Téma: Hõsök

találdki 2007 júl. 21. - 21:31:13
(1130/2630)
Sajna én csak a tévében követem a sorozatot, de a youtube-on megnéztem már a köv részekböl, ami fönn van.
Lindermannal kapcs nekem is ez az érzésem, igy még mindig zavaros, hogy miért akarta megöletni.
találdki 2007 júl. 21. - 21:28:19
(1129/2630)
Jaj, ide még vmit! Mondjuk, hogy petrelli mamáé a jövö-meglátás képessége és ezt peter lemásolta, addig ok. De ha simone apjának is volt képessége ( bármi ) akkor peternek azt is le kellett másolnia, és két olyan képessége is kéne, hogy legyen, amiröl nem tudjuk, kitöl van, de csak egy van, ezért sztm az is lehet, hogy csak az egyiküknek van képessége ( mármint vagy p mamának vagy s papának. )
DrIstvaan 2007 júl. 21. - 21:02:43
(1128/2630)
@találdki
Nem tudjuk biztosan, ki volt az a hõs, de az egyik képregény alapján felmerülhet a gyanú, hogy talán Meredith volt.
**Spoiler**
Nem hinném, hogy Kensei gonosz lenne. Ha jól emlékszem, a 22-es részben Kaito éppen azt magyarázza Hirónak, hogy a felmenõi mindig a jót szolgálták, akkor pedig nem igazán lehet rosszabb, mint a mumus. Különben is, Mr Nakamura igen jól tájékozódott Kensei dolgairól, szerintem lehetetlen, hogy ne tudná, ha halhatatlan lenne.
Lindi meg, úgy gondolom, nem törekszik arra, hogy Mrs Hawkins (vagy Ms Sanders, kinek hogy tetszik) egyesüljön önmagával. Amikor személyesen találkoznak, és "kölcsön akarja kérni" Micah-t, akkor úgy tûnik, hogy neki megfelel ez a két, egymásnak ellentmondó személyiség (a félelmetes Jessica és a bájos Niki).
Akárki is a fõgoni, meglátásom szerint valami hasonló képessége (is) lehet, mint Peternek. Ugye neki szuper empátiája van, és egy ilyen képesség lehetõvé tenné a használójának, hogy megérezze, ha valaki rá koncentrál. Ugyanakkor valószínûnek találom, hogy a Társaság már tud róla, hiszen Molly valszeg nem gondol véletlenszerûen mindenféle emberre, és jön rá egyszer, hogy "hopp, õt nem látom, de õ érzékeli a képességemet". Persze, ez csak az én fejtegetésem, lehet, hogy fényévekre van a valóságtól. (Kéne egy olyan képesség, mint Matté, elrepülnék az USA-ba, ellátogatnék egy olyan rendezvényre, ahol megjelenik Tim Kring, és kiolvasnám a gondolataiból, hogy mi lesz :D Na jó, lehet, hogy nem is. ;))
találdki 2007 júl. 21. - 20:35:02
(1127/2630)
Clairt azért akarták párizsba vinni, hogy ne legyen jelen a választási véghajrában, mert nem tenne jot nathan megitélésének, ha megjelenne egy törvénytelen gyerek a szinen. meg ugye a Bennet fönöke kérte, hogy vigyék be clairt a papirgyárba, ezért is adott neki a hiti uj személyi okmányokat, és vitte a reptérre, de ugye clair meglépett, megjelent a peterelli háznál, ahol nekem ugy tünt, hogy a petrelli mama utasitotta a haitit mindezekre.
találdki 2007 júl. 21. - 20:30:13
(1126/2630)
De miért szeretné lindermann, hogy egyesüljön a két személyiség? Mi oka lenne rá?
találdki 2007 júl. 21. - 20:23:05
(1125/2630)
Clauddal kapcsolatban: A 15 évvel ezelött-ben vmi olyasmit mondott bennett-papa, hogy Claudot azért kell megölnie, mert rejtegetett valakit, vajon kit? Esetleg a gonoszt?
Lasagne 2007 júl. 21. - 19:26:44
(1124/2630)
Tényleg ilyet is mondott S. papa?:S...(mármint arra a mondtatra gondolok amivel a jövõre utalt..)Viszont ha ilyet mondott......már megint más a helyzet

Lindinél meg lehet tényleg az volt a magyarázat hogy Jess-Nikit összehozza....

