Téma: Hilal Saral

maryriddle 2017 márc. 02. - 20:15:35
(417/1897)
8. bölüm fragman épp most érkezett
https://www.youtube.com/watch?v=qbxw8kpnmq4

Na úgy látom mindkét asszonynak kitette a szûrét. (És Sahikához menekül majd bánatában??? :-))
Akkor valamit biztosan megtud, de még nem biztos hogy a Selvi=Vildant, mert ugye Vildan papíron halott, attól hogy abi-zta a telefonban még nem törtvényszerû hogy az abi-ja is. Mindenesetre Barbinak áll feljebb, hogy hazudtak neki. Érzitek az iróniát:-) Ja, és õ az egyetlen nõ a világon, aki nem kiabál hanem suttog ha haragszik a pasijára.:-)
Bejgli vajon mit keres a böriben?

Ender face albumot köszi. Zseniális :-) Nézegetni fogom :-)
maryriddle 2017 márc. 01. - 22:45:31
(416/1897)
Miket találok én! Magyar szinkronos török filmeket ugye ismerünk, de török szinkronos magyar filmrõl hallottatok már?
http://sinefabrik.xyz/zaman-dongusu-hurok-2016-turkce-dublaj-izle/

Hoppácska, nem is gondoltam volna hogy ilyen létezik.
maryriddle 2017 márc. 01. - 21:44:30
(415/1897)
És egy kis meglepiiiiii :-)
https://www.instagram.com/p/BRGhmHblRT0/
maryriddle 2017 márc. 01. - 21:41:46
(414/1897)
Jó estét!

Mankos "Azért vicces hogy Barbi 25 évesen még mindig õrizgeti, Daghan 11 év után dettó õrizgeti magában"
Meglepõdtem hogy gyakorlott török sorozatnézõként te ezen még meglepõdsz :-)
Egyébként látszik mennyire török fejjel gondolkodunk mi is már, mert ki sem derült hogy Barbi szûz-e, (nem úgy mint Cemrénél, ahol ugye központi téma volt a szûzhártya) de evidensnek vesszük.:-) Persze én se gondolom hogy volt bárkije, hiszen az elmúlt 11 évben nyilván csak Daghan ügye érdekében szorgoskodott.

Gyilkos fõhõsök: Ha azt mondod Réci hogy ilyen még nem volt (Mahiron kívül), hát...nem hiszem hogy Daghan lesz az elsõ rendhagyó. Esetleg egy hasonló esetet tudok elképzelni mint Mahirnál, mondjuk hogy Ender a hugi vagy mami fejéhez tartja a pisztolyt... Általában egy 11 évet ártatlanul ülõ fõhõst a legtöbb forgatókönyvíró azért szerintem nem ültetne le még egy gyilkosságért. Fõleg ha van egy gyereke is. Ulucék persze igen, de õk szadisták :-) az ÖK készítõit viszont egyáltalán nem ismerem... Habos-babos véget semmiképp nem gondolok én se, de talán egy kis keserdéses boldogsággal megszánják fõhõsünket. Persze ha Sahika helyét az anyósülésen inkább valamelyik barlangos abla foglalja el, akkor a keserût levonhatjuk onnan:-)
Ó, Michonne lehet tudni hogy melyik ez az anyagyilkos sorozat?

Igen igen a bunkó teyzés jelenet engem is meghökkentett. Meg a kifogás, azért nem voltam a temetésen mert nem bírom az ilyesmit. Ja mert más szórakozásból jár oda.

Beril: Ahhoz képest hogy mennyire idegesített az elején, mostanra egész érdekes karakterré "fejlõdött". Sokkal emberibb, valósághûbb mint mártír Barbi, és azt kell mondanom már IQ-ban is lassan egy szintre kerülnek (és nem azért mert Bejgli fejlõdést mutatna ilyen téren :-))
Szerintem nála az elejétõl kezdve jól érzékeltetik, hogy nem volt fenékig telfej számára ez a 11 év, nyilván Daghan és a gyerek miatt is. Az az érzéketlen szöveg szerintem inkább egy felvett póz Levi elõtt/ a nézõk félrevezetése volt. Persze egyáltalán nem mentegetni akarom, gusztustalan volt ahogy beszélt és maga az ötlet is, és nagyon tetszett Ender beszólása akkor. Hogy mit érdemel egy gyerekét eldobó és apja elõtt letagadó anya török sorozatban... nem hiszem hogy bocsánatot....
Ja és igen, szerintem is sokkal jobbak együtt Enginnel mint Forzen Barbival :-)

"„Ask”
Nem létezik, hogy ezt valaki bevegye"
De de, Michonne hidd hogy van akiknek ez egy gyönyörû lovestory. :-( Már becenevük is van DagSel vagy SelDag már nem is emlékszem :-)

Találtam egy érdekes véleményt a börtönös jelenetrõl. Kommentár nélkül...
"There is that beautiful scene!!! Pain and love ....... POWERFUL.
How beautiful is her love, one that is not born of the passion of the moment, or the physical attraction, but something deeper ....
She has loved him since she was a teenager. She loves him deeply. A love that was born of its guilt and its pain in the conscience. She was a child, she did not do it out of spite. She studied and spent 11 years planning how to amend what she did when she was an INNOCENT GIRL. If she did not love him, she would have protected her brother forever...."

