Téma: Hilal Saral

maryriddle 2017 márc. 10. - 20:16:50
(437/1897)
Réci, születésszabályozás Törökországban :-) hatalmas volt :-)))

Michonne annak ellenére hogy én még nem láttam érzem hogy megint nagyon egyet fogok veled érteni.

Az álomjelenetbe azért sikerült belefutnom... ennyi dezsavûût már... utoljára Cemre álmodott ilyeneket:
https://www.youtube.com/watch?v=rvQqHiYyJtE
https://www.youtube.com/watch?v=n-roDTZAitg
:-((((( Biztosan nem volt a végén kiírva hogy yönetmen: Hilal Saral?
Már csak a vakbélmûtét szál hiányzik...
Michonne 2017 márc. 10. - 19:42:22
(436/1897)
Pillanatkép a 9/1-es ÖK-ás fragiból, ugyanis már ki is jött....

...Daghan feje a fergeteges éjszaka utáni reggelen......hmmm (már ha hihetünk az elõzetesnek persze: D)
Michonne 2017 márc. 10. - 19:37:54
(435/1897)
Haha...azért ha megtalálnád boxeres Matyit mindenképp linkeld be;)
Michonne 2017 márc. 10. - 19:35:35
(434/1897)
Szép estét,

ÖK8

Csak néhány benyomás részemrõl, mert idõhiány miatt újfent elég pörgetve néztem, illetve ehhez a részhez kifejezetten szükségem lesz feliratra úgy érzem. Nem írom ki, hogy spoiler, mert nem lesz benne…
No tehát megint a legvégén kezdtünk, aminek az idõhúzáson kívül semmi jelentõsége nem volt szvsz, de ezt leszámítva a 8. rész tempója kifejezetten kellemes sikeredett. Persze szokás szerint túl kellett ugrani néhány képtelenségen, gondolok itt a géppisztolyos rambo ámokfutásra Isztambul utcáin, vagy épp Mehmeték fegyver arzenáljára egy csapat gyerek körül (ugráló váras jelenet). Viszont volt, ami mellett egyszerûen nem tudok elmenni szó nélkül…..és már- már olyan érzésem van, mintha bizonyos szálakat nem egyazon író írna…. más magyarázatot ugyanis nem tudok a jelenségre.
És hogy mire is gondolok:
a Bejgli-Daghan történetvezetés szappanhoz képest jól kidolgozott, mély iránya, nem beszélve a két színész az elejétõl kezdve baromi erõs és hatásos játékával, szemben a Selvi-Daghan szál mérhetetlenül agyoncsépelt, klisés, helyenként ócska és sajnos színészileg is egyre romló megoldásaival szinte sikolt a nézõ agyában, legalábbis az enyémben mindenképp, és ez sajnos nagyon sokat levon részrõl részre az élvezeti értékébõl a sorozatnak.
Két jelenetért konkrétan én kérek elnézését… az egyik Daghan álma, a másik pedig, amikor picsogva Selvi ablaka elõtt kukkol…..
Tragikomikus mindkettõ, és nem is tudom, hogy gondolták ezt egyáltalán szappan ide szappan oda…
és félreértés ne essék nem azért tartom bûn rossznak, mert a Selvi karakter kiesett nálam a pikszisbõl, hanem azért mert ez a megjelenítés már az aljábbnál is aljább gagyi faktor és fel nem foghatom hogy férhet meg egy Bejgli-Daghan börtönös vagy épp ugráló váras Özgürös jelenet mellett, a sorozat elsõ részeirõl nem is beszélve.
Csak egy ártatlan kérdés részemrõl: a készítõk nem nézik meg egyben a részt? Az író, vagy rendezõ nem érzi a szakadékokat? És a színészek? (fõleg Engin….?)

A többivel nagy gondom nem volt. Az új szereplõ majd elválik…. de annyi mindenképp kiderült, hogy Levendula kitõl örökölte a fej és arcmozgását….haha

Egyelõre ennyi…..
Michonne 2017 márc. 09. - 11:33:43
(433/1897)
és még egy kis csemege ebéd elõtt....

