10/10
JYJ.3 2022 dec. 13. - 12:45:10 10/10
(120233/120413)


A BTS-tag, Jin, aki katonai szolgálatot teljesít, felkelti a globális figyelmet
2022. december 13

한국어angol日本語中文العربيةEspañolFrançaisDeutschPусскийTiếng Việtindonéz
Jin BTS-tag autója december 13-án belép a Gyeonggi-do tartománybeli Yeoncheon-gun megyében található katonai kiképzőtelep kapuján. (Yonhap News)
Jin BTS-tag autója december 13-án belép a Gyeonggi-do tartománybeli Yeoncheon-gun megyében található katonai kiképzőtelep kapuján. (Yonhap News)

A külföldi média Korea kötelező katonai szolgálatáról tudósít, miközben beszámol a BTS-tag Jinről, aki a Koreai Köztársaság hadseregénél jelentkezik.


Egy december 12-i cikkben, amelynek címe "BTS Jin besoroz: Mit kell tudni Dél-Korea kötelező katonai szolgálatáról", a The Washington Post azt írta: "Minden cselekvőképes dél-koreai férfinak 28 éves koráig be kell jelentkeznie a katonához" hogy Jin december 13-án kezdi meg a szolgálatot a Gyeonggi-do tartomány Yeoncheon-gun megyében lévő újoncok fogadására szolgáló létesítményben.


Az amerikai napilap bemutatott egy fotót Jinről új frizurával, amelyet december 11-én töltött fel rajongói közösségének egyik közösségi csatornájára, mielőtt szolgálatra jelentkezett.

A Honvédelmi Minisztérium szóvivője a következőt idézte: "Jin várhatóan a hadseregben szolgál majd – ami véletlenül a BTS rajongótáborának a neve - körülbelül 2024. június 12-ig, amíg szolgálatát menetrend."

"A katonai szolgálatra kötelezetteknek legalább 18 hónapig kell szolgálniuk, bár a szolgálati idő szakonként eltérő lehet." tette hozzá a cikk. "A sorkatonák 18 hónapig szolgálnak a hadseregben és a tengerészgyalogságban, 20 hónapot a haditengerészetnél és 21 hónapot a légierőnél."

"A szolgálat első néhány hetét általában egy alapkiképző táborban töltik, mielőtt a katonákat áthelyezik azokra a szerepekre, amelyekben besorozásuk hátralévő részét befejezik."

A Post szerint "néhány dél-koreai férfi azt mondta, hogy a kötelező sorkatonai szolgálat gazdaságilag hátrányos helyzetbe hozza őket női társaikhoz képest, akiknek az oktatása és a karrierje 18 hónapig nem szakad meg."

Idézte a Hankyoreh című koreai napilapot is: "A lap egy októberi vezércikkében azt mondta, hogy azok a felmondások, amelyek a klasszikus művészeket részesítik előnyben a popsztárokkal szemben, "érvénytelenek és nem meggyőzőek".

Ugyanezen a napon a hongkongi székhelyű South Morning China Post is megjelent egy cikket Jin szolgáltatásáról "Jin a BTS katonai szolgálatát megkezdi Dél-Koreában – hová megy és mit fog tenni a K-pop sztár?"

"A K-pop sztár valószínűleg az egyik legrégebbi újonc, és minden szem azon lesz, hogy melyik egységhez csatlakozik katonai szolgálata hátralévő részében" - áll a közleményben. "Manapság a sztárok általában jelentkeznek a katonai zenekarokhoz, amelyek énekesei, előadói és hangmérnökei rendezvényeket rendeznek a fegyveres erők tagjai számára."


"Hybe, a BTS mögött álló szórakoztatóipari cég azt mondta, nehéz megmondani, hogy a hét tag – akiknek mindannyian katonai szolgálatot kell teljesíteniük – mikor egyesülnek újra, de reméli, hogy ez 2025-ben megtörténik."

Jin 1992-ben született, a BTS legidősebb tagja. A katonai sorozásról szóló törvény 2020-as módosítása értelmében javaslatot kapott a Kulturális, Sport- és Idegenforgalmi Minisztériumtól az idei év végére a kidolgozás elhalasztására.

A folyamat során politikai vita robbant ki arról, hogy a BTS tagjai felmentést kaphatnak-e a katonai szolgálat alól.

