Téma: Hõsök

Arden 2007 ápr. 26. - 21:05:40
(490/2630)
Különösebben nem érdekel, hogy ki hogyan írja le. De ha figyeltél én ugyanazt írtam, amit aztán Te megismételtél. A skizofrénia nem egyenlõ a kettõs(vagy többes) személyiséggel. És ha piroskának hívták Niki mentális állapotát a szerepjátékos cuccban, az alteregó magyarul akkor is hasonmást jelent.

Hogy Nasty-t idézzem: Peace.:)
klau87 2007 ápr. 26. - 21:02:00
(489/2630)
mégegy dolgot:
ha vkinek felirat kell: <a target="_blank" href="http://www.feliratok.hu" title="www.feliratok.hu">www.feliratok.hu</a>
Általában ha leadnak vmit amerikai haverjaink, akkor itt megtalálható a felirat 2-3 nap múlva. (legalábbis azoké amiket nézek)
klau87 2007 ápr. 26. - 21:00:00
(488/2630)
spoiler

Sziasztok!
én egy jóval elõbbi hozzászóláshoz szeretnék hozzáfûzni vmit. Ezek szerint Hiro szavait úgy is lehetne értelmezni, h mentsd meg a pompomlányt, mentsd meg magadat???
10/10
axendra 2007 ápr. 26. - 20:40:05 10/10
(487/2630)
Mazsola: igen tudok japánul sajnos jobban mint angolul, és ez picit nehezití a tanulást egyetemen. és hihetetlenül nehéz ennyi idõ után magyarul irni:) hát nem szívesen teszem mert én utálom ha lelövik a lényeget ennek fejében én sem teszem másokkal. ÉS tudomindneki magából indulki hát ez van...Gomen nasai avagy sajnálom:P
10/10
axendra 2007 ápr. 26. - 20:35:26 10/10
(486/2630)
Te nem vagy tisztában a szó jelentésével, ahogy elnézem... az alteregó=hasonmás. Niki és Jess ugyanabban a testben él. Ha az "alter-ego" egy alternatív egóra való (elég zsenge) utalás szeretett volna lenni, akkor sem lenne igaz.
*Spoiler*(nem tudom volt-e már ez a rész)
Jess meghalt, és szvsz Niki beépítette a tudatába, Jess az a hely, ahová elbújhat, ha fél, vagy ha bajban van...stb. - nekem legalábbis így tûnik a dolog.
Off:
Ha már szõrszálhasogatunk, a skizofrénia nem egyenlõ a tudat kettéhasadásával. A skizofrén betegeknek zavart az elméje, hangokat hallanak, hallucinációik vannak, bezárkóznak a saját világukba, nehezükre esik a gondolkodás, mindenféle dolgok között vonnak számunkra értelmezhetetlen, logikátlan párhuzamot stb. Szóval a kettõ nem ugyanaz. Niki nem skizo.

Natsy: az értelmetlen fogalmazásért bocsi már legalább 8 hónapja vagyok itt JPben és nem könnyû átállni.

Vki:Sajnos a marvel szerepjátékos könyv, ami nekem megvan teljesen, az Nicki képességét Alter-Egonak nevezi pont így is irja le. Vagyis Alternatív Én talán így lehetne szp szerint fordítani. És a magyarázat hozzá pszichológiai, de ha így érted a skizó és hasadás közötti eltérést akkor elmondom. A lényeg ott van hogy az én szerkezete az tudattalan ez van legalul&gt; efelett van a tudat elõttes&gt; majd követi a tudatos&gt; efölött áll az ego&gt; majd superego. KÉt ego is szerepel egy énben amint láthatod. Az alter ego pedig ez esetben pszichológiailag azt jelenti h a te személyiségedben létezik még egy én, és nem a hasadás, hanem kettõs személyiség. Mondhatni szélsõséges hangulatváltozások igazak a személyre. ritka egy embernél, 1000bõl egy nél elõfordul.
És Stan Lee t ez ihlette meg Nicki sanders avagy HUlk féle képesség megírására. Ha megnézed Hulk sem hasadt sem skizó hanem nyilván egy másik én is van ott mely idönként elõtõr és akkor nagyobb dolgokra képes. Marvel Szp könyv azt irja hogy eleinte csak furcsán viselkedik a személy emlékezet kiesések, majd aztán ráébred és onnantól kezdi uralni a képességét avagy együtt dolgozik a másik énnel és akkor képes írányítottam átalakulni.
Mondjuk nem tudom mennyire fognak megragadni teljesen a marvel képességeknél avagy irnak át egykét dolgot, de japánban hogy is mondjam tény elõbbre itt úgy jár a sorozat h csoport társaimmal töltögetjük le rendesen már majdnem az egész meg van az elsõ évvadból.
Amúgy nem arcoskodni akartam csak gondoltam segítek de Ha ez baj akkor többet nem is irok.Amúgy ha valaki érdekel ha hazajöttem megmutathatom avagy leirhatom a Marvel Szerepjátékos könyvet.
Lasagne 2007 ápr. 26. - 18:48:55
(485/2630)
jó akkor valszeg félreértettem:)
Mazsola1 2007 ápr. 26. - 18:04:16
(484/2630)
Én szerintem itt Linderman inkább úgy értette hogy hallott már Jessicárol, Nikirõl de a személyes találkozáshoz még nem volt szerencséje,ezért mondja így, amit mondjuk angolul is mond:
"I never had the pleasure"

Ezt gondolom, bár sose lehet tudni mi fog még kiderülni
a köv. adásokban :)
Lasagne 2007 ápr. 26. - 14:53:17
(483/2630)
Huhh de amúgy mennem ám itt a filózgatások:) a legtöbb felénél már elvesztem a fonalat..lehet fáradt vagyok:)
Na de a LÉNYEG

