Téma: Hilal Saral

Michonne 2017 febr. 16. - 18:44:51
(377/1897)
Erika Abla, jó látni téged!
Én várom azért a Cesur beszámolódat, persze csak ha lesz rá idõd. Nekem az már nem fér bele, viszont az írásaidat szívesen olvasom.

Tuba egykori férje? Lemaradtam valamirõl? Mintha a múlt héten cáfolták volna Onurral együtt a hírt a válásról, vagy én értettem félre valamit?

BBO: örülök, hogy benned is megmozgatott valamit. Jó ezt olvasni. Egyébként nem tudtam ellenállni és én is bele kukkantottam a magyar subosba:)
Michonne 2017 febr. 16. - 18:36:36
(376/1897)
Sziasztok,

Evet Réci „angyali” Levendulánk van a képen..haha de arra azért próbáltam figyelni, hogy bõven ebéd után sokkoljalak benneteket vele ...:)

6 b.fragi … ahh Engin hangja továbbra is verhetetlen…ajajj
behalok ezen a dívás zenén is, hiába no a törökök verhetetlenek a nagy bevonulásban:) és Lukrécia te meg a forgatókönyv írásban!;)

Vége a „hadi gitttt” idõknek (haha köszi Mary), csók témában már mindenképp lépniük kellett, mert kezdtek durcissá válni a fancicák világszerte…:) bár félek Daghan is saját játékba kezdett ezen a vonalon…..no majd elválik.

Láttátok a második fragit?: https://www.instagram.com/p/BQjAmMEDcIC/ lesz itt minden, mint a búcsúban….Sahika beindul.

A számok:
szerintem is annyira elavult már, hogy a tv-és mérés az atyaúristen, mikor a fél világ online nézi. És ezek után már azt sem tudom, hogy jó megoldás lenne e átrakni másik napra, és azt se, hogy ez mennyit változtatna az eredményen….. mert így legalább rá lehet fogni a másik két sorira az ÖK viszonylagos sikertelenségét…hehe, persze tudom, hogy ez sovány vigasz a TIMS-nek.
Récihez csatlakozva Engint én is elnézegetném még egy ideig, szóval nagyon remélem nem tervezik a kaszát, elvégre a Kösem is elég sokáig kihúzta rossz helyezéssel.

Mary,
Így van, Selvinek csak elõnyére vált volna, ha csiszolnak rajta, mert valóban óriási lehetõség van a karakterben, de mégis egyelõre ezt a Bonnie és Clyde vonalat nyomatják. Egyfajta letisztultsággal, jóval közelebb hozható és hitelesebb lenne számunkra. Nem tudom eldönteni, hogy ez valójában írói csõd vagy csak a bevállalósság hiánya.

„Szerintem a koronatanú-szálban nem is a vallomásának jelentõsége számít, elég az is hogy részese volt egy ember életének tönkretételében, és ami még drámaibbá teszi a szituációt az az, hogy ennek köszönheti az életét.”

Tökéletesen igazad van. Én csak az arányok sejtetését érzem a kislány esetében eltúlzottnak egy kicsit, és félek, hogy még tudják fokozni, és a lényeg mellett megint elmegyünk.

Smink- haj téma…:))) igen, igen én a KPA-ban is jót derültem, hogy a 24 órás, scifibe illõ történések és alig alvás után Elif tökéletes, frissen festett manikûrrel tipegett be másnap Ömerünkhöz.

A reggeli jelenethez még egy mondat: hõsiesen próbálkozom, de ez kiütött:))

Mankos azt mondod, hogy Özgür nem az az Özgür?:) hát igen, az ÖK-ban minden többesélyes, tehát nincs kizárva, hogy túráztatják a nézõt, hiszen a név kétnemû, így akár kislány is lehet. De ha így van, akkor elég érdekes és egybeesõ névízlése volt Bejglinek és Fahrinak (vagy épp a feleségének:)

Állítólag ma jön egy új karakter. Csak bírjam ki a feliratig..izgis lett a 6/2. fragi
hanga549 2017 febr. 16. - 10:26:35 Előzmény Timea Hakmen
(375/1897)
Sziasztok!
Jesszusmaris, de eltûntem. :)) Közben látom, hogy mennyire nagyon nem vagyok képben én itt már semmiben. Na de egyszer felzárkózom ám, ígérem! :)) Engin új sorival addig jutottam, hogy lementettem az amaráról hozzá az angol srt-ket.
A napjaimat a Cesur projekttel töltöm, illetve Bulutot nézek még mindig. A 25. bölümnél járok, nem sok van már vissza. Azt kell mondjam, hogy ami az elején kissé taszított és idegenkedtem tõle, mostanra pont az tetszik a legjobban. Itt most konkrétan a film hangulatára gondolok. Egészen el vagyok varázsolva tõle. És az elején azt sem gondoltam volna, hogy eljutok majd egyszer arra a szintre, amikor többször is megkönnyezem ezt a kis megszállott Mustafa/Kerimet - akit ebben a történetben is imádok. Elemzésbe nem megyek bele, az nem az én mûfajom, abban ti vagytok zseniálisak. Bevallom át is ugrottam itt a fórumon azokat a részeket, ahol mélyebben elmerültetek a témában, mert nem akartam elõre tudni semmit. Majd ha végzek a sorozattal, visszakanyarodok az írásaitokra. Fatmagülhöz hasonlóan ismét csak köszönetet tudok nektek mondani, hogy felhívtátok rá a figyelmemet. Régóta tudom, hogy nyugodtan hagyatkozhatom az ízlésetekre, mert eddig még sosem csalódtam bennetek. Na szóval nagyon tetszik, egy külön kategóriát foglal el nálam. Biztos, hogy többször nézõs lesz, pláne, hogy már javában zajlik a magyar feliratozás. A zenéje pedig szintén egy külön kategória. Libabõr, borzongás, szívmarkolászás és ilyenek. A csengõhangom a Leylás nóta. :)