Réci, nem nem ez a zene volt az Ask yenidenben. Én nem is emlékeztem már erre a részre, de visszanéztem azt a részt és eszembe jutott hogy már korábban is kérdezted a címét, de nem tudtam. Viszont pár hónapja linkeltem egy zenét, és most kiderült hogy az ugyanaz amit te már rég keresel. Feltéve ha arra a zenére gondoltál az Ask yenidenben.
Mutizom:
A soriban: https://youtu.be/5aRmSns-syI?t=6552 (Megtanultam percre linkelni, és most el is dicsekszem vele)
A stúdiós verzió: https://www.youtube.com/watch?v=REG07a7p7h4

És vayy, ez a Matthew gyerek valóban mutat hasonlóságot az én Burak Denizemmel csak a göndörböndör haj hiányzik :-)
Michonne 2017 márc. 01. - 19:51:38
(413/1897)
Egyre jár az agyunk lányok, oroszlánra fel!:)

Réci: Matyi vérbeli sötét oldalas bandatag lett;)
Michonne 2017 márc. 01. - 14:46:01
(412/1897)
...cool....;)
Michonne 2017 márc. 01. - 14:45:29
(411/1897)
Mary, Burak Deniz mennyire hasonlít az épp sokat emlegetett Matthew McNulttyra ezen a képen, hihetetlen.
Michonne 2017 márc. 01. - 14:44:25
(410/1897)
Köszi a Matyi repertoárt és a benyomásaidat a soriról, öröm volt olvasni.
M-et anno a tv-ajánló kapcsán láttam a hölgyek örömében, de az nem igazán az én vonalam. A Misfits-ben (Kívülállók) is egyértelmûen eye candy volt.
kicsit késõbb érkezett a soriba ( talán a 4 évad környékén (?) de sem az elõadása sem a karaktere nem volt igazán hangsúlyos, egyébként nagy kedvencem az a sorozat, rettentõ egyedi nehéz is belõnöm bárhova, ja és a Misfits az amit bûn szinkronnal nézni.
Romcsi témában gondolom a britektõl az Austen filmek, ill. sorozatok javarészt neked is megvannak. Nekem nagy kedvencem a Meggyõzõ érvek 2007-es változata Tartózkodó érzelem címen, illetve a magáról Austen életérõl szóló film.
Jamaica Inn,
Amikor elõször láttam már tudtam, hogy én is újra fogom nézni, és pontosan azért amit te is írtál:) A csajszit én csak a Downton Abbeyba láttam, rendben volt ott is, ha még nem láttad azt a sorozatot azt is figyelmedbe ajánlom.
Amit nem linkeltem be legutóbb - tekintettel a zsepis lelkiállapotodra :D - az egy idei Oscar jelölt alkotás volt, amit végül nekem sem sikerült még megnéznem, ezért véleményt sem tudok hozzá írni egyelõre, de érdemes ránézni szerintem.
Lion: https://www.youtube.com/watch?v=XkhIYLUiqFs
huu Dev Patel, hogy megnõtt…..:)
Michonne 2017 márc. 01. - 14:39:08
(409/1897)
Sziasztok,

Mary, én is nevettem koporsós Levin, ráadásul Daghan enyhén elméretezte a ládát…:))
A Sahikát játszó színésznõ pedig valóban idõsebbnek néz ki a koránál…nem is kicsit.
és Mankos..haha ..telitalálat a cameronos hasonlítás:)

7. bölüm
megint hazudott mindenki mindenkinek, pipa.

Érzelmi manipulációból kitûnõre vizsgáztak a pasik. Ender-Bejgli autós és Selvi-Yilmaz elszámoltatós jelenet az epizód elsõ felébõl.
Elõbbinél Leven kifejezetten meggyõzõ volt és nem idétlenkedte el, Bejgli be is kajálta, utóbbinál pedig csak a szokásos körök.
Szegény Daghan nem elég a maga baja még itt van neki ez a két hendikepes nõ is…ajajj

Ahogy elõttem is írtátok a 7. rész jócskán bõvelkedett lelkileg megterhelõ nehéz jelenetekben. Én az anyuka és Daghan játéka mellett, megemlíteném a húgáét és Bejgliét is.
Számomra a legmeghatóbb az volt, amikor Daghan hazament az anyjához és testvéréhez, illetve amikor Barbival a gyilkosság helyszínre érnek…. Engin nagyon jó volt abban a jelenetben. (Fahriye viszont kifejezetten irritált). Az anyukát játszó színésznõ úgy szuper ahogy van.

