Téma: Hilal Saral

maryriddle 2017 nov. 16. - 17:32:44
(717/1897)
Lógóhajtincsek, fekete ing, oké tudjuk.... na de a nagypapi pulóverhez és nõi(?) pufikabáthoz vagyis inkább kabátkához (bu ne ya???) mit szólunk?
maryriddle 2017 nov. 16. - 17:28:57
(716/1897)
Nem csak énekel, de beszél is (olasz felesége van ha jól tudom) és a filmográfiája szerint egész sok olasz filmben szerepelt, szóval összefuthatsz még vele. De ha már nagyon nem bírnád török sorozat nélkül leginkább a Fi-ben ajánlanám hogy lásd ;-)
HZsuzsanna70 2017 nov. 16. - 17:18:47
(715/1897)
Az az elõrehulló haj mást is megigézett
HZsuzsanna70 2017 nov. 16. - 12:27:47
(714/1897)
Kijött a 2. elõzetes :) A lányok, asszonyok most a kosárlabdázó Yag bey-tõl olvadoznak :D

https://twitter.com/dodotamuli/status/931118683845550082

Ja, és nem lennék meglepve ha a drog miatt hamarosan maga Hazin bey vágná oda a fiúknak, hogy egyikük nem Egemen :)
maryriddle 2017 nov. 15. - 00:51:56
(713/1897)
maryriddle 2017 nov. 15. - 00:47:11
(712/1897)
Sziasztooook!

Végre ideértem, alig hiszem el. Nagyon durva volt az elmúlt két hetem, szóvak törökökre gyakorlatilag nulla idõm maradt. Még a Ci premiert se néztem meg (pedig már fent van englishül majd írok róla ha megnéztem), és a VS-t se fejeztem még be (majd róla is aztán). A Cukurt is nézném már, de egy ideig még esélytelen. Fazilettel leragadtam most a 18. résznél.

Apropó Fi, Mankos hátha ez javít a Mehmet Günsürrel való kapcsolatodon :-) https://www.instagram.com/p/BbZS6tZnJb3/

Kerim szüzessége: Bocsmáár ha kiábrándító lesz amit mondok, de Kerim elég konkrétan szállodára vitte Krisztát! Tõle ilyet nem vártam :-(

VS-es pacifejû: "Én remélem, hogy Azize lesz a kiválasztottja" Jajj, támogatom! :-)))

Na akkor egy kis Fazilet:

Michonne üdv a fanclubban. Nagy élveztem olvasni a meglátásaidat. Tökéletesen megfogalmaztad mi a sori egyik titka nálam is: nem próbál meg többnek látszani mint ami...még is ezáltal válik valami többé mint a sok társadalmi kritikai remekmûnek álcázott szappany. (Hilal mesterasszony... Kuzey Güney mint mélyfilozófiai mûn még mindig röhögnöm kell)

Lovesztori kérdésben bevallom én még mindig nem foglaltam álláspontot, bár az én szívem is Yagiz beyért dobog (de az elsõ évados Hazan-Sinant is bírtam). De... Nem akarom elkeseríteni itt a Yaghaz fanokat - nem mintha az én véleményem bármin is változtatna de mivel Hazan még a 22. fragiban is Sinan kendõjét szagolgatja talán nem mondok akkora hülyeséget, hogy én Hazan részérõl egy kis szerelemcsírát sem látok (egyelõre) Yagiz felé sajnos(?).
Nekem paradox módon pont azáltal kezd egyre kétségessé válni a YagHaz beteljesülése, ahogy egyre közelebb kerül egymáshoz ez a két ember. Ugyanis Hazan korábbi gyûlöletének hevessége, ha szokásos lávsztoris filmes megjelenítési eszközöket nézzük még okot adott arra a gyanúra hogy ebbõl majd valamikor szerelem lesz mert a gyûlölet ugye egy intenzív érzelem. Mostanra viszont elég langyos baráti lett a viselkedése Yagiz felé.... Ebbõl persze nem azt akarom kihámozni, hogy azért nem lehet szerelmes belé mert nem gyûlöli. Csak az én véleményem az hogy ha õ bármit is érezne az exe bátyja iránt, akkor nem lenne képes ilyen "gátlástlanul" társalogni, összejárni vele bármennyire is utálja most Sinant. Mert míg Yagiznál egyértelmûen meg van jelenítve a bûntudat és hogy küszködik az érzéseivel és próbál is távol maradni de nem tud, addig Hazanon ilyet abszolút nem veszek észre, de vonzalmat sem. Persze olyat is láttunk már hogy majd csak késõbb döbben rá maga is, de a Sinan érzelem annyira intenzív hogy egyelõre nem látok erre sok valószínûséget.
Abban én is Michonne véleményét osztom hogy Sinannak azért bocsát meg nehezebben mert a szerelmétõl jobban fáj . na meg hogy tudják mivel húzni a bölümket,- és még azért is szerintem mert Yagiz nyílt lapokkal játszott, addig Sinan a szemébe hazudott, legalább is õ így érzi.

