Téma: Hõsök

Mazsola1 2007 máj. 04. - 14:29:28
(690/2630)
Bocsi Lasagne, én szóltam! :)
Remélem nem lõttem le nagy poént... bár kicsit talán :)

Bátorszív: Köszönöm, kedves megértésed.
Lasagne 2007 máj. 04. - 14:23:40
(689/2630)
Mazsola hszhez szólva.. volt már eddig is jó pár hsz ami nem a témához tartozott mégse szóltunk érte...
nem olyan égbe taszajtó dolog volt ez se
Peace:)
Lasagne 2007 máj. 04. - 14:20:40
(688/2630)
most már tudok
Mazsola1 2007 máj. 04. - 14:12:26
(687/2630)
Egyébként szerintetek ki fog egyáltalán derülni honnan van a vágása Peternek?Mert lehet sose kapunk rá választ! :)

Abban reménykedek hogy ha a köv. részekben nem is, de majd a képregény következõ részében,Niki hátha rákérdez hogy jaj kedvesem honnan van ez a csunya vágásod?
És akkor mindent megtudunk!!! :)

Spoiler - azoknak is,akik az NBC-n követik!! :)
Szóval csak az olvassa el, aki bátor! :)

Azt olvastam hogy Sylar még a második évadban is benne lesz, mert az iró nagyon szereti és nem akar tõle megvállni.
Szóval nem fogja senki megölni.
Lehet ezt Ti már eddig is tudtátok de nekem uj volt.
Valaki tud errõl??
Mazsola1 2007 máj. 04. - 14:04:18
(686/2630)
Bátorszív, Chief Brody!

Nagyön örülök hogy így egymásra találtatok, tényleg, és hogy ennek mi is szemtanui lehettünk,de mi itt nagyon jol eldiskurálunk elég velõs témákról ami mind mind a topichoz tartozik, szóval, ha lehetne tartani ezt annak nagyon örülnénk.

Bátorszív, ha már vagy olyan kedves hogy irsz a fórumba, akkor ált. szokás válaszolni az idõközben Neked feltett kérdésekre is.
Legalábbis mi igy szoktuk.
Thx.
Mazsola1 2007 máj. 04. - 11:22:57
(685/2630)
Hmm...kifejtenéd nekünk ezt a velõs hozzá szólást!!
Vagy mindenki érti, rajtam kivül??
Akkor bocsika.
Nasty 2007 máj. 04. - 00:55:21
(684/2630)
!!!RESPECT!!!
Mazsola1 2007 máj. 04. - 00:46:13
(683/2630)
Bevallom, én voltam... nem tehetek Róla, a képességeim mindig elõtörnek... :)
Mazsola1 2007 máj. 04. - 00:43:44
(682/2630)
***Tudjátok, mit akarok ide irni, nem irom ki, mert már utálom AZT a szót, már ezzel is álmodok, szóval maradjunk annyiba hogy olyan informáciokat fogok most közölni amit ne olvasson el az aki a tvben követi az eseményeket***

Huh, mamám, elég jó kis gondolatmenet fõleg igy éjfél után és teljesen világos..... mármint annyira nem, mert nekem ez a jövõ utazás sosem lesz világos,és az a baj hogy mindig ott van a mi van 'ha' meg 'lehet' kérdések és ezek általában többen vannak mint a válaszok :)
De köszönöm hogy leirtad a véleményed, szerettem volna egy ilyet olvasni fõleg tõled és ez teljesen kielégitett.
Az a baj hogy az én gondolatmenetembe meg teljesen az tûnik logikusnak hogy Peter találkozott Clairel, és minden ugy volt ahogy a metros találkozás után láttuk..csak 5 évvel késõbb.és el se tudok mást képzelni, de valószinü pedig teljesen más lesz....
A sebhelyrõl nekem ilyen elképzeléseim vannak hogy Haiti csávó épp blokkolta Petert és nem tudott regenerálodni.....Hiro a szipi szupi kardjával sebezte meg és nem tudott belõle regenerálódni...
Valaki megverte, tetszett neki a sebhely, ugy érezte ettõl machos és nem regenerálta magát!! :)
Na szóval, agyi kapacitásom jelen pillanatban eddig terjed, de jobb lesz ha alszok rá egyet! :)
Mindenesetre jó lenne már mindent tudni!! :)
Nasty 2007 máj. 04. - 00:23:12
(681/2630)
***SPOILER***

Aki kitalálta Molly fontosságát, annak HUGE RESPECT!
Mi miért siklottunk el mindezen tény felett??? Szégyelje össze magát az összes fórumozó (velem együtt)!
És imádkozzunk Hiroért a következõ részben :)
Mazsola1 2007 máj. 04. - 00:11:06
(680/2630)
Mivel jó volt a megközelitésed és teljesen érthetõ szerintem most már annak is aki nem is hallott még a sorozatról sem ezért nem haragszom :) Igazán jó elmélkedés és érdekes sztem ezek valódiságán tényleg elgondolkozni.