Örülök, hogy nem csak én vagyok így rácuppanva Vatanim Sensinre. :) Ugye, hogy milyen jó? És IGEN, láttam, hogy halad szépen ott is a feliratozás. Nagyon tetszett a srác ötlete ezzel a részenkénti örökbefogadással.
Nem is tudtam, hogy a török rosszfiú katona bácsi Tuba - most már csak egykori - férje. Nahát, nahát!!! Maga a sztori izgalmas, sok lehetõséget rejt, remélem sikerül ezen a vonalon folytatniuk tovább. Jajj, és az milyen már, hogy a fiúcska szerelmes a lánytesójába?? Még ha nem is vér szerinti testvére, na de akkor is! Mellesleg a kislánynak sem közömbös, úgyhogy izgi lesz ez is. Tudom, hogy nem fogtok érte szeretni, de rám Berg a Karadayiban az égvilágon semmiféle hatással nem volt. Itt viszont annál jobban kedvelem. Ja igen. és azt hallottad, hogy állítólag a magyarok is megvették a vetítési jogát? Nagyon remélem, hogy ha ez igaz, akkor csakis a Duna TV, mert amit a TV2 a Fatmagüllel mûvel, az kimeríti a bûncselekmény fogalmát. Ettõl függetlenül nézem, a férjem is rákattant, úgyhogy nálunk ilyen az esti közös családi program: Este 7-tõl Fatmagül visszanézés, 1/2 10-tõl Kuzey visszanézés. A tegnap esti Kuzeyt áttoltuk mára, Mert Real Madrid meccs volt.

Látom, hogy Medcezirt is elkezdik. Ez is örvendetes. Mary, csak azt csodálom, hogy Anne még nem került napirendre. Pedig biztos, hogy az is nagyon jó, hiszen te ajánlottad. Optimista vagyok, szerintem erre is sor fog kerülni. Mindenesetre csak kapkodom a fejem és tényleg nagyon-nagyon szuper, hogy ennyire ráálltak a kollégák ezekre a fordításokra. Amire egyre jobban rácsodálkozok, hogy szép számú férfi követõje is van a YT csatornámnak. Én eddig azt hittem, hogy csak mi nõk vagyunk így rákattanva ezekre a török sztorikra.

Végezetül a tegnapi nap margójára. GQ gála: gondolom páran láttátok a fotókat, mert ezekkel van most tele face. Mit szólunk hozzá? csodaszép pár voltak az én szerelmemék. Basak ruhája és az egész megjelenése királynõi volt. Nagyon-nagyon tetszett. Természetesen máris olvastam olyan kommentet (profilkép alapján idõs, randa naccságától), hogy milyen ronda és milyen öreg ez a nõ. Húúú, ilyenkor legszívesebben odaírnám, hogy hát oszt tükör van-é otthol, kedves?

Mindenkinek puszi és ölelés, ez a fránya tavasz Pécsre nagyon nem akar ellátogatni, mert igencsak befagyunk. Vigyázzatok magatokra! :) :*
maryriddle 2017 febr. 14. - 00:11:36
(374/1897)
CESUR SAHNE - merész jelenet!!!
http://www.a24.com.tr/fahriye-evcen-ve-engin-akyurekten-cesur-sahne-haberi-40087052h.html

Törökország én így szeretlek :-)
maryriddle 2017 febr. 13. - 23:58:43
(373/1897)
Na, a 6. bölüm fragit elnézve Daghan lehet hogy mégis szán egy fekvõhelyet Barbinak, csak nem 3 méterrel a fõd alá ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=6rGZLEEBrRQ

Bár lehet ez is becsapós... lehet hogy tudja az igazságot és neki egy másfajta bosszút tervelt ki? Jó,tudom ez még mindig nem az a sorozat :-)

Erre is ki akartam már térni hogy nekem elég furi ez a "nyomulás" Selvtõl, ha Daghan nem küldi el (olyan udvariasan "hadi gitttt") már kétszer hagyta volna magát lecsókoltatni. Oké értem én hogy szerelem, de szinte teljesen hiányzik nála a dilemmázás hogy küzdene az érzelmei ellen, sõõõt... Nem azon aggódik hogy milyen erkölcsi akadályok és veszélyek keresztezik eleve ezt a kapcsolatot, hanem Bejglin!!!

