Téma: Hilal Saral

Michonne 2016 okt. 27. - 21:00:57
(117/1897)
Kerim miért vált passzív elkövetõjévé ennek a bûnnek? holott még a varázstabletta sem tudta úgy elhomályosítani elméjét, hogy felfogja mégis mi történik körülötte? A drog általi befolyásoltság? Félelem, hogy a barátok kiközösítik? a körülmények?? :)) Nem értem. Világosítsatok meg, lütfen!! ;))

Nagyon nehéz kérdés ez Jasszus, mivel erre maga Kerim sem tudna válaszolni, mert szinte minden kiesett neki…, hiszen arra sem emlékezett egyértelmûen, hogy elkövette e az erõszakot, kép és érzelem foszlányok vannak csak, tehát a barát kiközösítést kizárnám.
Az én teóriám az, hogy ugyanazért nem erõszakolt, amiért nem is akadályozta meg, a bénultság miatt. A tudatmódosult állapotán át tudott törni az amit látott a fiúktól és így reagált, gyakorlatilag leblokkolt. De ez csak az én teóriám, nem vagyok addiktológus vagy vmi ilyesmi, ennyire behatóan nem ismerem a drogok hatását, pontosabban azt nem, hogy egy ilyen hatás alatt álló egyénnél valóban elérhet e egy ilyen külsõ kép, illetve azt mennyire tudja valósnak érezni, és ha igen az okozhat e ilyen reakciót?
Tehát ez csak tipp.


Abban teljesen egyetértek, hogy Kerim álmában sem gondolta, hogy ez lesz a vége a fogócskának, de a többi fiú sem egyértelmûen.
Erdogan volt az akinél egyik pillanatról a másikra elpattant valami nagyon és ez elég volt a szörnyûséghez.
Egyébként mindig csak arról van szó, hogy Kerim miért nem akadályozta meg a fiúkat, holott Erdogant sem akadályozta meg sem Vural, sem pedig Selim, mert azért mégiscsak õ volt az elsõ….
Arra emlékszem, hogy Selim ledöbbent amikor észlelte Erdoganban ezt az elpattanást, de végül a rá gyakorolt hatás nem az lett, mint Kerimnél, és belõle kitört az állat.

Most mennem kell, de van gondolatom a Vuralhoz témához is, hacsak nem lövi le elõbb a többi abla!
Szóval késõbb.
Michonne 2016 okt. 27. - 20:08:59
(116/1897)
Lukrécia,

Köszönöm a sorozat ajánlást, listára felvéve:)

Mustafa jelenet: ugye hogy ugye? ott volt az orra elõtt a jövõ, de nem látta sajnos.

Erika, Mary

Kara Parát csak xanaxal érdemes....:)) amikor elkezdett legörbülni bizonyos hölgyike szája és beindult az orrszívása (agyrém egy nõtõl) és rázendített a "Fááááááthiiiiii"-ra rögtön ugrottam a jelentben, vagy némítottam, a nem létezõ hajam is kihullott attól a nõtõl. Pedig a pasiját bírtam, de õ.....felért egy terrortámadással.
Szóval csak finoman.

Én mindenképp a Bulutot ajánlom a Karayilan elõtt, abba én csak belenéztem, nem olyan kaliber véleményem szerint mint az egekig magasztalt BBO:)
Michonne 2016 okt. 27. - 19:58:15
(115/1897)
Sziasztok,

huu a hét eleji Walking Dead évadnyitót még most is nyögöm lelkileg...szóval kellett egy kis idõ, hogy kivakarjam magam a pokol legmélyebb bugyrából, és visszatérjek a biztonságos török dizi hõsök világába:)

aztaaa lányok megint alkottatok, én pedig duplalusta macska lettem, ahogy olvasgattam az új irományokat, nagyon jó volt Lukrécia és mindenki! :)

