Téma: Hipervándor

5/10
7thSea 2008 márc. 09. - 20:52:55 5/10
(41/221)
Rászántam magam, és megnéztem...nem okozott csalódást (mivel egy 3-ad osztályú, egyszerhasználatos mozira számítottam).

Az ötlet: Nagyon jó!
A látvány: elmegy...kivéve, hogy olyan gyorsan forgatják a képet, hogy alig lehet látni. a végére már szédültem.
Szereplõk: Hayden Christensen: egy szó, NYÁL. Jamie Bell: jó. A többi elmegy.
Forgatókönyv: eszméletlen szutyok, nem derül ki semmi, ami meg kiderül arra is csak ennyit lehet mondani h " MIVAAN??!!" szóval most vagy csinálnak egy 2. részt, vagy egy "0.at" amiben megmagyaráznak mindent, vagy én komolyan idegbajt kapok.

Kár volt ennyi pénzt, és egy ilyen jó ötletet, ilyen rossz színészekre, és ilyen tehetségtelen forgatókönyv íróra bízni.
10/10
tdia01 2008 márc. 08. - 22:19:59 10/10
(40/221)
nekem tetszett nagyon a film :) mondjuk tényleg Jamie Bell alakított a legnagyobbat...de biztos, hogy lesz 2 rész, csak sajnos lehet, hogy azt nagyon elrontják (mondjuk már itt is voltak problémák)
2/10
Sarolt 2008 márc. 08. - 20:18:20 2/10
(39/221)
Nem tetszett a film. Béna forgatókönyv, igénytelen karakterek, legalábbis a nagy részük. Egyedül Jamie Bell alakítása tetszett ebben a filmben. (Véleményem szerint tehetséges színész, már elsõ filmjében, a Billy Elliotban is nagyszerûen alakított. Most is kenterbe veri Samuel L. Jacksont és a nyikhaj Hayden Christensent. Hehe.)
Kár volt 85 millió dollárt beleölni ebbe a kritikán aluli filmbe. Ha lesz folytatás, nos, inkább majd másik filmre veszek jegyet.
1/10
hefre 2008 márc. 08. - 19:13:07 1/10 Előzmény szilvus19
(38/221)
Én úgy gondolom, hogy a gond az, hogy még lesz belõle min. 2 rész. A legtöbb filmsorozat nem jó van persze kivétel, de a legtöbb soha nem éri el azt a szintet mint az elsõ rész. És ha így nézzük félelmetes, hogy ebbõl legalább még egy rész lesz.
robertito 2008 márc. 08. - 16:06:21 Előzmény daliaskiralylany
(37/221)
A helyzet az, hogy jelen állásban a szinkronért felelõs személy(ek) megváltoztathatják mind a címet, mind a szöveg jelentését, amely így értelmezhetõbb magyar nyelven, illetve nyelvhelyesség szempontjából jobban elfogadható. Gondoljunk például egy angol szóviccre, amelyet szószerint magyarra fordítva már nem értenénk meg. Az pedig, hogy a feliratban nem szó szerint olvasható az éppen elhangzott szöveg fordítása, annak csak egy fõ oka lehet: a többség lassabban olvas, tehát egy pörgõs párbeszédet össze kell sûríteni. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy egyes fordítások úgy készülnek, hogy a filmet meg sem nézík, így elõfordulnak erõs félrefordítások is, de ez a kisebb százalék.

Az pedig, hogy ez a film a "HIPERVÁNDOR"-t kapta magyar címnek, szerintem találóbb, mint az, ha "Ugró" vagy "Ugráló" címen mutatták volna be. Hiszen szerintem nem vagyok vele egyedül, hogy a Hipervándor hallatán inkább felkapom a fejem, mint az Ugrálóra :-) Másrészt beszédesebb is. Szóval ez esetben nem a szótár hiánya okozta a különbséget (vagy ha mégis az, akkor malaca volt :-D ).
daliaskiralylany 2008 márc. 08. - 12:13:42
(36/221)
kedves mindenki!
Ez a film elsõre azt az érzetet kelti h de jo valami értelmeset és ujat is össze tudtak hozni. Ezt gondolod ha feliratosan láttad!Aztán beülsz a moziba és hallod azt a sok sületlenséget amit mondanak és még csak nem is hasonlit az eredeti szövegre.
Na de kérem:Jumper= hipervándor! szótárat sose látott még a szinkronrendezõ!? félelmetes! katasztrófa!
már majdnem sirtam olyan csalodás volt. Pedig állitolag világhírû a magyar szinkron. mi jöhet még?
9/10
szogedi 2008 márc. 08. - 10:39:22 9/10
(35/221)
Nem értem, hogy miért hurrogják le annyira ezt a filmet. Egy tök áltagos akció is meg nem is film, megfûszerezve némi természetfelettivel. Jobban tetszik mint a félb*zi hollywoodi majmok által agyondíjazott mûvészborzalmak, amelyeknek csak annyi közük van a filmhez, hogy a vásznon vagy zsidó-, arab-, néger,- stb,- gyilkolásokat és folyamatosan sajnálkozó tekinteteket jelenítenek meg.

