Téma: Hilal Saral

Michonne 2017 márc. 21. - 15:12:05
(457/1897)
Sziasztok,

Fatma, Bulut kommentek
Az univerzum fenntartja az egyensúlyt még ezeken a „helyeken is”, jól kezelni pedig láthatóan emberpróbáló feladat...

ÖK-t csak kutyafuttában néztem, ezért sok értelmeset nem tudok hozzáfûzni, a véleményem röviden és tömören: https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--_WoiO3gS--/c_fit,fl_progressive,q_80,w_636/1947k9hy1oipogif.gif (bocsi Réci, hogy lenyúltalak, hehe)

Vót basmak, nincs basmak….pedig Selvi nagyon rákészült abban a pöpp szoknyácskában, hiába no praktikus az ügyvéd agy. És igen Mary ez a bipoláris tini dráma fekszi meg az én gyomromat is….(ez a hiszti készített ki a KPA-ban is egyébként). Barbi tonna sminkje valóban borzalom, fõleg a szája, igazán szólhatnának a sminkesének, hogy olyan mintha kicsapódna az ív fölé a botox…. rettentõ ronda, nem igaz, hogy nem látják.
Tekin baseball ütõs afférjától pedig enyhe Walking Dead-es hangulatba kerültem....grrrr https://media.giphy.com/media/FhPbyzFSuKmly/source.gif
A faszi hangja meg annyira vicces, hogy nem tudom komolyan venni. Az istenért nem akar össze jönni egy tisztességes gonosz ebben a sorozatban..haha
És már Levendula sem volt az igazi ebben a részben, pedig azt hittem rá legalább számíthatok, de árnyéka önmagának….:)
Az Özgür huzavonát is elég gázul oldják meg, ráncigálják szerencsétlen gyereket, Fahri meg agyvérzést kap....
Jó jelenet kevés volt sajnos, a Sahika Ender mama oltogatáson szokás szerint jól derültem, és amit még említeni lehet az a Tekin – Mehmet tali, illetve természetesen Sabiha is hozta, amit kellett, jól érvelt és még térdre is esett a fia elõtt…nagy játékos a mama.

Selvi: a nagy bevallás apropója miatt sikerült még lejjebb tolni õt szvsz, hiszen így már soha nem tudjuk meg, hogy lett volna e a karakter olyan gerinces és bátor valaha, hogy mindenféle külsõ nyomás nélkül áll Daghan elé és vállalja fel a múltját……
mert ugye mennyivel szebb lett volna...de így? nulla katarzis…:)

Mary, Enyedi Ildikó filmje nekem is felkeltette az érdeklõdésemet, csak ritkán jutok el moziba sajnos, de amint hozzájutok illegál, megnézem.

Uncsitesós szerelem…..: nem bejövõs, ha veszélyes, ha nem.

No és akkor búcsúzóul hozok egy kis Atast…zseni a pasi!
https://www.youtube.com/watch?v=PLrjg9qeTOE

tütük és térdzoknik;)
https://www.youtube.com/watch?v=adbwMJp2gnM

pápá

Ui.: remélem Levi papa megtartja következõ Sultánának Selvit …..haha
maryriddle 2017 márc. 18. - 21:14:07
(456/1897)
Mehmet Saim Bey :-))

Na de Mankos... és miért kellett neki ruhát adni? Csak nem meztelen ült a villamoson vagy metrón?;-)
maryriddle 2017 márc. 17. - 12:15:23
(455/1897)
Réci köszi a live linket, kipróbáltam. Jó sok csatornájuk van. Amúgy a török tv-sek filmesek tök rendesek, élõben is lehet nézni legálisan, az internetre is rögtön felnyomják. Ez nem rontja amúgy a live nézettséget?