Kerim analízis
Nem lerázva magamról a „feladatot”, de úgy érzem, tényleg mindent leírtatok már, amit lehetett (fõleg Lukrécia legutóbbi kommentjében), tökéletesen kiemelve személyiségének azon elemeit, ami miatt esélyt kaphatott egy ilyen tett után is, és azt is, hogy miért sikerült ezt az esélyt csúnya szóval élve, de úgy meglovagolnia ahogy (Fatma közremûködésével persze), és hogy miért így kellett történnie (bûn – bûnhõdés – bûnbocsánat lélektana by Jasszus).
Ezért egy újabb analízissel csak Benneteket ismételnélek (akár rendelõt is nyithatnánk már nem?:D), így maradok a könnyedebb általánosságok puffogtatásánál.
Egyébként azt vettem észre, hogy õt viszonylag mindenki, még azok is, akik esetleg nehezebben bocsájtottak meg neki, ugyanúgy látják.
Mély lelki problémái ellenére nem bonyolult karakter, de érzékenysége férfiként érdekessé, egyedivé teszi (Vural is ilyen volt). Tisztalelkûsége miatt pedig képtelen igazán megosztóvá válni, és én spec. ezért is szerettem volna nagyon, hogy sikerüljön nekik a végén, és nem feltétlen csak a forever ask-ért (hihi), mert Fatmának fõképp egy JÓ emberre volt szüksége.
A vezeklésen túl egy olyan férfiképet mutatott (üzent) (nemcsak) a török férfi társadalomnak, amire szerintem nagyon sok nõ vágyik, és nem csak abban a zónában. Elcsépeltnek sem éreztem ezt a megközelítést a karaktere kialakításánál, és egy két jelenettõl eltekintve, amit Lukrécia is említett (:D) úgy érzem Hilalék sem éltek vissza ezzel a nézõi vággyal, de persze ahhoz, hogy ne fulladjon sablon nyálba kellett Engin tehetsége is.
Az elsõ és második évados Kerim között én nem éreztem olyan éles különbséget, hogy emiatt szétválasszam õt magamban (kivéve persze az erõszak estéjén jelen levõt).
Ezt talán a kor teszi, hiszen 20 évesen az akkori vehemenciámmal, és önérzetességemmel biztosan elbizonytalanított volna egy-két húzása a 2. évadból, Mustafás para stb., de a mai lelkületemmel átérezve a karakter belsõ vívódásait, és tudva, hogy mi van mögötte, illetve, hogy ez nem a személyisége része csak egy rohadt nehéz, de ideiglenes állapot, ezért én nem éreztem ezt az oldalát annyira különállónak.
Az adott jelenetekben természetesen észleltem a belõle kiáramló indulatot, de az agresszió olyan formáját nem, illetve konkrétan Fatmagül bántására irányulót nem, ami bennem, nõként félelmet keltett volna, és itt most arra a velejéig ható félelemre gondolok, amikor valakirõl tényleg lehull a jófiú álarc, és a nõ pedig padlóra kerül minden tekintetben.
Örülök, hogy Fatma felismerte, hogy ez az indulat kezelhetõ, formálható és azzal, hogy nem a game over kártyát lengette be, hanem mellette maradt, így személyében is a segítésnyújtást választotta.
Kerim - fogalmazzunk úgy - „ilyen” arca engem nem sokkolt le, és alapjaiban nem változott meg róla a véleményem.
De ennek megítélése tudom, hogy kényes kérdés, és az arra érzékenyebbeknél az indulatosság bárminemû megnyilvánulása és formája más kicsengést von maga után, és én ezt természetesen megértem és tiszteletben tartom.
Remélem ezzel a véleményemmel nem verem ki a biztosítékot nálatok, de nehéz úgy megfogalmaznom mindezeket, hogy ne az jöjjön le belõle, hogy folyamatosan Kerim viselkedését akarom mentegetni, és hogy mindent elnézek neki, csak mert cukipofa.
Mary itt köszönném meg egyébként mosdatás témában a 156-os hozzászólásodat, nem ragozom, egyetértek.

Érdekesség, de az imdb szerint Vedat Türkali könyve alapján készült a 86-os Sureyya Duru rendezésében készített adaptáció is, de abban Kerim köszönõ viszonyban sincs a Hilal félével, sõt konkrétan elkövette az erõszakot, és ennek ellenére bocsájtott meg neki Fatmagül (!!!). Én emlékeztem rá, hogy létezik ez a korai film, de arra nem, hogy ennyire eltérõ felfogásban készült. A kérdés most már csak az számomra, hogy a könyv szerint, ami megtörtént esetet dolgoz fel, Kerim valóban erõszaktevõ volt e maga is? Lukrécia tudsz errõl valamit?
Mert ha igen, akkor a 2010-es HilalKerim viszont maga A mosdatás…hehe.
Egyébként belenéztem, és hát nem csak Kerim, de Fatma is egészen máshogy lett értelmezve:))

https://www.youtube.com/watch?v=uSbXLhFW9ec

Ítélet
A kihirdetés Kerimet érintõ fejezetében azt hiszem elhangzott (biztos nem vagyok benne), hogy mivel gyanúsítottként kiemelten együttmûködõ volt a hatósággal ezt enyhítõ körülményként tekintették. Nem vagyok otthon, sem a török, sem a magyar ítélkezési gyakorlatban, illetve jogrendben, ezért nem tudom jogi szempontból megítélni, és eldönteni, hogy célravezetõ lett volna e, ha õ is letöltendõ börtönbüntetést kap, aminek ugye az elzárás mellett átértékelõ és nevelõ célzata is kell legyen. De tekintve, hogy a többi jómadárral szemben õ elismerte, hogy bûnös, nem tudom milyen átértékelõ hatást váltott volna már ki bûnrészesség miatt kiszabott x év. Félre értés ne essék, nem arra akarok utalni, hogy ez így volt igazságos, csak próbálom az enyhítõ körülmények ismeretében megérteni a bírói döntést.
Ha nem a jogi részét nézzük, akkor a nászéjszakás jelenet válasz arra, hogy a büntetés valójában életre szóló, mert akárhányszor ránéz Fatmagülre ezzel együtt kell élnie.
A cserbenhagyás érzése szerintem végig kíséri legbelül még akkor is, ha a lány megbocsájt neki, és akkor is, ha a testi intimitás problematikája feloldódik közöttük.
Azon a bizonyos éjszakán, mint ember és mint férfi bukott el, és ezt egy olyan lelkületû férfinak, mint Kerim nem is tudom, hogy valaha fel lehet e igazán dolgozni.
Homályosan emlékszem, hogy Meryem azzal próbálta gyõzködni a fiút, amikor az le akart lépni még az elején, hogy a menekülés helyett inkább mutassa meg Fatmának, hogy milyen az igazi Kerim, így ha a lány megbocsájt, akkor õ is képes lesz majd magának.
Nem tudom, hogy ez lehetséges e, de ha innen nézzük, akkor már nem is olyan fontos, hogy kapott e letöltendõ börtönbüntetést, hiszen valójában élete végéig tart a büntetése.
No különösen ezért volt számomra kiemelkedõ és érdekes ez a sorozat az alaptörténeten túl, mert nem csak kizárólag az erõszakot átélt személy lelki tusájára összpontosítottak, hanem a másik oldalra is.
A Lukrécia által is említett nászéjszakás jelenet a maga kegyetlen õszinteségével nagyon hatott és megrázott. De sok türelmetlenkedõ, sõt csalódott kommentet olvastam az epizód kapcsán, amibõl egyértelmûen lejött, hogy sokan föl sem fogták az egész sorozatot (forever ask nézõi vonulat).

