Téma: Hilal Saral

hanga549 2017 jan. 14. - 12:10:46
(317/1897)
Mankos, megosztottam veled az srt-ket Google Drive-on. :)
hanga549 2017 jan. 14. - 00:58:19
(316/1897)
Amint látjátok, nincs éppen korán... És bár fáradt voltam, de egy hang a fülembe azt sustorogta: nézz egy kis Bulutot lefekvés elõtt...
Ami miatt most éjnek évadján idesettenkedtem megint, az az, hogy elmondjam: légyszíves sztornózzátok azt a mondtatomat, hogy a másik Engin miatt nézel elsõsorban ezt a sorozatot.

AZT A MINDENSÉGIT!!!!!!!!!!!!!!! Mekkora színész ez az Engin Akyürek!!!

Teljesen a hatása alatt vagyok, köszönetemet szeretném ISMÉT kifejezni, hogy felhívtátok a figyelmemet erre a sorozatra (is)!!

Muszáj tovább néznem, majd egyszer alszom....
hanga549 2017 jan. 13. - 23:07:37
(315/1897)
Üdvözletem a kedves barlangnak!

Örömmel jelentem: én ma szerencsésen megúsztam a seggreesést és egy péntek 13-i borzalmakat (bár az elsõ azért majdnem sikerült, Réci egyik macsekjához hasonlatosan közelítettem meg a klinika felé vezetõ 50 métert - csak én a kerítésre voltam így rátapadva és oldalazva).
Nincs erõm most nagyon hozzászólni semmihez, fáradt vagyok, zsúfoltak voltak az elmúlt napok. Köszi a jókívánságokat, a göthösködésbõl sikerült viszonylag hamar kilábalnom, bár még mindig vannak utózöngék, de MEGMARADOK!!! :)))

Sem Engin új soriját, sem Icerdét, sem Cesurt(!) nem láttam a héten. :(( Bulutot úgyszintén (nem). Amit viszont láttam belõle, az nagyon tetszik, megfog, elrémít, ledöbbent, ugyanakkor mégis leköt, szóval JÓ.

Ennyire futotta tõlem.
Pusszancs mindenkinek, nálunk a beígért hatalmas hó helyett egész nap zuhog az esõ, most vegyül bele némi hó is, tombol a szél. Tél, én így szeretlek! :)
Michonne 2017 jan. 13. - 13:54:14
(314/1897)
Uppsz... Elek Ferenc lemaradt...
háááát nem kiköpött Rahmi?
:)))
Michonne 2017 jan. 13. - 13:52:58
(313/1897)
Sziasztok,

Réci köszönjük, azt hiszem ránk fér a mai jeges napon néhány fekete macska õrangyal;)

Ölene Kadar:
Az 1. bölüm hangulata kifejezetten tetszett, a színei is ott voltak, bár nagyon az elején vagyunk még. Az eddig - számomra - fõként idõhúzás céljából bevetett és oly kedvelt lassítások, illetve jelenet túlhúzások sem zavartak annyira, pláne, hogy kivételesen értelmük is volt (szabadlábra helyezés bizonyíték viszonylatában).
Tudomásom szerint az elsõ pár részt Umur Turagay rendezte, ezért gondolom hasonló színvonalra lehet számítani még pár bölüm erejéig, de hogy utána ki és mi lesz nem tudom.

Story: mint ahogy az elõzetesekbõl is kiderült nem túlzottan bonyi, tehát nem ért meglepetés.
A viszonylag tempós felvezetés és az utolsó képkockák arra engednek következtetni, hogy fõhõsünk nem nyalogatja sokáig a sebeit, nem tököl és gyorsan rálép a bosszú nem épp pillangókkal kikövezett útjára, amitõl én elõre félek, mert a vendetta témát többnyire túltolják a törökök, de mégis úgy érzem, hogy ha Dahgan karakter csak fele annyira lesz idegbeteg, mint KPA Ömer, akkor nem lesz gondunk egymással és maradok:)