Michonne köszönöm, megfogalmaztad ami nekem is ott bujkált a tudatalattimban csak nem tudtam felszínre hozni, hogy pontosan miért nem egészen szimpatikus Barbink ábrázolása. Mert valóban nagy paradoxon ez a hazugságbajnok-szabadságharcos karakter. Mindamellett hogy megérthetõek a cselekedetei, motivációi, nekem szimpatikusabb, és emberibb lenne ha a karakter megjelenítése is azt sugallná amit mi érzünk, azaz hogy elsõsorban önzõ (és ezt nem kritikaként szánom, természetes emberi tulajdonságnak tartom) és csak másodsorban szabadságharcolás tündérleány. Mert tényleg csak a szerencséjén múlott, hogy nem hagyta Daghan életfogytiglan böriben....
Kicsit a lélektani bûntudatos szenvedõ, vonalat is jobban elõtérbe helyezném az állandó rohangálás helyett, Fahriyének is több kibontakozási lehetõséget adva ezzel...
Ja amúgy õ is irigylésre méltó, nekem miért nem szokott ilyen tökéletesen állni a sminkem amikor hajnalban kimegyek a konyhába vizet inni?:-)) Persze nálam nem áll fent a veszélyt hogy Daghan a nappaliban virraszt... akinek bezzeg randin is úgy áll a haja mint aki most jött ki hajnalba vizet inni:-)

Szerintem a koronatanú-szálban nem is a vallomásának jelentõsége számít, elég az is hogy részese volt egy ember életének tönkretételében, és ami még drámaibbá teszi a szituációt az az, hogy ennek köszönheti az életét.

Családi reggeli jelenet: haha :-)) Ja igen, emlékszem írtad hogy nem láttál túl sok török sorit :-)) Nekünk szerintem ez már fel sem tûnik, sõt én már olyan szinten vagyok, hogy elsõ gondolatom az volt amikor hazavitte Daghan a leányt, hogy nadekérem a szülõk ehhez mit fognak szólni???!:-)

Levenduláról meg én már nem is tudom hogy mit gondoljak.... mondjuk azt hogy õ a zseniálisan borzalmas színész :-)) Egyébként mondom, nekem tetszene ez a fajta infantilis idióta pszcho is, csak nála ez inkább röhejes és zavarbaejtõ mint humoros. (Az Icerdé, Karadayis pszichopatáink annyira jól csinálják ezt a mûfajt, szóval lehet túl magasak az elvárásaim ilyen téren) De ha valóban azt a feladatot kapta hogy a világ legröhejesebb fõgonoszát játssza el, akkor tényleg Oszkárt neki!!! :-)
Az a kép!!! :-))) Csodás. Szintén zseniálisan borzalmas. :-)

Egyébként a sori címét ti értelmeztétek már? Csak hangzatosak akarnak lenni, vagy sejtet valamit ez a Mindhalálig?
Michonne 2017 febr. 13. - 15:07:37
(372/1897)
haha én már írtam korábban, hogy a Levendula családnál is befigyelnek Addams vonalak, egy alom :D
Michonne 2017 febr. 13. - 15:00:29
(371/1897)
ÖK - 5

No a 4. bölüm majdnem csókjai után valóban felpörgették az eseményeket, figyelni kellett ki-kivel, merre-meddig. A Selvis fordulat evidens, hiszen a szituáció (orosz rulett) annyira szélsõséges, hogy még Ferenc pápa is így döntött volna, ahogy Barbi. De ha nem lett volna ez a közjáték, bármennyire is keménykedett Selvi, végül nem adta volna fel a bátyját sztem:
1. a fejlett igazságérzete ellenére is karakteridegen lett volna tõle most még;
2. vége lenne a sorozatnak, mert Ender nem engedte volna, hogy a lány élve hagyja el a helyszínt.

ezért is lógott ki az elején Selvi „elengedése”.