Epic:D vámpír üzemmód: https://media.giphy.com/media/vTpEmkp03MMq4/giphy.gif

Mehmet irgum burgum:))) https://media.giphy.com/media/11NrWkv7IYt3P2/giphy.gif

pápá
Michonne 2017 márc. 09. - 11:32:09
(432/1897)
In flagranti...
Michonne 2017 márc. 09. - 11:30:20
(431/1897)
Szép napot mindenkinek!:)

Elõször is leszögezném, hogy alig tudok koncentrálni a mondandómra, mert még mindig a canesten kombi értekezéseteken röhögök…:))

SOA
Õszinte leszek lányok, soha nem gondoltam volna, hogy bármikor is szóba jöhet ez a sorozat itt és alapvetõen nem is ajánlás akart lenni részemrõl, csak szokás szerint nem tudtam rövidre fogni…hehe
Gondolom nem okozok meglepetést azzal, hogy engem sem a helyi menõ csávó attitûd vonzott be, se nem az amcsi feeling, hanem inkább a hiteles karakterek közegtõl függetlenül. Suttertõl már láttam korábbit, szimpatikus, hogy nem nagyolja el a figuráit, és nem csak a jó castingra bízza magát, hanem tisztességesen meg is írja õket, ami manapság egyre ritkább jelenség. A motoros életérzés (nem a bûnözõi macsós, hanem a szabad, tekergõs) hozzám mindig is közel állt, szóval én jóval könnyebben indítottam emiatt, és amikor kiderült, hogy eltévesztettem a házszámot már késõ volt, mert akkor már nagyon kíváncsi voltam, hogy a fõszereplõ végül melyik utat választja... élni akar vagy megsemmisíti magát és a környezetét.

„A magyar wikin kutakodtam kicsit. Ami még érdekes számomra az anyagyilkosságon kívül a Hamlet párhuzam, a white nacionalisták, az IRA-szál. Hmm. Egyébként maga a sori nyíltan nacionalista töltetû, vagy inkább kritikával kezeli a kérdést /vagy csak én képzelem bele hogy egyáltalán van ilyen a soriban, mert a motoros bandákról mindig ez jut eszembe?:-)”

Mary, jogos a kérdésed, sok mindenkinek ugrana be ugyanez, és már csak ezért is érdekes volt belelátni egy ilyen zárt csoport életébe (a történet fikció ugyan, de a chapterek felépítése és megjelenítése nem).
Én úgy érzem Sutter a SAMCRO esetében ezt a momentumot kevésbé lovagolta meg, pontosabban nem ezt domborította ki. Érintette ugyan az egyik évadban egy klubon belüli dilemmába ágyazva, de az késõbb nagyon megnyugtató módon lett lereagálva. Egyébként a sorozatbeli klub harcai a rivális – fogalmazzunk úgy- nem fehér klubokkal (feltûnnek ugyanis full feka és latin chapterek is az évadok alatt), illetve egyéb bandákkal szinte kivétel nélkül a terület, fegyver, drog no és a pénz miatt alakult ki, nem faji nézeteltérésbõl. Azért persze amcsi sori révén neonáci bûnözõi csoportból sem lesz hiány, de õk nem motorosok. Az IRA mellett, mexikói kartell, CIA és mindenféle finomságok jelennek még meg. Az ír chapter szál egyébként a kedvencem volt.

Shakespeare
Igen, érzékelhetõ a Hamlet vonal, de ha ez annyira nem lett volna Sutter által tolva a médiában, sztem csak bizonyos nézõi réteg tudta volna beazonosítani:) de valóban ad egy fajta bájt és mély értelmûséget a sorozatnak, ha elkezdjük hasonlítgatni a figurákat.
Bár ahogy a kritika is írja a zárásban majd: „”mindenki megkapja benne, ami neki jár: Isten, Jax, a motorozás és Shakespeare. Nagyjából ebben a sorrendben.” :)

Egyébként ha már a SOA kritikát emlegettem, elgondolkodtatott benne a nyitó idézet, amirõl ÖK-ás Barbink ugrott be: (A vétek oly ügyetlen, ha remeg)

„Romlástól félve, magát rontja meg”

hmmm úgy érzem nem csak Sutter motorosaira, hanem Selvire is hatással volt a dán királyfi…haha

Réci,
„Michonne ez a Kemény motorosok cucc nem nemem való :-( Itt vödörrel folyik a vér is, amit meg aztán nem komálok. De a videókban a dráma átjött, nekem kevesebb vérrel is elképzelhetõ... de ez van mai világunkban az esztétikum fontos :-)))”

Igen, sajnos az arányok az utolsó évadokban már olyannyira eltolódtak, hogy a még nagyon kemény alapsztori sem támasztotta alá azt a fajta erõszakhullámot, amit az arcunkba toltak. Tehát ebben még Sutter sem tudott újítani és átlépni a saját árnyékán.

