Téma: Hilal Saral

Michonne 2017 máj. 24. - 11:53:16
(497/1897)
Off
minden ami nem török:

Szolgálólány: ledaráltam, de bevallom nem rántottak be az elsõ részek, pedig kifejezetten bejövõs szokott lenni a lassabb kibontás. A képi világa lenyûgözõ, a szereplõk-színészek is nagyon rendben voltak (bár még most sem térek magamhoz, hogy Joseph Fiennes milyen nagypapis lett 2017-re …hehe), a téma meg pláne, mert én is úgy gondolom, hogy maximálisan aktuális… de mégis valami hiányzott…. vagy már én láttam túl sok õrületet nem is tudom…. De aztán szerencsére az 5. rész-tõl megérkeztem a soriba, a legutóbbi epizód pedig teljesen lekötött. A téma ellenére konkrétan kárörvendtem, hogy Commandernénak valójában mennyire visszanyalt a fagyi és az imádott rendszere maximum csak szájzáras, kötögetõs háziasszonyszerepre kárhoztatta végül. Nem is tudom mit képzelt tulajdonképpen? Ex-Dexterné (akitõl nekem is a hajam égnek állt anno:D) kifejezetten jól szuperál ebben a sznob, végletekig lenézõ, hideg, már-már frigid hatást keltõ szerepben, illik hozzá.
A Commandertõl és a kápós vezér nõtõl szó szerint rosszul vagyok, tökéletesen hozzák amit kell.
Elisabeth Moss (June) óriása kedvencem volt már a Mad Men-ben is, most sem csalódtam benne, sokáig a listámon volt egy sorozata, amit aztán annyira halogattam, hogy végül teljesen meg is feledkeztem róla egészen mostanáig, és hirtelen felindulásomban le is tudtam belõle 3 részt: http://filmsor.net/top-of-the-lake/ , nagyon érdekes atmoszférája van ennek a sorozatnak, azoknak ajánlom, aki bírják a kattant karaktereket és a csúnya beszédet, és persze szeretik a krimit (nem kis meglepetésre egyébként a fõhõsnõ múltjában Fatmagül sztori látszik kibontakozni, már ha jól vettem le a jeleket persze…. szóval érdekes.)
De vissza a szolgálólányra: sofõr Nik….hmm Max Minghella… Õ az Agórában is ezt a semmibe révedõ, mimikamentes arcot hozta, most nem tudom, hogy csak ennyire képes, vagy mindig ezt vonalat szánják neki, de talán õ az aki kilóg picit nekem a gárdából, bár a mozgástere nem olyan nagy ezt aláírom. Aki még egy kicsit kevés nekem, vagy olyan semmilyen –bár belõle is keveset láttunk – az June férje. Aki pedig kicsit túmáccs az Moira.
A dialógusok nagyon ütõsek szinte minden párosításban, élvezet nézni. És ha élvezet, akkor vissza is kanyarodnék a képi világhoz egy kicsit, ami minden részben lenyûgöz és rátapaszt a képernyõre, az 5-ös elején, amikor June reggelizik a nagyház konyhájában jelenet (a nap beragyogása a helyiségbe), illetve a közvetlen utána lévõ kerti – virágszedõs June-Commanderné jelenet alatt nyelni is elfelejtettem olyan fantasztikus volt a kamerakezelés és a színek (no meg persze amirõl beszélgettek).
Michonne 2017 máj. 24. - 11:49:34
(496/1897)
Halihó, szép napot!

Sorry de eltérítettek az ufók…

ÖK: Mankos hõs vagy! Remélem Réci is agykárosodás nélkül úszta meg a finálét, ha egyáltalán eljutott odáig...:)

Barbi: láttam a Cannes-i képeket... bele is égett a retinámba az a ruha…..huh most már biztos, hogy nem a stylistokkal van a gond, hanem konkrétan neki nincs ízlése, egyébként már mindenki tipeghet azon a vörös szõnyegen??? Cannes is kezd hígulni… bár ha csak az állandó visszatérõ, szõnyeg szereplõ, egy kaptafa szupermodellekre gondolok (akiknek közük nincs a színészethez), akkor nincs is több kérdésem.

Bejgli: jogosan pedzegetett hiányosságok Mary, illetve valóban a kettõs mérce ismételt arcunkba tolása. Bár az elején még próbálkoztak vele, de a végére tulajdonképpen tökéletesbarbi féltékenységi pontja funkcióra redukálódott csupán a jelenléte. Az írók (khmmm „írók”) csak a gyerek eldobás témára koncentrálva és emiatt végítéletet hozva felette, gyakorlatilag elsöpörték az Õ ugyanannyira jogos igazságtételét az apja szálán. Gáz.

Fi:
én a turkishserias.li –re feltett részekkel haladok, azaz egyelõre a 6-on vagyok túl.
Az én lelkesedésem is változatlan, nem gyõzöm dicsérni a rövid epizódokat, szuper. Ha esetleg magyar fordításban megjelenne (tuti nem fog soha) akkor a könyveket is szívesen elolvasnám.
Igen Mary jók a fricskák benne nagyon, és valóban szinte minden karaktert lehet valami miatt szeretni, bár a morci táncos fiút – ha már említve lett – jobb, ha minél kevesebbet látom, enyhén túldimenzionálja Durut és lehangoló, ahogy féltékenykedik, meg beszólogat ….fõleg emelés közben pfff. Rossz emlékeket idéz fel bennem sajnos ez a típus, szóval nem kedvenc. Egyébként tökéletesen összeillik az ugyancsak folyton puffogó, citromba harapott vonós csajszikával, Ámen!:))
Az epizódok felépítettsége még mindig jó, viszonylag mindenre és mindenkire kellõ idõ jut, talán csak a nyomozós szál mentén van egy kis toporgás, mert tulajdonképpen ugyanott tartunk még mindig mint az elsõ részben, azaz leszbikánk nem képes párhuzamban haladni a többi szállal és semmi plusz infót nem derített ki CM-rõl a fránya fotón kívül, szóval jó lenne, ha összekapná magát!:)) És ha már Özge, igen, õ egy az egyben hozza a blikkbors szintû „újságírót” és abszolút nem egy Bilge vonulat, akire már most oda kell figyelni, sztem a kiscsaj feleannyi idõ alatt megoldaná a Can Manay rejtélyt, mint Mr. Sadik heart attack elõidézõje, de sajnos õt másra tartogatja az írónõ ezek szerint, bár ki tudja mi lesz még a végére. Bilgét nagyon csípem, hogy használja az agyát is, nem egy elveszett lány.
Mr. Sadik hmm érdekelne, hogy CM mivel tartja sakkban …. azaz mi lehet az õ sztorija? Csak egy homályos utalásra emlékszem az elhunyt feleségével kapcs. még az elsõ részek egyikében. Egyébként bírom a palit, és remélem nem azt a sorsot szánják neki, hogy a nyomozás végeztével szexuálisan megtérítse Özgét (ezzel R. Erdogan kompatibilissé téve a sorit…haha), mert akkor a törökök és mi is kidobhatjuk az ablakon nagy coming out-ot Mary…XD Vagy csak én képzelek többet a jeleneteikbe és nincs is itt semmiféle flörtölés??? vááhhh
És ami Özgét illeti, most kellõképp sztereotip leszek, és magamra vonom az LMBT közösség haragját is, de Berrak Tüzünatac stílusosan … de férfiasan tökéletes a leszbi szerepre:)) ahogy ráordított szerencsétlen Furakra finom és nõies basszusán, hogy „HADIIIIIIIIIIII” …huhh bakker:))
De amit Can Manay terapeutájánál levágott, no az sem volt semmi, jót nevettem, ahogy eszeveszetten kirohant, semmi érzéke a nyomozáshoz szegénykének, rögtön kijátssza a lapjait, én jókat röhögök rajta:)) A színésznõ meg kb. ugyanúgy játszik, mint az Ezelben…..tesztoszteronbomba:)
Duru: sokáig tûnõdtem, hogy mit lát benne a kép pasi… majd kiderült, hogy a tigrist:D (bár Deníznél ez még tudatalatti). Serena jól tolja, szerencsére nem gügyög sokat.
Deníz: elsõre kislánynak tûnik a nagy Can Manay mellett, de mégis úgy gondolom, hogy nem lesz olyan könnyû dolga vele TV sztárunknak, mint amennyire õ gondolja. Deníz mûvészi allûrje ellenére azért két lábon áll a földön, kevésbé manipulálható, mint Duru, és ha egyszer szagot fog…hehe
Ja, és Mehmet Günsür mindig ilyen kis finom atmoszférájú pali? Mármint más sorozataira, és karaktereire gondolok (hiányos ismereteim miatt kérdezem csak).
É sakkor haladok tovább: Mr. pszicho Can Manay tökéletesen fel van építve és szerelmesen sem gagyi eddig …
A fojtogatós jelenet és az utána való beszélgetés a dokinõvel nagy kedvencem. De az is jó volt, amikor a választásaink lényegiségérõl lamentált Durunak.

