Téma: Hõsök

Lasagne 2007 júl. 20. - 21:10:22
(1110/2630)
éljeeeen:D vándörfull!
Lasagne 2007 júl. 20. - 21:09:45
(1109/2630)
itt Petrelli mamánál volt egy olyan találgatás, hogy az a képessége, hogy megálmodik dolgokat....pl Peter látomásai a felrobbanásáról...ezt ugyebár nem tudni kitõl szerezte! ......

Viszont érdekes amit írt Pistie a mumusról-Simone apjával kapcsolatban...erre még nem is gondoltam...összepasszolna a képesség ..."lát engem"...érdekesss
találdki 2007 júl. 20. - 20:52:08
(1108/2630)
Ha a petrelli mamának van vmi képessége, akkor azt Peter már lemásolta volna , nem ? Söt, Simone apjáét is elvileg le kellett , hogy másolja. Egyébként kapásbol az elsö részekben ugy volt, hogy jövö -látomásai voltak peternek ( pl. Nathan-ék autobalesete, vagy hogy leveti magát a házrol), ez a képessége vajon kitöl volt? Mert ez nem ugyanaz,mint a jövõ-festös képesség.
A legutobbi résszel kapcsolatban: volt az a jelenet, amikor Peter Clairrel Nathanhez megy a választási irodába és ott meglátják Clair apjának a fönökével. Peter itt miért nem használja a gondolatolvasos képességét, hogy hallja mit akar Nathan?
Egyébként Lindemann miért akarta Jessicával megöletni Nathant egy két résszel ezelött, ha ekkora tervei vannak vele?
Lasagne 2007 júl. 20. - 20:03:30
(1107/2630)
Nik és DL is összefog ismerkedni a többiekkel ne félj:))
Lasagne 2007 júl. 20. - 20:00:24
(1106/2630)
hi újra itt!
"Az "5 év múlva" részben az egyetlen pozitívum az, hogy - finoman fogalmazva - találkozott Sylarrel! :DDD"
:DDD ezzz mekkora volt:))
ha gondolod írd meg girlnek:) nem tudom nekem nem lenne türelmem így leírni a tartalmukat mint nektek........ezért IS jó ,hogy itt vagytok...meg konkrétan kb mi 3an maradtunk fórumon "régiek" szall ja
girl1 2007 júl. 20. - 16:47:55
(1105/2630)
Lenne egy kérésem... én nem láttam a múlt szerdai részt (július 11.). Valaki leírná? Elõre is kösz!
DrIstvaan 2007 júl. 20. - 11:24:54
(1104/2630)
Az utolsó részben eléggé jól összegyûlnek a Kirby Plazán... Bár már a következõben is találkoznak egy páran.
Nikolettt 2007 júl. 20. - 10:52:56
(1103/2630)
Köszönöm a leírást!!!!!! Sajnálom, hogy nem láttam. Arra lennék kíváncs, hogy mikor kerülnek össze a szereplõk a közös cél érdekében. Lindermenn a kapocs, õ ismer mindenkit, de Niki és D.L is összeismerkedhetne a többiekkel.
Ja, és ki Simone apja???? Amúgy tiszta minden.
Júúj, de jóóóó!
DrIstvaan 2007 júl. 20. - 08:34:23
(1102/2630)
Ha olvassa ezt egy moderátor, legyen szíves odaírni az 1300-as hozzászólás elé, hogy Spoiler! Köszönöm!
(Tudod, Pistie, így kell jelezni, ha nem mindenki számára ismert információt írsz le).
***Spoiler***
Petrelli mamát biztos nem, mert angolul "he"-vel utalt rá, tehát biztos, hogy férfi.
Az öregek képességei még nem ismertek, gondolom, a második évadban többet tudunk meg róluk. Egyébként az nem kötelezõ, hogy egy hõsnek mindkét (vagy akár csak egyik is) szülõje hõs legyen; pl. Sylar anyja biztos, hogy normális ember, és feltehetõleg az apja is az volt. (Az más kérdés, hogy õk-e Gabriel igazi szülei, vagy nem (vannak róla találgatások, hogy talán nem, de egyelõre nincs rá bizonyíték, vagy akár csak jól megalapozott indok), de most maradjunk annyiban, hogy igen.) Vagy ott van Hal Sanders, Niki és Jess apja; neki nincs semmilyen képessége. Ettõl függetlenül Angela Petrellinek 99.5%, hogy van.