Downton: Timi köszi a képet, Maryhez csatlakozva Thomas nekem is abszolút kedvenc
haha, és tényleg! a török diplomata…. a sok-sok évad után nekem már majdnem feledésbe merült, annyira a legelején volt..…. Jégcsap Mary és az õ kalandjai….:)
Az utolsó évaddal még mindig lógok egyébként.

Austen:
A Meggyõzõ érvek az utolsó regénye, jóval érettebb korábbi mûveinél, ahogy olvasom a fiatalabb korosztálynak nehezebben is emészthetõ. Húsvét környékén, ha Allah is úgy akarja Bath-ban leszek… ha azt halljátok a hírekben, hogy egy õrült nõ veszettül rohangál a Camdenen az én leszek…..hahaha az más kérdés persze, hogy engem nem Wentworth kapitány fog várni a ház elõtt, de nüanszokkal nem foglalkozunk, az élet szép!:))

Misfits
„Ja még érdeklõdnék, hogy Seth-et ugye nem hozzák össze azzal a csajjal? És ebben a soriban lesz a hupikék kis rövidboxeres jelenet? Bocsi pirul pirul....”

Réci a kérdésed Misfitses Sethre vonatkozott?

Ha igen, akkor de, vele jön össze (:D) már ha a fura fejû és akcentusú nõre gondolsz, azaz Misfits Kellyre (óriási karakter egyébként a színészcsaj:)) https://www.youtube.com/watch?v=lItCFahmJTE
Hupikék rövidboxer? hmm ennyire hülyülnék már hogy erre nem emlékszem? (ajajj nyilván igen:D) mentségemre legyen szólva nem most láttam.

ÖK
Hát lányok, körülbelül én is olyan hangulatba kerültem a fragik után, mint Bejgli …..csak még azt nem tudom, hogy ki kerül a koporsómba!:))))

És igen Réci, nevetséges az egész minden tekintetben … az erkölcsi dilemmáinkon túlugorva (annyira fárasztó, hogy bele sem megyek) és csak a külsõségekre reagálva megállapítom, hogy Daghan úgy tartja szívszerelmét a karjaiban, mint egy próbababát (de felõlem gumibaba is lehet), a romantika és kémia (muhahaha) oly átütõ, hogy omlás közelben az a bizonyos kajiba… hmmm már tényleg nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek.
Egyébként megint olyan katyvaszra sikerült a fragi, hogy mindent akkor hiszek csak el, ha egyben látom…pontosabban azt is csak az utolsó két percben:)))

A Törökfürdõt anno én is láttam, meg a Mutlulukot is, utóbbit kifejezetten szerettem.
maryriddle 2017 márc. 07. - 21:26:14
(430/1897)
Fragi 3.
https://www.youtube.com/watch?v=7sdtqKKidRg
Úgy tûnik szüziavatás lesz, - bár van egy olyan érzésem hogy megakadályozzák. Ok ez már a végsõ kétségbeesés lehet az írók részérõl.
Szerelmespárunkról én asszem lemondtam.... viszont nézzétek Bejgli!t!! Hoppácska! Levendulának még akkor is vicces a feje ha egy kést szorítanak a torkához :-)
maryriddle 2017 márc. 06. - 23:12:00
(429/1897)
A külföldi a barlangos kolléga hozzászólására meg erõsen bólogatok. Ugyanezt érzem. Esetleg még sötétoldalasan elnézõbb vagyok abban hogy nem adja fel Yilmazt (az utóbbi két gyilokról ugye még nem tud, de lefogadom hogy emiatt majd lemond az abiról és kész is a nagy hipózás) mert abban még lehet valami fennköltséget találni hogy micsoda abi, aki ölni is képes hogy megmentse a testvére életét. De egy ilyen erõs testvéri kötelék fényében meg a Daghannal való kapcsolata lesz különösen necces. Hogy egyeztetné össze a két kapcsolatot az életében? Szóval nekem is az a problémám amit a Mankos által linkelt külföldi kolléga is írt, hogy akkor legalább vagy a testvéréhez vagy a szerelméhez lenne hûséges, vagy a sötét vagy a világos, irányba lenne következetes, de egyikhez sem az.

Ja egyébként a múltkor írtad hogy akkor Daghan részérõl csak színjáték volt a kezdettõl fogva? Hát nem tudom, azért nem vagyok ebben biztos, mert az apja halála után épp Selvi vigasztalgatta és nem hiszem hogy ilyen helyzetben is képes lett volna színlelni. Szóval én inkább arra hajlok hogy Daghan még nem mondta el neki hogy miket tudott meg, és inkább azzal a szöveggel pattintja le hogy csak szórakozott vele. (???)
maryriddle 2017 márc. 06. - 22:54:47
(428/1897)
Ó tehát Hilal hozta be ide is a gombát? Sejtettem én...

