Téma: Hilal Saral

Michonne 2017 febr. 23. - 00:33:31
(397/1897)
Szép nemtistudoom mit, éjszakát!

ahhh õrült hetem van…

BBO: Ó azért én sem vagyok ám ekkora jampi … :) elsõre én is hasonló tüneteket produkáltam mint ti, és ahhoz, hogy feltûnjön relax Mustafa a lépcsõn nekem is kellett az a visszanézés;)

ÖK6: hát felirattal sem lettem sokkal okosabb...
Amit csak lehetett leírtatok az elcseszett irányról, karakter lebutításról, színészi képességek hiányáról….. én is sírni tudnék, szóval inkább nem ragozom tovább, minden meglátásotokkal egyetértek lányok. Réci kérdezted a rendezõ váltást, én úgy tudom, hogy Umur Turagay csak 2 részre volt szerzõdve és forg. írás terén is volt változás idõközben, az utsó két részt már a Calikusu forg. írója jegyzi…. szóval khmm…

7. elõzetes: Fahriye erõltetett suttogása egyre elviselhetetlenebb méreteket ölt, és Selvi hazugság cunamija is ….. gyomorrontást kap már a nézõ, tényleg nagyon kíváncsi vagyok meddig lehet ezt még húzni részérõl, mindezt persze über pátosszal megspékelve ahhh
… a fragi pozitívuma számomra maximum Aytekin Atas remekmûve volt https://www.youtube.com/watch?v=gFWN4_1EBDs&feature=youtu.be
a dal eleje felé hallható fúvós hangszeres megoldás G. Bregovic féle Arizoniai álmodozók egyik betétdalára emlékeztet.

De hogy ne csak a negatívat nyomjam, mindentõl eltekintve a nyálcserét azért én is bírtam, bár kémia a fasorban sincs, mégis elnyammogtam rajta és próbáltam csak Enginre koncentrálni…haha, ez van ezt kõ szeretni… Réci hoztam neked drónfelvételt, nyáladzásra fel!:
http://img24.cz/images/23477923306827478409.gif

És volt még pár EPIC jelenet, jegyzeteltem…csak hogy röhögjünk is egy kicsit...;)
pl. Bejgli modellt állt Levendula Picassonak a ködös teraszon a háttérben varjú károgással… talány hogy bírták ki röhögés nélkül a színészek:)
A Teyze sertésinfluenzás beszólása..
Sahika – Daghan jelenet a sötét öltönnyel:) na köztük ott tényleg mûködött a kémia!
és ahogy Mary említetted már, ott volt a szeren Daghan mély török bátyó megnyilvánulása is …
de a lényeget a végére tartogattam…muhaha: https://i.imgflip.com/1k0da7.gif

sokat elárul a dizirõl egyébként, ha képes vagyok már ezeken az idétlen gifeken pörögni...

Én egyelõre még kitartok, max elõkotrom a kpa-s idõkbõl megmaradt xanaxot, pardon.

Erika és Tímea köszi a Vatanimos csepegtetést, azt hiszem ebbe kezdek én is bele nem az Ertugrulba.
Anne is tervbe van véve, de arra mindenképp hangolódnom kell.

Ja! és Timi említetted a BBC-s sorozatokat, megvolt neked a Jamaica Inn? A napokban töltöttem le ismét (össz-vissz 3 rész) mert anno nagyon tetszett és újra szeretném nézni, elég nyomasztó a helyszín (mocsárvidék) meg a szereplõk is creepyk, de mégis van neki egy vad romantikája.
https://www.youtube.com/watch?v=mNEDM1f2KAE

Szép álmokat.
maryriddle 2017 febr. 22. - 23:48:13
(396/1897)
az az "ez nélküli hazugság" szemrebbenés nélküli hazugság akart lenni
maryriddle 2017 febr. 22. - 23:46:57
(395/1897)
ÖK:
Teljesen egyetértek én is a külföldi és a te véleményeddel Lukrécia. Én is ide akarok már kilyukadni egy ideje Barbival kapcsolatban. Még ha tudom is hogy mit miért tesz és megértem hogy félti az abiját, de ez nélküli hazugságot már kívülállóként is fáj nézni. Bocs hogy megint szuperhíró Mahirral példálózom, de rajta végig láttam hogy mennyire nehezére esett hazudgálni Feridének, Barbitól viszont azért megy fel nálam a pumpa sokszor, mert annyira szemrebbenés nélkül teszi mindezt. A legelején még próbálkoztak némi lélektannal, de mára ez teljesen kiveszett a soriból és Selvi karakterbõl is. És igen, Daghan sírós böris jelenete nekem is nagyon bejött, hiányolom én is az ilyesmit. Emlékszem még Kata dicsérte a kimunkált színészi produkciókat...hát ennyit errõl. Látszik hogy a nézettséget akarják növelni, de akik pont az elsõ pár részes hangulat miatt szerettek bele a soriba, azoktól meg pont azt veszik el. A forgatókönyvíró cserérõl nem hallottam, csak hogy a rendezõ három rész után lelépett vagy kirúgták?

"you people still don't get it right the couple in this story is Daghan and Selvi you like it or not their love story we are watching."
Na igen, mindjárt gondoltam hogy sokan így fogják fel ezt a sorozatot is. Dezsavû...

Féltem már hogy amolyan belemagyarázós, antigüneyista "Güney azért sírt Banu kórházi ágya mellett hogy manipulálja a falakat" szindróma kapott el Barbival kapcsolatban, de akkor megnyugodtam hogy nem csak én értelmeztem úgy a hallottakat és nem csak engem háborított fel a szövegelése Daghannak a böriben. Szánalmas volt. Már csak az a kérdés hogy a forgiírók is most már nyíltan egy manipulátort akarnak kihozni a karakterébõl, vagy inkább arra törekszenek hogy mi is annak lássuk Barbit ami õ akar lenni Daghan szemében, vagyis hõszerelmes mártirnak, azaz elõkerült-e a hipós üveg??? Tartok tõle... De akkor sem fogom bevenni ezt a meghalnék érted csak az igazságszolgáltatást kerüljem el paradoxont. Sorry not sorry.