Engem az zavar egy kicsit, hogy a lányt próbálják szent harcosként beállítani ezzel a „én csak azt akarom, hogy senkinek ne essen baja, ne sérüljön ….. „ motivációval, miközben valljuk be, hogy nem ennyire tündérmeseszerû ez. Mert azért a fõ mozgatórugója (még ha nem is ismeri el) fõképp az, hogy az abija és Õ jól jöjjön ki az ebbõl a cécóból, és ennek eredményeképpen soha ne kelljen felelnie a bátyjának azért, amit elkövetett (és tulajdonképpen most már neki is, hiszen egy gyilkost menteget). Maryhez csatlakozva én sem tudom, hogy lehet ebbõl Barbit megfelelõen kimosni ….bár Hilal biztos képes lenne rá….hahaha
Aztán persze ott van az az opció is, hogy a 6. bölümben minden borul és egészen más motivációkat látunk majd, mert ugye semmi nem az aminek látszik (utálom egyébként, hogy nem lehet elõre gondolkodni, mert az írók úgyis elmennek szürreálba…..).
Eddig az látható, hogy a valódi igazságszolgáltatástól Selvi is úgy fél, mint a tûztõl és inkább belül vezekel, saját formában, kívül pedig próbál taktikázni, persze nekünk szabadságharcosként van ábrázolva, mert kell a dráma. Egyébként személy szerint sajnálom, hogy egyelõre ezt a sorsot szánták neki az írók, én ugyanis az elejétõl kezdve eltúlzottnak éreztem az õ sordöntõ szerepét az alap bûncselekményben, hiszen az több lábon állt. És bár fontos ugyan, de mégis csak egy öntudatlan csavar volt a gépezetben, egy gyalog a sakkjátszmában. Koronatanúként van a súly ráhelyezve, illetve hóhérként, de ha a fegyveren lévõ ujjlenyomat és a lõszernyomok nem lettek volna Daghan kezén (amihez a kislánynak semmi köze), akkor a vallomása sem ér annyit…..és szerintem az ítélet az õ csicsergése nélkül is mûködött volna. Ó de ezzel nagyon elkalandoztam elnézést ez már egy másik történet lenne:)
Látható hogy az írók azért lovagolják meg õt jobban, hogy Daghant totálba szenvedtessék, és nagyobb legyen a katarzis végén. A mi hajunk meg álljon égnek!:)

A történetvezetéshez még annyit, hogy Ender hirtelen elõbújása kicsit meglepett , hiszen eddig agyon volt titkolva, most meg kvázi elismeri nagy plénum elõtt, hogy az egész mögött õ állt.

A feszes jelenetekbõl ebben a részben sem volt hiány és többnyire a színészekkel is elégedett voltam.
Nagyon tetszett, ahogy a Selvi – Yilmaz nagyjelenetnél az árvaházi visszaemlékezésekkel tettek az amúgy is feszült légkörre még nagyobb érzelmi hatást, és egyben meg is oldották ennek az idõszaknak a beemelését. Tansu Bicer játéka az elejétõl bejön, itt is jó volt.
Az epizód végi kiborulós utcai Selvi – Daghan jelenet is profi volt, és még sorolhatnám….
Engint szokás szerint szerettem a kölykökkel.
És hát elég gyorsan bevezették Özgürt is, aki fejre valóban tiszta anyja…..alkatra pedig tiszta … öööö …. Fahri ….haha (bocsánat a morbidságért…:D)

és egy kis nyafi részemrõl:
elég tölteléknek hatott az a családi reggeli jelenet, amikor rájöttek, hogy Selvi ott aludt ……. basszus Daghan már 30-on is túl van…. ne idétlenkedjünk máááár…. (ezeket soha nem tudom megszokni)
Illetve elég vérszegényre sikeredett a Bejgli-Selvi cicaharc hõs Daghanunkért jelenet is, remélem ez a szál jobban ki lesz majd dolgozva a késõbbiekben.
Selvi transzplantációja továbbra is fura, mert se egy heg (a pizsis jelenetben látszani kellett volna) se gyógyszerhegyek reggel – délben – este. Ja! és még jól el is verik nem csak gyermekként, hanem felnõttként is, borda rúgások és hasonló. Még kiderül a végén, hogy ebben is hazudott neki Yilmaz abi (és nekünk is …hehe).

Fahriye : egyetértek Réci, Vildan-Selvi elég összetett karakter, ebbõl kifolyólag talán nem véletlen, hogy nem neki ajánlották fel elõször a szerepet, talán az alkotók sem bíztak benne igazán.
Nekem nincs viszonyítási alapom, csak arra támaszkodhatok, amit most látok tõle. Különösebb bajom eddig nem volt vele, megközelítõleg átadja szorgalmas diákként, amit megírtak neki, de hanyatt nem esek tõle…… és ez úgy gondolom nem is fog már változni.

Ender:
Hát én már magam sem tudom, hogy mit gondoljak. Bevallom feladta/ja a leckét..:))
Az 5. bölüm után megvilágosodtam, hogy olyan valakit vártam az íróktól, aki soha nem is volt opció.
Balgán azt hittem, hogy Daghan mellett õt is hasonlóképpen fogják majd felépíteni (mármint szintben)…… aztán kaptuk, amit kaptunk…. egy idiótát, akibõl nyomás alatt kijön a fenevad:)))
http://i.imgur.com/rUvKVj7.gif
Meg merem kockáztatni, hogy Levendoglu övön alulinak tûnõ játéka inkább tudatos, mint elcseszett. Hiszen most már világos, hogy a pszicho alapot az ÖK-ban fõképp infantilizmussal, mint jéghideg intelligenciával vegyíti az író (amihez ugye inkább szokva vagyunk), és most már az is valószínû, hogy ez az érdekes elegy teszi olyan emészthetetlenné õt sokunk számára.
Viszont, ha valóban ez történt, akkor Sir Levendula tulajdonképpen egy zseni (ahhh:D:D:D).
Totál beteg, totál pszichopata.
Az autós jelentén Barbival sírtam:)))) Ilyen az, amikor valaki nem szedi a gyógyszert….
de a hangárban Yilmazzal és Fahrival is nagyon ott volt (egyébként valaki pszichójára nagyon emlékeztet egy amcsi soriból, de még nem ugrott be kijére).
És Bejglivel az az ágyjelenet …. ha a nõnek lett volna hátul szeme, no és kilátna a ködbõl, akkor már kiugrott volna az ablakon ….ritka gusztustalan ez a pali…. és ezt tökéletesen hozza.
Különben beszédes, hogy Bejgli annyira nem figyel a szerencsétlenre, hogy észre sem veszi ezeket a torzulásokat, és gyakorlatilag lazán eléldegél egy cicopata mellett. Hihetetlenek és megérdemlik egymást:))