Ugye milyen kemény legény? Lassan ironman Mahirt is lekörözi. Na jó bocsi, egy kis nátha volt. Hát nem úgy néz ki hogy ki akar lépni, pedig a hûtõs jelenetnél megfordult a fejemben hogy majd így írják ki, de úgy tûnik mégsem jön Kenan a helyére, jóindulatúak voltak a firkászok megint.

ICERDE SPOILER
Merttel pont az a probléma hogy nem volt teljesen genyó eddig, mert a maffiakapcsolatait leszámítva egy egész jószándékú, aranyos vicces fiú, aki megszerettette magát velem. A 21. részben azonban tényleg egy genyó oldalát mutatta meg és valós rosszindulatú gyilkos hajlamok jöttek elõ nála. Konkrétan az történt hogy õ is bent volt Sarppal a hûtõkamrában, de sikerült kijutnia a szellõzõnyíláson vagy min, az abiját viszont majdnem hagyta bentfagyni, csak az utolsó pillanatban gondolta meg magát. Azért akarta a vérét mert azt hiszi hogy megölte Coskunt (a kis loboncos rosszbácsit akirõl hoztam a múltkor a képet, amúgy gyerekeket ütlegel bottal csak hogy érzékeltessem miféle karakter õ) akinek információja lett volna Mert elveszett családjáról. A fájdalmát értem, de nekem ez nem elegendõ "mentség", mert Sarpnak munkaköri leírásában van hogy gyilkoljon nem személyes rosszindulatból tenné, tehát Mert ezért nem kárhoztathatja, és nem is tudott róla hogy Mertnek szüksége lenne a fickóra.
Másrészt ha nem is Sarpot nézi, Sarp anyja már szinte mostohafiává fogadta õt, Sarp gyerekkori barátja az õ barátnõje, a szeretett mostohahúga meg Sarp barátnõje, tehát azt a három embert is majdnem semmibe vette akiket a legjobban szeret, és elvette volna egy anyától a gyerekét aki ráadásul már elvesztette az egyik fiát... (aki ugye amúgy Mert). Szóval most veszített egy kicsit a szerethetõségébõl nálam.
Nem tudom sikerült-e követni mirõl hablatyolok, persze lehet így hogy nem ismered a sztorit és a szereplõk kapcsolatait nem olyan könnyû felháborodni ezen.
Amúgy hatalmas húzás lett volna hogy úgy írják ki Cagatayt hogy Mert megöli a saját testvérét mert azt hiszi hogy az õ hibájából nem ismerheti meg a családját. De ennyire talán még Ulucék sem szadisták mint én :-)
maryriddle 2017 márc. 06. - 18:45:31
(427/1897)
Még egy kis Icerde.

Nem csak Icerde rajongóktól kérdezném hanem bárkitõl aki ért ilyesmihez. Próbáltam kutatni, de nem jutottam meggyõzõ infóhoz.
Szóval kérdésem az lenne, ha valakit bezárnak egy hûtõkamrába, kb. negyed vagy félórára mínusz 278 fokban (igen, nem írtam el), túlélheti-e? És ha túléli, akkor tüdõgyulladás vagy akármilyen károsodás vagy egyáltalán megfázás nélkül lehetséges-e? Mert én ezt alig tudom elhinni. Én már mínusz 10-ben is úgy érzem hogy mindjárt letörik a fülem. És még csak nem is szibériai hanem török legényekrõl van szó.

Sarpeibe mondtam hogy ha törik ha szakad én bele fogok kötni! És igeen megvan! Kezd hányingerem lenni tõle hogy milyen lekezelõen beszél mindenkivel aki nála "alsórendûbb". Fõleg a Baris gyerekkel, akinek még az életét is kockára teszi a kis akcióival. Eylem szintén egy szolgalélek lett, pedig egy büszke lánynak gondoltam, de úgy tûnik csak Merttel tud az lenni, Sarp "abijával" szemben neki is kuss van. Ezen már a Karadayiban is idegeskedtem, de Mahir legalább valamennyire tisztelte a húgait, Sarp viszont úgy beszél Eylemmel mintha kb. a kiskutyája lenne. És mégis körberajongja minden alattvalója. Dezsavûûûû.
Még Melek lett a legnormálisabb mostanában. Mertet meg bevallom kicsit megutáltam a 21. bölüm után... Kezd Celal babásodni és nem csak haj téren...
maryriddle 2017 márc. 06. - 18:18:19
(426/1897)
Sziasztok!