Lányok, aki még nem nézi, az szánjon egy kis idõt rá, mert annyira más vonal mint az eddigiek, de azért persze mégis török, és ami mindenképp mellette szól, hogy rövidek (kb. 60 percesek) az epizódok, mégsem zsúfolnak össze mindent a részekben, a sztori jól követhetõ és izgalmas, lehet vele haladni és az egésznek van valami nagyon friss hatása.
maryriddle 2017 máj. 22. - 19:58:17
(495/1897)
Ja, és az Onur Tunás Filintát is elkezdte a wlext.net (itt amúgy egy csomó minden fent van), régen beszéltünk róla,úgy emlékszem volt akiket érdekelt volna.
http://wlext.net/series/filinta
maryriddle 2017 máj. 22. - 19:46:21
(494/1897)
Emlékszem én anno a KG utolsó 3 részével haladtam ilyen tempóban :-) Egyenjogúság? Nocsak... Egyébként ez az a sorozat volt ahol már én lázadtam fel a férfiegyenjogúságért akkora papucs volt csóró Daghan.
Ja igen Pocahontas Barbi, arról szúrtam is be képet anno. A mai napig nem értem mit akartak kifejezni vele??? Tudnak alkotni ezek a török sori stylistok, na de ez tv-történelmi pillanat volt.

Ja, találtam egy új fordítós oldalt: https://www.facebook.com/AKTVNovelas200/ fordítják a tavalyi nyári fogyi sorikámat is, a Mehmet Saim-os Sahane Damatot. Ha esetleg valaki valami agyzsibbasztó török vígjátékra vágyik.
maryriddle 2017 máj. 18. - 20:31:31
(493/1897)
Mankos, Steven Seagal, hatalmas volt :-)

Fassbendertõl én a 12 Years a slave-t láttam nemrég, azt is ajánlom ha még nem volt meg. Meg láttam a Hunger-t valamikor, te azt láttad? na az viszont az a mûvészfilm amikor hülyének érzem magam mert nem tudom értékelni hogy azt kell néznem kb. 10 percen keresztül hogy mossák a kaksit a falról. Az Óceános még várolistás, meg A Shame-re vagyok kíváncsi és nem a színészúr méreteirõl szóló hírek miatt (mondjuk a Hungerben is meztelenkedett, de ott nem figyeltem fel semmi különösre-))
maryriddle 2017 máj. 10. - 13:27:55
(492/1897)
Geldim! Jó napokat!

Elõször is megszeretném köszönni, hogy figyelmembe ajánlottátok a Szolgálólányt, de fõleg köszönettel tartozom megboldogult laptopomnak, miért a tv-m bekapcsolására késztetett s felfedezhettem a tékában ezt a sorozatot. Szenzációs!!! Nagyon beteg és nyomasztó, de annyira csodálatos a rendezés, a képi megoldások hogy kompenzálja a hangulatot, muszáj nézni. És annyira aktuálisnak is érzem most.... Ahogy index újságírója írta: "Mint minden disztópiában, A szolgálólány meséjében is az a legijesztõbb, amikor a saját világunkra ismerünk." Biztos vagyok benne hogy léteznek olyanok, akiknek inkább utópia lenne ez a sztori....

Törökök közül csak Annézni tudtam mert az le volt tõtve. Hát Tímea jelentem, jól ráéreztél a múltkor Burak Catalcalival kapcsolatban, valóban a mostohaapa szerepére pályázik. :-( Színészileg talán fejlõdött egy kicsit a KG óta, de mint szerelmes hõs, ráadásul ezzel a hajjal, naneeee! Ráadásul minden idõk legpancserebb török rendõrének címét is kiérdemelte nálam.... A szeme láttára elrabolnak egy gyereket, és áll mint a bornyú... Komolyan mi van a török rendõrökkel?! A csókjelenet, alkohol cenzúrázva van, de az állam õreibõl hülyét lehet csinálni?

Mankos jobbulást, én is hasonlóval küzdök, ezért engedhetem meg magamnak hogy szerda délután itt pötyögjek. Annyira azért nem panaszkodom:-)

Michonne, üdv újra barlanghonban, te is csodás tájakon jártál.

Nah még egy kis ÖK :-)
Tökéletesen összefoglaltad Michonne, nagyon élveztem olvasni. Hevesen bólogattam és jókat kuncogtam. Selvi tapéta :-) Na igen, sztárasszonyéknál kell a renomét növelni ilyesmikkel is. Nem akarok mindent Fahriyéra kenni, ez inkább a török dizivilág hibája, de menetközben rájöttem talán eleve felesleges volt túl sok árnyalatot várni az õ karakterétõl, mert egyszerûen törökhonban bizonyos színészek bizonyos karaktereket nem játszhatnak el és kész. Az erkölcsi buktatókat, manipulációkat könnyen kiszûrõ nézõknek hiába lenne szimpatikusabb egy esendõ bûnös karakter vagy akár egy manipulátív dög, a felmagasztosult mártírképû hõsnõ maszlagot megevõ közönség még mindig többségben van.