Seten, amint látod mindenki azon van hogy megértsd Linderman bum-bumját, úgy hogy remélem most már minden világos!!!!Persze ez nem jelenti azt hogy ezzel egyet is kéne értened...egyszerûen csak érteni mirõl van szó.
Nasty 2007 máj. 04. - 00:10:11
(679/2630)
Egyébként röpködök az örömtõl, hogy Zachary Quinto nem csak az én szívem választottja, és más is tehetségesnek, és izgalmasnak találja!!! :)))
Nasty 2007 máj. 04. - 00:07:59
(678/2630)
Nehogy szegény macsekot idegesítsd a kérdéseiddel! :) Nyugodtan öntsd ki véleményed, de ne nézz hülyének, ha az enyém más... Ahogy Linderman elképzelése is egyeseknek reális, másoknak nem. :)

Viszont ha ennyire nem érted a véleményem a sebhelyrõl, akkor megpróbálom elmagyarázni:

SPOILER

Képzelj el egy vonalat. Ez a vonal az életed. Cselekvések rendszeres egymásutánja, logikai sorrendje felboríthatatlan.
Majd történik valami, és valaki megváltoztat valamit a múltban. Abból a pontból elindul egy másik vonal. A te életed, csak más történt. Ez a vonal párhuzamos a te életed vonalával, és ha minden jól megy, rajta van az "alap"vonalon. De mi van akkor, ha nincs rajta? Párhuzamos dimenzió... (ez túl hosszú lenne)

Tegyük fel, hogy rajta van...
Elvileg elképzelhetõ, hogy a jövõbeni Hiro (ezentúl HiroF) megváltoztatja a múltat. Viszont az õ emlékeiben az alap életvonal van benne. Mint ahogy mindenkinek az elsõ (alapvonali) generációból. Eddig remélem világos a gondolatmenetem!

Namost. HiroF meglátogatja Petert a metrón. Azt, akirõl tudja, hogy képes megmenteni Clairet. Viszont az alapvonalon PeterF nem mentette meg ClaireFet. ClaireF meghalt. PeterF nem másolta le a képességét. Ergó PeterF simán megsebzõdhetett egy utcai verekedésben, vagy épp a sittrevágott Hõsöcskék kimnetése közben. PeterF arca nem regenerálódott miután Peter megmentette Clairet. Ez miért lehet??? Na miért??? Vagy azért, amiért Charlie sem emlékezett arra, hogy Hirotól kapta a japány nyelvkönyvet, vagy azért, mert egy alternatív világban vagyunk, vagy azért, mert Claire megmentése csak azt tette lehetõvé, hogy Sylar ne használja a képességét. PeterF-ben nem tudatosul Claire - hisz ezt a képességet 5 évig nem használhatta (nem is volt neki), most miért tenné, hiszen rutinból cselekszik???
Egyébként is kikerült Claire a képbbõl a jelenben (Franciaországba küldik), szóval 5 év alatt simán el lehetett felejteni.

Vagy pedig azért nem gyógyult be az a rohadék sebhely, mert mindannak, amit most leírtam, semmi köze Peter sebhelyéhez :)
Ebben az esetben én kérek elnézést :)

PEACE
Nasty 2007 máj. 03. - 23:45:02
(677/2630)
Bocsi Mazsola, hogy én is folytatom a "robbanásos elmélkedést" de pár óra alatt úgy lehagytatok, hogy el sem tudom mondani a véleményem :)

***SPOILER***

Seten: Ne felejtsd el, hogy Amerika egyszer már megélt egy 9/11-et. Akkor csak pár ezer ember halt meg, de mégis mindenki összefogott. Majd jött Katrina... Aztán a Cunami... Vagy elõbb a Cunami :) Linderman "észrevehette" hogy a katasztrófák közelebb hozzák egymáshoz az embereket. Azzal is tisztában vagyunk, hogy New Yorkban mindenki otthon van, és senki sincs. New York az egy önálló, határok nélküli ország, ahol van fekete, fehér, sárga, arab, zsidó, iszlám, és mind mind békében élnek egymás mellett. Abban az esetben, ha New Yorkban egy ekkora erejû robbanás menne végben, elképzelhetõ, hogy minden ország elveszítené pár ezer ártatlan gyermekét... És ekkor felismerné a tényt, hogy túl sokat háborúzunk, és ellenségeskedünk, ahelyett, hogy szeretnénk egymást... Mert ugye csak akkor tudjuk, hogy mink volt, ha már elveszítettük.

