolt nő" elbagatellizálását is. Azt azért nem gondolnám, hogy Sancar mentségére írták bele. Egyszerűen a készítőkben nincs meg a kellő érzékenység a téma iránt. Érzelmi fogyatékosok, mást nem tudok erre mondani. Ezért eshet meg náluk, hogy egy megerőszakolt lány másnap szerelemtől égve egy férfi ágyába feküdjön... Úgyhogy nálam itt bukott el az egész sorozat mint komoly mű. Lebegtetik a divatos feminista zászlót a török sorozatok, szeretnek úgy tenni, mintha nagyon-nagyon fontos társadalmi problémákat érintenének, csak a közben pont a lényeg vész el, a társadalmi üzenet - ha van is - a reyting martaléka lesz, a jó reytinghez pedig csöpögős ask jelenetek kellenek, nem erős nők...

Nekem tetszik, ahogy Sancar/Engin csapkod, őrjöng, szórakoztat (különösen, amikor a nagykövetet nyomkodja neki különböző falaknak :D), Necdet abi forevs, Gediztől én is olvadozom, és vihogok az összes közös jelenetükön Sancarral az Engin - Uraz kémia nálam sokkal erőteljesebb működik mint Neslihannal :D), Meleket imádom, Narenak drukkolok, hogy álljon a sarkára és leckéztesse meg SancerEfét. Hát kb. ennyi számomra ez a sorozat. Sorry.

A Zümrüdüankába (Alp-dizi) belenéztem. Kicsit hasonló az alapsztori az SK-hoz. Mégis valahogy (nekem) sokkal undorítóbb. Alp komolyan meghízott, de azért így is szebb, mint a világ legszebb virágoskertje, a karakterétől viszont öklendeznem kell. A nőábrázolás pedig török sorozattörténelmi legsötétebb mélypont. Ilyet nem is láttam még talán. Nézzetek bele ha ki akartok akadni. :D

Kicist későn írok de Hanga abla hosgeldin. Én is élveztem az élménybeszámolód nagyon. Igazán odamehettél volna Mehmet Günsürhöz. :) Uramat bezzeg nem láttad, pedig Kadiköyben lakik.

Mary hogy telt végül a Valentin-nap? Remélem kiadtad ennek a galád gerillának az útját.

Görüsürüz!
Récinew 2020 febr. 22. - 19:37:20
(1511/1897)
Ez pedig a totál szerelmes vagyok:-) úgy örülök neki, hogy felfedeztem. És most legyen ez az utolsó.
Récinew 2020 febr. 22. - 19:35:48
(1510/1897)
Az abszolut mimika :-)
Récinew 2020 febr. 22. - 19:34:49
(1509/1897)
Nagyon könyörög... a válaszom: Evet, Gediz, evet, evet, evet.... :-)
Récinew 2020 febr. 22. - 19:32:55
(1508/1897)
Don Gediz a ködben.
Récinew 2020 febr. 22. - 19:32:09
(1507/1897)
Don Gediz
Récinew 2020 febr. 22. - 19:31:07
(1506/1897)
És hogy örül a lelkem.
Récinew 2020 febr. 22. - 19:30:35
(1505/1897)
És ahogy mosolyog.
Récinew 2020 febr. 22. - 19:29:59
(1504/1897)
Bájoskánk.
Récinew 2020 febr. 22. - 19:07:03
(1503/1897)
Egyéb kérdéseim:

Mankos meg vagy még vagy Sefirin kizi kicsinált???? Illetve hogy Mary Hülyával "végeztél-e" már?? Annyira de annyira akarok valamit spoilerezni de addig nem akarok.

Rózsás sorit nem nézem de ha jól olvastam Hanga abla és Mary is nézi.

Cukurovánál most rájöttem, hogy ti évadzáróztatok a 35 rész, annyira zúzós. Nem is nagyon kérdeznék de az első 15 perc a boldog hir utáni érzelmi kavalkádok és annak előadása gruppen oszkár kategória feltéve ha ilyen létezik :-) bár tudjátok Réci előszeretettel alkot ilyen egyedi fogalmakat. De nekem az hatalmasat adott, tényleg bele tudom helyezni magam a helyzetbe annyira jók a szinészek.
Mary most bizonyosodtam meg, hogy Fekeli már ott is mondott olyat, amire akkor én még nem figyeltem fel de válasz neked valamire. A 29 perc körülire gondolok. "... Olyan ismerősnek érzem ezeket az érzéseket...." Ezzel kb igazol dolgokat, amiken én kiakadtam urána de ha jobban figyeltem volna ekkor akkor nem ért volna meglepetés.