Engin meggyõzõ és hatásos volt, mint mindig, tulajdonképpen már nem tud meglepni, kisujj effekt, minden átjött.
Ezért is néznék már vele komolyabb (egy estés) mozit, mert a tegnapi is arról árulkodott, hogy képes 1,5-2 óra alatt is tökéletesen kibontani és megoldani egy karaktert (vagy csak én vagyok nagyon elfogult már nem is tudom….).
A többiekkel kapcs. csatlakozom a véleményedhez Réci, senkit nem tudnék kiemelni igazán:
a gonosznak beállított (?) faszi karakter (a neve is kiesett) alias Sarp Levendoglu ….. óriási csalódás… némely jelenetben olyan volt, mintha a színész nem tudná, hogy miért is van ott. Pl. amikor Bejgli (így hívom ex-menyasszonyt:D) a tv-bõl értesül D. szabadulásáról, no ott is mit mûvelt már?…az az arcmimika, az a szemforgatás… ááá nagyon béna, nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek amikor láttam. Ha valaki képtelen egy ilyen nem éppen komplikált reagálást igénylõ jelenetet lezavarni, milyen ellenpárja lesz a késõbbiekben Daghanak (Enginek)? Borzalmas gyenge volt végig, súlytalan és még bájgúnárnak is tré.
Aki viszont érdekesnek tûnt elsõre az maga a gyilkos, azaz Selvi-Barbi abija Tansu Bicer.
Bejgli – Gülcan Arslan is hozta, amit kellett, de különösebben õ sem volt kiemelkedõ, Enginnel viszont tetszettek egymás mellett. A karaktere nem egy agysebész, szóval félek egysíkúvá válik majd a késõbbiekben.
És Fahriye… róla azt gondolom, hogy nagyon odatette magát és a felmentõs bírósági jelenetnél nem csak a karakter, hanem õ maga is nagyon izgulhatott:) De sikeresen megoldotta azt a pár percet, ügyes volt, jól közvetített. A továbbiakban majd meglátjuk, de egyelõre jobb, mint amire számítottam.

A zene - mint mindig - nagyon jól követte és mélyítette a jeleneteket.
Jól tudom, hogy szeretett Aytekin Atasunk (végre nem Toygar) keze van a dologban? Egyébként Toyagral sincs bajom, csak már a csapból is õ folyik, kell néha a változatosság;)
A Sagopa Kajmer betét meg szuper választás volt a belõtt Dr. Daghan utca jelenetéhez azzal a De Ushuaia a la Quiaca alappal (Gustavo Santaolalla) jááj felsikoltottam, amikor meghallottam yesssssss! Már ezért megérte…hehe

https://www.youtube.com/watch?v=sv6_Lj52x_8

https://www.youtube.com/watch?v=W9iQ0pcSVIM

Összegezve: azt kaptam, amit vártam, de semmi igazán plusz eddig.

Fatmagül szinkron hangok:
Néhány névtõl eltekintve én sem ismerem már õket.
Vágó Bernadettnek örülök. Horváth Illés névrõl nem ugrott be, de aztán rákerestem és hangról meglett, talán kicsit magas Enginnek, de érzelmesség terén szerintem nem lesz vele baj.
Mustafának Dolmány Attila talán túl "lágy", de írhatnám azt is hogy túl entellektüel, „darabosabb” hang jobban illett volna hozzá, sõt tovább megyek, lehet hogy én D. A-t adtam volna Enginnek. No de majd elválik és a többieké is, nem károgok elõre…ööö annyira:)))

Mindenki vigyázzon magára a nap hátralévõ részében, és rendesen jutalmazzátok ám meg Réci macskakülönítményét ha már kerülgetni kényszerülnek bennünket:)
Michonne 2017 jan. 10. - 22:13:06
(312/1897)
Jó estét mindenkinek,
jobbulást annak, aki beteg, vagy az lesz valamikor, én másodjára vagyok már benne, de nagyon unom…grrrr.

Mary,
Igen, sajnos nem kell Törökországig mennünk, és akár a szomszédban is megtalálhatjuk a Duriye és Asiye Bulutokat és ez az igazán lehangoló.

Fatmát én sem tudtam hova tenni az elején, és késõbb sem térnek ki bõvebben rá, de neki is Bulut volt a neve egyébként és Narin a mostohaanyjaként emlegeti, Yusufot meg testvéreként, szóval....

Erika,
el a kezekkel az ereidtõl!:)
bár igaz, ami igaz Narin is tud bambáskodni, de messze nem Nilüfer szinten, és neki még meg is megbocsájtjuk:)

És Mary igen a cérna!
Az elején csak cérna, majd fokozva cérna és fülbevaló együtt… elsõre a kabbala karkötõ ugrott be róla.

