Téma: Híradó este

_goldie_ 2012 nov. 07. - 16:20:14
(2273/2273)
"Életmentõ állomáson, templomokban, öregek otthonában, vegyesboltban, egyetemen, sátorban, görkoripályán, a Sandy hurrikán után sátrakban, de még ravatalozóban is szavaztak a keddi választásokon az amerikaiak"

..a szörfruhákhoz vajmi keveset értek de kell lennie egy vízmentesen zárható zsebnek
ahol az igazolványait tárolhatja egy szörfös..

tipikus nõi megközelítése ez az amerikai választásoknak
de ezt nyilván elnézitek nekem :)

..vagy a szörfös srácot már chipezték így felesleges magával cipelnie a kártyácskáit
elég egy "vonalkódleolvasó" és már mehet is a függöny mögé..

jó jó..láttam h ujjlenyomattal is azonosíthatja magát
de mindezt végiggondolva én azért örülök h ilyen téren le vagyunk maradva
na..és persze nem csak ebben....
olahmiki1959 2012 nov. 07. - 14:36:16
(2272/2273)
Amit most leírtál, abban van valami...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 07. - 09:35:56
(2271/2273)
Amiket nekem írnak, azokat (az elejét..) elkezdem olvasni (és ha közömbös, közhelyes, félbehagyom...)
Ha valaki olyat ír, amiben vitatja az álláspontomat és azt észérvekkel, indokolva teszi, arra is válaszolok.

Arra hívtam fel a figyelmet, hogy te tendenciózusan elfelejtesz ezekre visszajelezni.
Ok, elfogadom, ebben és ebben van valami. // Nem fogadom el, ezért és ezért, de ne vitassuk tovább.

Ezt 3 sorban le lehet írni, nem kell litánia, csak visszajelzés.

Ez nálam elengedhetetlen ahhoz, hogy közeledjenek az álláspontok és hogy tudjam, a vitapartner valóban végiggondolta, amit leírtam.
S pár nap hallgatás után nem kezdi elölrõl ugyanazokat kifejteni másoknak, ahol anno elkezdtük a vitát...
Bocsánat a szókimondásért, nem a személyeskedés mondatja velem, de nálad ezt nem tapasztaltam. De bízom benned.
olahmiki1959 2012 nov. 06. - 22:39:15 Előzmény adamnagysweetmovie
(2270/2273)
"Miért ünnepli a Magyar Nemzet vezércikkében az ukrán választásokat?"

Ezt kérdezd meg a Magyar Nemzet szerkesztõitõl...
Vagy az ukránoktól, bár lehet, hogy a válaszuk keményebb akciófilmeket idézõ jelenetekkel járna együtt...
olahmiki1959 2012 nov. 06. - 22:34:27
(2269/2273)
"A többit már oláhmikinek leírtam, persze nem válaszolt rá - jó szokása szerint."

Már elnézést, lehet, hogy én értettem félre valamit, de köteles vagyok én minden esetben válaszolni azokra a felvetésekre, amiket leírsz?
Arról már nem is beszélek, hogy korábban mintha te magad valami olyasmit írtál volna, hogy te tulajdonképpen magadnak írogatsz, olvasni nem nagyon olvasol másokat.
Akkor mit vársz tõlünk, - akiket nem olvasol?
De mindegy, ezen túl léphetünk.
Az Encyclopedia Britannica terjedelmét meghaladó témáid és kérdéseid közül melyikre válaszoljak?
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 22:04:38
(2268/2273)
Róna mindig szakmai alapon közelít, szemben a ködösítõ-álmodozó Matolcsyval.
Mert a közgazdságtan és a gazdaságpolitika egy szakma - mégha bonyolultsága, a sok kölcsönhatásban lévõ összetevõ miatt az intuíciónak is van kétségkívül szerepe.
De az ideológiának és a puszta intuíciónak NINCS (Matolcsy).
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 21:58:09
(2267/2273)
Ja és még valami a Diktátori Hitvalláshoz.
Ahogy tudom, a napirend elõtti kérdéseket bejelentik, és ahogy a Kedves (áramjárta) Vezetõ egy nagy levegõt vesz és átgondolja, mielõtt kimondja az ominózus mondatot (nem a diktatúra, hanem az MSZP-s kommunisták ellen harcoltam -értelmi idézet), nos azon látszik, hogy ez egy elõre megírt gondolat volt ez.