Beril és Selvi
Két nõ, két kereszt, a közös nevezõ pedig Daghan.
Selvit már én sem bosszankodom, már nem csak külsõleg Barbi, hanem belsõleg is. Ámen. Nem is próbálom megérteni, sodródok, ahogy a karakter is…:)
Beril is billeg. A fájdalma a gyermek miatt meggyõzõ….de, hogy késõbb mire használná fel a kisfiút vagy kislányt abban érhetnek meglepetések, mert a drámai bömbizése ellenére, nehezen felejtem el, ahogy pár résszel korábban érzelemmentes hangon utasítja a férjurát, hogy hozza vissza a gyerkõcöt, mert épp úri kedve úgy tartja. Tehát óvatos vagyok vele.
És igen Mary elég visszás, hogy végül a Soysür család ajtajánál kötött ki… szegény Sabiha…. ahogy kirakta az egyik nõt, már ott is volt a másik…hehe
Elképzelem a „családot” a vacsi asztalnál… Daghan és háreme….
már csak Sahika hiányzik:))

„Ask”
Nem létezik, hogy ezt valaki bevegye…. és max. Daghan beszûkült tudatállapotával lehet magyarázni a nagy vallomást:)
(kár hogy nincs külön szó a szerelemre és a szeretetre)

Azt még megértem, hogy szüksége van valakire, aki lehetõleg nõnemû, és nem az anyja, nem a húga, ill. nem Bejgli, de ez még nem szerelem, maximum egy újraértelmezett változata. De inkább ragaszkodásnak nevezhetõ, sõt ha nagyon gonosz akarok lenni, akkor fõleg kapaszkodásnak.
Ezért lóg ki nekünk is, és nem tudjuk elhelyezni sehova, mert nincs az egésznek töltete…
És akkor Berilrõl nem is említettem, akivel láthatóan még nincsen minden lezárva érzelmileg, amire Selvi tökéletesen rá is világította Daghant. Szóval én sem értem hova ez a nagy sietség.
Apropó Beril és Daghan. Nagyon tetszett a fogadáson a közös jelenetük……ahhh ezeket szeretem!!! face to face érzelmek telibe, és nem csak az állandó Barbi kamu. Öröm volt nézni, hogy nem mismásoltak. És a két színész is sokkal jobban mûködik, még úgyis, hogy egy elhaló szerelmet jelenítenek meg. Gondolom a még jelenlévõ szikrát a gyerekügy fogja elsöpörni végleg köztük.

A sokat emlegetett Selvis börtön jelenet kritikán aluli volt, ott már Daghant is utáltam:)))
Selvi belengetett lehetséges szüzesség témája pedig már elõre borzolja az idegeimet lányok….:))

Mary azt mondod, hogy még ne vegyek mérget a testvérpár leleplezõdésére?
Basszus van benne vmi…hiszen valóban azt látjuk, hogy Mehmet ott hagyja a két fickóval az abit.
De a zsaru akkor még mindig tudja a tuti, vele mit csinálnak? Max, két opció van: megölik mielõtt eljut a hírrel Daghanhoz, vagy megvesztegetik (ami nagy döbbenet lenne…..).
Amúgy az õ közös jelenetük is nagyon tetszett, mármint Mehmet és Daghan iszogatása.... és ezek után pláne nagyon remélem, hogy nem kell majd csalódnunk az ex zsaruban…..

Selvi teyzéje se volt semmi. Elmegy részvétet nyilvánítani, aztán a második mondatában már a lány miatt rinyál. Megértem, hogy félti, de rohadt ízléstelen volt ezt akkor és ott elõhozni.