Viszont amit olvastál külföldi oldalon hogy Kensei egy szõke pasas lesz, nem tudom elképzelni! ott is csak találgatnak!

ez a halhatatlan dolog tetszik:) jó kis képesség, tuti lesznek még ebbõl is gondok( így beleillene a gonosz képbe, akit majd jaj de nehéz lesz majd legyõzniük a késõbbiekben)!
találdki 2007 júl. 21. - 16:22:50
(1123/2630)
Én imádom ezt a sorozatot, de pl. ennél az esetnél ugy tünik, mintha az alkotok elfelejtették volna , milyen cselekmény volt az elözö részben.
Még az elsö részekben volt az, hogy Mohinder elment az apja lakására, miután megölték, és nézett egy képet, amin a diplomaoszton láthatóak, de aztán a "hat honappal korábban"ban az apja egyáltalán nem ugy nézett ki!
girl1 2007 júl. 21. - 15:21:10
(1122/2630)
Nagyon szépen köszönöm! Jó sok mindenrõl lemaradtam, azt hiszem...
DrIstvaan 2007 júl. 21. - 14:07:59
(1121/2630)
Ez valami olyan, amire én sem tudok konkrét választ adni. Azt tudom esetleg elképzelni (de ugyanakkor cáfolni is), hogy Lindi meghagyta Jessicának, hogy ne ölje meg Nathant, de ijesszen rá. Csak amolyan "tudd-hogy-azt-teszek-veled-amit-akarok" erõfitogtatás végett. Persze, ez elég valószínûtlennek néz ki, mert semmi nem utal (nyíltan) erre, viszont Linderman nem lepõdött meg, amikor egy élõ Nathant kísértek hozzá. Ha Jess a saját feje után menve hagyta volna életben a célopntot, akkor Lindi nem vette volna ilyen természetesen az érkezését.
kymara 2007 júl. 21. - 12:12:22
(1120/2630)
Mi lenne ha Sylar az öregeket venné kezelésbe. Egypárat le is tudna gyõzni. És különben is, az öregek miért siklanak el a Sylar ügy felett. Nem nagyon izgatja õket.
Lasagne 2007 júl. 21. - 11:23:08
(1119/2630)
Lindermann egy kis gonosz öregember......tudom-tudom jobb világot akar meg minden, de gátlástalan kis.........
kérdésedre nem tudok válaszolni:) passz..majd jön a Dr.I aztán megmondja
találdki 2007 júl. 21. - 10:33:43
(1118/2630)
És szerintetek miért akarta Lidermann megöletni Nathant Jessicával? Mert aztán meg kiderült, hogy nagy tervei vannak vele.
Lasagne 2007 júl. 21. - 10:23:48
(1117/2630)
na ja én azt néztem Hiro papának....akkor ezek szerint nem:D
Lasagne 2007 júl. 21. - 10:21:06
(1116/2630)
én sem tudnám õt elképzelni õt gonoszként, csak rá illett volna a leírás egy része.....csak egy a bökkenõ ,hogy õ közben elvileg meghalt....szóval emiatt sem lehetne..persze HA meghalt
DrIstvaan 2007 júl. 20. - 22:19:08
(1115/2630)
Emlékezzünk, hogy Peter hat hónappal korábban még nem tudta más hõsök képességeit használni a jelenlétükön kívül; sõt, egyáltalán nem tudta, hogy van bármilyen képessége is. Viszont ahhoz, hogy megálmodja Nathanék balesetét, nem is kellett a jövõbe látnia, hiszen az párhuzamosan történt, tehát elég hozzá Peter szuper empátiája is (ami ugye van, mert a képessége is "Empathic Mimicry", azaz "Empatikus Utánzás").
Viszont az lehet, hogy Mr Devoux rendelkezett a jövõ-megálmodás képességével, mert Peter akkor álmodott a repülésrõl, amikor a Devoux-házban egy kicsit elszundított.
**Spoiler**
Hogy Devoux lenne a "rosszabb, mint a mumus"... Nem is tudom, õ szerintem már valóban halott, és nem is jön vissza. Bár a záróepizódos szereplése elég talányos, de szerintem ennek ellenére is halott fog maradni.
találdki 2007 júl. 20. - 21:58:06
(1114/2630)
És végül is akármi a képessége Simone apjának, az már Peternek is meg kellene, hogy legyen. Mivel Peternek már a Hat honappal korábban c részben is volt jövö álmodása, igy azt nem simone apjátol szerezhette, mert akkor még nem ápolta öt.
találdki 2007 júl. 20. - 21:52:48
(1113/2630)
SPOILER!!
SPOILER!!
---------------
Én azt olvastam, hogy Takezo Kenesei a neve, akiröl Hironak meséltek kiskorában, ha jol értettem, és a második évadban lesz 1ooo éves. A szinész, aki játsza, David Anders, legalábbis állitolag.

-------
SPOILER
találdki 2007 júl. 20. - 21:35:02
(1112/2630)
Nem hinném, hogy Simone apja lesz az uj fögonosz, akiröl Molli beszélt.
Lasagne 2007 júl. 20. - 21:12:23
(1111/2630)
off:
höhö megelõztük a csacska angyalt...