1/10
c p 2011 jún. 26. - 18:37:48 1/10
(28/48)
Ez nem horror - ez egy vicc :))

Ekkorákat már rég röhögtem... csak rájött az öreg, h. nem kell komolyan vennie magát és csinált egy esetlen, szar börleszket.

Komolyan nem vehetõ/veendõ hülyeség. Kizárólag Argento kisasszony ér benne v.mit.
SpencerBarnes 2011 márc. 20. - 17:54:29
(27/48)
Hozta a szokásos zombi feelinget, nekem tetszett
Jók a poénok!
R.I.P Dennis Hopper!
7/10
sakit felut 2010 szept. 22. - 22:04:15 7/10
(26/48)
6ost adtam volna a filmnek de azért a zombik és tetteik részletesen egyrészt durva másrészt poénos kidolgozottsága és pár történetbeli poén, mint a szamoai meg a detroit- i autólopások összehasonlítása miatt vette a 7est :)
7/10
sakit felut 2010 szept. 22. - 21:55:13 7/10 Előzmény szigo2007
(25/48)
Kitûnõ jellemzése a helyzetnek, ha vége tényleg túlságosan el volt blamásítva az értelmiségbe. Szóval picit egyszerû a film, vannak benne hibás véletlenek és buta részek, de azért egy érdekes helyzet és valóságot és érintõ jellemek. Azt nem mondom hogy ettõl legendás Romero, ahhoz elég volt ez is hogy nagy zombimennyiségû filmeket kezdett csinálni az elsõk közt a világon sajátos eredeti ijesztõ stílusban.

S P O I L E R > * --

Szóval a végét valaki talán jobban elmondhatja nekem. Itt van ahogy én értem. A fõhös megérti hogy ott marad az emberek egy része újraépíteni a várost, majd pedig hagyja a zombikat is beáramlani oda, mint aki azt gondolja, nem fogják azok most már az embereket cafatokra tépni és elrágcsálni. Sõt még a tüzijátékot és rakétákat is kilõvi hogy nem lehet már rossz zombi ezen a világon. Jól értem ? : D
Ezenkivül még talán azt nem tudom, hogy kerülhetett be a film közepén abba a családba egy zombi apuka és a Luizango aki megölte miért hagyta ott aztán a gyereket akit megharapott, meg a nõ akit leütött a nagy darab szamoai, azt miért nem gondolták hogy felkel valamikor.

Szóval a nagy jeleneteknek magukban volt azért jó gondolatuk de elég vicces volt ahogy megmenti a nõt a fickó aztán meg a várost a zombiktól, én még azt se tudtam megállapítani például hogy akik hátul vannak nem zombik e félig, de mint láthattuk maradtak azok is bõven a végére, csak hirtelen azt is lefelejtettük hogy eddig csak a mi husunk miatt éltek, jól ráküldte õket a világra ..
szigo2007 2010 szept. 07. - 14:51:02
(24/48)
Szerintem abszolút vállalható alkotás.
Romero,megforditja az arányokat,a feje tetejére állítja a világot,a világban már nem a zombi a kártevõ hanem az ember....mivel már nem az ember van többségben,hanem a zombi,mi vagyunk az õ útjukban,így számomra követhetõ, az "otthont keresnek", gondolatmenet.
Az akció mennyisége bõséges,és bár nem a legjobb minõségû,de élvezhetõ....sõt,lehetséges,így még közelebb is jár a valósághoz,mint a mindenfelé literszámra fröcsköl vér,egy átlag zombifilmben,egy egyszerû fejlövés esetén....
Én nem hasonlítanám az öreg többi filmjéhez,mert ez egy külön kategória, itt mi hatolunk az õ világukba,és nem õk a miénkbe.
Kiváló társadalom,és ember kritika....és szererintem Romero "nem köteles a szürkék hegedösévé válni".
Üdv
gipszj 2010 aug. 30. - 18:35:17 Előzmény PaPe
(23/48)
"És ugye a benzinkutas a vezetõjük. '-.- Ez hülyeség volt benne."
Miért, szerintem teljesen logikus. Ki vezesse a zombikat?
9/10
indienemesh 2010 aug. 27. - 16:21:18 9/10
(22/48)
Egész jó volt, bár volt benne gagyi jelenet is. Azért adok ilyen magas pontot, mert a 2004-es Holtak Hajnalával együtt ezt a két zombifilmet szeretem csak. 10/9
7/10
tokas23 2009 jún. 19. - 17:35:20 7/10 Előzmény Littlebear
(21/48)
Nekem nagyon tetszet mert nem az volt benne a lényeg hogy a zombik letámagyák a embereket és szétszedik öket.1. rész tetszet mert izgi volt,2. részt mert tele van akcióval,3.részt mert a lényege az volt hogy a zombik is egy helyet kerestek maguknak ahol élhetnek(ezt a film végén mondják) és nem pedig az hogy ezerel tépik egymást.10/7
iwanttobelive 2009 febr. 02. - 13:17:06 Előzmény Grishnak
(20/48)
Ez hülyeség. Miért mindenki az új Holtak hajnalát idézgeti, hogy rohangáló zombik meg ilyenek. Annyi köze van Romerohoz hogy a nevét a címet meg a helyszínt adta hozzá. Javaslom nézzétek meg az eredeti 78-as Holtak hajnalát. Az összes eredeti Romero filmben vánszorognak a zombik, az hogy rohangálnak újkeletû hülyeség.

