10/10
JYJ.3 2022 jan. 11. - 16:56:42 10/10
(120018/120438)
https://youtu.be/pP58gRhfihs A CEIN egy olyan karakter, akit majdnem megesz egy beom (tigris), de túléli” a történet egyre mélyebbé és érdekesebbé válik, ráadásul úgy érzi, a valódi személyiségük megegyezik a webfilm karaktereikkel! SUGA!!!

https://youtu.be/pP58gRhfihs Ők 7tigrisvadászok... taehyung(jooan) egy vadász, aki beleszeret egy tigrisbe (levadászott), ami egy tiltott szerelem, jungkook(zeha) pedig egy féltigris, aki vadásznak is bújik, hogy ne lehessen rá vadászni. és senki sem tudná, hogy ő maga egy tigris..Tae.
10/10
JYJ.3 2022 jan. 08. - 16:41:45 10/10
(120017/120438)
Jungkook ma egy 25 méteres hirdetést kap a dél-koreai szöuli, Myeongdong lotte young plaza homlokzatán. A hirdetés január 9-ét ünnepli, amelyet korábban maga Jungkook választott napjának, a gyakoriság akár napi 100-szor is lehet! #BoldogJKnapot2022
10/10
JYJ.3 2022 jan. 07. - 21:40:26 10/10
(120016/120438)

A BTS-tag Suga sikere a Billboard rap toplisláin páratlan és egyedülálló.
A BTS Suga részt vett a BTS új digitális kislemezének sajtótájékoztatóján ...
2021 utolsó slágerhetében a BTS-tag, Suga nemcsak nagy slágert ért el, hanem olyat is, amely segítette a zenészt abban, hogy ne csak sikeres K-pop és popzenész, hanem rapper is legyen. A slágergyártó csatlakozott a néhai hip-hop zenészhez, Juice WRLD-hez a „Girl of My Dreams” című promóciós kislemezén, amely gyorsan számos helyezést ért el, beleértve a Hot 100-at, valamint a csak rap és hiphop összesítését.
A dallam a legjobban teljesített a Rap Digital Song Sales listán, amely az Egyesült Államok legkelendőbb számainak heti rangsora, amelyet a Billboard kifejezetten rap kategóriába sorol. A kivágás azonnali vezető szerepet játszott, és azonnali sikere segített Sugának ismét megmutatni, hogy nem csak egyike a sikeres banda hét tagjának, hanem képes egyedül is slágert alkotni.
Íme három módszer, amellyel Suga történelmet írt a Rap Digital Song Sales listán, amikor a „Girl of My Dreams” megérkezett.
A „Girl of My Dreams” könnyedén debütált a Rap Digital Song Sales toplista élén, és meghódította a csak műfaji rangsort jelentős első heti eladási összértékkel. A dallam a WRLD első 1. helyezettje lett, de Sugánál nem (bár ez volt a debütáló listavezetője ezen a néven). A kollaboratív vágás egyben a negyedik vezető volt a rangsorban egy K-pop fellépés (egy zenész, aki elsősorban a K-popnak nevezhető zenék kiadásáról ismert) alapján.
10/10
JYJ.3 2022 jan. 06. - 20:33:10 10/10
(120015/120438)
A BTS „Butter” című száma volt az egyetlen dal, amelyből egymillió példányt adtak el Amerikában 2021-ben

A BTS megszerezte 2021 legkelendőbb dalát Amerikában, és most, hogy az összes számot kitáblázták és nyilvánosságra hozták, egyértelmű, hogy senki másnak nem volt esélye a dél-koreai popzenekarral való versenyre. Valójában az elmúlt év legnagyobb slágere minden más címet hatalmas különbséggel előzött meg, még a többi slágert is ugyanazzal a septettel.

A BTS „Butter” című dalát 2021 legkelendőbb dalának választották az Egyesült Államokban, és meg sem közelítette. Az MRC Data éves év végi jelentése szerint a fülbemászó darabból óriási 1,889 millió példány kelt el az év során. Manapság hihetetlenül ritka, hogy bármelyik cím megközelítse ezt az összeget, így nem teljesen megdöbbentő, hogy a „Butter” 2021-ben az egyetlen olyan kislemez, amely elérte az egymillió tiszta vásárlást.

Mintha ez még nem lenne elég teljesítmény a BTS számára, a „Butter” volt az egyetlen dal, amelyből félmillió példányt adtak el. A 2021-es év 2. bestsellerje, Walker Hayes „Fancy Like” című száma mindössze 1000 példányban nem érte el ezt a határt. A „Butter” több mint három és félszeresére kelt el a második helyen végzett összecsapáson, könnyedén megelőzve a vidéki pályát.
10/10
JYJ.3 2022 jan. 06. - 11:48:51 10/10
(120014/120438)
10/10
JYJ.3 2022 jan. 05. - 16:35:57 10/10
(120013/120438)
Jin és RM beszélget:
RM: Mostanában nehéz találkozni valakivel, aki gazdag, magas, és jóképű egyszerre.

Jin:
Természetesen nem tudok találkozni mindenkivel. 🤣
10/10
JYJ.3 2022 jan. 04. - 10:04:25 10/10
(120012/120438)
Most találtam rá kedvenc koreai-magyar írónőm írásásra:

Eugenia S. Lee
Nem tudok aludni, mert hánpá jön, azaz súlyos mínuszok és mert annyi kínálkozó mákosbeiglit láttam ma a Facebookon, mint még egész életemben egyszer sem. Én pedig, a mákkal úgy vagyok, mint Gombóc Artúr a csokoládéval, bármilyen formában jöhet /-ne, de nem jöhet, mert itt, az kábítószernek minősül. Már mindent lehet kapni, nagy cipőt, nagy ruhát, a melltartó és kalocsai édes - nemes útvonalat pedig egy kedves ottani ismerősöm biztosítja, Hamburgból. Már csak írnom kell egy levelet a kék házba Mun elnöknek, hogy a mák nem kábítószer, és a helyi német populáció is hiányolja, úgyhogy tessék szíves levenni a tiltólistáról. Úgy tűnik, a posztok alapján, hogy ez olyan "csakazértiskarácsony" "coronavírus akvaanyád" . Mondjuk, nekünk "áldott" karácsony nem volt, hanem "kellemes ünnepek" voltak, később már "boldog karácsony" is lett, biztosan áldott is a keresztényeknek, legyen nekik az ő hitük szerint! Egyébként, szerintem, az a mákos beigli, amin nem honol a Mariana árok, az mákszegény, úgyhogy én a repedtet favorizálom, abból is a pihentetős, eredeti verziót, igen-igen sok töltelékkel, ami nálunk, tejben felfőtt mák, cukor, vanilia, citromhéj és lé, továbbá valódi rumba áztatott, gömbölydeden spicces mazsola hegyek. A diós, nem tud felizgatni sajnos. Hát igen! Nekem is az evésről szólnak az ünnepek, de szerencsére, itt sincs ez máshogy, csak más időpontban és más apropóból eszünk, mást. Arthurnak, valami bibi van a hasán, nem tudjuk, hogy került oda, de emiatt ma extra fürdést rendezett neki az apja és lefertőtlenítettük jódos pálcával, amitől aztán jó sokat hapcizott és egy Arthur hapci kivált aranyos, úgy hangzik, hogy "cih" de szopránban. Viszont, tökéletes az étvágya, úgyhogy reméljük nem lesz azzal a pattanás szerű ízével több baj. Közben, arra is rájöttem, hogy Musu nem szereti a tápot, alig eszik, csont és bőr. Nosza, kifaggattam a gyereket, hogy mit ehet a kutya, ugyanis ő is royal family, mármint Musu, bár Saeyan is, ergo mindenre is allergiás/ak, ebbe egyszer majdnem bele is halt kölyök korában Musu. Kiderült, hogy csirkemellet ehet. Tegnap, adtam neki öt dekát, sima vízben megfőzve, de mire egyet pislogtam, már csak az üres tányér maradt, a pipicicit nem tologatta unottan, mint azt a fűrészpor kockát, amit tápnak becéznek, én azt etetném meg vele, aki kitalálta. Jó, igaz, Musu alig néhány dolgot fogyaszthat, úgyhogy nem hagyjuk el a tápot de színesítünk a menűn. Ma, már óvatosabb voltam, mert amint rendes ételt lát a mini eb, porszívó üzemmódra vált, nem rág, csak nyel. Úgyhogy, "Arthurfalatka" méretűre csipkedtem a csirkemellet és pár picike darabot kapott délután, este, meg a főző levet, amiből hirtelen felindulásból megivott vagy két decit, majd következett a kajakóma, arcán pedig Buddha elégedettsége az összes, étező világgal. Jött az anyja, hogy mit tettem a fiával? Mondom, - kissé szinpadiasan - hogy, mit tettem, mit tettem, megetettem szerencsétlen éhező állatot, mire a szerencsétlen éhező állat félárbócra engedett szemhéjakkal büfizett egyet, majd nem bírván el a saját alsó fertályát, középtől felfelé helyezkedett, azaz a saját sgge körül forgott békésboldogan. Tegnap, a nagyapjával aludt, a pocakjához befészkeli magát, a papa keze a párna és ő alszik. Ez a kutya nem "fel van engedve az ágyra", hanem el sem tud képzelni egyéb opciót, én többször aludtam földön, mint ő, különös tekintettel arra, hogy ő egyszer sem. Van Musu highway, az mindenféle nem csúszós, ebből - abból készül, minden reggel, takarítás után lefektetjük és ő azon közlekedik ágy és ágy között. Van neki letéve kutya ház, vagy inkább ágy, de rá sem néz, ha jutalomfalat van benne, azt megkeresi, aztán üget tovább, valamelyik fekvő alkalmatosság irányába. Szóval, Olivér nemigen aludt még kutyával, de nagyon igyekszik, és megy is a dolog, azt az esetet kivéve, amikor Musu tükörpozíciót vesz fel az alvótárssal -egyedül ugyanis nem alszik- és durván fél centiméterről szaglássza a lehelletedet, te meg az övét, érdeklődő jószág. Mikor már, Olivér gerince húrként feszült a homorítástól, önkéntelenül is megpróbálva megtartani legalább a látszatát a személyes térnek, és Musut ez egyre csak arra késztette, hogy teljesen belemásszon a nagyapja szájába, akkor kivittem az ágyába, amit mérhetetlen felháborodással konstatált, majd elügetett Saeyan irányába. A madarak, éjjeli életet élnek, Saeyan akkor pucolja őket a fürdőben, aztán mennek ki a verandára, sajnos Olivér fullad tőlük. Egyébként, ők is jól vannak, olyan madarak, mit lehet róluk mondani, én félek a repülő madártól, nem tudom miért, állítólag ősi ösztön, mindenesetre nem vagyok jelen, amikor a gyerek repteti őket. Hát, így. Nem főztem, dolgoztam, beleszerelmesedtem egy koreai videóba, pizzát rendeltem vacsorára és majd holnap is örömmel nézem a bejgliket, amit feltesztek, bár vélelmezem, hogy halászlé és töltöttkáposzta nap lesz, annak is fogok örülni. 😊
10/10
JYJ.3 2021 dec. 31. - 14:55:07 10/10
(120011/120438)
Boldog Új Évet!
10/10
JYJ.3 2021 dec. 31. - 10:09:56 10/10
(120010/120438)
A BTS V és Jungkook médiája bekerült a 2021-es év 100 legszebb arca közé, mivel egyedüli koreaiak jutottak be a Top 5-be: "Taehyung és Jungkook a TC Candler és a The Independent Critics toplistájának élére törnek, megelőzve a többi nagyot kedvencek"