Nem sokat kell gondolkodni e film nézése alkalmával, de szerintem nem is erre készítették. Aki gondolkodni is szeretne egy kis kikapcsolódás helyett, az wc-n ülve Rubik-kockát csavargasson, s ne menjen moziba. A Jumper (jómagyarszokásszerinthülyénelnevezveHIPERVÁNDOR)film egy kellemes kis kikapcsolódás, amelyben szerintem eltalálták a karaktereket és jól elõkészítették a következõ részt, amely várhatóan hasonló lesz. Ha valakinek tetszett Lara Croft kalandja Angelina Jolie képviseletében, az nyugodtan megnézheti ezt a filmet is. Már önmagában azért érdemes megnézni, hogy az ifjú Dark Vader szerepében tetszelgõ Hayden Christensen mit tud nyújtani a filmben. Semmivel sem rosszabb, mint Tobey Maguire a pókemberben, s fele annyira sem nyálas, mint a pókszövõ.

Szóval, ha valkinek van kedve egy kis kikapcsolódásra, ajánlom szíves figyelmébe ezt a filmet!

S ha rám halgattok, leginkább a kritikusoknak ne higyetek, mert hányni lehet az írásaiktól! Legalábbis én ezt teszem. Üdv!
szilvus19 2008 márc. 07. - 20:20:00
(34/221)
Nemtom, hogy olvastad-e de irtam h nekem sem NEM SZIMPI a srác, de szerintem annyira nem rossz a film mint amennyire lehurrogják.igaz h lehetne jobb is.
többet vártam én is, de ez van.1-2x megnézhetõ.(persze kb másfél évvel azután h elöször láttad)
1/10
Bigpapa 2008 márc. 06. - 23:56:59 1/10
(33/221)
Nem szokásom filmeket letölteni,de bevallom ezzel ezt tettem...és nagyon örülök, hogy nem moziban néztem meg.

Amikor tavaly láttam a bemutatóját, tudtam, hogy ez egy hatalmas sztori és baromi jó film lehet.
Háát....
Maga a sztori qrva jó lenne, de valahogy a rendezés már egyenlõ a nullával. Össze van csapva nagyon a film. Egyáltalán nem dolgoztak azon, hogy izgalmas legyen, vagy felkeltse bennem a vágyat, "bárcsakénisilyenlennék". Azt hittem, hogy Samuel L. Jackson brillírozni fog ebben a "gonosz" szerepben, de az õ karaktere is olyan szar, hogy ebbõl többet nem lehetett kihozni.Nem értem, miért vállalta el a szerepet? Hayden "Vader" pedig borzalmas. Ahogy Anakin Skywalkernek is az volt.
(Szilvus19-nek üzenem, hogy férfiak is járnak moziba,szóval én nem feküdnék le a sráccal, így objektíven mondom, sz*r volt :)))) )
Jó ötlet nagyon, hogy a srác így tud utazni a térben. De... ******SPOILLER****

Nem derül ki, hogy mitõl,miért, hányan vannak, mióta léteznek ilyen emberek,kik a vadászok (nem a nevük) és miért vadásznak...szóval hülyén kapcsolod ki a dvd-t, vagy jössz ki a moziból.

Újabban egyre jellemzõbb, hogy egy iszonyat jó sztorit a rendezõ és maga a forgatókönyvíró is olyan mértékben el tud B*szni, hogy azt mutogatni kéne. Ilyen volt a Legenda vagyok, az Alien vs. Predator 2...és ilyen lett a Jumper is. Sajnálom, mert komolyan nagyon vártam a filmet és egy ilyen ötletet elbarmolni....ki kéne ezeket végezni.
bf79 2008 márc. 06. - 22:16:42
(32/221)
A "csinálj jobbat ha tudsz duma értelmetlen", ilyen alapon a kritikus egy felesleges szakma.
Mi pedig az ún. nézõk vagyunk, akik fizetünk, hogy megnézzünk egy filmet, és joggal formálunk véleményt egy-egy szereplõ alakításáról is.

A film nekem sem tetszett. Az ötletben sokkal több volt.