Most kb ennyi, még pár képet nyomok be mokának. Sefirin kizizni tényleg nem tudok.... nézem Gediz miatt és amit látok azt élvezem is cefettül de a többit totál nem értem :-) Szinte semmi más nem is érdekel, van ez igy és persze megirtam már a saját verziómat, ahol Gedizünk csodás szrelemre talál egy 21 éves őzikeszemű leányzóval (aki persze nem Dudu) :-) De ezt nem vetitik sehol de én eldöntöttem, hogy ez lesz a vége punk tum. Ja és ha Dudu.. rosszul gondoltuk nem Gediznek jött majd csak figyeljetek. :-)

Güle güle lányok próbáltam rövidke lenni.
Récinew 2020 febr. 22. - 18:53:22
(1502/1897)
Sziasztok kedves Ablák!

Hogy vagytok, gondoltam jövök és kicsit csacsogok. :-).... mondom csak kicsit.

Valentin nap nagyon jól telt úgy érzem mindenkinek, köszönjük Mary a mókát.

Ajánlásotokra a Ramót és a Babilt is elkezdtem nézni, illetve megversenyeztettem őket. Nálam most a Ramó nyert. Aytekin Ates gyönyörű dallamai lehet úgy hat rám mint a szirének éneke, ugye Cukurovában is már a főcim zene után bekattanok tudjátok már a sihuhunál. De maradjak Ramónál, Hanga abla ha jól emlékszem még te is nézed. Szóval nagy hűűű meg hááá a 6. rész angolját csak tegnap kezdtem el de totál el vagyok csúszva a soritól... a kémia hátborzongatóan öv alatti :-))) szóval nagyon jók. A történet viszonylag nem bonyolult de pont ezért jól illeszkedik a kicsit lassan hömpölygő történésekbe. Tetszenek a magyarázó visszaemlékezések. A bosszú komolyan mondom jogos... azt ahogy azt csinálták gyomor nem nagyon birja és magyaráz mindent. Hanga abla te tudod miről beszélek én nagyon meghökkentem, amikor leesett mi is történt pontosan. A sori nem annyira harsányan maffiás mint az Icerde vagy Cukur... lehet csak eddig de szerintem jó az akció, szerelem, lélektan, humor arány. Rüzgarunk lubickol a szerepben és annyira jól áll neki :-) hogy le sem tudom venni a seggéről a szemem :-) ELNÉZÉST ezért a mondatért csak teszteltem, hogy olvastok-e. Szóval Ercümentün, Tarikunk megtalálta a sorozatát. Én nagyon szeretem a bátyót is, a 20 dakikában én neki adtam az emmyt nem pedig Tubának, itt meg nagy arc. Ismerős még Fatos is, én már régebben kinéztem ezt a szép szemű kiscsajt még az elimi előtt és itt is nagyon jó. Illetve nekem még ismerős Ilhan Sen is a sahin tepesi óta követem. Tökéletes a szerepre, nálam is rendre ilyen genyó pasi szerepet kap, bár ha ledobja a textilt akkor az ember kapkodja a levegőt de nem tart sokáig. De ettől függetlenül tökéletes karakternek tartom. Ennyi Ramóról tudom, hogy Murat kiesett a kosárból a párt állása miatt, én el tudtam vonatkoztatni most ettől mert ez a szerep nagyon fekszik neki.

Babil... bevallom kicsit rápihentem és közben is és most egy hete is az első részre mégis azt mondom, hogy nézni fogom. Michonne tökéletes volt az ajánló én is igy érzem. Itt a húzónév a háttérben Toygar és persze Bayraktar, akinek a kamerájából csak zseniális dolog jöhet ki. A szinészgárda meg a non plusz ultra, über erőssége a sorinak és pont ezért nem értem a viszonylag alacsonyabb ( vagy közepes) nézettséget. A téma nagyon durva csupa olyan erkölcsi dilemmákkal, amikről kapásból doktorikat lehetne irni mégis úgy gondolom ettől el fogunk tekinteni adott estben, mert nagyon jól árnyalják a karakterek ezt és érthetővé illetve kicsit elfogadhatóvá teszik.
Timea Hakmen 2020 febr. 17. - 13:00:40
(1501/1897)
Ne haragudj Mary postás kisasszony hogy csak most tudok köszönetet nyilvánítani fáradhatatlan munkádért, kicsit elhúzódott nekem ez a Valentin. xdd Çok teşekkürler. És köszönöm férjemnek is ezt a mélyreható üzenetet. xd
Jövök még a héten,
Görüşürüz
hanga459 2020 febr. 15. - 16:10:43
(1500/1897)
Sziasztok!

Remélem mindenki szerencsésen túlélte Valentint. :))
Mary, nagyon-nagyon köszönöm a postáskodást. Látszik, hogy tökéletesen ismersz, és tudod, hogy Kivo nálam Kuzeyként a legtutibb. Ezen a fotón meg pont olyan a fizimiskája, ahogy a legjobban imádom. :) Millió puszi érte! :))

Réci drága, annyira szerettem volna megnézni a youtube videódat, 404-es hibát ír ki. :(

Michonne abla, tegnap este elkezdtem Babilt. Sajnos hullafáradt voltam, és nem tudtam végignézni, így maradt mára még kb. 45 perc. Annyit azonban mondhatok, hogy nagyon tetszik és biztos, hogy nézni fogom a továbbiakban is. Annál is inkább, mivel sajnos Kadin is a végére ért, van is hiányérzet bennem most. Úgyhogy Babillal fogom betölteni az űrt.
Felperzselt föld filmajánló megfogott, meg fogom nézni. Köszi az ajánlást!