A szoknyát én is akartam kérdezni hogy ez ilyen volt alapból vagy végül ilyen vadra sikeredett az éjszaka a rozoga ágyon?
De kivételesen én se bírtam elaludni tegnap amíg nem tudtam meg mi lett a szûzhártyával. Nos azt hiszem kijelenthetjük hogy ez volt mindenidõk egyik legszánalmasabb nézettségvadász jelenete. Daghanunk meg egy kicsit bipoláris nem? Egyik percben majd elolvad a szerelemtõl a másikban õrjöng:-)

Fahriye a võlegénye dubajozásából biztos telne színi tanodára is de látszik õ nagyon meg van elégedve magával. Az elején voltak jó pillanatai, de a romantikus jelenetekben kifejezetten irritál, modoros és is azt érzem hogy nagyon nincsenek egy hullámhosszon Enginnel.
Egyébként egy olyan színésznõ aki semmilyen jelenetben nem hajlandó smink nélkül mutatkozni a kamera elõtt az a szememben nem igazi színésznõ. Hiteltelenné teszi az egészet ezzel.

Na Mankos akkor neked is meg volt a nagy katarzis, erkölcsi kielégülés :-)). Remélem tetszett a fasor meg a rolls royce (vagy milyen kocsi volt) :-)
Timea Hakmen 2017 márc. 16. - 16:26:22
(454/1897)
Nem számít vérfertõzésnek. Én azt olvastam, ha van hibás gén a családban, nagyobb a valószínûsége, hogy mindketten örökölték és tovább örökíthetik, mint egy sima párnál, de az nagyon ritka, hogy testi vagy szellemi fogyatékos utódok születnének emiatt.
Timea Hakmen 2017 márc. 16. - 14:24:41
(453/1897)
Az iszlám országokban elfogadott dolog az unokatestvér-szerelem. Ha hihetünk a statisztikáknak, Törökországban a házasságoknak kb. 20-30%-a unokatestvérek között köttetik. Nekünk perverz, de õk eleve úgy szocializálódtak, hogy ez normális, tehát nem bûnös vonzalomként élik meg.
Bár Narin délkelet-anatóliai lány létére már feszegette, hogy ez talán beteges. Ellenben a jóval nyugatabbra, egy Ankara melletti városkában és 21. században játszódó Dogruluk ekseniben is tök természetes volt, hogy az unokatestvérek keresztül-kasul házasodgatnak egymással.
Timea Hakmen 2017 márc. 16. - 11:25:15
(452/1897)
Nekem a kedvencem az volt, amikor az egyik Dirilis harcoshoz hasonlította valaki Mustafát, hogy hát õ is aprítja az embereket mégis imádjuk. Ott ahol nem tudnak különbséget tenni egy csúnya bácsikat aprító középkori harcos és egy ártatlan lányt terrorizáló elmebeteg között, ott úgy gondolom felesleges SVE-t alapítani.