Fatmagül : WTF ????
El sem hiszem, hogy az E.A. károgásom kontraproduktív magasságokat öltött…..(a szerénységemet most hagyjuk…)
két lehetõség van: igazad van Réci olvasták a barlangot (és vagy az OKJ-okat….hehe) és +-ban valaki még a TV2-nél is dolgozik….:))
no de viccet félretéve a fõhõsök még hagyján, de Mukkadest és Rahmit, hogy fogja visszaadni a szinkron?...
no erre tényleg kíváncsi leszek, és a sáv engem is érdekelne (már elõre félek a vágásoktól).

Ja és Firat nekem is Matthew.
maryriddle 2017 jan. 09. - 22:38:05
(311/1897)
Iyi aksamlar!

Én is teljesen egyetértek veled Michonne. Valóban valahol sorsszerû volt hogy ilyenné vált egy ilyen családban és környezetben. Akármilyen intelligens lehet legyen valaki, nagyon-nagyon nehéz kiszakadni egy ilyen szélsõséges szubkultúrából fõleg támogatók nélkül. A burok alatt erre gondoltam én is. Serdar és Inci mama nélkül valószínûleg Narinnak sem sikerült volna. Ezért is nehéz ítélkezni az ottani nõk felett. Nem mintha nyugaton csak elvétve lennének Asiye és Duriye Bulutok... pedig elõttük lehet hogy még lenne is példa, választási lehetõség... De elég csak megnézni a "Fatmagül egy kegyetlen boszorkány" kommenteket. Egyre jobban értem miért is Cemre volt az ideális nõkarakter... És poénkodást félretéve, ez baromi elkeserítõ.
Narin sorsa azért is különösen szomorú, mert lélekben õ egyáltalán nem passzol bele a sorozatbeli nõk sormintájába...

A Muszafa - Asiye frigyben külön poén, hogy Aslan bey pár bölümmel elõbb/késõbb maga meséli a fiának a szír lányhoz fûzõdö, apai tiltás miatt szomorúan végzõdõ szerelmét...

Ez az aknamezõs iskolaút nekem is karakteridegen egyébként Aslan papától, de az egész családtól...

Ja és még egy furaság: Ugye volt ez a Fatma abla aki ápolta Hatunt. Az elsõ részben elhangzik Duriyétõl egy ilyen mondat: "You look after your bedridden
co-wife like a baby... I swear you deserve to go to heaven." Tehát hogy co-wifeok, az az egy férfinek a feleségei???

Hanga abla, örülök hogy mégis tetszik. Szokni kell a hangulatát meg a mardini sajátságokat de aztán szerethetõvé válik, én legalább is így voltam vele. KPA Nilüert még nem volt szerencsém megismerni, de szerintem Narin egy szerethetõ fõhõsnõ, csak õt is szokni kell. Én azt a cérnát a fülében nem tudtam hová tenni az elején :-))

Szinkronos Fatmagül. Vaayy. Éééés folyamatosan ránkcáfolnak! Nézni biztos nem fogom mert utálom a szinkront, de annak örülök hogy végre valami értelmes sorozatot is leadnak. Ha a Paramparca helyére megy akkor viszont olybá tûnik a TV2 szappanopera szintre tette.... megérdemelne pedig egy fõmûsoridõt.

Réci Yekta új asszonya teljesen új, szóval én se ismerem. bár ha azt nézzük hogy milyen nõ menne feleségül Yektához vannak kétségeim....

Jobbulást a betegeknek!
hanga549 2017 jan. 09. - 19:35:15
(310/1897)
Libabõr meg is volt, míg most néztem. :)

Mankos, Mustafát Matthew McConaughey-hez hasonlítják. :)
hanga549 2017 jan. 09. - 19:32:44
(309/1897)
Jöttem erõsíteni a betegek táborát. Jelentem: én is az vagyok. Csütörtökig adtam magamnak idõt kiheverni, addig itthon leledzem.

Esküszöm, volt egy ilyen megérzésem, hogy Fatmát meg fogják venni és leadják szinkronosan. Ettõl függetlenül megdobbant a szívem, amikor ezt most olvastam. Örülök neki, de én is rettegek, kik lesznek a szinkronhangok. Félek, hogy így már nem fogom annyira élvezni. Az éjszaka királynõje hatalmas csalódás volt, az egész filmnek más lett a hangulata a szinkrontól. Öreg néne õzikéjét nem nézem, csak belekukkantottam anno, de az is szörnyû. Kuzeynél Seref hangja készít ki. Annyira idegen tõle. Mindegy, nem akarom elõre lehúzni, hátha Fatmánál eltalálják. De tényleg nagyon-nagyon örülök a hírnek.