Egyébként a Bejgli fan fórumos kollegák korábbi munkái alapján is nagyon magasztalták az elsõ 4 bölüm után elhajtott forgatókönyvírót, bizonyos Elif Usmant. Én is úgy emlékszem, hogy kb. addig tartott a színvonal, és onnantól kezdve mintha egy más sorozatot néztünk volna. De persze fõleg onnantól, hogy Hilal meglátogatta a stábot :-)
Még egy pár érdekes gondolat tõlük: Jó pár oldalt elolvastam, és tényleg ugyanazokat rótták fel a sorozatnak mint mi. Néha beszólt egy-egy DaghSel (vagy ahogy külföldi sötét oldal hívja, DumbSel) imádó is, nekem meg dezsavûûûm volt már megint, amikor ilyen mentségeket olvastam Barbi hülye viselkedésére, hogy de hát azért, mert még olyan fiatal! A kedvencem pedig hogy Barbi már kislány kora óta Daghanról álmodozott, ezért ragaszkodik annyira hozzá, hahaaha.
Volt még egy érdekes dolog, amit halványan én is pedzegettem már, de a darkos kollegák jobban rávilágítottak. Miért van az, hogy Barbinak csak Daghannal szemben volt bûntudata (elvileg) a kezdetektõl fogva, miért csak neki akart igazságot szolgáltatni, arra miért tett mindenki nagyívben hogy itt Beril életét is tönkretették, az apját is megölték? Ráadásul Barbi szeme láttára lõtték le, és komolyan ez annyira nem hagyott benne semmilyen nyomott hogy még õ fellengzõsködött az áldozat lányával szemben? (Mondjuk az utolsó hullák mellett felizgulós jelenete mindent megmagyaráz:-)) Azt elég hamar megtudta hogy a bátyó volt a gyilkos, de eszébe nem jutott volna Beril apja miatt igazságot szolgáltatni. Viszont mit mondott mártírasszonyunk Yilmaznak, amikor Daghan apja meghalt? Hogy ha õ volt, akkor neki annyi, feladja a rendõrségen. Szóval: Daghan apjának az élete miért is ér többet, mint Berilé? Már megint a klasszikus kettõsmérce ugyebár...
Na, ezt utálom annyira az ilyen sorozatokban amikor csak a fõszereplõk érzései számítanak, a mellékszereplõk meg dögöljenek meg. A KG idején ilyen vélemények hangosan el is hangoztak, valamilyen szinten meg is értem, de az igazságtalanságot akkor se veszi be a gyomrom...

"Az utolsó részek nézése közben bevillant, hogy ez csakis valamiféle vendetta lehetett a stáb és a nézõkkel szemben, hiszen magára valamit is adó író ilyen mélységekbe nem megy le önmagától. Érik már a barlang összeesküvés elmélet."
Rá is akartam kérdezni hogy esetleg van-e valami összeesküvés elméletetek a befejezésre, miért döntöttek így??? :-) Én is ilyesmire gondoltam.
Michael C. Hall meg komolyan ilyeneket nyilatkozott? Háháh, de jó. Nekem ott szintén a szerelmi szál tette be a kaput, na meg a végén a sorozatgyilkos menyecske elsétál a naplementében a kis Harrisonnal volt gyomorforgató. Errõl jut eszembe a Szolgálólányban is szerepel a nõci, wáááá.

Lukrécia kérdéseidre megpróbálva válaszolni:
Úgy emlékszem hogy azokban a részekben Bejglit Daghan kérte meg hogy legyen kedves Levendulával, mert volt valami terve.
Ja, az Özgür1-es sztorinál mindkét szülõ viselkedése undorító volt. Slusszpoén hogy külföldi kollégák beszúrtak egy olyan képet hogy egy korábbi részben azt mondja Daghan hogy nem fogja hagyni hogy Levi felhasználjon egy ártatlan gyereket a mocskos játékaihoz. Erre mit csinál õ? Haha.
Levi mamitól engem is a hányinger kerülgettet, na nekem õ volt egy kategória MS papával.
Igen, igen, a 3 koporsó meg volt, kíváncsi lennék eredetileg is ennek a 3 embernek szánták a készítõk.
Hidd el a rajongók így képzelik el tovább a sztorit, hogy Barbi nevelgeti Özgür2-õt, Daghan amúgy is rá bízta a gyereket, Yilmazt meg szabadon engedte, tehát egyfajta abija lett nagypapi gyilkosának, apjának közvetett gyilkosának....ne güzel...

FI:
Michonne, örülök hogy csatlakoztál és hogy tetszik. Nagyon jól megfogalmaztad hogy mi is ennek a sorozatnak a titka. Mivel török szinten egy ritka intelligens és igényes sorozatról van szó, nagyon bízom benne hogy tartani fogja ezt a színvonalat. Az ÖK-ban az eleinte igényes kivételezés ellenére azért az alapsztoriban már eleve benne volt a szappan faktor, itt mivel regényadaptáció merem remélni hogy idõvel sem fordul át szappanba, egyelõre nem látok benne semmi ilyen potenciált, fõleg hogy érzek egy kis kritikát, fricskát is a sorozatban a török sorozatgyár, de fõleg a sztárvilág irányába ,ahogy beengedik a nézõt a kulisszák mögé.
Nekem már a 7. rész jön ma, és eddig változatlan a véleményem, imádommm,
Nagyon jók a karakterek, én (majdnem) az összes szereplõt csípem, Can Manaytól kezdve a bunkó hajléktalan külsejû balettáncosfiúig. :-) Nekem Deniz is bejön, óvatos voltam vele, kivártam hogy kibújik-e valami kis álszentség a nagy mûvészerkölcs mögül, de nem, valóban annak tûnik, aminek mutatja magát és ez tetszik.
Egyedül az újságíróasszonnyal van még mindig problémám, magával a színésznõvel is (nem találtak más színésznõt aki bevállalná a leszbi szerepét?), a hajtúrásával, flegmaságával, és az õ karaktere akirõl nem értem hogy most õt szintén valami szabadságharcos újságíróamazonnak kellene látnunk? Mert ha egy politikus kétes ügyet akarta volna leleplezni még annak is látnám, de a mások magánéletében turkáló bulvárújságíró nekem sose lesz valami szimpi....
Egyébként a 6. részben kapunk egy meleg férfikaraktert is!!! Mindenképp úttörõ ez a sorozat. :-)
maryriddle 2017 máj. 06. - 11:28:57
(491/1897)
Helllooo! Csak életjeleadásra ugrottam be, technikai problémák miatt nem tudtam/tudok jönni, se törökdizizni :-(, jövõhétre remélhetõleg megoldódik. Egyébként Réci, tegnap elkezdtem a Szolgálólányt, felfedeztem hogy a t-home-os iptv-n lehet nézni ingyen hbo-s sorikat, és ez is fent volt felirattal, és áhhh ... Na majd jövök bõvebben ha jövök.