A régi "csapatnak", amirõl Linderman beszélt, Kaito Nakamura is a tagja kellett, hogy legyen.
Lehet, hogy a megmaradt öregek lesznek a gonoszok, lehet, hogy nem, de mindenesetre érdekes lenne, ha Sylar is segítené a hõsöket :).
Pistie 2007 júl. 20. - 00:00:32
(1101/2630)
***SPOILER***
Megnéztem a teljes sorozatot, és nagyjából a következõket szûrtem le belõle:

Molly - a rosszabb mint a mumus (azaz Sylar) dologra utalva - vagy Simone apját vagy Nathan anyját nevezte meg ezzel. Lévén hogy gyanús, hogy Nathan anyja mindenrõl tud, valamint Simone apja azért eléggé meglepett mindenkit ezzel a 'látlak Peter' jelenettel. Elsõ kérdés: miféle hatalmat birtokolt az öreg, és miféle hatalmakat birtokol Nathan anyja?

Elvégre azt tudjuk, hogy két hõs szülõnek biztos hogy hõs gyereke is születik, pl a Sanders család, vagy Nathan és Claire anyja... Szóval szerintem biztos hogy van vmiféle képessége neki is.

A második kérdés ami felmerült bennem: Linderman beszélt Nathannak a régi idõkrõl, amikor néhány társával megpróbálták megmenteni a világot, ám kudarcot vallottak. Õk páran a Linderman-csoport tagjai voltak. Ezen csoport ismertebb tagjai szerintem a következõk: Nathan és Peter szülei, Linderman és Simone apja. Biztos még volt egy pár tagja, de ezeket egyelõre biztosan ismerjük. Elvégre Nathan anyja is régi barátjaként emlegette Simone apját, és látszólag mindkettõ elég régrõl ismerte Lindermant is...

Szóval a Volume 2 - Generations arra utal, hogy az elsõ hõsök, akik elkezdték megváltoztatni a világot, a Linderman-csoport tagjai voltak, vagyis egy generációval ezelõtti emberek. Véleményem szerint ha a sorozat alkotói azt mondják, hogy hõseinknek új feladatokkal kell szembesülniük, akkor ez azt jelenti, hogy a Linderman-csoport életben maradt tagjaiból válnak a sorozat fõgonoszai, és hogy szerintem Sylarnak is muszáj lesz Hiroék mögé állnia - hogy életben maradhasson.
DrIstvaan 2007 júl. 19. - 19:28:20
(1100/2630)
Szerintem még nem nagyon kezdhetik el fordítani, mert az USA-ban sincs kész az évad (talán az elsõ pár rész...) A tengerentúlon majd szeptember 24-én indul az évad vetítése.
Mathilda 2007 júl. 19. - 16:18:54
(1099/2630)
Ja és szerintem is túl éli Peter és Nathan is a robbanást. Elvégre Peter "5 év múlva,, is élt pedig akkor is õ robbant fel, szóval õ minden képp megmenekül. Nathan pedig... szerintem õ is életben lesz.
Mathilda 2007 júl. 19. - 16:13:12
(1098/2630)
Vki nem tudja, hogy a 2. évadot mikor adják le szinkronizálva? Mert állítológ még csak most kezdik majd fordítani.
Lasagne 2007 júl. 19. - 11:17:45
(1097/2630)
jó összefoglaló de a végéhez még:
riadt tekintetek, Claire a fegyveréhez nyúl(ha jól emlékszem) Peter liheg, a kezére mered a többiekre néz,azok vissza, P. ökölbe szorítja a kezét ééés vége.....marad a találgatás...felrobban-e Peter vagy sem?:) hmhmhm
DrIstvaan 2007 júl. 19. - 10:09:47
(1096/2630)
Valamiért nem volt hajlandó egyben elfogadni az egészet (karakterszám?), ezért két hozzászólásban kellett beírnom. Ráadásul elég gáz helyen törte ketté, de most már mindegy.