Na, akkor kívánjunk valamit, mit szeretnénk még a tévében látni. :)))

Szerintem egyébként Vajna bácsi (akit egyre jobban kedvelek, mert TUDJA, MI A JÓ!!) be fog újítani az új, most futó sorik közül is. Bár nem tudom, ezeket hány rész után bocsátják eladásra, hiszen mind a négy kedvencemet még forgatják. (Icerde, Dirilis, Cesur, Vatanim Sensin). De a megérzésem most azt súgja, hogy vagy Cesurt, vagy Icerde-t. Ha biztosabbra akar menni, akkor inkább Cesurt - Kivo miatt. Meglátjuk.

Lányok, nekem igenis nagyon tetszik Bulut. A 4. bölümnél tartok, és már tényleg nem nyomaszt annyira. Írtátok a zenét és a tájat, nos, a zene tényleg nagyon-nagyon jó. Az aknamezõs táj nem annyira tetszik. Viszont érdekességnek tartom, hogy a fél Szulejmán stáb itt van. :)) Nem tudtam, honnan volt olyan ismerõs (és nem szimpi) Narin, hát persze, hogy õ is a Szulejmánból. Ott nem bírtam a színésznõt, itt még nem tudom, mert alig szólt kettõt. Nyugtassatok meg, hogy nem olyan lesz, mint KPA Nilufer, mert akkor én is eret vágok az egyik vadonás új bicskámmal.
Michonne 2017 jan. 09. - 00:22:18
(308/1897)
hát ez .... én és fogadalmaim....eddig bírtam tartani magam,
no de úgy gondolom, hogy ezentúl én is a kilégzés belégzés technikáját fogom alkalmazni, köszi Réci:)
és rendszert sem csinálok eme gyöngyszemek megosztásából ígérem, mert a végén még behozom a sárgaságot a barlangba....:))

Jó éjt nektek.
maryriddle 2017 jan. 09. - 00:00:51
(307/1897)
Áááá, Michonne esküszöm pár órája olvastam én is ezeket a kommenteket, és esküszöm hogy én is ma vetemedtem ilyenre elõször. Majdnem felhoztam én is a témát, de inkább nem akartam borzolni a kedélyeket, meg rég meg is fogadtam hogy inkább nem kommentálom a magyar rajongói oldalak rajongóit, mert... :-))

Barbie sárga feje: jajj, remélem csak túltolták az alapozót és nem egészségügyi gondok...
Michonne 2017 jan. 08. - 23:58:23 Előzmény maryriddle
(306/1897)
Mary tökéletesen igazad van, egyetértek mindennel. Én a nagyon korai gyermek idõkre gondoltam inkább.
Az természetesen nyilvánvaló volt, hogy el voltak nyomva, illetve teljesen alárendelték magukat az õsi és kiirthatatlan család hierarchiai rendszernek + ehhez csapódott még hozzá a lányokat elõszeretettel érintõ „el kell tûrnünk” kérdéskör is (mint ahogy ezt Gülengül is kifejtette az egyik részben) és így már borítékolható volt, hogy az ilyen környezetben és szülõk mellett történõ szocializálódás végterméke csakis egy Narin forma lehet majd valamikor. De ez nem kizárólag egy személyi vagy családi, hanem össztársadalmi probléma is. Végeredményben nagyon nehéz ott másképp nevelkedni. Mert hiába van a nõknek ösztönös fenntartásuk az õket ért atrocitásokkal szemben, ha mégis totális elnyomó erõt képez az anyatejjel magukba szívott fejet hajtok attitûd.
Amikor Mustafa elõször megverte új asszonyát az összes nõ félre nézett, semmit sem tettek, egyedül Yasar erõlködött egy kicsit, de õ ugye kakukktojás:) sõt a nõk még ki is okosították, hogy azért nem lehet közbelépni, mert „Mustafa a férje”. Tulajdonképpen ebben a szituban végig nézhettük, hogy nyomják el - a maguk is elnyomásban élõ (!) - nõk az egyetlen értelmesen gondolkodó, és normális lelkületû férfit….röhej ugye?. Majd késõbb ugyanezek az emberek azt is végignézték, ahogy Mustafa terhesen is megüti Asiyét. Beteg társadalom.
Kicsit elkanyarodtam ugyan, de csak azt akartam ezzel szemléltetni, hogy Narinnak (és nem csak neki) esélye sem volt. Kishitûsége és alázatossága (a vallástól most tekintsünk el) alanyi jogon járt születése pillanatában, és nem feltétlen „csak” a Bulut family gonoszságának eredménye. De ha mindezek ellenére harciasabb is, mint az átlag, azért nagyon nehéz úgy lázadni és kiállni magáért, hogy nincs elõtte minta. És itt jön elõ az ön- és utód sorsrontó momentum, amit Timi tökéletesen szemléltetett korábban.
Nem harcolt magáért, mert nem volt kitõl megtanulnia hogyan is kell. Megállapítható, hogy sajnos az õ nevelkedése, ha átlagosnak nem is, de talán annyira kirívónak sem számít abban a közegben, annak minden borzalmával és talán boldogságával. Ezért óriási dolog, hogy Narin késõbb mert és tudott ebbõl kilépni.
A korai boldog gyermekkort én csak azért vizionáltam, mert fent említett hátráltató tényezõk a kislány Narin lelkében talán - de csak talán - még nem voltak annyira realizálhatók, nem értek el olyan közvetlenül hozzá - bár nyilván a késõbbi énképét befolyásolták - és képes volt akkor még szépnek látni a világot és a körülötte lévõ embereket is és akár még boldog is volt. És ez a fiúkra is vonatkozik. A folyamat elindult ugyan mindegyikük tekintetében, de még nem terítette be õket.