Killer Daghan
Persze, én sem gondolom, hogy az ÖK boldog végû lesz, hiszen az alapsztori erõsen behatárolja a lehetõségeket, és tudom, hogy a bosszút sem tudjuk elkerülni. De Daghanból egyelõre én még nem néztem ki egy élve eltemetést. Az, hogy péppé veri Levendulát az oké, ki kell adni a feszültséget, de egy tervezett gyilkosság már más kérdés.
Valószínû, hogy az elmúlt években túl sok olyan sorozatot láttam, ahol az intikam zászlaja alatt gyakorlatilag a történet végére a karakterekbõl vagy idegroncs lett vagy hulla, ahogy pl. az Ezelben is. Az egyik best drámasorozatomban pl. konkrétan odáig fajultak a történések, hogy a fõhõs - az amúgy szeretett édesanyját - ölte meg a bosszú jegyében, ami mondanom sem kell még több halálhoz vezetett. De kicsit elkalandoztam, bocsánat:)
Tulajdonképpen nem is akarom én ezt túllihegni, csak még nem számítottam egy ennyire elszánt Daghanra, mint ahogy Mehmet arcáról is ezt lehetett az egyik jelenetben leolvasni. És remélem Lukrécia úgy lesz, ahogy írtad és Daghan a mélyben sem fog elveszni, ha épp oda vetik az írók!
Mary, a forgatókönyvedet én is támogatom, de Sahikát tényleg ki kell cserélni Récire, és ha õ valamilyen oknál fogva mégsem tudja elvállalni, akkor én természetesen beáldozom magam bármikor‼;)

Mankos, valóban van egyezés a zenék közt, Atas Isiklibõl merített..hehe

És egy találós kérdés a végére: ki lehet az a Tekin, akihez Levendula mama sietett?
maryriddle 2017 márc. 01. - 09:25:10
(408/1897)
Cemre a temetõben: miután elvetette magát Barissal elõadta Kuzeynek, hogy õ mindent csak érte tett, hogy õt védje tehát õ itt az áldozat a mártír. Illetve eldicsekedett vele hogy hülyét csinált az férjébõl a nászéjszakán. Kuzey, Kuce fantábor elolvadt. Csak a dark side õrjöngött, hogy álljunk meg egy pillanatra, ki kényszerített hogy menj férjhez? Pár ev utan Hilalnak is leeshetett hogy van itt valami logikai baki, igy születhetett meg a Kara Sevda ötlete.
maryriddle 2017 febr. 28. - 21:09:50
(407/1897)
Sziasztok!

Belejöttem mostanában a képcsatolásba. Most egy kis Burak Deniz, ugyanis nagy örömömre a sorikája már olyan mélységekben leledzett a nézettségi listákon hogy vééégre BITTI! De akkor is... 31 bölümöt megélt ez a sorozat, ez azért ijesztõ... Gondolom te sem követted végig akkor Réci. Belenéztem a végébe mondom hátha volt võlegényjelöltem is belejött a fatermékgyártásba és aprításba (olvastam hogy ebben is az a sztori hogy a jány végighazudgálja a sorozatot) de sajnos nem... :-(( Tengerpart, fasort ugyan nem láttam, de lufik legalább voltak.
Ránéztem mi újság van Burak Deniznél is, a celebrajongó tábor rá is rászállt: miért nem hagyja már el a ronda csontváz barátnõjét, amikor annyira látszik hogy a sorozatbeli "õstehetség" partnernõbe szerelmes. :-)

Sahika 10 évvel fiatalabb mint Cameron Diaz :-) amúgy tényleg hasonlítanak.

Egyébként az irodás fickó letámadja Barbit jelenetnek mi lehetett a funckiója? Hogy láthassuk Daghan milyen erõs mert meg tud verni egy ilyen kis mitugrászt?

Hú azért én Daghanban annyira nem látom azt a potenciális aprítót. Talán akkor és ott abban a feldúlt lelkiállapotban Endert igen, de hogy Barbikat aprítson azt azért nem hiszem. Ezt sok sorozatban eljátsszák hogy a fõhõs majdnem gyilkos, aztán közbe jön valami így sosem tudjuk meg hogy valóban képes lett volna e rá. Pl. Mahir is sokszor közel állt hozzá a 3. évadban aztán az Ilknur/önvédelmes gyilokot leszámítva mégsem tette meg. Ti tudtok olyan török soriról amiben a fõhõs ölt?
Egyébként tényleg jó lenne tudni hogy milyen irányú sori... talán Barbi szüzességõrzése adhat némi támpontot? :-) Remélem nem.
Írok egy forgatókönyvet: Bekattant Yilmaz le akarja lõni Daghant - Selvi elé ugrik és szíven találja a golyó. Abi böribe megy, örökre gyötri a bûntudat. Selvi meghal, de hõsi halált hal tehát egyben magasztosul a karaktere. Endert megöli Bejgli. Bejgli öngyi lesz. Daghan pedig elkocsikázik a kis Özgürrel (és Sahikával? :-))) a naplemente felé. Egy ilyesmi befejezést el tudnék képzelni... de lehet már végleg lejárt a nagy drámai befejezések korszaka törökhonban.

Nagyon jó párhuzam volt a Cemre a temetõben, Réci. Pontosan ugyanolyan érzéseket keltett bennem mindkét jelenet.