DrIstvaan 2007 júl. 19. - 10:08:28
(1095/2630)
Hiro ezért végül is belép a szobába, megállított idõben, és nekikészül Gabriel nyaka elvágásának, azonban pont, amikor lesújtana, az idõ továbbhalad, és így nem sikerül a kivégzés. Sylar még biztatja is Hirot, hogy tegye meg, amit meg kell tennie, de õ nem képes rá. Célpontja kihasználja Hiro tétovázását, és megfagyasztja a kardot, majd meg akarja ölni Hirot is, de neki sikerül Andóval együtt visszateleportálnia a mûhelybe, ahol viszont észreveszik, hogy eltört a kard. Ezután Sylar halott édesanyja vérével felfesti a robbanást, ami már sokkal vonzóbbnak tûnik neki.
D.L. és Jessica nincsenek jóban, mert DL meg van gyõzõdve róla, hogy a felesége tehet Micah eltûnésérõl, hiszen Lindermannek dolgozik, és a fiukat is a maffiavezér vitte el. Késõbb azonban -Micah-t keresbe- mégis együtt jutnak be a Corinthian Hotelbe, ahol rá kell döbbenniük, hogy Lindi végig nyomon követte az életüket, mintegy kísérleti alanyként kezelve õket, valamint megtudják azt is, hogy a nagyfõnök nincs Las Vegasban.
Micah elõbb kiborul, és összeszólalkozik „Jessicával”, mert nem szeret Linderman „vendége” lenni. Majd, amikor az ál-édesanyja elmegy zuhanyozni, megpróbál megszökni, azonban a folyosón bármelyik ajtón is megy be, midig ugyanabba a szobába jut be. Ekkor Candice már az igazi alakjában jelenik meg, és közli a fiúval, hogy nem akarja bántani, de ha Micah nem kooperál, kénytelen lesz.
Peter megpróbálja rábeszélni Claire-t, hogy maradjon NYC-ben, de a lány nagyon eltökélt, hogy Párizsba megy, ráadásul nem bízik Nathanben, mivel együtt látja az irodájában Thompsonnal, és abban sem nagyon hisz, hogy Peter valóban felrobbanna. Végül Peter ad neki egy revolvert, hogy ha elkezdene robbanni, lõje halántékon.
Bennet, Parkman és Sprague úton vannak NY-ba, hogy leállítsák az új, Walker-rendszert, aminek a segítségével a Társaság bárkit megtalál. Parkman fel akarja hívni a feleségét, de Bennet sikeresen lebeszéli errõl. Az autó, amivel mennek, ugyan kb. teljesen jégbe van fagyva, de Sprague felolvasztja a képessége segítségével. A rész végén a trió megérkezik NYC-be, ahol a Kirby-plazán találkoznak Claire-rel és Peterrel. Az elõbbi nagyon megörül a nevelõapjának, az utóbbinak azonban, amint találkozik Teddel, elkezd világítani a keze...
Remélem, semmit/senkit nem hagytam ki, ha mégis, akkor bocs, de ez egy tartalmas rész volt, és nem biztos, hogy jól emlékszem mindenre.
DrIstvaan 2007 júl. 19. - 10:07:28
(1094/2630)
A nagyon részletes, három hozzászólásnyi összefoglalót meghagyom mrsbeannek, én most olyat írok, amilyet már megszokhattatok tõlem ;).
Szóval, ebben a részben a fontos szereplõk nagy többsége megjelenik, és van valami szerepük.
Mohinder nem akar a Társasággal dolgozni, mert úgy tartja, hogy túl megbízhatatlanok, illetve õ meg van róla gyõzõdve, hogy szükségük van rá a képlete miatt, csak megpróbálják úgy beállítani, mintha õk tennének szívességet Mohindernek azzal, hogy együtt dolgozhatnak. Azonban Thompson felfedi elõtte, hogy miért van rá szükségük: Molly Walkernek, a kislánynak, akit már a második-harmadik részben is láthattuk, van egy bizonyos képessége, amivel megállíthatja Sylart (legalábbis Thompson szerint), viszont ugyanakkor egy kb. 0 gyakoriságú betegsége is van; pont az, ami Shantinak is volt. Mohinder nekilát, hogy kifejlessze a gyógymódot, amire az apja már rájött, csak nem tudta idõben kezelni vele a lányát. Közben megtudja a kislánytól, hogy a képessége lehetõvé teszi, hogy bárkit megtaláljon, akárhol is van a Földön (így a „mumust”, azaz Sylart is). A tudós végül is rájön a megoldásra: a saját vérébõl kell antitesteket adnia Mollynak.