Amúgy nekem még mindig nem sikerült teljesen értelmeznem hogy pontosan mi olyan megbocsáthatatlan ... de ez a premensis hiszti már nekem is az idegeimre megy. Nem azért mert annyira sajnálom Sinant, hanem a logikátlanság mint mindig. Ha egy férfi ezt csinálná egy nõvel mint amit õ Sinannal, már mindenféle hímsoviniszta beképzelt kivagyi disznónak, Kuzeynek 2-nek lehordtam volna meg hogy milyen szerelem ez??? Nem akarok a sokat emlegetett kettõs mércések közé tartozni, szóval most akkor ugyanezt kérdezem, ha annyira szereti Sinant akkor miért nem tudja túltenni magát hogy egyszer miatta - úgy hogy gyakorlatilag nem is ismerte õt Sinan - lekurvázták? Még ha valamilyen feminista indíttatás hajtaná és a nõi nem nevében kérné ki magának, vagy Ece miatt haragudna, abban lenne valami értelem de számára ez teljesen személyes sérelem és mint ilyet kicsit már kezdem önzõnek érezni. Kb. úgy viselkedik mintha tényleg megerõszakolták volna abban a hotelszobában... Kb a Seherezádéban volt ilyen súlya annak a "fekete éjszakának", de ott tudjuk mi történt, itt meg...
Mindettõl függetlenül az egyik kedvenc fõhõsnõm lenne még mindig de fragik, a Cemrézés nõstényördögözés most elbizonytalanítottak.... Ha az van amire gondolok, akkor blöeeee kérni fogok egy vödröt, örökre leírja magát elõttem, méltatlanná válik nem csak Yagizhoz de még Sinanhoz is. Yagizban meg csak reménykedni tudok hogy nem megy le szerelmes pincsibe és hagyja magát eszközként felhasználni Hazan büszkeségi és hatalmi harcában.... A bosszúszexen viszont visítottam :-))) ott ahol a maximális erotika a homlokcsók :-) Ha viszont tényleg más irányt venne a sorozat és elhagyják az állandó kényszeres moralizálási faktort hát akkor hosgeldin nõstényördög Hazan és azt még élvezni is fogom :-)))

A ruházkodása is olyan hirtelen váltás volt. Õ aki hezitálás nélkül összetép egy félmillió dolláros csekket, az Egemenék kedve szerint kezd el öltözködni mert yüz güzelli lett? Na neee... Ha meg Sinan bosszantásáért teszi, feladta az egyéniségét egy férfiért??? ez megint csak nem illik az elsõ évados fõhõsnõhöz. Hiáynoltam a folyamatot már megint...

És a korrábbiakra reagálva egy kicsit:

A szállodai incidensrõl fogalmam sem volt hogy ilyen elméletek születtek. Hazan biztosan megijedt védekezett is hogy nem a félelemtõl hanem az idegtõl reszket. De hogy Yagiz meg akarta erõszakolni ????!!!! el sem tudom képzelni hogy hogy pattanthatott ki bárki fejébõl, de kb. a Güney azért zárza a ládába Kuzeyt hogy megfojtsa elméletek szerzõihez hasonló lehet....

A szemöldök csipesz gravirozásával nem tudom hogy állsz Réci, de látom elég jelentkezõ jut rá.... még házas asszonyok is összezavarodtak itt, (Mankos, Tímea remélem egyszer ti is kedvet kaptok Fazilet asszonyra, ha a ti kapcsolatotokat is válságba sodorja Yagiz bey, komolyan különdíjat adok neki.) Nem akarok én hajtépéseket a barlangban... meg lapulok szépen a háttérben :-)
Textilszaggatós lányokkal asszonyokkal amúgy sem vehetném fel a versenyt.... De nem titkolom na, immmááádom a fickót én is. Nálam a "nem vagyok robot" jelenet volt a csúcspont, elolvadtam a bénaságán. És én még (Mahir Karánkon kívül) férfit nem láttam szépen szenvedni...
És ki akartam már rég térni rá hogy Yagiz vívódásában milyen szépen meg van jelenítve a testvéri szeretet, a vaskalapos brühü nem lehetünk együtt mert nem tudom kiverni a fejembõl ahogy a bátyámat csókolgatod a kertben felfogás helyett.... kb. ezt hiányoltam a KG-ban és ezért nem tudott úgy fájni a szívem Kuzeyért mint Yagiz beyért...

