10/10
JYJ.3 2021 júl. 27. - 10:30:55 10/10
(119901/120441)
[Jelentési fájl] Van „hadsereg” az SBS hírállomáson? A HARMY mindenhol ott van!
A „BTS Solo Interview” elkészítésének áttekintése, amelyet az illetékes riporter írt
Kim Soo-hyun riporter, szakosodott kultúra, shkim@sbs.co.kr ír 2021.07.27 16:18 javítás 2021.07.27 16:29

Múlt szombaton a BTS megjelent az SBS 8 News oldalán. Ez volt az első sajtóinterjú, miután 8 egymást követő héten rekordot állítottak fel a Billboard Singles Chart első helyén, a „Vajtól” a „Tánc engedélyéig”. (Ma hallottam azt a hírt, hogy a „Butter” helyet cserélt az „Engedély a táncra” címmel és az 1. helyet szerezte meg. Ez már 9 hete van egymás után.) A BTS beszélgetést folytatott Kim Yong-tae SBS 8 News horgonyával a hétvégén a lemez iránti érzéseikről., köszönöm a rajongóknak, egy kis találkozót, amely a Corona korszakában folytatta a szemtől-szembeni előadásokat, és az elnöki különmegbízott stb.

A nevem Kim Soo-hyun, aki a BTS július 24-i SBS 8 News horgonybeszélgetési projektjének felelőse volt. Ezt a projektet „724 projektnek” neveztem el, és azért vállaltam ezt a projektet, mert riporter vagyok, aki 2018 vége óta írok cikkeket a BTS-nek. Sok osztályt tapasztaltam, de a leghosszabb ideig a Kulturális Minisztériumban töltöttem az előadások széles skáláját, elsősorban a klasszikus zenét, a táncot, a színházat, a zenét és a koreai hagyományos zenét. A hírek mellett én vagyok a „Curtain Call” című újsági podcast feladata.
▶ Ugrás a függönyhívásra

Az, hogy a 724-es projekt hogyan valósult meg, az az én „üzleti titkom”, ezért nem részletezem. Az előkészítési időszak azonban rendkívül rövid volt, és olyan projekt volt, amelyet őrülten hajtottak végre. Sok ember vesz részt a riport részlegben, 8 hírszerkesztői részlegben, új médiában, videóban és videószerkesztésben, írókban, CG-csoportban, set-teamben, PR-csapatban, biztonsági csapatban stb. Személy szerint az SDF tervezési osztályán, az SBS szociális hozzájárulási fórumán és a kulturális vállalkozással kapcsolatos részlegen végzett munka, valamint a cikkek írása nagyon hasznos volt. A cikk a nevemmel jelent meg, de mivel ez egy olyan projekt, amelyen sokan keményen dolgoztak, véleményt fogok írni. Most, hogy megjelent az interjúhír, a teljes videó és a kulisszák mögötti videó, vannak olyan dolgok, amelyekre sokan kíváncsiak, ezért szeretnék válaszolni a kérdéseire.
▶ Interjú hírvideó
▶ Interjú teljes videó
▶ A kulisszák mögötti videó
1. Vannak ARMY-k az SBS híralkotó csapatában?
Igen. Azonnal látta. Az ARMY „kollektív intelligenciája” nélkül a 724-es projekt nem valósulhatott volna meg megfelelően. Mint a BTS gyakran mondja: "Mindezt az ARMY-nak köszönhetjük."

A BTS riportereként nem „hadsereg”, hanem „kedvező megfigyelő” vagyok. Ha „hadsereg” vagyok, azért írok cikkeket a BTS-hez (az RM kifejezésének kölcsönvételéhez), mert „laposnak” tűnik. Nem azért írok BTS-cikkeket, mert HADKÖR, hanem azért írom őket, mert szerintem a cikkek riporterként értékesek. Riporterként objektívnek kell lennie. Az is igaz azonban, hogy ha nem is olyan „rajongó” vagy, mint az ARMY, nehéz jó cikket előállítani, ha nincs érdeklődésed és vonzalmad a jelentés témája iránt. Nem mondható el, hogy minden téren ez a helyzet, de tapasztalataim szerint, legalábbis a kultúra területén, a jó cikkek, akár dicséret, akár kritika, mind érdeklődésből és szeretetből fakadnak.

Teljes körű érdeklődésem a BTS iránt 2018 körül kezdődött. - Anya, Debussy híres? A lányom kérdésével kezdődött. Abban az időben megírtam a „Classic in BTS World” internetes lefedettségi fájlt, és miután visszatértem a Kulturális Minisztériumba, egy kicsit tovább mentem, és írtam egy cikket az SBS 8 News-on, „A BTS zenébe és videóba rejtett klasszikus humán tudományok kódja” ”.
▶ Klasszikus a BTS világában ▶ „A klasszikus és humán tudományok kódja elrejtve a BTS
„ zenéjében és videójában ”

A kulturális világban sok ARMY létezik, amelyekre elsősorban kitérek. A társaságban mindenhol ARMY-k vannak. Amikor cikkeket írok a BTS-ről, gyakran kikérem az ARMY véleményét. Mert úgy gondolom, hogy bármelyik riporter vagy kritikus számára nehéz megismerni a BTS-t, valamint az ARMY-t. Tehát ez azt jelenti, hogy van egy nem hivatalos „hadsereg-tanácsadó csoportom” (?). Nagyképűnek tűnik, de ez csak egy csoportos csevegőszoba, ahol a BTS-t kedvelő emberek új híreket vagy érdekes videókat osztanak meg, és beszélnek a világban élésről. A körülöttem lévő BTS rajongók ezen az összejövetelen nagyon fontos szerepet játszottak ebben a 724-es projektben.