Sylar néhány festménybõl azt a következtetést vonja le, hogy õ fog felrobbanni. Ettõl bepánikol, és felhívja Mohindert, hogy segítséget kérjen tõle, mert nem akar annyi embert ártatlanul és értelmetlenül megölni. Azonban meghallja, hogy a vonal másik végén a rendõrséget tárcsázzák, ezért leteszi a telefont. Utolsó esélyként, megborotválkozva, a haját is rövidebbre nyírva, mint Gabriel meglátogatja az édesanyját, és tõle próbál bizonyosságot szerezni, hogy neki valójából nem is kell különlegesnek lennie. Viszont pont az ellenkezõjét éri el: a mama azt sugallja neki, hogy ha Gabriel akarja, bármi lehet, akár még elnök is. Ekkor Sylar bemutatja, hogy vannak képességei (használja a fagyasztást és a telekinézist), amitõl az édesanyja nagyon megrémül, bezárkózik a szobájába, majd azzal rohan ki, hogy ez nem az õ fia. Önvédelembõl maga elé kap egy ollót, de a dolog rosszul sül el: ahogy a fiával dulakszik, halálos sebet kap.
Hiro és Ando elmennek Isaac mûhelyébe, de már csak a festõ holttestét találják, és az éppen anyjához készülõdõ Sylart, aki elõl egy festmény mögé bújnak. Sylar azonban meghallja a szívverésüket, és fel akarja fedni õket, azáltal, hogy telekinézissel elröpíti a festményt, de addigra a japánok már egy közeli boltba teleportálódtak. Innen követik célpontjukat, egészen az anyja házáig Queensben, ahol Ando biztatja barátját, hogy most kell lesújtania. Azonban Gabriel éppen akkor próbál az anyjával megbékélni, ezért Hiro úgy tartja, hogy ez nem helyes, hiszen Sylar éppen bocsánatot akar nyerni. Ando szerint a jövõbeli Hiro gondolkodás nélkül képes ölni, a mai Hiro viszont azt mondja, hogy nem akar olyan lenni, mint a jövõbeli saját maga. Ando ekkor felfedi neki, hogy az õ halála miatt lesz olyan, és hogy azt megakadályozza, meg kell ölnie Sylart. Hiro ezért végül is b
Lasagne 2007 júl. 19. - 08:46:23
(1093/2630)
hát ez a feladat tényleg DrIstvánra vagy mrsbeanre marad:) õk voltak eddig olyan ügyesek az összefoglalókban:)
Lasagne 2007 júl. 19. - 08:44:32
(1092/2630)
nem csak úgy magához tért! Mivel Hiro tiszta ideg volt hogy meg kell ölnie valakit , így kevésbé tudta irányítani az erejét!
Nikolettt 2007 júl. 19. - 07:49:14
(1091/2630)
Sziasztok!!!!! Nagyon imádom a Hõsõket és tegnap majdnem sokkot kaptam, amikor rájöttem, hogy nem tudom megnézni a tegnapi részt!!!!!!! Arra szeretnélek kérni titeket, hogy valaki, aki látta, írja meg, hogy mi történt. A 2 héttel ezelõtti Mrsbean beszámolója egyszerüen fantasztikus volt. Láttam azt a részt, de ugyanolyan izgalommal olvastam, mint amikor a TVben nézem. AMúgy gratulálok, mert én vagyok a munkahelyemen az ügyeletes sorozatmesélõ (Született feleségek, Kés alatt stb.) és ahogy leírtad, messze túlszárnyaltál. :)
A tegnapinak a végét sikerült elcsípnem, amikor majdnem már a robbanás van, de az csak kb 2 percnyi.
Elõre köszi.