Ezek az erõszakot is gyönyörû szerelmeskedésnek fogják látni, ebben már biztos vagyok. Narin amúgy se sikoltozott, biztos õ is akarta...
maryriddle 2017 márc. 16. - 10:46:49
(451/1897)
"Még meg is könnyeztem Mustafát a végén. Én is neki drukkolok, nagyon tud szeretni. Jelenleg a doktort nem kedvelem." Á csak ilyen és ehhez hasonló kommentek árasztják el az oldalt. Szerintem totál szerelmesek Musztafába:-) Van akinél az elmebetegsége menti fel, van aki szerint nem is elmebeteg. Van aki szerint Narin a hibás mert nem szereti. Van aki szerint Narin is szerelmes belé mert sóvárgott az ablakban :-)))))) Szóval a szadomazot szereti a lány :-) Az aknaszedõ doktor bá meg önzõ mert magának akarja Narint és persze csúnyagonosz lett mert behúzott Musztónak.
Hát én tényleg azt hittem hogy a KG-nál már mindent megtapasztaltam de mindig tanul újat az ember. A Kuzey jól bánik a nõkkel mondaton se tudtam magam túltenni 2 év után de ez a Musztafa kedves Narinhoz az minden eddigi elképzelésemet felülmúlta. És az a legijesztõbb hogy nem a macsó klub tagjai vagy férfijogi aktivisták írják ezeket hanem profilkép alapján kedves aranyos nénikék...
Aki nem akarja nyugalmát megzavarni tényleg óva intek az oldal olvasásától. Én már beleestem a hibába és most már várom a fejleményeket, meddig mennek el. Egy idõ után szerintem itt is átesek a holtponton és tudok majd nevetni is, most még csodálkozom szörnyûlködöm az emberi butaság határtalanságán.
Amúgy a KG óta nem volt ilyen jó kis háború fb-n :-) Tímea nem akarod megalapítani a SVE-t?, lehet hogy szükség lenne rá:-) Csak szegény fordítónak adjon türelmet Allah, mert látom nála is elszakadt már a cérna...valószínûleg nem is sejtette mibe vágott bele...
maryriddle 2017 márc. 15. - 18:12:37
(450/1897)
Á a szomszédoknál én már átestem a holtponton a Kerim mint farkas hozzászóláson már csak röhögni tudtam kínomban :-) Pedig a KG idején azt hittem már mindent megtapasztaltam színészi munka félremagyarázása terén.... De a BBO oldalán a mai "Musztafa kedves Narinhoz" hozzászólást úgy se lehet már überelni.

Ó nem is tudtam hogy közben elkezdted a KG-t. Csak azt ne mond hogy végül még tetszett is? :-)))
maryriddle 2017 márc. 15. - 13:16:18
(449/1897)
Másnap reggel. Ezekszerint a születésszabályozó projekt nem viselte meg õket nagyon. Ruhák ugyanazok, smink az éjszaka után is totál rendben van. Török tisztálkodási szokások ugyebár Mankos :-)

Mostanában nem néztem milyen új sorozatok vannak, de most láttam meglepõdve hogy a csütörtök sztárja ami még a VS-t és Cesurt is letaszította a trónról az egyre õszülõbb hajú Kis Günesis fiú és Seref hadnagy/Erdogan asszonyának új dizije. A helyszín csodás Kappadokya, a fõszereplõ szemöldöke kevésbé... Vajon direkt lett ilyen, vagy hajnyírás közben beleszaladt a gépezet?
https://youtu.be/g1qoJnE_Kwg?list=PL-2mShPfUwI6P9CZ3icDx4AA5tC1qvGZD
https://www.youtube.com/watch?v=hHih79KHE00
maryriddle 2017 márc. 15. - 00:38:56
(448/1897)
A Bulut vélemények után ezen a cikken már annyira fel se tudtam háborodni...
http://24.hu/kulfold/2017/03/14/egy-megeroszakolt-tizenhet-eves-lanyon-gunyolodnak-oroszorszagban/
maryriddle 2017 márc. 14. - 23:33:37
(447/1897)
A Bulutos véleményeket átböngésztem... Uffff yaaaaa... Ez most komoly? Teljesen ledöbbentem... Az emberek itt tényleg egy gyönyörû szerelmi beteljesülést várnak Muszafával????? A másik kedvencem hogy Musztafa csak szeretetre vágyik de mindenki elítéli õt. Mert mit kellene megtapsolni? Nem csodálom hogy a fordító is kiakadt.. Õk egyébként alapból így gondolkozhatnak vagy csak keverik Musztafát Kerimmel? Mert ez mindenhogy nagyon ijesztõ és elkeserítõ... :-((
Hát tényleg naivak voltunk, még sem annyira érzékeny lelkû a közönség, persze csak ha nõverésrõl van szó, de viszont jajj annak a fõhõsnõnek aki a férfi ellen vét...
Érdekes hogy Asiyét eddig senki sem akarta védelmébe venni hogy Musztafa miért nem szereti szegény feleségét? Õ is csak szeretetre vágyik nem???