2018-ban, amikor a BTS először megjelent az SBS 8 News oldalán, jelentést tettek arról, hogy a szék nem kielégítő, ezért ezúttal gondoskodni kell róla. Megtudtam, hogy a hírstúdió közepén található horgonypult nem volt elég nagy mind a hét tag számára, ezért úgy döntöttem, hogy 7 széket teszek a stúdió oldalára, de akkor még nem volt megfelelő szék, így sietve kölcsönvették. Tehát megkértem az illetékes osztályt, hogy ezúttal biztosítson jó széket. Lehetőleg lila színben. Próbáltam lila széket szerezni, de honnan vettem?

A lila az a szín, amely a BTS szimbólumává vált. A BTS és az ARMY sokat használja a „Nézd meg” szót. Ebben az „Engedély a táncra” című videoklipben az égen magasan repülő lila léggömb jelenti a koronavírus megszüntetésének reményét. Az ok, amiért lila, ebben a teljes interjúvideóban látható. Mint ARMY-k már tudják, jó volt újra hallani V történetét. Kim Yong-tae horgonyról nem beszéltem, de ő maga lila nyakkendőt viselt.

A háttérben, amelyen a BTS albumkabát képei lilára vannak öntve, az előcsarnok első emeletén a „vajjal” sárga színnel díszített médiaoszlop, valamint a folyosó falán, ahol a BTS mozogni fog, fotók az SBS Inkigayo-ban megjelenő tavalyi BTS-t jelenítem meg. Megnagyítottam, készítettem egy táblát és beillesztettem. Kiváló minőségű és színes videók létrehozása, valamint egy olyan „légkör” megteremtése volt, ahol a BTS kényelmesen elmondhatta történeteiket. Ezek a dolgok a képernyőn vannak, de az adáshoz sok olyan „folyamat-részletre” is szükség van, amelyek nincsenek a képernyőn. Azok a részletek, amelyekről soha nem tudtam volna gondoskodni, ha egyedül lennék, az ARMY „kollektív intelligenciájának” eredményei voltak.
2. Az ARMY-k által feltett kérdések
Ugyanez volt a helyzet a hír forgatókönyvének megírásakor és a videó összeállításakor. Nemcsak én, a felelős riporter és a forgatókönyvíró, hanem sokan összeszedték a fejüket. Valójában sok aggály merül fel, amikor a hírekkel foglalkozunk a BTS-szel. Az ARMY annyit tud a BTS-ről, hogy őket nem zavarhatja az általános információkat közvetítő hír. A híreknek azonban sok olyan ember számára is tartalmaznia kell információkat, akik nem ismerik a BTS-t.

A sugárzott hírekre gyakran rámutatnak, hogy ezek csak a BTS „rekordjának” közvetítésére összpontosítanak. Ésszerű pont, de az is igaz, hogy van egy korlát a híradásban folytatott elmélyült beszélgetésre, amely általában legfeljebb két perc. A BTS-rajongók szempontjából természetes, hogy sokáig szeretnénk hallani a híreket, de nehéz időt szentelni az általános híreknek, mert más hírekkel is foglalkozniuk kell.

Az interjú hírközlési ideje körülbelül 16 perc volt, tehát hihetetlenül hosszú idő volt a szokásos jelentésekhez képest, de a „beszélgetés” formátum is nehézkes volt. Olyan kérdéseket kellett előkészítenünk, amelyekre az ARMY kíváncsiak, és az általános kérdéseket együtt, és el kell osztanunk a hét tagnak. És még akkor is, ha nem egyeztek tökéletesen az adagjaikkal, bizonyos mértékig egyenletesen kellett elosztani őket. Készítettünk néhány könnyű kérdést is, amelyeket fel kell venni a YouTube-videókba, bár nem hírként. De ami a tényleges felvételt illeti, természetesen nem a forgatókönyv szerint ment.

Az első felvételi idő, amelyet Hive-vel megbeszéltünk, körülbelül 40 perc volt, de több mint egy órát vett igénybe, beleértve a váróteremből a stúdióba költözést és az előzetes beszélgetést. 16 percre kellett szerkesztenem és levegőztetnem. A felvétel befejezése után körülbelül két óra volt hátra a 8 órai hírek kezdete előtt, amely az olimpiai közvetítés miatt elmaradt. Amint azt Ön is kitalálja, aki ismeri az adást, nem könnyű feladat egy órás, több kamerával készített felvétel 16 percre tömörítése és szerkesztése ebben az időkeretben. „Isteni isten” volt egy stenográfust felhívni egy kolléga tanácsára, aki ilyen helyzetben volt. Három szerkesztő megosztotta és szerkesztette a gyorsírást, sőt feliratokat és CG-ket is készített az utolsó pillanatig.

Vannak olyan részletek, amelyeket nem készítettem előre és nem írtam előre, mert az idő olyan szűk. Mivel a hír középpontjában a „főbb pontok összefoglalása” áll, vannak olyan részek, ahol kissé merevnek érzi magát, és az áramlás megszakad. Jómagam sajnálom, hogy kissé gördülékenyebben szerkeszthettem volna, ha volt elég időm, de túl nagy volt a kockázata annak, hogy nem teljesítem a közvetítési időt, ha a részletek megszállottja vagyok.

Ha megnézed a teljes 44 perces interjúvideót, gazdagabb történeteket találhatsz. Időkorlátok miatt nem tudtunk megválaszolni az összes előkészített kérdést, de remélem, hogy ez az interjú, amelyet a Billboard lemez megírása után először tartottak a világ médiája között, alkalom volt arra, hogy válaszoljon kérdéseire a történetekkel A BTS személyesen elmondta.
3. A hadsereg mindenütt jelen van.
A 724 projekten dolgozva rájöttem, hogy „a hadsereg mindenütt jelen van”. Szédületes gondolkodni azon, mi történt volna odaadó segítségük és részvételük nélkül. Nagy örömömre szolgált, hogy valós időben láthattam az ARMY-k minden nyelven írt kommentjeit a YouTube élő közvetítésű hírfolyamán, ugyanolyan gyorsan, mint egy hullám valós időben.

