Téma: I. e. 10 000

10/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 21:18:32 10/10
(199/639)
Dehogy mér ilyen gyér értékelést kapott ez a film,azt nem értem
10/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 17:12:39 10/10
(198/639)
Nem értem mért csinálták volna ufók,minden esetre még ezt a teóriáit is hamarabb fogadnám el,mint azt hogy emberek mûve. A mai ember,okos,tudós emberek sem tudják elkébzelni valyon hogyan lehett ekkora mérnöki pontossággal felépíteni a piramisokat,mégis milyen eszközökkel,és hogyan vontathatták el azokat a köveket. Találgatni persze lehet,de egyértelmûen még logikailag,elméletben sem tudta soha senki bizton álítani hogy kivitelezhetõ lett volna e a gyakorlatban is az adott elmélet. Ezek csak találgatások mind. Viszont nem tudom hallottad e,hogy kiszámolták viszont,mennyi idõ kéne a mai kor vívmányaival megépíteni egy egy ilyen piramist. Olyan 30,40 év jött ki végeredményképp. Akkor mégis abban a korban mennyi idõt vehett igénybe?

De nem akarlak én meggyõzni téged semmirõl, maradj meg abban a hitetben amit helyesnek érzel,én nem osztom az elméleted,igen nagy képtelenségnek hangzik,még elméletben is. Vitázni sincs értelme rajta
offtopic
Miki1900 2008 júl. 24. - 16:51:31
(197/639)
csak nem azt mondod, h az ufók csinálták a piramisokat?
offtopic
Miki1900 2008 júl. 24. - 16:36:51
(196/639)
kérdés mikor voltak a piramisok és mikor voltak a mamutok.
ennyit az akkori intelligenciáról.
a vizet meg nem hordták, hanem csatornán keresztül vezették be. és voltak átemelõk, szivattyúk állítólag.
na így már valószínûbb, nem?
10/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 16:34:39 10/10
(195/639)
akkor menj és próblj meg legalább egy kis töredéket lefaragni valamely közelesõ sziklából,aztán csiszold simára,de korabeli eszközökel,és mindezt a tûzõ napon,étlen,szomjan,sebekkel a hátadon.
10/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 16:32:09 10/10
(194/639)
annyit akartam kihozni a filmbõl,hogy ott szintén ötötték a rabszolgákat,és relatíve éheztették. Pont ebben a formában kébzeli el mindenki azt a világot. Csak azt felejti el mindenki,hogy ilyen körülmények közt,képtelenség ilyen megterhelõ munkát végezni,de még talán optimális körülmények közt sem lehetséges.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 24. - 16:31:00
(193/639)
én értem, amit te mondasz, de az ember többet bír, mint te azt el mernél képzelni.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 24. - 16:21:49
(192/639)
én a filmet nem láttam
10/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 16:19:27 10/10
(191/639)
Nem érted amit írok,azt látom. Egy rabszolga azon körülmények közt,mint ahogyan azt a film is lefestette,és mint ahogyan azt mindeki hiszi,de egyéb más esetben sem igen lenne képes,még görgetve sem felvontatni a piramis teteére a köveket(mindezt lejtõn felfelé). Fizikai képtelenség már eleve azis,ha józan ésszel belegondolsz,hogy olyam messzirõl a sivatag kellõs közepére még akár hajókkal is elhordják a követ,eleve képtelenség azokat kitermelni,pláne akkora és ily szépen megmunkált állapotban. Igaz ez utóbbi már más lapra tartozik.
A lényeg az,hogy az éhezõ,agyonütlegelt,és a hõségtõl már teljesen kiszáradt rabszolgák erre képtelenek,pláne hamég motivációjuk sincs. Mégis mért tegyék,mért tették volna? Se élelem,se szálás,se fizetség,viszont rengeteg kínszenvedés,munka,és ütlegelés várt rájuk. Az életbenmaradni akarás már túl kevés,mint hajtóerõ.
Egyébként érdekes,hogy ahoz elég inteligensnek tartod az embereket hogy felépítsenek egy efejta mérnöki pontossagú és irdatlan nagy piramist,állati segítség nélkül,de arra már kevésnek tartod õket,hogy megszelidítsenek egy mamutot. Én magam a mamutszelidítést valószínûbbnek tartom mint úgy egyáltalán a piramisépítést,velük,vagy nélkülük. Ez az ötlet meghogy feltöltötték a piramist vízzel,áááááááááááá. Vizethordtak volna egész a legközelebbi tengerparttól odáig? Belegondoltál már menyi víz kéne hozzá?? IRDATLAN SOK. Az életben nem végeznének vele. Eygébként sem tudom magam elé kébzelni a technológiát,mégiis hogyanis segíthetett volna ez rajtuk,de ez már nem is nagyon érdekel.
Leonidas300 2008 júl. 24. - 16:08:21
(190/639)
Ember......még hogy ez korhû hát hol élsz te?!A kultúrák meg miegymás,az egész egy nagy marhaság!Ez csak egy film ettõl még nem kell komolyan venni.Elõször a földrajzi elhelyezkedés összevisszasága,a vademberek XXI.századi ápoltsága,lovak háziasitása és a favorit a piramisépitõ mamutok.ÕRÜLET,ilyen erõvel a LOTR is egy múltidézõ eposz(persze attól még nagyon király). Azért még lehetne jó film ezeken túl, bár szerintem nagyon gyenge és bugyuta is.Bár a mûfajt kedvelem,ettõl eltekintve nem szabad elhinni mindent, amit a moziba adnak.Ha korhût akarsz látni nézz inkább NGC-t vagy History Viasatot.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 24. - 16:01:17
(189/639)
pont az volt a felnõtté válás egyik érdekessége, h rájöttem, h amit leírnak, mondanak, akárki, akármit, az mind lehet hibás. akár tankönyvben látom, akár újságban, akár a Fókuszban, Aktívban (na ott végképp lehet hibás információkat kapni).