Arról írnék még, hogy miért szerettem különösen a történet szerelemi szálát. (vigyázat! sokszor olvasható majd, hogy: szeretem:D)

Volt már itt szó a jól kidolgozott fokozatosságról, arról, hogy honnan indult és hova jutott a két fõszereplõ, valamint, hogy ez milyen szépen lett kifejtve, ezeket én is így gondolom, és számomra ezért is tudott az egyik legszebb szerelmi történetté avanzsálódni azok közül, amiket eddig láttam.
Imádtam a finom, de nem túl édes romantikáját, a jelzés értékû jelenteket, az elsõ igazi face to face köszönéstõl kezdve, az elsõ, igazi egy asztalhoz ülésig, és azt, hogy szavak nélkül, a visszatérõ közös tánccal szimbolizálták például a testi-lelki oldódásuk épp aktuális szakaszát. Finoman, de mégis érthetõen lettek ezek a nézõk felé közvetítve, mégis átjött, hogy mennyi meló van mögötte, és hogy milyen súlya is volt ezeknek az aprónak tûnõ momentumoknak. De ugyanígy szerettem a közös mozizásokat és sírásokat is, jeleneteik lágyságát.
Külön kedvencem volt az együttes traumakezelés a dokinál, egyrészt mert élmény volt nézni, hogy két ember ennyi fájdalom után is képes ilyen módon lecsupaszítani a lelkét egymás elõtt, ezzel is hitelesebbé téve ezt a szerelmet, másrészt, mert ennek a beemelése, bemutatása nekem újszerûnek hatott és eddig nem láttam hasonlót a témában.
Summa summarum ha mást nem is, de ezt a szálat 100%-ban eltalálta topikunk névadója, szavam nem lehet!:) (a nászéjszaka meglépéséért pedig külön piros pont)
hanga45 2016 okt. 27. - 19:46:56
(114/1897)
Esküszöm én is a Kara Sevdára értettem, hogy nézni fogod. :)
hanga45 2016 okt. 27. - 19:45:38
(113/1897)
Jasszus, pacsi! A jubileumi tüzijátékos hozzászólásomban én is a miértnemakadályoztamegkerim? kérdéskört boncolgattam, szinte azonos érvekkel, mint most Te. Nem akarom most sem idézgetni, sem ismételgetni magamat, hiszen olvashattátok. Pontosan ez nem megy nekem se a fejembe (és pontosan emiatt nem vagyok elégedett az ítélettel, mert nem tudom megemészteni. Tudtommal a segítnyújtás elmulasztása is büntetendõ cselekmény (bár ebben most nem vagyok biztos).
Nagyon jó, hogy emlékeztettél, hogy Kerim valóban azt mondja Fatmagülnek, hogy elsõ látásra szerelem volt (tehát a patakból birkát kicibálni megpróbáló jelenet óta). Onnan ugye gyorsan (és szégyellõsen) elrángatta a többieket, hogy ne láthassák vizes ruhában lányt és ne csorgathassák a nyálukat.
És itt jön megint a kérdés, hogy oké, hogy varázsgomba, de azzal, hogy elkapta, nem engedte elmenekülni, Fatmagül kiabált, vergõdött, látszott, hogy halálra rémült - nem gondolta, hogy ebbõl baj lehet? Hiszen a vízes ruhás jelenetnél a 3 barom már megmutatta, milyen "kéjencek". De rendben, ezt az elkapást még valahogy meg tudtam emészteni, mert elfogadom, hogy ott akkor neki esze nem volt, hogy gondolkodni tudott volna. De akkor utána hogy volt képes végignézni, ahogy hárman végigmennek azon a szerencsétlen sikítozó lányon??? (Akibe elmondása szerint már ekkor szerelmes volt, hiszen ez már a harmadik látás volt). És nem csak, hogy végignézte (és nem akadályozta meg), hanem még õ is odament és föléhajolt. (Ekkor ájulhatott el Fatmagül.)
A válasz engem is izgatna. Miért nem állította meg õket??? És erre valóban nem kaptunk konkrét magyarázatot.