Errõl még emlékeim szerint nem esett szó, de ha már a nõk elnyomását feszegetjük, gondoltam felidézem a Mustafa – Asiye polgári egybekelést, ahol gyakorlatilag az apa mondta ki a boldogító igent a fia helyett… (Engin különösen jó volt ebben a jelenetben, benne van a top 5 ben).
no szóval elgondolkodtató volt, hogy sok esetben nem csak a lányoknak, de a fiúknak sem volt választási lehetõségük (mint ahogy szüleiknek sem feltehetõleg), mindez 2009-ben Törökországban. Az persze más kérdés, hogy a késõbbiekben a férfiaknak a nem feltétlenül preferált házastárs mellett azért volt lehetõségük a vigasztalódásra, amivel többnyire gondolom éltek is.
De elvonatkoztatva ettõl azért abban a pár percben nagyon sajnáltam Mustafát….

Bulut papa és a bombák földjére irányított kisiskolások…
félre értés ne essék, simán elhiszem, hogy létezik ilyen arrafelé, sõt szerte a világon hasonló … elég ha a több sávos, nagyon forgalmas autóutakon átgrasszáló afrikai kisgyerekekre gondolunk, de mégis nekem Aslantól minden genyósága ellenére bevallom õszintén kicsit karakteridegen volt ez a húzás, egyrészt mert nem néztem ki belõle, hogy gyermekvérre szomjazik, másrészt meg ha ne adj Isten bekövetkezik a tragédia az milyen fényt vetett volna már a pártja renoméjára? Szóval ez nekem egy kicsit erõs volt, de megértem, hogy a dokit be kellett valahogy emelni a sztoriba, valamint Narin szenvedését is csúcsra kellett járatni.
A színésszel kapcs……meg….lelki szemeim elõtt van a menyecskékkel….muhaha:))

Narin apja….. teljesen osztom a véleményed, enyhén retardált. Soha nem felejtem el, amikor bambán állt percekig amikor meglõtte Mustafa Narint….
Szerintem is függetleníthette volna magát a testvérétõl megelõzendõ sok mindent. Én is csak a „bajával” tudom magyarázni, hogy nem így lett.

Muko & Safiye ask EPIC :)
maryriddle 2017 jan. 08. - 23:54:39
(305/1897)
Szerintem kb. mi is így értelmeztük a Kuzey - Cemre kapcsolatot. Nem az ágyjeleneteket hiányoltuk mi sem. Az volt a gondunk hogy ebben az érintésmentes szerelemben mégsem éreztük a szikrát a karakterek/színészek között között.
Nem ismétlem magam, olvastál minket, rengeteget írtuk errõl is.
Egyébként nekem is tudnak tetszeni az ilyen szerelmek, pl. a Fatmagül - Kerim szerelem az eddigi kedvencem, fõleg azok a részek ahol még alig mertek egymásra nézi. És pont az tetszett hogy egy-egy pillantásban, gesztusban fejezõdtek ki az érzelmek. A KG-ban ez sajnos nem jött át nekem.