Mivel Jin kifejezte szolgálati szándékát, visszavonta a halasztást, és úgy döntött, hogy még ebben az évben megkezdi szolgálatát.
10/10
JYJ.3 2022 dec. 12. - 16:30:21 10/10
(120232/120413)
Jungkook „Dreamers” a legnézettebb zenei videója a YouTube-on a 2022-es labdarúgó-világbajnokságról, megelőzve a „Tukoh Taka” álmodozókat: Tukoh Taka: 66,8 millió 66,7 millió
10/10
JYJ.3 2022 dec. 12. - 16:25:21 10/10
(120231/120413)
A JungKook megdöntötte a Spotify történetének legnagyszerűbb streamelési évének rekordját egy K-Pop és koreai szólistának, amelyet korábban az IU tartott 676 millió streameléssel. Gratulálunk!🎉
10/10
JYJ.3 2022 dec. 11. - 14:09:41 10/10
(120230/120413)
A SEVENTEEN és Bang Si Hyuk elnyerte a kultúra nagyköveti díjat az LA3C fesztiválon

2022. december 11
szerző: S. Nam
A SEVENTEEN és a HYBE elnöke, Bang Si Hyuk megkapta a Kulturális Nagykövet díjat a Los Angeles-i Kulturális és Kreativitás Fővárosa (LA3C) fesztiválon!

Helyi idő szerint december 9-én SEVENTEEN és Bang Si Hyuk elnyerték a Building K-ulture Bridges: Culture Ambassador Award-ot a Los Angeles-i Hammer Múzeumban az LA3C fesztiválért.

Az LA3C a Penske Media Corporation által szervezett fesztivál, amely számos reprezentatív zenei médiát ad ki az Egyesült Államokban, beleértve a Billboardot, a Rolling Stone-t és még sok mást. A háromnapos fesztivál első napján a SEVENTEEN és Bang Si Hyuk közösen elnyerték a Kulturális Nagykövet díjat, miközben az Egyesült Államok és a koreai kultúra, valamint az ázsiai kultúra közötti hídként ismerték el.

Bang Si Hyuk elnök megosztotta: „Miközben arra gondolok, hogy ez a [díj] a HYBE erőfeszítéseit dicséri, amely zenén és művészeken alapuló különféle kulturális tartalmakat mutat be a rajongóknak a szó körül, úgy érzem, felelősséget érzek, hogy keményebben dolgozzak jobb minőségű zenét és tartalmat készíteni.”

A SEVENTEEN megosztotta a következőt: „Idén kommunikáltunk a rajongókkal, miközben turnénkat több hónapon keresztül különböző helyszíneken, köztük Szöulban, az Egyesült Államokban, Kanadában, Délkelet-Ázsiában és Japánban tartottuk. Nagyon éreztük, hogy a zenén keresztül eggyé válunk kultúrától és nyelvtől függetlenül. A különböző kultúrák közötti cserekapcsolat bővülésével boldogok és büszkék vagyunk arra, hogy a SEVENTEEN is szerepet kaphat.”

10/10
JYJ.3 2022 dec. 05. - 16:10:11 10/10
(120229/120413)

BTS RM "Én is az ARMY rajongója vagyok" ─ 7 ember, aki lenyűgözi a világot, arról beszél, hogy "most vagyok"
2013-as debütálása óta a BTS nemcsak Korea és Ázsia, hanem a világ szívét is megragadta. 2021 októberében a „GQ” koreai verziója a koronaválság miatt körülbelül két év után először készített interjút az offline koncertre készülő tagokkal (megjelenés: 2021. december 30.) havi számban jelent meg. . Hol beszél a BTS a mindennapi életükről, örömeikről és küzdelmeikről?

Áthaladva az RM Gangbyeongbukro ismerős tájain... A PM2.5 olyan rossz ma, hogy nem látok semmit.(mosoly).

GQ: Voltak olyan pillanatok az utóbbi időben, amikor úgy érzed, hogy az életed pezsgő?

RM: Ah... (csillogó szemekkel) Nem tudom, hogyan kell értelmezni a csillogó kifejezést. Ha kifejezném magam, az valami ilyesmi lenne. Egy pillanat, hogy hű legyél önmagadhoz. Amikor dolgozom, amikor végzem a napi gyakorlatomat és követem a rutinom, úgy érzem, jól élek. Ugyanez történik, amikor egy jó emberrel találkozunk és beszélgetünk. Vannak pillanatok, amikor nincs időd az órádra nézni, és ez időpocsékolás. Ilyenkor úgy érzem, hogy ragyogok.

GQ: Most nagyon boldognak tűnsz.

RM : Manapság a művészetről beszélni a legszórakoztatóbb, tegnap pedig hyungokkal (megjegyzés: koreaiul idősebb férfi barátokkal ) töltöttem az időt, akiket tisztelek. Miközben olyan történeteket mesélünk el, amelyeket csak mi ismerünk.

