Téma: Húsz óra

offtopic
hecsedli 2008 nov. 03. - 11:00:17 Előzmény efes
(30/90)
'Ehhez vedd még hozzá, hogy eddig, az emberiség fennállása óta még senkirõl nem bizonyosodott be, hogy magával vitte anyagi javait a Túlvilágra.'
ez aranyos volt. :) csupán az örökösödést kellene megszüntetni, kiszabható büntetési tételek törvénybe iktatásával megszegés esetére, s máris itt lenne a 'Szép Új Világ'!
alex4427 2008 nov. 03. - 09:41:54 Előzmény Miki1900
(29/90)
Mindössze arra gondoltam, hogy ez a "mi választottuk" story NEM teljesen igaz!
alex4427 2008 nov. 03. - 09:40:03 Előzmény efes
(28/90)
Szabadság!? Ugyan már! Munkavállaló soha nem volt olyan kiszolgáltatott, mint most!
Fogyasztóként/szavazóként pedig az ostobákat részesíti elõnyben a "szép új világ"!:(((
Egyébként valamelyik topicban TE is leírtad: mit jelent a fogyasztói társadalom "szabadsága"!
alex4427 2008 nov. 03. - 09:34:38 Előzmény efes
(27/90)
Lásd még: Michael Clayton!
alex4427 2008 nov. 03. - 09:31:36 Előzmény efes
(26/90)
EZ a piacgazdaság, EZ a demokrácia NEM az, amire vágytunk!
Bõvebben: Szalai Erzsébet (ha Népszabadságot olvasol) és Bogár László (ha Magyar Nemzetet olvasol)! (Én - mindkettõt!)
Röviden: a mostani (multik által uralt, önpusztító) kapitalizmusnak semmi köze a 60-80-as évek jóléti kapiatalizmusához! A szociális piacgazdaságghoz meg egyáltalán nincs köze!
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:54:04
(25/90)
legalábbis Magyarországon mindenképpen hazaárulók a mai nemesek.
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:52:54
(24/90)
nekem van egy véleményem errõl a piacgazdaságról, kommunizmusról, baloldalról.
mondjuk a baloldalnak ill "baloldalnak" (és az idézõjelesbe sorolom én a liberalizmust és neoliberalizmust is), ha nemesség-, arisztokráciaellenes, akkor még lenne értelme, mindaddig, amíg el nem mondjuk nekik, hogy most is ugyanúgy van "arisztokrácia". most is vannak milliárdosok.
csak ezek most hazaárulók. nem csoda ha ellenzik, a hazaszeretet terjedését. és lenézik azt, ki szereti a hazáját.
a fõtitkár-királyokról, MArx és Engels gazdaságáról nem is beszélve.
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:48:21
(23/90)
ez azért több sebbõl vérzik, ej!

"nem szabad senki szemére vetni, hogy él a kínálkozó lehetõséggel. Ez a szabadság, élj vele."
ahhoz hogy valaki éljen ezzel a "szabadsággal", közel kell lenni a tûzhöz, hogy közel kerüljön az "ember", akkor el kell árulni a magyar népet, és hazát. el kell ismerni hazugságokat, és idegen hadsereget. el kell árulni a hazai érdekeket (tehát a hazát) és továbbra is ki kell szolgálni a külföldit. jobban, mint a magyart (ez a hazaárulás). elég "drága" ez a "szabadság". már akinek.

"És ne zavarjon, ha más is él vele... A lehetõség mindenki számára adott, és baromira unom, hogy mindenki csak nyavalyog" nem mindenkinek, csak a kollaboránsoknak.
van akinek fontos a magyar érdek, tetszik érteni? csak ezek nincsenek parlamentben. nem látnám, hogy ott lennének.

aki nem azon van, hogy erõs legyen ez a haza, az nem jó ember. (mint az óvodában)
offtopic
efes 2008 nov. 02. - 14:45:59
(22/90)
Persze a jelzett bagázsba beletartozik dicsõ Széles úr meg a többi jobbra csúszott pénzeszsák is. Az õ pénzük is a pártvagyonból fiadzott..:)))
offtopic
efes 2008 nov. 02. - 14:39:08 Előzmény alex4427
(21/90)
Nekem azért komoly bajom van ezzel a piacgazdaság-, meg tõkésfikázással: anno, Jani bácsi alatt ez volt a vágyott Kánaán, ide akart mindenki eljutni. Most meg büdös??? Nagyon nem kóser ez... Mennyivel lenne különb, ha te loptad volna szét a szocializmus alatt összegründolt javakat, nem pedig a Csányi-Demján stb. bagázs? Vagy más? Vissza kéne állítani a '39 elõtti tulajdonviszonyokat? A zsidótlanítás elõttit, vagy utánit? Eh. Sok sebbõl vérzik ez. Ezt, a mai helyzetet kell elfogadni, Demjánék voltak akkor helyzetben, nyilván õk csinálták meg a bulit, ha más lett volna ott, más csinálta volna meg. Szvsz nem szabad senki szemére vetni, hogy él a kínálkozó lehetõséggel. Ez a szabadság, élj vele. És ne zavarjon, ha más is él vele... A lehetõség mindenki számára adott, és baromira unom, hogy mindenki csak nyavalyog.