Amúgy azt olvastam a héten nem lesz ÖK, pont most, szóval várhatunk 2 hetet amíg kiderül mi sül ki a Selvi-Yilmaz leleplezõdésbõl.

Megtaláltam a muzsikát ami az orrösszeérintõs "hadi gitt" jelenetben volt
https://www.youtube.com/watch?v=R3ZmlE024cA
maryriddle 2017 febr. 27. - 00:01:57
(406/1897)
Csak hogy kompenzáljam az elõzõt :-)

Iyi geceler!
maryriddle 2017 febr. 26. - 23:43:39
(405/1897)
Ha már a coming outnál tartottunk.... icerdések, csak én érzek némi langyiságot Coskonunkban? :-)
maryriddle 2017 febr. 26. - 21:35:30
(404/1897)
ÖK 7:
Na ez - egy két dolgot leszámítva- jó rész volt. Végre egy kis mûvészi értékékkel is bíró. Gondolok itt Enginre és persze a mami hatalmas alakítására. A legjobb színésznõ a sorozatban számomra.
Ez a nyitókép... bocsi de elröhögtem magam Levendula fején ahogy ott feküdt a koporsóban:-) Daghannak meg jól állt a sár:-)

Nos tehát valóban nem megtervezett volt az a csók, semmiben nem volt hátsószándék Daghan részérõl az elõzõ részben. Ez nekem elég következetlen így, még mindig nem értem miért csókolgatta olyan boldogan Barbit ha közben gyanakodott rá... Gondolom hogy az eredeti koncepció szerint elõbb az ask-ot dolgozták volna ki jobban és csak aztán bontották volna ki a krimi vonalat, de a nézettségért turbóra kapcsoltak és most egyszerre akarnak mindent. Nah, mindegy.... A szinte odabökött seni seviyorum engem is váratlanul ért... Daghant azért nem olyan férfinek gondolnám aki csak úgy dobálózik ilyen szavakkal. Ezek szerint itt hatalmas ASK van kéremszépen, már csak meg kéne keresni hogy hol?...tudom, ezt majdnem minden sorinál eljátszom, de megint az van hogy az egymásbaszeretés folyamatát gyakorlatilag kihagyták a fogatókönyvbõl. Talán még török sorozatban sem szoktak 7 bölüm után meghalnékértedegezni, még ha egy kis manipuláció is volt Barbi szavaiban...
Ja és a börtönben nagyon megette Daghan mártír Barbi dumáját, de a Levendula fizette mûtéttel mi a helyzet? Abból nem magyarázta ki magát.
Barbinknak meg továbbra is nagyon jókedve van és lubickol a lávban ahhoz képest hogy +2 ember halt bele ebbe az ügybe.... A börtönös jelenet, és a Levendulás "nem magamat féltem" szöveg után nálam elásta magát.... Akkor már inkább Sahika:-) Csak azt nem tudom a forgatókönyvírók is ezeket a szövegeket teljesen õszintének akarják beállítani tõle? Na meg azt se hogy csinálja és milyen márkát használ hogy tökéletes sminkben fekszik le és tökéletes sminkben ébred?:-))

A Selvi-Yilmaz titok leleplezõdését egyébként még nem venném 100%-ra. A hajós pasikat még akár ki is nyírhatják is mielõtt szólhatnának Daghannak.

Szerintem Bejglit meg is erõszakolta Levendula. De azért az akkor is durva és nekem kissé pofátlan, hogy Daghanéknál kér menedéket... Egyébként a karakter szerintem is kezd egyre érdekesebbé válni. Nem értem akkor a fõhõsnõnél viszont miért nem inkább a lélektanra mennek rá még mindig...

"No és Daghan ….? ha Leven nem dobja be az adu ászt akkor valóban képes lett volna megölni egy embert?"
Komolyan nem tudom. Alapból én sem néztem volna ki a karakterébõl, de elég mindenre elszántnak tûnt...

Én is visszakerestem Levendula mami dokis jelenetét. Hmm, lehet hogy mondasz valamit Michonne...