Iyi hafta sonlari!
Michonne 2017 ápr. 30. - 16:00:12
(490/1897)
Ez pedig a jutalom a bandukolásért…:)

Puszi nektek, ja és ÉLJEN MÁJUS 1-e!!!:))))))))))))))))))))))
Michonne 2017 ápr. 30. - 15:58:48
(489/1897)
Én is hozok egy kis vásárfiát képekben, bár nem tudom milyen nagyításban teszi be….
Dorset, St. Aldhelm's Chapel felé bandukolva.
Michonne 2017 ápr. 30. - 15:57:55
(488/1897)
Halihó:)

Végre itthon és ismét a fedélzeten, azt sem tudom, hogy hol kezdjem….:)))

Neki álltam a pótlásoknak, és túl vagyok az utolsó kettõ ÖK-n, illetve a FI elsõ 2 részén és bevallom utóbbi után szinte meg kell erõszakoljam magam, hogy az ÖK-ról egyáltalán pötyögni tudjak valamit. Hasonlítani nem lenne fair a két dizit, és nem is célom, hiszen totálisan nem egy súlycsoport semmilyen szinten, de a friss élmény miatt még nehéz elvonatkoztatnom:)
Mary óriási köszönet, amiért ilyen zseniálisan hasogattad azokat a szõrszálakat, és még ha nem is tudatosan - de megkímélve minket a nyûgtõl, hogy mi is ugyanezeket a lehangoló gondolatokat osszuk meg (a királyi a többest a lányok eddigi reakcióiból kiindulva bátorkodom használni). Tényleg mindent összeszedtél és kimondtad a lényeget is amikor a szórakoztatás abszolút hiányát feszegetted…… igen, konkrétan ez történt, mert még erre sem volt képes ez a sorozat, leszámítva az elsõ epizódokat. Szóval hatalmas gratula annak az embernek, aki végül kaszát hirdetett, csókoltatom, aferin. Stílusosan bravó: http://www.7kawina.com/up/upfiles/lAU23406.gif
Az ÖK hétrõl hétre olyan szinten lett önmaga paródiája, hogy az már a nézõkkel szemben is arcpirító, és fogalmam sincs, hogy a produkcióban közremûködõ egyébként nem kevés tehetséges ember (Barbi nincs köztük), hogyan tudta ezen túltenni magát…. mert nem hiszem el, hogy õk ezt nem látták, érezték!
Michael C. Hall-al ugrott be egy interjú a Dexter utsó évada és annak (is) az ultragáz fináléja kapcsán, Õ akkor vmi olyasmit nyilatkozott, hogy nehéz volt a Zs kategóriába tolt karakterével bajlódnia és hogy mennyire nem értett egyet a végiránnyal, és kínjában már csak röhögni tudott azon, ahogy az évadokon keresztül tökéletesen felépített és legendás Dexter Morgant a végén szépen lehúzzák a klotyón az írók… szóval egyáltalán nem irigylem a színészeket, bár az ÖK esetében ugye már az elejétõl gondok voltak.
A „hogyan lehetett volna másként” opciókat is szépen összeszedted. Valóban nem egy, nem kettõ lehetõség lett volna ebben a történetben még akkor is, ha az intikam téma többszörösen lerágott csont. Az utolsó részek nézése közben bevillant, hogy ez csakis valamiféle vendetta lehetett a stáb és a nézõkkel szemben, hiszen magára valamit is adó író ilyen mélységekbe nem megy le önmagától. Érik már a barlang összeesküvés elmélet….haha
Nem titok, hogy a fõ banánhéjnak én is a Daghan-Selvi vonalat tartottam végig. Fõhõsünk tulajdonképpen értelmi fogyatékos szintre került, ha Selvirõl volt szó, ami annyira megtörte a folyamatokat és a karaktert – és ez nem csak az utolsó részekre vonatkozik, hanem az egész koncepcióra - hogy már azt sem hitted el a sorozatnak, ami esetleg nem volt annyira elba*va. Így az agysejtekkel is rendelkezõ nézõnek végül nem a halála volt tragédia, hanem az, hogy ezt a „szerelmi” leépülést végig kellett nézni….…. azóta is nyalogatom a sebeimet, kártérítést követelek!:)
Ha esetleg volt olyan nézõ, akinek még homályos lett volna az írók hozzáállása Selvi státuszát tekintve, akkor az a „hattyú halála képpel feláldozom magam Tekinnek, és az életemet is odaadom a szerelmemért” jelenetsor után biztos vagyok benne, hogy mindenkinek örökre megvilágosodott. Õ volt a tökéletes hõsnõ, a végzet asszonya, aki a hátán vitte a sztorit.
Ezek után csak egy válasz lehet „a mit is szeretett volna Selvi” felvetésedre:
igen Mary, komodóisárkánySelvi úgy gondolta, hogy Dagi és Yilmi öribarik lesznek, sõt pláne egy házban fognak élni, miután killerpszichó házaspár megbízásából Yilmi kinyírja Bejglit, hogy az véletlenül se jusson Enderke közelébe.
Apropó Enderdaghan junior…..huuu rám ne szakadjon az ég, de ritka irritáló volt az a narkolepsziás kisgyerek….pufi FahriÖzgür nekem jobban bejött. De a kósza antipátiámat leszámítva a közös jeleneteik azért jóra sikerültek.
Tekin meg a rettenthetetlen grúz, ezzel a Selvi imádat szállal végül méltó apucija lett idétlenségben Levennek…. sírtam a röhögéstõl a Selvi tapétán, best couple…..hahahahahaa sztem ennyire gagyi húzásokat már latinamcsi szappanban sem látunk, szóval kuriózum lányok, õrizzük meg örökre gondolatainkban…haha

Summa summarum biztos nem lehetett könnyû dolga a stábnak, mert tudomásom szerint õk is a 12-ik bölüm után tudták meg a végleges kaszát, de még is csak több, mint 2 órájuk lett volna arra, hogy valamelyest árnyalják a kb. 10 részen át tartó ámokfutást, ami egy nyugati sori életében kb. 3, de ha szigorú vagyok akkor is 2 epizódnyi idõ. De láthattuk, hogy õk az utolsó részben is végig és kizárólag a Selvi-Daghan páros émelyítõ turbékolásának fokozását tekintették célnak és meg is valósították, no nem is volt benne köszönet… a végén 4-es jelenetben, amikor átszellemült arccal örök szerelmet fogadnak egymásnak már én is együtt ordítottam Tekin bejel, hogy YETER!
Daghan kompenzációja az átélt borzalmakért meg annyi volt végül, hogy fullba tolhatta a kretént + Yilmaz abi egy szimpla dádával lazán elviritykolt a naplementébe…. agyrém. Legalább arra vették volna a fáradságot az írók, hogy Daghan holtteste mellett bilincs csattan az abi kezén, de persze ezt sem, mert akkor a szerelmetes, szûzies özvegy egyedül lesz kénytelen gyászolni, és hogy nézne máááááán ez ki?
A Beril-gyerek szál tekintetében is törekedhettek volna inkább arra, hogy valamiféle megnyugtatóbb lezárást kapjanak, de az írók a totál értelmetlen rambó leszámolás közötti idõt is max gyertyafényes, semmitmondó andalgásokra pazarolták. Lesújtó komolyan már írni is errõl az egész katyvaszról….grrrr.