Michonne: "Yagiz bej terapeutája biztos tudna egy-két infóval szolgálni nekünk, hogy DurciDarcy mély és elkötelezett gyûlölete az éjszakai pillangók irányába valójában milyen korábbi lelki traumából fakad."

Egyelõre még nem volt ilyen jellegû utalás a múltjával kapcsolatba, de nekem is eszembe jutott. Ahogy a szerelemrõl beszél függetlenül attól hogy szûz-e vagy nem szerintem kell hogy legyen valamilyen negatív tapasztalata. Valami csúnyagonosz néni jól elbánhatott magányos farkasunkkal :-(( Én tuti behoznám az exet a sztoriba. Nem mintha nem lenne így is elég gondja szegénynek, de szadista vagyok, hehe.

Többiekrõl most csak nagyon röviden van idõm.

Alp bácsiról köszi a videót. Jó hát õ külsõre 10/10-es nálam :-). Én õt is bírom, szeretem a humorát, cinizmusát és õszinteségét. És visszavonom a korábbiakat, egyáltalán nem tartom unalmas egydimenziós fõhõsnek. És õ is szépen tud szenvedni :-)

Hazim beytõl bocsi hogy megvádoltam. Kicsit pedofil valóban és engem leginkább az rémített meg hogy Ece az elsõ évadban tényleg annyira kücsük kislányka még, nem értem hogy képes úgy nézni rá egy meglett férfi. De ezt leszámítva amúgy irtó cuki ez a bácsi, annyira jólelkû és van benne egy kellemes mulyaság pont Yagiz. Nekem már a szívem szakad meg érte. Rossz nézni amit ez a 4 nõszemély mûvel vele, és még a családja részérõl is folyamatosan kapja... amit valamilyen szinten meg lehet érteni.

Ece karakterét nagyon kedvelem én is. Az elsõ évad nagy részében csak egy cuki kislányt láttam benne, de idõvel igazi drámai nõalakká érett. Nem mindenben értek vele egyet nyilván, de mégis sokkal érthetõbbek a cselekedetei és az indítékai miközben magát aptal Ecézi mint a magát olyan nagyon okosnak képzelõ ablájáé... Nem tudok rá haragudni. Egyébként - a Fazilet vs. Hazan összecsapásokat én is nagyon élveztem anno - kár hogy Hazan karakterében ennyire csak viszketés-kezelésre mentek rá a nézõk a 2. évadban - de a Ece vs. Fazilet viszont legalább olyan érdekes szál lett.

Lettek volna gondolataim még, de most búcsúzom kell, koránalvó lettem.
Iyi geceler!

https://www.youtube.com/watch?v=zEJv7t9LGfU
Michonne 2017 nov. 13. - 00:10:25
(711/1897)
Isteni ez a zene Mary, mentettem.
Michonne 2017 nov. 13. - 00:09:30
(710/1897)
Szóval Colin, nem is gondoltam volna.
hát igen az elsõ, az az elsõ, soha nem múló:)
Michonne 2017 nov. 13. - 00:06:54
(709/1897)
Drága Ablák!:)

Allah Allah Fatmagül és Birbulut Mustafa!!!, Hát persze, basszus õk is azok voltak… (holnap megyek az orvoshoz Memorilt íratni..:D).
Egyetlen mentségem, hogy olyan szûzmentes övezetben szocializálódtam, mint az Ezel és az Ask-i memnu, ezáltal nincs olyan õsi reflexem pasi vonalon a témában, mint nektek, és nem maradnak meg ezek a leheletfinom utalások. Egészen máig. Köszi csajok a tartalmas felvilágosítást:)
Réci az esszédhez meg látatlanban is tapsikolok:))
Zsuzsa, Kerimen én is agyaltam egy pöppet anno, mert nem volt számomra egyértelmû, de végül arra jutottam -ismerve az angol csajok vehemenciáját- hogy Kerim nem úszta meg egy szimpla tapi-csókival Krisztinát:)) de azt hiszem át kell gondolnom ezt még egyszer...haha
HZsuzsanna70 2017 nov. 12. - 23:44:52
(708/1897)
És még egy :D Caglar megjegyzése: Cool idölüm :)

Úgyhogy nincs menekvés, macska gyûlölet yok, a szemöldökcsipesz a tiéd :D
HZsuzsanna70 2017 nov. 12. - 23:38:06
(707/1897)
Caglar bey szereti a cicákat....legalábbis insta fiókján van jó pár (igaz régebbi) kép a saját cicáról.