19. részes SPOILER

Nikivel kapcsolatban nagyon nem vagyok tisztában.
Mikor Linderm.-nal találkozott az azt mondta neki,hogy:
"félelmetes Jess, végre.Bájos Niki, igen, de te.. veled még sosem találkoztam"
Elõtte meg DL "Niki vagy Jess vagy tudja a rák kicsoda..."
most akkor van egy 3. személyisége is?!?Vagy mi a franc?:)
Lasagne 2007 ápr. 26. - 14:39:45
(482/2630)
Na Nasty ez tényleg tök jó ötlet lenne...és van is benne valami
el kellene menned neked is forgatókönyv írónak:)
Mazsola1 2007 ápr. 26. - 14:13:54
(481/2630)
Mazsola1 2007 ápr. 26. - 14:10:43
(480/2630)
<a target="_blank" href="http://www.janosekweb.com" title="www.janosekweb.com">www.janosekweb.com</a>

19. rész magyar felirat
Arden 2007 ápr. 26. - 12:48:36
(479/2630)
Sztem ez úgy mûködik, hogy ha már 1x talizott az illetõvel, akkor már megvan a képessége - nem kell folyton a közelében lennie. Amúgy meg szvsz teljesen elfelejtette, hogy Hiro képessége is megvan neki.
Arden 2007 ápr. 26. - 12:46:24
(478/2630)
Spoiler

A következõ magyar részben kiderül, hogy mi történt - de amúgy sztem az Ando dolog nem zár ki semmit - el kell mennie Hiroval oda, hogy aztán Hiro visszamehessen... de majd megérted, h mi miért van így.
eltim 2007 ápr. 26. - 12:44:18
(477/2630)
Sziasztok!
Aki figyelemmel kíséri az amerikai részeket, lenne egy kérdésem. Nem tudja valaki, hogy fent van-e már valahol a legújabb rész (19.) magyar felirata?

Elõre is köszike!
topforum 2007 ápr. 26. - 11:46:27
(476/2630)
Mazsola, én inkább ezt az oldalt ajánlanám figyelmedbe:

<a target="_blank" href="http://heroeswiki.com/Main_Page" title="http://heroeswiki.com/Main_Page">heroeswiki.com</a>
Arden 2007 ápr. 26. - 11:05:52
(475/2630)
*Spoiler*

Viszont mostmár tudjuk, hogy Peternek nem lesz sebe - mert Hiro ezt azért mondta, mert Sylar elõbb talizott Claire-rel mint Peter a másik múltban, amit Hiro még nem változtatott meg... (remélem érthetõ).

Amúgy Hiro miért nem megy vissza az idõben oda, ahol Sylar még "csak" órás volt? Akkor szépen kinyírná és kész... Persze akkor vége lenne az évadnak...:)
Mazsola1 2007 ápr. 26. - 10:22:16
(474/2630)
Tudom, hogy itt már mindenki nagyon tájékozott, de azért ha valaki még nem talált volna rá a köv. oldalra akkor ajánlom figyelmetekbe:

<a target="_blank" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Heroes_(TV_series)" title="http://en.wikipedia.org/wiki/Heroes_(TV_series)">en.wikipedia.org</a>

Ez az angol oldal, odalt a nyelveknél válthatsz magyarra.
Jó dolgokat ír, pl. a helixrõl is, én észre se vettem hogy ilyen sok helyen benne van a részekben.
Úgy hogy egy jó ok, hogy megint megnézzem mind a 19 részt:)
Ja és az oldal alján ott van hogy melyik országban mikor kezdték el vetíteni, természetesen Amerikában volt a premier tavaly szept. minden máshol Kanadán kivûl ez évben kezdték el vetíteni. Szóval hivatalosan a 19. résznél járunk, az ezutáni részeket csak esetleg Hiro tudja jobban, mivel már járt a jövõben :))

Üdv,Viv
Arden 2007 ápr. 26. - 09:13:43
(473/2630)
Te nem vagy tisztában a szó jelentésével, ahogy elnézem... az alteregó=hasonmás. Niki és Jess ugyanabban a testben él. Ha az "alter-ego" egy alternatív egóra való (elég zsenge) utalás szeretett volna lenni, akkor sem lenne igaz.
*Spoiler*(nem tudom volt-e már ez a rész)
Jess meghalt, és szvsz Niki beépítette a tudatába, Jess az a hely, ahová elbújhat, ha fél, vagy ha bajban van...stb. - nekem legalábbis így tûnik a dolog.
Off:
Ha már szõrszálhasogatunk, a skizofrénia nem egyenlõ a tudat kettéhasadásával. A skizofrén betegeknek zavart az elméje, hangokat hallanak, hallucinációik vannak, bezárkóznak a saját világukba, nehezükre esik a gondolkodás, mindenféle dolgok között vonnak számunkra értelmezhetetlen, logikátlan párhuzamot stb. Szóval a kettõ nem ugyanaz. Niki nem skizo.
Arden 2007 ápr. 26. - 08:52:44
(472/2630)
Jézusom, ugye senki nem kajálja be, hogy Japánban elõrébb járnak, mint pl amerikában. Még el se kezdték forgatni a II. évadot... könyörgöm. Amerika az elsõ hely, ahol vetítik - szóval kizárt, hogy bárki a 19.-résznél elõrébb járjon - max a forgatókönyvírók.
topforum 2007 ápr. 26. - 07:50:57
(471/2630)
Õ az.
Egyébként szép spoiler volt, grats.