Az én ízlésem szerint a balszélső olyan csúnya, ha lemenne a bányába, feljönne a szén((( Hogy kerül ide???
10/10
JYJ.3 2021 dec. 29. - 18:22:17 10/10
(120009/120438)
https://twitter.com/i/status/1476231902424186897
https://twitter.com/i/status/1476231993520177156

BTS V Burj Khalifa Birthday Ad 2021

Project by @KIMTAEHYUNGBAR_Happy Bday V @BTS_twt
10/10
JYJ.3 2021 dec. 29. - 16:04:26 10/10
(120008/120438)
https://youtu.be/oClqjAAbgeU #Vogue Korea #BTS #BTS
Kiderültek a BTS forgatási helyszínének kulisszatitkai!💜 BTS különleges kiadású filmkészítés | A VOGUE MEETS
10/10
JYJ.3 2021 dec. 29. - 15:29:30 10/10
(120007/120438)
https://youtu.be/kvGn5p04b3o
#BTSXLVbyVogueGQ #BTS #LouisVuitton

GQ januári szám, BTS különleges kiadású filmkészítés (BTS SPECIAL EDITION MAKING FILM)
10/10
JYJ.3 2021 dec. 29. - 15:01:22 10/10
(120006/120438)

Vouge - Jungkook
Jung Kook 15 éves korától napjainkig hogyan fejlődött, és maradt ugyanaz.
Azok, akik a nyilvánosság előtt dolgoznak, nagyon sokféle hatásnak vannak kitéve, megnehezítve számukra saját világnézetük megfogalmazását. Ugyanez igaz azokra is, akiknek fiatal koruktól kezdve meg kellett formálniuk magukat egy bizonyos cél elérése érdekében. De Jung Kook más. A BTS-en kívüli törekvései azt sugallják, hogy nagyon világos elképzelései vannak arról mit akar csinálni, és megmutatja, hogy el tudja zárni magát a külső hatásoktól. Ez az egyik dolog, amit szeretünk Jung Kook-ban.
Hogyan tudta előmozdítani saját elképzeléseit? Jung Kook, aki figyelmesen hallgat, miközben szemkontaktust létesít, ezt válaszolja: „Nincsenek egyértelmű válaszaim, mint például: „Így fogok élni! De az egyértelmű, hogy magam akarom eldönteni, hogyan éljem az életem. Talán lesz túlvilág, de ki tudja? Ez az egyetlen életem, és ez rövid. Soha nem tennék olyat, amiről mindenki egyetért, hogy rossz, de ahol többféle mód is elfogadható, ott a saját feltételeim szerint akarok élni. Elég korán belenyugodtam ebbe.”
Kíváncsi vagyok Jung Kook gondolataira az élet múlandó természetéről, és így válaszolok: „Azt mondják, hogy az élet rövid, de a művészet örök. Mi az örök számodra?”
„Tegyük fel, hogy amit csinálok, az művészet. Ez lenne a legfontosabb? Nem maga az élet a fontosabb? Az idő, amit megéltem, lepárolódik bennem. Tehát az élet véges, de egyben örök is.”
Jung Kook-ot mindenféle művészet foglalkoztatja, nem csak a zene. Egyes rajongók azt akarják, hogy Jung Kook a BTS Golden Maknae-ja, jobban megmutassa tehetségét más területeken, mint például a festészet, a fotózás és a videószerkesztés. Jung Kook alázatosan azt mondta: „Ez csak néhány egyéb érdeklődési köröm, és nem érzem szükségét, hogy mindegyiket fejlesszem.” De a sokoldalú egyéneknek biztosan hallaniuk kell egy belső hangot, ami arra ösztönzi őket, hogy használják ki ezeket a tehetségeket. Bizonyára nehéz figyelmen kívül hagyni azt a vágyat, hogy a zenén kívül más módon is kifejezze magát.
"Vannak reális, valamint idealisztikus céljaim. Régebben kapzsi voltam, és azt tettem, amit akartam anélkül, hogy sokat gondolkodtam volna. De az ember gondolkodásmódja idővel változik, ahogy az élet általában, és a kapcsolatok is. Manapság reálisabb vagyok. Az, hogy mit kell tennem, fontosabb, mint az, amit tenni akarok.”
Ráadásul Jung Kook addig nem szereti felfedni alkotásait, amíg nem teljesen elégedett velük.
„Soha nem lesznek tökéletesek, de legalább olyan szinten kell lenniük, amivel elégedett vagyok. Keményen fogok dolgozni, és egy nap képes leszek a nyilvánosság elé tárni őket. Jelenleg nincs annyi mentális energiám, hogy javítsam őket.”
Az elmúlt néhány évben Jung Kook számára nem volt könnyű dolgozni - még a hobbija is, mint a festészet és a fotózás.
„Ha a díszlet minden fellépéskor ugyanaz, kevesebb lesz az izgalom az előadóművész és a néző számára egyaránt. Folyamatosan keresnem kell a változást, és kihívást kell adnom magamnak. Ugyanez vonatkozik a fotózásra és a festészetre is. Amikor dolgoztunk, vittem magammal fényképezőgépet, de a Covid-19 miatt nem tudtunk sokat mozogni, így a fotók mindegyike nagyon hasonlónak tűnt."
Ehelyett Jung Kook a könyvekben lelte örömét, portálokat más világokba. Arra törekszik, hogy szabadidejében több könyvet olvasson, hogy jobban tudjon szövegeket írni. A dalszövegírás iránti jelenlegi rajongása, összefügg más művészi elfoglaltságaival.
„A dalszövegeim tükrözik a beszédemet és az egyéniségemet. Ez egy másik terület, ahol kifejezhetem magam."
Remélhetőleg Jung Kook hamarosan élvezheti a táj változását. Izgalommal töltötte el, hogy 2021 szeptemberében ellátogatott az ENSZ Közgyűlésére, hogy elénekelje a Permission to Dance-t.
„Minden alkalommal, amikor albumot készítünk és felveszünk egy előadást a színpadon, ugyanaz a gondolkodásmódom. De volt valami extra, amikor egy videót forgattunk a táncosokkal a gyepen, az ENSZ Közgyűlése előtt. A közös tánc és éneklés a szabadban, azt az érzést keltette bennem, hogy jobb napok következnek. Éreztem, hogy közeleg a nap, amikor közelről találkozhatunk az ARMY-val, vagy az a nap, amikor egyedül mehetek ki hajnalban és finom falatokat fogyaszthatok.”
Azt kérdeztem, hogy egyáltalán lehetséges-e, hogy egy szupersztár egyedül elmenjen egy késő esti étterembe, de Jung Kook mosolyogva azt mondta: "Mindig van rá mód."
A BTS drámaian megváltoztatta Jung Kook életét. 2014-ben a BTS kiment az utcára Los Angeles-ben, és véletlenszerű járókelőket hívtak meg az ingyenes koncertjükre. Ezt egy tévéműsor részeként forgatták, de keményen dolgoztak, hogy szórólapokat osztva népszerűsítsék csoportjukat. Azóta a BTS az egekbe szökött: 2021-ben, percek alatt elkeltek a jegyek a Los Angeles-hez közeli SoFi Stadionban tartott koncertjükre.
„Mindig azon tűnődöm, miért szeretnek és imádnak minket az emberek. Sokat gondolkodtam azon, hogyan jutottam idáig. Először is az volt a szerencsém, hogy tehetséges csapattagjaim vannak! Másodszor, van egy vezérigazgatónk, aki nagyon szereti a zenét. Ezen kívül talán a BTS dalainak, szövegeinek, üzeneteinek szinergiája, és a nyilvános szereplések egyre több rajongót vonzottak? Az utóbbi időben még nehezebbé válik számomra, hogy körüljárjam a helyzetet. Gondolom azért, mert nem tudok személyesen találkozni a közönség tagjaival. Még keményebben kell dolgoznom, hogy bebizonyítsam, megérdemlem a támogatásukat.”
Jung Kook nagyon odafigyel a BTS pozitív hatására is.
„Ahogy öregszem, egyre nagyobb nyomást érzek. Nem vagyok különösebben nagyszerű, és nem vagyok olyan jó és erényes. Nagyon hétköznapi ember vagyok, és gyakran szidnak a többi tag az éretlen viselkedésem miatt. Ha a világ pozitív hatást gyakorol ránk, akkor meg kell próbálnom hozzáigazítani a tetteimet és gondolataimat ezekhez az értékekhez.”
Az ARMY, közvetíti a BTS pozitív üzeneteit. Környezetvédelmi projektjeik, mint az esőerdők és a bálnák megmentése, a kiszolgáltatott csoportok, például a menekültek és az LMBTQ emberek javára gyűjtött adományok, hatókörüket és sebességüket tekintve elképesztőek voltak. Úgy tűnik, az ARMY globális kulturális mozgalommá vált, ami túlmutat a rajongáson. Jung Kook-ot lenyűgözi, és felkelti az érdeklődését az ARMY.
"Én csak egy olyan ember vagyok, aki szeret énekelni és táncolni, de az ARMY nagyobb dolgokat ér el számunkra. Nem tudom elégszer megköszönni nekik, hogy támogattak minket, de ők is olyan csodálatos dolgokat művelnek. Mélyen meghatott az ARMY, ami a BTS támogatók csoportjaként indult, de igazi erővé fejlődött végleg. Engem ők inspirálnak.” Jung Kook meg akarja találni a módját, hogy fisszafizesse ezt az ARMY-nak, a csoport büszke zászlóvivőinek, de tanácstalan.
„Úgy tűnt, semmi különöset nem tehetek. Arra a következtetésre jutottam, hogy az amit az ARMY-ért tehetek, ha jó vagyok a munkámban, ahogy eddig is tettem.”
Jung Kook inkább izgalommal, semmint aggodalommal közelítette meg munkáját. Nem azért mentes a szorongástól, mert mindegyik album sikeres volt, vagy mert szeretik a rajongók, hanem azért, mert hitt magában és a csoporttársaiban.
"Minden albummal és minden színpadon, megtettük a tőlünk telhető legjobbat. Senki sem lehet tökéletes, de én élvezhettem, mert mindent megteszek, amit elvárnak tőlem. Ezért el tudok fogadni időnként rossz eredményt.”
Úgy tűnik, ez Jung Kook hozzáállása az élethez.
„Megértem, hogy a kemény munka és az eredmény két külön dolog. Megtanultam, hogyan kell elfogadni az eredményt. Természetesen az, hogy megvan-e az ambíció, hogy javítsam magam, az más kérdés.”
Mivel Jung Kook 15 évesen debütált, minden bizonnyal többet érett, mint bármely más BTS-tag. Másrészt azt mondják neki: "Nagyon jó, hogy egyáltalán nem változtál."
Mi változott meg leginkább, és hogyan maradt ugyanaz az elmúlt évtizedben?
„Gyerekkoromban melegszívű és bizalmas voltam, és most is az vagyok. Amíg össze nem törik a szívem, mindent odaadok azoknak, akiket szeretek. Csoporttársaim ezt mind elismerik. Néha aggódom, hogy mi fog történni, de olyan szerencsés vagyok, hogy mellettem vannak a csoporttársaim, ami megnyugtató. De ha túlságosan függnék tőlük, az olyan lenne, mintha mögéjük bújnék, tehát képesnek kell lennem egyedül megállni.”
Ezt leszámítva – teszi hozzá – a beszédmódtól a gondolkodásmódig minden megváltozott. Úgy gondolom, hogy egy másik dolog, ami ugyanaz marad, az az energiája. Jung Kook semmi jelét nem mutatja a fáradtságnak a Vogue fotózása során, ami gyors ütemben és szünet nélkül halad. Emeli a díszlet energiáját, a háttérzene ritmusával mozog, és közeledik a csoporttársakhoz, hogy megmasszírozzák a vállukat vagy megigazítsák a ruhájukat.
Ahogy Jung Kook mondja, hihetetlen 10 év után, milyen lesz a következő 10?
A Permission to Dance, a következőú szavakat tartalmazza 'Nem kell aggódnunk. Mert amikor elesünk, tudjuk, hogyan kell leszállni.' Megkérdeztem Jung Kook-ot, hogy sokat gondolkodott-e azon, hogyan szálljon le.
„Nyilvánvalóan sokan sikeresebbek nálam, és ahogy öregszem, és telik az idő, a karrierem várhatóan csökkenni fog. De nem gondolok a leszállásra. Sok olyan dolog van, amit még szeretnék csinálni. Szeretnék művészként tovább terjeszkedni, és még nagyobb dolgokat elérni.”
10/10
JYJ.3 2021 dec. 28. - 11:33:41 10/10
(120005/120438)
JUNGKOOK a legnépszerűbb ember a világon! 🔥🔥🔥

