szavazat: 8/10 2013 ápr. 16. - 20:09:51
2013 ápr. 16. - 20:09:51
(242/262)
igen, a szereposztás olyan, mint egy vicc. a cgi viszont viszi a filmet. 8/10
szavazat: 8/10 2013 márc. 28. - 16:44:57
2013 márc. 28. - 16:44:57
(241/262)
Jó kis mese..de ez a hófehérke nekem gázos..cserélhettek volna a királynõvel szerepet
2013 márc. 07. - 19:38:18
2013 márc. 07. - 19:38:18
(240/262)
Nem a szereposztásnál lehetett gubanc, hanem a tükörnél. :)
szavazat: 6/10 2013 márc. 07. - 18:51:36
2013 márc. 07. - 18:51:36
(239/262)
Kizárólag a Charlize Theron miatt vittem fel a szavazatomat egy 6-osra. Csak az õ jeleneteinél volt meg a hõt áhított látvány, a sztori középszerû, csavarmentes. A szereposztásnál is valami gubanc lehetett, mert a gonosz királynõ ezerszer szebb Hófehérkénél :D
2013 febr. 28. - 21:32:49
2013 febr. 28. - 21:32:49
(238/262)
Hát nõ lévén nem nagyon értek ahhoz, és nem is érdekel, hogy más nõk szépségét megítéljem, de ha az az alapkoncepció, ami a leírásban van, hogy Hófehér szebb a királynõnél, akkor ez itt el van cseszve, azt hiszem.Akkor valami rondább nõt kellett volna királynõnek betenni, mert ez így röhelyes.
szavazat: 3/10 2013 febr. 24. - 11:36:58
2013 febr. 24. - 11:36:58
(237/262)
Már az elején kiderül nem csak a kerettörténet: elõre látjuk a következményeket és a végét is SSS-SPOILER-RRR Hófehérke után küldik a vadászt, aki azonban nem fogja megölni a lányt, hanem egymásba szeretnek, visszamennek a kastélyba, hogy megöljék a gonosz királynét és boldogan élnek, míg meg nem halnak. SSS-SPOILER-RRR VÉGE. És természetesen az sem meglepõ, hogy találkozunk a hét törpével. Ez a Hófehérke és a hét törpe interpretáció már az elején, idézem magam: jó nagy baromság. Törekszik a látványra az kétségtelen, de néhány fain lény, illetve állaton kívül nem igazán sikeres ez a törekvés. Szerintem egy kastély lehet szebb, egy erdõ lehet sötétebb (és itt nem világításra utalok, hanem tartalomra), egy klasszikus mesetörténet lehet érdekesebb. Talán a lepukkant kastély közeli falu, ami tetszik az állatvilágon kívül. Amúgy a film eléggé nyálas, bár ritkán mondok ilyet. Az akció jelenetek olyan semmilyenek, a cselekmények kicsit se ragadja magával a nézõt. A színészek nem alkotnak maradandót, s Charlize Theront se lehet hova tenni. Ha neki van stílusa, akkor a többieknek miért nincs? Ezért aztán ki lóg a sorból és a színjátéka értékelhetetlen. Amikor behoztak egy bazi nagy sárga valamit, a nézõ érthetetlenül mordul fel, hogy egy tükör, hogyan is nézhet úgy ki, mint egy - 'saccperkb' tippelek - 80 colos cintányér. A legnagyobb ludas mindenért a rendezõ, remélem karrierje ezzel befellegzett, mert régen láttam ilyen rossz - tömegeknek szánt filmet. Halálosan untam, vontatott, üres, semmilyen. Talán, ha tesznek bele valamilyen meglepõ fordulatot: például megjelenik a színen Csipkerózsika, vagy az elsõ 20 perc után meghal Hófehérke, esetleg a hét törpe helyett 3 kismalac tevékenykedik, akkor talán lett volna benne 1, azaz egy darab értelmes ötlet, amivel "nézhetõbbé" válik a film. Naiv tanulság: ne készítsünk klasszikusokból feldolgozást, elég nehéz megütni a színvonalát például egy Walt Disney nevû fickónak. Ha mégis filmvásznon szeretnénk látni ezt a történetet, akkor felejtsük el ezt a moslékot, és inkább a csodálatos, 1987-es amerikai-izraeli Snow White filmet tudnám ajánlani, ami nem csak érdekesebb és aranyosabb, hanem a kellõ pillanatokban SÖTÉTEBB is, a mindent tudó tükör pedig cintányér helyett parádés kinézettel bír. Az a film zseniális, ez pedig rakás sz@r: 10/3