Ami a színészeket illeti, ért pár pozitív meglepetés (Sabiha, Yilmaz, Beril, Sahika, Mehmet), illetve a zene is biztos pont volt. Bennem maximum ennyi maradt meg az ÖK-ból, béke poraira.
Ami Engint illeti….szvsz eleve öngyilkos vállalkozás volt Ömer után ismét egy hasonló karaktert bevállalni, fõleg ebben a killer turkish dizi világban. Csak reménykedni tudok, hogy az ÖK-ás pofon kicsit magához téríti õt és a stábját is. A legjobb idõszakában van, és jóval többre képes, mint amit láthattunk, igenis egy bizonyos szint alá nem lehet süllyedni és punktum. És ezt a véleményemet a Fi-ben látható miliõ és sallangmentesség csak még jobban megerõsíti, mert, hogy ilyet is lehet csinálni, de ehhez persze ki kell lépni a biztonsági zónákból, és ez egyaránt vonatkozik a készítõkre, írókra, és a színészekre is. Aki mer az nyer!

És ezzel rá is térek pár szó erejéig a Fi-re.
Én nem tudom Serenának milyen ezoterikus képessége van, de tökéletes megérzéssel utasította vissza Selvi szerepét, ha pedig ez inkább tudatosság volt részérõl -mert elõre látta a sorozat halálra ítéltségét- akkor le a kalappal elõtte, van a csajban potenciál, és ezt nem kifejezetten a színészi képességeire értem, hiszen még sokat én sem láttam belõle, hanem arra, hogy már most ki tudja szúrni a színvonalat, és nem adja a nevét akármihez.

Mary thx again az írásodért, tapsikoltam közben!
A FI, mivel nem szappan, egy olyan megvalósítás, ami után nehezen tér vissza az emberlánya a korábbi vonalhoz. Magamtól biztos nem szúrnám ki, hogy török alkotás. A nem csapongó, egyelõre nagyon biztos, logikus forgatókönyv és a feszesen izgalmas történet elsõre leveszi a lábáról az ere érzékeny nézõt, a szereplõk cizelláltsága meg már csak hab a tortán. Ennek ellenére, abszolút nem túldimenzionált, azaz fogyasztható karaktereket láthatunk, nem mellesleg tökéletesen interpretálva. Rettentõ jó színekkel és atmoszférával operál a technikai vonal, ebben nagyon sokat fejlõdtek a törökök az évek során, de szerencsére ez sincs túl tolva, kifejezetten ízléses (ajajjjj az ÖK-nál is így kezdtem…..hahahahaha)
Mr. Can Manay a manipulátorok manipulátora, huuhh van esszenciája a palinak az biztos, és ha még embert is enne, akkor kinevezném a török Hannibal Lecternek:)) Élvezet nézni, ahogy mélyülünk a dolgaiban. A reagálásai, a burkolt, igazán csak a nézõnek egyértelmû arroganciája rettentõ jól elkapott. Ozan Güven-hez eddig még nem volt szerencsém, de mintha ráírták volna ezt a szerepet, szuper jó. A terapeuta beszélget a terapeutájával jelenetek egyébként egy az egyben Hannibal feeling, de ez nem zavaró nekem. Tímea, ha esetleg belenéztél biztos sok hasonlóságot véltél te is felfedezni az elõbb említett mozzanat mellett is, fõleg pszichó Can kényszeres megmozdulásaiban.
Deniz elsõre kicsit harmatosnak tûnik nekem, de értem a koncepciót vele kapcsolatban, és talán inkább Mehmet G. kisugárzása kevesebb, mint amire én számítottam, és ezért van bennem ez az érzés.
Serana - Duru … igen, még én is keveset láttam belõle, de annyi azért nekem is lejött, hogy a ripacskodás elkerüli Barbi kolléganõjével ellentétben, szóval sztem is sínen lesz.
Az újságírócsaj brutál….. és csatlakozva Mankoshoz én is meg vagyok gyõzõdve róla az Ezel óta, hogy a színésznõ átoperált és valójában férfinak született:) és a pasi repertoárja .... huu nem semmi kiket szaggatott el…. fogalmam sincs mi lehet a titka…hehe

Kata azt írta, az ÖK elsõ – még értékelhetõ –részei után, hogy „Végre emésztek, nem fogyasztok”,
no én is pontosan ezt érzem a Fi-vel kapcsolatban eddig, szóval mindenkinek ajánlom.
Elkövetkezõ húzós heteim ellenére próbálok vele haladni és még jönni a témában.

Más:
Réci nagyon remélem, hogy te is és a géped is jobban van, a mosogatós felvetésedre pedig azt tudom írni, hogy a mosogatónõk, vagy épp mosónõk élete sehol sem könnyû… lsd Daghanné Barbi…szóval jól gondold azért ezt át;)
A Szolgálólányig még nem jutottam el, sõt olvasni sem olvastam róla végül hogy debütált, de ki nem hagynám, amint lesz rá idõm rávetem magam.
Ja, és a múltkor elfelejtettem az angol vonalban megemlíteni a 2016-os Háború és béke BBC mini sorozatot, látta vki?
Valamint kosztümös romcsi vonalon hagytam ki Mads Mikkelsen Royal Affairját…..kb. 5-en voltunk a moziban, amikor néztük, pedig a maga kategóriájában nagyon jó film, és még csak nem is feltétlen Mikkelsen miatt, hanem a bolond királyt zseniálisan alakító Mikkel Boe Folsgard játéka az, ami igazán lenyûgözõ, zseniális a pasi, de persze a többiek sem elhanyagolhatók, lévén skandi cuccról beszélünk és a megjelenítés is rendben van, kicsit hosszú, de nem vészesen. https://www.youtube.com/watch?v=VcOjNOgMSdU

A Vikings nekem alapdarab, õsfan vagyok a kezdetektõl, 1 évadnyi hullámvölgy itt is befigyelt ugyan, de alapvetõen tart egy biztos szintet szerencsére, már alig várom a folytatást, de van vér bõven.
A Young Pope meg abszolút kuriózum, és bár megálltam vele, mert most kevésbé csúszik, de 100%, hogy be fogom fejezni.
maryriddle 2017 ápr. 27. - 21:12:16
(487/1897)
Komment a BBO hun oldalról. Már törölték de idõben sikerült elkapnom:
Felkészülni, vigyázz, kész, rajt...

hozzászóló1: annak örülök, hogy Mustafa együtt sikerült lenni ,és a be teljesedés!
hozzászóló2: Annak örülsz, hogy Mustafa megerõszakolta Narint??????????
hozzászóló1: nekem irod? akkor persze örülök ki járt már neki a szerelem annyira szerette
maryriddle 2017 ápr. 18. - 14:43:48
(486/1897)
Ja egyébként az ÖK-t az onfinix.com - on néztem, ott már fent van az összes ha valaki nézni akarja, én gyorsan túl akartam esni rajta így nem vártam meg az universalosok fordítását.
maryriddle 2017 ápr. 18. - 14:37:55
(485/1897)
Jó napot!

