Téma: Hívatlanok

10/10
sixpack1989 2016 jún. 27. - 18:41:33 10/10 Előzmény Rahar
(204/224)
Hú látom még egy film guru... :D ha annyira unalmas,és nem életszerû volt a film,mondjátok már el,hogy ha mondjuk a balatonnál nyaralnátok a párotokkal,vagy akárhol,ahol este egy lélek nincs,és négy elmebeteg szórakozna veletek,akkor ti hogy reagálnátok rá? gondolom azonnal a földre tepernétek õket meg minden,mert hát itt nem csak film szakértõk vannak,de képzett harcosok is,akik mindig mindenre tudják a választ... tipikus magyar mentalitás,még sose próbáltam,de kenem vágom hogy csinálnám...
szomory 2015 okt. 04. - 16:00:39
(203/224)
Mit is mondhatnék errõl a filmrõl?
Ha csak azért csinálnak egy filmet, mert van jó csomó ijesztketés-patronuk, azért kár beleõlni a pénzt.
Teljesen semmitmondó, eröltetett jelenetek a logika teljes mellõzésével.
Csak azért adok 4 pontot és nem nullát, mert dolgozni kellett vele.

SPOILER
Viszont, a vitathatatlan keresztényellenességéért elveszem ezt a 4 pontot is, így maradt a nagy 0.
SPOILER VÉGE
9/10
Nira1900 2015 jún. 06. - 19:19:15 9/10
(202/224)
A hozzászólásokat olvasva, úgy gondolnám, ha konkrétan a Manson-gyilkosságokról csinálnának filmet, a többség azt mondaná, de gagyi sztori... :-(

SPOILER lehet benne***

Éppen a motiváció hiánya, az áldozatokkal való kapcsolat-nélküliség teszi totálisan félelmetessé és nyomasztóvá a filmet (nekem). Ráadásul az alaphelyzet egy olyan érzékeny lelki szituáció, mint a lánykérés elutasítása - a biztonság, bizalom romokban, holott láthatóan mindketten odavannak a másikért... A boldogság gondos díszletei, a rózsaszirmok, a bekészített pezsgõ (amit utána csak úgy meghúznak), az ügyetlen mondatok hatalmas csalódásról és fájdalomról beszélnek. Ez után a drámai felvezetés után még félelmetesebb az, hogy furcsán viselkedõ, arc nélküli alakok jelennek meg a külvilágban...

A logikus lépéseket hiányolja néha az ember, de vajon mi hogyan viselkednénk, ha ránk törnének a házunkban... Gondolom, nem mindenki nindzsa élete minden pillanatában, és felfoghatatlan sokszor, hogy mikre képesek mások...

Persze bosszantott, hogy a gyilkosokat a végén nem mutatták szemtõl-szemben, mintha az, ha látnánk az arcukat, emberibbé, elviselhetõbbé tenné a szörnyûséget - kívülrõl. Viszont azt, hogy a gyilkosság elõtt levetették a maszkot, feltárván magukat az áldozatok elõtt, ellenkezõ hatásúnak gondolnám: Már nem rejtõzünk el elõled, nyíltan megmutatkozunk, ez, az emberi valónk öl meg téged, nem egy maszkos idegen. A maszkunk szörnyetegnek mutat minket, de már maszk nélkül is szörnyetegek vagyunk.

A film végi jelenetbõl (biciklis fiúk) a keserû irónia tûnt fel, még lélektelenebbé téve az egész történést.
4/10
Sadenal 2014 jan. 04. - 18:41:51 4/10
(201/224)
Hát, én végig úntam az egész filmet. Nyilván nem hallja meg senki. :O


4/10
3/10
bigcroker 2013 dec. 11. - 21:07:30 3/10
(200/224)
nagyon gyenge!! tele logikai buktatókkal, amiket alább már többen részleteztek. hogy kaphatott ez ennyi pontot? jól átvertetek:)
csak megrögzött horror rajongóknak!!!
1/10
Rahar 2013 nov. 19. - 16:31:34 1/10
(199/224)
Vagy én nem látom reálisan a világot vagy a szereplõk valóban életszerûtlenül viselkedtek, mely sajnos nagyon zavart. idegesített. Megtekintését teljes idõpazarlásnak tartom. Az a gondolat is megfordult a fejemben, hogy a jelenlegi átlag amerikai polgár valóban ilyen lenne?
1/10
muhay 2013 okt. 13. - 06:52:43 1/10
(198/224)
1/10
olahmiki1959 2013 szept. 20. - 02:16:04
(197/224)
"Három álarcos, ijesztõ alak tör be a házba és foglyul ejtik a párt. Kristen és James élete ettõl kezdve állandó rettegésben telik, úgy tûnik, aligha ússzák meg élve ezt a borzalmas éjszakát. A túlélés ösztöne azonban mindennél erõsebb. Erejüket végsõkig megfeszítve felveszik a harcot a rettenetes idegenekkel."