És érdekes, sem a szövegíró, sem a Vezír nem érezte, ez mekkora blama, szûk három év önkényeskedés után ez mennyire más értelmet kap, és nem õ lesz a kommunista-buster, hanem a diktátor....
És a 200 fõs fidesz birkanyáj kitörõ vastapssal ünnepelt, miközben a nyikhaj MSZP-s már dörzsölte a markát, mekkora nemvárt ziccert kapott...

Ez a helyzet rámutatott, a Fidesz egyszemélyi vezetése mennyire elnyom minden kételyt, más szempont mérlegelését (ahogy egyébként Fletó is ezt tette hasonló vezetési stílusával) - és ez az egész egyeztetés nélküli, rendeleti kormányzás, az elõkészítetlen törvényhozás, költségvetés-tervezés, kapkodva gyártott megszorító csomagokra igaz.

Orbán egy dolgot csak készített elõ, és az egyre nyilvánvalóbb: a hatalom kizárólagos megragadása, azaz az államcsíny.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 21:11:54
(2266/2273)
Ja és örülök, hogy 4-5%-KAL CSÖKKET AZ államadósság, csak közben nagyon sokan nagyon szarul élnek, pedig 2010-ben is csak vegetáltak.
És a magánnyugdíj államosítása-eltapsolása mekkora problémát okoz majd 10-15 év múlva?

És az államadósság az EU-átlagot el sem éri, viszont 3-4 millió ember a létminimum alatt örül, ha kihúzza a holnapot.
Na ez a probléma, nem az államadósság, utóbbi csak nekik érdekes, mert ha csõdöt jelentünk, bukik a kormány.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 21:06:29
(2265/2273)
Nem mintha az MSZP alatt haláltusáját vívta vóna a korrupció, de legalább ott paritásos alapon ment, nem "egyedül lenyúlom a suskát és megdöglesztelek" elven (persze ez még kevés az üdvösséghez, csak egy hajszállal kevésbé gusztustalan és nem gyilkolja le teljesen, csak félig a demokráciát).

Szóval én hittem Orbán ígéretének, hogy "2010-tõl máshogy lesz", dehát ez ugyanaz, csak full kontaktban, gyilokra, és teljesen nyíltan...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 21:00:57
(2264/2273)
Azért amit Schiffer mond a Közgép multikkal összefektetett konzorciumaival, az is elgondolkodtató.
Amikor kistafirungozzuk a SimicskaGépet, akkor nemzeti tõkét építünk (közpénzen, piaci ár nem számít), amikor meg nagyon pampognak a multik, akkor meg nagy kegyesen õk is jöhetnek, csak legyen benne egy Fidesz zsebéhez közeli, megbízhatóan visszaosztó magyar cég a konzorciális partnerek között.

Egyed, magyar, ha már megfizettetjük veled...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 20:55:23
(2263/2273)
Persze Jaksity Kata viszi a pálmát, mondjuk ebbõl 100-at beválasztanék a parlamentbe és jól rájuk kapcsolnám anyáron a fûtést:)
És olyan napirend elõtti kérdéseket tennénk fel, hogy izzadjanak:)
_goldie_ 2012 nov. 06. - 20:54:46
(2262/2273)
no comment..vagyis mégis..dettó!
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 20:50:30
(2261/2273)
Itt van az atv híradója, ami mindkét fél aranyköpéseit tartalmazza, de narrálva van, amit nem komálok.

http://www.youtube.com/watch?v=mJfvEmU9AS4

Orbán személyeskedésnek minõsíti, hogy számon kérik rajta a szabadság felszámolását, majd ugyanazzal a lendülettel erõt mutat párttársainak és lekommunistázza a 30 éves politikus párttársait. Mi ez, ha nem személyeskedés (kollektív megbélyegzés)? Ráadásul egy 30 éves csávónak mi köze ehhez?

És a legjobb, pont a Fidesz vezetõje komcsizik, akik fél éve úgy söpörték szõnyeg alá az ügynökkérdés rendezését, ahogy csak a legforróbb szart szokták, és akiknek egypártrendszerre törekvése, unortodox gazdságpolitikája (államosítás, Fideszközei cégek) a legrosszabb kommunizmust idézi és aki tényleg posztszovjet diktátorokkal üzletet - csak éppen átbasszák a KGB-n edzõdött azeri nagymókusok a felcsúti hobbicsatárt.