Mankos, menõ a pápa :-) Nem nézem a sorozatot, de az egyházról szóló filmek szoktak érdekelni. Talán egyszer. A Borgiákból az elsõ évadot láttam, na ott a vérferi nem vonzott, de talán azt is végignézem egyszer.
Én is tervezek nyugatabbra evezni de sajnos mindig utamba jön egy török sorozat, még az Annet is leparkoltam mostanában így az ajánlott sorikra sincs idõm.
A Puhu-n nekem nem megy a Fi, szerintem letiltották Mo-n a kis irigyek. Az Ok.ru a többi oldallal ellentétben nem dobott fel házipornó hirdetést azért nem tûnt gyanúsnak. De a turkishseries.li -n is fent van. Az Ask Yenidenes Özgét egyébként már kikezdte a sajtó (ki gondolta volna) hogy nagyon cesur jeleneteket mûvel :-)

Na akkor ÖK:
Végignéztem. Akkor szõrszálhasogatnék egy pöppet....
Hogy mi volt a baj a sorozattal.. A törökök ízlésén én már nem tudok kiigazodni, de igazuk van, a finálé után én itt és most kijelentem hogy ennyire hülye és idegesítõ sorozattal még nem találkoztam. Eddig a legrosszabb sorozatélményeimben is felfedeztem valami értéket, tanultam belõle valamit, vagy csak simán röhögtem egy jót de ezt a 13x2 órát most teljes idõpocsékolásnak érzem az életembõl, mert egyszerûen nem adott semmit semmilyen szinten. És még csak nem is az értelmet vagy érzelmet kérem rajta számon, de a legalapvetõbb feladatát, a szórakoztatást sem tudta ellátni.
A krimi szál nem tudott elég izgalmas, fordulatos lenni, sokkal inkább nevetségesbe hajló már ezzel a maffia-szállal, a szerelmi szálat pedig inkább nem is kommentálom már, ilyen téren amúgy is egy cinikus dög vagyok, de ez...
A finálé: Amikor a múltkor belekukkantottam én tényleg csak a legutolsó képsorokat láttam azaz hogy Daghan öldü de semmit nem tudtam az elõzményekrõl, és még sajnáltam is fõhõsünket fájt a szívem az igazságtalanság miatt.
Most az összképet látva viszont azt kell mondanom hogy Engin ide-oda, akkora tökfejet csináltak Daghanból hogy már szinte a vérét kívántam.
Szinte férfi Cemre lett. Semmi sem érdekelte már csak Barbi. Attól eltekintve hogy nem értem mikor, miért, hogyan is alakult ki ez a hatalmas lángoló szerelem, nem egy Mahir-szerû szerelmes hõs érzetét keltette bennem, akit csodálni lehet, hanem szemellenzõs szerelmes pincskutya szinten maradt. A leghatalmasabb csalódás akkor ért amikor megtudta hogy Yilmaz ölte meg az apját. Egyszerûen fájt, nem akartam elhinni. Yilmazt, az apja gyilkosát elengedi hogy ne fájjon Barbikának, de pár perc múlva hidegvérrel kinyiffant két embert. Ez mi volt??? Végre megtalálta a fiát, elvileg happycsaládot akart alapítani imádott Barbijával. Miután átadta Tekinnek Levit, elmenekülhettek volna, lábon lõhette volna õket, mittudomén, de õ inkább neki áll gyilkolni. Ha az apja gyilkosával szemben olyan szépen tudott uralkodni magán, most miért írta felül a józan eszét az intikam? A fiára nem is gondolt? És aztán mi lett volna ha nem puffantják le? Elmenekülnek Argentinába és körözött gyilkosként együtt nevelgetné kis Endert a hazugságkirálynõvell? Idilli család... Ezzel mint apa egyértelmûen megbukott nálam....
És tényleg nem azzal van a bajom hogy gyilkolt hanem a logika és megjelenítés már megint! Elvihették volna egy meghasonlott mindenbe belefáradt ember irányába a karaktert, akitõl elloptak 11 évet és akinek már csak az intikam adhat megnyugvást. Játszhatta volna a korrupt hatalom ellen fellázadó kisembert, akinél egyszer csak elszakad a cérna és bumm. És nem szólok egy rossz szót sem. Ha ez is akart lenni a mondanivaló, akkor sem tudtam egy ilyen karakternek látni õt, mert nem ezt láttuk, nem láttuk a folyamatot amint a fõhõsünk egy hidegvérû gyilkossá változik. Az elsõ néhány melankolikus részben még meg volt ez a potenciál Daghanban, de ebben a cukiskodó pincsiben már nem. Hisz ez a hidegvérû mészáros fél órával elõtte még szerelmesen ömlengett, sõt kb. 10 bölüm óta két ordibálás között végigcukiskodta Barbival a sorozatot. Mikor kattant be? És még csak nem is hezitált, komolyan, számomra ijesztõ volt. Ellopták így a katarzist, a gyilkosság is csak öncélú nézõsokkolás volt a szememben, nem egyéb.
Egyébként az csak nekem volt morbid, hogy miután Daghan lelõ 2 embert a szívszerelme elõtt és ez a psycho nõ gyakorlatilag szemrebbenés nélkül a nyakába ugrik és neki áll két hulla mellett ölelkezni meg lihegni? Esküszöm megfordult a fejemben hogy leteperi ott a kertben. :-) Daghan szintén meg se rezzent a saját tettétõl hanem vigyorog mint egy jóllakott napközis meg seni seviyorum. Hát FéregGüney nem tudott ilyen gyorsan túllépni egy gyilkosságon....

További kis érdekességek,gusztustalanságok:
Barbi azt akarja hogy Daghan és Yilmaz barátok sõt testvérek legyenek. Komolyan ennek a nõnek mibõl készült a bõre?
Daghan megtudja hogy Yilmaz ölte meg az apját. És meg sem kérdõjelezi hogy esetleg Selvi tudott róla?
3 ember gyilkosa Abi büntetlenül elsétálhat Daghan felõl, de Beril még annyit sem érdemelt hogy meg tudja ki az apja gyilkosa. Miért? Nehogy abi nélkül maradjon Barbi?
Egy dolgot nagyon szerettem volna, hogy a mamiék megtudják a Selvi=Vildant. A Mami szerintem megtépte volna, de ugye nem hagyhatták hogy Fahriye hajával valami gond legyen. A fanok már továbbírták hogy Selvi fogja nevelni kis Endert. Tehát képzeljük tovább a történetet, ahogy Daghan egyik közvetett gyilkosa együtt nevelgeti a gyilkos abival, és a mit sem sejtõ anyóssal és sógornõvel a fiút, aki részben miatta szakítottak el az apjától. Hányinger...

Hát Engint sajnálom, de nem a nagy bukta miatt hanem hogy egy ilyen sötét karaktert kellett eljátszania egy Bulut és Fatmagül után fájt ilyen pocsékságban látni. Õ kihozta amit lehetett ebbõl, a lovestory az erkölcsi buktatókon és jégcsap Fahriye alakításán bukott el leginkább.
Fahriye viszont Meryem szintre került nálam, az az hogy nem vagyok többé hajlandó olyan produkciót nézni amihez õ nevét adja. Megadtam neki az esélyt tényleg, de a véleményem változatlan maradt, van némi tehetsége a színészkedéshez, de éppen a színészet lényegi elemei hiányoznak belõle: nem tud lelket adni az eljátszott karakternek, nincs benne szenvedély és alázat, felszínes és modoros. Ezek a legrosszabb dolgok számomra amiket egy színész elkövethet. Remélem a továbbiakban nem közelíti meg egyik kedvencemet se, csináljanak csak Õzikével hiperszuper produkciót, legalább nem kell féltékenykedni a csókjelenetek miatt senkinek :-)

Nah, ennyi. Várom majd a véleményeteket ha lesz :-)
maryriddle 2017 ápr. 13. - 23:45:22
(484/1897)
Elég gyenge színésznõ, nem tudom mit keres ebben a sorozatban. Egyébként azt figyelem hogy rendre olyan színészekkel randizik akik nekem bejönnek, jelenleg birkajaú Birkan Sokolluval, elõtte Onur Tuna exemmel, Kenannal(???) de meg volt neki KS Emír és még Cagatay legényünk is. Még az hiányzik hogy Burak Denizemre is rászálljon...