Amikor hétfőn dolgozni mentem, az általam nem jól ismert emberek azt mondták: „A BTS-t is szeretem”, és azt mondták, hogy szívesen nézik a híreket. Ez az első alkalom, hogy megismerkedtem a mindenütt bujkáló hadseregekkel. A cégen kívüli ismerősök között vannak ARMY-k, és mindannyian megkérdezték: "Mikor adsz hozzá angol feliratokat a teljes videóhoz?" Valaki megkérdezett tőlem a Twitteren is. Megkerestem az illetékes osztályt, hogy megerősítsem, van-e terv az angol feliratokra, és választ küldtem. Egy idő után meglepődve tapasztaltam, hogy tweetjeimet őrülten gyors ütemben retweetelték.

Amint szombat este megjelent a teljes interjú videó, volt egy YouTube-csatorna, amelyet engedély nélkül másoltak (eltérítették a 'Run Bangtan' programnevet, és úgy tettek, mintha Hive operációs csatorna lenne). Ez a csatorna közel 200 000 megtekintést tudott elérni azzal, hogy önkényesen videókat készítettem számtalan producer verejtékcseppjeiről, köztük én is. Ideges voltam, és közzétettem a Twitteren, és sok rajongó aggódott. Kiderült, hogy ez egy olyan csatorna, amelyről az ARMY-k is többször beszámoltak. Az SBS jelentette, és most nem nézheti meg ezt a videót. Mostantól az SBS BTS cikkeinek a hivatalos SBS hírcsatornán kell lenniük! kérem.
4. Kim Yong-tae horgonya fegyveres?
Ebben az interjúban sokan dicsérték Kim Yong-tae horgony zökkenőmentes haladását és felkészülését. Kim Yong-tae horgony ugyanazon a részlegen van, mint én, és előttem ül, és gyakran látjuk egymást, de ezúttal újból megismertem Kim Yong-tae horgony „varázsát”. Ez a második interjú a BTS-szel 2018 után, akkor hol van ez a szerencsés horgony? Ennek köszönhetően még barátkoztunk is Jinnel és az öccsével.


Annak ellenére, hogy a BTS interjújának teljes videójához előre elkészített kérdőív volt 2018-ban, ha Kim Yong-tae horgony maga nem lett volna megfelelően felkészülve, nem tudta volna ilyen gyorsan folytatni a helyzetet. Kicsit esetlen volt, de elénekeltem néhány verset az „Engedély a táncért”, és jeltáncot is csináltam. Volt egy olyan megjegyzés, amely így szólt: "Barátságos voltam, mint egy részeg karaoke szoba feje". Van, aki kíváncsi arra, hogy Kim Yong-tae is FELTÉTELES horgony, de nem tudom. A kulisszák mögötti videóban azonban volt olyan jelenet, amelyben J-Hope még a „családi ügyre” is hivatkozott, és azt mondta: „Nemrég léptem be az iskolába”.

5. Hogyan érzed magad a BTS személyes találkozásáért?
Még BTS riporterként sem találkoztam soha a BTS-szel. Láttam koncerteket a Jamsil Sporttelepen, és sokszor láttam online koncerteket és sajtótájékoztatókat, de kissé nehéznek tűnik azt mondani, hogy „találkoztunk”. Találkoztunk ezúttal? Láttam, hogy felvétel közben viszonylag közel jöttek a stúdióba. Ó, közvetlenül a stúdióban történt felvétel előtt köszöntöttem RM-t, aki Kim Yong-tae horgonnyal beszélgetett, hogy én vagyok a felelős riporter, így RM szó szerint azt mondhatta, hogy „találkoztunk egy ideig”.

Az adás után takarítottam, és szombat késő este elhagytam a munkát, a lányom pedig azt mondta: „Mi lenne, ha személyesen látnám a BTS-t?” Megkérdeztem. Azt mondtam: "Igen, pont olyan, mint ami a tévében van". Legtöbbször a BTS-t láttam a stúdió melletti megkönnyebbülés-monitor képernyőn keresztül. Igaz, hogy valójában a szemem előtt láttam, de nincs érzékem a valósághoz, és nem emlékszem, hogy valóságos volt-e vagy sem. Azt hiszem, mert annyira elfoglalt voltam, hogy a lelkem kiment. Arra a kérdésre, hogy mi volt a válasz, elmagyaráztam mosolygó lányomnak, hogy ez azt jelenti, hogy „úgy néz ki, mintha a tévében lenne, jóképű, alázatos és jól beszél.

Sok ismerős kérdezte, miért nem szerepeltél a műsorban. Mivel azonban ez a projekt az SBS 8 News horgonya és a BTS közötti beszélgetés volt, nem volt oka újságíró megjelenésének. A 724 projekt felelősként dolgozó munkaként az volt a feladatom, hogy előzetesen sikeresen befejezzem az interjú előkészítését, rögzítését, szerkesztését és továbbítását. Nem mondhatnám, hogy tökéletes, de

Visszajátszottam a teljes interjú videót. Már láttam a monitoron a terepen, de érdekes volt újra látni. Boldog voltam, mert éreztem a rajongókra való gondolkodás pozitív energiáját és őszinteségét. Ahogy az ajkaim sarkai felmentek, éreztem, hogy elmúlt az elmúlt napokban felhalmozódott feszültség, stressz és fáradtság. A videó megtekintése közben azon kaptam magam, hogy egy pillanatra megjelentem a képernyő sarkában, és elnevettem magam. Egy rövid pillanatra, bár mások talán nem ismerik fel, hagytam egy kis nyomot a '724 Project' eredményein.
출처 : SBS 뉴스
원본 링크 : https://news.sbs.co.kr/news/endPage.do?news_id=N1006407161&plink=TWEET&cooper=TWITTER&plink=COPYPASTE&cooper=SBSNEWSEND
10/10
JYJ.3 2021 júl. 26. - 15:02:57 10/10
(119900/120441)

Jung Kook: "Azt hiszem, jobb, ha soha nem állunk meg"
BTS Butter album kiadási interjú
2021.07.26
Megkértük Jung Kookot, hogy rajzoljon bármit, amit csak akar a fotózáshoz. Az ebben a cikkben szereplő fotók pillanatképek, miközben Jung Kook dolgozott. A fotózás befejezése után is csak akkor hagyta el a stúdiót, amikor elkészítette a rajzát.