Az anyajegy szerintem ilyen szexepill vagy mi akar lenni. :-) Nem zavar annyira, de azt se bánnám ha nem lenne ott. Szóval semleges:-)

Burakos vidi: igen, hallottam a "riporter" szájából a csók és féltékenység szavakat. Kommentben írta valaki angolul Burak válaszát, nagyon diplomatikus volt "Színészek vagyunk, csak a munkánkat végezzük". A kabátról nem tudok bár az is megérne egy fikázást, (amúgy nem nõi?), még a hajáról és szakálláról kérdezgettek valamit azt értettem

Ánblokk a török sorozatipart én még nem temetem, mert az elmúlt évben nagyon sok kellemes török soriélményem volt, csak nagyon szemezgetni kell, mert 10-bõl 9 sori tényleg control c+control v-vel készült. A szerelmi, szûzhártya központú sorikat pl. már elvbõl kerülöm mert úgy is tudom hogy csak felidegesíteném magam rajta. Ezért adok esélyt mostanában csak különlegesebb témájú és megvalósítású produkcióknak, pl. jelenleg az Anne, Icerde...a VS is azért érdekelne, mert látom rajta hogy legalább van valami sztorija és már az is valami egy török sorozattól.

Cansu az Annében nem rossz, de nem is esek tõle hasra. Én azt látom rajta amúgy hogy õ egy intelligens színésznõ és tudja, érzi is a szerepét, csak a tehetsége talán nem akkora, hogy igazán ütõs legyen az alakítása. De itt egy teljesen más karakter mint az Ezelben és én azt mondom ha maga Öykü alakítaná, én akkor is nézni tudnám, és akkor sem lehetne nem szimpatizálni vele. Pedig ismertek már annyira hogy szeretek kötekedni a fõhõsnõkkel(is):-) Szóval ha a sori érdekel és csakis Cansu tart vissza akkor szerintem kár kihagyni.

Na ennyit mára, egyéb témákkal majd legközelebb mert már ragadnak le a szemeim.

Iyi geceler ablák!
hanga549 2017 febr. 21. - 21:50:51
(394/1897)
Jajj, hát és a lényeg: magasztalva lett itt a minap jól nevelt férjemuram (a hites). :))) Tényleg jól van nevelve a drága. ;) Vagy inkább olyan érzékeny lelke van, mint imádottjának (azaz nekem) és bírja az ilyen lelkekre mélyen behatoló török történeteket. :) (Szerintem még max. 1 hét és Fatmát nézzük inkább feliratosan - és hosszasabban). :) Nagyon rá van kattanva, ma este megmutattam neki az EREDETI, vágatlan erõszaktevést, ami ugye azért jóval döbbenetesebb és megrázóbb volt, mint a tévékettõs matiné verzió.

És még valami: Mary, hasonló okokból nem merem nézni Anne-t, mint te VS-t. Tudom ugyanis, hogy rákattannék. Az a helyzet, hogy annyi elmaradásom van már így is az áhított sorozataimal, hogy amikor odakerülnék, hogy bepótoljak, akkor csak nézek tanácstalanul, hogy most melyiket is: Icerdét? VS-t? Dirilist? Cesurt? Mindet imádom, nem tudok választani. (El akarok menni nyugdíjba!!!!) :))
hanga549 2017 febr. 21. - 21:34:06
(393/1897)
Drágáim, ez a sor: "Örülök, hogy nem csak engem szippantott be ez a dizi." - véletlenül maradt ott az elõzõ komimban, ahol olvasható. A félreértések elkerülése végett természetesen NEM a KPA-ra értendõ, hanem a VS-re. :)) (Csak még mielõtt azt hinnétek, hogy ennyire elmentek nálam otthonról, hogy ennyire összevissza beszélek.). :)
hanga549 2017 febr. 21. - 21:27:02
(392/1897)
Jó estét kívánok! :)
Jajj, de jókat írtok megint, és hurrá, van, amihez én is hozzá tudok szólni.
Michonne: Maryéhez hasonló okokból én sem tudtam ennyire megfigyelni azt a bizonyos "MustafamegtudtaAtest) jelenetet. Az az igazság, hogy miután eldurrantak a könnyzacskóim, onnantól kezdve csak foltokban láttam. Vissza fogom nézni mindenképpen, sõt nem csak ezt a részt, hanem az utolsó0 kb. 20-25 percet (ha jól kalibrálom). Csak zárójelben jegyezm meg, hogy azóta eltelt 3 nap, de még mindig bennem van az ütés, amit ez a sorozat vitt be a szívembe...
Ütésrõl jut eszembe a lövés: én orvosi értelemben kérdeztem, hogy Mustafa mennyire volt vajon õrült. Mi lehetne a diagnózis BNO kódja? A ló felrobbantásánál Narin lelövését jóval súlyosabb tünetnek gondolom, de beszámítható (aza normális) emberek is szoktak gyilkolászni, úgyhogy emiatt sem nevezném orvosi értelemben õrültnek. És ha már lövés: azzal a golyóval Narin fejében most végülis mi lett? Mert egy idõben nagyon ki lett hangsúlyozva ez a dolog, hogy ez azért igencsak veszélyes és bizony nagyon el kéne azt onnan távolítani. Narin egy jó darabig elég rosszul is volt tõle. Aztán egyszercsak lekerült a napirendrõl a téma, és Narin élt tovább, mint Marci Hevesen (Na jó, annyira azért nem.)

Asiye a végére szépen rendbejött, lenyugodott, gondolom bebiztosítva érezte magát a 2. gyerkõc után (még ha kislány lett az is.) Tényleg, a válásos dolgggal mi lett? Errõl (is) a sokkos állapotom miatt maradtam le, vagy tényleg nem került már utána szóba?

Inci Teyze: nagyon nem volt szimpatikus, ahogy Narin ellen fordult (még ha szülõként, a fia miatti féltésbõl valamelyest meg is tudtam érteni). Én azt gondoltam, hogy õ annyira szerette Narint, hogy ilyesmire soha nem vetemedett volna vele szemben. Hát tévedtem. Viszont most jut eszembe, hogy a gennyláda pedagógus (alias "pondró") :)) összeházasításában történõ oroszlánrésze miatt már egyszer kihúzta nálam a gyufát.