Michonne köszi az ajánlót a Sons of Anarchyról. Csak látásból ismertem a sorit, és én is valami road movieként (ami nagyon nem az én mûfajom) gondoltam rá, de akkor több annál. A téma érdekes mindenképpen. A mocsok - vér kombó nem a fõkedvenc irányvonalam, de gondom sincs vele, mármint nem érzékeny rá a gyomrom. A motoros, bõrjakós macsó és a nagyon amcsi közeg ellenben nem igazán az én világom. Persze ettõl függetlenül érzem és belátom a vonzerejét ennek a kultúrának. A magyar wikin kutakodtam kicsit. Ami még érdekes számomra az anyagyilkosságon kívül a Hamlet párhuzam, a white nacionalisták, az IRA-szál. Hmm. Egyébként maga a sori nyíltan nacionalista töltetû, vagy inkább kritikával kezeli a kérdést /vagy csak én képzelem bele hogy egyáltalán van ilyen a soriban, mert a motoros bandákról mindig ez jut eszembe?:-)
A sori hosszúsága viszont kicsit megrémiszt. Egyelõre most még nem, de azért felvettem a várólistámra, török uborkaszezonban lehet hogy ránézek.
Hanga ablát hátha elõcsalogatom ezzel még ha egy sodrófával is a kezében, de a fõszereplõ egyébként nekem Kivancra hajaz:-)

Még nyugaton maradva kicsit.
Austenok nagy része nekem is megvolt, regények, filmek, sorik is. B&B nálam is kedvenc, de ha már feljött errõl a szó, alapvetõen Austen szerintem nem a nagy tomboló érzelmeknek az irónõje, inkább az aranyos kedves lovestoryknak, és bocsi ha illúzióromboló leszek de kimondom, hogy én soha nem éreztem Elisabeth részérõl azt a nagyon nagy szerelmet, a regényben és a BBC soriban sem. Talán még a Keira féle verzióban a legjobban, pedig azt a verziót utálom.

Downton abbeybõl csak az elsõ évadot láttam évekkel ezelõtt, aztán más vizekre vitt a sors és valamiért nem folytattam de amúgy nagyon minõségi sori. A fõhõsnõ esete a török ateséval jelenet persze megmaradt. Nem tudom mit mûvelt vele az a nõ, szegény lehet hogy jobban jár ha inkább a meleg komornyíkkal tart azon az éjszakán :-) Illetve még a meleg csók szintén valamiért nagyon megmaradt. :-) Persze Thomas volt a kedvencem és bevallom meleg létére nekem vonzóbb volt mint a jóságos fõhõs:-)

Tímea tehát akkor kollegínák vagyunk, mert én a nevemet amúgy Harry Potter szereplõtõl csórtam (kicsit megkésve - pont akkoriban olvastam a regényeket) szóval üdv a boszi klubban. Sajnos nekem színészt sorozatba bevonzó képességem nincs, szóval én is ugyanazt kérném mint Réci, és fõleg szeretném Selvit minél elõbb a faládában látni a legutóbbi fragmanik után. Bocsánat. Tesekkürler.
A Szuleljmánból pár részt láttam és bevallom Ibrahim pasából annyi maradt meg hogy az erkélyen hegedült Szulejmán húgának, mint egy nyálgép és hogy rosszul voltam tõle. :-))) De teljesen elhiszem amiket a színészi képességeirõl írtál és leendõ Vatanm rajongóként én is üdvözlöm a soriban.

ÖK fragi nagyon nem tetszett. Bízom benne hogy ez csak nézõmágnes álom. De ha nem, akkor végleg lemondok Barbiról, mert amit mûvel, azt a KG idején mi még úgy hívtuk hogy lomposüldözés... és az önzõ, leszarom hogy fájdalmat okozhatok a másiknak csak a saját viszketésem számít és megyek tûzön-vízen át a Canesten kombi után - fajtájú. Dezsavûûû. Bocs hogy még mindig ezen kattogok, de egyszerûen nem fér a fejembe hogy hogy tud valaki pofátlanul folyamatosan, szemrebbenés nélkül hazudni az élete szerelmének akiért meg is halna? ÉS hogy hogy képzeli el a jövõjüket? Mert nem várom én el hogy feladja magát vagy az abiját de akkor legalább Daghant kímélné meg a csalódástól. Persze akkor meg nem lenne sorozat, de a kivitelezést lehetne szimpatikusabban is megvalósítani szerintem. Persze látom sokan sóhajtoznak, olvadoznak a nagy asktól, hát nekik egészségükre....én még mindig nem tudom ezt megemészteni. Ha meg Daghan ezek után is képes csókolgatni akkor rá is haragudni fogok...
Fahriyének egyébként nem tudom kimondta hogy ez a macskanyávogós sírás nem rohadt idegesítõ? Ha igazából is így sír nagyon sajnálom Õzit.
Timea Hakmen 2017 márc. 05. - 23:40:49
(425/1897)
Fahriyével eleve nem túl jó a kapcsolatom (és nem a Burak iránti látens érzelmeim miatt :D), szóval ez meglesz. A galád Fahriye szultána meg a Kösemben lapátra tette Mehmet Girayomat, második asszony is kipipálva. Oké. Viszont, be kell vallanom, ennek a Sahikának az õse, Selcan hatun jóbarátném - volt - a Dirilisben (fõleg mert mindig meg akarta ölni az õsellenségemet, Süleyman Sah-ot, aki ugye Kerim apjának az õse a Fatmagülben - oh, igen ott is ki nem állhatom a bácsit...), szóval bocsi, én drukkolok neki. :D De azért majd még meglátom, mit tehetek. ;)