Uff ya, bocsánat Sahika színésznõtõl, kicsit idõsebbnek gondoltam de a stílussal is ráöregítettek a karakterre meg hogy annyira mondogatták hogy fiatal szeretõje van. :-)

Coming out: Én nem tudok még ilyenrõl. Beszéltünk már róla hogy van néhány ilyen témájú mozifilm meg esetleg vígjáték(sorozat)ban elõfordulnak meleg karakterek, de komoly sorozatban még nem láttam. Szóval tényleg ideje lenne már. Hajrá Fahri!:-))
A videó: köszi Michonne, bár rosszul lettem tõle, de amikor ma viszontláttam a sorozatban felröhögtem egy hatalmasat. Szörnyûûûû.... :-)

Igen az Aytekin Atas zenét én is a BBO miatt linkeltem, és én is nehezen tudok elvonatkoztatni tõle.
Michonne 2017 febr. 26. - 00:30:42
(403/1897)
szuper kép...
mint ha csak imádkozna.
Michonne 2017 febr. 26. - 00:28:01
(402/1897)
Szép akármit megint:)

A Fatmagül átdolgozásba én is belefutottam, kétszer el is kellett olvasnom, hogy jól láttam e….:D

Lakberendezés: engem mindig annyira beszippant a Levendula asztala mögötti „kék lyuk”, hogy nem vagyok képes semmi mást meglátni:)

Sahika– Daghan..... mekkora röhej lenne már ha összegabalyodnának, nem ?...:)))

Egyébként maga a szitu hozta magával az egész energiát. Ahogy aláírták az együttmûködést Sahika olyan fejet vágott, mint aki épp megnyalta a mézes bödönt:)) szóval kellett egy kis cicázás azzal a szép embörrel a végére:) De azt én is kétlem, hogy az õ párosuk a továbbiakban ilyen kapcsolódásban lenne jelen az írók elméjében (bár ugye az ÖK-ban soha nem mondd, hogy soha:D).
Mindenesetre a két színész láthatóan nagyon egy hullámhosszra került arra a pár pillanatra, és örömömre végre Daghan nem Ken volt…;) Kell néha egy kis rosszalkodás ebbe a nagyon búbánatos történetbe no:))
Érdekesség és slusszpoén - ha már a fiatal szeretõkrõl volt szó - hogy a színésznõ fiatalabb Enginnél pár hónappal…hihi

Fahri – Levendula …haha
na ez tényleg az év poénja lenne, egyébként volt már török diziben coming out? Mert ha nem akkor itt a soha vissza nem térõ alkalom, elvégre Fahri felesége is olyan eddig mint Columbóé, nem láttuk még, Levendulából meg konkrétan mindent kinézek.
És ha már Leven …… akkor hoznom kell a kötelezõt, de csak erõs idegzetûeknek ajánlom XD, és mindenképp hanggal nézzétek.
https://www.instagram.com/p/BQ51v1PBp6u/

Mary nagyon jó megfigyelés részedrõl, hogy Fahri féltékeny Yilmazra, és megkockáztatom, hogy nem csak rá, hanem mindenkire Levi körül:)
És amit már annyiszor meg akartam kérdezni, csak mindig elmaradt, meg nem is igazán foglalkoztam vele eddig, hogy szerintetek Levendula biztosan Muzzafer gyereke? Emlékeztem egy furcsa párbeszédre az anyja és annak dokinõje között, ezért visszakerestem (3.bölüm) …. hát elég érdekes az a beszélgetés... vagy én értettem félre nagyon valamit.

Daghan- Selvi smár:
Réci, sztem sem volt tervezett, bár a rákészülés több menetes volt…:)
lementem tini szintre (Engin a hibás :D) és hoztam még egy felvételt, csak hogy tényleg biztosak legyünk az elemzés szempontjából (haha) abban, hogy merre jártak azok a szép ujjacskák:)
tényleg mázlista Barbi….haja….;)) http://img24.cz/images/06711338443025867680.gif

Aytekin Atas:
bevallom õszintén amikor felcsendült az Üryan Geldin én egyáltalán nem tudtam Daghanra koncentrálni….nekem ez annyira Mardin és BBO, illetve Narin és Mustafa, hogy nem sikerült elvonatkoztatnom. Konkrétan ronggyá van hallgatva a BBO soundtrack, szóval esélytelen.
De aki nem köti a BBO-hoz, illetve nem is ismerte elõtte, annak mindenképp egy nagyon hatásos dalválasztás volt a jelenethez.

Fentiekbõl kiderült, hogy én sem bírtam ki (again:D) és átpörgettem a 7-et.... uhh elég sírós lesz…
Elsõ blikkre: a kevesebb néha több.
és csak nagyon röviden, mert szeretném azért rendesen megnézni subal is,
SPOILERES:
Nagyon beálltak a két órán nézetünk valamit a nagyérdemûvel, majd az utsó 2 percben, lerántjuk a leplet vonalra, de már átlátunk a szitán..hehe
Nem örültem neki, de sajnos mégis két embertõl búcsúztunk …
A Sevi seviyorum üressége szinte sikoltott, nehezen is emésztettem meg, mert egyszerûen nem illett oda….még nagyon nem…
Végre vége a Selvi-Yilmaz titoknak is (pláne hogy az abi hihetetlen mélységekben…), itt volt már az ideje, no persze, hogy a Vildan témát majd mennyire húzzák bele nem tudom.
Nõk: érezhetõ volt, hogy Bejglit nagyon hozzák fel az írók, Selvirõl pedig fejtik le a cukormázt…. oszt a végén Sahika lesz a befutó:)))) no jó csak viccelek;)
Nem teljesen tiszta még nekem sem egyébként, hogy Levendula meg is erõszakolta, vagy „csak” megverte a feleségét? Mindkettõ gáz nyilván.

