Téma: Idõbûnök

8/10
Szissssz 2011 márc. 19. - 16:57:10 8/10
(17/57)
Ötletes film volt.
A spanyolok ismét bebizonyították, hogy jó filmeket tudnak csinálni.
10/10
NYKFAN 2011 febr. 03. - 12:00:53 10/10
(16/57)
Hú, hát ez a film nálam 10/10-es, és nem csak azért, mert idõutazós film megszállott vagyok :)

--SPOILER GYANÚS RÉSZEK KÖVETKEZHETNEK--

Ebben a filmben szerintem minden benne van, amit egy nézõ elvárhat egy filmtõl...izgalom, akció, bonyodalom, (nõi mellek :D), agyafúrtság.
Igazából az az érdekes benne, hogy habár az átlagnézõ (így én is) kb. a film negyedétõl, vagyis kb. Hector 2 elsõ lépéseinél (nyilas naptár a falon, kimegy egy kocsival a kapun) kezdi sejteni, hogy ki is lehetett az, aki az erdõben settenkedett utána, a film cselekménye így se ül le, mert még az utolsó "egységben" is tudnak újat mutatni az alkotók, még ott is csavarnak rajta egyet...

Számomra nagyon izgalmas volt a film, igazából ha be kellene határolnom, az eleje kissé horror szerû volt (fejkötéses férfi a résekkel a kötésen, na meg a távcsõn keresztül nézett világ, aminek a szûk képében bármelyik pillanatban feltûnhet valami ijesztõ...). Aztán késõbb, ahogy egyre jobban jön rá az ember a dolgokra, ott már a film is inkább egyfajta kalandfilmre kezd átváltani...megjegyzem, nagyon ravasz kalandfilmre :)

Egy szó mint száz, ez a film véleményem szerint messze kiemelkedik az idõutazós filmek közül, ha nem is a legjobb (hiszen tény, hogy az események itt is néha ütik egymást, ugye, hiszen ki volt anno a "legelsõ"?), de részemrõl a TOP 5-ben biztos benne van.
Az pedig, hogy nem tud mit kezdeni az idõutazós problémákkal, csak részben igaz, ugyanis ez a film pont azt mutatja be, hogy ha a múltba utazás csakis a párhuzamos világok elméletével lehetséges. Hector 1, 2, 3 elõbb-utóbb (ahogy mindig belekerülnek az idõutazós folyadékba) mind egy külön világba kerülnek, ahol Hector 3-ként õk lesznek az UTOLSÓK, és nem lesz már több belõlük. Más kérdés, hogy ezen elmélet szerint ez a folyamat a végtelenségig ismétlõdhet (mindig lesz egy Hector 2, aki megszúrja Hector 1-et, és lesz egy Hector 3, aki ebbõl a determinizmusból profitál).

--SPOILER VÉGE ---

Mindenkinek érdemes megnézni, azoknak pedig fõleg, akik szeretik az izgalmat és a ravasz filmeket! 10/10, ha a spanyolok tudnak ilyet csinálni, mi miért nem próbálkozunk?
7/10
Spooner 2010 ápr. 18. - 22:38:35 7/10
(15/57)
Nem lesz a kedvenc filmem, de ettõl függetlenül tetszett, megunhatatlan (számomra) ez az idõgépes téma :) 7/10
8/10
mikulasbacsi 2009 dec. 12. - 22:39:08 8/10
(14/57)
Többször is megnéztem, nagyon jó, bár szerintem nem kifejezetten a sci-fi vonalra lett kihegyezve de azt nagyon precízen végigvezette. Egy újabb példa, hogy kevés pénzbõl is lehet jó filmet készíteni.