Amikor olvasom a GQ RM által írt szövegeket, néha arra gondolok, hogy úgy néz ki, mint egy táj. Ez nem csak egy kép, hanem olyan érzést kelt bennem, mintha egy térben állnék.

RM: A legtöbb festő, akit szeretek, lelki élményt ad nekem. Amikor a munka előtt állsz, úgy érzed, hogy egy bizonyos pillanathoz vezet. Van egy margóm. Sokszor láttam és kergettem olyan dolgokat, amiket szeretek, úgyhogy azt hiszem, hasonlítok rá. A zene textúráját különféle érzékszervekkel kifejezve és a gyakorlatban való átültetésével képet alkot.

Vegyük például az RM szerelmet. Sok téma van a szerelemben. „Ezt a dalt egy férfi írta, aki szeretne ragaszkodni a nőhöz, akit szeret, pedig szakított a barátnőjével.” Nagy vágyam van. Az absztrakció néha homályosnak, bizonytalannak és kétértelműnek hathat, de a festészet történetében az absztrakt művészet a figuratív művészet után jelent meg. Szerintem az absztrakció azt jelenti, hogy csak színeket, formákat vonunk ki, és a lényeget sűrítjük, mert nem lehet csak figuratív formákkal kifejezni a dolgokat. 1+1 lehet 2, de lehet benne zárójel, vagy egyenlőtlenségjel... Nem izgalmasabb, ha így van hely a képzeletnek?

GQ: Ez a zene változatos megnyilvánulásainak titka.

RM: A múltban olyan erős szavakat használtam, mint: „Erős akarok lenni”, „Bizonyítani akarok”, „Mindent meg akarok szerezni”. Ha egyszer kiengeded, megszűnik a stressz. De a szívem mélyén egyre jobban aggódtam a részletek miatt. Szóval hogyan kapod meg? tényleg ezt fogod csinálni? Mit értesz "megszerezni" alatt? Elkezdtem gondolkodni a szót követő üres helyen.

GQ Szerinted mi a "menő"?

RM: Olyan stílus, amely beleolvad az emberbe, és akaratlanul, vagy még ha szándékosan is azzá válik. Nem számít, milyen ostoba a stílusod, ha úgy viselkedsz, mintha jól éreznéd magad, meg tudod győzni az embereket, hogy viseled. Hogy szilárd énem legyen. Szuper. Azt hiszem, arrogáns számomra, aki még csak 28 éves vagyok, hogy ezt próbáljam folytatni. Még éretlen vagyok.

Még a GQ-ban is megtanultál egy kicsit színészkedni?

RM Hmmm... nem olyan jó, de könnyebb, mint korábban. Igyekszem nem pánikolni még a nehéz ruhák előtt sem. Ha siettem, a képen látszott.

GQ: Vannak pillanataid, amikor hűvösnek vagy menőnek érzed magad?

RM: Sokan voltak, amikor nem tudtam semmit. Most a szemem és a fülem magasabb az ízlésemnek. Ha edzed a szemed látni, szigorú leszel magaddal.

GQ: Mi a jó Kim Namjoonban (igazi név)?

Jó az RM metakognícióban . Ha probléma vagy incidens történik, különféle szemszögekből nézheti meg, akár saját maga számára is. Ha van jelenség, keressük az okát, és próbáljuk megérteni. Bárcsak ügyesen irányíthatnám az elmémet (nevet). Egyébként elmondhatom, hogy az én fegyverem számtalanszor ellenőrizni. Könnyen és gyorsan megtalálhatja egy tárgy erősségeit és gyengeségeit. Például: "Ez az a pont, ami vonzza az embereket, és ez a gyenge pont."

A GQ BREAK THE SILCE: THE MOVIE című dokumentumfilmjében bevallottad a félelmeidet. Ezenkívül az „Always” szólódal nehéz időkben írt szövegeket tartalmaz. Miért fontos felismerni, elfogadni, rögzíteni és megosztani félelmeit?

RM: Hú, ez olyan meglepő kérdés. Ez egy folyamatos dilemma. Mert a megosztástól „gyenge fickónak” tűnhetek. Sok híresség, sztár és művész még mindig a titoktartást választja. Talán azért, mert sokat bántottak, vagy azért, mert nem akarok beszélni róla. De azt hiszem, természetes, hogy megosztjuk az "előnyeinket és hátrányainkat" a rajongóinkkal, és az árnyékokat, amelyek mögöttünk húzódnak, ahogyan emberré válunk. Kívülről úgy tűnhet, hogy a BTS részvényei folyamatosan emelkednek, de ez soha nem így van. Mondanod sem kell, hogy még a szakításon is gondolkodtál, de a vallomásod néha meglepi az embereket. De nem árulom el azonnal. Az érzelmek áthaladása és kiszűrése után kivonom azokat az utóképeket, amelyeket akkor érzek, amikor visszatekintek ezekre az érzelmekre. Úgy gondolom, hogy ha ezt udvariasan tudjuk közvetíteni, akkor lerövidíthetjük a távolságot az emberek és a művészek között, azt gondolva: „Ők is emberek.” Ezért az a meggyőződésem, hogy szükséges megfelelően kiköpni a gondolatait. De őszintén félek. Attól féltem, hogy akaratgyengenek fognak látni, és ez a vallomás később gyenge ponttá válik, és ellenszelet kap.