Véleményem szerint egyébként ez nem szerelem elsõ látásra volt, (úgyhogy Kerim itt egy picit rosszul emlékezett), max. egy erõs vonzalom. De én inkább úgy mondanám, hogy csak nagyon tetszett neki a lány. A szerelem késõbb jött.

Vural: "Kerimnek nem futott át az agyán, hogy Vural ezt a bûnt lelkileg az életben nem fogja feldolgozni??" szerintem - és ezt simán el is tudom fogadni - Kerim akkor tényleg nem volt abban az állapotban, hogy még Vural lelkével is tudott volna foglalkozni.
Jasszus 2016 okt. 27. - 18:15:43
(112/1897)
Pálinkás jó estét mindenkinek Abláim! :)

Huuu nagyon vérmesnek tûnhettem, mikor Kerimrõl írtam! Pedig, õszintén nem szándékoztam kötözködõ lenni! :)) De, az tagadhatatlan, hogy voltak olyan kisebb simlik amik kicsit bántották rigolyás nézõi szemem, de összességében ebben a sztoriban Kerim bûneinek a megbocsátását teljes lelki nyugalommal megtudtam érteni és eltudtam fogadni. Összességében Hilal ide vagy oda vagy bárki akinek a Kerim karaktert sikerült összeraknia, nagyon korrekt módon megoldotta. Nem kívántam, hogy Kerim egy makulátlan Disney herceg legyen aki pusztán rossz helyen volt, rossz idõben, rossz társasággal – igenis elvártam árnyalásokat, „sötét melír csíkokat” hõsünk megmozdulásiban, cselekedeteiben. Ezt meg is kaptam
Így Kerim jellemére, magára az emberkére egy szavam nem lehet (nincs is):)) de mégis vannak olyan cselekedetek, momentumok amiken egy picurit fennakadtam.

Az egyik mindjárt – Kerim bûnrészessége az erõszakban. Rendszeresen felemlegetik, hogy Kerim az aki meglátja és el vagy felkapja a lányt – így tálcán kínálva fel a többi kéjenc szemétládának – mégis én ezért nem tudom különösképp Kerimet hibáztatni, itt ezen a ponton még nem tudhatta, hogy hová fog fajulni ez a drogtól-alkoholtól felfokozott „mulatozás”…Felkavaró az egész jelenet…de igyekeztem Kerimre koncentrálni és én azt szûrtem le, és itt jön ami nekem úgy igazán bûnössé teszi Kerimet, hogy pontosan tudatában volt annak ami szerencsétlen Fatmagüllel történik. Úgy nézte végig, Erdogant – Selimet – Vuralt, hogy felfogta, értette, tudta, hogy itt valami szörnyû dolog történik – de Õ nem cselekedett – de semmilyen értelemben… szerencsére el se követte az erõszakot ( mert az õ erkölcsi gátja volt olyan erõs, hogy még tudatmódosító szer sem volt képes ezt áttörni), de ugyanakkor meg sem állította a többieket és Fatmagülnek sem segített – deee miért?! Mért nem csinált semmit Kerim?! Egy ilyen tisztességes, kicsit szürkeegér régivágású srác, hogy volt képes bármilyen tett vagy szó nélkül végignézni ezt az undorító cselekedetet, hagyni egy kiszolgáltatott lányt szenvedni, engedni a barátait egy ilyen súlyos bûn elkövetésében? – no, engem ez a válasz annyira érdekelne, annyira vártam volna ide egy magyarázatot ( ne értsetek félre,nem feltétlenül mosdató jellegût) Kerimtõl – mert fantasztikus önvallomásokat hallottam tõle- és! ezt nem ironikus értelemben mondom valóban éheztem egy-egy ilyen monológra – mert nekem ez a Kerim karakter egyik legpozitívabb vonása, hogy felfogja a bûne súlyát és õszintén bánja, szenved miatta annyira, hogy már mikor Fatmagül bocsánatát is sikerült elnyernie, õ még mindig képtelen megbocsátani önmagának ( hihetetlen, hogy egy Hilal mûben találtam meg, az eddig látott török sorozataim közül a legnagyobb önkritikával, õszinte „énképpel” rendelkezõ fõhõst! ---- nooo de most mégis csak fikáznom kéne Kerimet ;)))

Szóval drága abláim, ti ezt hogy látjátok? :)) Kerim miért vált passzív elkövetõjévé ennek a bûnnek? holott még a varázstabletta sem tudta úgy elhomályosítani elméjét, hogy felfogja mégis mi történik körülötte? A drog általi befolyásoltság? Félelem, hogy a barátok kiközösítik? a körülmények?? :)) Nem értem. Világosítsatok meg, lütfen!! ;))