És ha már török szûzfiúk: Kerimünkrõl se feledkezzünl el, igaz õ csak félig-meddíg, mert ifjúkorában mégiscsak angol lányokat csábítgatott el a napfényes ildiri tengerparton :)
maryriddle 2017 nov. 12. - 23:30:01
(706/1897)
Sziasztok! Jaj de jó volt Michonne :-))) Megelõztél Réci, pont mesélni akartam arról az esszérõl. :-))) (esküszöm ha nagyon ráérek visszakeresem még mindig eszembe jut ha szûz török férfiról van szó. :-))))
Na szóval Michonne abla... A török sorozatoknál ez úgy van, hogy a nem házas férfi esetében (bár török sorikban a házasság sem mindig jelenti azt hogy szexelnek a felek ahogy azt sokszor láthattuk már) amíg nem bizonyosodunk meg a két szemünkkel vagy nincs rá konkrét utalás hogy az adott török férfi élt-e már, él-e nemi életet, addig szûznek nyilvánítjuk. A szûzfiú egyáltalán nem ritka jelenség török soriban, emlékezz Fg-s Musztafára vagy Crazy Musztafára. A KG meg tényleg hemzsegett az ártatlan fiúkáktól :-)
Tehát itt ez nem lenne akkora csavar, de valóban csak még extracukibbá tenné Yagiz beyt, juuhhujj :-))
Közben elkezdtem írni az esszémet de ma már nem tudom befejezni. Holnap jövök.

Iyi geceler!

https://www.youtube.com/watch?v=ut7JJczSaWA
Michonne 2017 nov. 12. - 22:39:03
(705/1897)
Michonne 2017 nov. 12. - 22:37:50
(704/1897)
uppsz majdnem elfelejtettem...
no ez már macska macska:)
Michonne 2017 nov. 12. - 22:27:56
(703/1897)
Merhaba!

Jó ez kép Réci, meg az ehhez a részhez tartozó gifek is, ....kedvenc az arc "felfrissítõs" fürdõszobai...cupp.

Aszexuál téma:
óóó persze persze az érthetõ volt, hogy csak húzták a barik. Egyedül a szóhasználat volt idegen egy török szappanban (túlképp ezért "lázadtam" haha), vissza is kellett tekernem, mert nem hittem a fordításnak, de a pasi jól érthetõen kimondja, szóval nincs kecmec:) Persze az aszexuális nyilván túlzás, de ezt tudjuk be a barik tudatlanságának, viszont a szüzike vonalat akár még bele is csempészhetnék az írók, már ha ennyit bénázik, ahogy írtátok:) Ejj de romantikus lenne vele a lelkem, és nem tudom mennyire ritka férfi vonalról ez a kinti dizikben, de én kivételesen bírnám ezt a - fogalmazzunk úgy - csavart.
Annyi biztos, hogy a nõkkel való testi kontaktusa elég minimális és többnyire esetlen (természetesen nem ettõl aszexuális vagy épp szûz, mielõtt még félreérthetõ lennék). Édes volt amikor Ece az autója elé esve belé csimpaszkodik, és Õ majdnem felugrik a hirtelen érintéstõl. Persze lehet ezt arra fogni, hogy meglepte a lány heves reakciója, de akármi mást is bele lehet gondolni. Több hasonló jelentbõl nekem azt jött le egyébként, hogy a srác kb. annyira lezárós lelkileg és testileg is, mint Hazan, amin persze nem lehet csodálkozni, hiszen tulajdonképpen mindkettõnek ugyanaz hiányzott a gyermekkorából: a valódi család, a tényleges szeretet, érintések. Átvitt értelemben persze mindkettõnek megvoltak a fentebb említettek csak nagyon sajátos stílusban és nem úgy, ahogy egy gyermeki szív vágyik rá. Ezek hiánya miatt pedig vaskos falakat építettek maguk köré.

Apropo Ece, Mary korábban írtad, hogy csípted õket együtt Yagizzal, háááááát határozottan veled vagyok ..... érdekes lett volna ez az irány is. Nyilatkozom ezt úgy, hogy tisztában vagyok azért Ece gyermekded attitûdjével.

