Téma: Hívatlanok

kybuck 2009 máj. 03. - 05:23:03
(84/224)
Hívatlanok, avagy mit tegyél, hogy bárki egere legyél, akivel macskaként játszhat és a végén felfalhat! Ez lehetne a film címe és a tartalma is egy mondatban! Csodálatos! Szar! Erre cellulózt pazarolni! De ez a kisebbik baj, én pazaroltam rá másfél órát az életembõl! Bosszantó!!
Ezért a sztoriért nem kell DVD-zni, elég a Kékfényt kinyitni! Ott kb.két hete három srác tárgyalásáról közvetítettek, akik a délutáni foci után csak úgy poénból, meg némi anyagiért betörtek egy emberhez, akibõl miután felriadt simán kirugdosták az életet! Az orvosszakértõ szerint legalább 50 ütés érte szegény csórikámat!!
Ha filmet akarok nézni nem ez érdekel!!!
8/10
:8 2009 máj. 02. - 21:08:14 8/10
(83/224)
sziasztok!látom mindenkire más hatással volt ez a film,nálam megért egy 10/8-ast..Sztem az,hogy ennyien foglalkoztunk vele máris azt mutatja,hogy nem rossz alkotás:P utánanéztem,és a valóságalapja annyi,hogy a rendezõhöz gyerekkorában bekopogott vki és egy olyan embert keresett,aki nem lakott náluk.még aznap este kirabolták néhány szomszédját(szóval csak arra voltak kíváncsiak,otthon vannak-e)...egyébként nekem kifejezetten tetszett néhány megoldás(az is,hogy nem mutatták a gyilkosok arcát),viszont sajnos sok hiba is volt a filmben(pl:kocsis jelenet). Mindenkinek ajánlom,aki este(mert máskor tényleg csak viccesnek tûnhet..) egy kis borzongásra vágyik,és általában nem a bakikat keresi:P
voicelady 2009 ápr. 22. - 21:22:04
(82/224)
szerintem ez a film szó szerint egy halál unalmas fos
dave1 2009 ápr. 21. - 22:43:36 Előzmény Hannibal Lecter
(81/224)
Megadtad a saját kérdésedre a választ. Pont a miért?-ektõl ömlik ránk a feszültségáradat. Ha veled ilyen történne, te gondolkoznál az indítékon? Persze, biztosan, de az elsõ lenne, hogy elhúzd onnan a beled. :D Nem kell mindenben a mondanivalót keresni. Itt az nincs, de egy bugyuta filmalap igényes megvalósítása és így egy igényes szórakozás annál inkább. Lehet hogy egyszer nézhetõs, de ez a 2000 után készült horrorokra nézve abszolút dicsõítõ jelzõ, mert a legtöbb a Dunába való.
1/10
Hannibal Lecter 2009 ápr. 11. - 23:47:31 1/10 Előzmény dave1
(80/224)
A baj csak az, hogy ebben a retkes filmben nincs mit érezni. Ki a gonosz? 3 idióta aki kitudja miért maszkban basztat két embert. A feltehetõen férfi alig kap levegõt de mégis ugy oson mint egy nindzsa. Életemben nem láttam ilyen szar filmet és nem tudom megérteni akik ezt itt az elõzõ 3 oldal végigolvasása alatt 10/10-esre meg jóra értékelték. Normálisak vagytok? Életemben ilyet nem láttam, nincs semmi mondanivalója, nem tudsz belõle semmilyen következtetést levonni, nem tudod meg kik a támadók, miért tették amit tettek ( két lány és feltehetõen egy férfi) miért miért és miért, ti meg beszartok a dögrovásig ismételt "megtörtént eset" kamutól és a régen talán még mûködõ zörej kliséktõl. Nagyon kérek mindenkit, hogy ne nézze meg ezt a filmet, mert szánalmasan szar, én se gondoltam volna, hogy Liv Tyler ekkora szarba képes szerepelni. Azért idõkidobás mert ezek a fel fel bukkanó genyák, a kiszámítható jelenetek és az unásig ismételt horror klisék már csak a nagyon ágybavizelõsöknél tud akármilyen parát kiváltani. Nem adnak választ semmire, az ember a végén néz mint egy hülye és azt kérdi magától, akkor most miért is ültem itt 85 percet? Életem egyik legrosszabb, jobban mondva legfeleslegesebb filmje, a Fehér zajhoz hasonlóan totális ellentetje a trailerben látottnak. Ezek ilyen olcsó vállalkozások. Valami fasz ismerte Liv tylert és gondolta pár csótánnyal összedob egy hét alatt valami szart sablonokból, klisékbõl és hátha a horror rajongók 50% legalább megnézi a jól vágott trailer miatt, aztán keres vele valamit. Látszik, hogy egy percet nem foglalkoztak a storyval, a történetnek semmi értelme nincs, válaszokról ne is álmodjatok, de igazán kérdések sincsenek benne, értelmetlen szar, ritkán mondok ilyet filmrõl de ez nagy tévedés volt. NE NÉZD MEG!!!!!!!!!!!