- Egy kis nagyoooon erõltetett megjegyzés (Figyelem!!ez izzadságszagú összeesküvés elmélet lesz;) – vajon Vural (Allah nyugosztalja) Kerim iránt táplált haragja,dühe csak Kerim erkölcsi, jellembeli fölénye miatti fusztrációból fakadt? hogy Kerim képes volt megálljt parancsolni, egy olyan mocskos bûnben amit õ hezitálás nélkül elkövetett?? Szerintetek nem játszhatott el Vural azzal a gondolattal, hogy Kerim mért nem engedte,mért nem állította meg, hogy ezt a tettet elkövesse? Ráadásul barátként, hogy engedhette, hogy ilyen bûnbe keveredjen a saját szeme láttára gyermekkora óta ismert cimborája? Hiszen érzésbõl én Vuralt lelkileg, emberileg, jellemileg sokkal közelebb éreztem Kerimhez, mint a többi srácot – megkockáztatom kimondani, hogy Vural drog nélkül soha nem követte volna el az erõszakot (a yasaran srácokról már ilyet nem mernék feltételezni). Kerimnek nem futott át az agyán, hogy Vural ezt a bûnt lelkileg az életben nem fogja feldolgozni?? Félreértés ne essék! én véletlenül sem egy nemi erõszakolót próbálok mosdatni vagy elkövetett bûnét jobb színben feltüntetni mint a Yaasaranokét – ezt az elméletet szigorúan Vural szemén keresztül próbáltam szemlélni. -
Megjegyzem az õ karaktere, hihetetlen lélektani mélységet vitt a sztoriba, hiányzik is így a második évadból :’((

Másik problémám Kerim és az a bizonyos pénz esete.. szerintem errõl anno panaszkodhattam is, hogy - Kerim a sori elején nem túl szívbajosan elrakja a moneyt, sõõõt az alapfelállás szerint húzós ok, hogy a pénzért cserében veszi feleségül a megerõszakolt lányt (ergo megvásárolják, hogy elsimítsa a banda bûnét) majd bölümökkel késõbb hirtelen Kerim „megszabadul” a pénztõl és megnyugtatja a nézõk szívét és igazságérzetét – megalapozva a lávsztorit – hogy biz õ lelkiismereti ügynek tekintette ami Fatmagüllel történt és múltbéli megrázkódtatás ami arra vezette, hogy vállalja a felelõsséget az ügyben –
Jelentem azért, ennyire már nem látom kritikusnak, mosdatásnak ezt a momentumot mint anno :)) (most már mosdatás helyett, inkább egy kis laza öblítést használnék az eset leírására :) De nekem még ez se kellett volna, kár hogy a készítõk nem vállalták be, hogy biz a pénz az nagy úr és még a jó emberbõl is kihozhat egy mocskosabb, rosszabb oldalt – persze ez komplikáltabbá tette volna a sztorit és döcögõsebb lett volna, kihozni egy olyan szerelmi szálat aminek kibontakozásáért õszintén szorít a nézõ. Deee a hideg realista szívemet, biz felmelegítette volna ez a kis apróság :’))
Azt félve de kimerem jelenteni, hogy egy minden nézõi igényt kielégítõ lávsztori kikerekítése gyakran alárendeli,lebutítja a fõszereplõk jellemét. Ennél a sorozatnál azért, ez merész kijelentés mert én Kerimet, mint férfit és Fatmagült, mint nõt is nagyon kedvelem – de nyilván Kerim jó tulajdonságait Fatmagül bocsánatának kivívásáért valamilyen úton módon fel kellett turbózni. Persze, az is egy zseniális pszichológiai nyomvonal lehetne (bár én pszichológiához abszolút nem konyítok), hogy Kerim esetében ez a bûn „elkövetése” inkább részvállalása elindítója volt egy úton ami õt „más” irányba egy jobb útra terelte az életben – ahhoz hogy Fatmagül szerelméhez méltóvá válhasson változnia, fejlõdnie kellett és õ ezért minden telhetõt megtett és bizonyított – ugyee milyen gyönyörû romantikus gondolat ez? :)) pláne tõlem : )))

Még egy kis pici szösszenet! :)) Elfelejtettem a múltkor megemlíteni, de választ kaptam egy kezdeti kérdésemre - miszerint ami a szerelem elsõ látásra kérdéskörbe tartozott. Igeeen, talán nem meglepõ de hivatalosan is megerõsített tény, hogy Kerim irányából ez bizony elsõ látásra tagadhatatlanul "ask" volt. Viszont, azért ez így már még vadabb, hogy miután elsõ látásra szerelembe esett Fatmagültõl, utána nézte végig szegény lány saját barátai által történõ megerõszakolását. Huu vajon befolyásolható lehet-e egy ilyen tény, eme bûn el nem követésében???? Ez egy csúnya költõi kérdés volt, én bízom Kerimben, hogy nem! õ elvbõl nem tett volna ilyet. Szóval inkább úgy teszem fel a másik csúnya költõi kérdésemet: vajon befolyásolható- e egy ilyen tény, (az hogy Kerim szerelmes Fatmagülbe), hogy még inkább megakadályozza az erõszakot a szeretett nõn??

huuuuuu ennyi zagyvát amit összehordtam... :)) kérlek abláim világosítsatok fel, írjatok ha van ezek felõl valami plusz meglátásotok, még azokon a zseniális írásokon felül, amiket kifejtettetek. Nem vagyok makacs ember, simán meggyõzhetõ vagyok :*
maryriddle 2016 okt. 27. - 16:47:35
(111/1897)
Lehet hogy mondasz valamit a Kara Parával, érzek egy kis mazochista vonzódást az ilyen sorozatok felé:-)

Kivó-Tuba sori fragit megnéztem. Kivancról vagy Cesurról elõször svéd favágó jutott eszembe, de látom sznob partikon is megfordul. Pedig azt hittem szegény legény - elkényeztetett gazdag leány lesz az alaptéma. Vagy most mi az igazság, lehet tudni? Óóó és Necdet is itt van. Tubának meg van valakije? Lehet nem szûz fõhõsnõ lesz? ejnye...