Na kérem tisztelettel...
Emiatt az ismertetõ miatt néztem meg a filmet.
Egy szó nem igaz belõle!!!

SPOILER, szinte végig.
A három álarcos alak nem tör be a házba, - csak akar, - és nem ejtik foglyul a párt! Legalábbis, nagyon sokáig nem!
Az egyiket, - a srácot - kint ütik le a szabadban, a másikat - a lányt - a házban, de csak a film legvégén! Több mint egy óra telik el a filmbõl, (néztem az idõt), mire az ijesztgetésbõl végre lesz valami, és tényleg foglyul ejtik a két fiatalt.
A túlélés ösztöne hiába mindennél erõsebb, semmit nem érnek vele!
Erejüket végsõkig megfeszítve, NEM veszik fel a harcot a rettenetes idegenekkel, mert a székekhez vannak kötözve, és leszúrják mindkettõjüket, mint a disznót!
SPOILER VÉGE

Aki ezt az ismertetõt írta, látta is a filmet, vagy csak a hasára ütött?
A film légköre, indítása nagyon jó volt, azzal kecsegtetett, hogy egy jó, izgalmas, rejtélyes filmet fogunk látni.
Ehelyett logikai hibák tömkelege, életszerûtlen viselkedés, idegesítõ mozzanatok fémjelzik a filmet, szinte végig.

A film legaljasabb sugalmazása pedig egyenesen elképesztõ volt!
SPOILER
A három gyilkos a tett helyszínérõl elmenõben, az országúton megáll két biciklit toló gyerek mellett, és elkérnek néhányat a gyerekeknél lévõ szórólapokból.
A szórólapok szövege:
KERESZTÉNYKÉNT ÉLNI!
SPOILER VÉGE

Tessék?
A rendezõ ezzel a félperces motívummal azt akarta sugallni, - végtelenül aljas, és manipulatív módon, a nézõk tudatalattijára hatva, - hogy a gyilkosok azok hívõ keresztények?
Az utóbb idõben rengeteg ilyen szellemiségû film készül, ezek szerint ez a szemét is beállt ebbe a sorba.
Sajnos...
1/10
Hannibal Lecter 2013 szept. 19. - 11:26:23 1/10
(196/224)
A világ (egyik) legbénább filmje. Idegesítõen értelmetlen és totális idõpazarlás. Még gyengének se nevezném, egyszerûen gagyi. Pont az ötlettelensége teszi azzá. Semmilyen koncepciója nem volt a készítõknek.
7/10
Jagdglück 2013 ápr. 11. - 14:28:16 7/10
(195/224)
Nem volt ez a film olyan gagyi, vannak ennél sokkal szarabbak :D Ettõl függetlenül azért nem sorolnám a top-kategóriába....
SPOILER
-miért hagyja ott a barátnõjét valaki hajnali 4-kor egy idegen házban a semmi közepén, hogy cigit hozzon neki, miután már bekopogott hozzájuk egy elmeroggyant nõ? (jó, oké, valahogy el kell kezdeni a filmet...)
-a férjjelölt szereplõ színészi teljesítménye megkérdõjelezendõ, nyilván a maszkos gyilkosoknál azért sokkal jobb.
-valóban, a tûz hogyan oltódott el magától? Lekapcsolta a füstérzékelõt és megszûnt a füst? :D
-a lábelbicsaklást úgy látszik semmilyen akció-horror filmbõl nem tudják kihagyni....
Amúgy az tetszett az egészben, hogy végre nem a "halott nagynéni akarja kísérteni a családot, mert nem nyugszik a lelke, mert mondjuk 1780-ban az indiánok megkínozták a gyerekét és most bosszút áll mindenkin" szintû történetet kell a fõszereplõknek felgöngyölíteni, hanem végre az orrunk alá dörgölik, hogy nem, nem kell a történetben értelmet keresni. Ez a pár rosszkor volt rossz helyen, volt 3 perverz, akik imádnak rémisztgetni és öldökölni, és ennyi :D
SPOILER VÉGE
3/10
melody03 2013 ápr. 07. - 13:19:57 3/10
(194/224)
Az utolsó ház balra klasszisokkal jobb volt. Ebben semmi történet nincs, semmi konklúzió vagy értelem, csak sejtelmes ijesztgetés és az ész nélküli szaladgálás, botorkálás, kúszás- mászás. Csak az elsõ fél óra izgalmas, a többi kiszámítható és idegesítõ. Egyetlen jó rész volt benne, amikor a tettes helyett a havert lõtték le, de az is teljesen várható volt. Ennyi. "Miért teszitek ezt velünk? Mert itthon voltatok..." -hát bekaphatjátok, hogy ebbõl a nulla történetbõl filmet csináltatok! Imádom Liv Tyler, ebben a filmben is jól játszott, miatta adok rá 10/3.
10/10
Rube 2013 jan. 18. - 12:14:19 10/10
(193/224)
Ez volt az elsõ horror filmem és minden percét végigizgultam:)
10/10
jackasszoli 2013 jan. 07. - 15:33:46 10/10 Előzmény Jägermeister
(192/224)
Én fordítva gondolom, míg az utolsó ház balra egy sablonos film. Ez nem, szerintem este sötétbe ez sokkal parázósabb mint az.
Jägermeister 2012 nov. 09. - 23:04:40 Előzmény somersby
(191/224)
Ezzel nem feltétlen értek egyet, mindazonáltal egy tagadhatatlan különbség biztosan van a kettõ között, mégpedig, hogy Az utolsó ház balra egy elég jó film, míg ez piszkosul nem.
somersby 2012 aug. 09. - 22:13:09
(190/224)
Ez tulajdonképpen ugyan az mint Az utolsó ház balra
trubadúr77 2012 aug. 09. - 18:41:18 Előzmény Hannibal Lecter
(189/224)
"én se gondoltam volna, hogy Liv Tyler ekkora sz*rba képes szerepelni"