Vatanim sensin: Tímea, tökéletesen egyetértek fenséges Szulejmánunkról írt soraiddal. Nekem is folyamatosan ilyen érzésem van vele kapcsolatosan. Mintha ugyanaz a figura lenne, csak szórakozottságban a kaftán és a turbán helyett véletlenül egy katonai uniformást húzott volna magára. Pozitívum: nagyon tetszik az eredeti hangja (pedig a szinkronhangja sem rossz, egyik kedvenc hangom Széles Tamásé).
És húúúú, de jót írtál: halott gyerek mégis él, ki lehet az?-on én is agyaltam, de bevallom, Ali Kemal nem jutott eszembe. De akáááár.... Na, majd meglátjuk. Leon fiúcska is egyre izgalmasabb, és kezdeti hányinger után egyre szimpibb. Berguzart pedig imádom. Asszem már írtam, hogy itt sokkal jobban, mint Karadayiban.
Tuba férje, vagy jövendõbeli exférje nekem is tetszik. Olyan igazi jó kis genya, ergo jól alakít, mert simán elhiszem neki. :)

Mankos, csak, hogy hozzád is szóljak: olvasom, hogy KPA neked mennyire bejövõs. Ahol éppen tartottál, amikor írtad, az a rész nálam már jóval meghaladta akkoriban az ingerküszöbömet, tehát te már KPA rajongóént is fogod lezárni azt a sorozatot. :))) És ez tök jó, mert nem is kell, hogy minden mindannyiunknak ugyanannyira tetsszen. :) Majdnemférjeduraddal mi újság mostanság?
Örülök, hogy nem csak engem szippantott be ez a dizi.

És hát a végére hagytam a kedvencemet, szerelmetes Kivomat (mert ennyibe idõ telt az államat felkapni). TÉNYLEG ennyi f.....ságot hordanak róluk össze??? Óh, te jó ég... Múltkorában olvastam, ahogy helyretette a jónépet Basak instáján, de nem tudtam, hogy ennyire durva a helyzet. Azt hittem a "ronda és öreg"-nél tart a történet, nem tudtam, hogy ennyi mindennel bõvült már a repertoár. Az a kerítés tényleg rohadt alacsonyan van...

És jujj, mit is ígértem Cesurról? Már elfelejtettem. :))
Nézzétek, mert már az is elérhetõ feliratosan. Azt hiszem talán az elsõ 7 rész? (Nem vagyok biztos benne). ;))
Pussssz mindenkinek!! :)
maryriddle 2017 febr. 21. - 20:32:27
(391/1897)
Jóestét!

Michonne nekem is nagyon tetszett az elemzés, vayyy, hogy miket meglátsz! Én addigra már olyan lelkiállapotban voltam a nagy bumm után hogy eszembe nem jutott volna még ilyen dolgokat megfigyelni. Nem vagyok újranézõs fajta, de ha fent lesz az egész magyar fordítás és lesz idõm szerintem újranézem ezúttal nyitottabb szemmel, füllel, mint elsõre. Néha hiányzik, fõleg amikor beszélünk róla.
Tímea, szia. Igen ez a nem elmenekülni szembenézni dolog nekem is eszembe jutott. Nem is emlékszem már hogy Serdar egyáltalán felvetette hogy elhagyják Mardint? Én úgy emlékszem hogy evidensnek vették hogy ottmaradnak. Bár nem a klasszikus török legénytípust képviselte a doktorunk, de azért volt benne is karakánság és sejtettem hogy nem fogja menekülõre.
Atesrõl még eszembe jutott hogy (ha tovább tart a sori) Asiye vajon hogy fogadta hogy már nem csak az õrült szerelem de egy gyerek is hozzáköti Narinhoz a férjét? Mert Hatun mami helyében fõleg a kis tolókocsis merényletek miatt, nekem bizony eszembe jutott volna hogy árthat az õrült nõ a kis Atesnek is.

Vatanimbõl amúgy a múltkor megnéztem vagy egy negyed részt, de gyorsan abbahagytam nehogy rákattanjak én is. 4 sorozattal nem bírnék most el, de ha az Annének vége tutira ezt választom a helyére ugyanis nekem is nagyon bejövõsnek tûnik. Ezzel a vérfertõzõ love-val meg fõleg fölcsigáztatok most. A sztorit amúgy ismerem, jogdíjat azért remélem kifizették az Icerdéseknek :-) (vagy fordítva?)

Az új pletyit köszi, azt én is olvastam már hogy ez kényszerházasság Kivanc részérõl, de végre tényleg megtudtuk miért. Akkor nem valami Kara Sevdás romantikus sztori áll a háttérben, hanem az a csúnya drog. :-( Basak biszex még lehet. Nekem az nem áll össze ha ilyen infók vannak Basak kezében, Kivanc hogy hogy meri ütlegelni? Hátha az Epizód következõ száma erre is választ ad.

ÖK:
Megnéztem a fragikat, (jó törökös lett:-)) akkor nem jól okoskodtam a papával kapcsolatban. És Barbi még mindig saját magát és az abit védi mártírarccal...tudom rosszindulatú vagyok, de nekem ez jött le az azért nem mondtam el, mert féltelek, meghalnék érted szövegbõl... Amúgy egy csók után ha meghalna érte, akkor tényleg nagyon tud valamit Daghan :-)
Lukrécia köszi a magyarázatokat, kicsit megnyugtattál, remélem hogy igazad van és a csók is a terv része, inkább legyen kicsit genyóka mint buta szerelmes fiú a fõhõsünk.
Az árvaság, szeretetlenség és persze elsõ szerelem mert tuti még szûz dolgokat megértem, de sem a forgikönyv se Fahriye nem jeleníti meg azt az összetett lelkiállapotot amiben egy ilyen lánynak kellene lennie, hanem tényleg csak egy rebegtetõs szempillás elsõszerelmes barbilányt látok benne... Nem tudom szoktatok-e külföldi véleményeket olvasni, most nincs idegzetem hozzá de ha ti igen,kíváncsi lennék milyen a megítélése ennek a szerelemnek/Barbi viselkedésnek? Vagy csak én vagyok ilyen szõrszálhasogató hogy nem tudok sóhajtozva drukkolni az ilyen lavsztoriknak?

Ez komoly hogy még meg is interjúvolták Burakot a csókról?? https://www.youtube.com/watch?v=8P-2Kt_Hqt4
Timea Hakmen 2017 febr. 21. - 13:07:29
(390/1897)
Srt-t nem tudok, de ezen a csatornán fent van:
https://www.youtube.com/channel/UCDGXyHkQGKHwPAFd_xEygkg
Timea Hakmen 2017 febr. 21. - 13:01:47
(389/1897)
Mehabalar!