A „Butter” már hat hete a Billboard Hot 100 toplistájának élén áll . (Erre az interjúra július 12-én került sor)

Jung Kook: Sosem ragaszkodtam a ranglistákhoz, de bármennyire is jó és olyan boldog is, mint amilyen boldog vagyok, mivel a „Dynamite” óta rekordokat állítottunk fel, ez is tehernek érzi magát.

Azért van, mert túl voltál azon, ami elképzelhető?

Jung Kook: Valahogy. Hatalmas számú ember adott nekem elismerést, ezért végiggondoltam, hogy keményebben kell dolgoznom, de a „vajjal” még jobban járunk, mint a „dinamittal”, így azt hiszem, végül úgy éreztem, hogy nehezen mérlegelem. Ilyen vagyok. A BTS elképesztő csapat, de talán az a bajom, hogy nem vagyok képes lépést tartani a BTS-szel.

Te voltál az, aki megalapozta a „vaj” hangulatát a dal introjának eléneklésével. Nem ettől érezted jól magad? Határozottan olyan csodálatos voltál, mint maga a csapat. (nevet)

Jung Kook: A „vaj” egyszerűen olyan jól érzi magát. Ez eltér a megszokott stílustól, ezért más érzés volt a felvétel közben. A dal is nagyszerű. Imádom, de ez külön a nyomás érzésétől. Úgy értem, remélem, hogy a BTS még jobban, őszintén teljesít. Az utóbbi időben arra gondoltam, hogy ez a nyomás azt jelenti, hogy jobban kell lennem. Miután a „Dynamite” a Billboard Hot 100 első helyezettje lett , nem mintha erősebben próbálnánk; ez csak az én személyes ambícióm. Azt hiszem, jobban tudok tenni.

Miért gondolja, hogy a „Dynamite” nem volt annyira kielégítő?

Jung Kook: Mivel nem tudtam mindent kifejezni, amit akartam, ahogy szerettem volna. Amikor a remixeket hallgatom, arra gondolok, hogyan énekelhettem volna másképp. Például: „Ó, ember! Ha csak újra meg tudnám csinálni! ” (nevet) Kaptam néhány dolgot a „Dynamite” énekéből, például, hogy még nem vagyok ott. Ezért igyekszem minden nap legalább egy órát gyakorolni az éneklést, bármi is legyen. Bármelyik énekes, aki hat hete szerepel a Billboard első helyén , jobb, ha nagyon jól énekel. Ez az amit gondolok.

Valami arról, ahogyan angolul énekelt, valószínűleg új megvilágításban hallotta saját énekét. A hangnem más, mint amikor koreai nyelven énekelsz.

Jung Kook: Néha le kell állnia egy kicsit a szavaidon, hogy koreaiul beszélj. Ráadásul Busanból származom, ezért kissé halkan beszélek. Az angol nyelv használatakor viszont nincs ilyen, szóval mintha vannak előnyei és hátrányai. Könnyű használni a fejhangodat, ha angolul is énekelsz, de kényelmetlen lehet, míg koreai nyelven, ha a fejhangoddal próbálsz magasabbra énekelni, néha kissé orrosan is hangozhat. Ugyanakkor nehéz lehet megszegni a régi szokásokat, amikor angolul énekelek, mivel mindig koreaiul énekeltem.

A „Dynamite”, a „Butter” és az „Permission to Dance” mind angol dalok, és mindhármukért maga volt a felelős a bevezetésért. Úgy tűnik, elgondolkodtál azon, hogyan hozhatsz létre különböző benyomásokat az egyes dalokhoz.

Jung Kook: A vaj nagyon pattogó, mint tudod. Kicsit mély, lendületes ütemű, ritmikus. És mielőtt felvennék, meghallgatok egy felvételt vezető énekkel, majd amikor felvételire megyek, mindezeket a jellemzőket szem előtt kell tartanom, és ilyen finoman össze kell kevernem a saját stílusommal. Szerintem ez komolyan megérzés. (nevet) Nyilvánvalóan nehezen tudtam felvételeket készíteni, és amikor először csináltam, a hangom nem hangzott jól, ezért tovább kellett keresnem a megfelelő hangot. Szerintem a legfontosabb az, hogy valóban szögezd le azt a hangot, amelyet előbb szeretnél használni, és ugyanúgy kitalálod, hogyan lehet saját magaddá tenni. Az „Engedély a tánchoz” részben például inkább úgy énekeltem, ahogy szerettem volna, mintsem a vezető ének stílusa.

Hogyan juthat ilyen következtetésre?

Jung Kook: Mindenkinek a hangjának másképp kell szólalnia, így elárasztó lehet, ha én túl sokat másolom az útmutatót, amikor énekelek. Így néha azt követem, amire kizárólag gondolok. Arra gondoltam, hogyan kellene elénekelnem az „Engedély a tánchoz” első részét, és amikor elmentem rögzíteni, még Pdogg, a producer is azt mondta nekem: „A legjobban akkor fog működni, ha a saját hangoddal, a saját stílus."