2021-ben a TIKTOK vált az internet leglátogatottabb weboldalává, meghaladta népszerűségben még az eddig vezető Google-t is! Felülmúlta a Facebookot, a Twittert és a Netflixet is.

JUNGKOOK eddig is uralta a TikTokot, övé a legnépszerűbb egyéni hashtag, immáron 92 MILLIÁRD (!) megtekintéssel. Három hashtagje van a TikTokon (#jungkook, #jk, #jeonjungkook), ezek összesített megtekintése pedig 130 MILLIÁRD (!).

Övé a legnépszerűbb fancam videó is, a legtöbb lájkkal és megtekintéssel, és neki van a legtöbb olyan videója az egész platformon, ami meghaladta az 1 millió lájkot! Ráadásul mindezt úgy érte el, hogy neki magának nincs is egyéni fiókja, az összes megtekintés mások, főleg rajongók által feltöltött videókból származik.
Ő a legnépszerűbb ember a világ leglátogatottabb weboldalán, tehát a legnépszerűbb ember az egész világon! Gratulálunk! 🥰🥰🥰🔥🔥🔥
A legtöbb (több, mint 10 MILLIÓ lájkkal rendelkező fancam videó):

https://www.tiktok.com/@simm.../video/6980692812454972677...

Már nem kpopról beszélünk, meg nem a legnépszerűbb kpop idolról, vagy egyáltalán még csak nem is a legnépszerűbb énekesről, hanem konkrétan a legnépszerűbb emberről az egész világon. Megelőzte Cristiano Ronaldót és Messit (Messi 3., Ronaldo 5.). A többi BTS-es fiú is nagyon népszerű egyébként, Jimin a második, Taehyung pedig a negyedik.JUNGKOOK HUNGARY
10/10
JYJ.3 2021 dec. 27. - 15:44:38 10/10
(120004/120438)
10/10
JYJ.3 2021 dec. 27. - 15:43:27 10/10
(120003/120438)
BTS: a csoport összes rekordja 2021-benÍrta: Eleonora PilastroKözzétett 2021. december 27

A BTS annyi rekordot döntött meg ebben az évben, hogy annak ellenére, hogy bekerültek a hírességek rekorddöntőinek idei összefoglalójába , megkapják a maguk összesítését!

A V Instagram-fiókjával elért legutóbbi rekordokat számolva a dél-koreai banda összesen 25 Guinness-rekord címet döntött meg, amelyek a zenei, közösségi média, szórakoztató díjak és kulturális díjak körébe tartoznak.

Még ennél is meglepőbb, hogy csak ebben az évben a BTS hatalmas mennyiségű, 13 rekordot gyűjtött össze.

Emellett megszerezték a hőn áhított helyet a Guinness World Records 2022 Hall of Fame-jében.

Fogj hát egy kis harapnivalót, és meséljük el együtt a sok- sok rekordot, amelyet a Bangtan Boys gyűjtött össze 2021-ben.

A legkelendőbb album Dél-Koreában
2021 márciusában a BTS hetedik stúdióalbuma, a Map of the Soul: 7 elképesztő mennyiségű, 4 440 818 példányban kelt el Dél-Koreában.

A rekordot BE st fogyó lemeze Dél-Korea korábban elért térképe Soul: Persona , a csoport 2019 EP sújtó hihetetlen számok a zenekar hazájában és nemzetközi szinten.

Újabb példa arra, hogy a septet túlszárnyalja magát, és megdönti korábbi rekordját!

A legtöbb hét a US Hot 100-on egy K-pop számmal
A fiúbanda első angol száma, a "Dynamite" a 32. hetét töltötte a Billboard összes műfajú Hot 100 listáján, és 2021-ben a legtöbb héten át a US Hot 100-on egy K-pop számmal szerezte meg a címet .

A globális sláger három hétig (2020. szeptember 5-12. és október 3.) vezette a listát.