Candleford: Évekkel ezelõtt láttam és tényleg alig emlékszem már valamire, mit is sunyiskodott az apuka (de õ is büszke munkásemberként él az emlékezetemben, szerintem nem a szegénygyereksége, hanem a szabados életmódja miatt nem csípte az óráslegényt, vagy nem?), és hogy mennyire is volt sznob, tudálékos kis nyikhaj az újságíró. (Valószínûleg eléggé :D) De az biztos, hogy Lauránál én is az értelem-érzelem dilemmát éreztem, emiatt maradt is bennem egy jó nagy hiányérzet az õ esetében. Önmagában talán nem lett volna problémám a szerelmükkel az újságíróval, de az óráslegény berobbanásának intenzitása eléggé unalmas, szolid és szenvedélymentes kapcsolattá silányította a Daniel-félét. Legalább is számomra a Laura - Fisher love sokkal inkább jelentette a nagy szerelmet, mint az elõbbi. Utólag nem is értem, mi volt a készítõk célja az óráslegény visszahozásával. Azt bizonyítani, hogy ez csak szenvedély és az nem is szerelem, vagy anti-romantikusnak lenni, mint amilyen az élet és a racionalitás talaján maradni? No, de az abszolút szenvedélymentes szerelem (Laura - újságíró) vajon tényleg az igaz szerelem-e? Tényleg nem tudom, hiszen a Kuzey - Cemre szerelem is milliók szívét dobogtatta meg és vált sokak szemében az etalonná, engem viszont a fagyhalál kerülgetett tõlük...
A legcukibb pár nekem amúgy akkor is Thomas, a postásék voltak. Soha nem felejtem el, amikor "szexi ajándék" gyanánt meglepte egy kezeslábassal az asszonyt. :'D

Ha Downtonozni készülsz, engem még Rob James-Collier is emlékeztet Matyi gyerekre, Thomasként lenyalt hajjal és csupasz képpel mondjuk pont nem, de a civilben, szõrösen egy kicsit talán: http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/09/23/14/38B6B2B700000578-3804073-image-m-2_1474636777172.jpg
Timea Hakmen 2017 márc. 03. - 12:54:09
(424/1897)
Sziasztok ablák!

Nekem is sikerült megnéznem a Jamaica Inn-t. Köszi az ajánlást, nagyon tetszett, hozta a BBC-színvonalat. Bár kicsit levont az izgalmi értékébõl, hogy azonnal éreztem, a lelkész bácsi lesz a hunyó. Mondjuk ha a színészválasztást nézzük (a hugival együtt), talán ez is volt a cél.
A képi világgal könnyen meg lehet fogni, a táj, atmoszféra, a sötét-világos kontrasztok itt is magával ragadtak. A tengerbefojtogatós jelenet jujj, de zseniális volt!
Nem csak a karakterek, a színészek is kicsit furák voltak, élén a bátyóval, de nyilván ez szándékos volt az "Addams fogadó":)) hangulat fokozásáért.
Matyikánk sokat öregedett (vagy inkább emberesedett) a Candleford óta, de itt is nagyon tetszett a szakadt gönceivel, cuki akcentusával és huncut tekintetével.
Azért az látszik, hogy regényadaptáció, volt egy kis hiányérzetem a végén, gondolom jó sok mindent kihagytak szokás szerint. Ha lesz rá idõm, elolvasom majd.