A holtak földje a 78as holtak hajnalának és a 85õs holtak napjának a folytatása...
7/10
PaPe 2008 nov. 02. - 19:24:24 7/10
(19/48)
Jó színészek, hál' istennek nem túl sötét látványvilág (Jééé, végre egy horror, amikor mindent láttam, pedig a tv-m elég sötétre van állítva)... Legyen ennyi pozitívum.
Nem magyarázzák azt, hogyan lesz belõlük zombi. Mármint miért. Meg hogy miért tanulnak? És ugye a benzinkutas a vezetõjük. '-.- Ez hülyeség volt benne. Szerintem.
De tényleg. A rendezõ és a látványtervezõ ügyes volt. És végre hanyagolták a szerelmi szálat... :]
ABERESQUE 2008 okt. 22. - 12:23:03
(18/48)
HA AZT NÉZZÜK EGÉSZ ÉLVEZHETÕ FILM VOLT.(FÕLEG AKIKNEK NEM ÚGY KEZDÕDIK EGY HORROR HOGY A NYARALÁS ALATT ELTÉVED 6 AMERIKAI FÕISKOLÁS AZ ERDÕBEN. ISZNAK, FÜVEZNEK, AZTÁN REZEG A BOKOR ÉS JÖN VALAMI AMI MEGESZI ÕKET...STB-STB-STB...) HA VISZONT ÚGY KÖZELÍTÜNK A TÉMÁHOZ H ÖSSZEHASONLÍTJUK A HOLTAK HAJNALÁVAL, AKKOR MÁR INKÁBB LÁTJUK A GYENGESÉGEIT. KEVÉSBÉ "VICCES", KEVESEBB AZ AKCIÓ, ÉS A STORY IS GYENGE LÁBAKON ÁLL... A LÁTVÁNY PEDIG...:S...AMIKOR FEJBELÖVIK A ZOMBIKAT, ESZEMBE JUT: NEM EGY OLYAN SZÁMÍTÓGÉPES JÁTÉKOT LÁTTAM MÁR AMI ANNÉL ÉLETHÛBBEN ADJA VISSZA A FEJBELÖVÉS "ÉLMÉNYÉT"...:D
ÖSSZESSÉGÉBEN JÓ HISZ ROMERO CSINÁLTA, DE NEM AZ A HÚBAZZ*MEG KATEGÓRIA!
8/10
Littlebear 2008 szept. 09. - 20:16:57 Előzmény Grishnak
(17/48)
Székely himnusz :) Szép.
Grishnak 2008 júl. 23. - 16:41:17
(16/48)
Ki tudja merre, merre visz a végzet...
juan1088 2008 jún. 24. - 17:41:23 Előzmény Grishnak
(15/48)
És mi van az élõhalottak éjszakájával? Ott is csak vánszorognak, pedig az korábban játszódik még a holtak hajnalától is.
juan1088 2008 jún. 24. - 17:31:37 Előzmény Matyesz
(14/48)
Látom írni tudsz, már csak olvasnod kéne megtanulni. :)
Matyesz 2008 máj. 12. - 16:22:44 Előzmény juan1088
(13/48)
Háhá.:)
Csak éppen romero találta ki a zombikat:)
Grishnak 2008 márc. 22. - 18:02:00
(12/48)
Jah és ha megnézed a Holtak napját (szintén Romero csak 80as évek közepe) akkor rájössz hogy a zombik értelmi fejlõdés sem olyan váratlan.
Grishnak 2008 márc. 22. - 17:59:44
(11/48)
Nézdd végig a Romero filmeket és minden kiderül. A Holtak hajnalában azért futnak a zombik mer éppencsak rohadnak, a Holtak földje viszont jóval az átváltozásuk után játszódik szóval igencsak foszlósak, tehát nem valami fürgék.
Grishnak 2008 márc. 22. - 17:56:31
(10/48)
"Egy az hogy az ilyen "egyszer csak föltámadtak a halottak, és zombiként ölték a népet" már lejárt a Resident Evel-nél"- akartad mondani lejárt az eredeti Dawn of the deadben 1977ben. Bubi ne szólj bele olyan dologba amihez nem értesz. A Resident Evil halovány gondolat sem volt amikor már Romero befutott a zombi trilógiájával.
gabberhead 2008 márc. 22. - 02:09:31
(9/48)
Csak sajnálni tudlak, ha azt mondod, hogy a Resident Evil egy jó film!
Singaia!!!!!