Réci, ez tényleg nagy fának tûnik. :-) Hasonló okokból mint Tímea én se mindig követem figyelemmel a szomszédokat, kb. 2 hetente benézek és amikor még mindig ugyanott tart a téma, tényleg fárasztó... A te hozzászólásaidat persze szívesen olvasom a szomszédban is. Hozzászólni nem fogok, mert tavaly elõtt nyáron történteket bár nem bántam meg de nem vagyok mindenre büszke, tartok tõle hogy megint nem tudnám teljesen megõrizni a hidegvérem, megsérteni pedig nem akarok senkit. Csak itt röviden annyit hogy azt hiszem a mi barlangunkra sem jellemzõ hogy szûkölködne szüfrazsett hajlamokból, nekem is érzékeny témám ez, de pont a Fatmagül sorozatról és karakterrõl tudtam eddig a legkevésbé azt mondani hogy a készítõk részérõl bármiféle sértõ dolgot éreztem volna a nõi nemre nézve...
maryriddle 2017 márc. 14. - 22:27:41
(446/1897)
Sziasztok.

ÖK 8.
Teljesen egyetértek a véleményeddel Michonne.
A szerelmi szál eddig csak simán béna volt, de most már nevetségesen giccsessé is vált. Ezek a falnál sírós, ablak alatt picsogós jelenetek kb. Mexikóba vagy a Kara Sevdába illenének, vagy legalább valami hatalmas lángoló lovestoryba, nem egy csók, hajsimi és együttalvás után.... még törököknél sem. Most tudja meg hogy életben van a gyereke, de többet siránkozik Barbi miatt...életszerû. Ha már sajnos bukta a sorozat, legalább a méltóságukat õriznék meg a készítõk, de ez a következetlen kapkodás és küzdés a jobb nézettségért a fõszereplõk agyának kimûtése már kezd szánalmas méreteket ölteni. Lehet én vagyok csak ilyen érthetetlen de továbbra sem értem hogy Daghannak mi volt a célja az összemeledéssel. Ha szerelem, akkor a gyanakodása ellenére hogy volt képes Selvivel lenni? Ha hátsó szándék, mint ahogy mondja akkor sem értem hogy mi volt a terv ezzel?
Egyébként jó volt a tombolása amikor kétszer is kiosztotta Barbit, csak aztán nem értettem hogy végül mitõl kívánta meg annyira hogy seni cok seviyorum és végül a rozoga ágyon kötöttek ki (bár egyelõre még nem vízszintesben)? A hazugságra indult be? Mert arra továbbra sem kapott választ, hogy mi Barbi kapcsolata Enderrel aki egyébként az õ exének a férje az apósának gyilkosa, és furamód Yilmazzal is kapcsolatban áll, akinek szintén volt egy szívmûtött testvére...
Barbiban meg az a legidegesítõbb hogy lassan õ is elhiszi hogy neki van igaza és jogos hogy még neki álljon feljebb. Amikor a kunyhóba ment pattogni Daghannak az jutott eszembe hogy kb. Fahriye rendezhet ilyen jeleneteket otthon amikor Burak hazajön Dubajból...
Az Özgürös, Beriles jelenetek viszont nekem is nagyon tetszettek, fõleg a börtönös és Daghan dumája nagyon hatásos volt. Nem lehetne azt is csinálni Barbival amit Mankos fantáziált egyszer és inkább erre a szálra koncetrálni?:-))
Levendula pedig továbbra is borzalmasan zseniális vagy zseniálisan borzalmas, nem tudom de mára egyértelmûen a legüdébb színfoltjává vált ennek a sorozatnak számomra. Özgürök az ugrálóvárban áááá:-)))) kegyetlen amit ez a karakter és színész lemûvel.
Michonne a kép viszont nagyon cuki :-)
Sahika meg jól láttam hogy féltékeny volt az avukat asszonyra?;-))

Egyebek:
Michonne egyébként köszi a múltkori kiegészítõ infókat a Son of anarchyhez. Részemrõl se kritika volt a nacionalistás kérdés, nem zárkózom el a különbözõ nézõpontoktól amíg nem propagandáról van szó, de gondoltam hogy itt sem.