Köszi a zenét, nagyon fülbemászó :-)

Hallottam Kenant meg hamarosan szultánná koronázzák :-)


Belenéztem az ÖK finálé finálé jelenetébe is. Hát hóóó meg hááá meg hûûû... Vajon miért?
Bõvebben majd egyszer...
maryriddle 2017 ápr. 10. - 09:23:57
(483/1897)
Megnéztem a 3. Fi részt is, és beszéltünk ugye a coming outról, hát jelentem megvan az elsõ leszbikus pár a török dizivilág történelmében (legalábbis az általam ismert) Persze vizuálisan (egyelõre?) nem volt megjelenitve, csak utalás szintjén de még így is nagy dolog ráadásul egy Ayyapim sorozattól.
Egyébként ennek a Berrak Tuzunatacnak az Ezelben is ilyen idegesítõ volt a stílusa?

És még egy érdekesség elhangzott török sorozat fricskázás is a sorozatban. Egy olyan cég sorozatában ami a Kara Sevdát gyártja:-) Nem gondoltam hogy van öniróniájuk. :-)
maryriddle 2017 ápr. 09. - 23:23:54
(482/1897)
Merhaba!

Nos, akkor a FI-rõl egy kicsit. Az elsõ két rész után vagyok, eddig szenzációs a sorozat!
A törökök már írták, nem a mi kultúránk ez.:-) Hát igen, a TTT-s osztályozáson belül erõsen tiltott kategória lenne. Se erényöv-tartó család, se szûzhártyák, se klasszikus török macsók...(A török zene azért hiányzik..) Az egyik fõhõsünk zenész, balettrendezõ(!) s (túl)érzékeny mûvészlélek. A másik tv-s pszichomókus és egyetemi proff., és...hát....róla sok mindent tudnék még mesélni, de nem akarom lelõni a poént ha valamelyikõtõk esetleg nézni fogja. Egyelõre annyit, a legizgalmasabb, legérdekesebb török férfiszereplõ akit eddig megismertem. A 2. bölüm vége után meg egyenesen félek tõle...
Egyelõre a fõhõsnõ is szimpi, lekopogom. Serenay színészi képességeirõl még nincs igazán véleményem, mert igazán aktív szerepe nem volt még, de arról meggyõzõdtem hogy pont az meg van benne, amit Fahriyébõl hiányolok. Igaz ez a színészetére és az zenei munkásságára is. Ezért megkockáztatom hogy talán Selvi szerepében hitelesebb és szimpatikusabb lett volna. Gondolom õ nem bánja hogy végül Fahriyét kasztingolták be. :-)

És ezzel rá is kanyarodva a drága jó ÖK-ra:

Szóval akkor a 13.bölümmel vége... Oyy, innen hallom a nászindulót, látom Barbi hófehérre hipózott menyasszonyi ruháját, a színes lufikat és a fasor között naplemente felé guruló kabriót. :-) Nem hiszek én a rafinált fragmaninak... A 10., 11. bölüm megnézése után bevallom nem tudom meddig bírtam volna még de most már kitartok. :-)

10-11. bölömrõl Sok újat nem tudok mondani.... Reménykedtem hogy ha felirattal látom ezeket a képsorokat találok valami fokódzkodót, magyarázatot Daghan puhányságára Selvivel szemben, de sajnos yokkk. És nem is az zavar a legjobban, hogy azonnal megbocsátott. Hanem az húz fel, hogy 9 bölümön keresztül izgatták a jónépet ezzel a nagy titokkal, hogy húúú, mi lesz majd ha Daghan meg tudja, és Barbika is a kezdetektõl fogva ezen remegett, ezért hazudgált 0-24 a szerelmének. Erre amikor kiderül, mi történik? SEMMI. Elérkezik vagyis elérkezne a csattanója, fordulópontja a sorozatnak...és ez nem változtat semmin. Nincs konfliktus, nincs csalódás, nincs dilemma, nincs szenvedés. Egyszerûen semmi.
Most elképzelem milyen lett volna a Karadayiban, hogy a nagy Mahir Kara benim jelenet után azt mondja Feride, jól van Mahirkám, te csak az apukádat akartad megmenteni és a karjaiba omlik. :-) Nem is megbocsátás, de a büszke Daghan még csak meg sem sértõdik hogy végig hülyére vette a szívszerelme, meg se kérdõjelezte Selvi érzéseit, nem kérdezi meg hogy hogy volt képes ennyi idõn keresztül a szemébe hazudni, nem kérdezi meg mi lett volna ha nem talál rá az ominózus videófelvételre? Egyszerûen lepereg róla minden. És ez baromira idegesít. Nem hiszem el, hogy valaki ilyen könnyen túl tudja tenni magát rajta, ha meg tud egy ilyet.... Nem és nem....
Most már biztos vagyok benne, azzal hogy Daghan felmenti Selvit azt jelzi hogy bizony elõkerült az a hipósflakon (biztos Hilal csempészte be) és most már biztosak lehetünk benne, a forgatókönyvírók szerint sem bûnös Selvi, punktumm. (hú de kacagtam is amikor eldöntötte Mártírbarbi hogy feladja magát a rendõrségen :-))))
Ja és a pofámleszakad rész, amikor megkérte Daghant hogy védje meg az Abit... áááá...

Nah mindegy. Most már féllábon is kibírjuk valahogy :-)

Egyébként találtam egy tök jó fórumot, a whatisfatmán, eddig azt hittem elveszítettem a külföldi dark side-os kollegákat, mert a fõtopikban csak a nyáladzás megy, de rájöttem eddig rossz topikot néztem, bekukkantottam ebbe A Beril Appreciation (and more) Thread címû topikba, és egyazegyben a mi véleményeinket olvastam vissza!

Muszáj is kimásolnom egy komment részletet, annyira tökéletes:
"Daghan apparently doesn’t care that she’s Vildan. He knows her as Selvi and she will continue to be that way for him. Oh okay….. Which means, I don’t accept the real you, the innocent you, the child you, who made a false testimony and her conscience troubled her so much that she made it her life’s mission to make up for it and get him out. No, he won’t accept HER! But, he definitely accepts Selvi, the fake identity, the lying Selvi, the accomplice Selvi, the Selvi which can do no wrong because, my heart says that I love her. Ohhhhhh please, would you give me a break? My eyes are hurting from how much I rolled them, and I rolled them plenty. (...)
Look, he can forgive her all he wants, but as a viewer, I feel cheated and robbed. I wanted to see the anguish. The separation. The guilt. The sacrifice. And, And, And…… you get the idea and I got none of that. "

Ja és úgy örülök, hogy másnak is feltûnt Selvi ironikus viselkedése Berillel szemben:
"Selvi has the audacity to tell Beril what she did was bad, but her concealing the truth and covering for a murderer is perfectly fine? I am not saying what Beril did was right, but people who live in glass houses should not throw stones. Just saying….."