Punk14 2009 ápr. 05. - 13:16:45
(79/224)
Hát én nem rég néztem meg a filmet és hát nem volt egy nagy szám de rossz se volt engem az rázott meg hogy igaz történet alapján készült... Hát szerintem nem volt annyira rossz....Egy egyszerû történet volt...
hiden 2009 márc. 21. - 21:53:43
(78/224)
Hosszú idõ óta,ez volt az a film amin azért egy kicsit beparáztam:)Nekem pont az tetszett benne,h iszonyatosan egyszerû volt a történet.9/10
Meadow 2009 márc. 15. - 20:21:10
(77/224)
Én néhány résznél elgondolkodtam,vennék e én házat az edõ szélén,ahol sehol senki?:)volt hogy megijedtem.
violet.hill 2009 márc. 15. - 19:41:35
(76/224)
Az eleje még jónak indult, de aztán... Végigröhögtük az egészet. Nem nagyon értékelhetõ film fõleg, hogy vége sincs igazán.
10/10
ka1922 2009 márc. 15. - 12:59:49 10/10
(75/224)
szerintem nem volt rossz...bár lehet, hogy elfogultságból mondom mert imádom Liv Tylert:D hihetetlen jo színésznõ sztem:) na mind1 nekem 10/10:)
10/10
Curtis007 2009 márc. 06. - 15:39:25 10/10
(74/224)
Hát sztem jó film volt.Sokkal gyengébbek vannak pl:romok.
Különben ennek a filmnek pont h jó volt a befejezése,rengeteg ilyen mûfajú film van amit úgy zárnak le hogy sehogy , de ennek volt befejezése.Ja és azt se értem h mér nincs semmi értelme a filmnek pf
delamico 2009 febr. 28. - 15:34:24
(73/224)
Hm... szerintem a felvezetés alapján akkor már jó pszichothrillert lehetett volna csinálni belõle. Ez a film röhögséges. Egyetlen egyszer nem voltam képes megijedni rajta, és a legrosszabb, hogy mindig 3 percre elõre tudni lehet, hogy mi fog történni. Csak rohangálnak, meg sikítoznak, oké hogy horror, aminek ez a lényege, de attól még szörnyen ostoba, fárasztó, idegesítõ, szánalmas és nevetséges film volt. Persze lehet, hogy csak azért, mert eleve rühellem a horror mûfajt, mert mindegyik röhögséges és nem félelmetes...Pocsék volt.
Seraphin 2009 febr. 25. - 23:42:08
(72/224)
Az elsõ félóra élvezetes, a felvezetés remekbe szabott, az itthon van Tamarás csaj nagyon félelmetes meg a maszkosok elsõ felbukkanása. De aztán alig hogy beleélném magam a terrorizáltak helyzetébe, azok olyan hihetetlen hülyeségeket kezdenek el mûvelni, hogy egész egyszerûen kiábrándultam belõlük. Kábé onnantól, hogy a srác visszatér a házikóba. Persze ha szuperokosan se lenne esélyük, az talán kiábrándító lenne, de nagyon nehéz buta embereknek szurkolni.