GQ: Szabadnak érzed magad, miközben félsz?

RM Jó érzés. És szerintem ez udvariasság is lehet. Ahelyett, hogy elrejteni negatív érzéseit, és azt mondani: "Jól vagyunk!" De annak, ahogyan megvallja félelmeit, érettnek és szakmailag etikusnak kell lennie. Könyvek, dokumentumfilmek, interjúk , zene... Végül is a zene a legjobb médium. Úgy akarom csinálni, hogy a hallgató ki tudjon venni belőle valamit, és alkalmazni tudja a saját életében, ahogy én tettem. Amúgy is sok aggodalmam van a kifejezésmóddal kapcsolatban.

A GQ Army (megj.: a BTS rajongók neve) története nélkülözhetetlen. Hogyan szeretnéd, hogy az ARMY iránti szereteted elterjedjen a jövőben?

RM: Azt hiszem, kicsit veszélyes lehet belegondolni, hogyan akarjuk, hogy kölcsönös kapcsolatunk és szeretetünk terjedjen. Hiszen azt sem tudom, milyen irányba fog fordulni az életem. A hadsereg ma már egy olyan kollektíva, amely nem írható le egy adott típusnak. Azt hiszem, el kell engednünk bizonyos képeket, amelyek eszünkbe jutnak, ha a szerelmünkre gondolunk. Soha nem fejeztem ki szeretetemet valaki iránt olyan következetesen vagy proaktívan, mint az ARMY, és soha nem is volt ilyen szívem. De a hadseregemet alkotó emberek milliói jobb emberré tettek. Szóval tiszta szívemből tisztelem őket. Ebben az értelemben én is az ARMY rajongója vagyok. De van egy kívánságom. A felnőtté válás során a magunk módján támogatjuk egymást, és szeretném, ha szerelmünk olyan párhuzamos vonalak lennének, amelyek megtartják az aktuális távolságot.

GQ Nagyon sok érzéssel mondom RM-nek és ARMY-nek: „jól sikerült”, „köszönöm” és „bocsánat”. "수고하셨습니다

RM: Ó, nagyon köszönöm. (RM szépen összeteszi a kezét) Elképesztő.

RM
1994-ben született dél-koreai rapper, énekes és producer. Általános iskolás kora óta érdeklődött a hip-hop iránt, majd rappelni kezdett. 2013-ban a BTS vezetőjeként debütált Rap Monster néven. 2017-ben művésznevét RM-re változtatta.

Fotós: LESS Words: Chun Hee Ran Stylist : Lee Ha Jung Haj: Han Som @ Bit&Boot Smink: Kim Ji Hyun 2. Produkció: Kim Kyung Min Díszlet: Choi Seo Yun, Son Ye Hee, Kim Ah Young @ Da;rak Prop: Nemzeti Szellemi Örökség Központ, Kottbatt, Brushstory, Sosoyo