Viszont: a film során végig az volt az érzésem, hogy egy sorozat pilot-ját látjuk. A zene, a tény hogy minden szereplõ életben maradt, a kihasználatlan lehetõségek, a megmagyarázatlen részletek (Roland hogyan találta meg a fõhõst, õ hogyan találta meg az anyját, Roland mit kezd az anyával...stb.), a film hossza mind erre utal.
Gyanítom, hogy látjuk még a Jumper-t sorozat formájában.
szilvus19 2008 márc. 06. - 21:40:40
(31/221)
Üzenem minden olyan öntelt egyénnk aki fikázza Christensen-t, hogy ha jobban el tudja játszani és a castingon is átmenne akkor kinyithatja a száját, de addig amig ez nem sikerül addig ne fikázzanak.
Mivel ezt a filmet nem Oscar-díjas alkotásnak szánták ezért szerintem nem olyan rossz.
Igen elismerem, hogy lehetne jobb is, de szerintem ezt is 1-2x megnézhetõ darabnak szánták, annak pedig teljesen jó.
Bocs, de nekem bejött a film, viszont a srácot NEM KEDVELEM, ennek ellenére nem fikázom ennyire.Szerintem ha megbukott a film - mint azt páran már irták - akkor az nem feltétlenül miatta van, mert nem CSAK õ játszik benne.
na errõl ennyit lehet vitatkozni de ez az álláspontom.
1/10
hefre 2008 márc. 06. - 19:06:50 1/10 Előzmény olos123
(30/221)
szerintem úgy fogsz járni, mint mások csalódni fogsz
olos123 2008 márc. 06. - 10:45:15
(29/221)
Minden negatív kritika ellenére én nagyon várom a filmet, szerintem jó lesz.

Elolvastam a port.hu-s cikket a filmrõl...és szerintem ti se hagyjátok ki, jót lehet röhöfni rajta hogy ilyen szánalmasan megfogalmazott cikket is feltesznek ide. Könnyen lehet hogy a cikk írója 8 általánost sem végzett...
yoshitsune 2008 márc. 05. - 10:11:37
(28/221)
Amennyire vártam ezt a filmet, akkora csalódás ért... adott egy jó téma, amit fantasztikusan ki lehetett volna dolgozni, helyette kapunk egy összecsapott felületes pénzkidobást. A sztori egy nagy nulla, még samuel l. jackson sem tudta helyrehozni a filmet, pedig õ jó színész. Ha megerõltetjük magunkat, egyszer meg lehet nézni, de utána jobb elfelejteni, hogy létezik ez a film.
daved 2008 márc. 01. - 23:49:51
(27/221)
Ennél rosszabb forgatókönyvet nem is kaphatott volna. Iszonyat gyerekes!
Pénzkidobás az egész

http://forumline.extra.hu/comment.php?comment.news.279
9/10
Steinmüller 2008 márc. 01. - 22:58:53 9/10 Előzmény shoc
(26/221)
Szerintem a legjobb dolog a filmben amiért én megnézem az Rachel Bilson. Egyszerûen szerelmes vagyok belé:D
shoc 2008 febr. 28. - 19:08:07
(25/221)
Mi lett ezzel a rendezõ sráccal?

Ügyesen megcsinálta a Bourne rejtélyt,
de a "Mr és Mrs Smith" meg ez a "Jumper"
szerintem nem sikerült olyan jól, nem volt
benne annyi fantázia mint a bourne-moziban.

Érdekes a sztori, de szinte annyiban kimerül
a film hogy látványos helyszineken pattognak.
Oszt erre el is verték a pénzt.

Lehet hogy nem ártott volna kicsit
többet fizetni a forgatókönyvirónak,
vagy megtartani a bourne rejtély készítésénél
összeszokott csapatot... a piramosok harmadszorra
már nem olyan érdekes hogy izgalomba tartsa a nézõt.

egyszer kétszer nézhetõ, felejthetõ mozi,
és csalódás a bourne után.
1/10
hefre 2008 febr. 24. - 13:52:24 1/10 Előzmény hefre
(24/221)
http://dailybugle.blog.hu/2008/02/19/jumper_2008
Ezzen a címen el lehet olvasni a film kritikáját.
1/10
hefre 2008 febr. 22. - 14:33:02 1/10 Előzmény dancsi
(23/221)
Ezzel egyetértek. De sok filmet fog még elszúrni. Mivel a farka Rachel Bilsonban van akinek az apja producer, a nagyanya forgatókönyvíró, a nagyfater rendezõ és anyuci pedig színésznõ. Úgyhogy még sok filmet fog megbuktatni.
dancsi 2008 febr. 21. - 23:31:32
(22/221)
hat az biztos...de nem tudom mire!
mar a Star Warst is elba..tak azzal ,hogy o lett Anakin...
szerintem egy szerep sincs ,amit jol el tudna jatszani...talan egy hullat vmi B kategorias filmbe...oda valo ez ,nem a foszerepek koze...
szanalmas...