A többit már oláhmikinek leírtam, persze nem válaszolt rá - jó szokása szerint.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 20:43:07
(2260/2273)
Ezt meg a TÉHÁZ szerkesztette, és csak Orbika válaszai vannak. Miért, mennyire inforamatívak a válaszok kérdések nélkül? Sztem közpénzen ilyet készíteni, egy közhivataltól nevetséges....
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 20:28:10
(2259/2273)
Az a video is érdekelne, ahol Gillotine-Szász András 10 percen keresztül tette az értetlent Kálmán Olgának (kb egy féléve), hogy miért lenne tövénytelen, hogy 65 éves nyugdíjkorhatár mellett a 62-70 év közötti bírókat elzavarják nyugdíjba.

Hát ma a luxemburgi bíróság elmagyarázta, persze Mr Gillotinék már mindenkit rég kirúgtak és inkább kifizetnek egy csomó peres jóvátételt, csak hogy az õ embereiket elõléptethessék, hogy ne pampogjanak, hogy hol a gazdasági növekedés, hol a demokrácia?

Na ezek fognak még pár ezermilliárd forind büntetést beszopikálni a telekompertõl elkezdve egy csomó kötelezettségszegési eljárásban, ahol anno hiába mondta egy ország, hogy ezért fél-egy éven belül kurva nagy büntetés jön, Gyros-Szász akkor is csak bambán mosolygott és hajtogatta: magyar vagyok, a kormánynak igaza van!
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 20:07:17
(2257/2273)
Hát ha ez így elhangzott, az egy kurva nagy cumicunami Mr Turul kánnak...

"Ön ma már háborút vív az úgynevezett hanyatló nyugati szabad világ ellen (...), miközben lassan nincs olyan diktatúra a világban, ahol ön ne járt volna kapcsolatokat építeni, valami különös, beteges vonzalmat érezve a kommunista-posztkommunista diktatúrák iránt. Ön az elmúlt két évben saját egypárti rendszerét kezdte építgetni, visszahozva a rendszerváltás elõtti diktatúra bûzét" a médiaszabadság korlátozásával, az egypárti alkotmánnyal, az igazságszolgáltatás "megszállásával" és a választójog korlátozásával - jelentette ki Harangozó Tamás.

A kormányfõ azt mondta: szokatlan, hogy valaki személyes sértegetésre használja fel az azonnali kérdések óráját, azt ugyanis nem erre találták ki.

"Én a nyolcvanas években nem a diktatúra ellen harcoltam, hanem azok ellen, akik csinálták a diktatúrát. Ezek az önök párttársai voltak" - hangsúlyozta a miniszterelnök. "Kikérem mindannyiunk nevében magamnak, hogy egy volt kommunista párt utódszervezetének képviselõi oktatgassanak bennünket demokráciáról és szabadságról" - fogalmazott Orbán Viktor nagy tapsot kiváltva a kormánypárti sorokból.

"Önnek a párttitkári családi hátterével, a Soros Alapítvánnyal végzett tanulmányútjaival semmilyen erkölcsi lehetõsége nincs, hogy engem kioktasson. Foglalkozzon a saját kormányában és frakciójában ülõ kommunistákkal és ügynökökkel!" - reagált erre Harangozó Tamás.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 19:59:56
(2256/2273)
Tudtok ennél hosszabb videot?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=o5J06vjzlDQ

Az MSZP montázsolta, nyilván kivágtak két gyöngyszem mondatot.
Engem a teljes "vita" érdekelne, én már csak ilyen vagyok, sem a Hír TV-tõl, sem az MSZP-tõl nem komálom a szerkesztett anyagot.
Esetleg még egy kis narráció kéne alá, hogy mit kell róla gondolnom....

Tudtok ennél hosszabb videot?
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 19:50:52
(2255/2273)
Yes-enszky bácsit a Kacsa szerint látták, amint karácsonykor kecskeorcáját szénnel bekenve ballonkabátja alól kilógó szõrös...lábbal várta a rokonságot.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 06. - 17:45:36
(2254/2273)
Nálam szerintem ez fordítva mûködik, az elsõig vagyok bizonytalan, a negyediknél már tuti biztosan Türmerékre szavaznék poénból, ugyanis a "vidám típusú részegek" közé tartozom.