Miii??? Mankos Kara Sevdát fog nézni vagy valamit félreértettem?!
hanga45 2016 okt. 27. - 13:20:10
(110/1897)
Még csak annyi, hogy ennél szebb halált nem is kívánhatnánk. :))
Én nagyon örülök, hogy annak idején az ertéelklub levette a mûsoráról SZH-t, mert így kerültem kapcsolatba (nem, sajnos nem Kivanc Tatlitug-val), hanem a török film- és sorozatgyár remek, egyben sokszor igencsak megosztó remekmûveivel. És hát...megismertem/tük/tétek és megkedveltem/tük/tétek ugye Hilal Saralt is... :)))

Hanga most inkább balról el...
hanga45 2016 okt. 27. - 13:14:44
(109/1897)
Köszönöm, drága Marym, de én azért keresgélek elsõsorban mindenhez feliratot, mert le szoktam tölteni a filmeket, diziket, mert elég gyakran akadozik a wifim (kellene már vennem rá egy hosszabb antennát, elég rossz helyen is van a lakásban az adapter), és engem zavar, ha akadozik közben (mindig a legjobb részeknél). Szóval én így megyek a tutira. :) Azért köszönöm a linket, a videók letöltéséhez hasznomra lesz, mert próbálok mindig minél jobb vidiket letölteni, de ehhez a sorihoz nem találtam ezidáig jobb képminõséget, mint ez a youtube-os.

Nem tudom mikor fogok nekiállni cukifülesnek, mert ezzel a nyomorult Kara Parával baromi lassan haladok (de szeretem a kihívásokat és juszt is végigszenvedem már!), utána vannak Dirilisek, amiket be kell pótolnom, aztán közben jön az én bátor és gyönyörûséges szerelmem az új sorozattal (huhhh, láttátok a 2. elõzetest? Tegnap pl. egész este azt nézegettem :)))
Úgyhogy ha ezekkel megvagyok akkor jön majd cukifül nyuszifül. Szóval lehet, hogy Te elõbb el fogod kezdeni majd, mint én. ;)

Lebeszélnélek szívesen Kara Pararáról, de minek legyen Neked jobb, mint nekem? :)) Nézd csak végig Te is és döbbenj, ámulj, bámulj, szörnyülködj! :)))

Mankos, látod, megnyugodhatsz, nem piszkálnak bele a Te soridba. :) Mondjuk én még mindig arra szavazok, hogy a gödörbe beesõs vetélkedõ helyére pakolják majd be, a Hegyi doktor úgy hallottam elég népszerû, és Seyit szerelmem is a doktor úr után lovagolt mindig be a képernyõre (és a szobámba és a szívembe és ahh.....). :) Mindegy, ahogy a vak mondta: majd meglátjuk. Pontosabban akik nézik, mert szerintem és érzem, hogy Te NEM fogod. :))

(Csak halkan kérdezem és csak súgva, hogy vajon miért nem örülnek a szinkronos tévés vetítésnek a fordítók? Legalább nem kellene tovább áldozatos munkával (ráadásul ingyé'!!), a családtól elvett szabadidõben fordítgatni. Szerintem ennek inkább örülni kellene, nem?)
maryriddle 2016 okt. 26. - 20:25:56
(108/1897)
Hanga abla, youtube-on is fent van ha nem akarod egyenként letölteni. Csak be kell nyomni azt a feliratbigyót. https://www.youtube.com/watch?v=IFJ1larFbxw Akkor majd mesélsz, hogy milyen aztán majd eldöntöm. A KPA nálam is szóba jött, de ennyi lesújtó vélemény után teljesen elment a kedvem. Max. ha majd nagyon ayyapimos forgatóköynvíró és rendezõ vérre szomjazom.:-)

Lukrécia: Musztafa lenyugvása lehet hogy rossz szóhasználat, úgy kellett volna fogalmaznom hogy tele lett a gatyója Yasaranék zsarolós felvételétõl. Ekkoriban hittem kicsit benne hogy tanult a hibáiból és már van annyi baja, hogy Fatmagül és Kerim a legkisebb gondja lesz és kb. örül hogy egyáltalán mellette áll még valaki, (ahogy Michonne írta kapott lehetõséget, de nem élt vele) de Asut is tovább alázta. Aztán Fahrettin faházánál bebizonyosodott hogy még mindig ugyanaz az ösztönember aki a sorozat elején.
És már rég meg akartam jegyezni még Musztafa kritikaként, nekem az is egy undorító dolog volt hogy amikor ezeket elkövette, egy másodpercre sem gondolt a születendõ gyerekére??? Csak azért mert az anyja az aki? Komolyan jobbnál jobb apák vannak ebben a soriban...