Erika abla, üdv a klubban. :)
Én is örökre szívembe zártam eme bájos dizit, és annyira jó (és megnyugtató rám nézve), hogy ezzel egyre többen így vannak. Már a sötét barlangon kívül is elkezdett hódítani Addams familynk, és úgy örülök, hogy senki sem sápítozik rajta, hogy hogylehetilyetnézni meg nemamivilágunkez.:)), mert egyáltalán nem öncélú kegyetlenkedés akart lenni ez a sorozat, hanem annál sokkal több.
A mami szerintem is azért nem hagyta meg Narinnak a döntést, mert tudta hogyan döntene, így a szülõ jogán inkább hátba szúrta a lányát... Számomra is azért volt annyira sokkoló az a jelenet, mert egy viszonylag egészséges(ebb) gondolkodásúnak tûnõ mamiról rántották le a leplet, hogy a lelke mélyén azért vérbeli mardini asszony õ is. Olyan volt ez is, mint amikor a feminista Inci teyze szinte a megkérdezése nélkül hozzáadja Narint a pondróhoz... és az ilyen dolgokban is megmutatkozik, hogy milyen összetett forgatókönyvet is írt Meral Okay.
Én is értetlenkedtem rajta, miért nem költöznek el Narinék a leány helyi kötõdésén kívül; nekem az is eszembe jutott, hogy talán mert nem elmenekíteni, hanem szembenézetni akarták a problémával azaz, Mustafával a fõhõseinket.(?)
A Narin vs. prûd mamik jelenet, igen! Nekem is kedvenc Narin jelenetem, szinte katarzis erejû volt.

Vatanim Sensin:
Aki érez magában késztetést erre a sorozatra, csak bátorítani tudom, azzal a megjegyzéssel, hogy vigyázat, függõséget okozhat.
Szuperprodukció a javából, és az elsõ török kosztümös sori, amire azt mondom, hogy már megüti az általam agyonmagasztalt BBC drámák színvonalát. Igazi eposz, de a háború meg emelkedettség mellett jut idõ a "kicsinyes" hétköznapi problémákra, sõt még humorra is. A karakterek nagyon szerethetõek, és a forgatókönyv, rendezés is 5*.
Ééés a görög házaspárok természetesen itt is törökül veszekednek a hálószobában is, de legalább már akcentussal(!).:)
Tuba ronda, erõszakos, öreg (ex?)férjének alakítása nekem bejön.:)
Zseniálisnak bár nem mondanám, vagy még nem volt lehetõsége olyan hatalmasat játszani, de én érzem benne a lappangó tehetséget, és megkockáztatom, talán a legjobb férfi színésze a sorozatnak. De ha már ellenszenves fejû, pocakosodó színészek, nekem Okan Yalabik lett volna a legtutibb választás erre a szerepre.

Halit beyt kedvelem, de vele kapcsolatban viszont a Szulejmán óta (már amennyit láttam belõle), érlelõdik bennem az a gondolat, hogy kicsit túlértékelt színész. Nekem legalábbis elég egysíkú az alakítása, itt is ugyanazt hozza, mint szultánként, kicsit flegma, kicsit nagyképû, kicsit mintha unná magát.. Nyugodtan hurrogj le Erika abla, ha nincs igazam, talán bennem van a hiba, hisz mindenki más agyondicséri.

Igen, a mostohatestvér love elég kellemetlen helyzet. Engem fõleg azért hoz zavarba, mert a fiú 10-12 éves koráig abban a tudatban cseperedett, hogy édestestvérek... Nem derült ki számomra, hogy a lányoknak akkor elmondták, hogy nem vér szerinti abi? Mert ha nem, akkor Yildiz ténylegesen vérfertõzõ érzelmeket táplál, ami Freud ide vagy oda, nekem gáááázzz...
Egyébként van egy olyan merész gondoldatom, hogy ez az Ali Kemal gyerek a görög komtan és Veronika asszony halottnak hitt fia lehet. Nem csípem a kis alkesz uzsorást, pedig gyerekként olyan kis aranyos volt...
A Hilal - Leon ask is izgi lesz, bár én a másik fiúnak drukkolok, mármint a fura orrlyukú (xD) nyomdászgyereknek, õ az egyetlen valamire való legény nekem ebben a sorozatban.

A bulvárhoz is hozzá kotyogva kicsit, csak hogy übereljem a meredek sztorikat:). Én végre megtudtam, hogy Kivancnak miért is kellett feleségül vennie Basakot: mert az rájött, hogy Kivo egy drogdíler és ezzel zsarolja a Tatlitug családot! A némber! (Ez viszont üti a leszbikus sztorit, szóval én teljesen összezavarodtam már. :(( )
Michonne 2017 febr. 20. - 16:09:52
(388/1897)
Sziasztok,

Erika, én is örülök az írásodnak és annak is, hogy kitartottál a sorozat mellett, nincs is annál jobb, amikor a látottak mélyebb gondolkodásra késztetik a nézõt.
Szemezgettem és néhány meglátásodhoz én is pöntyögnék valamit.

Õrültség tekintetében egyetértek Maryvel.

"Nem értettem, hogy miért nem költöztek el Serdarral. Inkább szakított vele Narin többször is (ez mindig felidegesített). Persze nyilván attól tartott, hogy Mustafa bárhová is mennek, utánuk fog menni, na de Izmirbe már meg tudta állni, hogy ne kövesse (csak telefonon zaklatta ész nélkül), így ez akár némi reményre is adhatott volna okot."

Szerintem is veszélyes döntés volt Güzelyurtben maradni, és a puszta látványukkal hergelni Mustafát, de Narin következetesen kitartott mellette, majd késõbb Serdar is, szinte ebben is a jó Istenre bízva a sorsukat.

Szakítások..:)
Valljuk be, hogy a doki sem volt az idõzítések mestere sokáig és neki is többször kellett berúgnia a motort, majd amikor végre „rászánta” magát a színvallásra és lépett, akkor magától értetõdõen azt hitte, hogy Narin is azon a szinten van. Ami az egymás iránt érzett szerelmük tekintetében még igaz is volt, de nyilván a lányt sokkal több kétség gyötörte a közös jövõjükkel kapcsolatban, mint a férfit és ezeket mind figyelembe kellett vennie a nagy összeborulás elõtt. Egyensúlyba kellett tehát jönniük minden szinten, ami persze idõbe telt és ezen sorsdöntõ felismerésekhez szükségesek voltak ezek a szakítások:)

"És amit még nem értettem: Hatun asszony miért találta ki egyszer csak, hogy elmondja Mustafának Atest? Pontosabban nyilván azért, mert valóban joga volt megtudni, de miért nem hagyta ezt meg Narinnak? Akkora már azért látható volt, hogy Mustafa lecsillapodott."