Kicsit a Halloween filmekre emlékeztet, ahol a fõhõsnõ mindig a leghülyébb helyekre menekül, és vele együtt leshetjük a kis zugból, hogy akkor most a gyilkos rá/ránk talál-e.
7/10
!!!666k 2009 febr. 25. - 19:34:27 7/10
(71/224)
Hát, nincs túl sok értelme ennek a filmnek. Azt meg nem hiszem el igaz történet. Persze bejön három maszkos ember és megölik õket, mert itthon voltak. Áhh, hülyeség. Viszont izgalmas és ijesztõ film volt, szóval 10/7, de gyenge 7-es.
5/10
modano 2009 febr. 24. - 10:58:20 5/10
(70/224)
Tudja azt amit egy ilyen filmnek tudnia kell, lehet félni és izgulni meg minden de a vége nagyon gyenge. Gyakorlatilag nincs vége. Beszáltak a kocsiba és hazamentek mint akik jól végezték dolgukat.Ja és persze a nõ hirtelen feltámad még egy utolsó rémületre.Akár egy z kategóriás film.
dreenn 2009 febr. 21. - 11:25:31
(69/224)
SPOILER!!!


Valaki meg tudja nekem mondani, hogy akkor most a csaj túlélte vagy mi volt az a hirtelen feltámadás a végén???
Egyébként az egész film alatt azon röhögtünk a barátnõimmel, hogy milyen képtelen dolgokat csináltak a filmben. Elöször is, amikor a kocsiban a srác keres valamit, megérinti a vállát egy kéz, megfordul és már nincs is ott senki!!! Ha ezek a "hivatlanok" tényleg húsvér emberek voltak, akkor sztem nagy baromság volt ez a jelenet, mert ilyenre csak egy szellem vagy valami hasonló képes, hogy egy másodperc alatt eltûnik a hátad mögül a hátsóülésról...
Azt el kell ismerni, hogy voltak benne izgi részek, amiken néha nagyot ugrottam, de az eleje tényleg unalmas, a vége pedig hát... beteges.
Remélem, ha készül a Horrorra akadva 5, akkor ezt a filmet is beleveszik, mert nekünk lenne pár ötletünk, hogy miket lehetne belõle kifigurázni.:P
8/10
tzszs 2009 febr. 12. - 09:27:01 8/10
(68/224)
Szerintem egy kicsit vontatott volt, de ettõl függetlenül nekem tetszett.
Bááár... nem igazán értettem, hogy a fõszereplõ nõ miért nem vesz magához fegyvert. Nekem tuti az lenne az elsõ dolgom!
Egy kést, botot, serpenyõt, piszkavasat! Bármit! Hát csak nem hagyom magam teljesen védtelenül!?!?!?!
Meg persze azt is elképesztõnek találtam, hogy megjelenik a srác haverja, rálõnek, meg minden, és mintha misem történne, besétál a házba.... Hát...Nem tudom...