Milyen hatással van rád ennyi más előadó dalának hallgatása és elemzése?

Jung Kook: Minél többet hallgatok zenét, annál jobban változik az én vokálom. Nagyon sokat változik, amikor kapunk egy dalt, meghallgatjuk és gyakoroljuk. Gondolom, mondhatnád, hogy a hangszálaim mindig javulásra készek, amikor gyakorlom. (nevet) És javítani, miközben felveszem, és javítani, bármikor énekelni. De van olyan is, amikor hirtelen nem hangzik jól, amikor úgy próbálom, ahogy akarom, ezért csak kipróbálom, vagy gyorsan megkeresem a többi vokalistát, meghallgatom a dalaikat, vagy megkérdezem néhány régebbi előadót. Ez segít megtalálni azt a bizonyos hangot, amelyet keresek.

A SUGA-hoz hasonlóan önzetlenül énekelt, amikor röviden elénekelte az „Élet megy tovább” részét a V LIVE-on keresztül, annak ellenére, hogy a hangja más. Gyorsan felveszi mások énekének jellemzőit.

Jung Kook: Régebben sokat támaszkodtam erre. Mint például, legalább hallom [a hangjuk jellemzőit]. (nevet) Most mégis olyan, hogy Ó, azt hiszem, nem így kellene csinálnom. Nyugodtan feltételezheted, hogy számtalan más énekes számát hallottam. Aztán sokat gondolkodtam azon, hogyan szeretnék énekelni, és arra gondoltam, hogyan énekelnének azok a többi énekes, mielőtt saját hangot adnék. Átviszem az emberek hangját és hangmintáit, és azon gondolkodom, hogyan szólna, ha ebben a teremben énekelnének, aztán arra gondolok, hogyan hangozna a saját hangomon, és néha hasonlóvá tudom tenni a hangomat, ha megpróbálom .

Úgy tűnik, fontos volt, hogy megtalálja saját stílusát az előadásokhoz is. Nemcsak a három angol dal különbözött korábbi munkájától, hanem a „Vajban” is sok olyan rész volt, amelyet csak gesztusokkal és arckifejezésekkel adhatott elő.

Jung Kook: A „vaj” előtt csak nagyon keményen dolgoztam, és jól éreztem magam, bármit is akartam, de a „vajjal” kezdve azt hiszem, hogy átgondoltabban sikerült elvégeznem a dolgokat. Figyelmesebb voltam arckifejezéseimre és mozdulataimra, és végiggondoltam, mit kell tennem az egyes előadásokban az egyes helyzetekben, hogy a saját stílusom szerint tegyem. És ez egy nagyon szórakoztató folyamat volt. Nem érzek nyomást emiatt; Csak arra gondoltam, hogy létrehozhatok egy ilyen képet, ha csak most próbálok egy kicsit hűvös lenni, és ezentúl nem vagánykodni (nevetni) az emberek számára.

Milyen képet szeretne arról, hogy az emberek rólad, mint művészről legyenek? Azt mondja: "Én vagyok az, aki most művészként vagyok.

Jung Kook: Azt hiszem, még nem vagyok azon a szinten, ahol aggódnom kellene emiatt. Van egy általános elképzelésem arról, hogy milyen énekes szeretnék lenni, és miben akarok igazán jó lenni, de még nem gondoltam volna, hogy valaha is elképzeltem volna, hogy bizonyos típusú énekesként definiáljam magam. Mert ez egy folyamatban lévő folyamat, amikor bizonyítani tudom magam, akkor bam! Egyelőre nincs semmi, azt hiszem, azt mondhatnád, hogy "jelentős", hogy megmutassam. Azt hiszem, még ha része is vagyok a BTS-nek és a turné stadionoknak, ez automatikusan jobbá tesz engem, mint más művészek? Aztán így gondolkodva ismét központosítom magam.

Nem lehetne kissé lágyabb magadon?

Jung Kook: Nem. A nap folyamán sokszor kell gondolkodnom a jövőn . Például néha egy egész napot azzal töltök, hogy bármit megteszek, de bármikor komolyan megbánom. Tehát megígérem magamnak, hogy meg fogok csinálni ezt-azt. Így élek, mert ha nem így gondolkodom, akkor nem fogok cselekedni, hogy bármit is meg tudjak csinálni. Olyan ez, mint a dalunk címe: „Az élet megy tovább”: a futópad csak tovább halad, és mi rajta vagyunk, ezért mindig azt gondolom, jobb, ha soha nem állok meg. Jobban kifejezhetem magam, ha gondolkodom beszélgetés közben, és rendszerezhetem gondolataimat, miközben visszatükrözöm azt, amit mondtam. Igyekszem mindenre úgy gondolni. Azt hiszem, fejlődnöm kell, legyen szó az éneklésről vagy a hobbimról - több mint most, jobban, mint most.

Különösen jól állsz manapság valamelyik hobbiddal? Úgy tűnik, hogy egy kicsit jobban festettél, a vlogod alapján ítélve.

Jung Kook: Azt hiszem, összességében egyre jobb vagyok, apránként. A vokálom ott van, ahol határozottan fejlődtem az utóbbi időben. És tekézni! (nevet) Videókat nézve megtanulok festeni a YouTube-on. Azt hiszem, jól tudom megszerezni a készségeket mások utánzásával. Igazából nem vagyok jó a dolgok megtanulásában. (nevet) Csak azt szeretem csinálni, amit szeretek, és természetesen a körülöttem lévő emberektől tanulok, gondolom. És azt gondolom, hogy azok a dolgok, amelyeket igazán szeretnék megtanulni, még mindig ugyanazok: ének, angol, testmozgás.