Hatun tisztában volt vele, hogy a lánya soha nem mondta volna meg Mustafának, hogy Ates az õ fia. Narin mindennél jobban rettegett attól, hogy ez kiderül. Védte a gyermekét, ha már magát sokáig nem tudta, ezért ez a lépés különösen erõs gyomros volt az anyjától, fõleg a köztük lévõ nagyon bensõséges viszony ismeretében. Mert bár Mustafa sok szempontból lenyugodott a sorozat végére, de összességében továbbra is labilis idegállapotú, kiszámíthatatlan személyiség maradt. Kevés pozitívuma egyike, hogy gyermekeit nagyon szerette. De utóbbitól nem ellágyulva számunkra evidens, hogy egy ilyen fontos lépést maximum a gyermek édesanyja hozhatott volna meg, viszont azon a vidéken máshogy vannak leosztva a szerepek. Ezt, valamint a Mary által is említett okokat felfoghatjuk magyarázatként szerintem is, ami végeredményben tökéletes társadalomkritikai elem lett.

„És amikor Narin rájött, hogy Mustafa megtudta, õ sem lepõdött meg túlzottan és nem verte ki a hisztit, hogy miért árulták el neki. Én ezt meghagytam volna Narinnak és szívesen néztem volna egy ilyen jelenetet.”

Amikor Mustafa beállított karján a gyermekkel én spec. Narin szemében kõkemény pánikot láttam. Jóformán meglepõdni sem volt ideje, hisztizni meg értelme nem lett volna akkor már, Asiyenek az amúgy is jobban feküdt. És nagyon beszédes volt a szereplõk aktuális lelkiállapotának ábrázolása is, ahogy a lépcsõn mentek felfelé a nagy megbeszélésre. Míg a 29 részen keresztül túlmozgásos és pulzáló Mustafa nyugodtan sétált fel mindannak tudatában, amit õ is csak órákkal korábban tudott meg, addig az általában kifelé higgad Narin iszonyúan feszülten, idegesen a falat támasztva lépkedett. Figyelemreméltó volt ez a kontraszt, fõképp Mustafára nézve. Melisa Sözen pedig tökéletesen átadta a jelenetben, azt hogy kb. pillanatok álltak rendelkezésére a lánynak, hogy egy újabb mély ütést rendezzen el magában, nem beszélve az utána következõ jövõt érintõ beszélgetésrõl.
Zseniális jelenet, zseniális színjátszás, változatos és mély érzelmek sokasága az arcokon mindkét fél részérõl.

Mary, említetted Narin kipakolását……nekem is nagy kedvencem az a jelenet, annyira húsba vágó ott Melisa játéka, hogy konkrétan a bõrén és lelkében érzi a nézõ a fájdalmát.

ÖK6
Tegnap nem volt idõm megnézni subal, remélem ma igen.
hanga549 2017 febr. 20. - 00:11:43
(387/1897)
Feltétlenül vissza fogom keresni a hozzászólásaitokat Bulutot illetõen. Valamelyest átpörgettem ugyan a fórumot tegnap este, de tényleg csak futtában. Nagyon érdekel, hogy miket beszélgettetek róla.
maryriddle 2017 febr. 19. - 21:39:42
(386/1897)
Iyi aksamlar!

Hanga abla, nagyon élveztem a Bulut kritikádat. Bûntudatom szokott lenni ha valakire rábeszélek egy neki nem tetszõ sorit, szóval nagyon örülök hogy megváltozott a kezdeti véleményed. Engem már az elsõ pillanatban berántott ugyan, de igen, azért szokni kell a karaktereket, az ottani szokásokat, miliõt hogy meg lehessen találni a szerethetõséget és bájat abban az õrültek kastélyában. :-)
A Musztafa - Bahar kapcsolat kiderülését én is hiányoltam. Nem tudom, vagy nem maradt már idejük egy újabb konfliktust behozni vagy csak Musztafánk happy endjébe nem akartak belepiszkítani. Kérdésedre válaszolva hogy orvosi értelemben õrült volt-e, én azt gondolom aki szerelmi bánatában felrobbant egy lovat az, ÕRÜLT, de annyira nem láttam õrültnek hogy ne legyen beszámítható és emiatt elkerülje a börtönbüntetést...
Hatun mami - Musztafa jelenetet mi is sokat veséztük. Szerintem nem azért mondta el mert joga volt tudni (egy nemierõszakolónak csak ne legyen semmilyen joga a gyerekéhez!), hanem pusztán hogy legyen egy apja a gyereknek, mert az egyedülálló dolgozó anya az a Hatun mami féle mardini asszonyok szemében nonszensz... tehát mi arra jutottunk hogy egyfajta társadalomkritika akart lenni. Narin szerintem addigra már olyan passzban volt, annyira beletörõdött a sorsába hogy nem volt energiája még amiatt hisztizni hogy a drága mami kb. megpecsételte a jövõjét. Ahogy Tímea mondta volt, ha néma marad bölcsebb maradt volna...
Viszont volt egy jó hisztije Narinnak, (azt hiszem) amikor Hatun mami meg Duriye sopánkodott hogy milyen már ez hogy Serdar doki utánament Izmirbe, mitszólnak a szomszédok, ott Narin végre kiadta a feszültséget és a fejükre zúdította az összes sérelmét, szerettem azt a jelenetet. És azok után hogy mindezt hallotta a lánya szájából még durvább hogy képes volt elmondani Musztafának Atest...