" hogy Kerimnek mi okozná a legnagyobb fájdalmat, hogyha elõbb én lennék veled úgy.... mondata.. Nos ez utóbbit elemezhetjük is picit. Mit szeretett volna itt egészen pontosan?"
Nekem elég egyértelmû volt mit is szeretett volna... És ez volt az a pont, amikor azt mondtam hogy már akkor se tudott együttérzést kicsikarni belõlem, amikor elvérezve feküdt a szemeteskocsiban vagy az útszélén. Sorry not sorry.

Hogy Musztafa böribe ment, Kerim pedig nem kapott letöltendõt szerintem nem összevethetõ... Musztafa nem azért ment börtönbe, mert elhagyta Fatmagült, hanem volt ott egy kis emberölés, emberölési kísérlet, emberrablás stb is:-)
Timea Hakmen 2016 okt. 26. - 19:19:39
(107/1897)
Jaj, mi csak autóbuherálósat szoktunk játszani amelyben én alakítom Burak kocsiját:)) (Ezek szerint te meg kukkoló Denizt, hmmm. Ha megjelennek a titkaink az Epizód magazinban, legalább most már tudom honnan jött az infó!)

Bevallom, eszembe sem jutott az említett sorozatból akár egy percet is megnézni. Még nem vagyok zártosztályon, ha érted mire gondolok. ;D

A Kadir dizi 9. bölüm 2. fragmaniját nem tudom láttad-e. Olyan nagyon forró már a hangulat, hogy még a nõci ujja is megégett, ééés a várva várt pofon is elcsattan. Kadirnak meg hogy áll már a haja?! https://www.youtube.com/watch?v=-lKmJE2Mipw
Timea Hakmen 2016 okt. 26. - 15:04:15
(106/1897)
Egyeske.:) Ketteske nem lehet, mert nyilván az én érkezésem óta a haszeki asszony már csak amolyan megtûrt Mahidervrani pozíciót tölt be a Hakmen szerájban... A részek éjszakák, ismeretlen hölgyek mellett ébredések meg tudod csak alibiül szolgálnak Ebru mami elõtt, ha elõzõ este véletlenül kinyírt valakit:))

Akkor a Kadir-Neslihan dizi is felejtõs egy ideig, azt hittem, hogy van felirat hozzá, az Õzikevitz párocska közös produkciójával keverhettem.
Timea Hakmen 2016 okt. 26. - 00:36:31
(105/1897)
Bizony megöröklõdtek a szent gödrök (szó szerint:')). Köszönöm a jókívánságokat férjuram, mostohafiam (neee, ez naggyon beteges:)) és fõellenségem/háremtársam nevében is. Pedig volt róla szó barlangban is, kb. még ki se bújt az elsõ foga, de mi már a jövõbeli liliomtiprását tervezhettük itten :))

Lukrécia, az Analart a 6. bölüm körül hagytam abba, de jó, hogy emlékeztetsz, mert amúgy szándékomban áll végignézni, már csak Ibrahim pasám miatt is.
A Kadir diziben meg sejtettem, hogy Turgutné itt sem az az eszményi jó feleség, úgy nem is lehetne más asszonyokat legálisan ajtóknak támasztani.;)
hanga45 2016 okt. 25. - 20:02:35
(104/1897)
A cukifüles rövidhajasat. :)) Amarán megtaláltam hozzá az összes feliratot (hurrá!).
Mint az eddigi felszólalásaim is mutatják, bennem nem lelsz majd túl eszmei beszélgetõtársra. :))
Ablák, csak ámulok és bámulok, hogy milyen klassz elemzéseket vágtok itten le! Sorozatelemzésbõl és karakterjellemzésbõl frenetikusak vagytok!!! :)
Rájöttem, hogy én azért vagyok képtelen ilyenekre, mert nem tudok úgy elvonatkoztatni attól, hogy ezek kitalált történetek kitalált szereplõkkel, mint ahogy Ti. Szóval kalapemelés, és írjatok még jó sokat, ugyanis imádom olvasgatni! :))

Kara Para Ask: emlékeimben él, hogy errõl anno írtatok. Az a baj, hogy nem emlékszem már, miket, mivel azt sem tudtam, mirõl van szó, így általában átlapoztam. Szóval nem tudom, milyen volt a megítélése, de hogy ez a sorozat mekkora baromság!!! :))) Viszonylag érdekfeszítõen indult, de mostanra (36. bölüm) egy erõltetett, izzadságszagú rettenet lett belõle. Még meg sem néztem, melyik elborult agyú forgatókönyv író agyából pattant ki ez a sok baromság.
A Nilufer nevû hölgyikétõl pedig konkrétan a hajamat tépem. Úgy a színésztõtõl, mint a karaktertõl. Ilyen sz...rul sírni még Meryem Hürrem Uzerlit sem láttam. És ez a nõ gyakorlatilag mást sem csinál.
Bevallom már csak Kerimünk és Tuba miatt szenvedek rajta, és igyekszem erõs lenni és idõ elõtt nem feladni, mert akkor a büdös életben nem tudom meg, hogy Tayyar bácsikánk és Hüsszein bátyó lámpavason fogják-e végezni. Illetve, hogy kivetette-e magából T. abi teste a fiából alattomos és galád módon elrabolt, majd átültetett veséjét (uff...)