A tanulás más emberektől és a jobb eredmény elérése egyfajta felismerési forma, akivel összehasonlíthatja magát. Befolyásolja-e egyáltalán a többi tag? Sokat beszélt arról, hogy mennyire hatott rád a hat idősebb tag.

Jung Kook: Azt hiszem, azután kezdtem figyelni más személyekre, mint én, miután Szöulba költöztem és találkoztam a többi taggal. Nem figyeltem a környezetemre, de most észreveszem őket. Mintha onnan kezdtem volna igazán látni magam, hogy ki vagyok.

Eszembe jut, amikor arról beszéltél, hogy először láttad a szöuli látnivalókat a tvN You Quiz on the Block című műsorában , ahogyan megismerted azokat az érzéseket, amelyeket a külvilág adhat.

Jung Kook: Amikor először láttam Szöul utcáit, hatalmasak voltak. Nagyon aggódtam, mivel éppen Szöulba jöttem, és a környezetváltozás miatt megismertem magam. Azt hiszem, ez volt az első alkalom, hogy magamban gondolkodtam, és ez lett a kiindulópont, hogy megismerjem önmagamat.

Amikor a BTS pop-up áruházból vett magának egy tetsző édességet, j-hope azt mondta, hogy még mindig ugyanaz volt, amikor először találkozott, amikor 13 éves volt. Gondolod, hogy egyáltalán nem változtál az akkorihoz képest?

Jung Kook: Bizonyos szempontból külsőleg jobbnak vagy másnak kell lennem, de biztos vagyok benne, hogy vannak olyan dolgok, amelyek ugyanazok, mint 13 éves koromban. Megtanultam, hogyan kell figyelmes lenni a többi taggal és hogyan kell megérteni mert néha harcoltam velük, de senki sem fog megakadályozni, ha cukorkát veszek. Úgy veszem, mint mindig. Mint amikor Hobival egyetlen banánért harcoltunk. (nevet)

De akkor mi változott rajtad? A BTS tagságának hatással kellett lennie a világnézetére. Megértést kért vegetáriánus nézőitől, amikor korábban a V LIVE csatornán húst evett egy salátában.

Jung Kook: Azért gondoltam kérdezni, mert tudom, hogy sok ember külföldön és Koreában is vegetáriánus. Ez az egyik dolog, amit megtanulsz, amikor számos országban jársz. Nyilvánvalóan nem ismerek minden egyes ország kultúráját, személyes identitását vagy választásait, így bár hosszú utam van még, fontosnak tartom tiszteletben tartani őket annak alapján, amit tudok.

Azt hiszem, tudnod kell, hogy sok emberre hatással voltál. A V LIVE-on belül arról beszélt, hogy többé nem találta meg azt a kombuchát, amelyet korábban ivott, mert az összes elkelt, és megköszönte rajongóinak, hogy egy kis segítséget nyújtottak a kisvállalkozások tulajdonosainak.

Jung Kook: Az éttermek nem mennek jól, és a piacokon, amint tudják, sok bezárt üzlet van. Tehát, ha akár egy emberre is hatással voltam, akkor megérte. És néha azok az emberek is adományoznak, akikre befolyással voltam. Mindig lehet valaki, aki kihasználja az általam mondott vagy tett dolgokat, de bízom benne, hogy sokan felhasználják jóra.

Ez a befolyás olyasmi, amit rajongóddal készítettél, ARMY. Úgy képzelem, hogy fiatal korod óta nemcsak a többi tag, hanem az ARMY is rád hatott.

Jung Kook: A koncert helyszínén sok minden történik: a világítás, a színpad, a padló, a díszlet, a képernyőn levetített videó. Ráadásul ott van a zene, a tánc és mi. Még akkor is, ha mind egyensúlyban vannak, ARMY-nak ott kell lennie a jelenet befejezéséhez. Ami a koncertjeinket illeti, az ARMY vásárolja meg a jegyeket és ők a főszereplők. Szerintem minden, amire összpontosítunk, visszakerül az ARMY-ba. Osztozunk egymás érzéseiben, ők jelentik az erőnk forrását, és úgy gondolom, hogy szinergiában állnak velünk. Nem elég csak annyit mondani, hogy ARMY és mi kedveljük egymást, vagy hogy szeretjük egymást. Ennél határozottan több van benne. Nos, hát - nem tudom. Nehéz szavakba önteni. (nevet)

Azt hiszem, szüksége van ARMY-ra, hogy ott lehessen a koncerten, hogy teljes mértékben megvalósítsa a kívánt koncertet.

Jung Kook: Igen, pontosan! Még akkor is, ha minden be van állítva, és a kamera előtt állunk, ha az ARMY nincs ott, ez egy teljesen más koncert. Még akkor is, ha az ARMY ott van, és élő kamera sugározza, én olyan vagyok Biztos. Nyilván érdekel, amikor köszönni kell ARMY-nak, aki a másik oldalon, a képernyőjük előtt ül. Ettől eltekintve minden energiámat a közvetlenül előttem ülő ARMY-ból kapom. Ennyit jelentenek nekem. Teljesen más.

A BTS 2021 MUSTER SOWOOZOO koncepciója hasonló volt a közönséggel való együttléthez. Ez biztosan még jobban elgondolkodtatott az ARMY-n.

Jung Kook: Komolyan jó vagyok, amíg teljesíteni tudok. Egy év alatt egyre több koncertet tudok szervezni, ha turnézunk. Ezúttal mélyebben éreztem, mivel nem tudtunk közönséggel fellépni. Hűha, ezt a dolgot valóban természetesnek vettem. Többet kellett volna tennem.

Biztos csalódott. Itt az ideje, hogy énekesként és előadóként tündökölj.

Jung Kook: (sóhajt) Először is, nagyon sietnem kell, és készítenem egy mixet. (nevet)

Hogy áll a mixed?