No és Daghan ….? ha Leven nem dobja be az adu ászt akkor valóban képes lett volna megölni egy embert?
Tudom, hogy ez nem volt egy könnyû rész „neki” és az ÖK nem egy vígjáték sorozat, de azt sem szeretném, ha teljesen megsemmisülne és kiölnének belõle minden emberit a végére, mert a Yilmaz mélységeknél D. jóval többet ér.

Hozzászólásokat nem igazán volt idõm olvasni, de ami a szemem elé került, abból én is azt vettem le, hogy a 7-es után a nézõk egy része kezd ébredezni azért a csipkerózsika álomból…

Jamaican Inn: igen Timi, a Downton-os Sybil játsza a fõszerepet, Matthewet pedig a Misfitsbõl ismerem (Seth) ….. nyamiztam abban is;) viszont, amit ti írtatok,abban nem láttam, szóval felveszem a listámra.
Réci, örülök, hogy tetszett, nagyon érdekes atmoszférája van, ezért marad úgy meg az emberben, a fényképezés is gyönyörû, a helyszín és a táj pedig a ridegsége ellenére is befogadható, a szereplõkön pedig nincsen máz, és hát a zene ebben is levett a lábamról.
https://soundcloud.com/cristobal-tapia-de-veer/jamaica-inn-lovers-jamaica-inn-demo a végén a fogadós jelenet alatt…ajajj…

Réci még a végén feléled hazánk zsebkendõ készletét, úgyhogy ezek után már be sem linkelem, hogy mit akarok megnézni:)

Mankos, engem sem hat meg Õzi, semmilyen szinten, sõt….
és ez azért különösen érdekes, mert egyébként a sötét tónus a gyengém…
maryriddle 2017 febr. 24. - 20:59:02
(401/1897)
Na ez meg mi? Engin is kasztingolt a Dirlisbe?:-)

Még a végén lebukok hogy egész nap Burak Õzis vidiket nézek youtube-on, de szóval ehhez a mûsorhoz készült az a riport amelyben Õzi úr Tímea asszonynak annyira elnyerte a tetszését ;-)) (cuki volt a pislogás:-)) https://www.youtube.com/watch?v=mqPYV8ih-Bw
Szóval 3 egész percig elemezték ezt fél perces riportot. Hát nagyon ráérhetnek. Igaz most én is ugyanazt csinálom mint õk, de én legalább nem kapok érte pénzt. Ja és kiderült, nem is a kabátját hanem a korábbi külsejét cikizte a riporter. Egyébként Tímea bevallom nekem is szimpatikus és elegáns volt Burak az interjúban, azért ilyen hülyeségekre ilyen türelemmel válaszolni teljesítmény, bár lehet õ még élvezi is.

Egyéb bulvár hírek Icerde rajongóknak, Cagatayunknak állítólag az icerdés rendõrnõ (Sema) az új sevgilije.
maryriddle 2017 febr. 24. - 20:31:28
(400/1897)
Sziasztok!
Csak a zene miatt.:-)) https://www.youtube.com/watch?v=NASySQjWrBk (spoileres)

Hanga abla a múltkori Bulutos kérdéseidhez visszatérve.
Nem tudom hogy mi lehet Musztafa diagnózisa. Ez ugye török sori nem nagyon térnek ki ilyesmire:-) De mivel pszichiátrián is kezelték, nyilvánvaló hogy orvosi értelemben is voltak nála gondok. ÉK-s Esrához tudnám hasonlítani, nem emlékszem hogy neki volt diagnózisa?
Azért mondtam a lovat és nem Narin lelövését, mert Narint még "okkal" lõtte le (a viszonzatlan szerelmével okozott szenvedésért) a ló aknamezõre vezetésében viszont ennyi ráció sem volt, csak az hogy Narinnak hívták szegény pacit.
A golyó végül benne maradt (úgy emlékszem), ami szerintem Muszafát szimbolizálta.
Inci teyzétõl nekem is rosszul esett, amikor Narin ellen fordult, de nem tudtam haragudni rá mert pl. ott a kapus jelenetben is csak egy epilepsziás rohamon múlott, hogy nem küldte Serdar dokit a másvilágra.