Ezután hét hétig az első kettőben tartózkodott, majd 13 hétig a legjobb tízben maradt.

Ezt követően a „Dynamite” megőrizte pozícióját a listán, és a 2020. szeptember 5-i első számú debütálása óta a Top 50-ben maradt.

A legtöbb hét az első helyen áll a Billboard digitális daleladási listáján
Még 2020-ban a BTS kiadta a „Dynamite” című dalt, amely Luis Fonsi, Daddy Yankee és Justin Bieber nyári slágerét, a „Despacito”-t megelőzte a legtöbb hét első helyén álló dalként.

2021. április 10-én a listavezető dél-koreai banda dala 18 nem egymást követő hetet töltött a Billboard Digital Song Sales toplistájának első helyén.

Így a "Dynamite" kikapta a koronát (és a lemezcímet) Fonsi 17 hetes első számú nyári slágeréről.

A legtöbbet streamelt fellépés a Spotify-on (csoport)
2021 áprilisában a BTS begyűjtötte a Spotify (csoport) legtöbb streamelt fellépésének rekordját is, amelyet korábban a brit Coldplay együttes ért el.

A bejelentés időpontjában a BTS zenéjét 16,3 milliárdszor streamelték a Spotify-on.

Az összességében legnépszerűbb szám, a "Dynamite" a cikk írásakor elképesztő mennyiségben, 1 888 259 884 alkalommal játszották le.

Nem meglepő tehát, hogy a BTS szerepel a Spotify 2021- es világ legtöbbet streamelt előadói között az első három között .

A legtöbb Nickelodeon Kids' Choice Awardot egy zenei csoport nyerte el
2021 márciusában a dél-koreai erőmű begyűjtötte a legtöbb Nickelodeon Kids' Choice Awards rekordot, amelyet egy zenei együttes nyert el .

Az esemény során a zenekar összesen öt győzelmet aratott.

A BTS megosztja ezt a rekordot a Fifth Harmony-val (USA), amely a 2018-as rendezvény 31. alkalommal szerezte meg ötödik díját.

Vaj: Összegzés
Külön említést érdemel a "Butter", a BTS legutóbbi sikere, amely a megjelenés első órái után egymaga öt rekordot ragadott meg.

A "Butter" által megdöntött rekordcímek a következők:

A legtöbb streamelt szám a Spotify-on az első 24 órában (11 042 335 stream a megjelenés napján)
A legtöbb néző egy zenei videó premierjére a YouTube-on (3 900 000 megtekintés)
A legtöbb néző egy videó premierjére a YouTube-on (3 900 000 megtekintés)
A legtöbbet megtekintett YouTube zenei videó 24 óra alatt egy K-pop csoporttól : 108 200 000 alkalommal nézték meg, ami eltüntette a korábbi számot (101 100 000), amelyet a 2020-as „Dynamite” című disco-pop kislemezükkel értek el.
A legtöbbet nézett YouTube zenei videó 24 óra alatt (108 200 000 megtekintés)
Egy kiadás, ami valóban sima volt, mint a vaj!

De a BTS lemezei természetesen nem korlátozódnak a zenére.

Miután 2019-ben megdöntötte a rekordokat egy zenei csoport legtöbb Twitter-elköteleződése tekintetében (összesen 422 228), és a leggyorsabban elérte az egymillió követőt a TikTokon (valamivel több mint három óra), 2021-ben a szeptett elfoglalta az Instagramot.

A legtöbb követő az Instagramon egy zenei csoport számára
A kiemelkedő számú, 40 220 226 elkötelezett követővel a BTS a legkövetettebb csoport az Instagramon 2021. április 22-én.

A korona a brit One Direction együttestől a Bangtan Boyshoz szállt, ahogy ez gyakran történik, amikor egy zenekar hírnevet szerez vagy csatlakozik a platformhoz.

Ebből az alkalomból a BTS' ARMY felemelte kollektív hangját, hogy tudatják a világgal, hogy a Twitter és a TikTok átvétele után a szept az Instagramon is kolosszális követésre számíthat.

A leggyorsabb idő az 1 és 10 millió követő elérésére az Instagramon
2021 decemberében egy bandatag ismét rekordokat döntött, miután a banda nyilvánosságra hozta Instagram-fiókját.

A „V”, Kim Taehyung (Koreai Köztársaság) művészneve, különösen elkezdett követőket gyűjteni, és lemezről lemezre gyűjteni:

A leggyorsabb idő az 1 millió követő eléréséhez az Instagramon (mindössze 43 perc alatt).
A leggyorsabb idő a 10 millió követő eléréséhez az Instagramon (alig öt óra alatt).
BTS birtoklási tanúsítvány fehér háttérrel

Egy dolog biztos: a BTS minden lépésnél gyűjti a sikereket.

A Guinness World Records központjában 2021-ben egyetlen hónap sem telt el anélkül, hogy a BTS-t legalább egyszer megemlítették volna.

Kíváncsian várjuk, hány rekordot döntenek meg 2022-ben!
10/10
JYJ.3 2021 dec. 26. - 14:28:37 10/10
(120002/120438)

