Téma: Holnapután

Abrakadabra 2008 márc. 26. - 00:07:39 Előzmény A titkok õrzõje
(34/414)
Álatalában egy film mondanivalóból és töltelékbõl áll. Valószínûleg ennek a filmnek se a hõs apa jeképre épült mondanivalója a lényeg, hanem az "elrettentés". Szerintem nem a magyarázatok a fontosak ebben a filmben, hanem a tények. Globális felmelegedés ki tudja, mit hoz: hideget, meleget? Lényegtelen, egyik se jó. A film csupán az egyik végletet mutatta, nagyközönségi formában. De a lényeg nem a nagy hûhó, hanem hogy a másik szemszögbõl is próbálta (!) bemutatni: "a gazdaság is törékeny, nem csak az idõjárás" (vmi ilyesmi). Ha az idõjárás omlik össze, a gazdaságot
okoljuk, ha nincs áramunk a ventilátorhoz, a gazdaságot okoljuk, majd a politikát, stb. Az emberiség eljut lassan a határaihoz? Azt már rég túlléptük. Kényes egyensúlyban élünk a világunkkal, és a film mondanivalója éppen erre mutat rá.
A titkok õrzõje 2008 márc. 25. - 03:16:15
(33/414)
Abrakadabra 2008 febr. 22. - 23:04:48
(32/414)
Az Antarktiszon télen a hidraulikus folyadék megfagy. Ilyenkor el van zárva a külvilágtól, ezért van ott csak nyáron élet, télen csak pár õrült tudós vegetál ott.
molnibalage 2008 jan. 13. - 20:21:07 Előzmény mustfaragó
(31/414)
AZ angolok Farenheit-ben gondolkodnak lehet, hogy angol eredetiben is ez volt (5/8-as-os "lépésköz" a celsius skálához képest és 37-tel eltolva asszem, így hirtelen fejbõl).

Mellesleg az eltérõ kerozin keverékeknek eltérõ fagyáspontjuk van. -70 celsius foktól -103-ig bármi lehet igazából...

De mint írtam, ez is teljesen lényegtelen. A 600-800 fokos füstgázzal (levegõvel) simán fen lehet tartani a dermedéspont feletti hõmérsékeletet.
mustfaragó 2008 jan. 13. - 17:45:36
(30/414)
Angolul néztem a filmet, és üzemanyagról beszéltek, ami -100valamennyi fokon fagy meg, amit így szépen el is mondtak.
molnibalage 2008 jan. 07. - 22:13:29 Előzmény mcdidi
(29/414)
Épp errõl beszélek, hogy nincs rálátása, mert 0 tudása van a fizikáról. Egy példa a filmbõl.

Mikor a helikopterek leesnek, akkor az történik a filmben, hogy megfagy bennük a hidraulika folyadék. Asszem -67 fokot emlegettek, mint dermedépontot. Namármost az Anktartiszon vigyorogva szállnak le helikopterek és C-130 Hercules gépek ilyen hidegben is.

Fent 12 km felett egyenletesen -54 celsius fok van asszem kb. 80 km-ig (ezt sem tudják nagyon sokan).
Namármost az utasszálító gépek sem potyognak le, mert a hajtómûbõl elvezetett levegõvel tetszõlegesen elõ lehet melegíteni amit csak akarsz.

Ha ilyen alapvetõ dolgokat sem tudnak és feláldoznak a sztori rovására, a többin csak sírni és röhögni tudok, azok is kb. ennyire valósak és megalapozottak. Egy viszonylag jól képzett 3-4. éves gépész az összes ülyeséget csípõbõl megcáfolja ami benne van.
mcdidi 2008 jan. 05. - 13:28:51 Előzmény molnibalage
(28/414)
Szerintem meg nagyon is jó film volt.
Mindent úgy mutatott be ahogy lesz. Aki a filmet készítette, annak az embernek bizonyára rálátása van a jövõt illetõen, és ha ebbõl a szempontból nézzük igen is valóságosan készítette el.
A globális felmelegedés már itt van, és visszafordíthatatlanul kihat.
Ha mondjuk holnaptól leállítanák az összes autót, és a kerozint égetõ repülõgépeket, akkor sem tudjuk megállítani azt a folyamatot, amit mi emberek idéztünk elõ.
Mentségemre legyen mondva nincs kocsim, és a cigarerttát is csak két évig próbálgattam.
Belegondoltatok abba, hogy egy szórakozóhelyre ha lementek hétvégén, oxigén mentes, alkoholpárlatú füstbarlangba mentek ahola dobhártyátok beszakad, és még fû-szag is elõfordulhat. Igen megszületett századunk gázkamrája, és itt "kapcsolódnak" ki emberek. pfff nevetséges

Visszatérve a filmre, a kiegyenlítõdések eredetien vannak vázolva. Megtörténhet egyik napról a másikra ha már nagyon a vége felé tartunk. Persze most még nem. Majd néztek nagyot mikor bekövetkezik, ha még éltek.