10/8
dave1 2009 febr. 09. - 02:38:36
(67/224)
A kopogós szellemek legendáján alapuló horrorszösszenet, némi igazságvonallal átszõve. Ugye van egy alapfilm, amire az összes ilyen típusú film épül: ez pedig Carpenter 1978-as klasszikusa a Halloween. Az ott látható lassú feszültségvezetést, idegborzoló jeleneteket, hangokkal, zörejekkel, zenével elért hatást rengeteg film próbálta utánozni némelyek sikerrel (Péntek 13, Rémálom az Elm utcában), nagyon sok pedig belebukott (ezeket nem sorolnám fel, mert szerdáig nem érek rá :P). Új filmek ezt sajnos már azt kell mondanom: nem tudják megteremteni, vagy nem is akarják, ezért eltûnt a moziból az ilyenfajta félelemkeltés, helyét átvették a percenkénti hirtelen effektes-szellemes ijesztgetések, amik nemhiába percenkéntik, hiszen csak addig tartanak, utána jön a kliséhalmaz, telistele százszor látott unalmasabbnál unalmasabb jelenetekkel. Ez a film megpróbálta átvenni a régi filmekben táplált hangulatot: és örömmel és óriási csodálattal jelentem: igenis sikerült neki. Valószínûleg ezért szidják sokan, hogy nem történik az elsõ 50 percben semmi stb. Dehát kérem nem ez lenne egy horror lényege, hogy az elejétõl a végéig érezzük a veszélyt, a gonoszt? Ezt eléri ez a film, méghozzá rendkívûl hiteles, amolyan régiesebb kameramozgással (inkább Texas Chainsaw Massacre, kicsit Halloween), és kis apró zörejekkel, hangokkal (a legzseniálisabb a bakelit sercegése, és a tûz ropogása volt). Persze itt is vannak kliséhalmazok, de ez betudható a rengeteg Halloween-klónnak, amit láttunk, azonban ezekkel a mára klisévé vált megoldásokkal mégis stílusosan játszik. Kis költségvetést meg sem próbálták titkolni, gyakorlatilag a legegyszerûbb megoldásokkal, csak kellõen véresen, egy helyen játszódik a történet. Nem voltak üresjáratok, a film végig egy dologról szól: a rettegésrõl. A vége is remek: jó hogy a végkifejlet világosban történik, hogy nem mutatják a gyilkosok arcát, nagyon jó ötlet volt a szõke csaj két mondata a gyerekekkel, némi vallásos bevitel (talán szekta?). Nekem kicsit a Sharon Tate-gyilkosság is eszembe jutott néha. Az egyszerû farsangi maszkok is tisztelgés volt a régi klasszikusok elõtt. Semmi szellem nem röpköd: itt bizony hús-vér emberek gyilkolnak, akik borzalmasabb dolgokra képesek bármelyik szellemnél, ugyanis szavak nélkül is meggyötrik a lelket, kívûl-belûl. Tragikusságát fokozza a két fõszereplõ meglepõen jó színészi játéka. Talán a legutolsó dolog nem kellett volna, persze kötelezõ megijedni, de az számomra kicsit fölösleges volt. Anélkül majdnem tökéletes lenne, ahhoz képest, hogy tulajdonképpen újat nem mutat, de gyönyörûen halad a már felépített úton (amit nagyon kevés film tudott ugye). Sikertelensége mint már mondtam valószínûleg annak köszönhetõ, hogy míg egy régi film elé úgy ül le az ember, hogy ilyen izgalmakat akar, az új filmekben gonosz kislányok meg hasonlók szellemét akarja nézni, vagy csak hirtelen ijesztgetéseket, amit más napra elefelejt. Ez a film nem ilyen. Annyira szerettem volna már ilyet látni. És végre. Nálam megkapja az öt csillagot, mert ha nem is lesz klasszikus, nem mûfajteremtõ stb. úgy érzem messze-messze kiemelkedik a mai horrorok közül.
Belmont 2009 febr. 08. - 23:02:20
(66/224)
Csatlakozva az elõttem szólókhoz: ez egy nagy nulla. Nem gagyi, mert pl. a látványvilág tényleg úgy-ahogy értékelhetõ volna, csak amúgy egy tartalmatlan, kliséktõl csöpögõ semmi. Ahhoz képest, hogy "megtörtént eset alapján", csak halálra idegesíti az embert, hogy mennyire életszerûtlen hülyeség az egész. Nem szeretek félbeszakítani egy filmet, ezért végigültem, de kínszenvedés volt. Idegtépõ, nem félelmetes. Mintha szándékosan csak bosszantani akarná az embert minden egyes mozzanat.
7/10
csevics 2009 febr. 08. - 14:41:36 7/10
(65/224)
Szerintem nagyon jó volt ez a film.
Egész film alatt járt a szívem, mint állat:)
Egy nyugodt perc sem volt, kivéve mikor a csaj kúszott-mászott.
10/7