szavazat: 3/10 2013 febr. 23. - 13:23:12
2013 febr. 23. - 13:23:12
(236/262)
ne, ne, ne nézzétek meg, mert ROSSZ!
<*spoiler*>erõltetett, indokolatlanul gagyi, tele ellentmondásokkal, és érthetetlen jelenetekkel<*/spoiler*>
szavazat: 4/10 2013 febr. 14. - 21:23:04
2013 febr. 14. - 21:23:04
(235/262)
Hûû, hát ez valami borzasztó, a 6,2 finoman szólva túlzás. Nagyon nem jó, unalmas és hát látványosnak még csak csak látványos (bár nekem egy kopár erdõ és állandó sötétség az nem számít nagy látványosságnak) de maga a történet és a szereplõk...Mondjuk Kristen Stewart- tól nem is vártam sok jót...
szavazat: 6/10 2013 febr. 09. - 13:01:27
2013 febr. 09. - 13:01:27
(234/262)
Nagy fantasy-rajongóként nem hagyhattam ki ezt a filmet sem, bár nem voltak nagy elvárásaim, mert elég sok rosszat hallottam róla. Ez a film is a tipikus hollywoodi szuperprodukciók sorát gyarapítja: látványos de üres. Ez azonban nem annyira bírálat, mint inkább ténymegállapítás, hiszen olyan hosszú a sor, amelybe tartozik, hogy inkább tipikusnak lehet nevezni, viszont a látványvilága miatt sok mindent meg lehet neki bocsátani. Mert nézni aztán van mit bõven, a látványtervezõk, trükkmesterek igencsak kitettek magukért. Az erdõ valóban él, lélegzik, minden fa, állat, lény elképesztõ hitelességgel, és kreativitással lett megalkotva, a jelmezek, díszletek is pazarul kivitelezettek, e téren sok más hasonszõrû produkciót maga mögé utasít a film, és önmagában már emiatt is megéri egyszer végignézni.
A szereposztás azonban felemás. Egyfelõl sok nagy név alig felismerhetõen, elmaszkírozva, szó szerint "aprócska" mellékszerepekben téblábol, másrészt pont a fõszereplõk nem igazán jók. Szinte minden kritika Charlize Theront magasztalja és Kristen Stewartot szidja; nos, én a magam részérõl nem állnék be a sorba, és ha nem is fordított a véleményem, de nem tudom olyan megátalkodottan utálni Stewart kisasszonyt, mint azt sokan teszik, ugyanakkor Therontól sem vagyok éppenséggel elájulva, sõt. A dél-afrikai szõkeség sosem tartozott a kedvenc színésznõim közé, és ezen ez a film sem javított. Teátrális alakítást nyújtott, mindenki mást lejátszott, ez tény, azonban lássuk be, nem volt igazából nehéz dolga, lévén az õ szerepe adott erre leginkább lehetõséget, ráadásul negatív szerepet játszani mindig sokkalta hálásabb feladat, mint az egysíkúan pozitív figurákat, és a szerep tényleg jól is állt neki, de hogy õ vinné el a hátán a filmet, az egész egyszerûen nem igaz. Kristen Stewartot én sem tartom kimagasló tehetségûnek, nem akarok átesni a ló túlsó oldalára, de amit a kritikusoktól kapott, azt messze igazságtalanul túlzónak érzem. A Twilight-szériát az elsõ rész után abbahagytam, viszont