Téma: Ibsen: Nóra

merkur66 2008 máj. 17. - 15:43:01
(10/30)
Imádom Ibsent.A Nóra mellett a Vadkacsa is egy hihetetlenül jól sikerült mûve. Nincs rá szó, mennyire jó.
agicacska 2008 máj. 17. - 15:12:57
(9/30)
Én is a Takács Katalin-féle Nóra alakítást láttam évekkel ezelõtt és igen, azt azóta is emlegetem. Nagyon szerettem és Bálint András is tetszett (pedig õ nem a kedvenc színészeim egyike...)
A mostani felvétel nem ragadott magával, nekem is kicsit sok volt a híres színésznõ játéka, míg Hegedûs D. - aki szintén nem a kedvencem - itt most bejött.
Takács Katalin számomra drámaibb tudott lenni és nagyon szerethetõ.
(összehasonlítottam azt amit lehet, hogy nem is lehetne..)
dafna 2008 máj. 17. - 10:47:07
(8/30)
Jajdejó, hogy valaki leírta helyettem. Így nekem nem kell erõszakot tennem magamnon, hogy szalonképes formába öntsem a véleményemet.
Komolyan, már szinte mindig kívántam, hogy véget érjenenek a sorai és más következzen.
Régen én úgy találtam, hogy igen erõs Törõcsik Mari utánzat volt, most meg úgy vettem észre, hogy tiszta Ruttkai Éva.
bluebird 2008 máj. 17. - 06:44:58
(7/30)
Nekem meg a közbeiktatott Kikötõ miatt lemaradt a darab vége a kaziról…Igy el sem kezdem megnézni. Sajnálom! Amúgy meg a Venczel Vera és Balázsovits Lajos féle Nórát szeretném igazán újra látni, de a Jane Fonda félére is vetnék egy pillantást, a Fassbinder variációról nem is beszélve, mert azt még sosem láttam.….
ELog 2008 máj. 17. - 02:09:23
(6/30)
Nekem nagy csalódás volt, pedig vártam... Már ameddig bírtam (kb. 1 óra). Elképesztõen régen láttam film változatban, amibõl szinte már semmire nem emlékszem, csak a hangulatára, Hát, nem ugyanaz. Persze, tudom, a színpadi színjátszás eszközei nem azonosak a filmbeliekkel, de azért mégis... Mért tud Hegedüs D. Géza, Benedek Miklós, Gálfi László elfogadható szintet nyújtani szinpadon, és miért nem képes ugyanerre az agyonsztárolt Eszenyi Enikõ? Valaha kedveltem, de ezek az öles mozdulatok, normál hangerejét meghaladó artikulátlan (vagy artikulálatlan? - melyik a helyesebb?) hangok, teljesen hiteltelenné teszik, amit csinál. Minden pillanatban ezerrel játszik és túljátszik, pedig néha egy kis csend, egy kicsit kevesebb eszköz lehet, hogy jobban kihozná az egyes mondatokban megbúvó pillanatnyi drámát. Agyonvágja a szöveget azzal a rengeteg hatással, amit produkál. És ami külön baj, nagyon érzékelhetõ, hogy játszik. Nem Õ maga Nóra, hanem eljátssza. Így nem Nóra, nem a darab, hanem Õ maga, Eszenyi Enikõ lesz az elõadás fõszereplõje. A csak néha feltûnõ szobalány, egyszerû mértéktartó megjelenéseivel sokkal inkább szolgálja a darabot, és így a nézõt. Azt gondolom, hogy az a szinjátszás iránti alázathoz tartozik, hogy a színész hagyja érvényesülni a darabot és a szerepet, nem tolakszik elé.
qtyaxitó 2008 máj. 16. - 22:22:05
(5/30)
Mintegy 8 éve láttam ugyan ebben a szereposztásban, és annak ellenére, hogy a szereplõk 3/5-öd része nem igazán a kedvencem, azt kell mondjam: kitûnõ!
tunturi43 2008 máj. 16. - 20:05:48
(4/30)
sajnálom, hogy ilyen nagyon késõn lesz, már most is nagyon fáradt vagyok, pedig nagyon jó lenne megnézni.
marie1 2008 máj. 16. - 19:56:12
(3/30)
Jó sok évvel ezelõtt láttam színházban, és akkor még nem tudtam, hogy ilyen hasonló helyzeteket fogok én is átélni életem során. No, nem a nagy drámára gondolok, hanem magára az apró életszituációkra.
A szereposztás valóban kiváló.
elaci 2008 máj. 16. - 18:39:54
(2/30)
Na, ezt láttam színházban. Pontosabban: nem láttam. Ugyanis roppant sóher módon 200 Ft-ért vettem jegyet, ami persze olyan helyre szólt a Vígszínházban, ahonnan nem lehetett látni a színpadot! Ráadásul a barátnõmmel voltam, aki egy kicsit megorrolt rám ezért. Szóval szép este volt...
perry 2008 máj. 05. - 11:32:19
(1/30)
Remélem azok nézni fogják akik Ibsen rajongók , és azok is akik igazán jó magyar színészeket akarnak látni.