Koporsók:
Jelentése számomra az, hogy a macska – egér játék valóban megkezdõdött, a koporsók ennek a szimbolizálása, de most még nem tudjuk ki melyik szerepet fogja betölteni, ki kapja el elõbb a másikat. De sztem is inkább képletes ez, Daghan részérõl mindenképp bármennyire is badass most. A "koporsók" száma és „tartalma” pedig részenként változhat.
A történetvezetés kiszámíthatatlansága miatt tényleg nagyon lutri, hogy Daghan mennyit tudhat.

Mary,
a sál fõképp évõdés, hogy nincs ez még itt lezárva, ergo a következõ randi tárgyi elõvetítése…hehe
Vagy csak szimplán sál fétise van Daghanak…... eggyel már úgyis lóg neki:)
Michonne 2017 febr. 13. - 14:59:57
(370/1897)
S lõn világosság Ablák!:)))
maryriddle 2017 febr. 13. - 14:59:35
(369/1897)
Jajj de jó volt, 10 perce nem tudom abbahagyni a röhögést. :-))) Evettttt, totál olyan volt. Igazából én már az elejétõl kezdve figyelem Levendula szexualitását, már amikor elõször hozzányúlt Bejglihez olyan fura érzésem támadt és mindig zavarba is jövök tõlük. Valahogy máshogy közeledik hozzá mint általában a török legények (még a rosszfiúk is) a nõkhöz, de ezt magamnak tudtam be hogy már biztos a sok török dizi miatt lettem ilyen prûd. De akkor jó, nem csak én érzek benne egy enyhe perverz szexõrült feelinget, brrrrrr... Ja igen amúgy tök aranyos tõle hogy nem ver nõket :-) De végül is a piszkos munkákat mindig mással végeztette szóval lehet hogy a szíve mélyén õ egy ilyen kis félénk lelkecske :-)) Majd biztos derülnek ki dolgok a múltjáról hogy cseszõdött el ennyire szegény, mert az egész Levendula családot belengi egy fura légkör...
maryriddle 2017 febr. 13. - 13:06:07
(368/1897)
Hát azzal rendesen aláásták volna a lávsztori részt szerintem, de nagy húzás lett volna. Viszont azt Selvi se gondolhatta komolyan hogy ennyivel majd megnyugtatja Levendulát...
Én se értettem a végét, szerintem ezt direkt homályosan hagyták. Látszólag csak a koporsós szöveget hallotta, de kérdéses hogy mióta követte õket és mennyit tudott meg. Szerintem Yilmaz és Selvi kapcsolatára és Selvi=Vildanra még nem jöhetett rá. A Barbie-Levendula beszélgetést, mivel Selvit is megfenyegette értelmezhette úgy is hogy éppen õt védi, ezért nem hiszem hogy neki szánta vmelyik fekvõhelyet. Viszont Fahrit meg miért ölné meg? Neki csak annyi szerepe volt az egészben hogy anno õ ajánlotta be Yilmazt, de ezt Daghan ezt nem hiszem hogy tudja. Szóval a Yilmaz, Levendula férõhelyek tuti, de a harmadikat én se értem kinek szánta.
Amúgy nem hiszem hogy a fõhõs bárkit is meg fog ölni, szóval ezzel nem lesz gond szerintem. És a megbocsátás is elképzelhetõ, de kérdés hogy a forgiíró meg akarja-e büntetni Selvit, akár közvetlenül akár a bátyján keresztül. Mondjuk egy szíven lövés elég klasszikus török drámás lenne (tudom ma már más idõket élünk...) De tudom errõl már korai elmélkedni - bár ez a nézettségtõl is függ, mennyire korai... Még visszatérve a Barbie-Levendula beszélgetésre, azért sem hiszem hogy már rájött Selvi szerepére mert ha forgiíró fejjel gondolkodom szerintem elõbb jobban beleszerelmesítik Daghant Selvibe, mert úgy lesz igazán nagy a pofon és a dráma, amikor majd kitudódik minden, ha a szerelmében csalódik, most még csak potenciális szerelemet látok nála. Egyébként a sálat miért vette el?:-)
maryriddle 2017 febr. 12. - 17:35:35
(367/1897)
Nah az ÖK 5. bölümön is túl vagyok.