Lionra asszem én is sort kerítek valamikor. Hétvégén egy hirtelen ötlettõl vezérelve elmentünk moziba mert idén még nem is voltam, és gondolkoztam a Lionon de persze pont nem vetítették abban az idõpontban. Így egy magyar filmre esett a választás, a Testrõl és Lélekrõl-re. Hát egy romantikus filmhez képest csak úgy fröcsögött a (z emberi és állati) vér,de amúgy valami imádnivaló aranyos és vicces volt. A Berlini fimfesztiválon egyébként gyõzött, és Oscar-gyanúsnak is gondolják. Aki hozzám hasonlóan szereti a kicsit problémás emberekrõl szóló lovestorykat annak ajánlom megnézésre.:-)
Timea Hakmen 2017 márc. 14. - 20:55:35
(445/1897)
Jó estét!

Sikerült nekem is végére érnem a Fatmagülnek. Bevallom, csak a ti véleményeiteket olvastam vissza, a szomszédokat minden irányból kerültem, mert a Fatmagült bántó kommentektõl teljesen meg akartam kímélni magam, még ha 100-bõl "csak" 1 vélemény is olyan; a sorozat témájával való kötözködés (és számomra félremagyarázás) még a jobbik eset, de az meg egy pár hónap után egyszerûen fárasztóvá válik.
Tudom, nem én vagyok a mérvadó, de nekem Hilal nem legnagyobb rajongójaként, feminista szempontból kritizálható mûvekre mint a gumicsontra ugró "femináci libsiként" sem igazán sikerült belekötnöm sem a szerelmi történet menetébe sem Fatmagül karakterébe (a kezdeti Mustafa imádatát leszámítva).
Az alapszituáció - kényszerházasság - szörnyû, viszont ha nem egy ilyen környezetbõl indulna ki a sorozat, akkor nem is létezhetne az egész.
A nemi erõszakot pont hogy nem éreztem elbagatellizáltnak, sõt, ez a sorozat percenként kiáltja a füledbe, hogy az erõszak ROSSZ! Ennél szájbarágósabban aligha tehetné. Ha egyesek szemét elhomályosította Kerim bocitekintete, az õket illetõ kritika jogos, (tudom hogy van ilyen is, személyesen is ismerek olyat, aki a TV2-n követi a sorozatot és "már nagyon unja Fatmagül hisztijét és igazságtalan viselkedését a jószándékú Kerimmel szemben" ), azonban a nézõk butaságáról meg nem a sorozat tehet...

Mert, lásd, ez is megtörtént: elõkerültek azok a vélemények, miszerint Mustafa pozitív szereplõ, Serdar doktor önzõ, és vesszen Narin amiért nem szereti szegény szerelmes unokatestvérét! Mi meg még naivan attól tartottunk, hogy túl sok lesz ez az érzékeny nézõi szíveknek. Hahaha. :D
Akkor most a Bulut is propagálja az unokatestvér láncraverést, lelövést, erõszakolást stb.-t, vagy mi???
Michonne 2017 márc. 12. - 11:43:20
(444/1897)
Szia,

Én az Ncore-rol töltöttem le, de megnéztem fent van a torrent.evalon is (ez nem meghívós). Feliratot a feliratok.infon és az opensub-on találsz bõven.
Ha ez nem mûködik, akkor írj és szívesen feltöltöm neked.
Michonne 2017 márc. 11. - 23:13:46
(443/1897)
szió,

Remélem ezek közül valamelyik mûködik:
http://filmvilag.org/online-film/MjE1ODI=

én torrentrõl letöltve néztem, szóval nem teszteltem a fentieket.
Michonne 2017 márc. 11. - 22:39:20
(442/1897)
és végül szép fehér ruhás álmokat mindenkinek;)
Michonne 2017 márc. 11. - 22:38:41
(441/1897)
kihagyhatatlan...
Michonne 2017 márc. 11. - 22:34:55
(440/1897)
Sziasztok,