10/10
JYJ.3 2022 dec. 05. - 15:43:21 10/10
(120228/120413)
#진 #Jin #TheAstronaut
https://ingrv.es/TheAstronaut
▶ Weverse Shop:
Szett: https://bit.ly/3EUysaA
Véletlenszerű: https://bit.ly/3D7Czyr
10/10
JYJ.3 2022 dec. 05. - 15:41:57 10/10
(120227/120413)
AZ ASZTRONAUT
JIN & COLDPLAY TÁRSÍRÁSA
VAN ❗️MOST VAN
🔗https://youtu.be/c6ASQOwKkhk
'Az űrhajós' egyszeri kiadása
#진 #Jin #TheAstronaut
🔗https://ingrv.es/TheAstronaut
Az űrhajós TEASER ❗️MOST KINT ❗️
🔗https://youtu.be/LJD49PgX3AM
10/10
JYJ.3 2022 dec. 05. - 15:41:05 10/10
(120226/120413)
ÁLMODÓK Jeon Jungkooktól
VAN ❗️MOST❗️
🔗https://youtu.be/IwzkfMmNMpM
🔗spotify.link/Dreamers
🔗bit.ly/3tGpBm1
10/10
JYJ.3 2022 dec. 05. - 15:39:29 10/10
(120225/120413)
MEGJELENT AZ RM INDIGÓJA ❗️MOST ❗️
INDIGO 'VADVIRÁG' Jo Yujin OFFICIAL MUSIC VIDEÓVAL
💙https://youtu.be/u18be_kRmC0
GLOBÁLIS INDIGÓ
💙ingrv.es/Indigo
INDIGO 'VADVIRÁG' Jo Yujin HIVATALOS TEASERrel
💙https://youtu.be/fYiDCh-GYoE
'INDIGO' előrendelési értesítés
#RM
💙Előre mentés és előre hozzáadás 'Indigo'
https://presave.umusic.com/rm-indigo-presave
💙Előrendelés 'Indigo'
https://www.bts-official.us/collections/rm
https://ingrv.es/Indigo
▶ Weverse Shop:
Szabvány: https://weverseshop.io/en/shop/US_USD/artists/2/sales/12571
Exkluzív: https://weverseshop.io/en/shop/US_USD/artists/2/sales/12570
AZ INDIGO CÉLJAI:
🔗http://bit.ly/GoalsForIndigo
10/10
JYJ.3 2022 dec. 03. - 13:51:00 10/10
(120224/120413)