Spoileres lesz, szóval mindenki saját felelõsségre olvasson!

Elõször is, Réci mivel gondolom te törökül láttad, te úgy értelmezted hogy Selvi akkor feljelentette Daghant? Mert angolul nagyon kicsit árnyalódik a kép. De ha nem történnek meg bizonyos dolgok felvetõdik a kérdés, hogy tényleg megtette volna??? Azzal együtt hogy végülis érthetõ a döntése, Daghan oldaláról nézve egyre több van a hölgyemény számláján... Szerintem se lehet itt platánfasoros naplementés elautókázás (és bocsi de bízom is benne hogy nem lesz:-)) kivéve persze ha Hilal mégis más okokból ólálkodott a forgatáson mint Emír méretei (ja így már leesett a poént-))... Selvi helyezte kicsit nehezebb, bonyolultabb de Güney jutott eszembe. Õ nem úszhatta meg, hogy 4 évet elvett az öccse életébõl, vajon Selvi? A bátyó és az õ oldaláról nézve persze minden érthetõ, de nyilvánvaló hogy ez nem maradhat büntetlenül... És nem vagyok benne biztos hogy egy ilyen szerelem beteljesülhet-e.

Barbie színésznõ iránt érzett alapellenszenvemet egyébként már az elején félretettem, megadtam adom neki az esélyt és igazából nincs is problémám az alakításával csak egyszerûen kedvelhetõvé nem tudja tenni számomra ezt a karaktert. Egy kis modorosságot még mindig érzek benne, az ösztönös "kisujjból kirázós" tehetséget pedig kevésbé. Funda pszichopata múltja miatt nem jutott eszembe erre a szerepre, de most hogy mondod, õ szerintem is többet/mást ki tudott volna hozni Selvibõl, legalábbis ennyire nem lett volna fagyos légkör körülötte az biztos...

Levendula.... na õ viszont... eddigi alakításainak ez volt a legalja szerintem. Pedig most miközben tényleg megvillantotta a pszicho oldalát arra jöttem rá, hogy én még bírnám is ezt a karaktert egy megfelelõ színésszel, de Levendula tényleg totál paprikajancsit csinál szegény Enderbõl.... Kár érte. Az õ szerepét meg mondjuk Turgutunknak adtam volna, nem a Turgutos hanem Yektás stílusával annyira jó kis pszichopata lett volna... Honnan jutott eszükbe ez a színész nem is értem, tuti hogy csak az ellenszenves feje miatt gondolták hogy ez jó lesz, pedig ennyi kevés egy fõgonosztól.

Ó és a kis Özgür! Ezekszerint Levendula a sofõrnek adta adta örökbe kis Daghant? Legalábbis a névválasztós visszaemlékezõs jelenet után, és a színészgyerek (Bejglis szemszín, Daghanos fizimiska) miatt én arra gondolok, hogy õ Daghan és Bejgli fia, szerintetek is?
maryriddle 2017 febr. 10. - 22:28:12
(366/1897)
Na megnéztem az ÖK 4. részét, hát ez most elég unalmas volt, de akkor úgy hallom az ötödikben lesz valami bumm, próbálom nem elõre nézni és megvárni az angol feliratot. Levendolu színész kapcsán teljesen egyetértek veled Michonne. A Yilmaz fojtogatós jelenetben tetszett, a többiben továbbra is röhejes. Ja hogy a csendes pszichopata karakter akarna lenni, mert ezt eddig észre se vettem csak egy érdekgyilkos bájgúnárt láttam, látok benne. Fõ gonosznak egyelõre harmatgyenge.
A herpeszt én is figyeltem a 4.-ben, de a bölüm végére eltûnt, az 5.-ben meg most megint elõjön? Jájjj.
Barbieval meg azt hiszem én is úgy vagyok és leszek mint Mankos... Vagyis nem tudom, hogy maga Selvi a nem szimpi, vagy Fahriye alakítása, de annyira hideg, rideg, kisugárzása van a színészasszonynak még akkor is amikor bájos próbál lenni, pl. részeges jelenet hogy egyszerûen nem tudom megkedvelni, pedig tényleg próbálkozom...