Lukrécia én is hiányollak az ÖK heti kibeszélõ showból, de teljesen egyetértek az ÖK-val és más dolgokkal kapcsolatban is... A kilégzés-belégzést nemrég nekem is alkalmaznom kellett, nehezen álltam hogy ne lépjem át a barlanghatárt én is, mert õszintén érdekelt volna egy s más, de az a megdöbbenés ami a "bocsi nem emlékszem hogy Kerim mit csinált az elsõ rész utolsó 15 percében" dolog után jött, eldöntötte nálam hogy parttalan lenne a vita...

Mankos jó sokáig oda voltál, már aggódtam hogy tényleg az Izaura tv-n látunk majd viszont. :-) Üdv újra hunföldön. Dél-amcsi tájakban nem igazán vagyok otthon, google maps a segítségemre volt, tényleg gyönyörû helyeken jártál. Brüü, én is ilyen munkát akarok :-)
A Cesur éreztem hogy nem nekem való. Örülök hogy végül nem fogtam bele, ismerem a sztorit nagyjából és valószínûleg ezt is túldilemmáznám. Valamelyik közösségi oldalon nemrég belefutottam vitákba, úgy látom a Kivo és Tuba fanok eléggé marják egymást :-)
A BBO akkor lehet hogy nem a te sorozatod lesz, bár a java még csak most jön, vagyis az évadzáró (talán 13. bölüm) és a diliházas részek is elég "hûhák" legalábbis nekem. :-)

A Fi-re ha valakit érdekel, ez a FB oldal fordítja https://www.facebook.com/SerenaySarikayaWorldwideFans/
Közvetlenül az Ok.ru-n is elérhetõ https://ok.ru/video/248042031710
Az õ fordításuk jobb (mármint nyelvtanilag) mint az onfinix.com-os.

Michonne neked is kellemes nyaralást, vagyis tavaszozást. És én is kellemes ünnepeket kívánok a biztonság kedvéért, bár lehet hogy jövök addig még boldogítani titeket, elvileg most lazább hetem lesz és ki tudja miket fogok nézni meg gondolni...

Na mára ennyit belõlem.
Görüsürüz!
maryriddle 2017 ápr. 06. - 23:04:37
(481/1897)
És a 2.
Ha valaki ezt nekem meg tudná nekem magyarázni, hálás lennék.
maryriddle 2017 ápr. 06. - 23:02:40
(480/1897)
Megint csak egy képszösszenet erejéig. Kénytelen voltam gyorsan végigpörgetni az ÖK12-õt és nem bírtam ki hogy ne ragadjak ki két csodás momentumot. Csak hogy Réci se maradjon le ezekrõl :-)
Michonne 2017 ápr. 05. - 21:20:20
(479/1897)
Szép estét,

Mary,
Szuper vagy, nagyon köszönöm az elérhetõségeket, csekkoltam és mûködnek;) Ha visszatértem megnézem õket.

Réci,
A humor és a vicces hangulat nekem is sokat számít, én is így mûködöm:)

ÖK: értelek persze, körülbelül ugyanazokat hiányoljuk itt mindannyian, és mellesleg az erkölcscsõszködést sem akarom én azért túltolni, mert egyrészt nem áll jól, másrészt nem is vagyok ilyen típus, csak egyszerûen jó lett volna, ha jobban figyelnek az egyensúlyra, fõleg a fontosabb szálakon. Kicsit bosszant, ezért kérõdzöm ennyit rajta.
És ami a színészeteket illeti, Fahriyére nem is akarok szót fecsérelni, Enginen meg azt látom, hogy - mint mindig - most is nagyon odateszi magát, de ez a tény sem tudja visszafojtani a mélyrõl feltörõ Ömer parámat (fõleg a 10 rész túlzott teátrálissága után), és azt érzem, hogy pöppet megfeneklett azért ezekben az „agyonszenvedõs” karakterekben. De fõ az optimizmus, azaz rendületlenül hiszek legalább még egy jó választásában, mert tudom, hogy ott van benne az a dög valahol ..hihi
Egy kis nosztalgia: https://www.youtube.com/watch?v=cCm_ury-BKM

Ök-hoz még: a 10-t megnéztem, a 11-est átpörgettem, mit is írhatnék……olyan volt amilyen. Momentán csak a gyerek szál marasztal, no és Mehmet erõteljes flörtje Sahikával:)) neki egyébként van felesége nem? uppsz.

„Semmi gond, ajánljatok jó kis sorikat fõleg most a történelmi, kosztümös és persze tömény sexes jön be, vér és misztikum nem annyira kell bele de már azt is jól tolerálom.”

A Trónok harcában ez mind egyben van, de nem tudom, hogy állsz a sárkányokkal, szóval csak félve ajánlom:)) Engem teljesen váratlanul rántott be anno, pedig nem vonzottak a hasonló sztorik, se könyvben, se sehogy. De ha nem akarsz misztikumot és túl sok vért, akkor a történelmi és szex vonalat kimerítendõ ajánlanám a Tudorokat, ha eddig nem volt még meg.

Lányok, nem tudom, hogy tudok jönni, mert nekem is elég sûrû napjaim vannak, tengernyi melóm közepette és fél lábbal már országhatáron kívül, biztos ami biztos alapon megragadom az alkalmat és mindenkinek lehetõleg minél kevesebb otthoni gályával tarkított ünnepet kívánok.

Puszi nektek!

u.i.: természetesen nem mehetek el heti gif nélkül XD: https://is04.ezphotoshare.com/2017/04/01/KH7g7n.gif
maryriddle 2017 ápr. 04. - 20:11:34
(478/1897)
Sziasztok!

Most csak két meglepivel ugrottam be fõleg Michonne-nak, de persze minden más érdeklõdõnek is.
Az egyik, hogy elkezdték a Fi-t feliratozni, az onfinix.com-on található, azt írják hogy az openloados link a jó.
A másik szintén egy Serenay Sarikayás film, még tavaly ajánlotta Michonne, az Ikimizin yerine (diáklány - tanárbácsi ask) is felkerült angol subbal a turkishsubs.com-ra. A képe nem tudom hogy eredetileg is ilyen nyomi-e, mármint nem Serenayé hanema filmé. A turkish culture, turkish film cimke alatt található. Bocsi nem merek directlinkelni, nehogy cenzúrázza port.
Ja ezen az oldalon egyébként a kopasztott szemöldökû legény soriját is feliratozzák, ha érdekel valakit :-)

Na ennyike most. Akartam még írkálni de jelenleg nincs energiám semmire, fõleg nem az ÖK-ra. Elég sûrû napjaim lesznek, esetleg hétvégén vagy jövõhéten megpróbálok jönni.

Iyi haftalar!