Michonne, köszi a gif-eket, haha. Komolyan még a végén megkedvelem Levendulát, rajta legalább lehet röhögni. És még mûvészi hajlamai vannak, bár nagyon nem hasonlított a rajz Bejglire. :-)
Ó, a Daghan - Sahika kémiát nem is figyeltem, de most hogy mondod... Hmm, lehet õ a harmadik opció? Volt róla szó hogy Sahika kedveli a fiatalabb pasikat ;-)
Ja és a seni seviyorum jelenet. Már rég ki akartam térni rá hogy ez a Fahri nem táplál-e gyengédebb érzelmeket Levendula iránt??? De most komolyan, a féltékenysége Yilmazra bennem fura érzéseket keltett.

A lakberendezést nem érintettük még. Csak nekem égeti a retinámat a Levendula cég ronda zöld és piros szõnyegei?

A 7. részhez megvárom az angolt, de sajnos belefutottam youtube-on pár jelenetbe, nem tudtam megállni. Hát én nagyon félek hogy a fõhõsünkbõl szerelmes pincsike lesz :-(( De volt egy csókocska ami után elég gyanús fejet vágott, most ebbe kapaszkodom. Ha elõre nézitek nyugodtan spoilerezzetek, legalább felkészülök lelkileg.

Mankos, köszönöm az angol véleményt. 1000%-ban egyetértek vele, mindent elmondott mi is a problémám Barbi karakterével. Ilyen véleményeket hol lehet találni?
Timea Hakmen 2017 febr. 24. - 18:58:01
(399/1897)
Sziasztok!

Michonne: Ezt nem láttam még. A regényrõl hallottam, de nem tudtam, hogy készült belõle sorozat. Belenéztem pár jelenetbe, nagyon tetszik a hangulata, és nekem a táj is bejön. A romantikák közül a vad a kedvencem.;) Lehet, hogy valamelyik hétvégén megnézem, úgy is nagyon elhanyagoltam mostanában a britishkéimet. Annyira, hogy rá kellett gugliznom honnan ilyen ismerõs ez a színésznõ. A Downton Abbey-s Sybil! Ott nem figyeltem fel a színészi képességeire, de itt egész jónak tûnik. Matthew McNultyt pedig a világ legcukibb sorozatában, a Lark Rise to Candlefordban láttam ügyeletes szívtipróként, õt az erõs manchesteri akcentusa miatt jegyeztem meg; hallom, még mindig nem hagyta el.:)

Lukrécia, én se számítottam ekkora sikerre, de úgy látom, a Bulut rajongók is teljesen oda vannak Engintõl, és fura, eddig negyed annyi ócsárló kommentet sem olvastam Mustafáról, mint pl. Güneyrõl vagy Pudingomról anno. Igaz, még csak a 4. résznél tartanak, de szerintem Mustafánk már itt bõven mutatott annyit, mint a KG-s rosszfiúink a 80 bölüm alatt.

VS: Onnan jött az ötlet, hogy amikor kérdezte Ali Kemal Cevdetet, hogy hol talált rá, nagyon nem akarta kinyögni, ezért gondolom, hogy talán valami görögök lakta terület lehetett? A másik gyanús dolog, a 6. részben amikor elõször találkoztak Veronika asszonnyal, pont olyasmi módon nézett rá, mint a filmekben az anyák szoktak a halottnak hitt gyerekükre, akirõl még nem tudják, hogy a gyerekük, de a szemfüles nézõkkel már finoman sejtetni akarnak valami a készítõk.
Igen, Halit beynek elég fülgazmusos hangja van:); egy opera és musical szakot végzett színésztõl mondjuk elvárható.:) https://www.youtube.com/watch?v=-6WLTOmRpSk
Kár, hogy színészként nem tud annyira szépen bánni vele.

Ja, eddig nem az volt, hogy az Ergenc házaspár azért került megint közös sorozatba, hogy Bergüzar nehogy megint más színészurakat csókolgasson? Mint ez az Õziné...ccc. Szegény Engin, elõre tudtam hogy majd valami celebdologba keverik ezek a celebek. De meg kell jegyeznem, bájgúnár Burak tetszett a videóban. 1:05-nél mi az a pislogás? :D Tudom, egyre indokoltabb az a svájci beutalóm....
Michonne 2017 febr. 23. - 13:21:45
(398/1897)
kávészünet

Van 3. fagri a 7.hez? én csak most láttam.

hadi bakalım: https://www.youtube.com/watch?v=y7y2A1EtRzw

Nocsak Bejgli Daghan szobájába akar költözni? Barbitól engedélyt kért?

Mankos,
igen Elif a 4.-ig volt én is úgy tudom.