ÖK 6:
Teljesen igazatok van, ahová Hilal beteszi a lábát.... kezdi felvenni a populáris fonalat a dizi, de hát ha ez kell a népnek (gondolhatják a készítõk)... Szerintem most a nézettségért mindent be akarnak vetni, ezért gyorsították fel a krimi és a szerelmi szálon a dolgokat. Csak hogy mivel a kettõ szorosan összefügg, szerintem belefutottak pár logikai bakiba. Pl. Daghan nappal tombol, hogy vajon mit egyezkedett Selvi Levendulával, minden csupa homály. Este meg csillogó szemekkel nézi a gyanúsan telefonáló Barbit majd lesmacizza. Aztán megtudja hogy Levendula fizette Selvi mûtéti költségeit anno. És mit tesz? Elviszi partizni. Nedennn??? Egyébként tényleg, mi szükség volt ott Barbira? Hogy még nagyobb bajba keverje Levendulánál?
Barbika szerelmétõl meg egyáltalán nem vagyok oda. Sõt, most már arra a pontra jutottunk hogy kifejezetten idegesííít. Mert úgy viselkedik mint aki teljesen tiszta lappal indul, és mintha tök rendben lenne ez a kapcsolat, mintha fel se fogná hogy mi történt a múltban, és ha az kiderülne, azzal milyen fájdalmat okozna Daghannak. Hiányolom hogy õrlõdne magában a sok hazugság miatt. Ilyen téren õ sem eszesebb, mint Bejglink, aki meglepõdve veszi tudomásul hogy Daghan milyen távolságtartó lett vele. :-) De milyen szerelem ez? Az önzõ, viszketõs fajta... erre továbbra sem nem vagyok vevõ, bocsi. Itt a Karadayi jutott eszembe. Mahirnak Salih Ipekként sokkal kisebb volt a bûne Feridével szemben, mégis ott látható volt, hogy küzd az érzései ellen, bûntudata van. Aztán legyõzte a szerelem. És nem tudtam haragudni rá, mert ott legalább láttam az õrlõdést és azt az elsöprõ erejû szerelmet ami ezt legyõzte. Hát Barbinál ilyen dilemmákról szó sincs. Õ csak amiatt duzzog idiótázza Daghant hogy csak a mosott ruhát vitte neki a zacskóban este nem egy romantikus szüprizt... Ezzel érzelmileg nagyon lebutítják nálam a fõhõsnõt.. Pedig jól indult.... Azt a "great chemistryt" egyébként én sem érzem. És ezt Fahriyének tudom be, a jégcsapkirálynõségre nálam nem sikerült rácáfolnia sajnos....
A papát szerintem nem ölte meg Yilmaz. Ha nem mutatják, általában azért van, mert nem halt meg az akirõl el akarják hitetni hogy meghalt. Az Orhan vagy Oszmány gyereket viszont nem értem miért keleltt összeboronálni a hugival, ha aztán eltették láb alól? Jó volt a függönyös jelenet amúgy, elõjött Daghanunkból is a török abi :-))
Egyébként figyeltétek mikor mondta Levendula az anyjának hogy van "egyfajta" gyereke? Szerintem Özgürre célozhatott. Ezek szerint jól okoskodtam én ;-)
A habtest villogtatós jelenetet én se tudtam mire vélni, szerintem ezzel inkább elûzik a nézõket, de hát õk tudják... Bejglin meg mindig jót röhögök hogy milyen undorral néz a férjére. Õt meg ez nem is sérti? Ha ez így megy 11 éve, nem tudom elképzelni mit eszik annyira az asszonyon szegény Levi...
Töriatlasz vs. szemöldökcsipeszt elképzeltem, sírtam :-)) Én olyanról nem tudok hogy azért kaszáltak volna egy sorozatot, mert az adott színész férje, asszonya féltékenykedett volna, csak nagy sztároknál szoktak olyan pletyik lenni hogy nem tetszik és hiszti van otthon vagy hogy nem vállalnak ezért csókjelenetet. Persze török sorikban az a csók általában inkább amolyan "szájösszeérintést" jelent. :-)
hanga549 2017 febr. 19. - 13:00:06
(385/1897)
Kiegészítés: számomra szintén nem derült ki, hogy Mustafát végül feljelentette-e Inci Teyze, vagy nem (nyilván nem). Vagy csak én nem láttam már a bõgéstõl.
Éééés: tenyérbemászógusztustalanocsmányfej pedagógustól én is hasonló lendülettel járkáltam ki hányni, mint ti.
hanga549 2017 febr. 19. - 12:11:05
(384/1897)


Valamelyest sikerült magamhoz térni a tegnap esti sokkból, így én is megosztanám most a filmmel kapcsolatos érzéseimet.
Írtam ugye a múltkor, hogy kicsit idegenkedve néztem az elején ezt a furcsa hangulatú, szokatlan környezetben játszódó, számomra igencsak formabontó témájú dizit. A kastély és lakóit elnézve olyan diliház-feelingem volt. Ennek ellenére megfogott, bár nem igazán tudtam akkor még hová tenni, hogy mivel is. Narin viselkedése, meg úgy egészében az egész lány nekem is nagyon furcsa (helyenként bizony nekem is agyamramenõ) volt. Sajnáltam, de ugyanakkor én sem tudtam hová tenni, hogy miért nem tiltakozik, miért hagyja magát. Az meg egyenesen felháborított, hogy a Bulut család és Narin papa hogy húnyhatott így szemet Mustafa õrült és kegyetlen tettei felett. A srác szabadon ámokfuthatott és senki még csak meg sem próbálta megállítani. (Akkor még.) A szintén nem normális Asye felbukkanásával csak még jobban hüledeztem ezen a családon. Mindenki nagyon jól tudta, hogy ebbõl a házasságból semmi jó nem sülhet ki, és nem is értettem, hogy a szülõk mibõl is feltételezhették, hogy azzal, hogy Asyét hozzáadják Mustafához, sikerül elterelniük annak figyelmét Narinról. Nagyon hamar kiderült ugye, hogy ez nem, hogy nem volt jó ötlet, hanem inkább olaj volt a tûzre, a srác még jobban megzakkant.
Asye amúgy az egyik kedvencem lett a végére. A maga módján ugyanolyan õrült volt, mint Mustafa. Imádta a srácot, és nagyon nem lettem volna az õ helyében sem. Végigasszisztálni, hogy a férje egy másik nõbe szerelmes, ennek nap, mint nap a szemtanúja lenni valóban nem lehetett egyszerû dolog. Aztán Bahar személyében jött az újabb ellenfél. De õ végig kitartott és komolyan megharcolt Mustafáért. Érdekes volt és nagyon tetszett, amikor Mustafa arcán elõször láttam elismerést és szimpátiát a kis felesége iránt, konkrétan ugye amikor Bahar beköltözött a kastélyba és Asye elkezdte a bosszú hadjáratot ellne. Meg is jegyezte Musto neki, hogy pont olyan õrült, mint õ, és ez szemmel láthatóan tetszett neki. :))
Sokat gondolkodtam azon is, hogy orvosi értelemben vajon tényleg õrült volt-e Mustafa, és ha igen, akkor mennyire. Ezt még most sem tudom. Az, hogy valaki fanatikusan szerelmes, illetve epilesziás rohamai vannak, még nem feltétlenül igazolja ezen diagnózis felállítását. Az már inkább, hogy Serdar dokit titkos ügynöknek tartotta. :)
Érdekes amúgy, hogy ahogy sodródtam az eseményekkel és minél inkább közeledtünk a vége felé, már-már én is elismeréssel néztem ezt a kitartó, mindent és mindenkit elsöprõ és elsöpörni akaró srácot. Ahogy Inci Teyze is megjegyezte Serdarnak. De gondolom a zseniális készítõknek pont ez is volt a céljuk.