de köveket nem csupán állatokkal lehet mozgatni. az ember mindig okos volt. görgethették a piramisokhoz a kövek alá rakva rúdakat, és a végén kijövõt az elejére rakták. meg van aki azt mondja mostanában, h vízzel feltöltötték a piramist és hajókkal rakták le a köveket. h mi az igazság nem tudhatjuk, mi. csak a szakemberek.
de gondolkozhatunk attól még mi is.
csak gondolkozunk, hangosan.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 24. - 15:52:30
(188/639)
ez most dicséret vagy szidás? :)

"így elég merész kijelenteni egyértelmûen h a mamutokat használták" -én csak ezt mondtam. nem tartom lehetetlennek, de nem valószínû.
offtopic
Miki1900 2008 júl. 24. - 15:50:26
(187/639)
mondjuk a farkas kapott ételt az embertõl, de a mamutnak mi szüksége lenne az emberre mint társra.
itt is a termet elõjön, míg a mamut nagy, a farkas kicsi.
a farkas nem tud mit kezdeni az emberrel, az tudja fegyelmezni, de a mamutot, nem tudja mivel írányítani, hiszen az bármikor képes az embernek kárt okozni. régebben is csak csoportosan tudták elejteni a mamutot.

a barlangrajzokból is látszik, az ember inkább élelemforrásra használta a mamutot, míg farkast soha nem ettünk, mi emberek (kívéve a kutyaevõ kinaiak :) )
10/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 14:36:37 10/10 Előzmény Miki1900
(186/639)
Szerintem ahány régész annyi vélemény,kis tulzással. Azért mert te ezt olvastad valahol,még nem biztos hogy az pont az igazságra világítptt rá. Én hiszem hogy a mamutokkal cipeltethették a köveket,hisz gondolj csak bele,mekkora sujt kellett volna mozgatniuk ellenkezõ esetben maguknak az embereknek. Ugyanis ez a hír járja legtöbb felé,hogy az ember cipelte a köveket egymaga,és nem álatokkal dolgoztatott. Én ezt kétlem. Ha figyelembe veszed mennyit birhat egy-egy éhes rabszolga a tûzõ napon,minimális pihenés mellett,szomjan,akit még vernek is,rájössz hogy ez képtelenség. Vannak információk afelõl,hogy a rabszolgákat pont hogy jól tartották,bõségesen etették,és nem ütötték. A rabszolgák a filmben látott hason körülmények mellett bizton elbusztultak volna mind egy szálíig,és akkor megszûnik a munkaerõ. Épp ezért tartották õket nagy becsben a feljebb valóik. Állítólag annó Kb olyan volt ez nekik,mint most nekünk egy adott évre szóló kötelezõ katonai bevonuló. Dolgoznak egy ideig kötelességbõl,szolgálatból,majd késõbb az idejük lejár,õk elmehetnek szabadon,és jön az utánpótlás. Még talán fizetség is járt nekik.
leopard26 2008 júl. 24. - 14:10:26 Előzmény Miki1900
(185/639)
B*szki!Te tényleg valami tudós palánta vagy!Én is szoktam vitatkozni,de egyértelmûen még nem nagyon jelentettem ki semmit hogy az biztos úgy is van
10/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 14:02:08 10/10 Előzmény sipka