Amúgy valahogy éreztem, hogy neked annyira nem fog bejönni a Bulut és Musztafa karaktere. (Inkább Katának, Jasszusnak ajánlanám, bár Katának lehet hogy az idegeire menne Narin:-)) Mankost annyira nem ismerem ilyen téren, talán neki is bejönne)
Nem hibáztatlak érte, lehet hogy kell hozzá egyfajta "gusztus". :-) Én meg ugye kifejezetten rajongok az ilyenekért. (A baltás-Barisos Dogrulukból amit láttam, kb. végigröhögtem. Tímea, kérlek nyugtass meg hogy te is :-))
Na azért Musztafa durvaságin nem röhögtem, de voltak jó, vicces aranyos és sajnálatraméltó pillanatai is. Lehet hogy késõbb még felfedezed benne a szerethetõséget.... Persze a "csatt"-ra mindig számítani kell nála...
Egyébként Ertugrul-Serdar doki nekem is nagyon szimpatikus volt itt holott ritkán fognak meg a jófiúk, de elõtte tényleg le a kalappal. Vonzó valamiért még sem tudott lenni nekem.

Engin nem tudom hogy bevállalná ma már Muszafát. Annyira nem ismerem õt, bár õ nekem abszolút inkább mûvész, mint sztáralkat, így el tudom képzelni róla. Inkább azt mondanám talán a menedzsmentje nem javasolna neki ezt a szerepet, mert könnyen lerombolná amit a Fatmagüllel KPA-val felépített.... Hogy miért õt választották a szerepre anno, hát nyilván mert alkalmasnak találták rá. Egy Burak Õzit is megnézném ilyenben, kacc kacc:-)

Bugra meg egy elég laza, beválallós fiúnak tûnik, (remélem meg is tartja eme tulajdonságát) úgy tudom még valami meleg szerepe is volt színpadon, meg sorozatgyilkosos színdarabja, szóval belõe egyáltalán nem nézem ki hogy azon rágódna hogy mitszólnakarajongók.

Yekta: Yekta az aszony halála után újranõsült, és az úgy láttam az új asszonnyal vele maradtak a gyerekek, meg gondolom a nagymami is besegít. Yektánk meg igen, diliházban kötött ki, stílszerû volt egyébként, mert agysebészt alakított:-). De a vonatkozó epizód elején még tök normálisnak tûnt-. Szóval nekem nagyon összecsapottnak tûnik. Na majd talán még ezt áttanulmányozom mi is lett szegénnyel.
Michonne 2017 jan. 08. - 23:50:45
(304/1897)
Sziasztok,

Nem gyõzlek követni benneteket…dádá!

Erika,
Ha lesz egyszer idõtök mindenképp nézzétek meg a tavat, nagyon különleges.
Én az állatkertbe szeretnék eljutni legközelebb, iskolásként voltam még ott a délszláv háború elõtt, de nagyon szívesen megnézném azt is újra.

és igen a kaják….meg az isteni édességek hmmmm rizses csoki nélkül nincs is élet, meg a mogyorós ropi nélkül se;)

Szóval már te is butuzozol…hihi;) sok lesz még a miért, meg a hogyan, és nem lesz sétagalopp az biztos, és mindegy hogy kiért, de mindenképp maradj, megéri.

A bizonyos fb-és körökrõl jutott eszembe, és ezt most fõként Récinek üzenem, hogy: „kezdõdik!”…..
De hogy érthetõ legyek:
elõzetes fogadalmam ellenére ugyanis belenéztem a Fatmagülös részek alatti diskurzusba a minap (bár ne tettem volna), és megállapítottam, hogy 10 rész sem kellett hozzá és máris jelent meg olyan agysejtromboló komment, amitõl majdnem a klavira köptem a kávémat….oké tudom, hogy szólásszabadság meg minden, de azért mégis…..
kiragadva íme, két gyöngyszem:
„Fatmagül is kegyetlen tud lenni, csak magára gondol, pedig Kerim is szenved!”

„ Én sokkal jobban sajnálom Kerimet mint Fatmagült.”

no erre varrjatok gombot csajok……
úgy tûnik, hogy nem csak a Bulut házat látogatta meg Addams family:)))

Engin és a Mustafa
Berenhez és Enginhez már a tehetségkutatós akármi után is elég nagy reményeket fûztek, gondolom a nagyok már akkor megláttak bennük valami pluszt, és végül be is jött. Ha jól emlékszem korábban õ is játszott színházban ugye Réci? Gondolom, akárkit azért ott sem engednek fel a színpadra.
Ami Mustafát illeti, sztem még Meral Okay sem gondolta, hogy ennyire zseniálisan fogja megformálni. Élete szerepe véleményem szerint, akármi is jöjjön ezután.