Miért, kicsoda liv tyler azon kívül, hogy steven tyler lánya? :)
Jägermeister 2012 ápr. 10. - 18:46:41
(188/224)
***SPOILER***Hát ez szánalmas volt, halálra untam magam, a filmnek azért nincs semmi értelme, mert se a gyilkosok kiléte, se pedig a gyilkosság oka nem derül ki. Ennyi balfaszkodást egy rakáson :

1.Hogy a tökömbe jutottak be a házba a zárt ajtón és ablakokon keresztül???
2.Egyszercsak elkezdett ömleni a füst a kandallóból, az miért maradt hirtelen abba???
3.Jól láthatónak 2 db puskát találtak a szekrényben egy rakás lõszerrel, akkor meg mi a francért nem kapott a nõ is egy fegyvert???
4.Lelõtte a haverját, oké ez reflexbõl végülis érthetõ lehet, de utána miért érezték magukat olyan bátornak, hogy a sötét erdõben majd levadásszák a betolakodókat???
5.Illetve a két balek akár a házban van akár a csûrben szerencsétlenkedik, mindenhol marha zajosak, egy pillanatra nem vigyáznak, hogy le ne verjenek valamit.
6.És ezek az örök éber, teleportáló gyilkosok elég röhejesek, az ilyen filmekben a gyilkosok valahogy mindig tökéletesek-sosem hibáznak, sosem félnek és ez nagyon ellenszenves.
7.Ha valaki olvas angol nyelvû oldalakat, azokról kiderül, hogy a rendezõ,forgatókönyvíró könyvekbõl, meg rossz gyerekkori élményekbõl szülte az 'igaz történetét'.

Ennyit errõl, megbántam, hogy megnéztem és másnak sem ajánlom.
7/10
Killjen 2012 febr. 05. - 00:16:58 7/10
(187/224)
mellesleg lesz 2. rész Liv Tyler-el és ugyanezekkel a gyilkosokkal
tehát egy olyan filmet kapunk majd ami nem tükrözi a valóságot de lehet, hogy választ kapunk néhány kérdésre
7/10
Killjen 2012 febr. 05. - 00:04:37 7/10
(186/224)
nem rossz... bánom h szinkronosan néztem a lány hangja elég beteg lehetett
10/6
eszkimó viselet 2012 febr. 01. - 10:29:44
(185/224)
Mivel a rendezõ a feszültség témáját egyáltalán nem tudta kezelni és csupán az üresjáratok alatti ijesztgetésekre várás tette ki a film jó részét, az egész eltúlzott lett és mint minden ami túlzó az egyben jelentéktelen is. 2/10