Emír a KS fõgonosza.
Na kíváncsi leszek neki mi lesz a sorsa, akkora rajongói tábora van hogy nem vagyok benne biztos hogy ki meri nyírni Hilal....
maryriddle 2017 febr. 10. - 13:52:51
(365/1897)
Sziasztok! Most csak életjeladásra jöttem, semmi sorozatozásra nem volt idõm a héten, Ök 4. bölümöt tegnap is csak este kezdtem el, ma remélem be tudom fejezni aztán majd jövök valamikor a hétvégén. Ja meg hoztam ezt a képet. Szóval Hilal az ÖK forgatásán járt....ehhmmm vajon miért? Elég ijesztõ gondolataim támadtak fõleg hogy a KS-nek állítólag mindjárt vége.....
Michonne 2017 febr. 06. - 10:35:40 Előzmény maryriddle
(364/1897)
Mary, én bõven meggyõzhetõ vagyok Levendula ügyben:)
Ender valóban nem sík hülye, kezdve a Bejgi helyrepakolásokon át, addig a tényig, hogy egy ilyen alapgyilkosság kiterveléséhez szükség van a hidegvér mellett azért agysejtekre is. A problémám az volt vele eddig, hogy Levendoglu enyhén lebutította, és az alapvetõen csendes õrült feelinget egy nyeglén debil vagyok bájgúnár vonalra tolta a színészi játékával. Mást adott el.
Azt még megértem, hogy a koncepció esetében az, hogy lassan bontsák ki a karaktert és a simulékony modor mögé csak néha lássunk be, de amennyire lehetett volna ezt jól csinálni õ annyira elrontotta az elején, és inkább nevettem rajta, mint cidriztem, pedig egy jó és rossz harcára épülõ sztoriban fontos lenne említettek egyensúlya. Viszont úgy tûnik olvad a jég. A harmadikban még döcögött, de a 4.-re a színész úr mondhatni különleges stílusa nem merül csak ki az unottan mindenkire fintorgásban, hanem a híres mimikájával (:D) csöpögtet egy kis cicopata vonalat is a játékába, sõt mi több játszik (!), ami kifejezetten jót tesz az Ender karakternek, no meg persze a színésznek is. Mert, igazad volt korábban, hogy a casting fejre tökéletes választás egyébként…hehe
maryriddle 2017 febr. 03. - 12:43:56
(363/1897)
Hi!

Jagten: Nekem azért gyanús az a jelenet, mert Lucas arcán rémületet, sajnálkozást láttam, meg az egész film alatt úgy éreztem hogy direkt el akarja bizonytalanítani a nézõt.

Ök: Valószínûleg igazatok volt, a 4. bölüm fragiból nekem is úgy tûnik mégsem lesz ebbõl kórház. Sõõt nagyon is jól fogja érezni magát Daghanunk. :-)
Ne számûzzetek az anti Levendula klubból, de amúgy néha egész jól beolvas Bejglinek és ez tetszik Pl. a gyerektémában.

Mankos, igen az a Songülös sori. Csak annyit tudok róla hogy elvileg egy pillesúlyú bokszoló és egy balerina lávsztorija. Fordítják angolra, én még nem néztem bele és valószínûleg nem is fogok, még mindig nem dolgoztam fel teljesen Songült :-) Kiralik askról is csak annyit tudok hogy vígjáték, sokan dicsérik, de túl pisze orrú a férfi fõhõs és ez nálam nagy mínusz pont.

Tímea na akkor már a középkori török nõk is ilyen igényesek voltak. Én is mindig irigylem õket hogy még hétfõ reggelen, legnagyobb bánatuk közepette vagy éppen egy öngyilkosság kísérlet közben is olyanok mint aki most lépett ki a kozmetikustól. Ja igen emlékszem arra a színésznõre, a Fatmagülben még fekete volt a haja és ott hált házasságon kívül is. Amúgy tetszett ott karaktere, ha nem egy nemierõszakoló Selim még aranyosnak is mondtam volna õket.
Ó hogy miért nem lepõdök meg Ironpudingon?:-) Ha lesz felsülõs nászéjszaka feltétlenül értesíts! :-)

Réci teljesen igazad volt. Én megértem akár ha valaki nem tud azonosulni egy ilyen szerelemmel vagy Kerim karakterével, de aki itt leragad ennél a sorozatnál hogy "igazából úgy se szeretne bele senki támadójába" annak tényleg felesleges folytatnia. A kritikát elfogadom, azt is hogy valakinek lassú vontatott a sorozat de az alaptémán hüledezni állandóan meg a "török kultúrán" felesleges, hisz erre épül az egész sorozat.
Timea Hakmen 2017 febr. 03. - 00:26:11
(362/1897)
Ja, bocsi Mary, ha azt se tudod mirõl hablatyoltam itt, ugyanis most jut eszembe, hogy nem is te kérdezted a vörös lányt :D Tárgyalom még valakivel a Dirilist fb-n, és most nem olvastam vissza, csak emlékezetbõl válaszoltam a kérdéseidre, így összefolynak nálam már a dolgok, kivel mit beszéltem, bocsi. Mindenesetre, ha láttál egy vöröshajú hercegnõt benne, õ elvileg egy Fatmagül szereplõ volt. (És jó hír, hogy egy elhálatlan házasság kilátásba van már neki vaspudingunkkal.;))
Te a forgatókönyvátírásról kérdeztél. Úgy tudom ez az ironman karakter nem volt tervben, utólag hozták be és az elõzõ fõgonoszt (az lett volna eredetileg õ) túrta ki.
Timea Hakmen 2017 febr. 02. - 23:51:17 Előzmény maryriddle
(361/1897)
Ironman-Puding. :'D Köszi, ezt lopom.
Na, örülök, hogy sikerült ilyen vicces pillanatokat okoznia ironman lovagomnak. Hát, igen, benne ez azért meg van. Fõleg, ha pudingos, szerelmes balek oldaláról ismeri valaki, én azért láttam már õt üvegszemû sebhelyesarcú gengszterként meg késelõs bunkó alfahímként is, szóval annyira nem csodálkozom már semmin vele kapcsolatban.
Ja igen, Mary, valami ilyesmi a terv. Minden törököt el akar pusztítani hogy ne nézhessük a török diziket, brühühü. És igen, totáááálllpszichopata, ez egyértelmû.