Biztos láttátok már, de azért hozom a legfrissebbet: https://www.youtube.com/watch?v=rMIzZX3d7p0
Kérdésem költõi: Barbinak miért sárga a feje?
hanga549 2017 jan. 08. - 22:48:07
(303/1897)
Behlült (a karaktert) én szerettem, és pont azért, mert annyira emberi és életszerû volt. Ezért nem is tudtam elítélni. Kivo nekem mégis Kuzeyként a favorit (csodálkoztok, ugye? ;) )
A Kuzey-Cemre love-ban pedig azt szerettem, hogy Kuzey nem akarta mindjárt megdönteni Cemrét. (Pedig Cemre igencsak benne lett volna a dologban (ki nem?)). :) Mivel menthetetlenül romantikus alkat vagyok, ezért én ezt úgy értékeltem, hogy annyira szerette és tisztelte Cemrét, hogy nem akarta ágyba lökni az esküvõ elõtt. :)) A filmbeli \"valóságban\" pedig nyilván azért nem, mert hogy a bátyó csaja volt elõtte, és addig, míg a hites felesége nem lett, nem tudta volna megtenni - már csak Güney miatt sem. Güney amúgy ügyesen manipulálta ezzel korábban többször is Kuzeyt - el is csattant az agya az én hõsömnek ennél a témánál mindig.
Tudom, sokszor megvitattuk, és Ti ezt másképp gondoljátok. :))
Nekem akkor is tetszett, de azért biztosan nem takartam volna el a szemem egy lepedõgyûréses jelenetnél. Sõõõt! Szóval én sem vagyok ám prûd (sõõõt!) :)))

Ez a gázmérgezés valami új török gyilok forma? Gondolom újítani akartak. :))) (Szóljatok, ha a szado-mazo fojtogatás kerül napirendre.)

És ismét formabontó leszek, ezúttal Bulut kapcsán.
Szégyellem bevallani (de meglépem), hogy én ezt a dizit most bizony Ertugrul Engin miatt nézem tovább. Talán pont a Dirilises múltja (azaz jövõje) teszi számomra most sokkal érdekesebbé, illetve az, hogy Kerim Enginnel az utolsó találkozásom Ömerként néminemû csalódás volt. Ettõl függetlenül imádom a srácot, de KPA-ban semennyire nem nyerte el a tetszésemet, és még nagyon friss az élmény.
Viszont olyan érdekes, mert amíg nézem, mindig azt a kedves és jóságos Kerimet keresem, és amikor meglátok belõle egy-egy hajszálnyit (pl. amikor a gyerekkel beszél, vagy a rokkant testvérével), akkor örvendezem és imerõsként köszöntöm. Aztán jön a csattt (sokszor nem csak átvitt értelemben).

Jól mondtátok, és én megint csak butaságot írtam: hát persze, hogy nem félt elvállalni, hiszen ez a sorozat még jóval a többi elõtt volt. De az én véleményem is az, hogy most is bevállalná. Nagyon kíváncsi leszek erre az újra, és nekem is van egy olyan érzésem, hogy ezt is fordítani fogják (jajj, nekem!). :))

Biztos megint írtam egy csomó félreértelmezhetõ dolgot. :)
hanga549 2017 jan. 08. - 21:38:39
(302/1897)
A likas fakanállal kell pl. a piskótához a tojásfehérjét hozzákeverni a masszához (hogy ne törjön.) A lik egyfajta ellenállás csökkentés céljából van ott. Szóval nem csak szép, és nem is haszontalan. :)))

Mankos, érvágáshoz a svájci acélt ajánlanám. :))
Amúgy szívesen felajánlok egyet-kettõt a gyûjteményembõl a barlangnak. Jól lehet vágni velük a gyökereket is...

Köszönöm a türelmeteket Bulut értetlenkedéseimet illetõen! :) Mára berekesztem a "na de miééééért???" kezdetû mondataimat. (Még mielõtt innen is ki nem leszek vágva, mint az a bizonyos macska...) :)))))))))))))

És óhhh.... Barisunk, ha jól láttam, debütált a Dirilisben (én még ott nem tartok, követem a magyar fordítást). Tímejánk errõl biztos többet tudna mesélni.