Réci, amit írtál Faziletrõl és a lányokról, azzal is teljesen egyetértek, én is ezt jegyeztem meg Ece kapcsán már az elsõ írásomban is. Ece minden hülyesége ellenére ezért is szimpatikusabb karakter egy lehelettel Hazannál. Kevésbé dramatikus, csúnya szóval életre valóbb.
Fazilet meg igazán nekem való csemege, eszméletlen ez a kettõssége… a szeretete, már-már rajongása a lányai iránt jól érzékelhetõ, ami mégis olyan agresszív (néha nem csak átvitt értelemben) nevelésben manifesztálódik a részérõl, amit ember nem látott. Személyiségének eme részei és az általad is említett elõre látó gondolkodásmódjával emlékeztet kicsit Bihter anyjára, de tulajdonképpen az abban bemutatott a sorozat eleje óta jelenlévõ és gyermekkorból fakadó anya-lánya harcban is nagyon hasonló a Fazilet-Hazan páros a Bihter-Firdeusz kettõsre, sõt a fejlõdõképes testvér vonalon is hasonló a helyzet. A Tiltottban is nagyon érdekelt ez a szál egyébként, itt sincs másképp.

Lányok élvezettel olvasom a további Fazis alakulásokat, és örülök annak, hogy nem kis izgalmak várnak még rám. Ezt a sorit biztos nem hagyom abba idõ elõtt.
Yagiz-Caglar kapcsán csak jókat és nyamikat tudnék írni én is, ezért nem is fokozom a fokozhatatlant..;) Ugyan Caglar bej Engin Szultán helyét nem foglalta el, de trón közelben van az biztos;)

Most pedig lépek és becélzom a 11.részt, jutok amíg jutok.

Afiyet olsun:)) https://media.giphy.com/media/l4FGjHcHHkvpeG0Za/giphy.gif

Illetve, két ajánlót is hoztam, ha volt már elnézést:
az elsõ a kövi török jelölés az Oscarra:
„Aglama”, hogy egyem meg: https://www.youtube.com/watch?v=ytBXzoVmiLU

és egy másik Fares Faresal: http://index.hu/kultur/cinematrix/2017/09/24/a_kairo_eset_film_kritika/
vontatottnak és unalmasnak írják le a filmet, de én mindenképp szeretném azért látni.
HZsuzsanna70 2017 nov. 12. - 08:58:10
(702/1897)
Olvastam az angol fordítást ehhez a jelenethez.....így még bagyobbat ütött :(
HZsuzsanna70 2017 nov. 11. - 23:38:09
(701/1897)
Az a temetõi jelenet nálam is a csúcspont...szegény srác, ott van 3 testvére, az apja, és még sincs senki akinek elmondhatná mit érez... És még mindig nem magára és a boldogságára gondol, hanem a testvérére...aki pár hete még neki esett, hogy milyen önzõ, mert el akar menni Amerikába

Legszívesebben tényleg odamenne az ember és jól megrázná Yagizt, hogy "ember ébredj, húzz innen el minnél gyorsabban" :(

Szerintem sincs messze attól, hogy bekattanjon, fõleg ha kiderül Kerime titka, és legfõképp ha õ lesz az adoptált gyerek...az egész világa amiben hitt összeomlik... és még Hazan sem lesz mellette, aki megértemé, és támaszt nyújthatna..
HZsuzsanna70 2017 nov. 11. - 22:35:27
(700/1897)
Láttad a 22. részt és az elõzetest?
Mit szólsz?
HZsuzsanna70 2017 nov. 11. - 18:59:06
(699/1897)
Én nem nézem (még) a VS-t, úgyhogy nem tudom ez mennyire helytálló :) De ha már Yagiz Egemen és Mr Darcy..... :D
HZsuzsanna70 2017 nov. 11. - 18:56:52
(698/1897)
És Hazannak milyen szelektív a memóriája ha iszik :) Azt elfelejtette másnapra hogy aláírt egy szerzõdést, de ezt szinte szó szerint idézte Yaz bey-tõl pár hét elteltével is :D

Ilyen benne ragadt pillanata volt már az elsõ évadban is, amikor Haznt ki engedik a rendõrségrõl, és õ épp Sinannal beszélget az épület elõtt :)

Szeretem ezeket a Yagiz pillanatokat: amikor benne marad egy-egy mosolyban, vagy amikor látszik hogy teljesen mást gondol és mást mondana mint ami végül ki jön a száján, vagy amikor a féltékenységét iróniával próbálja leplezni :)