Vidámabb téma: Hackmenné Timejánk, hát nem is mesélted a nagy újságot!! :) Gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok a picurkának! :)))
(Amúgy Tõled, mint a legbennfentesebbtõl kérdezném: ez most tényleg igaz?) :)
maryriddle 2016 okt. 25. - 17:07:08
(103/1897)
Mármint a rövid hajas-cukilapátfülesre, vagy Bulutra? Mert akkor jó ha lesz még kibeszélõ társ hozzá.
maryriddle 2016 okt. 25. - 17:03:22
(102/1897)
Most csak egy gyors. Lukrécia nagyon jó volt. Musztafával kapcsolatban meggyõztetek (negatív irányba jobban hajlítható vagyok:-)) A kezdeti nõrablós, pisztolyos tevékenységeirõl meg is feledkeztem, ezek fényében valóban nem túlzás annyira a végsõ ámokfutása. De azért is érdekes és ambivalens érzéseket keltõ ez a karakter, mert a lejtmenetében voltak olyan megállók - Güneynél pl. ilyenre nem emlékszem - ahol azt hihette volna a nézõ hogy végre megjött az esze (pl. az Asu házasság idején valamennyire lenyugodott) esetleg meg is sajnáltuk - de aztán bumm. A cselekmény az üldözõs akció-krimi irányba való elmozdulása az ami engem igazán bosszantott és untatott.

Még a mosdatás, hipózásról... Mert nagyon úgy érzem hogy én hoztam be ezeket a fogalmakat a Fatmagül kapcsán a KG-s gondolattársítással. És kérdezted Lukrécia hogy milyen ilyen dolgai vannak Kerimnek. Nos attól függ hogy ki mit ért ezek alatt. Ha egy hibázó karakter megbánja és próbálja jóvátenni a bûnét az én értelmezésében nem hipózás, mosdatás. Én akkor használom ezeket a szavakat ha egy karakter a korábbi jellemével szöges ellentétben tesz nemes dolgokat és magasztosul fel. Bocsánat de KG helyett tényleg nem tudok más példát erre: Pl. hipózás tipikus esete, amikor egy nõket discoban felszedõ, szexuálisan kihasználó, megcsaló férfi minden jellemformálódást bemutató folyamat nélkül egyszer csak cölibátust fogad és világ legnagyobb erkölcscsõse és az erkölcstelenekkel leszámolója lesz.
Kerimnél szerintem azért se nagyon lehet ilyenrõl beszélni mert egy 1 háromnegyed bölümnyi ideig láttuk az erõszak elõtt, onnantól már egy megváltozott lelkiállapotba került Kerimet ismerhettünk meg. Ezt követõen talán a pénzelfogadást leszámítva õ nem vétkezett, tehát nem tett olyan dolgokat amikbõl ki kellett volna õt egyáltalán mosdatni. És alapjellemében sem, már csak Meryem abla nevelésébõl is sejthetõen, õ sosem lehetett egy perverz, erõszakra hajlamos, hímsoviniszta barom, (még ha angol hölgyeket vitt is szobára:-)) és nem egy ezzel szemben teljesen ellentétes Disney hercegként jött ki a mosógépbõl.
Nem tudom mennyire értetek ezzel egyet, lehet hogy elkerülték dolgok a figyelmem, mindenesetre ezt még tisztázni akartam.
hanga45 2016 okt. 25. - 07:45:13
(101/1897)
Tényleg? :))

Erre a sorozatra vevõ leszek (amint végzek KPA-val), ha nem találok feliratot, sikítok segítségért. :)
maryriddle 2016 okt. 25. - 00:14:26
(100/1897)
Michonne köszi ezt a Musztafa-elemzést, ittam soraidat. Ugyanezeket éreztem én is, csak persze ilyen tökéletesen nem tudtam megfogalmazni. Nagyon várom a Kerimest is ;-)
A másik síkon való mozizás tanácsot megfogadom, köszi:-)
A következõ sorozatom minden bizonnyal a Bulut lesz, olyan érdekes dolgokat írtatok róla, meg persze a hard core Enginre nagyon kíváncsi vagyok.
Errõl jut eszembe. Nemrég böngésztem a színész úr filmográfiáját, és találtam még egy érdekeset. A Karayilan (cukifüles, rövidhajas) címû soriját nem látta valamelyikõtõk? Csak 18 bölümös és fent van angolul tube-on.

Hanga abla, én amikor elõször megláttam Firat Celiket elsõ gondolatom az volt, hogy tiszta McConaughey. :-) Brad Pitt viszont nagyon nem Kivós szerintem.
hanga45 2016 okt. 24. - 21:11:57
(99/1897)
Szia Mankos! :)
Nem, szerintem a Maradj talpon-t áldozzák fel ismét, mint anno Seyitnél. Azért meg szerintem nem kár, gondolom az egy töltelék mûsor lehet, amíg nem találnak jobbat. :))
A Diegós sori nem spanyol?
hanga45 2016 okt. 24. - 19:15:58
(98/1897)
Szerintetek?