Linderman ezért bízott abban, hogy a robbanás kimenetele pozitív lesz... Csak nem számolt azzal a bizonyos .01% rizikófaktorral: süni esik a levesbe. Mert jött Sylar, és már is lett nagy szar. :)

De az ötlet alapból tényleg eufórikus, utópisztikus, optimista, és reális :)
Arden 2007 máj. 03. - 22:43:18
(676/2630)
Hehehehe...ez kb így folytatódna:

"Érzem, hogy veled van az erõ, Peter." *szuszugó hang*meg *szuszogó hang* "Állj át a sötét oldalra." *szuszogó hang*
Mazsola1 2007 máj. 03. - 21:48:34
(675/2630)
Nem is mûködött,mint ahogy láttuk a 20-as részben.De hát Lindi ugye kicsit naiv.Na de remélem most már minden világos és nem boncolgatjuk tovább ezt a témát. :)

Reka:
Nekem nincs kedvencem, ugy az egész csapat, a sorozattól kezdve a szereplõkön át a sminkesekig :) Mert hát meg kell hagyni mindenki nagyon jól végzi a dolgát...

De ha lehetõségem lenne
beszélgetni valakivel a csapatból, akkor az Sylar lenne, tetszik a karaktere nagyon, meg ahogy játszik is!! Hogy ki ki lenne azt pedig olyan 50 hozzászólással ezelõtt megvitattuk! :)
Mazsola1 2007 máj. 03. - 20:02:03
(674/2630)
Köszi István, most látom Te is probáltad magyarázni... igen.. ez a lényeg!!
Mazsola1 2007 máj. 03. - 20:00:59
(673/2630)
Seten,teszek egy utolsó probálkozást, ha utána se tizsta...hmm.. akkor majd folytassuk emailben, mert a fórumot már ne terheljük ezzel :)
Szóval:
***Spoiler***
Képzelj magad elé egy 40 fõs családot, nagyi, papa,uncsi,stb... utálják egymást rendesen, szidják egymást anyját, még ölik és verik is egymást... van egy családtag aki szeretné ezt megváltoztani ( Mi esetünkben Linderman) de egyedül nem megy semmire ezért ugy érzi valami nagyobb tettre van szüksége hogy a család észre vegye nincs minden rendben... és ekkor az egyik családtag érthetetlen módon "felrobban" elpusztitva, megsebezve a körülötte lévõ családtagokat is és a házat is amiben laknak... a maradék családtag optimális esetben, a segitségükre siet és ujraértékelik a család fogalmát és mostantól hatalmas egyetértésben szeretik egymást...
Ok, most ezt vetisd le a Világra..
Megvan? Ok?

Örülök :)
DrIstvaan 2007 máj. 03. - 19:40:57
(672/2630)
*Spoiler*
Linderman -nagyon naiv-optimistán- azt képzeli, hogy egy akkora katasztrófa, mint 1/2 NYC felrobbanása, rádöbbenti az embereket arra, hogy rossz úton járnak, és akkor majd hirtelen jól elkezdik segíteni egymást.
Más. Tudom, merész, és nem is megalapozott, de én még azt is betippelném, hogy Peter nem a saját apja fia, hanem Mr. Lindermané... Bár valószínûleg, még ha így is van, nem derül ki.
(Mondjuk elképzelem a jelenetet... Linderman: "Peter, meg kell tudnod valamit. Én vagyok az apád." Peter: "Hazudsz! Ez nem leeht igaz!" L: "Nézz az érzéseidbe! Tudod, hogy igaz." P: "Neeeem!" (Felrobban))
rekka 2007 máj. 03. - 19:38:07
(671/2630)
Ki a kedvencetek a sorozatból??? :? Nekem a Claire!!! :) Sztem neki van a legjobb ereje!!!:P SZERINTEM!!! :D