Apropó: az Ayla-t láttátok már? Csodálatosan szép film, magyar felirattal is elérhető valamelyik csoportban. https://www.youtube.com/watch?v=0ChHb_YGcUQ

Ennyi időre tudtam be beszaladni, jók legyetek, puszi!
mankosy 2020 febr. 15. - 11:10:54 Előzmény Michonne
(1499/1897)
Hali
köszi az ajánlásokat, van amit már töltök is :-)
rövid leszek: A Galamb (Güvercin) fent van torrenten, de hülyeséget írtam, csak angol felirata van opensubon
úgy szoktam hogy átfutom a port-on az HBO1-2-3és Cinemax1-2 műsorait..tv-ben csak bele szoktam nézni ha a műsorukba, max zene vagy doku miatt kapcsolom be, jellemzően más nézi most

ha már Dél Amerika... bármikor:D.....(múltkor volt egy dokufulm hogy van egy transatlantica nevű út és van egy buszjárat, ami So Polo-ból megy Líma-ba, keresztülmegy az Andokon is) de esszét írhatnék, hogy miket akaroknék csak ott megnézni..szerintem nekem mutálódott az utazógénem :D

bye
Michonne 2020 febr. 14. - 23:58:27
(1498/1897)
Hali Ablák,

Boldog Bálintot Mindenkinek!;)

Hajnalban indul a második – barlangi - felvonás, vay vay Cupido ismét kitett magáért mindenkinél, lassan jöhet a +18-as karika:) Récinknek különösen fellőtte Cupi a labdát, ó pardon nyilat…..:))) Btw én is köszönöm és persze a postásnak is a közreműködést;) továbbá bevallom kicsit megnyugodtam, hogy török jó uram nem ment a Boszporusznak a korábbi kirohanásom után, hanem alternatív megoldásokban gondolkodik:)
No lányok, mivel cédás hangulatban vagyok lássátok jó szívemet (XD), egye fene, néha néha elfér még a többi bonbon mellett Ő is:
https://media.giphy.com/media/6mH6gwPfCaPu0/giphy.gif

„Bár Engint emiatt a dizi miatt dobta Michonne :-((„

No no! Sancar efe (de inkább maga a dizi) már csak a hab volt az imbolygó tortánkon:)))))

Hanga Abla,
Babel: hajrá, hajrá!;) de mindenki másnak is hajrá ám!

Mankos,
Szerk. megjegyzés: ne ijedj meg, de jó néhányszor szembe fog jönni az "ajánlom" szócska.

Galamb: szívesen megnézném, szeretem az ilyen hangulatú, témájú filmeket, de úgy tűnik csak a Cinemax-on elérhető, máshol nem találtam, szóval várom, hogy feltegyék illegálba.
A cseresznye ízéről már olvastam valahol, de látni nem láttam.
OFF
Életrevalók: nekem is letöltve:) és ha már Oscar, hoztam ide egyszer ezt a filmet ha jól emlékszem, nagyon ajánlom, ha még nem volt hozzá szerencséd, hunsubos ez is.
https://www.youtube.com/watch?v=207PMnSZpZg

Amaro atya bűne: óóóóó már hogyne, Gael García Bernal miatt persze, hogy meg volt, nagy kedvencem tudod, bár egy ideje már nem követem. Anno az őskori net állapotok mellet letöltés hiányában a Media Marktban rendeltem meg DVD-én (XD) néhány filmjét köztük az Amaro atyát is. Megrázó alkotás, pedig nem feltétlen annak indult, ja és nem mellesleg görbe tükör a katolikus egyháznak. Akárcsak a Pedro Almadovar féle Rossz nevelés, amit szintén ajánlok (ha még nem láttad volna), erős alkotás, no és persze Gael a legjobb nő evör :D
(https://m.mediaamazon.com/images/M/MV5BYmRiOTU3YTItZmY4OC00MTU1LThjMWYtODhlYWVhNzQyNzVlXkEyXkFqcGdeQXVyMjUxOTQ5MzA@._V1_.jpg)
És ha már P. A. köszi, hogy eszembe juttattad a Dolor y gloria-t.
Pöppet visszatérve még GGB-re, amit nyugodt szívvel ajánlok az a Korcs szerelmek, illetve az Anyádat is (Y tu mamá también), ja és persze a Motoros naplója (huhh egyszer tuti végig megyek mocival azon az útvonalon, már csak elém kéne valaki, aki bevállalná egyszerre Dél-Amerikát és engem is XD).
HUHH bocsi, de ha GGB-ről van szó nem tudok leállni…;)


Műszakzárás, puszi és epres csokoládé tenger az Abláknak:
hádibájbáj