(184/639)
Izlések és pofonok,de ahogy így olvastam a hozzászólásod egyre inkább csak az tünt ki belõle,hogy minden vacak ami valótlan. Ilyen alapon ne nézz filmet egyálltalán. Majd minden film,de legalábbis a látványosabbak,akciódúsabbak csupa valaótlanra építenek. Ha ettõl valaki nem képes elszakadni,nehéz végignézni egy filmet. Próbálj meg egyszer úgy TV-t nézni hogy nem keresed az értelmet,csak a látványra fókuszálsz. Mert tudod amióta filmek vannak,egyre több képtelenséggel fûszerezik õket,és elhiheted nem a hitelességre utaznak,egyik film alkotásánál sem lesz elõbrevaló a hitelesség mint a látvány,az izgalom,a feszültség. A kettõt nem lehet egybekötni. Ez van. Ugyan ezt a véleményt amit most ide irtál alapjaiban nyugodtan beirhattad volna bármely más filmhez is. Sorra veheted az akcó filmeket,a horrorokat,sõt szinte minden mûfajban bõven válogathatc. Nem mondom hogy szerress minden filmet,vagy legalább ezt az egyet,de a hiteltelenséget önmagában ne hozd fel úgy mint egy kritikát a filmrõl,mert mint mondottam ez a "lepedõ" minden filmre ráhúzható,ill a legtöbbre.
10/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 13:44:49 10/10
(183/639)
Nekem abszolút bejött a film. Az egyik legjobb amit valaha láttam,pedig láttam már jónéhányat,és megvan minden nagy film dvd-n is. Ami leginkább megfogott az a korhûség,és a népcsoprtok közti hatalmas szellemi külömbség,döbbenet volt egy filmen belül látni két ennyire külömbözõ népcsoportot. Külömbözõek inteligenciába,gondolkodásmódban,vallásban. Valahogy úgy kezdtem érteni mért néznek fel rájuk úgy mint istenekre. Történelmi hiányosságok,valótlanságok bizonyára vannak benne,de alapjaiban Kb így nézhetet ki ez a kor (sztem).
offtopic
Miki1900 2008 júl. 23. - 12:43:16
(182/639)
sehonnan, ill fiatal koromban olvasott könyvekbõl.
a mai elefántokkal összevetett példa nem igazán tökéletes. azok a mamutok nem hinném, h megtûrték volna a embert. az akkori embernek meg nem biztos, h lett volna elég intelligenciája megszelídíteni egy mamutot, és kihasználni annak elõnyeit (tehát megtalálni a funkcióját), mikor a háziasítás tudtommal (de ez nem biztos) -6000-ben kezdõdött el.
tudom, h ez mese. de ettõl függgetlenül kétlem, h egyes mamutokat háziasított volna az ember.
részben a nagy termetébõl is adódóan. lehetséges persze a gyerekkorban befogott mamut megszelídítése, de azért azok a mamutok intelligenciája is kérdéses. nem tudjuk, mit képes elvégezni.
így elég merész kijelenteni egyértelmûen, szerintem, h a mamutokat használták.
Miki1900 2008 júl. 23. - 11:12:03
(181/639)
meg azért a Holnapután rendezõjétõl nem is várjunk komoly dolgokat
pacica 2008 júl. 23. - 11:11:38
(180/639)
Nem tetszett a story mert a szerelemre építették. EEEEEEEhhhh!!!