Vouge - j-hope
j-hope, az ifjúság története amit úgy hívnak "remény"
Bár ez egy különleges időszak mindenki számára, a karácsony este különösen megrendítő j-hope számára. Amikor 2010. december 24-én Gwangjuból Szöulba utazott, hogy K-pop gyakornok legyen, az elmúlt 30 év legrosszabb hideg időszaka érte az országot. Milyen álmokat álmodott, amikor a sötét hálóteremben aludt, egy 16 éves fiú egy új környezetben? Egy hosszú, hideg tél után kezdett kibontakozni a BTS korszaka.
„Csak egy pillanatra lehunytam a szemem, és itt vagyunk, BTS” (mindezt szlégyenlős vigyorral),, miután éppen egy elbűvölő ruhába öltözött. Részt vesz a Vogue borítójának fotózásán. Még mindig izgalom van a levegőben a koreai Szöuli Olympic Stadionban megrendezett, BTS Permission to Dance on Stage című online koncert után. j-hope a világ élén áll. A siker káprázatos, végtelennek tűnő nyara közepette a reményről énekel. Találóan a Hope World az első szóló mixtape címe, amit még 2018-ban adtak ki.
„Ez volt a debütáló mixtape-em, és valami névjegykártyaként gondoltam rá. Meg akartam mutatni azt a fajta hangulatot, amit szeretek, és a zenei irányomat.”
Ő lett az első koreai szólóelőadó, aki két hétig egymás után felkerült a Billboard 200-ra (a Billboard fő albumlistájára). Eközben 2019-ben a Chicken Noodle Soup című dala debütált a Billboard Hot 100-on, ami további globális népszerűséget hozott neki. A Becky G közreműködésével készült szám klipjét több mint 316 millióan nézték meg .Emellett ő volt a BTS és a Coldplay együttműködésében létrejött My Universe-nek az egyik dalszerzője/zeneszerzője. RM-mel és SUGA-val együtt, ő az első koreai zenész, aki dalszerzői kreditekkel rendelkezik három olyan dalhoz, amik a Billboard Hot 100 toplistájának élére kerültek. A BTS az első ázsiai csoport, amik az Év Előadója címet kapták az American Music Awards-on, felléptek a Coldplay-jel a 2021-es díjátadón. Ez néhány éve még elképzelhetetlen lett volna. A BTS fenomenális ütemben halad előre.
2017 áprilisában a j-hope és az RM elmentek megnézni a Coldplay fellépését a Seoul-i Olympic Stadionba.
„Rajongóként szerettem volna látni őket játszani, de azt is meg akartam tanulni, hogyan rendeznek stadionkoncertet. A Coldplay híres stadionos világkörüli turnéiról, és mi is ezekről a túrákról álmodoztunk.”
Körülbelül egy évvel később álmuk valóra vált.
A Love Yourself turné, ami 2018 augusztusában a Seoul-i Olympic Stadionban kezdődött, és a Tokyo Dome-ban is megállt, 1,04 millió koncertlátogatót vonzott Ázsia, Európa, Észak-Amerika és Dél-Amerika 20 városából. A következő turné, a Love Yourself: Speak Yourself (2019-ben), tartalmazott egy fellépést a londoni Wembley Stadionban, az Egyesült Királyságban. j-hope, aki akkoriban elsőként állt a szólószínpadon, tökéletes előadást nyújtott a „Trivia 起: Just Dance” című számban. A MIC Drop dalszövegei - nem csak üres dicsekvés, hanem a valóság a BTS számára. A számos kihívás ellenére a BTS újraírta a K-pop történetét, és mindenki szeretne egy darabot belőlük.
Chris Martin, a BTS-szel való együttműködés iránti izgalmának adott hangot: "Mintha egy álom vált valóra." A híres brit rockegyüttes énekese azt is elmondta, hogy j-hope Chicken Noodle Soup-ja volt a kedvenc dala. A dal videoklipjében j-hope több mint 50 ország táncosaival lép fel, miközben olyan nyakláncot visel, amin gyermekkori fotója látható, és mindkét kezén Korea nemzeti lobogójával ellátott gyűrűket viselt.
Kiváló underground táncos, j-hope hatodik osztályos korában kezdett arról álmodozni, hogy énekes lesz, és híressé vált a Gwangju-i Geumnam-ro és Chungjang-ro utcákon táncoló táncaival. Bár sok minden történt, a tánc iránti szenvedélye érintetlen maradt.
j-hope arckifejezése egy táncstúdióban, amikor intenzíven egyedül gyakorol, teljesen más, mint amikor a színpadon áll.
„Amikor belépek ebbe a térbe (táncstúdióról beszél), sok emlék, múltbéli érzelmek és felelősségérzet bugyborékol fel. És eszembe jut az is, aki voltam."
„Azt a zenét hallgatom, amit aznap táncolni fogok, és magamba szívom a hangulatot és a ritmust a testemben. Így fókuszálok. Őszintén szólva nem tudok olyan sokáig gyakorolni, mint régen. Akkoriban megőrültem a tánctól… Most éppen eleget teszek azért, hogy élvezetes maradjon! Ha úgy érzem, hogy még gyakorolnom kell, akkor folytatom. Tehát az idő, ameddig próbálok, változó.”
A BTS világutazásai során a szabad pillanatokban j-hope dalíráson dolgozik. Ő az a típusú ember, aki inkább a mindennapi életből meríti az ihletet, mint a képzeletéből. Őszinte dalai örömet és vigaszt okoznak a rajongóknak. Most, hogy minden célját és álmát elérte, mit akar még? "Ahogy mindig mondom, sokat tanulok az albumokon dolgozva. „Azt hiszem, egy kicsit jobban megkedveltem magam, és a Love Yourself albumon dolgozva fejlődhettem emberként. Manapság azon töprengek, mit jelent a boldogság. Néha kevesebb vigaszt kapok az emberektől, mint az állatoktól, például a kutyáktól - kis lények, akikkel még beszélni sem tudok. Az ilyen kis interakciók sok boldogságot okoznak nekem.”
Azt mondta, ha szünet van az időbeosztásában, ideje nagy részét otthon tölti. Annak, aki a világ egyik legelfoglaltabb embere, ezek értékes lehetőségek a pihenésre.
„Tulajdonképpen nem csinálok semmi különöset, amikor egyedül vagyok otthon. „Ha szünetet tartok, hajlamos vagyok megpihenni, és és tévét nézni, mert túl sokat csinálok, amikor dolgozom. Rendszeres rutinom van, de időnként délig alszom."
Természetesen mindig a zene jár a fejében; A zenealkotás olyannyira beépült az életébe, hogy pihenés közben is zenél.
„Ez az egyetlen dolog, amit tehetek”
Ez az a fajta válasz, amit egy munkamániástól vársz.
Tudja, hogy a rajongók várják a mixtape-jét, és szeretné elérni, hogy megérje a várakozást. Elhivatott munkamoráljával, szigorúan betartja a maga számára kitűzött határidőket. De sokkal fontosabbak az eredmények. j-hope azt mondta, hogy a egy kicsit visszaesett.
„A táncon keresztül jutottam el a zenéhez, és még mindig segítségre van szükségem, ha zenéről van szó. Nem sokkal ezelőtt, miután találkoztam különböző producerekkel, hogy megosszam a zenémet és kapjak egy kis visszajelzést, dilemmával szembesültem. Rájöttem, hogy az általam választott zenei irány kemény, és elvesztettem az önbizalmam. Alig várom, hogy túllépjek ezen a nehézségen, de lassan haladok, és emiatt szégyellem magam. Nem tudtam nem megkérdezni: „Ez az én határom?” De fokozatosan leküzdöm ezt a kihívást."
Meglehetősen tárgyilagosan hozzátette, hogy végül kiselejtezte az egész dalt, és újrakezdte. Az akadályok nem állítják meg. A BTS-t sem zavarják.
Hamarosan jön az első személyes BTS koncert két év után, és a j-hope elismeri: "Ideges és izgatott vagyok."
A BTS Permission to Dance On Stage mind a négy előadására elkeltek a jegyek. A BTS részese volt a Jingle Ball Tournak is, ami az Egyesült Államok legnagyobb év végi zenei fesztiválja. A fiú, aki 11 éve hagyta el szülővárosát, hogy énekes legyen, a karácsony estéjét a Grammy-díj jelöltjeként várja.
„Nem sok emlékem van a karácsonyról, mióta gyakornokként kezdtem. Mindig volt mire készülnöm vagy próbálnom. Debütálásunk után pedig az év végi tévés szereplésekkel és fellépésekkel voltam elfoglalva. Van egy apró kívánságom, hogy idén a karácsonyt a családommal együtt, csendesen ünnepeljük. Egyre nehezebb megélni ezeket a privát boldogság pillanatait.”
j-hope egyszer azt mondta egy tévéműsorban, hogy ha emlékiratot írna, azzal kezdené "azok, akik irányítottak." Ide tartoznak a családtagjai, nevezetesen az anyukája.
„Akik szerettek azok vezettek oda, ahol ma vagyok:
a hat csoporttársam, a családom, a munkatársaink és az értékes rajongók. Ez egyedül lehetetlen lett volna. Miután elvállaltam ezt a szerepet, jobban tudatosult bennem, mit gondolnak és éreznek körülöttem. Hajlamos vagyok erősen befolyásolni a körülöttem lévő embereket, melegségük és őszinteségük oda vezetett, ahol ma vagyok. Szerencsés vagyok, hogy ilyen jó emberek vannak körülöttem.”
j-hope a saját és a BTS jó szerencséjét és sikerét a körülötte lévők pozitív hatásának tulajdonítja, nem pedig saját erőfeszítéseinek. Úgy véli, most rajta a sor, hogy minél több embernek vissza adni azt a hatalmas szeretetet és támogatást, amit kapott.
„Amikor felmegyek a színpadra, és szembenézek a rajongóimmal, nagyon örülök, hogy a BTS tagja lehetek. Ráébreszt, hogy most azok miatt az emberek miatt vagyok ott ahol vagyok, akik nézik, ahogy táncolok, s akik szeretetet adnak nekem. Ez az a pillanat, amikor igazán élvezhetem, hogy önmagam lehetek, j-hope és Hoseok Jung.
Ha j-hope sok év múlva visszatekint erre az időre, biztos vagyok benne, hogy továbbra is ugyanazt fogja mondani. Megkérdezem tőle, mi legyen az emlékiratának utolsó mondata.
„Az emberek, akiket vezettem”, ez közhelynek hangzik, de igaz, hogy sok értékes embert vezettem".
Az interjúnkra szánt idő lejárt, de j-hope története folytatódik.
j-hope fényes, tornyosuló reményvilága, ami azokkal az emberekkel jön létre, akiket szeret – édes álmodozás, amiből nem akarok felébredni.
10/10
JYJ.3 2021 dec. 26. - 12:05:51 10/10
(120001/120438)

GQ -Jung Kook interjú

Azt hiszem, hamarosan újra bepakolod a hátizsákodat. Mindig nagy hátizsákokat vittél a nemzetközi turnékra.
Ah, ez igaz. De tényleg nem volt sok benne.
Akkor miért tűntek olyan nagynak és telinek a hátizsákotok?
Még akkor is, ha feldíszítem a szobámat, ügyelek arra, hogy sok tárhely legyen. Még ha van is elég hely, hagyok egy kis helyet, hátha viszek magammal valamit. Ezért veszem a lehető legnagyobb poggyászt. Még ha alig is van benne valami, mindig a legnagyobb táskát viszem.
Kíváncsi voltam, mit viszel az első amerikai utazásodra két év után, de most arra vagyok kíváncsi, mit hozol vissza.
Visszahozom a koncerthelyszín levegőjét.
Még mindig izgulsz és ideges vagy?
Természetesen. Nem arról van szó, hogy „még mindig” így érzem. A várakozás még jobban nőtt. Annyi szép emlék volt, de visszatekintve azok, amelyeket soha nem felejtek el, álomszerűvé és homályossá váltak. Rájöttem, hogy nem emlékszem rájuk tökéletesen, így ez az élmény még értékesebb lesz. Izgatottabb és idegesebb vagyok, mint korábban.
Az interjú megjelenésére a koncertek véget érnek, de jó azt gondolni, hogy az izgalmadat így dokumentálják.
Igen (ragyogóan mosolygott)
Egy nemrégiben adott interjúban megosztottad: „Szeretnék egy olyan oldalt mutatni magamnak, ami könnyed és rendkívül őszinte”, ezért készítettem néhány TMI kérdést. Úgy kell válaszolnod rájuk, mintha egy gyorsasági kvíz lenne.
Már most elmondhatom, hogy sokáig fog tartani. De igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni.
A jobb kezed mutatóujjának hossza?
Az én jobb...Várj. Hány centi lesz ez.
Hú, sokáig tart
5 centire gondolok? Milyen hosszú az 1 centi? 1, 2, 3… mondjuk 6,5 centiméter? Valójában mondjuk 7 centiméter. Mivel heten vagyunk.
Úgy tűnik, több mint 7 centiméter. Egyébként mekkora a cipőd?
275, de én 280-at hordok (10-es méret AU/USA-ban).
(saját megj.: 44-es cipőt hord)
A hangszer, amit a legjobban szeretnél megtanulni? És a mai TMI-d?
A zongora. Ezek után samgyupsal-t (grillezett sertéshas) fogok enni.
Irigy vagyok.
(Nagyon nevetett)
Ezeket a kérdéseket feltetted a rajongóidnak, hogy találgassanak rólad 2016-ban.
Semmiképpen! Igazán?
A többi válaszodat nem tudom, mert ki lettek szerkesztve de látom, hogy azt mondtad, a cipőd mérete 270,1.
(megint nagyon nevetett) Azt hiszem, 270-ről 275-re mentem.
Erre a kérdésre akkoriban is kíváncsi voltam: a zene, amit tizennégy évesen hallgattál. Kíváncsi vagyok, mennyit változott a zenei ízlésed tizenöt éves korodtól, amikor még csak a gyakornoki időszakot kezdted, mostanáig, amikor az új évben betöltötted a huszonötödik életévedet. Sok mindent elárulhat egy emberről, a zenei ízlése.
Kilencedik osztályos voltam tizennégy évesen, szóval hú… Emlékszem, ahogy a tánctermekben elhangzó dalokat énekeltem, miközben lógtam és gyakoroltam a b-boyingot. Manapság olyan zenét hallgatok, amilyet szeretnék csinálni, amilyet jónak tartok attól a pillanattól kezdve, amikor először meghallgatom. Olyan sok dal van, aminek nem tudom a címét vagy még az előadó nevét sem – csak a dallamát ismerem.
Szerinted mi a „jó zene”?
Nagyon függ a helyzetemtől és a hangulatomtól, de mondd, hogy levert vagyok. Én az a típus vagyok, aki szomorú zenét hallgat, és elmerül a szomorúságában.
Korábban említetted, hogy szeretsz illatos gyertyát gyújtani egy sötét szobában.
Igen. Igyekszem megízlelni ezt a szívfájdalmat. Szomorú zenét játszanék, és átölelném a szomorúságot. És amikor este a kocsiban ülök, szeretek nyugodt zenét hallgatni, nappal pedig vidám zenét. Néha megkeresem, mi a divatos, máskor meg azt, ami régi. Nem tudok jól bánni a saját érzéseimmel. De voltak idők, amikor azt hittem, hogy egy szám ilyen-olyan, de később visszatértem rá, és meglepődtem, milyen jó. Ezért szeretek véletlenszerűen zenét hallgatni.