pl. a Pánikszoba és a Kalandpark c. filmekben a világon semmi bajom nem volt Stewarttal, sõt, kifejezetten jónak ítéltem. Ha én hollywoodi producer lennék és történetesen Hófehér(ke) szerepét kellene kiosztanom, alighanem bajban lennék. Tíz évvel ezelõtt Anne Hathaway, húsz éve pedig Winona Ryder lett volna a tökéletes választás a szerepre, és mindketten fényévekkel jobbak lettek volna mint Stewart, de hogy ki lenne ma a megfelelõ a feladatra, azt hirtelen nem nagyon tudom, ennyivel gyengébb a mai felhozatal. Úgyhogy végülis Stewart nem tûnik rossz választásnak, egyáltalán nem éreztem zavarónak a játékát, fõleg, hogy a másik fõszerepben egy igazi antiszínészt láthattunk: Chris Hemsworth itt is ugyanazt az egy, azaz egy darab tekintetet mutatja be, amit Thor-ként már láttunk tõle, igaz, ez nem egészen ugyanaz a figura. Azt hiszem, Steven Seagal, Jason Statham és Sam Worthington után itt a legújabb "gumiarcú macsó".
A sztori természetesen az unalomig ismert Hófehérke-történet, csak kicsit kitekerve, felturbózva, a mai kor közönségének ingerküszöbéhez igazítva, értelmetlen és kidolgozatlan szerelmi(?) háromszöggel, persze még így is inkább gyerekmese, mint felnõtt-fantasy, de a valóban káprázatos látványvilág miatt megér egy próbát.
szavazat: 10/10 2013 jan. 31. - 12:50:21
2013 jan. 31. - 12:50:21
(233/262)
Egyébként a hagulatot nagyon jól megtetemtették a tájjal, egy-egy felcsendülõ szólammal. Tényleg gyönyõrûek voltak a tájak, csak hogy egy kis pozitívumot is hozzátegyek :)
szavazat: 10/10 2013 jan. 31. - 12:47:06
2013 jan. 31. - 12:47:06
(232/262)
A hozzászólások alapján sokkal rosszabbra számítottam, és lehet ezért nem olyan negatív az élmény.
A színészi játék jó volt,DE csak tudnám, miért ilyen felkapott ez a Kristen Stewart...mindenre olyan együgyû fejet vág, vagy nyitva a szája...vagy is-is. Az utolsó mellékszereplõ is jobban átadta a saját kis szerepét, mint õ...ha más a fõszereplõ talán még jobb is lehetett volna. Mindenesetre így is egy egyszernézõs, ha valakinek sok az ideje és unatkozik, vagy betegen fekszik az ágyba, akkor nézze meg. 10/5
2013 jan. 30. - 09:48:50
2013 jan. 30. - 09:48:50
(231/262)
Ugyanígy éreztem én is. A film eleje egész jó, de aztán részemrõl nagy érdektelenségbe fordult át. Nagyon kár volt ennyi pénz beleölni ebbe a produkcióba.
Charlize Theron viszont remekelt, de sajnos a filmet megmenteni õ sem tudta.
szavazat: 2/10 2013 jan. 30. - 00:30:08
2013 jan. 30. - 00:30:08
(230/262)
Nem szoktam ennyire szarkasztikus lenni, de ez a film nagyon el van pontozva megérzésem szerint. 6,3 ezért? Ez egy olyan hatalmas 3-4 közötti film mint a huzat, és akkor nagyon-nagyon jóindulatúak vagyunk ugyebár.
Kirsten Stewart színészi kvalitásairól gyakorlatilag nincsen mit beszélni, merthogy mint olyan, az nincsen neki. És hogy annyira gyönyörûséges volna? Ízlések és pofonok, Nálam nem nyerõ ebben a szerepben (sem). Ahogyan tanult elõzõ kollégám írja, a film háton történõ cipelése Charlize Theron-ra hárult, de ez nemesen és egyszerûen volt annyira rossz, hogy neki sem sikerült mentenie semmit, max a saját szerepét. Tökéletesen csinálta.