Az idei nyár ugyanolyan lesz mint tavaly figyeljétek meg.

A film tökéletesen mutatta be a majdani jövõt, csak egy-két hely lesz a bolygónkon, amelyet ez nem érint.
molnibalage 2008 jan. 01. - 18:25:44
(27/414)
Hihetetlenül ócska fim minden szempontból. Sikerült úgy leforgatni a filmet úgy, hogy a valósággal köszönõviszonyban se legyen. Majd minden percre jut egy kaptiális baromság. Felsoroljak pár alapvetõt? Azok akik csinálták a filmet gõzük nincs a meteorológiáról, áramlástanrõl, termidinamikáról és numerikus modellezésrõl. Nagy szar ez a film még, ha azt sem nézzük, hogy elrugaszkodnuk a valóságtól teljesen.
andzsin 2007 dec. 24. - 07:56:15 Előzmény ciccus92
(26/414)
Azért vannak nagyságrendekkel rosszabb filmek ennél. Egy sima Emerich film, semmi több. Ha az ember magaskultúrát akar nézni, akkor megnézi a Hamletet vagy a Velencei Kalmárt. Ez meg egy popcorn movie. Ennyi.
ciccus92 2007 dec. 18. - 20:04:56
(25/414)
Számomra ritka szar film. Elnézést. Izlések és pfonok,és persze tisztelem mások véleményét.
k11zoltan 2007 dec. 02. - 20:48:30
(24/414)
Szerintem ennek a filmnek egyszerûen nincs (vagy na jó: nagyon gyenge a) története.

Jake Gyllenhaal meg a Holdfényév c. filmben jól játszott...
Annuci95 2007 dec. 02. - 19:17:50
(23/414)
Nem tudom hogy miért de én nagyon szeretem a katasztrófa filmeket, és én már ezt a filmet kb. ötször láttam, és nagyon, nagyon tetszik. Az egyik legjobb film amit láttam.
.N!cole. 2007 márc. 19. - 18:31:03
(22/414)
Szerintem nem olyan veszettrossz film,közepes kategória.Viszont itt végre sikerült megbarátkoznom Jake-kel(ugyanis a Buborék srác óta nagyon fasirtba vagyok/voltam vele.Hát az a film valami eszméletlen nagy ökörség.Tehetséges ez a fiúcska ahhoz,hogy ilyen bubi-szerepre szerzõdjön le:).Na de a film:néhol valóban túlzásokba estek pl.:hogy tudna elfutni egy akkora szökõár elõl?(Igaz,csak abba az épületbe ment,de akkoris...:)).Nah meg az az "apuci a hõs" dolog nem jött be.Persze,hogy õ nem fagyott meg,mikor átkel a fél kontinensen a fiáért...Jajj uggyanmár!Az alapötlet szerintem jó volt,a kivitelezésen még lehetett volna csiszolni(nem is keveset).
Tika 2007 márc. 19. - 14:56:59
(21/414)
Még annyit fûznék hozzá érdekességként, hogy mikor a moziban megnéztem, DIREKT hideg levegõt fújtak be, és mindenki majd' megfagyott!
Tika 2007 márc. 19. - 14:56:09
(20/414)
A special effectek tényleg említésre méltóak, de a történet az kaki! Ez egy tipikus példája annak, hogy a jenkiknek hogy "tanítják be", mi a teendõ ehhez hasonló esetekben... 3 ponty
zszoltan 2007 márc. 14. - 18:09:25
(19/414)
De dinka vagyok! Azt nem is láttam. Fagypont-ot akartam mondani. Bocs.
zszoltan 2007 márc. 14. - 13:59:59 Előzmény zant
(18/414)
Valóban elgondolkoztató. Sõt! Nekem több mint fél órát kellett a végén gondolkoznom, amíg a klisék és elnagyoltan megkomponált jelenetek közül sikerült elõvarázsolnom a mondanivalót. Ehhez sajnos pár jelenetet még át is kellett írnom, mert ilyen kivitelezésben nem azt mutatta, amit 'a költõ mondani akart'.
zszoltan 2007 márc. 14. - 13:45:49
(17/414)
Lehet, hogy látták a Szupernová-t :) Összevetve...
proxima 2007 márc. 13. - 20:11:16
(16/414)
Ennél színvonaltalanabb, ócska, hatásvadász filmet nehéz elképzelni, jókönyvetelégetéstõl szuperfateren keresztül kiszököttfarkasokig szánalmas ez a film. Nem is értem hogy mért van hogy itt majd mindenkinek tetszik. Tisztára az usában érzem magam... Jahogy látványos? No comment
Vikke 2007 márc. 06. - 19:31:40
(15/414)
Az alapstory nem rossz, viszont óriási baki az, hogy a katasztrófa egyik napról a másikra következik be. A látvány kép remek és elgondolkodtató viszont a történet túl szokványos Hollywoodi mese.