Réci, örülök, hogy egy Candleford-rajongóra találtam benned. Kevesen ismerik, pedig ritka imádnivaló, megható és humoros kis sorozat. Na, igen, hózentróger (nekem fétisem) az a ruhadarab, ami nem mindenkinek áll jól, de akinek igen, annak nagyon:). Óráslegényük is utóbbiak közé tartozik. Ilyen keveset szerepelt csak? Többre emlékeztem. Ezek szerint nagy hatással volt rám. Alig emlékszem már a cselekményre, de valami nagyon cédás gondolkodásom lehetett akkoriban, mert emlékszem hogy megállapítottam, az óriáslegény a szeretõnek való, az újságíróka meg férjnek. :D

Misfitsbõl pár részt láttam csak, de évek kérdése, és egyszer azt a sorozatot is befejezem. (Nem tudom miért nem vetettem még rá magam, pedig tetszik is, és tényleg alapmûveltség egy britmániásnak.)

És ha már felmerült a szüzesség dolog, valóban, a 18-19. századi filmbéli brit kisasszonyok sem õrizték már úgy, mint ezek a mai isztambuli lányok. A Downton Abbey-ben a fõszereplõnõ is házasságon kívül veszíti el a szüzességét, méghozzá egy török ataséval! És alig bírom ki, hogy ne lõjem le a poént, hogyan is végzõdött az az éjszaka... :D Annyit mondok, Allah megbüntette szegény fiút...

Én nem vagyok egy hatalmas Austen-rajongó (ehhez képest szinte mindent olvastam tõle) de Persuasion/Tartózkodó érzelem nálam is nagy kedvenc. (Wentworth kapi színész meg a kevés szõkék egyike, akire ránéztem életemben) Persze a fõhõsök nem érnek Darcyék nyomába, de maga a regény irodalmilag szerintem jóval kiforrottabb, mint a BB.

És, hogy a törökökrõl is ejtsek néhány szót:
Hát, kedves Vatanim sensin rajongók/leendõ rajongók,én kezdek félni magamtól.... Emlékeztek, amikor be akartam vonzani Cagdas uram Kösembe? Az egy kicsit félresikerült, de a történelmi sorozatot azért eltaláltam. Aztán pár hete ugye említettem,hogy Tevfiket Ibrahim pasának kellett volna játszania. Erre kit látnak szemeim a jövõheti rész elõzetesben? https://www.youtube.com/watch?v=aMqdeizb9Nc Ibrahim pasát! Majdnem sírtam örömömben. Az a kisujjeltartós kávéivás már most nem sejtett túl sok jót a karakterérõl. :D
Na, szóval mindig is tudtam, hogy a postán keveredett el a roxforti behívóm tizenpár éve. Ha szeretnétek valamelyik színészt valamelyik sorozatba csábítani, ezentúl csak szóljatok nekem! ;))
Michonne 2017 márc. 03. - 00:23:21
(423/1897)
Utolsóként Sahika reagálását hozom a 8-as fragira....haha

No tényleg eldugulok most már, pápá, szép álmokat.
Michonne 2017 márc. 03. - 00:21:27
(422/1897)
Ezt meg azért mert kimaradt a mai ÖK:
http://i.imgur.com/NOQT3Rd.gif
Huu de KPA Ömeres ez a mozdulat és hév,
nem lányok?…:)
Michonne 2017 márc. 03. - 00:19:56
(421/1897)
Haha igen, igen! Levendula nagy sztár lett ám, az internet népe rá is kattant rendesen:)

Bemutatom nektek Sir Harry „Levendula” Pottert…
ez a kép is csak azt igazolja, hogy a rajongói (?) kreativitás határtalan….:)))
Michonne 2017 márc. 03. - 00:16:39
(420/1897)
ÖK 8 fragi:
Selvi mindent magának köszönhet….annyira buta, hogy már fáj. Mary, én is attól tartok, hogy a Vildan téma nem lesz behúzva… ha meg igen akkor csodálkozom, hogy Barbi feje, hogy maradhatott a nyakán, tekintve Daghanunk jelenlegi lelkiállapotát:)
De hogy Bejgli mit keres a rácsok mögött? Lassan kibéreli az egész brancs azt a cellát…hehe
A kardos fazon gondolom Tekin…. akihez Ender mama tipegett….talán Leven tõle örökölte csodálatos modorát…hehe már ha valóban nem Muzzafer gyereke persze.