A filmnek egyetlen jelentõs és pozitív momentumát tudnám kiemelni, az utolsó percekben hallható Breath of Life címû dalt Florence and The Machine elõadásában.

10/2
szavazat: 1/10 2013 jan. 21. - 10:11:23
2013 jan. 21. - 10:11:23
(229/262)
sajnos nagyon gyenge film volt :(

és ebben nagyon sok része volt kristennek
nem tudom, hogy lett ebbõl a csajból színésznõ (tippjeim vannak) de borzalmasan játszik, a filmet charlize viszi a hátán de szegény hiába erõlködik nem õ tehet róla, hogy olyan xar lett

ja még, hogy szebb mint charlize nevetséges ez a kiscsaj egyenesen csúnya
2013 jan. 13. - 14:18:03
2013 jan. 13. - 14:18:03
(228/262)
Miért kell ez???? A filmrõl írj inkább!!!!!
2013 jan. 13. - 14:16:58
2013 jan. 13. - 14:16:58
(227/262)
Nekem tetszett! Bár Kristint nem tarom egy nagy színésznõnek, elég gyengécske. Csak a száját csukná már végre! Összességében a képi világ, Theron 10/8
2013 jan. 13. - 00:04:14
2013 jan. 13. - 00:04:14
(226/262)
Na van itt hely lehet még fikázni bõven a sok mûértõnek.... Ha csak fele annyi filmrendezõnk és pénzünk lenne ahányan itt osztják az észt és fizkázzák a filmeket, simán nagyhatalom lennék a filmgyártás területén (is) :)

Azt azért szögezzük le ,hogy ez nem a Hófehérke és a 7 törpe...csak nyomokban tartalmazza.

Miért ülök be egy olyan mozira amiben (végre) egy látványos adatptációt látok? - Azért,hogy jól szórakozzak…

Ez pont az a kategória, nem keresek benne tenger mély mondanivalót...egy mese...de nem olyan mint gyerekkoromban... és az sem érdekel , hogy helyenként pár percig vontatott.
Jó grafika, látványos jelenetek, helyenként igazi mûvészi, fotós kompozíciók. Ez fontos… kell az agynak…Szerencsére nem szûkölködött ebben.
Ja igen a lovas rohamnál eszembe jutott az orleani szûz de mivel rendkívül látványos volt (és ezért is néztem meg) nem is futtattam tovább a gondolatot, hogy jajjjjj de gagyi.. inkább kerestem benne a pozitívumot, a látványt.

A két fõszereplõ hölgy….CT-t legalább megmutatták, hogy fog kinézni 20-30 év múlva .
KS pedig a vámpíros munkák után is fog szerepet kapni és nem is csontsovány és még szép is,
de elõbb-utóbb rábeszélik egy fülplasztikára…bár nekem így is megfelelne 

Semmi baj a filmmel jól szórakoztam rajta: 8/10
szavazat: 10/10 2013 jan. 08. - 20:48:00
2013 jan. 08. - 20:48:00
(225/262)
hmm, olvasgattam itt az elõttem szólókat és van akivel egyetértek, van akivel nagyon nem.
pl azzal egyetértek, h miért bella swan játssza hófehért, mert ez a csaj már bellának is csúnya volt (aki ismeri a könyvet, abba az van h szép lány, nem h randa :D)
azzal is h kevés volt a sereg... bár én még sereget se raktam volna bele (de a katapultok komolyak voltak), na mind1, ezzel vége is a fikázásnak.
minden más nagyon jó volt. látvány 10. történet 10. charlize theron 11. (tényleg nehéz lett volna nála szebbet találni, bár többször is kérhetett volna tanácsot a tükörtõl) ja a tükör is 11.
nekem nagyon bejött ez a film.
9/10 és az a -1 is csak bella swan miatt
2013 jan. 05. - 12:32:58
2013 jan. 05. - 12:32:58
(224/262)
És a 2012 10.legrosszabb filmje díjat kapja: Hófehér és a vadász
szavazat: 3/10 2013 jan. 04. - 10:08:50
2013 jan. 04. - 10:08:50
(223/262)
Biztató kezdet után egyre unalmasabbá vált a film. Hófehér alakítása kifejezetten gyenge.