FILMAJÁNLÓ
Elérkezett a december, ami elég izgalmas hónap, hiszen jönnek az ünnepi műsorok, az év végi díjátadók...... s persze lesznek új sorozatok is:
1. CONNECT
Debütálás időpontja: december 7. - 6 részes
Főszereplők: JUNG HAE IN, GO KYUNG PYO, KIM HYE JOON
A film az azonos című webes képregény alapján készült.
Ha Dong Soo (JUNG HAE IN alakítja) titokzatos történetét meséli el, aki egy halhatatlan emberi fajhoz tartozik. Úgy kezdődik, hogy szervkereskedők elrabolják őt és kiveszik az egyik szemét. Később rájött, hogy elrablója egy sorozatgyilkos.
2. MONEY HEIST: KOREA: - JOINT ECONOMIC AREA PART 2
Debütálás időpontja: december 9. - 6 részes
Főszereplők: YOO JI TAE, PARK HAE SOO, JEON JONG SEO, LEE HYUN WOO, KIM JI HOON, JANG YOON JOO
Hát megérkezett a "Nagy pénzrablás" folytatása, amely továbbra is Korea legnagyobb rablásának történetét meséli el.
A "Professzor" (YOO JI TAE alakítja) újabb rablást tervez, és a legtehetségesebb személyeket toborozza össze terveinek végrehajtására.
Ám a csapat váratlan fordulatokkal néz szembe......
3. THE FORBIDDEN MARRIAGE
Debütálás időpontja: december 9. - 12 részes
Főszereplők: KIM YOUNG DAE, PARK JU HYUN, KIM WOO SEOK
A film az azonos című regény alapján készült.
Ye So Rang (PARK JU HYUN alakítja) történetét meséli el, aki aki úgy dönt, hogy segít feloldani a hét éve tartó házassági tilalmat Koreában.
Ugyanis Lee Heon koronaherceg (KIM YOUNG DAE alakítja) felesége meghal, s utána nem tudták őt újra házasítani. Ezért hoztak egy törvényt, mely megtiltja, hogy ebben az időszakban egyedül álló nő megházasodjon.
De akkor érkezik Ye So Rang és azt állítja................................ (majd nézd meg a filmben 🙂 )
4. ALCHEMY OF SOULS 2
Debütálás időpontja: december 10. - 10 részes
Főszereplők: LEE YAE WOOK, GO YOON JUNG, HWANG MINHYUN, SHIN SEUNG HO, YOO IN SOO
A második évad továbbra is Jang Uk (LEE YEA WOOK alakítja) történetét követi, aki visszatér a halálból s a lélekváltók vadásza lesz.
De találkozik egy titokzatos fiatal nővel, aki a saját otthonában raboskodik, s kéri a segítségét, hogy visszaszerezze szabadságát.
5. MISSING: THE OTHER SIDE 2
Debütálás dátuma: december 20. - 12 részes
Főszereplők: GO SOO, HEO JOON HO, AHN SO HEE, HA JOON
A film egy faluról mesél, ahol eltűnt holtak lelkei laknak.
De Kim Wook (GO SOO alakítja) és Jang Pan Seok (HEO JOON HO alakítja) nyomozók megpróbálják megtalálni az elhunytak holttestét és kideríteni a haláluk mögött rejtőző igazságot.
6. BIG BET
Debütálás dátuma: december 21. - 8 részes
Főszreplők: CHOI MIN SIK, SON SEOK KOO, LEE DONG HWI
A film egy akció krimi, amely Cha Moo Sik (CHOI MIN SHIK alakítja) történetét meséli el, aki a kaszinók királya lett, de a mélypontra zuhant, miután belekeveredett egy gyilkossági ügybe.
De meg kell találnia a visszautat a csúcsra....
7. THE INTEREST OF LOVE
Debütálás dátuma: december 21. - 16 részes
Főszereplők: YOO YEON SEOK, MOON GA YOUNG
Igazi szerelmi történet négy ember között, akik a KCU Bank egyik fiókjában találkoznak.
Négy nagyon különböző egyén találkozik, hogy megismerjék a valódi szerelmet, miközben ők négyan nagyon eltérő életúttal rendelkeznek.
7. THE FABULOUS
Debütálás: december 23. - 8 részes
Főszereplők: CHOI MIN HO (SHINee), CHAE SOO BIN, LEE SANG WOON, PARK HEE JUNG
Ez a teljesen realisztikus romantikus dráma bemutatja a fiatalok divat iránti szenvedélyét, valamint az iparágban közreműködő emberek közötti szerelmet és egyéb kapcsolatokat.
Ji Woo Min (CHOI MIN HO alakítja) szabadúszó retusáló, aki a fotók javításának felelőse, s ugyan nagyon jó a szakmájában, de nem igazán szereti.
Pyo Ji Eun (CHAE SOO BIN alakítja) pedig kicsi kora óta arról álmodik, hogy a divat területén fog dolgozni. Jelenleg egy luxusmárka ügynökség promóciós részlegén dolgozik, s közben kűzd a túlélésért. De ragyogó személyiséggel, és nagyon pozitív gondolkodással rendelkezik.
8. WORK LATER, DRINK NOW 2
Debütálás: december 24. - 10 részes
Főszereplők: SIWON (SuperJunior), LEE SUN BIN, HAN SUN HWA, JUNG EUN JI
Ez a második évad is három barát történetét követi nyomon.
A három nő élik az életüket, de a nap végén összejönnek egy italra, s beszélgetésükben egymást buzdítják normál-, és szerelmi életükben is.
8. THE GLORY
Debütálás: december 30. - 8 részes
Főszereplők: SONG HYE KYO, LEE DO HYUN
Ez a film egy szomorú bosszú története egy középiskolásról, aki arról álmodik, hogy építész lesz.
Brutális iskolai erőszak miatt viszont fel kell hagyni az álmával, hisz elhagyja az iskolát.
Évekkel később az őt zaklató férjhez megy és gyermeke lesz. S a gyermek általános iskolás, amikor a bosszúra éhes egykori tini lesz a házitanítója. És el is kezdi a bosszúhadjáratát.....
(forrás: https://www.allkpop.com/ )
#Connect #TheGlory #WorkLaterDrinkNow2 #TheFabulous #TheInterestOfLove #BigBet #MissingTheOtherSide2 #GooSoo #HeoJoonHo #AhnSoHee #HaJoon #AlchemyOfSouls2 #MoneyHeistKorea2 #TheForbiddenMarriage
10/10
JYJ.3 2022 dec. 03. - 10:27:51 10/10
(120223/120413)
Nem baj, ha sírsz! Köszönöm a fáradozásodat, Son Heung-min!! #THFC #COYS # Heung-Min fia # világbajnokság #Tottenham #Dél- Korea🇰🇷💙🤍

Többszörösen törött arccsontokkal, védőálarcban, fájdalommal küzdve ez a győzelem tényleg történelmi.
10/10
JYJ.3 2022 dec. 02. - 19:23:42 10/10
(120222/120413)
10/10
JYJ.3 2022 dec. 02. - 19:19:53 10/10
(120221/120413)
HOBIPALOOZA, arJINtina, FifaKOOK és most az npRM
10/10
JYJ.3 2022 dec. 01. - 16:24:16 10/10
(120219/120413)
A 100 legjobb album 2022-ben
Beyoncé tánczenei eksztázisa, Bad Bunny legújabb világhódító zúzása, Taylor Swift késő éjszakái, Harry Styles dalciklusa és Pusha T metafora mesterkurzusa csak néhány az albumok közül, amelyek idén uralták világunkat.