Mary,
Megnéztem a vidiket, és ahogy látom minden álomban kötelezõ legalább egy valakinek fehérben lennie:)) és totál hasonlóak Daghan álmához, már ami a giccset illeti, szóval én gyanakszom, hogy vki átdolgozik ebbõl a gárdából…haha

Burak és Burakné….. hmm milyen kis pimasz a kamerás és „véletlenül” 0:44-nél nem a szavaiddal élve csilliárdos gyûrûre fókuszál hanem egy kicsit balra….haha
Dubaj: vissza a kaptafához….. és valószínû Ken csak a török érdekeket védte kint, ne hogy mááán holmi magyar modellek teret nyerjenek….haha

Réci,
Huuu Matyink nagyon komoly ebben a dressben… az a szétnyíló kardgáááááán:))))
És ha már képek, gifek:
Levi gif: késes témában a múltkorinál nincs jobb, ezért egy másikat hozok a 8-ból: https://i.imgflip.com/1l6ja3.gif

és van még egy a múltkori részbõl, bár itt inkább a duma üt, mint a fejszerkezet…haha:
https://j.gifs.com/y8xwWV.gif

és egy Sahikás:)) https://j.gifs.com/pglZDr.gif

Ök: Igen nincs átvezetés, pontosabban olyan minõségbeli problematika van jelenet és jelent között, hogy az ember nem tér magához.
Daghan lassú felfogása:
Barbi akármennyit hazudozik egyre szorul a hurok…. mert ha Selvink valóban átesett transzplanton (bár vannak kételyeim) akkor ez most már Daghan elõtt is világos kell, hogy legyen, már ha nem ruhában hálták el a nászt persze…hehe, azaz egy újabb puzzle darab van a kezében. És a halálozási idõpontokból, valamint az Ender kapcsolódásból már elméletileg nem lenne olyan nehéz eljutni az igazságig.
Az érdekes egyébként, hogy ha jól emlékszem az árvaházi papírokon nem volt feltüntetve a szív dolog, sõt Zakire teyze sem említette soha.

A suttogás témához: valószínû ez az új sírás 2017-ben a törököknél
Barbi falnak esõs hisztije különösen ripacs volt szerintem is lányok, mondjuk én alapvetõen is kivagyok az összes török színésznõ sírásától, sipákolásától.
Nem tudom, akkor mit mûvel majd, ha valóban kiderül az igazság…
már elõre félek.

Tímea: szóval basmak…. vinnyogok, tudom ovis reakció... de mégis….:)))))
És a Fahriyes komment….no ezen is vinnyogok, ennyi elmebeteget….:))))

Más:
Láttam a Liont és totál kikészültem...... Nem is emlékszem rá film mikor szívott ki (tisztított) belõlem agyilag és lelkileg ennyit. Végig bömböltem.
Biztos vannak hibái, meg hatáskeltés, meg fejlett-fejlõdõ világ sztereotípiák, meg blabla, de ez a film nem is ebben erõs, ez a film arról szól hogyan mûködik az ember, a lélek.
Huh… szavak nincsenek…. engem nagyon megérintett.
Az egyik kritikában azt írták, hogy az indiai rész a kevésbé jó, a másikban meg azt, hogy az ausztráliai…. hát nekem mindkettõ perfekt. El fogom olvasni a könyvet is….el kell olvasnom.
https://www.youtube.com/watch?v=hs2GVojw5B0
maryriddle 2017 márc. 11. - 21:05:02
(439/1897)
Köszi az infót Timea, mert én már azt se tudtam kivagyok, csak ráböktem egy sötétoldalas névre. :-) Amúgy akkora fan nem vagyok de mint ifjúsági regényt elismerem, mert végre egy regény ami tényleg olyan értékeket közvetít ami nem válik kárára a kölyköknek. Bájitallal már nem élek tudod mi volt belõle legutóbb :-) De keverhetek neked, persze attól függ kinek akarod adni. Csak nem Burak Õzinek? :-)