Jung Kook: Éppen azelőtt dolgoztam rajta, hogy eljöttem. De nehéz! (nevet) Csak megcsinálhatnám magamról, és akkor olyan lesz, hogy 13 évesen kezdtem gyakornokként, keményen dolgoztam és sikert találtam. De ezt bárki megtehette. Tehát folyamatosan azon gondolkodom, hogy saját eredeti, összetett történetet szeretnék elkészíteni, és onnan írni a dalokat. Billie Eilish debütáló albuma ebből a szempontból nagy nyomot hagyott bennem, amikor megjelent. És jó lenne, ha összefognánk a zeneszámlistát, de még ha össze is keveredik az egész, ez is rendben van, amíg a jó dalok folyamatosan jönnek. Ilyesmire gondolok. Tehát manapság ahelyett, hogy az album egészére összpontosítanék, csak azt írom, amit csak akarok mondani az egyes dalokban. Ha egy szám meghallgatása után azonnal megkapja ezt az érzést, megpróbálom elkészíteni.

Nem lehet könnyű erre koncentrálni, ha minden más munkája között itt-ott készül.

Jung Kook: Rendben van, ha nagyon sok időbe telik - csak nehéz darabokon dolgozni rajta. Úgy értem, ha későn maradok dolgozni, akkor nehéz másnap átvészelni. (nevet) Tegnap este megint egész éjjel fent maradtam, és ma a találkozók között aludtam, de ma is így fogok tovább dolgozni, és akkor is újra a mixlapon dolgozom. Mindent megteszek, hogy a lehető leghamarabb kiadjam. Nagyon sok anyagot szeretnék írni és rögzíteni.

Van valami önmagáról, a munkáján vagy a koncertjein kívül, amit magánemberként szeretne bemutatni az ARMY számára?

Jung Kook: Meg akarom mutatni nekik, hogy öhm ... Csak az igazi énem, ​​Jeon Jung Gook. Hogy elég könnyed vagyok, nagyon őszinte és semmi különös.

Milyen embernek gondolja magát most?

Jung Kook: Lusta vagyok ... ember vagyok. (nevet)

Nagyon kemény vagy magaddal. (nevet) Hogyan lehetsz lusta, ha a BTS tagja vagy?

Jung Kook: Nem, nagyon lusta vagyok. (nevet) Ha egyedül lennék, valószínűleg sok találkozóm hiányozna. (nevet) De kerülnem kell a hibákat, amikor csoportként működünk. Nagyon lusta vagyok, és - ó, néha túlgondolom a dolgokat. Szerintem többet, mint az emberek elvárhatják, és a magam módján csinálom a dolgokat. Ráadásul annak ellenére, hogy nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam, valahogy mégis. (nevet) Fogalmam sincs. Amolyan ostoba vagyok ...? De megpróbálok teljes életet is élni - ilyen ember vagyok. (nevet)

Köszönöm az interjút. Ó, egyébként tetszett a „Butter” rajongói bütyök. A mozdulatai nagyon mozgékonyak voltak.

Jung Kook: Tényleg? Szerinted jobb lettem? (nevet)

https://magazine.weverse.io/article/view?lang=en&num=209
10/10
JYJ.3 2021 júl. 25. - 13:37:35 10/10
(119899/120441)
https://www.youtube.com/playlist?list=PL-uVQgJ_kRqsKx0QOEHg6pyLjqyPrhMuA

Itt található minden PTD (16) és Butter (27) videó YT lejátszási listája, amely beleszámít a Billboard listájába! Ne feledje, hogy: - tartsa a hangerőt 50% fölött - lépjen kapcsolatba az YT lejátszóval ~ 1 / óra (állítsa be a hangerőt, például megjegyzést, kapcsolja be / ki a CC-ket stb.)
10/10
JYJ.3 2021 júl. 25. - 12:34:25 10/10
(119898/120441)
offtopik:
A Huangpu folyó mentén, a Xuhui vízparton található Sanghajban az első háziállatokat felszolgáló étterem nemrégiben nyílt meg és vonzott sok #pet tulajdonosot. Emberi étel nem megengedett - olvasható az étterem közleményében. https: // bit.ly/3BHPNiW
10/10
JYJ.3 2021 júl. 23. - 16:18:47 10/10
(119897/120441)
A BTS képe Dél-Korea fő képviselőjeként mutatkozott be az olimpiai nyitóünnepségen! KOREA NEMZETI Büszkesége BTS.

Kimásolva a twitterről..
10/10
JYJ.3 2021 júl. 23. - 16:12:27 10/10
(119896/120441)
KOREA NEMZETI Büszkesége BTS Az olimpián...

https://twitter.com/i/status/1418556111473586181
10/10
JYJ.3 2021 júl. 23. - 14:41:16 10/10
(119895/120441)
Tokyo 2020
10/10
JYJ.3 2021 júl. 23. - 11:09:47 10/10
(119894/120441)
#自衛隊航空の#ルーイブンパスルは, # Tokyo2020 開会日に,東京都内上空での展示飛行を行いました✈︎✈︎✈︎写真はその様子ですRagyog
Japán nyelvről fordította
#航空自衛隊a #ブルーインパルスIs # Tokyo2020 A nyitónapon, mi kiállítást repülés alatt Tokióban. ✈︎ ✈︎ ✈︎ A fotó ezt mutatjaRagyog
10/10
JYJ.3 2021 júl. 22. - 18:06:22 10/10
(119892/120441)
10/10
JYJ.3 2021 júl. 19. - 10:53:29 10/10
(119891/120441)
10/10
JYJ.3 2021 júl. 19. - 09:10:39 10/10
(119890/120441)
https://twitter.com/i/status/1416843119983833095
BTS 2013...
Még az is gondot jelentett, hogy egy adag tésztát meg tudnak e venni.