A ROLLING STONE ÁLTAL

2022. DECEMBER 1

FÉNYKÉPEK ÖSSZETETTBEN: GOTHAM/WIREIMAGE; TIM MOSENFELDER/GETTY IMAGES; JOSEPH OKPAKO/WIREIMAGE; GENEVIEVE TATE*
VALAHÁNYSZOR megfordultunk 2022-ben, úgy éreztük, hogy egy újabb szupersztár feldobja a fejünket egy szalagcímkészítő eseménykiadással. Beyoncé egy mesteri tánczenei újratalálással zárta a szólóstúdió-LP-k közötti hatéves szünetet; Bad Bunny ismét egy évet ünnepelt a világ legnagyobb előadójaként legújabb slágerlista-hódító sikerével ; Taylor Swift elhagyta a házikóját; Harry Styles visszavitt minket a helyére; Drake nem egy, hanem két kasszasikert adott ki; Pusha T emlékeztetett minket, hogy senki nem rappel semmiről olyan jól, mint ő a kedvenc témáiról. Ez egy nagyon nagy év volt a nagyon nagy albumok számára.

Ez volt az ideje, hogy a művészek szintet lépjenek a lenyűgöző hatás elérése érdekében. Rosalía, King Princess, Omar Apollo és Bartees Strange csak néhány azok közül, akik az elmúlt néhány évben új szereplőként felkeltették a figyelmünket, aztán igazán elképesztő dolgokat műveltek a megszerzett reflektorfényben. Máshol a Wet Leg a látszólag semmiből jött elő, hogy elkészítse az év egyik legviccesebb és egyenesen legjobb rockalbumát; Steve Lacy pop áttörést ért el, még akkor is, ha nem számított; Alvvays egy azonnali indie-pop klasszikussal tért ki a kanadai hibernációból; J-Hope szólóban nagyszerű eredménnyel ment. És ez csak néhány a hangok közül, amelyek alakították 2022-t – egy év a zene terén, úgy érezzük, hogy még sokáig fogunk gondolni rá (és táncolni rá).


9. ik a világ 100 legjobb dala közül.
J-Hope, "Jack in the Box"
Az első BTS -tag, aki szólóalbumot adott ki, a J-Hope magasra tette a mércét a Jack in the Box című 10 számból álló konceptalbummal, amely Pandora szelencéjének mítoszának újramondásával kezdődik. A mitikus, kaotikus konténer utolsó eleme a remény volt, amely után a rapper elnevezte magát – ez találó leírás, ha ez a dühös, végtelenül kreatív debütálás erre utal. „Valójában azt akarom mondani, hogy az album tele van a lelkemmel és az őszinteségemmel” – mondta a Rolling Stone -nak korábban ebben az évben. "Ilyen módon ez egy egyedülálló album, és az album nagyon jelentőségteljes, mert a muzikalitás szempontjából ugródeszkaként szolgál majd a J-Hope számára a továbblépéshez." Egy ilyen debütálás után J-Hope rajongói (új és régi) egészen biztosak lehetnek abban, hogy nem fognak csalódni a jövőbeli kínálatában. — BE
10/10
JYJ.3 2022 dec. 01. - 15:18:19 10/10
(120218/120413)

Laura Albarran Rios
Az történik, hogy a BTS nem egy Kpop csoport, bár ebből a műfajból jött ki, a BTS az országuk fegyelmezésében van strukturálva, a tökéletesség szintje verhetetlen, nincs még egy ország, beleértve az enyémet is, amelyiknek ilyen szintje van Alitás. Ha hozzáadjuk a 7 tag hatalmas tehetségét, KING SUGA jelenleg az egyik legjobb kortárs dalszerző és producer, ő a rapper vonal vezetője és az a zenei zseni, aki elvitte őket a Grammy-re, és a legtöbbet áradó a diszkográfia a csoportból, maguk a tagok szavaival mondták. NAMJOON, átlagon felüli IQ-val és a legtöbb dalt felvevő tag Komkán. JIMIN az egyik kortárs táncos kitüntetéssel végzett, nagy hatású hanggal, kevesen azzal a lemezzel, JUNGKOOK a legtehetségesebb tagja mind közül, akinek a legnagyobb esélye van arra, hogy szóló világsztár legyen, mint például SUGA. TAEHYUNG a legalacsonyabb hangú tag, akit katalógus előadónak lehet választani, JHOPE a világ egyik legfontosabb hiphop táncosa ennek a stílusnak a táncszcénának, lenyűgöző zeneszerző, JIN a legtöbb lemezt emelt vokális Ez sokkoló. Olyan okosak, hogy sok stílusban és műfajban rögzítik a pályáikat, különböző együttesekkel, különböző stílusú hangokkal, mint például a RUN melyik a legbonyolultabb téma, amit csináltak, a sok elem miatt, amit rá raktak, th e rapper vonal és Cook. Ahogy mindenki tökéletesen táncol, fegyelmezett szenvedélyes stb. Ettől TELJESEN elhagyják a Kpopot, még akkor is, ha annak kell jellemeznünk őket. Az üzeneteket, amiket vezetnek, mindig indokolt, globálisan elismerik, hogy hozzájárulás a fiatalsághoz, meg minden.. Van valamijük, amit "angyalnak" hívnak, de valójában az általuk kezelt átlátszó és őszinte lényeg teszi a közönségüket minden korosztályból és nemből. Ezért nem lehet leváltani őket, nem lehetne, ha küzdenének érte, nem érné el őket, még a saját cégük művészeit sem, mert ők egy díjgyár. A BTS leírásával nem estem bele, de ezzel azt értem, hogy soha nem lesz még egy ilyen csoport, mint ők, nagyon keveset adatik meg ez a jelenség, és csuklóra érdemelték a fáradságukért, elhivatottságukért, végül azt akarom mondani, hogy szeretem kalap AZ S UGA KIRÁLY tiszta léleknek tekinthető, mert csak akkor érheted el azt, amit ő tett, ugyanúgy, mint mások. Dél-Korea gazdaságának fontos részét képezik. Ezért szeretjük őket anélkül, hogy kedvelnénk a kpopot 💜💜💜💜💜
10/10
JYJ.3 2022 dec. 01. - 10:55:02 10/10
(120217/120413)
https://youtu.be/5cMstd_eDF4