S ehhez vedd méág hozzá, hogy eddig, az emberiség fennállása óta még senkirõl nem bizonyosodott be, hogy magával vitte anyagi javait a Túlvilágra. (Ha már Halottak Napja van.)
offtopic
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:32:02 Előzmény alex4427
(20/90)
kifejtenéd ezt bõvebben is? fõleg az elsõ bekezdést.
Miki1900 2008 nov. 02. - 14:28:37 Előzmény alex4427
(19/90)
erre nincs pénz...
nem is lesz. nem érdek.
alex4427 2008 nov. 02. - 12:57:43 Előzmény efes
(18/90)
Az un. rendszerváltás kiváló játékfilmes téma. Szerintem. Lehetne horror vagy akár bohózat is! Mondjuk onnan indítanám, ahol a Charlie Wilson háborúja befejezõdik (a 80-as években). Amikor közlik Charlie-val az USA Külügyben, hogy Afganisztánra már nincs pénz, mert az új projectre kell! K-Európára!
A film fõszereplõje lehetne egy csokornyakkendõs amerikai fazon meg egy vastagnyakú ruszki (akiknek, nem is konyec!)...meg szinte a teljes magyar "elit", akik tõkét (minimum: kapcsolati tõkét!) kovácsoltak a rendszerváltásból!

P.S.:
A piaci törvények, a nagytõke törvényei! Sokszor szigorúbban (és persze ügyesebben) cenzúráznak, mint a pártállam!:(
alex4427 2008 nov. 02. - 12:41:35 Előzmény efes
(17/90)
Igen. Almási Tamás a nagy kivétel! Fõként, ha dokumentum-filmjeit is tekintetbe vesszük!
A Mariót pedig vszleg elhallgatják vagy lefikázzák. Vagy egyszerûen csak nem nézik meg. (Lásd még Lányok! Off Hollywood!)
A magyar embör szórakozni akar! (Celeb stb.) Hogy majd’ 20 évvel a rendszerváltás óta már Ukrajnával, Pakisztánnal stb. együtt emlegetik együtt kis hazánkat – az már csak kevés embert zavar.
offtopic
efes 2008 okt. 30. - 10:43:24
(16/90)
Szerintem Almási Mario, a varázsló címû filmje pl. éppen egy jó példa a rendszerváltás problematikáját feldolgozó játékfilmnek, korrekt mûnek tartom. (Hogy ellent is mondjak egybõl magamnak..:)
offtopic
efes 2008 okt. 30. - 10:40:20
(15/90)
De azért, mondjuk a Fekete Doboz filmjeit aki nagyon akarja, az meg tudja nézni...
offtopic
efes 2008 okt. 30. - 10:38:50 Előzmény alex4427
(14/90)
Látom, ez örök kérdésed... :) Az idõsebbek nyakig érintettek ebben az idõszakban, ezért nem várható tõlük hiteles film, a fiatalabbakat pedig nem érdekli. Mondjuk, játékfilmes szemszögbõl nem is olyan érdekes idõszak ez... A dokumentaristák pedig azért dolgozgattak ez ügyben, más kérdés, hogy filmjeik jobbára láthatatlanok. (A piaci törvények, nem pedig cenzúra miatt!)
alex4427 2008 okt. 30. - 10:12:57 Előzmény perry
(13/90)
Igen, DE...mint ahogy a Húsz órában sem említik '56-ot (és mégis az egyik legfontosabb, sõt, legbátrabb része a filmnek)...én sem említettem a rendszerváltást, mint az adott idõszak központi elemét, történését...DE errõl film nem készült! Szerintem.
perry 2008 okt. 29. - 18:08:14
(12/90)
Bocs "elkoncepcionáltam" magam.
Szász János - Temetés, A Holocaust szemei,
Tarr Béla - Kárhozat, Panelkapcsolat, Sátántagó,
Hogy csak a számomra legfontosabbakat említsem az általad jelzett idõpontokra.
perry 2008 okt. 29. - 17:50:59 Előzmény alex4427
(11/90)
Ezt nem tudhatom, de annyi bizonyos, hogy talán
Mészáros Márta Temetetlen halott - Nagy Imre naplója és a trilógia: Napló gyermekimnek, Napló szerelmeimnek, Napló apámnak, anyámnak az a mozi
mely ilyen nagyságrendû és drámaiságú korábrázolást ad.
Szerintem