(Utálom a mûvészfilmeket (ez nem is az), de akinek a Rambo4, a Holnapután és 2012 a filmgyártás csúcsa, annak sajnos valószínüleg nem fog tetszeni, ettõl még kár lehúzni.)
trashh 2009 nov. 08. - 20:28:25 Előzmény stonerack
(13/57)
Szerintem nagyon jó film, megérte a 900 Ft-ot. Többször is meg fogom nézni.
1/10
stonerack 2009 szept. 25. - 06:17:55 1/10
(12/57)
Ekkora egy gagyi filmet.
10/10
offtopic
blash 2009 aug. 26. - 00:50:48 10/10 Előzmény tikkes
(11/57)
Miert nem jelolod meg, hogy szpojlerezel?
tikkes 2009 aug. 23. - 20:33:56
(10/57)
jha a legjobbat kihagytam: ,,gyere mássz bele ebbe a nyúlós lével teli tartályba, itt elbujhatsz!" :):):)
tikkes 2009 aug. 23. - 19:50:38
(9/57)
***SPOILER PÓTOLVA***

Csak nekem volt rendkívûl logikátlan a szereplõk viselkedése? ugyértem a Hector 1 nél... a többi érthetõ, de ha az eleje nem igy történik, és az életben biztos h nem igy történne, akkor az egész meg sem történik..
példák:
1. kinézek egy pucér csajt az erdõben..ok.. de h odamenjek?? valószínû nem egyedül van! mit pucérkodna egyedül...biztos arra vágyom, h a barátja szétkapja a fejem, mert kukkolok:)
2.a csaj viselkedése is amikor odamegy a kocsihoz segíteni. ,,minek menjek fel oda?" és utána felmegy! miva? biztos felmennék egy lány helyébe az erdõbe egy nem tul bizalomgerjesztõ csávóval!

ez most csak 2 példa volt, de a film nézése közben volt még pár ien....

amugy hector2tõl már élvezhetõ és szinte logikus is:)
6/10
Ze74 2009 aug. 14. - 21:22:03 6/10
(8/57)
A végén elvesztettem a fonalat,de így is tetszett.
Ezt többször kell megnézni.
Zogmund 2009 jún. 29. - 22:04:05 Előzmény slacio
(7/57)
Nem csoda :)
Szerintem ez tipikusan nem egy közönségfilm, nem mindenkinek fog tetszeni, mert nincs benne nagy, látványos akció, fergeteges poénok, viszont remek színészek, ötletes történet, és egy érdekes téma, amin lehet gondolkodni.
slacio 2009 jún. 29. - 00:20:33 Előzmény nyenye
(6/57)
Tök véletlenül botlottam a filmbe, semmit nem tudtam róla.
Nem tetszett, nem szórakoztatott, nem kaptam semmit.
Az idõutazásról sem tudtam meg semmi újat, zavaros volt az egész. :)
(Nem akartam én kötekedni, akinek tetszett: egészségére!)
9/10
seemur 2009 jún. 27. - 15:58:28 9/10 Előzmény nyenye
(5/57)
Nekem se jut eszembe nagyon más film, ami hasonlítana erre, remek volt. Talán az idõutazós dolog miatt, meg a kis költségvetésû mivoltja révén a Donnie Darko jut még eszembe, de nem hasonít rá közvetlenül az biztos.
9/10
nyenye 2009 jún. 26. - 15:04:49 9/10 Előzmény slacio
(4/57)
Nem mutat semmi újat fel?Hát akkor mondj egy hozzá hasonlót és most nekem ne a vissza a jövõbe címû filmekkel gyere!
Szerintem rendkívül egyedi és jó storyt hoztak össze.Én még csak hasonlót sem láttam pedig rengeteg idõutazásos filmet néztem.
Nem csoda,hogy Amerika egybõl rátette a kezét.Maguktól nem képesek egy egyedi történetet össze hozni.Azt veszem észre,hogy mostanság a Spanyol és francia filmek igen elõtérbe kerültek és egyre jobbakat csinálnak,fõleg a horror/thriller filmek terén!
slacio 2009 jún. 24. - 00:40:24
(3/57)
Sok újat nem mutat fel. Végignéztem, de nem veszítettem volna semmit, ha meg sem nézem.
7/10
Verion 2009 jún. 21. - 18:13:18 7/10
(2/57)
Szerintem jó kis film,de azért mindenképpen egyszernézõs.
Zogmund 2009 ápr. 13. - 12:10:46
(1/57)
Érdekes, sõt mi több tanulságos kis filmecske ez.
Mindenesetre sajnos ez sem ad választ arra, amire a legtöbb idõutazós film sem (asszem ezzel nem lövök le nagy poént), hogy: "Na jó, de mi volt legelõször??".
Bár nem is az a lényege a filmnek, hogy választ adjon erre.