Ráadásul Fahriye már nem csak hogy csókolgat más férfit, de még baszmakolni (köszi, hatalmas volt:-))) is szándékozik vele...
Burak Dubajban...:-))) Timea esküszöm ugyanez jutott eszembe amikor megláttam merre járt a kis Dörmögõ Koncsítánk, eddig azt hittem csak magyar modelleknél divat a dubajozás jelenség, de lehet a török férfiszínészek is elkezdõdött. Dehát valamibõl meg kell venni a nemtom hány csilliárdos jeggyûrût Buraknénak...
Egyébként elmozdult egy tincse! https://www.youtube.com/watch?v=wMMu-5LZbzM

Ja és igen Réci a lihegés, nyöszörgés nekem is feltûnt Barbinál. De amúgy Bejgli is furán veszi a levegõt. Biztos Engin tehet róla :-) Egyébként azt vettem észre, hogy néha már rá is átragadt a suttogás... suttogó törökök láttatok már ilyet?

Ez a Mátyás fiú ezen a képes is nagyon hasonlít Burak Denizemre!

Még egy kis bulvár. Emlékszel Réci erre a Bugra filmre amit linkeltem még talán tavaly? https://www.youtube.com/watch?v=FgC8dflJQ24
Te tudtad hogy ez az õrült abla benne (Gupse Özay) Baris Arduc asszonykája? :-))) Az insta valamiért kidobott nekem róluk egy cikket, persze mondanom se kell hogy ment a Basak szintû mocskolódás alatta...
Timea Hakmen 2017 márc. 11. - 13:51:33
(438/1897)
Merhaba!

Mary boszitárs, mindig is ismerõs voltál nekem, de csak most esett le, hogy te vagy Voldemort anyja! (Nagy HP-fan voltam,csak õ nekem Merope néven él az emlékezetemben) Férjfogási technikáid a török sorozatszereplõkével vetekszenek. Van még abból a bájitalból, amivel szegény Tomot megitattad? mert akkor rohanok Isztambulba. ;)

Candleford: Igen, így már kezd rémleni, Réci. De majd nyáron azért visszanézem a sorozatot, úgyis már rég tervben van.
Ja, igen a gyerekáldás is nagy volt, de úgy emlékszem, végül meghallgattattak azok az imák :)) A Kék lagúnás gyerekek bezzeg tudták hogy kell (én ezen mindig csodálkoztam gyerekkoromban :D) Úgy tûnik, ez a fránya civilizáció nincs valami jó hatással a természetes ösztönökre...

DA: Hát persze, hogy minden sötét oldalasnak Thomas, pardon, Mr. Barrow, a kedvence. Balek cselszövõként õ volt szívemnek angol Puding uramja, csak kicsit túlmikrózott verzióban. :') Ha meleg inasfiú lennék a 20. századi Angliában, csakis Downton Abbey-be mennék álláshirdetésre. :)

Én is találtam egy aranyos Ölene Kadar-os kommentet: szégyen gyalázat ez a sorozat, a fikció kedvéért veszélybe sodorják a színészek párkapcsolatait! Válaszkomment: az egészrõl csak Fahriye tehet, nem illik, hogy az esküvõje elõtt más férfival csókolózik. Cok ayip, cok ayip! (Na, bezzeg Burak járhat dubaiozni...)

És ha már nyelvek, egy kis nyelvészetet is hoztam.
Tudtátok, hogy legõsibb szavunk török eredetû? A török 'basmak' (ejtsd: baszmak) igébõl ered, szótõ: 'bas' (ejtsd: basz), jelentése: nyomni, nyom. (Ha ezt most kicsillagozza a port, nagyon röhögni fogok).