Judith Sargentini és Magyarország - Zondag met Lubach (S09)
10/10
JYJ.3 2022 nov. 30. - 16:03:17 10/10
(120216/120413)
A koreai kormányhivatal (Kulturális Örökségvédelmi Igazgatóság) felveszi Jungkook maszktáncát a 2018-as MMA-n előadott tweetjükben, amellyel Korea hagyományos maszktáncát, a "talchumot" ünnepli, amely ma felkerült az UNESCO szellemi kulturális örökség listájára. Jungkook MMA-előadás klipjét az MBC főműsoridős hírműsorában is bemutatták, beszámolva az UNESCO döntéséről.#한국의탈춤 egy átfogó művészet, amely a társadalmi kérdéseket humoros módon fejezi ki táncon, dalon és játékon keresztül, és a közönség részvételével teljesedik ki. Nagy dicséret illeti, hogy az álarcos tánc egyetemes egyenlőségének értéke és a társadalmi kasztrendszer bírálata továbbra is jelentős téma, és szimbolikus szerepet tölt be a regionális kulturális identitásban.Az 1960-as évek óta, amikor Koreában bevezették a szellemi örökség rendszerét, a #탈춤 nemzeti szellemi kulturális javak közé tartozik, és a történelem során velünk volt. Az 1970-es és 1980-as években széles körben elterjedt a főiskolai hallgatók körében, és a mai napig aktívan átörökítik, ennek a generációnak a középpontjában.Ezzel a regisztrációval reméljük, hogy reprezentatív szellemi örökségünk, #한국의탈춤 olyan szellemi örökséggé válik, amelyet az emberek a világ minden táján együtt élvezhetnek Koreán kívül. Köszönjük azoknak a sok embernek, akik velünk voltak a regisztrációig.
10/10
JYJ.3 2022 nov. 29. - 10:07:05 10/10
(120215/120413)
Összesen 5,9 milliárd wont (2022 októberében) adományozott az UNICEF Koreai Bizottságának a @BTS,és a Big Hit Music a „Love Myself” árucikkből és a BTS albumból származó bevételek révén. A „Szeretlek magam” kampány 2017 novemberében kezdődött.
#BTSLoveMyself https://iheadlinenews.co.kr/news/articleVi ew.html ?idxno=61543 💜
10/10
JYJ.3 2022 nov. 27. - 17:18:47 10/10
(120214/120413)
Világraszóló sikerüket követően is makulátlan tisztaságot hagytak maguk után a japán focisták

A japán szurkolók már kétszer is az ujjuk köré csavarták a világot a katari világbajnokságon:

először a hazaiak videózták le hitetlenkedve, hogy a nyitómeccs után szemetet szedtek a lelátón,
majd bejárták a világsajtót és a közösségi oldalakat a képek, miszerint még egy olyan világraszóló siker, mint a németek elleni győzelem után is feltakarítottak a stadionban.

A labdarúgó-válogatott tagjai is folytatták jó szokásukat, feltakarítottak maguk után az öltözőben, makulátlanul hagyták ott a helyiséget. Sőt, még megfejelték azzal is, hogy ajándékot hagytak origamimadarak formájában. A játékosok egyébként hasonló rendet hagytak maguk után 2018-ban is, amikor 2-0-s előnyből kikaptak Belgiumtól a nyolcaddöntőben, de a csalódottság mellett maradt még erre is energiájuk.