Mary,
„Szerintem nála az elejétõl kezdve jól érzékeltetik, hogy nem volt fenékig telfej számára ez a 11 év, nyilván Daghan és a gyerek miatt is. Az az érzéketlen szöveg szerintem inkább egy felvett póz Levi elõtt/ a nézõk félrevezetése volt. Persze egyáltalán nem mentegetni akarom, gusztustalan volt ahogy beszélt és maga az ötlet is, és nagyon tetszett Ender beszólása akkor. Hogy mit érdemel egy gyerekét eldobó és apja elõtt letagadó anya török sorozatban... nem hiszem hogy bocsánatot....”

Igen csepegtetnek vele kapcs, de nekem azért van egy kis hiányérzetem, mert jó lett volna, még többet látni a Daghan nélkül eltöltött 11 évébõl, ahhoz, hogy a korábban is említett reagálásait a megfelelõ módon lehessen értelmezni. Ezért is írtam az óvatosságot vele kapcs. Az látszik, hogy tökéletes naíva, de ha van aki turbózza, akkor képes harcos ex võlegény visszaszerzõ üzemmódba is váltani. De általánosságban meg olyan, mintha megrekedt volna azon a napon amikor az apját megölték. A Daghan ask téma véleményem szerint ugrott neki….de talán a gyerek vonalon még megnyugvást találhat. No majd elválik merre haladnak vele kapcs. és mit szántak neki az írók.

Réci
„Én is óvatos vagyok már mindkét nõcivel és igazából Daghant sem tudom megfogni, hogy most Ezel, Ömer vagy Kuzey lesz.”

Szívemhez Ezel áll közel, de õ végül nem sétált el a naplementébe, szóval..:)))

Ask témához még:
köszi Mary a szösszenetet.
Hát igen, mindenki azt lát bele, amit õ szeretne. Alapvetõen nem a levezetésével van gond, mert az elsõ húzkodásnál én is említettem hasonló kapcsolódási pontokat Selvi és Daghan között amire akár szerelemet is lehetett volna felfûzni a továbbiakban, a gond azzal van, amit Réci is írt…ilyen elõzmények után… fentebb említett opció konkrétan köddé vált.
és Selvi szerelemét bizonyítandó csak folyamatos hazudozást, megvezetést, trükközést láthattunk (akkor is ha nem volt közvetlenül rákényszerítve), súlyos következményekkel.
Érdekes mély szerelem ez részérõl… persze tudom, hogy minden viszonyítás kérdése..hihi
Michonne 2017 márc. 03. - 00:12:12 Előzmény maryriddle
(419/1897)
„ Ó, Michonne lehet tudni hogy melyik ez az anyagyilkos sorozat?”

Lehet tudni, igen:) Kurt Sutter egyik beteg agymenése a Sons of Anarchy.
Ha akarnám sem tudnám jobban összefoglalni, mint ahogy ez az írás teszi:
http://www.revizoronline.com/hu/cikk/5361/kemeny-motorosok-sons-of-anarchy/

Nagyon amcsi, nagyon mocskos, nagyon véres, mégis mûködik, de kell hozzá gyomor. A szinkronos verzió Kemény motorosok címen jött ki, de írnom se kell, hogy ezt is csak eredeti nyelven érdemes.
Függetlenül attól, hogy tudtam Sutter nem éppen a romcsi alkotásairól híres, mégis úgy gondoltam, hogy ez majd egy laza road movie féleség lesz (amit kifejezetten szeretek). Hát nagyon nem az lett:)) Engem fõleg a második évadtól rántott be. Tele van hajmeresztõ dolgokkal, karakterekkel, fõként nem agysebészekkel:D, de annyira jól meg vannak írva és eljátszva, hogy feledtetik azt a sok borzalmat, amit az arcunkba tolnak. A viszonylag férfias közeg miatt azt gondolhatjuk, hogy fõképp a pasi nézõi csoportot célozta meg az alkotó, de nagyon sok nõi nézõt is képernyõn tartott tudomásom szerint. Mégis csak azoknak ajánlom, akik bírják a durvulást. A lélektani, drámásabb idõszaka a sorozatnak mindenképp a második évadtól érzékelhetõ jobban, tehát ebben is van felvezetõ szakasz.
Két vidit hoztam, mert nem tudtam választani: D, egyik sem trailer, mert az élettõl elmegy a kedve a leendõ nézõknek ha azokba belefut…hehe
Ezek inkább a sorozat hangulatát lövik be, persze tömény spoilerrel, de ez most nem fontos.
https://www.youtube.com/watch?v=T3sFodCWEy8

https://www.youtube.com/watch?v=217K3xuo_TU
Michonne 2017 márc. 03. - 00:11:01 Előzmény maryriddle
(418/1897)
Kukucs

Jó estét, éjszakát, hajnalt mindenkinek;)