Ahogy a Jungkook halkan megkérdezte: "meg tudod venni?" miután seokjin javasolta a fekete bab tészta elfogyasztását.
50 MP.
10/10
JYJ.3 2021 júl. 19. - 09:07:30 10/10
(119889/120441)
Egy kis kitérő....
https://twitter.com/i/status/1416752186038624261
Offtopik!
Nagyon vicces!!
Láttam az egész videót korábban. A 3 kutyusnek kell vigyázni a cicára.
Csak 26 mp..
10/10
JYJ.3 2021 júl. 15. - 20:30:26 10/10
(119888/120441)
A "Music of the Spheres" című album, amelyet Coldplay várhatóan 2021 júliusában fog kiadni, és az egyik "My Universe" című szám a BTS-t tartalmazza.
10/10
JYJ.3 2021 júl. 11. - 15:53:00 10/10
(119887/120441)
A Kmedia jelentése szerint a #PermissiontoDance csak a megjelenés után 52 órával túllépte a 100 millió nézetet. Ez az
@BTS_twt
34. MV-je ezt megcsinálta, új rekordot állítva koreai művészként. A YouTube-on keresztül a PTD 72,3 millió megtekintést kapott az első 24 órában, és 2,3 millió nézője volt a premierre, a 4. legnézettebb MV-premier lett a YouTube történetében. Mostantól az YT történelmének legnépszerűbb 4 premierje a Butter, Dynamite, Life Goes On, és most már engedély a táncra.
10/10
JYJ.3 2021 júl. 11. - 11:23:52 10/10
(119886/120441)
A BTS ′′ Engedély a tánchoz ′′ MV most meghaladta a 100 MILLIÓ megtekintést a YouTube-on! 2 nap alatt!

https://youtu.be/CuklIb9d3fI
10/10
JYJ.3 2021 júl. 10. - 12:44:12 10/10
(119885/120441)
A BBC fotósa készítette ezt az egyedi képet.

A BBC munkatársa, Jeff Overs Newhaven partjainál fényképezte a vihartól csapdosó hullámokat, az egyik fotóján pedig egészen úgy tűnik, mintha egy arcot formáltak volna meg:

https://player.hu/kult/latod-az-emberi-arcot-ebben-a-hullamban/?utm_source=Facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=Methir&fbclid=IwAR0lZf6bAB0HKvi0R7A8-X9I7fcE8w9rMevRdGyYuU0Bb6J5lXcNAbFhrdQ
10/10
JYJ.3 2021 júl. 08. - 10:43:29 10/10
(119884/120441)
Offtopic téma: Így kell beszerelni egy mosógépet- tanács.

https://www.facebook.com/epochtimes/videos/520327069017279
10/10
JYJ.3 2021 júl. 07. - 20:27:43 10/10
(119883/120441)
Chung Sye-kyun koreai miniszterelnök gratulált a BTS-nek a No1 óriásplakát eléréséért 6 egymást követő héten keresztül
Írta Anne Lee07/07/2021Csillag

Chung Sye-kyun miniszterelnök tweetet küldött, amelyben gratulált a BTS „Vajának” az első számú óriásplakátnál hat egymást követő héten keresztül. Emellett köszönetet mondott az ARMY-nak, és a BTS-nek hívta azokat a fiatalokat, akik átírják a K-pop történetét.

Tegnap a BTS és a rajongók szerte a világon rendkívül izgatottak voltak, amikor a Billboard US közzétette a Billboard HOT 100 listát. Az első számú pozíciót továbbra is a BTS Butter tartja fenn, és ez a Kpop megasztárok 6. egymást követő hetes dala éri el ezt az eredményt. Ők az első K-pop sztárok, akik megtartották ezt az eredményt az Egyesült Államok legnagyobb zenei listáján.

Ez az eredmény büszkeséget jelentett az ország zenéjében, valamint lehetőséget adott a kultúra és imázs népszerűsítésére a nemzetközi barátok számára. Ez az oka annak is, hogy a politikai osztályban oly sok ember érdeklődik a BTS iránt, köztük olyan híres személyiségek, mint Moon Jae In elnök vagy Chung Sye Kyun miniszterelnök.

Ugyanezen a napon a BTS-nek ismét megtiszteltetés volt, hogy Chung Sye Kyun miniszterelnök személyesen gratulált a csoport eredményeinek.

A miniszterelnök tweetelt:

„ A reggelt jó hírekkel kezdtük.

RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V, Jungkook - hét fiatal, akik átírják a K-pop történetét. A kiváló csoport új dala 6 egymást követő héten keresztül vezette a Billboard listáját.

Polgárként gratulálok. Szeretnék köszönetet mondani az ARMY-nak is, hogy olyan hatékony BTS-t készített, mint ma. ”

A miniszterelnök még azt a hastagot is használta, amely a BTS tagok neve кσяєαn-ban, és a csoport neve a beosztása alatt.

A miniszterelnök nem először gratulált a BTS-nek az elért eredményekhez. Korábban a BTS: Map Of The Soul album promóciója során a miniszterelnök személyes Instagram-fiókján is közzétette, hogy dicsérje, gratuláljon és népszerűsítse a csoport albumát. Kívánságaiban még a saját dalaikból is használt szavakat, például a „Blood, Sweat & Tears”, a „Like It Up Like Dynamite”.

https://worldhours24.com/korean-prime-minister-chung-sye-kyun-congratulated-bts-on-achievement-of-no1-billboard-for-6-consecutive-weeks/?fbclid=IwAR1JTEp8vRlj75JzI4Jy-Y4nG3sLmy2AuBWlu5fsydzebyJEZj3LUzsOnNU
10/10
JYJ.3 2021 júl. 07. - 12:18:54 10/10
(119882/120441)
https://youtu.be/KsH_V0D4PyA LV divatbemutató Szüulból, élőben.