Igen, egy ideje megjött. Mostanában elmélyülök a dalszövegírásban, és írás közben sok könyvet próbálok elolvasni. Énekelem és mikrofonba rögzítem a dalszövegeimet, ez volt az utolsó dolog, amit az íróasztalnál csináltam. Miután feljegyeztem a dallamot és a szöveget egy jegyzettömbre, hallani akartam, milyen a hangom és a kiejtésem.
Meghatódtam a mondattól a Still With You című dalodban "bár lehet, hogy a lépteink kimaradnak". Klassznak tűnt, hogy ezt elfogadtad, inkábbmint sürgetni, hogy mindig lépésben haladjanak.
Akkoriban nem éreztem jól magam. De azt hiszem, ez most klasszul hangozhat. Amikor ezeket a dalszövegeket írtam, mindenki sokat szenvedett a COVID-19 miatt. Nem tudtuk látni egymást, és nem lehetett nem távolodni egymástól. Azt akartam megosztani, hogy bár lehet, hogy nem vagyunk lépésben egymással, én az ARMY-val akartam sétálni.
Még mindig érdekel, hogy olyan élményekről írj, amik teljesen különböznek a sajátjaidtól?
A dolgok kitalálásához nagy képzelőerő kell, igaz? Irigylem a sok képzelőerővel rendelkező embereket. Szörnyű vagyok a rajzolásban, de vannak emberek, akik le tudják rajzolni azt, ami a fejükben van. Nem vagyok az a fajta ember. Kiderült, hogy nem vagyok túl jó a dolgok kitalálásában.
A dalaid történetek, amiket magadból merítettél. Valahogy hiszem, hogy vannak emberek akik nehezebben csomagolják össze saját élettörténetüket, mint te.
Soha nem tudtam kitalálni valamit, ami az elejétől a végéig teljesen kitalált, nem.
Ha a nap egy bizonyos szakaszában lennél, hány óra lennél?
A 24 órás órára gondolsz? Hmm, talán hajnali 2 körül?
Miért az?
Ez egy kínos időszak.
Kínos időszak?
Nekem legalábbis.Hajnali 4 körül alszom, látod, és a hajnali 2 az az éjszakai időszak, amikor nem tudom eldönteni, hogy csináljak valamit, vagy csak lefeküdjek. Az én életem most ilyen. Sok mindenen kell gondolkodnom. Mit kellene tennem, és praktikus dolgokat is. Igen. Ezért lennék hajnali 2 óra.
Az interjúra való felkészülés során, ezen a vonalon gondolkodtam leginkább. Suga egyszer azt mondta, hogy ez a munka olyan, mintha oda-vissza járnánk a hideg és a forró kádak között, de úgy tűnt, hogy mindig a hideg kádban vagy.
Miért? Miért?
Mert továbbra is bírod a hideget. Mert olyan ponton vagy, ahol beléphetsz egy meleg helyre, és pihenhetsz, de úgy döntesz, hogy inkább megbünteted magad. Még most is sírsz egy előadás után, mert úgy érzed, hogy nem voltál elég jó.
(nevetett egy kicsit)
Úgy gondolom durvaság.
Hálás lennék, ha durvanak írnád le, de… egyszerűen nem tudok nyugton maradni. Nehezen tudok sokáig pihenni. Úgy értem, nehéz a fejemben. Szóval tennem kell valamit. Még ha azt mondanám is magamnak: „Tegyél le mindent, ne törődj semmi mással, és legyen egy nap csak magamnak”, akkor is csinálok valamit. Mivel úgyis ilyen leszek, úgy gondolom, jobb, ha csak keményen dolgozom. Még ha utálok is edzeni, edzek; ha eszembe jut egy dallam, azonnal megyek felvenni; ha hirtelen dalszövegeket akarok írni, megírom és kitörlöm, írom és kitörlöm; és ha meglátok magam előtt egy angol könyvet, fellapozom. Mindig sok mindent próbálok csinálni,
bár nem ások olyan mélyre. Jó lenne, ha megtenném. Ez az életem manapság.
Akkor egyetértesz azzal, hogy a hideg kádban vagy?
Egyetértek azzal, hogy az életem mozgalmasnak tűnik. Mert amikor belépsz a hideg kádba, nem tudsz mást tenni, mint kiabálni: „Áááá!” Az életemben van egy ilyen érzés.
Ha önarcképet rajzolnál, hogyan rajzolnád meg magad?
Mmm… egy hatszög, ami eltört, megrepedt.
Úgy érzem tudom, mire gondolsz, de le tudnád írni a saját szavaiddal?
Mindig tökéletes akarok lenni, és mindig próbálok feljebb mászni. Azt hiszem, van elég tehetségem, de azt is hiszem, hogy lusta vagyok. Két teljesen ellentmondó tendenciám van. Szeretnék feljebb mászni, de ugyanakkor nem. Azt mondják, a hatszög a legtökéletesebb forma. De van egy repedés az enyémben. nem tökéletes. Az akar lenni, de egyre törik.
És ha ki tudnád színezni?
Szürke? Akromatikus szín.
Egy szín, amiből bármi lehet.
Úgy van. És ennek fordított jelentése is van. Egy szín, amiből még nem lett semmi.
Ez egy friss fogás. Mert amikor az emberek a BTS-re néznek, amikor rád néznek, azt mondják, hogy elérted a csúcsot, igaz? De arra késztet, hogy a benned lévő olthatatlan szomjúság és vágyak vezéreljenek.
Tovább akarok mászni, de nem aggódom emiatt. Az élet nem mindig úgy alakult, ahogy reméltem és tudom, hogy nagyon hiányos vagyok, de hiszek magamban. Valahogy megvan ez a vak hitem, ami azt mondja: „Meg tudom csinálni”. Szóval nem aggódom.
Amikor arról beszélsz, hogy magasabbra kell menni, hol van ez pontosan?
Amikor menőnek látom magam.
Hatszög repedés nélkül?
Úgy van. Talán az a csúcs, amikor végre elégedett vagyok magammal. Mondd, hogy most mindennel elégedett voltam. Akkor nincs mit kívánnom. Én sem szeretnék feljebb mászni. Egy nap, amikor eljön egy ilyen pillanat, talán azt jelentené, hogy végre elértem a csúcsot?
Miközben az újév köszöntésére készülünk, kimondjuk a régit, és be az újat. Mit szeretnél kidobni és mit szeretnél nyerni?
Meg akarok szabadulni lustaságomtól és minden haszontalan gondolatomtól… A kitartás és a kitartás túlságosan hasonló? (két különböző szót használt rá)
Nos, nem kell kitartónak lenni a kitartáshoz?
Oké, akkor kitartás. Remélem kitartást nyerek.
Egyébként, amikor azon töprengsz hajnali 2-kor, hogy aludnod kell-e vagy sem, enni kell-e vagy sem, mit választasz általában?
Általában soha nem választom az alvást. A végén mindig csinálok valamit.

Bocs a google fordírás hibákért..
10/10
JYJ.3 2021 dec. 24. - 17:19:54 10/10
(120000/120438)
https://youtu.be/D09aWA_lhG4

Boldog békés karácsonyt!
10/10
JYJ.3 2021 dec. 23. - 21:10:44 10/10
(119999/120438)
Hogyan építette fel egy BTS-rajongó a Rise of Bangtan sorozatot?
Ami vitathatatlanul a legátfogóbb áttekintés a BTS felemelkedéséről, az nem egy professzionális dokumentumfilm, hanem egy egyetlen ARMY által készített dokumentumsorozat.