Hiányoltam, hogy Aslan bey végül sosem tudta meg, hogy egy lyukra jártak egy ideig a fiával. Pedig megérdemelte volna, bár ennek Mustafa is itta volna a levét.

Narin és a vallásba menekülés: igen, ez tipikus, az igazán hívõ embereket a hitük tényleg át tud segíteni mindenen. Továbbá a hit igazi üzenete a SZERETET. Narin elfogadta a sorsát, beletörõdött abba, hogy neki ezt az utat szánta Allah. És én is úgy látom, hogy Narin emberként igenis szerette Mustafát. Szerintem is azért nem vallott soha ellene, mert az isteni igazságszolgáltatásban hitt. Lehet, hogy rosszul értelmeztem, de én sokszor úgy vettem ki Narin szavaiból, hogy õ is félt a megítéltetéstõl, ill. magát is bûnösnek érezte azért, amit Mustafa vele tett.

Nem értettem, hogy miért nem költöztek el Serdarral. Inkább szakított vele Narin többször is (ez mindig felidegesített). Persze nyilván attól tartott, hogy Mustafa bárhová is mennek, utánuk fog menni, na de Izmirbe már meg tudta állni, hogy ne kövesse (csak telefonon zaklatta ész nélkül), így ez akár némi reményre is adhatott volna okot.

Mary, pontosan ezt éreztem az utolsó rész utolsó fél órájában, amit te. A bummmot, a döbbenetet. (Ezért is örülök, hogy sikerült megállnom, hogy ne nézegessek bele elõzetesen az utolsó részbe, mert akkor nem ütött volna ekkorát.) Picit gyanús volt a megelõzõ happység, minden olyan kis szirupos és édes volt, ugyan átadtam magam én is a boldogságnak, de azért éreztem, hogy valami nem stimmel, még sok van vissza a végéig, és valami tuti, hogy történni fog. Mustafát kezdtem el csendben siratni, mert biztosra vettem, hogy vele lesz valami. De aztán jött a partiról a telefonbeszélgetés elõször Narin és Serdar között, és már akkor olyan baljóslatú volt az a pár képkocka képi világa, hogy belémhasított a neeeeeeee. (Zseniálisan csinálták a készítõk ezt a részt is.)
Megjegyzem Mustafát legalább ennyire sajnáltam volna...

És amit még nem értettem: Hatun asszony miért találta ki egyszer csak, hogy elmondja Mustafának Atest? Pontosabban nyilván azért, mert valóban joga volt megtudni, de miért nem hagyta ezt meg Narinnak? Akkora már azért látható volt, hogy Mustafa lecsillapodott. És amikor Narin rájött, hogy Mustafa megtudta, õ sem lepõdött meg túlzottan és nem verte ki a hisztit, hogy miért árulták el neki. Én ezt meghagytam volna Narinnak és szívesen néztem volna egy ilyen jelenetet.

Összességében egy zseniális sorozat volt. Talán magasztosnak tûnik ez a kijelentés, de igazán és valóban sajnáltam volna, ha kimarad az életembõl.
hanga549 2017 febr. 18. - 21:05:01
(383/1897)
Végeztem Buluttal.
Egy órája szakad a könnyem és nem tudom elállítani.
Vannak a sorozatok, amiket nagyon kedveltem és kedvelek.... és van a Bulut. Így külön.
Soha életemben nem láttam még ilyen sorozatot. És nem tudom, valaha is tudja-e majd egy másik überelni. Egyelõre nem tartom elképzelhetõnek.
Aztamindenit...
Michonne 2017 febr. 17. - 14:00:02
(382/1897)
Megnéztem Mads díját…2015-ben egy németországi átadón kapta, íme a cikk amiben pár mondatban írnak a GQ-ról, gondolom ez ugyanaz, mint a török testvére és nem néztem be valamit..haha
http://markamonitor.hu/eletstilus/atadtak-a-GQ-Men-of-the-Year-dijakat-Nemetorszagban/1185/

ÖK
Nekem is bevillant a bevonulós jelenetet nézve a Tubával család elõtt megjelenõs….már csak a porsche hiányzott. És nekem is cinkelõs napon van, úgyhogy nem tudok elmenni Barbi szaloncukor ruhája mellett sem …. szörnyen nézett ki benne, de általánosságban is kezdenek a szettjei a fesön csájná vonalba hajlani, maradok Bejgli gönceinél, no de persze ez a kisebbik gond.
Igazad van az irányt illetõleg…..hol vagyunk már a kissé különleges underground bevezetõ feelingtõl? Azt megértem, hogy fel kell pörgetni az eseményeket, de azért lerágott csontokat sem kellene a nézõk elé dobálni. Tökéletesen egyetértek 6. bölüm sok minden más mellett elég cukormázasra sikeredett. Néha azt érzem, hogy ugyanazokat a történeteket nézzük ugyanazokkal a karakterekkel évek óta csak épp a szereplõk nevei mások.
Daghan elömeresedése az 5-ös óta érzékelhetõ, és bár tudom, hogy nehezen lehet a karakternek máshogy lereagálnia az õt ért traumákat, de ettõl nekem ezt nem kell szeretnem. Hozzám közelebb áll az észjáték egyébként is, ami szerintem Enginnek is sokkal jobban áll, de sajnos mostanában ezek a karakterek találják meg valamiért, de próbálok ezen túllendülni és nem abbahagyni, mint a kara parát:)
És a heg: ugye hogy ugye?!

****SPOILER****
Van egy olyan érzésem egyébként, hogy Yilmaz nem öli meg a papát, és még az is lehet, hogy szívroham végez szegénnyel. És a másik, hogy az a szerencsétlen srác mégis mire várt ott az autóban??? annyira béna volt az a jelenet… és tekintve a sérülését még a híres török orvosok sem tudják újra éleszteni…. én bírtam a fejét, sajnáltam. Yilmaz abi meg…. szavak nincsenek mennyire be van kattanva.
És még a híres új szereplõ sem jött…ehhh
*****SPOILER VÉGE****

Köszönöm a felvilágosítást urban legend ügyében is….. hiába no tényleg szoknom kell ezt a terepet…haha
Michonne 2017 febr. 17. - 11:29:55
(381/1897)
Adonisz testû Levendulát nem mertem megkockáztatni, védem a szíveteket...haha
így maradtam inkább a srácoknál:)

pápá
Michonne 2017 febr. 17. - 11:26:29
(380/1897)
Sziasztok,

haha elképzelem a ketrecet, ahol az egyiknek a szemöldökcsipesze a másiknak meg a töri atlasz a fegyvere…..:))) mindegy én azért az elsõ sorban leszek és hullámzok Enginért biztos ami biztos:)))

A GQ díjról én sem tudok sokat, de arra emlékszem, hogy Mikkelsen is megkapta pár évvel ezelõtt.