A vörös leány Burcin Abdullah színésznõ, wiki adatlapját megnéztem neked, állítólag a Fatmagülben játszott valami Aycét. Nálam még nem került elõ.

Ertugrul hajfonata nem tudom mire kell neki, szerintem is nagyon vicces. Elképzelem reggelente ezt a nagy harcost, hogy fonogatja a tükör elõtt a haját... na ne. :D Csodálkozom, hogy hogy nem nyisszantották még le neki harc közben...
Ja, mostanában figyelnek a korhûségre (pl. zsíros haj, nyamiii :D), mert az elsõ évadban sokszor úgy nézett ki Engin Altan, mint aki headandshoulders reklám forgatásra készül.
De hát a kedvencem az volt, amikor ölbe szúrták az egyik törzsjányt; és én örülnék, ha az esküvõmön fele olyan jól néznék ki, mint õ a halálos ágyát nyomva egy hétig, full sminkben.:))

Erika abla, nem tudom tudod-e a nagy hírt, van már 4. Vatanim sensin rész, és lesz több is is.
Sajnos rákattantam én is, még Murád szultánomat is feláldoztam érte.
hanga549 2017 febr. 01. - 23:15:16
(360/1897)
Kommentár nélkül...

(A kis lovászfiú (Kemal) a Cesur ve Güzelbõl.)

Jó éjt mindenkinek! :))
Michonne 2017 febr. 01. - 00:24:44
(359/1897)
ÖK3:

Túl vagyok én is rajta…
Hát Bejgli tényleg egy párhuzamos dimenzióban él…hihetetlen mennyire el van tévedve…
A színésznõ viszont elég jól hozza a hattyú halálát, az anyóssal való csevejnél a szobában már majdnem megsajnáltam….hmm.
Barbi valóban elkezdte a pinokkió orrnövesztés projektet, elég esetlen is miatta...esik ki a szerepbõl:) ez a piálás dolog meg, ha valóban transzplantált, azért elég érdekes....a kilökõdés gátlókat ritkán cseréljük rakira, de a törököknél nyilván ez is máshogy mûködik:)))
A nagynéni, hogy rácuppant már a dokira a ház elõtt:) mázlija, hogy nem fogadta el azt a kávét..hehe
Badass Daghan meg..:))) azért az vicces volt, ahogy lõni tanította az ex zsaru…azok a hogyd fogd a fegyvert dumák …haha
És igazad volt Mary a Levendula tesó is nagyon ott van, és nem csak debilkét, hanem a karót nyelt mamát is oltja rendesen. És ahogy hátradõlve bedobta a sablon kifogást azt tanítani kéne:)) „addig maradok amíg felújítják a házam”..... klasszik…hehe
Ja és a vesszõparipámról se feledkezzünk meg Sir Levenduláról….bevallom már hiányozna, ha nem lenne….. kifejezetten jól szórakozok rajta:))
Egyébként Addamsék szelleme a Bejgli kripta házba is beköltözött, az vacsorai atmoszféra nem volt semmi.
A vége meg.... Mankos én is reménykedek még, már ami a kórházat illeti…… ha ugyanis Daghan segítõje nem kispályás akkor adott rá golyóállót mielõtt elengedte a big leszámolásra. A sofõr lõtte le egyébként?
Más: a 3. részre megállapítottam, hogy Engin haja röviden is külön életet él, és a húgát játszó színésznõnek a szemöldöke úgyszintén.
És ha már külsõségek és bulvár:)) Beril fekete, hosszú ruhája még a 2. részbõl a hátán nyitott csík megoldással nagyon tetszett. Eddig a ruhák egyébként viszonylag jól el vannak találva, ízlésesek.

És hogy tõlem is meglegyen a napi Fatma, voila:
http://tv2.hu/musoraink/mokka/228794_madar-vera-ujitonak-talalja-a-fatmagul-sorozatot.html
Michonne 2017 febr. 01. - 00:15:03
(358/1897)
Megnéztem több hun subot is, ugyanis én is felirattal nézek mindent (Mikkelsent meg pláne).
A rejtély megoldódott, és megállapítom, hogy sikerült különbözõvel megnéznünk.
Hihetetlen, hogy mennyire félre vihet akár egy szó is….. jó tanulság.
Most már csak az a kérdés, hogy melyik a hiteles?:)