Írta: Kayti Burt
|
2021. december 22

A BTS hét tagja
A legtöbb BTS- ről írt cikk legalább említést tesz a ARMY néven ismert rajongásának vadságáról. De kevesen próbálnak komolyan elmélyülni a több milliós, többgenerációs globális rajongótábor elkötelezettségének okaiban. A The Rise of Bangtan: A Fan-Made Documentary Series című filmben az egyik BTS-rajongó, aki történetesen professzionális szerkesztő is, éppen ezt próbálja megtenni – és ezt tökéletesen teljesíti. Den of Geek a The Rise of Bangtan készítőjével, Aneesával beszélgetett arról, hogy mi kell a sorozat elkészítéséhez, az ambiciózus projekt mögött meghúzódó lendület, és hogy miért a BTS az igazi…

Bangtan felemelkedésének kezdete
A Rise of Bangtan alkotója, Aneesa először 2017-ben támadta meg az ötletet, hogy hozzon létre egy videóprojektet, amely magában foglalja azt, ami a BTS különlegessé teszi.

„Annyira dühös voltam a körülöttük zajló folyamatos médiamanipuláció miatt” – mesélte Aneesa a Den of Geeknek a Zoomon keresztül az év elején. „Volt egy csomó riporter megpróbálja megtalálni a módját, hogy aláássa azokat az Egyesült Államokban, hogy próbálja meg nem figyelni rájuk, és én, mint a„Nem, meg kell odafigyelni rájuk. Van bennük valami egészen más és különleges. De a probléma az volt... Nagyon nehezen tudtam ezt szavakba önteni. Nem tudtam teljesen elmagyarázni, mennyire fontosak, mert ez csak egy érzés volt bennem.” A Rise of Bangtan dokusorozatot ez a megfoghatatlan érzés mozgatja – ez az érzelem, amelyet bármelyik ARMY képes felismerni, de nehéz lehet leírni valakinek, aki nem érzi ezt.

Aneesa saját társadalmi köre volt a projekt kezdeti célközönsége. Valami olyasmit szeretett volna készíteni, ami megmondja barátainak, családjának és munkatársainak, miért fontos neki a BTS, és hogy az ARMY léte miért szerves része identitásának. Aneesa professzionális vágói képességeit felhasználva filmet kezdett készíteni. Egy 45 perces szerkesztés bukott a nem ARMY tesztközönségével, aki azt mondta, hogy megértették a BTS felemelkedésének eseményeit, de érzelmileg nem kapcsolódnak az utazáshoz. Aneesa így meséli: „Ebben a szerkesztésben eljutottam [a BTS karrierjének] „Tűz” / „Vér, verejték és könnyek” részéhez, és az emberek, akiknek megmutattam, azt mondták: „Jó látni a növekedésüket, de , mivel nem ismerem őket, mint embereket, nem igazán érdekel ez a növekedés.”

Ahelyett, hogy feladna a projektet, Aneesa újragondolta annak szerkezetét egy dokumentumsorozattá. A sorozat – amely jelenleg 18 félórás epizódból áll – sokkal ambiciózusabb hatókörrel rendelkezik, mint a film, és a kezdeti, filmes projektből származó visszajelzések vezérlik. Még mindig kronologikusan követi nyomon a csoport karrierjét a 2013-as debütálástól kezdődően, de most már van lehetőség arra, hogy elmélyüljön néhány főbb erőben, amelyek inspirálták, formálták és megkérdőjelezték történetüket. A sorozattal Aneesa nemcsak a BTS felemelkedésének eseményeit kívánja megörökíteni, hanem tagjainak és rajongóinak érzelmeit és belső érzéseit is – nem egyszerűen a BTS tevékenységét, hanem azt is, hogy miért törődik vele annyi ember szerte a világon. A folyamat során létfontosságú erőforrást biztosít az új ARMY számára,

K-Pop kontextus
Aneesa 2008 óta K-pop rajongó; A K-pop a maga következetes örvénylésével már a BTS megjelenése előtt is az eskapista kényelem forrása volt – „a táncok fényes, színes elvonója, és egy olyan nyelv, amelyet nem értettem, és nem tudtam megérteni, hogy eltereljem magam. [tolakodó] gondolatoktól” – magyarázta Aneesa a Reed Reacts -nek egy 2021 márciusában adott interjúban. Ez különbözteti meg a K-popot a nyugati zeneipartól.

„Megnézel egy amerikai zenészt az Egyesült Államokban, és kiadnak egy albumot, interjúkat készítenek néhány estés műsorban, vagy a Vogue-nak, vagy valami online a YouTube-on, és ennyi. Ez az a promóció, amit a dolgukért tesznek” – mondja Aneesa a Den of Geek-nek, és az amerikai popzenei rendszert „elszakadtnak” nevezi a K-pop rendszerhez képest, amely sokkal magasabb fokon helyezi előtérbe a paraszociális rajongó-művész kapcsolatot .

„A K-popban ezt csinálod – folytatja Aneesa –, részt veszel zenei műsorokban, saját reality TV-műsoraid vannak, valószínűleg abban az időben, amikor kiadsz dolgokat, csinálod a kulisszák mögötti tartalmakat a YouTube-csatornádon. , akkor a VLives-et a V alkalmazásban végzi. Folyamatosan, állandóan csinálsz valamit… Ezzel létrehozod az előadó és a rajongó közötti kapcsolatot, általában az egész K-popban, de a gondolat: „Tudjuk, hogy nem lennénk itt nélküled. Te vagy az oka annak, hogy ezt megtehetjük, úgyhogy maradjunk kapcsolatban a lehető legtöbb módon. Ez olyasvalami, amivel az amerikai zenei piac egyszerűen nem rendelkezik. Teljesen hiányzik belőle.”

Amikor a BTS 2013-ban debütált, a hip-hopra koncentráló csoportok még viszonylag ritkák voltak a K-pop világában. „Olyan kevesen voltak [akik hip-hopot csináltak], és azonnal meg lehetett állapítani, hogy a BTS mennyire képzett a rapben, mivel többnyire rappeltek, aztán keveset énekeltek [nem pedig fordítva]. izgalmas volt számomra.”


„Tudom, hogy a BTS erősebben ütött az Egyesült Államokban, mint a többi K-pop csoport az általuk választott hip-hop útvonal miatt” – mondja Aneesa. „[Ezenkívül] a koreójuk nagyon erős volt. Ez bizonyos embereknél nagyon eltérő módon ütött meg. Emlékszem, az Egyesült Államokban 2014-ben és 2015-ben táncstúdiók készítettek koreográfiát a Dope-hoz. Ez jóval régebben volt, mielőtt még valami hatalmasat is elértek volna.”

Amikor a BTS fellépett Los Angelesben a KCON 2014-ben, Aneesa a városban volt gyakorlaton, és jegyeket szerzett.

„Azt hiszem, ez volt az első alkalom, amikor rájöttem, hogy a színpadi karizmájukkal, a jelenlétükkel igazán számolni kell – mondja Aneesa –, mert még azok az emberek is a közönségből, akik nem voltak BTS-rajongók, vagy nem tudták, kik. a végén énekelték a dalaikat. Érezted, mekkora súlyt hordoztak abban a pillanatban.

A K-pop – amely a „nézhető zene” helyéről származik, ahogy a BTS alapítója, Bang Sihyuk írja le – a tartalomkészítés olyan sűrűségét, gyakoriságát és sokszínűségét kínálja, amely a nyugati popzenei terekben nagyrészt páratlan. Ha Ön például a BTS rajongója, akkor nemcsak a visszatérésüket élvezheti (a K-pop kifejezés egy csoport új albumának vagy dalának elindítására), hanem a websorozataikat , a VLive élő közvetítését , a zenei videókat, előadási videók, koreográfiai videók, online és személyes koncertek, valamint varieté/talk show megjelenések. És mindez anélkül, hogy figyelembe vennénk a több mint nyolc évnyi zenekari tevékenységből felhalmozott tartalmat.

Amikor arra kérték, hogy adja meg saját személyes meghatározását a K-popról, mint műfajról vagy iparágról, Aneesa a BTS egyik leginkább iparágra hangoló tagját átfogalmazza: „Olyan ez, mint ahogy Suga mondja, ahol a [K-pop] egy csomag, amely elemeket tartalmaz. sok mástól, majd jobbá teszi azáltal, hogy mindezt összerakjuk. A K-pop műfaj az a képlet, amivel mindent összerakunk. Ez nem egy műfaj, hanem azért, mert azt csinálja, amit csinál, azért műfaj, mert más műfaj nem csinálja.”

Az angol nyelvű nemzetközi ARMY szemszögéből a K-pop pontos megfogalmazása a The Rise of Bangtan egyik nagy küldetése , és talán a legambiciózusabb kihívása. „Szeretném megvizsgálni a K-pop mint műfaj elképzelését, és azt, hogy mit jelent – ​​mi határozza meg a K-popot műfajként, vagy egyáltalán műfaj? – mondja Aneesa, amikor a sorozat tágabb céljairól kérdezik.

A K-pop meghatározása eredendően a BTS felemelkedéséhez kötődik, amely a kezdetektől fogva kihívást jelent a K-pop mint műfaj koncepciójával, mondja Aneesa. „Tekintettel arra, hogy jelenleg az Egyesült Államokban vannak, most angolul énekelnek, de mindent megtesznek, és továbbra is úgy működnek, mint egy tipikus K-pop csoport. Szóval ez olyan, mint: „Rendben, mitől lesz K-pop, és mitől pop?”” Aneesa döntése, hogy a BTS utazását a nagyobb K-pop iparágon belüli kontextusba helyezi a The Rise of Bangtanben, némileg megosztotta az ARMY-kat, akik nézték a doku-sorozatot.