Egyébként segítsetek ki, mert járatosabbak vagytok a témában, valóban lehetséges az, vagy csak urban legend, és én olvasok rossz helyeken, hogy egy külföldön is jól menõ török produkció (sok-sok fincsi dollárt érõ) a fõszereplõk házas vagy élettársi féltékenykedései miatt hamarabb befejezõdhet???? Én ezt egyszerûen nem akarom elhinni, mert egy dolog a cirkusz meg a reklám, mint ami elindult már Fahriye és Engin vonatkozásában is sajnos ….no de mi van azzal a fránya üzlettel? A sorozatipar a pénzrõl szól, pláne a futószalagos.
Szóval ez homály nekem….

Vatanim nálam is sanszos.
Hanga,
Onur Saylak hogy muzsikál benne negatívként? Nekem õ a Rüzgârin Hatiralari miatt került az elõterembe (amit a premi óta vadászok), de eddig a színészi képességeirõl sajnos keveset tudok, inkább mint „Tuba férje” ismert, aki hasonlóan Basakhoz volt már minden, ami csövön kifér. Öreg, feleségcsaló, ronda, erõszakos….. csupa finomságok. Tényleg érdekesek a népek…

Laza napom van a munkahelyemen, így nem bírtam ki és bele-bele lestem az ÖK 6-ba…ahhhh és megint ahhhh…..
Selvi kimaxolta a nyérogást, a történet meg kara para lett váhhhhhhhhhhhhhhhhh
A nagybevonulós jelenetnél a végén, ahol mindenkinek csak az arca és tekintete beszélt Gülcan Arslan hozta a legõszintébbet, tetszik ahogy tolja a karaktert a színésznõ, és érzõdött erõsen ebben az egy jelenetben is a Barbi és közte lévõ egyre erõsödõ különbség játékilag.
Levendula meg tartja a szintet …. OMG egy pillanatra nekem is kihagyott a szívem a fürdõbõl kilibbenõ látványra….:)) hosszú távon egészségkárosító hatású lesz már látom …muhaha
Várom a feliratot, hogy tiszta legyen Daghan mennyit tudott meg Selvirõl.
Micsoda problémáim vannak ugye???:)))

No további szép napot nektek!
maryriddle 2017 febr. 16. - 20:59:23
(379/1897)
Még a fragihoz annyit, ha Fahriye végig ilyen hangon fog sírni, akkor érzem, hogy mi nagyon nem leszünk jóban.......:-))))

Amúgy arra a rózsaszín kabátjára csak én hittem elõször hogy fürdõköpeny?
maryriddle 2017 febr. 16. - 20:53:50
(378/1897)
Merhaba!

Hanga abla, örülök hogy feltûntél :-) És örülök hogy végül rákattantál a Bulutra és hogy sikerült értékes dolgokat felfedezned benne, mert hogy vannak. ;-)
Az Anne feliratozásában nem nagyon bízom, mert teljesen más kategória mint az általában fordított sorozatok és ismert (férfi)színész sincs benne, se egy szerelmi szál... De ne legyen igazam. Én ugyan el vagyok az angollal is, visszanézni meg valószínûleg fogom, mert ez a sorit elég egyszer is átélni, de tényleg megérdemelne egy feliratot.

A Vatanim Sensinbe egyébként én is belenéztem nemrég, és ennek a sorinak a hangulata is megfogott. Nagy nehezen megtaláltam a feliratozó oldalt is. Ha az Annénak vége lehet, hogy én is becsatlakozom, mert már olyan rég akarok egy török történelmi sorit, és ez a korszak érdekel is.

Na nem akartam, de csak beleolvastam Basakos kommentekbe. :-) Állítólag szilikon mellett csináltatott??? Kivanc már a válást fontolgatja, de Basak (becenevén Kivanc nagymamája ve ugly grandma) nagyon fel akarja tartani a látszatot, ezért fogdossa olyan gátlástalanul az ura kezét.
El vannak továbbra is ezek az emberek :-)

ÖK:
Jó volt a forgikönyv réci Réci. Ismertek, én tudnám értékelni ezt a megoldást is. :-) Rambó (nekem török Zac Efron volt:-)) sorira emlékszem, de mi is volt annak a címe? A finálé nekem kimaradt, de ezt látnom kéne:-))

Én azért bízom benne hogy húzzák még egy ideig, mert a Kösemet is ez a cég csinálja, aminek kétszer rosszabb a nézettsége mint az ÖK-nak. De még mindig az az érzésem hogy talán nem a törökök stílusa ez a sori.... Meg hát igen, két már befutott sorozattal egy idõpontba tenni eleve öngyi kísérlet volt. Na, talán most a csók jelenet meglendíti kicsit a nézõszámot, fõleg ha holnap jön a címlapsztori is hozzá hogy Burak Õzi megõrült a féltékenységtõl és a TIMS parkolóban megvárta Engint a forgatás után. Szegény Engin :-) Ja esetleg még valami Atatürkös elemet is behozhatnának valahogy, úgy hallottam a Vatanim sensinnek is az hozta meg a nézettséget anno. :-))

Lehet hogy igazad van Mankos Özgürrel kapcsolatban. Bennem is felmerült ez a gyanú, hogy ez túl egyértelmû lenne, mert ha Levendula el akarja titkolni Bejgli elõl akkor nem a sofõrnek kellett volna örökbe adni és nem Özgür névvel. Viszont ugye kiderült hogy Levendula hajlandó lett volna felnevelni a gyereket. Így az is lehet hogy szemmel akarja tartani, ezért adta a legmegbízhatóbb emberének. Illetve eszembe jutott egy gyanús dolog: amikor hisztizett Fahri, Levendula azt mondta, hogy ne féltékenykedjen Yilmazra mert õrábízta azt ami a legértékesebb. Nem lehet hogy ez alatt nem csak Bejgli furikáztatását értette? Mert ha õrülten szerelmes Bejglibe elképzelhetõ hogy a gyereke is fontos neki. Az apjának is mondta azon a kellemes családi vacsin, hogy szerinte egy mostohagyereket is ugyanúgy lehet szeretni, mint a sajátot. És dramaturgiailag is egy jó húzás lenne ha az egyik cinkostárs kezében lenne a fõhõs gyereke, fõleg így hogy szeretõ apukáról van szó, nem a gyerekverõ fajtáról...