Ja igen, képzeljétek, kit láttam még Dirilisben (ha jól láttam)? Sami urat. Ugyan csak pár percet kapott szegényke, mert igen hamar el lett vágva a torka, de akkor is jó volt látni (remélem tényleg jól láttam és õ volt). :))
Dirilis nézõk!! Perverziónak számít, ha én bírom Noyant? :)) Van valami megmagyarázhatatlan karizmája annak a karakternek (és színésznek).
maryriddle 2017 jan. 08. - 21:13:48
(301/1897)
Mankos:-)))) Nyugi, minket kb. pornórajongó nyugati nõszemélynek tituláltak anno mert nem tudtuk értékelni a KuCe szerelmet csak a vad szexjeleneteket:-)
Bulut: https://www.facebook.com/EnginAkyurekUniversal/app/205521576149308/

Látom az új soriból is már vannak english trailerek, lehet hogy az egész sorit bevállalják lefordítani?

Réci mármint mi érdekelne Yektából? Az egész élettörténete, vagy gyerekkora, házassága, nõkhöz való viszonya?;-) De csak az elsõ évadról tudok nyilatkozni, a 2.-ból össz-vissz láttam vagy 5 percet:-) A gázmérgezés után meg teljesen el is ment a kedvem a soritól...
Ja, láttam Cant, ha azóta színész lett belõle szólj és majd ránézek én is Ece néni fiacskájára.
Nekem meg pohár fétisem van :-)

Ja a TSz-hez annyit, egyetértek Jasszussal nekem is Behlül volt eddig a legemberibb Kivó karakter és a TSZ a legjobb sorija (még ha a KG sokkal nagyobb hatást is gyakorolt rá:-)). Bár magát a Behlül nem szerettem, de nagyon jól megírt, életszerû karakter volt. Ezért is bánom nagyon hogy nem jött össze a sorozatgyilkos sztori, de drukkolok Kivancnak hogy egyszer kilépjen ebbõl a nõkálma szerepkörbõl. Hátha Basak olyan hatással lesz rá, hogy majd ez is sikerül neki. :-)
maryriddle 2017 jan. 08. - 20:03:42
(300/1897)
1. Nem tudom. Tudod, ez török sorozat :-))
2. Nem tudom, de tényleg van :-)
3. Szerintem a biztonságos(abb) sávon járkálnak, de sosem lehet tudni, lesz még rá példa a soriban sajnos.
hanga549 2017 jan. 08. - 19:52:05
(299/1897)
Mustafa epilepsziás rohamaikor miért nem tesznek a szájába valamit, hogy el ne harapja a nyelvét? Mindig úgy aggódok érte.

Azt mondtátok, hogy lesz ebben a sorozatban humor is. Mikor már?

Azt nem értem még, hogy ha az iskolába az aknamezõn át vezet az út, akkor ezek a srácok a mérõmûszereikkel miért nem jelölnek ki a gyerekek számára egy biztonságos sávot?
hanga549 2017 jan. 08. - 19:04:35
(298/1897)
Jajj.... :)))))))))))))))))))))
Nekem az a kedvencem, amikor mindenki úgy várja az új részt, mint a Messiást, aztán lesz egy bátor játékos, aki rá is mer kérdezni, hogy mikorra várható, erre a sok álszent (aki alapjában vége IGENIS nagyon örül a kérdésnek) azonnal veszett hordaként veti rá magát a kérdezõre és hurrogja le. Majd megjelenik admin nacsasszony, aki felteszi az i-re a pontot egy végsõ dörgedelemmel. Aztán megszületik a szabályzat I., majd a szabályzat I.1, I.2, stb., amibe kõvel belevésik, hogy ki mikor és mit (nem) kérdezhet, illetve az ilyesféle rendbontásokért járó szankciógyûjteményt. Sajnos ezt angol csoportokban is tapasztalom.
Hozzá kell tennem, hogy tisztelet a kivételnek, mert szerencsére léteznek még normális csoportok is, ahol az adminok türelmesen és nyugodtan, már-már birkatürelemmel megválaszolnak minden kérdést, anélkül, hogy hisztérikus oktatásba kezdenének, illetve több száz (ezer) karaktert szentelve felvázolnák a fordítás/feliratozás embertelen menetét.
Véleményem szerint aki olyasmire adja a fejét, hogy létrehoz egy csoportot és ÖNKÉNT vállalja, hogy a rajongók elé tár feliratozva egy sorozatot, annak sajnos tudomásul kell vennie, hogy (valóban!) sok értetlen és idegesítõ ember van, és tudnia kell ezt a helyzetet kezelnie. De semmiképpen nem úgy, hogy emiatt az egy-két ember miatt több ezer normálisat büntet meg azzal, hogy esetlegesen nem fordítja tovább a sorozatot.

Amúgy mi lett az analízised végeredménye? :)))))))))