„Amikor először megtettem, nem nagyon hasonlítottam össze a K-pop iparral” – mondja Aneesa. „És ez azért volt, mert véleményem szerint a BTS valami nagyobb, mint a műfaj. De azt elfelejtettem, hogy ha az a célom, hogy másoknak is megmutassam ezt a sorozatot, akik nem szeretik a K-popot, akkor kontextusra van szükségük. Szükségük volt egy kitörési pontra.”

Aneesa felismeri, hogy egyesek nem elégedettek a döntéssel, de egyedüli alkotóként ez az ő kiváltsága, és számára a BTS története és K-pop csoportként való identitása a debütálástól a legnagyobb banda a világon. „Gyönyörben úgy gondolom: ha az emberek nagyon dühösek amiatt, ahogy csinálom, akkor azt gondolom: „Tölts el három évet, és csinálj dokit.”

Bangtan felemelkedésének logisztikája
Nehéz lenne alábecsülni, hogy Aneesa, aki a The Rise of Bangtan egyetlen szerkesztője és alkotója mennyi munkát fektetett ebbe a rajongói projektbe.

„Mire befejezem az összes általam tervezett adást, négy évnek vége lesz” – mondja Aneesa. „Csak hosszú idő. Lényegében megvan az összes főbb szegmens, amit meg akarok csinálni, minden epizód fő nyolcperces daldarabjai. Amivel igazán küzdök, az az, hogy minden epizódban egyik dologról a másikra váltok. Valahányszor újra ránézek, azt mondom: "Ezen újra változtatnom kell." Végigmegyek az összes VLLive-jükön, az összes interjújukon, az összes riportermozgalmukkal. Azt gondolom, hogy „Rendben, találnom kell valamit, amivel jobban eljuthatok innen ide, mint ami jelenleg van”, és ez az, ami miatt olyan sokáig tart a folyamat.

Bár Aneesa a Rise of Bangtan egyedüli alkotója, vannak emberek, akik segíthetnek. Ide tartozik szobatársa, egy forgatókönyvíró, aki megnézi az összes szerkesztését, és narratív visszajelzést ad, valamint két legjobb barátja, akik a projekt PR-, közösségi és adminisztrációs csapataként dolgoznak. Ez magában foglalja az önkéntes fordítók csapatával kapcsolatos e-mailek küldését a világ minden tájáról. Jelenleg nagyjából 36-an dolgoznak a fordítócsapatokban, akik 16 és 60 év közöttiek, és 15 vagy 16 különböző nyelvre fordítják le az epizódokat, így a sorozat szélesebb köre számára elérhető.

A fő epizódok mellett Aneesa kiadja a „Törölt jeleneteket” és a „Bónusz tartalmat” is a Rise of Bangtan egyes fejezeteinek megfelelően . A további projektkomponensek további munkát adnak Aneesa tányérjához, amit figyelembe kellett venni a projekt hatókörének felvázolásakor. „Egy darabig azon gondolkodtam, hogy ne csináljam meg a kiegészítő dolgokat, de aztán azon gondolkodtam, hogyan fogják az emberek végül referenciaként használni ezt a sorozatot, hogy többet tudjanak meg a BTS-ről és korszakairól. Úgy érzem, a lehető legjobban meg kell mutatnom növekedésük minden oldalát… Ha csak azt akarod látni, hogy butaak, ott vannak az ostoba összeállítások, de ha jogosan szeretnél tanulni róluk, mint csapatról, akkor menj a maga az epizód. Legalábbis ez a célom.”

Reflexiók a ARMY létről
A The Rise of Bangtan elkészítése lehetőséget adott Aneesának, hogy személyes, retrospektív lencsén keresztül visszagondoljon a BTS karrierjének kezdeti időszakaira. Aneesa egyidős a BTS középkorú tagjával, RM-mel, ami azt jelenti, hogy nem csak ARMY-ként nőtt fel a tagok mellett, hanem fiatal Millenárisként nőtt fel mellettük. (Jungkook, a csoport legfiatalabb tagja Z-generáció.)

„Életi leckéket tanultam náluk” – mondja, és arra is emlékszik, milyen nehezek voltak ezek a leckék. A BTS a BigHit Entertainment alatt debütált, amely nem tartozott a „Három Nagy”, azaz a zenei szórakoztatóipari társaságok közé, amelyek 2013-ban irányították az iparágat. Emiatt a csoportnak kevesebb pénze és lehetősége volt az SM Entertainment, YG Entertainment csoportjaihoz képest. vagy a JYP Entertainment. A debütálás előtt mind a hét tag egy kollégiumi szobán osztott meg egy fürdőszobát. A debütálás után sok azonos ruhát viseltek a fellépéseken és más nyilvános fellépéseken.

„Szeretettel gondolok vissza azokra a napokra. Valóban sokat tanultunk a rajongás és a művész közötti kapcsolatról abban az időszakban” – jegyzi meg Aneesa. „Megtanultuk, mit jelent valójában, ha valóban támogatod az illetőt. Nagyon sok K-pop csoportom van, akiket nagyon szeretek, és mindig támogatom, amikor szeretem a zenéjüket, de nem mindig szeretem a zenéjüket, és akkor a támogatásom elszáll. Nem én vagyok benne, hanem én vagyok az első rétegben, tényleg, tudod? Visszatérve és visszatekintve rájöttem, hogyan tudtam igazán kötődni hozzájuk, és hogyan segítettek ezek a leckék abban az időben.”

Mint sok ARMY esetében, Aneesa számára a BTS folyamatosan fejlődő sebezhetősége olyan témákkal kapcsolatban, mint a szorongás, a depresszió és a modern kapitalizmusban élő és növekvő fiatalokra nehezedő nyomás. 2015-ben, a 화양연화, Az élet legszebb pillanata című sorozatuk megjelenésével a BTS vigaszforrássá vált Aneesa és sok más ARMY számára szerte a világon. Ahogy Aneesa elmondta a Reed Reactsnak: „Elkapták a fejemet, és a problémáim felé fordítottak, és azt mondták: „Ezek a problémák. Rendben van. Nem baj, ha így érzed magad. Együtt túl leszünk rajta."

A The Rise of Bangtan 8. epizódjában Aneesa egy klipet mutat be egy korai VLive-ből Jungkookkal, a csoport legfiatalabb tagjával. Ebben bevallja az ARMY-nak, aki az élő közvetítést nézte: „Nem dolgozom olyan keményen, mint amilyennek kellene? Nem tudom. Őszintén szólva, úgy érzem, halálig kellene dolgoznom, de nem teszem. Azt akarom, hogy gyorsan fejlődjünk, de valamiért úgy érzem, hogy nem. Mindenképpen a zene az első, de valamiért úgy érzem, nem dolgozom olyan keményen, mint kellene.”

Ez az a fajta negatív gondolatminta, amelyhez sok fiatal, aki nézi, kétségtelenül kapcsolódhat, és az a fajta sebezhetőség, amelyet a rajongók érthető módon nem kapnak meg minden bálványtól, amelyet néznek, mind a K-popon, mind a nyugati popzenei tereken. A BTS teljes neve, Bangtan Sonyeondan vagy 방탄소년단 angolul „Bulletproof Boy Scouts”-t jelent. A BTS csoportosulása óta a fiatalok védelmezőjének tekinti magát, különösen a feltörekvő generációkkal szemben támasztott egyedi nyomásokkal és elvárásokkal szemben. Ez a cél csak a BTS debütálása óta eltelt nyolc év alatt világosodott meg, és különösen a járvány idején vált be, mivel sok ember mentális egészsége megsérült. Nem véletlen, hogy a BTS népszerűsége ennyire megnőtt az elmúlt néhány évben,

„Azt hiszem, a legnagyobb tévhit, amit a lehető legjobban tisztázni akarok [a Rise of Bangtannal ], az az, hogy… vannak, akik [azt gondolják, hogy a BTS] a semmiből jött” – mondja Aneesa. „Úgy tekintenek a rajongólányokra [akik támogatják őket], ahogyan mindig a rajongólányokra. A BTS narratívájának bemutatásával és a történetük növekedésével úgy érzem, megértheti, honnan jöttek a rajongók, és hogyan kötődtek a csoporthoz, és így miért nőtt ki ebből a támogatás.”

Amikor egy rajongásban vagy, nehéz lehet elmagyarázni másoknak, hogy ez miért számít. Ez különösen igaz a tinilányok és -nők köré épülő rajongókra, akiknek az érdekeit általában butaságnak, ellenőrizhetetlennek gúnyolja, vagy mindkettőt a nőgyűlölő kultúra, amely a (anyagilag kiváltságos) (fehér) férfiak érdekei köré épült.A The Rise of Bangtan egy forrás azok számára, akik már értik, miért olyan népszerű a BTS, akiknek az az érzése, hogy Aneesa formát akar adni, és ez egy forrás azoknak, akik nem, de komolyan szeretnék kipróbálni. Talán a legfontosabb, hogy ez egy erőforrás bárki számára, aki azt reméli, hogy áthidalja a kettő közötti szakadékot. Van valami hihetetlenül nagylelkű – hihetetlenül BTS – ezzel a céllal.

A The Rise of Bangtan mind a 18 epizódja jelenleg megtekinthető a YouTube-on .